AJAX BLIJ MET FRANSE KAMPIOEN OOK JAN TIMMAN STELT TELEUR Thurau in februari voor de rechter I DEKKER BEGAAT KOSTBARE FOUT sportpuntiq EC-loting f. 1 1 7J ■L J V 1 Kort geding tegen Amsterdam stunt Simon Tahamata tegen Den Bosch Den Bosch in slotseconden verslagen Rudie Koopmans mogelijk in gevecht om wereldtitel TT» ort <k. V. an ft’ irk IH Hi. leren DONDERDAG SPORT 1980 17 JANUARI Cambuur periodekampioen HOOGOVENSTOERNOOI 1980 Driemaal onbeslist I E 1 jm idstr. Partijverloop St R.C. Strasbourg lijkt al over hoogtepunt heen (Van onze sportredactie) Leo Beenhakker: „Strasbourg gunstig". Kortsnoi krijgt klop van Yasser Seirawan Yasser Seirawan: sensationele winst op Kortsnoi. t Dat gebeurde via een vorm van basket- PETER HEERKENS Intussen gaat Koopmans concentratie volledig uit naar een partij, die al wel vaststaat: die tegen de Italiaan Ennio Co- - metti. De Fries zet op maandag 28 januari in Ahoy opnieuw zijn Europese titel op het spel, nadat eerder de Fransen Robert Amory en Hocine Tafer een vruchteloze poging ondernamen Koopmans van de troon te jagen. Een vrijwillige titelverde- diging dit keer, omdat de EBU nog steeds niet de officiële uitdager naar voren heeft* geschoven. Voor Rudie Koopmans is de Italiaanse kampioen, die een dag na het gevecht 29' jaar wordt, geen wereldvreemde. Koop mans: „Ik heb hem al tweemaal zien vech ten: tegen Peralta en tegen Scott. Tegen Peralta maakte hij een onbeslist, van; Scott verloor hij. Zijn gezicht schijnt nog. - al snel open te liggen; aan verwondingen heeft Cometti ook zijn meeste verliespar- tijen te danken”. ven won» oonk. m e 2 ruim Jieuwe It itertuin e rket, ma 3 slaapt Bij die gelegenheid benadrukte de advo caat van de sponsor dat Thurau een wette lijke arbeidsovereenkomst brak, door te gen de contractueel vastgelegde afspraak in voor een ander merk te gaan rijden. Ploegfinancier Staf Janssens (die Thurau smalend Didi DM noemt) is van plan om de juridische strijd tot het uiterste te voe ren. „Ik bood hem een schikking aan”, zegt hij, „en daarop wilde Thurau wel ingaan. In plaats van die afspraak na te komen, stuurde hij echter een aangete kende brief met bezwaren. Ik zal van hem nu tot op de laatste frank eisen wat hij me oorspronkelijk moest betalen”. Hulptrainer Bobby Haarrns wijst er dan ook op dat de Fransen niet onderschat moeten worden: „In dat opzicht hebben we in het recente verleden slechte ervarin gen gehad met Honved uit Boedapest. Ook die ploeg zouden we wel even uit schakelen, maar mooi dat Ajax zelf aan de kant werd gezet. We zullen ons dan ook deze week beraden wanneer we Stras bourg zullen gaan bekijken”. Evenals de trainers zijn ook de spelers tevreden over het resultaat van de loting De maand vakantie, die Timman in Su riname heeft genoten, heeft vooralsnog niet schaakverfrissend gewerkt. Wel won Timman tegen Browne de kwaliteit, doch dit materiële voordeel bleek maar schijn- rijkdom. Wit veroverde enkele pionnen ter compensatie en beschikte over een ijzersterk loperpaar, dat een sterke vrij pion winnend kon ondersteunen. Elegant greep Browne de winst op de veertigste zet. bantse Pijl, de Grote Prijs van Frankfurt en de Grote Scheldeprijs. De internatio nale wielerwereld beschouwt hem als een nieuw groot talent, welk compliment Daniël Willems (23) meer als een stimu lans dan als een druk ervaart. Willems: „Het geeft me de drang om te streven naar steeds beter”. De sponsor van Daniël Willems had hem dit jaar graag in de Tour de France ge zien, maar daar begint hij niet aan. Het is hem onder andere afgeraden door Walter Godefroot, zijn leermeester, van wie hij zegt dat die hem in één seizoen meer bijbracht dan wat de gemiddelde prof in drie jaar leert. Godefroot: „Men verwacht op dit moment teveel van Willems. In een Tour de France zou hij uitgespeeld wor den als de grote tegenstrever van Hinault en Zoetemelk. En dat kan Willems nog niet waarmaken”. Willems zelf: „Ik moet me eerst in het hooggebergte testen, want dat is voor mij totaal onbekend. Ik heb er ook als ama teur nooit gefietst. Daarom ga ik nu de Dauphiné Libéré en de Ronde van Zwit serland rijden, zodat ik weet wat ik op dat gebied in een Tour kan betekenen en daarop ook mijn kansen kan afstemmen in de Ronde van 1981”. Goedefroot: „Wil lems heeft veel aanleg. Maar, zoals ieder een, moet ook hij de tijd krijgen om zijn kwaliteiten te ontwikkelen. Daarom zou het onverstandig zijn om hem nu al in de Tour te zetten”. Onder de knechten van Daniël Willems bevindt zich één Nederlander: Theo de Rooy, uit het Drentse Erica, die na een uitstekende loopbaan bij de amateurs zijn profdebuut gaat maken. De Rooy: „Daarbij is afgesprokc.fi dat ik niet met een voor de leeuwen wordt gegooid. De ploegleiding heeft toegezegd dat mij de gelegenheid wordt geboden om het vak goed te leren. Er is afgesproken dat ik bepaalde kansen krijg. Zou ik een slecht seizoen maken, dan ligt dat aan mezelf. Dan heb ik dus die kansen niet weten te benutten”. in Rome. Over de ploeg die in de eerste ronde het Noorse Kristiansand met 2-1 en 4-1 uitschakelde en vervolgens in de twee de ronde verrassend afrekende met Dukla Praag (in Tsjechoslowakije) werd met 1-0 verloren en in de Elzas werd na verlen ging met 2-0 gewonnen) zegt verdediger Wim Meutstege: „We mogen zeker niet mopperen. Het enige nadeel is dat we nog zo weinig van die jongens weten”. Een succes waarvoor vooral in de thuiswedstrijden, waarvan er vorig sei zoen niet één werd verloren, de basis werd gelegd. In het huidige seizoen moet Strasbourg zich vooralsnog tevreden stellen met de met Paris Saint-Germain gedeelde vijfde plaats, maar liefst negen punten achter koploper Monaco. Op ei gen veld is Strasbourg dan ook al duide lijk kwetsbaarder gebleken en zijn tot nu toe al nederlagen geleden tegen Lens en Patrick Sercu en Albert Fritz zijn wi naar geworden van de zesdaagse van Bre men. Peffgen en Braun werden tweede. Roy Schuiten werd met de Deen Frank de beste Nederlander op een zevende plaats. Voor de Olympische Spelen voor ge handicapten, die in juni in Nederland worden gehouden, hebben zich 42 landen met 2000 deelnemers ingeschreven. Ne derland heeft de grootste afvaardiging, Ethiopië de kleinste. De basketclub Gabetti Cantu heeft in het Europees toernooi voor bekerwin naars met 96-81 van Caen gewonnen. De damesploeg van Turijn versloeg Rode Ster met 81-79. Hanni Wenzel uit Liechtenstein heeft de reuzeslalom in Arosa gewonnen. Marie Thérèse Nadig werd tweede. Henk Gospes is Fries kampioen op de korte baan geworden. tegenover te stellen en moest nog in de eerste zitting opgeven. Nice. In het begin van het seizoen sprak trainer Gress zelfs over een vertrouwens crisis binnen de club, die negatief werkte op de prestaties van zijn pupillen. JAN PREENEN (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. Zestien seconden wa ren er nog te spelen in de basketbalwed- strijd tussen Nashua-Den Bosch en de Europa-Cuphouder Bosna Serajevo. Jan Dekker bracht de bal op voor de laatste, allesbeslissende aanval. De stand op dat moment: 76-76, omdat James Lister kort daarvoor het nadelige verschil had weg gewerkt. Zestien is, voor basketbalbe- grippen, een zee van tijd. Ruim voldoen de in elk geval om een rustige aanval op te zetten. De ploeg, die in zo’n situatie balbezit heeft, heeft de wedstrijd onder controle. bal, die in Nederland vrijwel onbekend is. Een systeem valt er in de aanval nauwelijks te ontdekken. Iedereen drib belt, passt, schiet en vangt eventuele mis sers. De missers waren overigens spaar zaam, want Bosna schoot voor de rust tegen een percentage van bijna 70 tegen Den Bosch 46. Topscorers: Den Bosch: Akerboom (24), Kirkland (16), Lister (14) en Dekker (10). Bosna Serajevo: Radovanovic (25), De- libasic (18) en Benacek (13). HAARLEM. Op woensdag 30 ja nuari dient voor de president van de Haarlemse rechtbank het kort geding, dat de firma Borsumij heeft aange spannen tegen de Ajax-speler Simon Tahamata. Deze speelde zondag in de wedstrijd tegen Willem II op een an der merk schoenen, dan waartoe hij zich in een overeenkomst met de firma zou hebben verplicht. 6 5 4 6 4 0 2 4 0 2 2 1 0 2 2 12 12 12 12 10 22- 5 15- 3 17- 7 13- 6 14- 10 s IJmon 0259 Bij Den Bosch ging het echter gister avond in de bomvolle sporthal De Vinken- kamp toch nog mis. De pass van Jan Dekker op Buff Kirkland was onzuiver, Bosna onderschepte en tellen later flitsten de cijfers 78 op aan de andere kant van het scorebord, dan waar dat werd ver wacht. Daarmee leed Den Bosch een dure nederlaag. In de loodzware fmalegroep van de belangrijkste Europese beker mag je thuis niet verliezen. Het spektakel van de laatste minuten was eigenlijk een complete verrassing, want halverwege gaf niemand nog een cent voor de kansen van de thuisploeg. De nervositeit had zich in de eerste helft zo meester gemaakt van de ploeg van Ton Boot, dat Bosna Serajevo, de Europese en wereldkampioen, zeer gemakkelijk kon uitlopen naar een riante voorsprong van 38-53. ROME. De loting voor de kwartfina les van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen had het volgende resul taat: Hamburger SV (WD1)-Hadjuk Split (Joe), Nottingham Forest (Eng)-Dynamo Oost-Berlijn (OD1), Racing Strasbourg (Fra)-Ajax, Celtic Glasgow (Schot)-Real Madrid (Spa). De loting voor de kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor bekerwin naars had het volgende resultaat: Arsenal 7550. N ritueel a r Tel. 02! 17.30 ui g gelege keuke: badk. m Corn. Ji 29, Umu j.gr. gan L-kame tapkamer achtertuin geb. ma k., zolder (Van onze sportredactie) ANTWERPEN. Half februari zal Di di Thurau zich voor de arbeidsrechtbank in Turnhout moeten verantwoorden voor het feit dat hij dit seizoen niet in dienst van de beroepswielerploeg IJsboerke wenst te rijden. Conform het plan startte gisteren een juridische procedure toen de Westduitse prof niet verscheen op de offi ciële introductiebijeenkomst van deze Belgische equipe voor het seizoen 1980. ploeg van Frankrijk. Vervolgens hielp de oud-eerste-elftalspeler van Strasbourg het team aan het landskampioenschap. AMSTERDAM. Ajax is blij, dat het in de kwartfinale van het Europa-Cup- toemooi voor landskampioenen gecotr- fronteerd zal worden met Racing Club Strasbourg. Trainer Leo Beenhakker zegt over de Fransen, die op 5 maart op eigen veld spelen en op 19 maart naar Amster dam komen: „Met Strasbourg hebben we onze zin gekregen. Onzes inziens was HSV de sterkste van het achttal kwartfi nalisten. Dan volgden Hajduk Split, Not tingham Forest en Real Madrid. Stras bourg zit daar achter, zodat we gunstig geloot hebben. Toch moeten we de zaak ook weer niet overdrijven. Het Franse voetbal is de laatste jaren sterk vooruit gegaan”. NAC heeft gisteravond de 22-jarige spits Joachim Ziwek van het Westduit se Borussia Dortmund gecontracteerd. Hij speelt tot het einde van dit seizoen op huurbasis bij de Bredase club. Stuart Dryden, de 53-jarige voorzit ter van Europa-Cuphouder Notting ham Forest, is tot een half jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens fraude in het zakenleven. Nottingham Forest en Barcelona spelen op 30 januari en 5 februari om de zogenaamde Super-Beker. De eer ste wedstrijd is in Engeland. Bij FC Groningen is Renzo de Vries Harm Nijhof, die om gezondheidsrede nen terugtrad, opgevolgd als voor zitter. De president van de rechtbank in Utrecht, mr. V. J. A. van Dijk, heeft gisteren beslist dat de uitgeverij Panini mag doorgaan met het op de markt brengen van een boek met plakplaatjes van de zeshonderd voetballers uit de ere- en eerste divisie. De voetballers, onder wie Krol, Schrijvers en La Ling, die het kort geding hadden aangespan nen, waren van mening, dat zij eerst hun toestemming hadden moeten ge ven, voordat de plaatjes mochten wor den verkocht. Mr. Van Dijk stelde de firma krachtens de auteurswet in het gelijk. DEN BOSCH (ANP). Zonder zelf in actie te komen is Cambuur woensdag avond de tweede periodekampioen van de eerste divisie geworden. De Leeuwar- denaren danken de periodetitel aan FC Amsterdam, dat in station De Vliert FC Den Bosch met 0-1 versloeg. De Bossche naren hadden genoeg aan een gelijkspel om de periodetitel binnen te halen. Hoe wel FC Den Bosch vrijwel de gehele wedstrijd een veldoverwicht had, viel, het ene doelpunt aan de andere kant. Bouwmeester had in de 65e minuut suc ces: 0-1. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Koortsachtig wordt Rudie Koopmans dezer dagen door zijn manager Henk Rühling naar een strijd om de wereldtitel boksen in de gewicht- klasse halfzwaar gestuurd. De Zand- voortse manager van Koopmans beweegt zich momenteel in Noord- of Zuid-Amerika, waar hij deze week nog een contract hoopt af te sluiten met de huidige wereldkampioen (WBC-versie) Marvin Johnson. Rühling doet zijn uiter ste best om deze ontmoeting in het Rot terdamse sportpaleis Ahoy te krijgen. „Maar”, zegt Rudie Koopmans, „dat hangt er helemaal van af of de Ameri kaanse televisie interesse heeft in dat gevecht. Is die belangstelling aanwezig, dan zal het voor Ahoy financieel niet haalbaar zijn om tegen dat bod op te boksen”. Cometti leverde als professional 39 ge vechten, waarvan hij er drie onbeslist maakte en zes verloor. Tweemaal werd een aanval op het Italiaanse kampioen schap verijdeld door Aldo Traversaro, de man van wie Koopmans een jaar geleden de Europese gordel pakte. Toen Traver saro eind 1977 Europees kampioen werd, beklom de in Rome geboren Cometti vrij wel onmiddellijk de hoogste sport op de boksladder in Italië. Vorig jaar stond hij slechts twee keer in de ring. Hij verloor van James Scott en van de Australiër Tony Mundine, beide keren na opgaven door blessures. Dat eerste gevecht vond plaats in de Rahway-gevangenis, omdat James Scott tot 30 jaar is veroordeeld. Samen met zijn sparringpartners Ro bert Amory (inderdaad, dezelfde die hij in mei 1979 versloeg) en de Engelsman Chalcraft, beiden evenals Cometti rechtsvoorstaande boksers, is Koopmans alweer drie weken aan de slag in en rondom het Zuiderparkhotel in Rotter dam. „Koopmans is veranderd”, zegt Amory, een vergelijking trekkend tussen nu en de avond waarop hij zelf tegen Koopmans stond. „Hij is agressiever en ik geloof dat hij het publiek niet meer zo zal teleurstellen als tijdens dat laatste gevecht tegen Tafer”. Ajax heeft dan ook nog weinig ervaring met het spelen tegen Franse clubs, zeker niet in Europa-Cupverband. De enige Franse club die Ajax tot nu toe in een van de Europese bekertoernooien is tegenge komen is Olympique Marseille geweest, dat in het seizoen 1970-’72 in de achtste finale van het Europa-Cup-I-toernooi met 2-1 en 4-1 werd geklopt. Voor het Noordfranse team is de laatste jaren onder andere de oud-Ajacied Heinz Schilcher uitgekomen. De Oostenrijker is echter aan het eind van de voetbaljaar- gang 1977-’78 vertrokken naar Graz. Schilcher maakte daardoor maar een ge deelte van de opzienbarende ontwikkeling van Strasbourg mee. Nadat het team zich in 1977 een plaats had veroverd in de hoogste Franse divisie groeide het onder leiding van de nieuwe, van het Zwitserse Neuchatel, overgekomen trainer Gilbert Gress een jaar later al uit tot de derde cv en lil 1.000 kt 100, hog worde 1 9%. I» Onroe /ermoger el. 020 9.00 u D35-16W Door deze resultaten is de partij van zaterdag voor de vierde ronde tussen Tim man en Seirawan plotseling erg belang rijk geworden. Kortsnoi en Timman staan voorlopig in de achterhoede met een half punt uit twee partijen. Slechts de Europe se jeugdkampioen John van der Wiel staat nog lager. Hij heeft na de achtereenvol gende nederlagen tegen Serawan en nu weer tegen Alburt als enige nul punten. Behalve Browne en Seirawan kwam in de middaguren ook de Joegoslaviër Kova- cevic tot winst. Hij versloeg met wit de Amerikaanse grootmeester Robert Byrne, die eerder op de dag zijn afgebroken partij uit de eerste ronde tegen Alburt in een overwinning had omgezet. Hans Ree speelde remise tegen de IJslander Sigur- jonsson. In de tweede zitting verloor Hans Böhm van nationaal kampioen Gert Ligterink. Het betekende voor laatstgenoemde dat hij zich naast Browne en Kovacevic op de tweede plaats van de ranglijst nestelde. Vandaag wordt de derde ronde ge speeld, met als voornaamste partijen: Timman-Sunye, Kortsnoi-Van der Wiel en Biyiasis-Seirawan. De uitslagen van de woensdag in Wijk aan Zee gespeelde partijen voor de tweede ronde van het Hoogovensschaaktoemooi zijn: Van der Wiel (Ned)-Alburt (Vst) 0-1, Kovacevic (Jsl)-Byme (Vst) 1-0, Sigurjonsson (IJsl)-Ree (Ned) remise, Ligterink (Ned)-Böhm (Ned) 1-0, Browne (Vst)- Timman (Ned) 1-0, Sunye (Bra)-Biyiasis (Can) remise, Seirawan (Vst)-Kortsnoi (Zwi) 1-0. Uit slagen afgebroken partijen eerste ronde: Byrne (Vst)-Alburt (Vst) 1-0, Kortsnoi (Zwi)-Sunye (Bra) remise. De stand na twee ronden Is: 1. Seirawan 2 punten, 2/4. Kovacevic, Browne en Ligterink 1,5, 5/10. Böhm, Ree, Byrne, Sunye, Biyiasis en Al burt 1, 11/13. Kortsnoi, Timman en Sigurjonsson 0,5, 14. Van der Wiel 0. Wit: W. Browne (Ver. Staten) Zwart: J. Timman (Nederland) 1. d2-d4, Pg8-f6 2. Pgl-f3, g7-g6 3. c2-c4, Lf8-g7 4. g2-g3, 0-0 5. Lfl-g2, d7-d6 6. Pbl-c3, Pb8-c6 7. 0- 0, a7-a6 8. d4-d5, Pc6-a5 9. Pf3-d2, c7-c5 10. Ddl- c2, Ta8-b8 11. b2-b3, b7-b5 12. Lcl-b2, Lg7-h6 13. f2-f4, b5xc4 14. b3xc4, e7-e5 15. d5xe6ep, Lc8xe6 16. Pc3-d5. Le6xd5 17. c4xd5, Pf6-g4 18. Pd2-b3, Pa5xb3 19. a2xb3, Dd8-b6 20. Dc2-c3, c5-c4t, Kgl-hl, fZ-ffi 22. Lg2-h3, Pg4-f2, 23. Tflxf2, Db6xf2 24. Lh3-e6t, Kg8-h8 25. Dc3xc4, Df2-b6 26. Lb2-d4, Db6xb3 27. Dc4xb3, Tb8xb3 28. Talxa6, g6-g5 29. f4xg5, Lh6xg5 30. Ta6xd6, h7- h5 31. Td6-c6, h5-h4 32. d5-d6, Tb3-blt 33. Khl- g2, Tbl-dl 34. e2-e3, h4xg3 35. h2xg3, Tdlxd4. 36. e3xd4, f6-f5 37. Le6xf5, Tf8xf5 38. Tc6-c5, Tf5xc5 39. d4xc5, Kh8-g7 40. c5-c6.zwart geeft het op. Het verloop van de partij Seirawan- Kortsnoi was opmerkelijk. In een vrij oude openingsvariant, met scherp karak ter, gaf de jonge Amerikaan snel de rocha- de op, teneinde een koningsaanval te kun nen inleiden. Dit bleek enorme perspectie ven op te leveren. Kortsnoi wist daar niets (Eng)-IFK Göteborg (Zwe), FC Barcelona (Spa)-FC Valencia (Spa), Dynamo Mos kou (Sov)-FC Nantes (Fra), FC Rijeka (Joe)-Juventus (Ita). De loting voor de kwartfinales van het UEFA-bekertoernooi had het volgende re sultaat: Saint Etienne (Fra)-Borussia Mönchengladbach (WD1), Kaiserslautern (WDl)-Bayem München (WD1), VFB Stutt gart (WDL)-Lokomotiv Sofia (Bui), Ein tracht Frankfurt (WDl)-Zbrojovka (Brno) (Tsj). Eerstgenoemde clubs spelen op 5 maart thuis. De retumwedstrijden zijn op 19 maart. Ondanks de enorme teleurstelling kon Den Bosch-trainer Rinus Gosens toch waarderende woorden voor zijn équipe opbrengen. Gosens: „Ik vind dat deze ploeg op een behoorlijke manier getracht heeft de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Veel van de spelers konden ech ter niet tegen de spanning op”. Stand eerste divisie: Groningen 18 26, Den Bosch 18 26, Cambuur 18 25, Wageningen 18 25, Volendam 17 24, Graafschap 18 23, DS’79 18 20, Amsterdam 18 20, Telstar 18 19. Maar basketbal blijft een merkwaardi ge sport. Ook een ploeg, die de grote vorm te pakken heeft, kan een inzinking krij gen. Dat gebeurde ook met Bosna. Mirza Delibasic, de grote sterspeler, werd vak kundig afgemat door Kirkland en Cremer en daarmee verdween de angel uit de Joegoslavische ploeg. Alleen Radovano vic maakte toen nog punten, maar het scoren ging moeizaam en Den Bosch kwam in hoog tempo dichterbij. Aker boom schoot een paar maal fantastisch raak, maar desondanks kon Den Bosch het laatste gaatje van drie punten niet dichten. Eerst Kirkland en vlak daarop Cremer miste de kans op de daadwerkelij ke aansluiting. Pas 45 seconden voor tijd lukte het James Lister wel via een schot en een extra vrije worp: 76-76. De rest is bekend. Den Bosch zal, zo goed als zeker, de grote finale in West-Berlijn niet halen, maar heeft gisteravond overduidelijk bewezen wel degelijk tot de top van Europa te behoren. itrum var am. Ind, ner, do» t. Vr.p Finait inl. Fa enhoutsti fel. 023 De oefenmeester is er van overtuigd dat Den Bosch nog hoog zal scoren dit sei-- zoen. „Zo’n periodetitel is een eerste schrede op weg naar de eredivisie. We-; zullen al het mogelijke doen om die stap alsnog te maken. Daarnaast is het voor de- promotiekansen van Den Bosch natuur lijk erg plezierig dat we een goede positie- op de ranglijst innemen”. Eindstand tweede periode: Cambuur 8 Groningen 8 Wageningen 8 Den Bosch 8 Telstar 8 De eerste periodetitel werd gewonnen door De Graafschap. Ploegleider Willy Jossart treurde bij de voorstelling van zijn team allerminst om de afwezigheid van Thurau. „Hij werkte deze winter een programma af dat niet past in onze voorbereiding op het wegsei- zoen. Wat moet je dan met zo’n coureur in het voorjaar beginnen?” Jossart deelt vanaf nu het ploegleider- schap met Walter Godefroot, die het afge lopen najaar stopte na een schitterende carrière van 15 jaar beroepswielrennen. Godefroot zal als technisch leider gaan optreden en Jossart vervult een mana gersfunctie binnen de ploeg van 20 profs, van wie Daniël Willems de grootste vedet te is. Daniël Willems vierde vorig jaar na een korte aanloop (ruim twee maanden) in 1978, zijn eerste volledige profseizoen met 13 eerste plaatsen, waaronder overwinningen in de Ronde van België, de Vierdaagse van Duinkerken, de Bra- 4’^ WUK AAN ZEE. Sensationeler kon het woensdag in toernooizaal De Moriaan in Wijk aan Zee niet. Jan Timman en Viktor Kortsnoi, voor het 42e Hoog- ovensschaaktoernooi bestempeld als to renhoge favorieten, verloren beiden. Timman leed met zwart een nederlaag tegen de Amerikaan Walter Browne, Kortsnoi moest eveneens met zwart capi tuleren tegen de Amerikaanse jeugdwe reldkampioen Yasser Seirawan, die daar door met twee punten alleen op kop kwam. L. - -

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25