ST ADVIESBUREAU UIT GRONINGEN INGESCHAKELD Wijnlexicon interieur KEUKEN Der Berliner Osta de parel onder de aanbouwkeukens. s Noord-Holland met eigen geluid op hoorzitting (Van een onzer verslaggevers) I Laat ze zonnebaden Bouwmatron. c CD Hh- cd r I d H r< U.*’W 9 15 JANUARI 1980 IJMOND DINSDAG 8 B Aansprakelijkheid ES ’J CD £71 F ï.yW 'I t t 0) o Voor bouw en verbouw uw inspiratiebron! Telefoon 023 - 319120 (Van onze'verslaggevers) HAARLEM. In het overleg tussen betrokken partijen over het voortbestaan van de Haar lemse kunstijsbaan is maandag :een nieuwe ster gelanceerd: het .adviesbureau Adco uit Gronin gen. Tot meer duidelijkheid heeft dat overigens niet geleid. Integen deel. Vertegenwoordigers van de vijf subsidiërende gemeenten verkeerden in de veronderstel ling, dat zij gisteren een gloed nieuw herstelplan van de firma J. ,G. Nelis cn Zn. IJmuiden B.V. onder hun neus zouden krijgen. Inclusief prijskaartjes. Tot hun grote teleurstelling lag dit er ech- ‘ter niet. Van de zijde van het bestuur van de stichting Kunstijs baan Kennemerland werd mede gedeeld, dat er daarentegen een -kant-en-klaar plan in Groningen ligt. De firma Nelis heeft het stichtingsbestuur geadviseerd, zo blijkt uit een logboek over de ijsbaangebeurtenissen van de ge meente, om het Groningse advies bureau te verzoeken het herstel plan in te dienen. Nelis gaat er daarbij vanuit, dat Adco bereid is ■het plan gratis aan het stichtings bestuur aan te bieden. Zelf heeft de firma zich bereid verklaard de .kostprijs vast te stellen. Verfijnde perfektie en elegance, een onverwoestbare schoonheid van grootmeesters uit een bruisende wereldstadSchuifladen waarin u kunt staan. Uitschuiftafel zonder poot, waarop u kunt zitten. Bovenkasten waaraan u zich kunt optrekken. Kortom, uitgekiend tot in de finesses en exakt op maat voor u gemaakt. OSTA is onbegrensd in zijn mogelijkheden, u kunt zich er volledig in uitleven. Ze is daarom wél duurder dan elke andere luxe aanbouwkeuken, maar met de hoogste cijferwaardering van het Deutsche Gütezeichen haar prijs méér dan waard 5 Jaar unieke garantie, op elk onderdeel. ■O Liquidatie 9 w fejp; Talloze vraagtekens rond SB? herstelplan kunstijsbaan het voortbestaan van de ijsbaan. n- voor Alliance Henk van Stipriaan: proever. 1 1 Ook de verhouding tussen het stich tingsbestuur en het Adviesbureau Arn hem kwam gisteren nog even ter sprake. Zoals bekend wenste het Arnhemse bu reau alleen een herstelplan te maken te gen betaling. Noch subsidiegevers, noch stichtingsbestuur voelden daarvoor. Om die reden besloten zij medio december uit te zien naar een ander adviesbureau. De brandende vraag was echter of dat juridi sche gevolgen zou hebben voor de eventu ele aansprakelijkheidseisen van de stich ting op het adviesbureau. Kerkhoff vroeg om opheldering, want in de stukken was daarover niets te lezen. Wethouder Thuis kon daarop geen antwoord geven. „Het is mij niet bekend. Er komen nog nadere gegevens”, deelde de wethouder mee. Delegatieleider Piet van Zeil: zonnebad in de West HET MENU DAT op tafel kwam, blijft de komende drie maanden op de kaart staan van de jong gebore nen”. Het bestaat uit een mosselsoep met safraan, griet, entrecote en een fantasierijk dessert, op het menu Ook Jacqueline Wiegel, de echtgenote van de liberale vice-premier, en zelf culinair croniqueur. was aanwezig op het doop feest" binnen de Alliance en bracht een dronk uit met John Beeren senior en junior van De Bokkedoorns. Op de bijeenkomst zal volgens De Vrie- ze met name worden gewezen op de nood zaak om in de reorganisatie een fasering Kunt u zich een Osta-keuken permitteren? Komt u dan eens kennismaken! U kunt ook telefonisch een afspraak maken met onze heer H.v.d. Meer. HOE CONCURRENTEN ELKAAR ook als vakbroe ders in de armen kunnen sluiten werd gistermiddag uitbundig gedemonstreerd in de idyllisch bij Laren gelegen Auberge Postillon de la Provence van Bea trix en H a n d e W ij s. De drie nieuwe leden van de Alliance Gastronomique Néerlandaise, Kaatje Bij de Sluis (Blokzijl), De Hoefslag (Bosch en Duin), DeBokkedoorns (Overveen), hadden juist dat restaurant uitgezocht om zich als „jongst gebore nen” binnen het verbond te presenteren. Dat deden ze met een perfect uitgevoerde lunch, waaraan weken van voorbereidingen zijn vooraf gegaan. Het resultaat was er dan ook naar en Alliancevoorzitter Jaap K1 o s s e van De Echoput bij Apeldoorn had zich van zijn nieuwelingen geen fraaier „doopfeest” kunnen wensen, zoals hij de gebeurtenis noemde. DE ALLIANCE BESTAAT nu bijna dertien jaar en er n- n- PARMANTIG EN WELGEMOED vertrok CDA-kamerlid Piet van Zeil gistermiddag vanaf Schiphol naar de Nederlandse Antillen, als voorzitter van een delegatie Eerste- en Tweede-Kamerleden van de commissies voor betrekkingen met de zes Caribische Eilanden. De parlementariërs kunnen rekenen op een gastvrij onthaal, zo viel ook verleden maand nog te horen in een op Curasao per ongeluk door de radio uitgezonden vergadering van de Centrale Commissie van de Staten. NORMAAL GESPROKEN zijn die vergaderingen besloten, maar door een foutje ging de Commissie toch de lucht in. De A m i g o e een van de twee Nederlands talige kranten op het eiland publiceerde de gesprekstof onder het kopje „Laat ze zonnebaden”. Uit het verslag: „Na de begrotingsbehandeling bleven de Statenleden (om half twee vanmorgen) nog bij elkaar voor een CC-vergadering als voorbereiding op het parlementaire bezoek uit Nederland. Er werd door een lid aangespoord om het de Nederlandse kamerleden vooral niet moeilijk te maken en toe te staan dat zij hierheen komen en van een heerlijke wintervakantie kunnen genieten op deze zonnige eilanden. Het is voorts bekend dat zij dol zijn op zonnebaden en spelevaren, zo zeer, dat er verleden keer een van hen bijna verdronken is op Aruba, toen een boot omsloeg. Aan de andere kant moest er wel op toe worden gezien dat ze niet de Antilliaanse Statenleden die nog maar net die functie bekleden, bestoken met vragen”. Aldus het verslag in de Amigoe. Moeilijk zullen onze kamerleden het dus blijkbaar niet krijgen. heeft in al die tijd nimmer iets aan de doelstelling veranderd. Nog steeds gaat het er om „Met behoud van ieders individuele karakter en zelfstandigheid, het al lerhoogste te bieden ter handhaving en waar moge lijk uitbreiding van de culinaire cultuur in Neder land”. Sinds 1 januari telt de Alliance 24 leden; het lidmaatschap wordt enkel op uitnodiging verleend. Voorzitter Klosse toonde zich erg tevreden met de komst van de nieuwe drie. „Het zijn zeer geavanceerde en alom bekende lieden. De Alliance is zeer verheugd met deze bloedverversing, om goed te blijven heb je die nodig”, zei hij. BIJ UITGEVERIJ HET SPECTRUM is een „Lexicon van Franse wijnen” ver schenen. Een naslagwerk van Lau rent van Eechoute, waarmee hij orde probeert te scheppen in de wereld van de wijn. In een alfabet wordt een lijst gegeven van alle Franse wijnen met een Appellation d’Origine Controlée (AOC) en Vin Délimité de Qualité Supé rieure (VDQS). Opgenomen zijn ook wijnstreken, alle wijngemeenten en de namen van de wij nen zelf, waarvan door middel van een driesterrensysteem de kwaliteit wordt aangeduid. De paperback is 256 bladzij den dik en kost 25. Voor Tandartsen, Specialisten en andere beroepen met praktijkruim te, heeft Osta een subliem program ma Praktijkruimte Meubilair! Bart Gudde (CDA) opperde de moge lijkheid om een gedeelte van de perso neelskosten te verhalen bij het ministerie van sociale zaken. Als voorbeeld noemde hij Hoogovens, waar bij afneming van werk het ministerie tachtig procent van de personeelskosten voor haar rekening neemt. „Waarom kan dat hier niet? Het scheelte een heleboel geld”, vertelde de CDA’er. Hij kreeg van wethouder Thuis de toezegging, dat zijn voorstel nader on derzocht zal worden. ZiBloedverversing” allemaal wat feestelijker omschreven, en kost 55 per couvert. OVER DE PRIJZEN in de betere restaurants, waar behalve veel zorg aan het eten, ook aan bediening en ambiance hoge eisen worden gesteld, wordt nogal eens negatief gesproken. „Daar zou ik me maar niet al te grote zorgen over maken, temeer omdat de mensen ook de gelegenheid hebben, naar andere zaken te gaan”, reageerde VARA-coryfee Henk van Stipriaan, die op dit soort gebeurtenissen maar zelden verstek laat gaan eh van wie wordt gefluisterd dat hij ook een van de „proevers” is van Michelin. Complimenteus was ook Joop Strijkers, de directeur van het Nationaal Bureau voor Toerisme, dat zo’n moeite heeft om toeristen naar ons land te krijgen. „U kunt zich meten met het beste wat in Europa geboden wordt”, sprak hij aan het adres van de Alliance. Een volle lach ook voor de andere nieuwe leden: Ge rard Fagel van De Hoefslag en Anneke en Fons van Groe ningen (van links naar rechts) van Kaatje bij de Sluis. Juist wegens de aansprakelijkheids- kwestie drong de sociaal-democraat Kerkhoff aan op een nauwkeurig onder zoek, wanneer de oude baan wordt afge broken. „Je moet tijdens het afbreken alles analyseren wat je tegenkomt. Dat is uiterst belangrijk voor de afwikkeling van juridische procedures”. Dirkse meldde, dat er fotografisch gegevens worden ver zameld bij het afbreken van de baan. Die gegevens moeten een bijdrage leveren aan het zoeken van de oorzaken van de ver zakking. Daarover bestaat nu nog geen volledige duidelijkheid. Veel vager echter zijn de herkomst van het gloednieuwe herstelplan, de inbreng van het adviesbu reau Adco en de verhouding van Adco met de firma Nelis. De heer J. G. Nelis junior wilde zich hierover niet uitlaten. Het adviesbureau Adco wenste helemaal geen commentaar te geven. Volgens De Vrieze (maandag in de ver gadering van de statencommissie voor bestuurlijke zaken zullen IPO en de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) proberen op de hoorzitting zoveel moge lijk een eensluidend standpunt naar v - rente brengen. IPO en VNG zitten p een groot aantal punten al op één lijn. Dat betekent overigens niet dat beide organi saties de hoorzitting „onder één para- pluie” zullen betreden. Behalve IPO en VNG zullen op de hoorzitting het Contact Randgemeenten en de RTD (Raad Terri toriale Decentralisatie) hun zegje doen. I I—IHfUirrv1 1—JW——a HAARLEM. Op 23 januari houdt de Tweede Kamer een openbare hoorzitting om kennis te nemen van de vele bezwaren tegen de voorgestelde reorganisatie van het binnenlands bestuur. Gedeputeerde De Vrieze zal in deze bijeenkomst uiteenzetten wat Noord-Holland heeft tegen de reorganisa- tie-plannen. Hij zal daarbij „nuanceringen” aanbrengen in het voor alle provincies geldende standpunt van het IPO (Interprovinciaal Overleg). aan te brengen. Daarin zal decentralisatie voorop moeten staan. Pas daarna is te denken aan gemeentelijke herindeling, een herindelking van de provincies en een herverdeling van taken tussen gemeenten en provincie. De Kamer zal onder ogen worden ge bracht, dat de decentralisatie met de thans ter discussie staande reorganisatie! voorstellen niet zal lukken. Men kan al leen maar hopen, dat de plannen daaren tegen niet leiden tot nog meer centralisa tie. De regionale problematiek is met de plannen van Wiegel niet opgelost. Tenslot te zal er op worden gewezen, dat het, al of niet in combinatie met de andere bezwa ren, niet reëel is, om Noord-Holland op te delen. Deze gegevens verstrekte wethouder Ton Thuis (WD) gistermiddag tijdens de vergadering van de commissie sportza ken. Thuis meldde verder dat het stich tingsbestuur zich gisteravond zou bera den over het al dan niet ingaan op de aanbieding van Adco. De bedoeling is dat er zo snel mogelijk een brief de deur uitgaat, waarin Adco wordt verzocht het plan kosteloos in te dienen. Vervolgens moeten de gemeentelijke dienst van Bouw- en Woningtoezicht, TNO en het Laboratorium voor Grondmechanica uit Delft het herstelplan op deugdelijkheid bekijken. Zowel de subsidiënten als het bestuur van de stichting beraden zich nog teloos een plan te leveren”. Maar ook de wethouder bleek niet in staat opheldering te verschaffen over de relatie tussen het Groningse adviesbureau en de firma Ne lis. „Vraagtekens zetten in deze situatie is logisch. Voor mij is echter het belang rijkste dat er zo snel mogelijk een plan op tafel komt” lichtte Thuis nogmaals zijn standpunt toe. Hij beklemtoonde dat geen enkel bu reau in Nederland waarschijnlijk hon derd procent garantie kan geven voor het welslagen van de hersteloperatie. Die vraag blijft volgens de wethouder be staan. Zolang er echter geen plan is kun nen de subsidiërende gemeenten de kos ten van sluiting van de ijsbaan niet afwe gen tegen de kosten van doorgaan. En tot zolang kunnen de subsidiërende gemeen ten ook geen principe-uitspraak doen over De stichting Kunstijsbaan Kennemer land dreigt daardoor in liquiditeitsproble men te komen. Dat wil zeggen, dat de stichting op een bepaald moment geen cent meer in kas heeft. Om dat te voorko men overweegt het subsidiëntenoverleg de deelnemende gemeenten te vragen de subsidies over 1980 vervroegd en in het geheel uit te betalen. over de mogelijke inschakeling van een tweede adviesbureau voor eventueel toe zicht op de uitvoering van het herstelplan. De vertegenwoordigers van de vijf sub sidiërende gemeenten stonden gisteren raar te kijken over deze gang van zaken. Desondanks, zo vertelde wethouder Thuis, vonden de subsidiegevers het no dig om het plan aan te vragen. „Zodra het plan en het bijbehorende bedrag bekend zijn kunnen wij de deelnemende gemeen ten om een principe-uitspraak vragen over het al dan niet openblijven van de baan. Dié besluitvorming kan in dat geval gelijk opgaan met de technische beoorde ling”, aldus Thuis, die vooral geen tijd wilde verhezen. De leden van de commissie sportzaken steunden de wethouder in deze mening. Zij waren echter stomverbaasd over de laatste ontwikkelingen. Voor Vic Kerk hoff (PvdA) was het Groningse adviesbu reau een plotseling opgekomen ster, die hij vergeleek met de superschaatser Eric Heiden. „Het is voor mij een onbegrijpelij ke zaak. Ineens komt er ergens een firma Adco vandaan en die heeft plots toevallig ook nog een plan in een bureaula liggen. Zonder dat zij een opdracht heeft gehad. Het is een mistige zaak. Het lijkt alsof er een goede geest is opgestaan en.die heet toevallig Adco. Het bedrijf is zelfs zo goed om gratis een herstelplan in te die nen. Als je alles bekijkt kijk ik de indruk dat we aan alle kanten in wakken ge schaatst zijn. Ik hoop op een goede afloop, maar wil eigenlijk graag weten: wat is Adco, wat is de relatie met Nelis en welke overeenkomsten zijn er?”, vroeg de soci aal-democraat zich af. Vooral de herkomst van het plan was voor Kerkhoff een groot raadsel. Hij ver wees naar eerder gedane uitlatingen, dat het bouwbedrijf een plan zou indienen. „Ik kan me voorstellen dat het de uitvoer der van de baan alles aan gelegen is om zijn goede naam te behouden. Maar is het plan nu van Adco of van Nelis? Dat is het mistige, wat er toch weer inzit”, verzucht te de sportspecialist van de PvdA. Wethouder Thuis verduidelijkte dat ook het stichtingsbestuur tot voor kort dacht, dat Nelis een herstelplan zou hebben met een prijs. „De naam van Nelis was echter niet genoemd. De bouwer heeft nu duide lijk gesteld, dat hij geen plan indient. Hij heeft het advies gegeven om contact op te nemen met Adco, die bereid zou zijn kos- Bert Bruijn (PvdA) sprak hierover zijn zorgen uit. „Als uitbetaald wordt, hoever komen we dan in 1980, hoeveel schiet er dan nog over?” Hij vreesde dat de ijsbaan mogelijk ook een deel van het komend seizoen inkomsten zou missen. Peter Dirk se van afdeling 1 (algemene zaken) beloof de hem met een overzicht van de financië le problematiek te komen. Hij zet op pa pier wat de stichting financieel nodig heeft tot de opening van de kunstijsbaan op 15 oktober van dit iaar. Klazien en Rolf Mante uit Aerden- hout, directeur dis trict West bij de ABN, waren onder de zeventig geno digden en genoten zichtbaar van de cu linaire verrassingen. J I Vooruitlopend op een principe-uit spraak is gisteren in het subsidiëntenover leg ook gesproken over de subsidies voor de ijsbaan voor 1980. Ondanks de sluiting van de baan gaan veel uitgaven normaal door. De kosten van het personeel, het machineonderhoud en het koelsysteem moeten alle betaald worden. Daar staan geen inkomsten tegenover. Voor het lo pende seizoen was gerekend op een bin nenkomend bedrag van ongeveer zes ton.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9