Veertig dienstjaren gehonoreerd met gouden bedrijfsinsigne KOSTELIJK SAMENSPEL JO BELFROID EN GRÉ VAN DAM Veel schade bij brand in schoenenzaak burgerlijke stond Fantasierijk kindertoneel in buurthuis De Schuilhoek kort ijmondnieuws Vragen over brandpreventie in Westerhout Lustrumviering Aaghten Cantorij 7 MAANDAG 6 14 JANUARI TWEE JUBILEA BIJ HOOGOVENS VELSEN Vrouwencursus in Blikschade en gewonde bij kettingbotsing „Wijk aan Duin” 19 8 0 y I f mg :nt. it mij 1 IJMOND UK’ i si® *-1 0 uut 21.30 dweer andag 1 dreef in luchtig blijspel jn.. JOKE DIEBEN-FRERICHS 1. JUr „I 21.30 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Volgens mevrouw A. Salverda en de heer F. H. J. Koster van de WD-fractie worden bezoekers van de Stedelijke Muziekschool telkens gecon fronteerd met een levensgevaarlijke situ atie als gevolg van het ontbreken van elke moderne brandpreventieve voorzie ning. Zij hebben er vragen over gesteld aan het college van burgemeester en wet houders. (Van een medewerker) BEVERWIJK. „Die Aaghten Canto rij” heeft dit weekend het tienjarig be staan op waardige wijze gevierd met een kerkelijke herdenking in de St. Agatha- kerk aan de Breestraat en twee diensten in de Regina Caelikerk aan het Hilbert- splein. huisleiding van De Schuilhoek af, met het verzoek ook daar een opvoering te mogen geven. Het mocht, en zaterdagmiddag was het dan zover. De acht spelers en speel sters (Katinka en Amanda Binnendijk, Jos en Mike Alders, Celine en Mireille Dijkers, Ellen Kool, John Snijders, Menno Oordwijk en kleedster Ann ter Haar) ho- pen hun keurig verzorgde produktie nog een paar maal ten tonele te mogen voeren, om daarna vol goede moed aan een nieuw stuk te beginnen. Ideeën hebben ze ge noeg en nu ze de smaak van het succes eenmaal te pakken hebben, zal het initia tiefrijke groepje De Maer-bewoners vast nog wel eens van zich laten horen! De heer J. Riethorst voerde het woord als directe chef van de jubilaris. De heer F. Krouwels sprak als collega die de jubilaris vanaf zijn begintijd bij Hoog ovens heeft meegemaakt. voerder Benner de jubileumcadeaus: het gouden horloge en de bedrijfsspeld. koelde wijze waarop ze om de gunst van kolonel Rayne vochten droeg veel bij tot het succes van deze toneelavond. GEBOREN: S. A. Drost-den Heijer, d., IJmuiden; K. Basjes-Prinsse, z„ IJmui- den; U. S. M. G. Hoyng-Treu, d„ Sant poort; H. F. Rührup-Huttinga, d., IJmui den; G. van der Vlis-de Krou, d., IJ muiden. ONDERTROUWD: H. J. Boudri, IJmui den en W. Heida, IJmuiden; W. F. Mossel veld, Beverwijk en B. Lisi, Velsen-Noord; H. J. Hogenbirk, ’s-Gravenhage, en S. K. hommers, IJmuiden; J. van Doom, IJmui den en V. J. Lauwers, IJmuiden; C. M. Kieftenbeld, IJmuiden en M. de Haan, IJmuiden; L. Sujjkerbuijk, IJmuiden en A. Broek, IJmuiden; P. J. Uiterwijk Win kel, IJmuiden en W. S. Kool, IJmuiden; J. S. A. van Gils, IJmuiden en M. Winter, IJmuiden. GEHUWD: S. K. Okorley - S. H. W. Stet, Amsterdam, R. Venema - A. T. de Bot, IJmuiden. OVERLEDEN: H. de Gelder, 74 jaar, echtgenoot van: C. W. Vermeeren, IJmui den; J. P. Drijver, 18 jaar, IJmuiden. VELSEN. Vier personenauto’s wer den vernield en één auto kreeg lichte schade bij een kettingbotsing afgelopen vrijdag in de westbuis van de Velsertun- nel. De aanrijding deed zich vrijdagavond voor op een tijdstip dat de oostelijke tun nelbuis voor onderhoudswerkzaamheden voor verkeer was afgesloten. Een 21-jarige inwoner van Bunschoten, bestuurder van een van de betrokken voertuigen, raakte gewond en is overge bracht naar het IJmuidense Zeeweg Zie kenhuis. I, tel door nsdag d. slsen- aken, 9.15- ritmi- ïkuur 11004) iz”, 16 19 en eisen- nsdag -12.00 Ge iddag 5 uur 20.00- aaien straat, 0 en -10.20 euter- een „bijeenkomst voor kleine kring” toe gesproken door de heer A. H. Benner, chef Bouwkundige Buitendienst waar de jubilaris de functie van „eerste man timmerwerken” vervult. Hij werd gepre zen als vakman allereerst maar ook als „iemand met hart voor de zaak die altijd voor iedereen klaarstaat”. Na deze vleiende woorden overhandigde woord- BEVERWIJK. Ten gevolge van oververhitting van een losgeraakte af voerbuis van de centrale verwarming is in een schoenenwinkel aan de Breestraat in Beverwijk zondagochtend vroeg om streeks vijf uur brand ontstaan. Door snel ingrijpen van de Beverwijkse brand weer, die met groot materieel uitrukte, werd uitslaan van de brand voorkomen. De rook- en waterschade is aanzienlijk. De jubilaris W. Vissers (links) krigt het gouden horloge door de heer Benner om de linkerpols bevestigd. De heer Van der Vlis (midden) bevestigt het bedrijfsinsigne op de revers bij de heer Van Vuuren. Diens echtgenote (rechts) kijkt lachend toe. 228, rsver. 1 M. isdag ■Izaal. oodje indag )0 u. uur 0 uur :pres- uur assen BEVERWIJK. In het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan gaat binnenkort een cursus voor vrouwen van start, die op twaalf dinsdagavonden wordt gegeven van acht tot tien uur. De onderwerpen die worden behandeld, worden door de deelneemsters zelf geko zen, waarbij het gaat om meer zicht te krijgen op allerlei zaken in een snel veran derende wereld. Dinsdagavond 15 januari is er een ken nismakingsbijeenkomst, tijdens welke in formatie wordt gegeven over de cursus door twee aanwezige groepsleidsters. Daarna kan men besluiten al of niet deel te nemen. Die eerste avond is dus geheel vrijblijvend. De brand werd ontdekt door twee sur veillerende politieagenten die een pene trante brandlucht roken. De door hen gealarmeerde brandweer bestreed de brand met zes stralen en was omstreeks tien minuten over half zes de brand meester. HEEMSKERK. „Een vriendinnetje van me heeft een gram mofoonplaatje met het liedje „Ibbeltje” van Annie M. G. Schmidt. Nou, dat vond ik een leuk versje, dus daar heb ik toen wat bij verzonnen en er een toneelstukje van gemaakt”. Voor de bijna 14-jarige Jos Alders is haar initiatief de gewoonste zaak van de wereld. Samen met zeven vriendjes en vriendinnetjes uit de Heemskerkse wijk De Maer voerde ze haar bewerking van „Ibbeltje” zaterdagmiddag op in de stampvolle toneelzaal van buurthuis De Schuilhoek en hoewel de verstaanbaarheid veel te wensen overliet, genoten de kinderen met volle teugen van de wonderlijke avonturen van Ibbeltje Katzwijn. Vader, moeder en Ibbeltje Katzwijn bespreken de nare streken van hun buurman. Lid algemeen bestuur. Het Velsense PvdA-raadslid J. H. Porck maakt deel uit van het algemeen bestuur van „De Tun nel”. In onze berichtgeving afgelopen vrij dag over dit werkvoorzieningsschap stond anders vermeld, waarvoor onze excuses. In een toelichting op de vragen schrij ven de WD-raadsleden, dat zelfs in de lokalen op de bovenverdieping, waar da gelijks tientallen kinderen verblijven, men tevergeefs zoekt naar een nooduit gang. Aan de buitenkant van het gebouw ontbreekt een brandtrap. Met verrassing hebben zij geconsta teerd, dat er al jaren over brandpreventie ve voorzieningen in Westerhout wordt ge sproken, maar mevrouw Salverda en de heer Koster concluderen daaruit, dat men zich er niet serieus mee heeft bezig gehou den. Zij stellen daar tegenover, dat er in Beverwijk voorbeelden zijn te vinden van gebouwen, waar alles op stel en sprong moest en kon worden geregeld. Zij wijzen B. en W. op de primaire verantwoordelijk heid van de gemeente voor de veiligheid in dit gebouw. Zaterdag zat de grote kerk aan de Breestraat stampvol. Voorgangers waren pastoor Lefeber en pater Ben Strik en met zang en muziek verleende het voltallige koor medewerking aan deze dienst. Het koor zet zich al lange tijd in voor het bijeenbrengen van geld voor projecten in de derde wereld en speciaal in Brazilië. Het thema van de dienst hield daar ver band mee. Pater Ben Strik, die vele jaren in Brazi lië werkte, wees op de moderne vorm van het missiewerk. Wat hij mee terug nam was de Braziliaanse muziek. Hij pleitte voor meer hulp en stelde, dat er wel vijf honderd miljoen gulden aan ontwikke lingswerk wordt uitgegeven, maar dat er ook nog voor miljarden uit die ontwikke lingslanden wordt gehaald. De verhoudin gen zouden niet juist liggen. Niettemin heeft Die Aaghten Cantorij, als plaatselijk clubje begonnen en nu uit gegroeid tot een landelijke organisatie, een flinke bijdrage geleverd. Men is nu bezig geld bijeen te brengen voor priester Ben van Kessel, die in Brazilië met vele projecten bezig is. Onder leiding van Vera Buitinga zongen de aanwezigen vele liederen mee en aan het einde van de dienst kreeg het koor een ovationeel applaus. In intieme kring vierde het koor het tweede lustrum in de aula van de lts aan de Brink. Daar werden bloemen aangebo den aan Vera Buitinga, die het koor nu tien jaren onder haar hoede heeft. Ook waren er bloemen voor de leden die van de oprichting af lid zijn geweest. overhandigen: het gouden armbandhor loge en de gouden bedrijfsspeld met briljant. Als vrolijk maar toch weemoe dig stemmend sluitstuk trad een ploegje naaste collega’s als „SAA-cabaret” naar voren met de kolderieke presentatie „Een dagje uit het leven van M. C. van Vuren”. De Haarlemmer W. Vissers werd in Regisseur Pau. van Ginkel had Cor Ro sier als de omstreden kolonel wel wat meer militair vertoon mee mogen geven: zijn krijgskundige loopbaan moest no voornamelijk uit de tekst blijken. Deson danks werden de „bevelen” van de kolo nel trouw opgevolgd door zijn dieven- troep, naast de beide ladies bestaande uit Nanette Parry (een wat weinig geprofi leerde rol van Paulien ten Wolde) en de nerveuze juffrouw Hatfield, met welk ty pe Riet Anderson geen enkele moeite hadn. Barry Romeyn was mooi canailleus als het dienstmeisje Lilly Thompson. Tot slot mochten Hans Langbroek en George Guldemond nog even hun opwachting maken als werknemers van Scotland Yard, waarbij vooral de laatste er in zijn „Bobby”-uniform zeer levensecht uitzag. Peter van Warmerdam en zijn techniscje assistenten hadden weer gezorgd voor een draai, tot in de puntjes uitgewerkt décor, waarin de spelers gemakkelijk hun weg konden vinden. Sinds augustus hebben Jos en haar ka meraadjes aan het toneelstuk gewerkt. Hun ouders kwamen er niet aan te pas: tekst, muziek, decors, requisieten, kleding en geluidsband alles deed het onderne mende achttal zélf. Éénmaal in de week werd er, steeds bij een ander ouderpaar om de verschillende moeders niet te veel last te bezorgen, intensief gerepeteerd. Op Sinterklaasavond beleefde „Ibbeltje” z’n première voor een enthousiast publiek van ouders en verdere familieleden. „Zonde om het bij één voorstelling te laten”, vond Jos en stapte op de buurt- Lezing Indonesië. Voor de afdeling Santpoort-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft mevr. J. Vermet-De Ruyter uit Aerdenhout woens dag 16 januari een lezing met dia’s over Indonesië. De bijeenkomst begint ’s a- vonds om acht uur in het gebouw De Haven aan de Schipbroekenweg. Excursie. De brandweer van Velsen is dinsdagmiddag 15 januari gastheer van een aantal leden van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, afdeling Sant poort. Er zal een diaserie worden ver toond. Bovendien zullen de bezoeksters het wagenpark bezichtigen. Vrouwengilde. Het Katholiek Vrou wengilde Driehuis-Santpoort houdt woensdag 16 januari om kwart voor acht ’s avonds de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Ank Stive, lid van het provin ciaal bestuur van het gilde, zal een gan zenbordspel verzorgen. Boerekoolfuif. De activiteitencom missie van de voetbalvereniging Velsen organiseert zondag 20 januari voor de twaalfde maal de jaarlijkse boerekoolfuif voor alle junioren D, E en F. Deze zal plaats hebben in het Soli-Centrum te Santpoort-Noord. Een programma met een aantal spelen, kienen en een rad van avontuur gaat aan de maaltijd vooraf. Het feest begint ’s middags kwart over twaalf. 19188) "De Vijfentwintig jaar geleden maakte Jo Belfroid-Stam (44) haar debuut bij de legendarische toneelvereni ging PALVU als ’t bruidje in „Zij kregen wat zij wilden”. Na jaren lang bijrollen te hebben gespeeld, brak ze in 1962 door en vanaf dat moment schitterde ze in vooral ko mische produkties. Na de fusie van PALVU met KZOS en De Planke- niers (waaruit VAT ’71 ontstond) toonde Jo Belfroid ook in het serieu ze genre van wanten te weten. In ’77 besloot ze met toneelspelen te stop pen, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en al spoedig was haar naam alweer verbonden aan het bejaardentoneel. Momenteel maakt Jo Belfroid deel uit van de spelerskern van Het Voet licht en het was dan ook bij deze vereniging, dat de getalenteerde ac trice vrijdagavond haar zilveren to- neeljubileum mocht vieren. In „Ping, zei de klok” schitterde de jubilaresse als de excentrieke Lady Beatrice Appleby. Een leuke rol,, oordeelt ze zelf, maar ze is toch vooral een lief hebster van volkstoneel, in welk gen re ze onder meer heeft meegewerkt aan opvoeringen van Op Hoop van Zegen, Beschuit met muisjes en Zee mansvrouwen. „Toneel is een ziekte”, vindt Jo Belfroid, „als ik op het toneel sta, vergeet ik mezelf. Zalig om te doen!” Voor de wijze waarop ze die „ziekte” verwerkt, werd ze na afloop van de voorstelling door Het Voetlicht-ac- trice Riet Anderson flink in de bloe metjes gezet. Als klap op de vuurpijl voegde Peter Duin daar als verte genwoordiger van het Nederlands Centrum van Amateurtoneel nog een onderscheiding aan toe: voor het en thousiasme waarmee Jo Belfroid de afgelopen kwart eeuw metterdaad het amateurtoneel heeft gepropa geerd, werd ze beloond met de bron zen NCA-insignes en de bijbehoren de oorkonde. Een daverende ovatie van het publiek begeleidde de uitrei king. Op de foto een scène uit „Ping, zei de klok”; het liefdadigheidscomité in vergadering bijeen met van links naar rechts Riet Anderson, Jo Bel froid (staande), Cor Rosier, Gré van Dam en Paulien ten Wolde. IJMUIDEN. Twee 40-jarige perso- neelsjubilea kregen afgelopen vrijdag bij Hoogovens de gebruikelijke aan dacht. In het ontvangstcentrum van dit bedrijf viel de IJmuidenaar M. C. van Vuuren (Salarisadministratie) en de Haarlemmer W. Vissers (Bouwkundige Buitendienst) vanwege dit feit een huldi ging ten deel. Eerstgenoemde begon zijn carrière bij Hoogovens als jongste be diende bij het archief. Na vier jaar maakte hij het opstapje naar de admini stratieve sector waar hij zijn loopbaan ook beëndigt. In speeches van zijn direc te chef P. M. van Lie, de heer J. van der Vhs (hoofd administratie) en zijn naaste collega H. Slaager kwam de jubilaris naar voren als blijmoedig man, hulp vaardig en vrolijk, een prima collega kortom. „Rinus, je bent niet de eerste de beste maar een hele goeie”, zei letterlijk de heer Van der Vlis alvorens de bij dit jubileum gangbare presentjes te Jo Belfroid (in het foto-onderschrift meer over haar zilveren toneeljubileum) speelde in „Ping, zei de klok” gerouti neerd de rol van de excentrieke lady Bea trice Appleby, een kordate tante die een vreemdsoortige collectie huurders bij zich in huis heeft genomen. De huishousing wordt bestierd door een voormalige bont- dievegge, die in een onbewaakt ogenblik in haar oude kwaal terugvalt en met de minkcape van de buurvrouw komt aan dragen. Die cape moet naar zijn rechtma tige eogenaresse terug, en dat delicate karwei nemen de huurders onder aanvoe ring van de martiale kolonel Rayne op zich. Het voor deze gelegenheid ontwor pen krijgsplan blijt zo feilloos te werken, dat de huurders het achteraf zonde vin den al die energie in het terugbezorgen van gestolen waar te hebben gestoken. Daarom richten ze een „Liefdadigheids- comité” op, dat links en recht kostbaar bont steelt om de opbrangst aab de min der bedeelden te doen toekomen. Zoals gezegd zorgde Jo Belfroid samen met Gré van Dam (die, helaas met een foeilelijke pruik uitgedost, de rol van hartsvriending/liefdesrivale lady Alice voor haar rekening nam) voor de aardig ste toneelmomenten. Met name de onder- VELSEN. Met Jo Belfroid en Gré van Dam heeft de toneelvereniging Het Voetlicht uit IJmuiden twee speelsters in huis, die elkaar uitstekend aanvoelen en qua acteertalent niet voor elkaar onderdoen. In Peter Coke’s blijspel „Ping, zei de klok” - de komedie die Het Voetlicht vrijdagavond in de Stadsschouwburg Velsen opvoerde - zorgde dit tweetal voor kostelijke momenten, al kan ik me voorstellen dat er stukken te vinden zijn, waarin het samenspel van beide dames nog beter tot zijn recht komt. Het lijkt me de moeite waard, daar volgend seizoen eens naar te zoeken. „Het Voetlicht” goed op 8 s WK®1K «A- VI s 5 1

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7