Renovatie parallelweg nu in volle gang Parkeerchaos wordt steeds groter omgeving Breestraat publiek niet als agressief burgerlijke stand j Parkeercontroleurs doen ervaring op in Zaanstad Mevrouw S. Buskens ervaart 3 kerkdiensten 55 A 'I I schoonmaakbedrijf blanken J b.v. beverwijk sinds 1953 Protestantse Begrafenisvereniging UK 19 8 0 JA IJMOND T n BEVERWIJK HEEMSKERK '1 02510-25444 E Velsen Noord Velsen-Zuid Driehuis Wijk aan Zee I f i Santpoort V Beverwijk Heemskerk ’’'■"Meis U kunt zich laten inschrijven voor deze reis bij: Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman, Gedempte Oudegracht 82, 2011 GV Haarlem. IS BEGREPEN: het vervoer per bus Haarlem- Emmerich en Nijmegen-Haarlem IJmuiden Weekend-1 y s K i'W weer laan- Mess lelijk De eerste Beverwijkse parkeercontroleuze tijdens haar opleiding in Zaandam. >ndag iweer (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Gounod- EZ3I afge- le als or al- zijn, nstige nd of n vor- m op lijker, hand grote i ont- rijken- d van it een egtuig Vitten- erdag bigg n the soen, i uur verk, rkda- Wijk Plein reek- elke lose- in de De gemeenteraad heeft er inmiddels op aangedrongen per 1 februari wel het par- Zoals elk jaar organiseren wij ook nu weer in samenwerking met het Reis- en passagebureau Hoyman Schuurman een feestelijke carnavalsreis op de Rijn. Ook nu hebben wij het U welbekende ,,MS RIJNPOORT” ingezet en de reis zal ongetwijfeld opnieuw een succes worden onder de geweldige leiding van de hofmeester COBI VANETIE. 235,- per persoon 270,- per persoon 295,- per persoon 295,- per persoon GEBOREN: Jasmijn E., d.v. C. N. Alles en D. E. M. van der Lem; Margaretha C., d.v. J. A. H. Niesten en G. C. M. van Rixel; Ramon, z.v. W. J. Willems en T. D. M. Zwijnenburg; Wiebejan, z.v. S. W. Frouws en A. M. Brink; Yuri U., z.v. R. C. D. Offerhaus en A. de Vries; William, z.v. W. M. Brandjes en C. F. M. Weber; Giuseppe, z.v. P. Corongiu en A. van der Weide; Menno, z.v. C. J. Rood en T. J. Bakker. ONDERTROUW: T. M. Dekker en S. M. Pirovano; F. H. Nijenhuis en M. C. de Velde Harsenhorst, N. A. J. Spelbos en Y. H. A. M. Schumacher, A. W. de Vries en M. A. Fenger. GEBOREN: Jenny Johanna Zoon, Ge rard Peter Paul Wilhelm Oorthuis, San- Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) - Telefoon 14576 In het Zaanse korps neemt ze totaal geen uitzonderingspositie in. Chef Q. J. C. Warrink van de Zaanse parkeerpolitie geeft toe, dat er wel even over gepraat is, toen bekend werd dat het Beverwijkse team in Zaanstad zou worden opgeleid en dat er een vrouw in zat, want dat was nieuw voor de Zaankanters. ’’Maar mis schien is het ook voor ons een idee in de toekomst een vrouw aan te stellen”, aldus de heer Warrink, die de indruk heeft dat het publiek minder agressief tegen een vrouwelijke agent optreedt dan tegen mannelijke collega’s, ’’tenminste als de vrouwelijke agent zich niet opstelt als een ijzeren man”. ’’Want”, vindt Warrink, ”je moet wel menselijk en redelijk blijven, zeker de eerste tijd in Beverwijk, waar het publiek nog helemaal geen parkeercon troleurs kent”. BEVERWIJK Hoewel het prijsmecha- nisch parkeren in Beverwijk niet precies op 1 februari kan worden ingevoerd treedt per die datum wel officieel het team van vier parkeercontroleurs in dienst, dat op het ogenblik stage loopt bij de Zaanse parkeerpolitie om vast wat ervaring op te doen. ONDERTROUW: Meindert M. Nijboer en Monica A. Bodewes, Pieter Veenstra en Antonia P. van de Velde, Robert den Hou- dijker en Eveline I. van den Bos, Barend Schaart en Mireille J. van Essen, Wilhel mus E. M. van Duin en Anna M. P. de Wit, Michael P. M. Moester en Margaretha A. Bakkum, Herman M. Verhage en Johanna M. I. Castien, Johannes N. de Lange en Petra K. Bonnema, Wilhelmus G. P. Mooij en Marlin Y. van der Heiiden. OVERLEDEN: Maria Agatha van Lies- hout-Duin, 80 jaar; Justus Josephus Paan akker, 81 jaar; Hermanie Kuijl-Rijswijk, 72 jaar; Cornelis Braas, 75 jaar; Aris Ple vier, 50 jaar. Keihard is ze ook niet:. ”Ik stond eens een bon te schrijven toen er een vrouwtje aankwam dat heel slecht kon lopen. Toen heb ik de bon maar verscheurd”. Mevrouw Buskens denkt dat het alle maal wel mee zal vallen. ”Bij mijn sollici tatie is wel gezegd, dat ik best eens met veel boze mannen te maken zou kunnen krijgen, maar tot nu toe ben ik die nog niet tegen gekomen”. Gereformeerde Kerk, Stratingsplant- soen, zondag 9 u. ds. A. v. Leeuwen, 17 u. zie Middelaarskerk. Hervormde Kerk, zondag 10 u. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, zondag 10 u. J. v.d. Berg. Verpleeghuis Velserduin, zondag 10.45 u. pater A. Mars en ds. F. Mirmema. R.K. Engelmunduskerk, zaterdag 19 u. H. Mis met samenzang, zondag 9.30 u en 18 u. H. Mis, Hu. viering met kinderkoor. R.K. Kerk St. Odulphus, Odulphus- straat, zaterdag 19.15 u. zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat, zondag 10 u. ds. H. Kwakkestein. H. doop. Brigg, Non- nburg; :stowe, emrix. k dat i van visse- let is snelle :eling g zal m de Lrecht indag -17.00 Eén van hen is mevrouw S. M. B. Bus kens, de enige vrouw in het team en als zodanig ook een nieuw "verschijnsel” in Zaanstad. ndag .5.00- Cerk- 9.00- 4.00- 19.00 uur GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: G. Piels, 79 jaar; A. Cla rissen, 64 jaar; N. S. G. Smit, 80 jaar. ergen; uiden; Cross, IJmui- in; At- felsen; Bernd, en; Ar- Roads, s, Wis- Goole, i; Dur- Doula; je”. g vm 3 en - ■oui' X- 19.00 - vier lulli- - 17, za- 14.00- 18.30- ”In het begin keken de mensen wel verbaasd”, vertelt zij in een interview met onze Zaanse collega Peter Klopper, die overigens meldt, dat de reakties in het algemeen positief zijn. In haar korte car rière heeft mevrouw Buskens sporadisch wel opmerkingen gehoord als: „Waarom ga je geen sokken stoppen. De heer Warrink: ”Er is ook een verschil tussen even de auto neerzetten bij een apotheek om medicijnen te halen of de auto parkeren voor een pakje sigaretten”. Bij het bestellen van de apparatuur moest het gemeentebestuur wachten op de goedkeuring van het betreffende raadsbesluit door Gedeputeerde Staten. Toen die binnen was is de order onmiddel lijk geplaatst Afgesproken is daarbij, dat alle apparatuur in februari wordt afgele verd. Tot plaatsing zal zo snel mogelijk worden overgegaan. a, Nar- t. Plat: eda; BEVERWIJK. Naarmate de werk zaamheden ter renovatie van de gehele Breestraat vorderen wordt het parkeren in de binnenstad een steeds grote pro bleem. Per 1 februari zon het prijsmecha- nisch parkeren in een groot deel van de binnenstad worden ingevoerd, maar die datum kan niet worden gehaald. Wel zal waarschijnlijk nog in de maand februari een begin worden gemaakt met het plaat sen van parkeermeters en -automaten. Astro- gellan, >rtune, io, Sa- erpen; 3, Tar- unsky, Noord- ba; Fi ll, Lo- keren van grote vrachtwagens op pleinen en in woonstraten te verbieden. Dat zou gelijk gebeuren met het invoeren van het prijsmechanisch parkeren. Nu dat niet per 1 fabruari kan wil men die parkeerre- geling voor vrachtwagens loskoppelen van het prijsmachanisch parkeren. Dat moet nu nog worden besproken in een werkgroep die B. en W. zal adviseren. Gewerkt wordt inmiddels ook aan een herindeling van de pleinen waarop par keerautomaten worden geplaatst, zodanig dat er gemarkeerde parkeerruimte voor meer auto’s ontstaat. Er komen parkeer automaten op het Meerplein, op het Be- verplein en op de parkeerplaats bij het Slangenwepie. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 u. mis met samenzang, zondag 9.30 u. zangkoor, 11 u. ander koo. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan, zondag 10 u. ds. J. Tiersma HA, 19.00 dienst in de Hoeksteen. Adventskerk, Provinciaal Ziekenhuis, zondag 19 u. ds. J. Tiersma. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Be rea, zondag 10 u. W. H. de Leeuw van Weenen, 19.30 hr. E. Jongman. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, zondag 10 u. ds. J. F. v. Woerden. 19.00 ds. G. J. Rijks, jeugddienst. De Dorpskerk, Burg. Enschedelaan zon dag 10 u. ds. G. J. Rijks. Mevrouw Buskens lachend: ”Op de markt stond laatst een auto met de koffer bak open. Alsof de eigenaar aan het laden en lossen was. Even later kwam hij aanlo pen met een haring in zijn hand. Ja, kijk, dat werd toen wel een bon De parkeermeters komen te staan in Zeestraat, Prinsesselaan, Meester van Lingenlaan, Koningstraat, Stationsplein (oostzijde), Wijckermolen, Meerstraat, Bloksteeg, Graaf Janstraat, Schans en Sionstraat, in totaal 230 stuks. R.K. Kerk, H. Agatha, Breestraat, zater dag 19 u., zondag 10, 11.39 en 18 u. O.L. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg, zaterdag 18.30 u., zondag 9, 10.30 en 18 u. Regina Coeli, Hilversplein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u. Apostelkerk, Van Riemsdijklaan, zater dag 19 u., zondag 8, 9.15 en 11 u. Voor directe bediening (H. Oliesel voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen- Noord) op zondag en werkdagen bellen 29044 (tel. nummer St. Jozef-rustoord). Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt, Im- manuelkerk), Olieslagerslaan, zondag 9 u. en 16.45 ds. M. J. Arntzen, Hatuum. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. L. Brink, Velsen-Zuid. De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. W. A. v. Wijngaarden, jeugddienst. Gereformeerde Kerk, Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden, zondag 9.30 u hr. C. Gorlee 17.00 ds. L. J. G. IJkel. Doopsgezinde Kerk, Meerstraat, zon dag 10 u. ds. H. Luikinga. dra Hendrika Maria de Reus, Sabit Geyik, Dustin Wayne Kershaw, Kevin Sars, Eli sabeth Johanna Duin, Ilse Susanne Wi cherts, Suzanna Heeremans, Maijanne Cyristina Catherina van Krimpen. GEHUWD: Antonius W. van Kessel en Adriana Neelen; Paulus B. M. Bakker en Wilhelmina A. M. van Lieshout, Petrus M. Pepping en Maria C. Dames, Arian van Schie en Carla G. Kuyl. R.K. Kerk Mariakerk, Speollaan, zater dag 18.30 u., zondag 9.45, 11 en 12.15 u. H. Laurentius, A. Verherentstraat, za terdag 19 u., zondag 9.30, 11.39 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u., ds. D. Verhoef, 19.00 hr. F. H. Geursen in Morgensterkerk. Baptistengemeente Heemskerk, Maer- ten van Heemskerkstraat, 10 u. hr. J. de Leeuw, Leiden. Gereformeerde Kerk, Morgenstr, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. ds. L. J. G. IJkel, 19.00 gez. dienst in Morgensterkerk hr. F.. H. Geursen. Nieuw-Wpostolische Kerk, straat, 11 u. zondag 19.30 u. Middelaarskerk, Moensplein, zondag 10.00 jeugddienst in De Opgang 17.00 ds. A. v. Leeuwen. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 u. en 17 u. br. G. H. Kiers, Heemskerk. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 117, zondag 9 u. en 14.30 ds. J. Oosterbroek, Opperdoes. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat, zondag 10 u. hr. H. Huyboom 19.00 hr. J. Reerds. Princesselaankerk, zondag 10.00 ds. L. W. v. Rejjendam-Beek. Kerk en Samenleving, Het Zwanennest, geen opgave. De reconstructie van de Breestraat is nu in volle gang. Een gedeelte van de parrallelweg is al niet meer beschikbaar voor het parkeren van auto 's. (Van een onzer verslaggeefsters) Telefoon: 023-313150. Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur. BENODIGDE REISDOKUMENTEN: een geldig paspoort of een paspoort dat niet langer dan 5 jaar verlopen is of een toeristenkaart DE REISSOMMEN ZIJN: hut met warm/koud stromend water hut met douche/toilet luxe hut met douche/toilet eenpersoonshut met douche/toilet IN DE REISSOM volledige verzorging aan boord levende muziek aan boord reisverzekering Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 u. H. mis, zondag 10.30 u. koormis. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, zondag 10 u. en 19.00 ds. D. Heikoop. Oud Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade, zondag 10 u. hoogmis. Leger des Heils, Edisonstraat, zondat 10 u. heiligingsbijeenkomst, 19.30 u. verl. sa menkomst. Petrakerk, zondag 9.30 u. ds. J. P. Don dorp, voorb. HA 19.00 ds. L. Dorst, gasten dienst. Dinsdag 15-1 om 15.00 uur ds. J. P. Dondorp HA voor mindervaliden. Christelijk Gereformeerde Kerk, Mar conistraat 7, zondag 10.30 u. ds. J. Ooster broek 17.00 Dienst des woords. Aula Zeewegziekenhuis, zondag 9.30 u. pater A. Mars en ds. F. Minnema. Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, zondag 10 u. hr. G. v.d. Valk 19.00 ds. A. H. Agtereek. Jehovahs Getuigen, Koninkrijkszaal, Oranjestraat 92, zondag 10-2 u. vergade ring. Doopsgezinde Gemeente IJmuiden, zondag 10 u. ds. H. Luikinga in Beverwijk. Vergadering van Gelovigen, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, zondag 10 u. eredienst, woensdag 19.30 u. bijbelbe- spreking. Pinkstergemeente IJmuiden, zondag 10 u. ds. Th. Determann in Cult. Centrum. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt), zondag 9.30 en 17.00 ds. L. J. Joosse. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, zondag 10 u. ds. H. Stoof, Beverwijk. Ichtiuskerk, Fahrenheitstraat, zondat 9.30 u. kand. R. Ootjers, Amsterdam 17.00 ds. J. P. Dondorp. Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, zon dag 9.30 u. HA ds. J. L. Bel, 17.00 ds. J. L. Bel HA en dankz. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos, zondag 10.30 u. ds. J. Verdonk. R.K. Laurentius, Willemsbeekweg, za terdag 19 u., zondag 10 u. H. mis, zondag 9.30 u. koormis, 11.00 u. H. mis. Oud Katholieke Adelbertuskerk, Spar- renstraat zondag 10 u. Hoogmis. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen zondag 10 u. ds. P. Brons, Oegstgeest, jeugddienst. span- v.d. rkda- Plein ireek- elke 3

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7