rond de losplank Zes PTT-ers met pensioen Willem Brons etaleert fabelachtige techniek politienieuws Big Band Loenen in Inbraak levert rijke buit op Cora Canne Meijer trefzeker zangeres „De Jansheeren” Vooral allerjongsten spontaan z Gedreven recital in Engelmunduskerk havenberichtenj kort ijmondnieuws Temperamentvol koffieconcert in Heemskerk Carnavalsprins in Beverwijk gekozen L 7 2 1 A JANUARI 1980 NMOND i» r w F W| JAN BAART naal- Wel had het programma nogal wat ïlsen- -12.1 uur uur 21.30 G. D. KONING dweer andag G.D. KONING JAN BAART rur „I 21.30 VELSEN. Het recital dat de pianist Willem Brons vrijdagavond in de Engelmunduskerk te Velsen-Zuid gaf en dat onder auspiciën stond van de Stichting Theater en Muziek Velsen trok jammer genoeg maar weinig belangstelling, ongeveer zeventig echte liefhebbers waren aanwezig. Het programma had nogal wat wijzigingen ondergaan, zodat van de oorspronke lijke opzet alleen de „Variaties” van Johannes Brahms overeind bleef. 177, lelm- sdag Wit Aanvankelijk herbergde het Witte Tejater in IJmuiden zon dagmiddag, bij de eerste workshop van Herman de Wit, meer kat-uit-de-boom-kijkers, dan mee-doeners. De situatie deed zich zelfs voor, dat er familieleden kwamen kijken naar de verrich tingen van hun „muzikant”, terwijl die, kennelijk uit drempel vrees, tussen het toekijkend publiek zat en nog geen noot had gespeeld. Zeker zo’n vijftien instrumentalisten en een flink aantal „meezingers” deden echter gewoon mee. Hun enthousi asme groeeide bovendien met de minuut. Willem Brons is een gedreven kunste naar, oppervlakkigheid is hem vreemd, hij heeft zich diep in de materie ingegra ven en komt daaruit tevoorschijn met een duidelijke, geheel in dienst van de compo nist staande, visie. Willem Brons opende het recital met een Prelude en Fuga van J. S. Bach. In de fraai opgebouwde Predule bleek reeds dadelijk dat Brons over een Snelheidscontrole. Vorige week heeft de politie van Heemskerk een snel heidscontrole gehouden, die 160 proces sen verbaal heeft opgeleverd. De politie controleerde aan de Jan Ligthartstraat, de Baandert, de Hoflaan, de Tolweg, de Mo- zartlaan en de Marquettelaan. Verkracht. In de nacht van zaterdag op zondag is een 22-jarige inwoonster van Alkmaar verkracht door de echtgenoot van haar vriendin in Heemskerk, waar zij de bewuste nacht bleef slapen. De politie van Heemskerk heeft de man, een 24- jarige Heemskerker, de volgende dag aan gehouden nadat de Alkmaarse aangifte had gedaan. Enkelfractuur. Een 24-jarige bewo ner van de Beverwijkse Van Weerden Poelmanstraat kwam zaterdag door de gladheid dichtbij zijn woning ten val met een meervoudige enkelfractuur is hij op genomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. Autobrand. De Beverwijkse brand weer rukte zaterdagavond uit voor een autobrand aan de Zeestraat. In de door gang naast V D stond een met oud papier beladen volkswagenbusje in lich terlaaie. Het voertuig, eigendom van een 32-jarige winkelier uit Beverwijk, brand de bijna volledig uit. Volgens de politie is het vuur aangestoken. herhaling, improvisatie, ritme, maatgevoel en muzieknotatie. De zelfbedachte thema’s van de deelnemers werden samenge voegd tot één eigen muziekwerk. De meest spontane bijdragen kwam van de jongsten, met name van een kleine xylofonist én van een prille gitarist, de „componist” van het kortste, maar ook het meest inspirerende thema. Iedereen speelde of zong direct mee. Het enthousiasme van de afgelopen zondag zal wel tot uiting komen op 17 februari, bij de volgende workshop, in een aanzien lijk aantal bezoekers voor nog meer facetten van de complexe materie rond het „spelen met muziek”, het uiteindelijke doel van zo’n „workshop”. (Van een medewerker) BEVERWIJK. In een feestelijk inge richte bestuurskamer van het postkan toor aan de Laan van Meerestein is zater dagmiddag in het postdistrict Beverwijk afscheid genomen van zes medewerkers met een lange staat van dienst. De nestor onder hen was de heer C. Nieuwenhuisen, die 43 jaren bij de HIT’ heeft gewerkt, de laatste jaren als beheer der van het bijkantoor aan de Zeestraat. De heer R. Belkom kwam in 1940 in Aven- hom in dienst bij de PTT, nadat hij vee houder was geweest. In 1955 werd hij overgeplaatst naar Beverwijk. De heer C. de Graaf verbet in 1958 in Akersloot de tuinbouw om bij de PTT te gaan werken. De heer J. Kauw liet direct na de oorlog zijn manufacturenzaak in Noord-Scharwoude in de steek om naar Beverwijk te komen en de heer T. Stoll kwam via de meubelbranche en na een periode als trambestuurder te hebben ge- HEEMSKERK. Ook in de muziek komen familiebedrijven voor. De Big Band Loenen, die zich zaterdagavond in De Jansheeren liet horen, is ruim acht jaar geleden ontstaan als een soort familie-orkest, waarin vader West- veen, een aantal zoons en wat vrienden speelden. In de loop der tijd veranderde het repertoire, van destijds de Glenn Miller-stijl naar nu vooral de jazz-rock en latin-rock, waarvoor tegenwoordig ook overwegend eigen reper toire gebruikt wordt. De bezetting is eveneens grotendeels gewijzigd. De familie Westveen is echter nog steeds goed vertegenwoordigd met vier broers (Gerbrand, aanvoerder en saxofoon; Sipke, trompet; Simon, trombo ne; Jan, technicus en één zuster (Alber- tien, saxofoon). De formatie bestaat in totaal uit achttien personen, verdeeld over trompet (vier), trombone (drie), saxofoon (vijf), vibrafoon, electrische piano, gitaar, basgitaar, slagwerk en percussie. In De Jansheeren moest men het met een trom pettist en een vibrafonist minder doen, maar het geluidsvolume was niettemin aan de zeer forse kant, wanneer het orkest even uithaalde. De totaalklank was op die momenten niet meer fraai te noemen. De akoestiek in De Jansheeren flatteerde de big band dan totaal niet, maar men deed kennelijk ook geen moeite om zich aan te passen, hoewel dat natuurlijk wel moei lijk is. Op minder extreme momenten kon echter goed geconstateerd worden, dat het zichtbaar enthousiasme van de musici ook hoorbaar was in de kwaliteit. Zeker Twee Amerikaanse stukken Sorceress en Heather vulden het programma aan, maar de eigen werken hadden voldoende mogelijkheden om de capaciteiten aan te tonen. Bovendien is de verleiding groot om bij die Amerikaanse stukken ook te denken aan Amerikaanse big bands, die wij in Nederland ook geregeld op bezoek krijgen. Dat peil halen ze natuurlijk niet. Een plezierig en eigen geluid hebben ze weL Dat is al heel wat. de solisten, onder anderen saxofonist Ger brand Westveen en trompettist Jan Kel der, mocht er er best zijn. In de zelfge schreven stukken werden naast forse, ook subtiele klanken hoorbaar. De aanvoer der, Gerbrand Westveen, en pianist Ernst Oosterveld zijn verantwoordelijk voor dat eigen werk dat titels meekreeg als Blues in dubio, Funk in dubia, Jaraschi, Va pourlock, Amon, In a shorter way en Casanova from Portorico. verklaren. Maar dat het reeds aan de landagmarkt zou gebeuren hadden niet [en kunnen dromen. Immers, werd er (Van een medewerker) egunstigd door prachtig vriesweer ben de schepen de gehele afgelopen ;k lekker hun best gedaan om binnen >rengen wat er naar binnen te brengen i. De vangst van onze eigen schepen ■d bijna iedere dag aangevuld door de J vrij vlug bleven er enige partijtjes ting staan; deze werden weldra ge- gd door de kleinste kabeljauwsoorten weer laten door diverse scholsoorten. se schol gaat al behoorlijk vol raken ongestoord hun vangetje in een of ere Nederlandse haven kwijt kunnen, •bij moet opgemerkt worden dat het nu toe alleen schepen met rondvis eerst getroffen doordat er geen mens straat opkomt, zeker niet om een visje >er getrokken, maandag al direct bij egin nam de handel een zeer afwach- houding aan. De inmiddels sterk allen vrieskou was hier niet hele- vreemd aan. jr de mensen die aan de straathandel ins kwijt moeten was het zeker een van zeer zuinig inkopen, want met er onder het geweld van deze aan rei eens een kistje vis onverkocht in nsdag d. Ge- iddag tem- 22.30 >ord, IJ- iden, juwe raak, ■nten ■oeps 2550- traat, 0 en -10.20 suter- sdag 7-29. 9.00- 289, ;roep wijk- .0.00- 10.00- cuur- land- laan- 10.00- laien 228, ■sver. 1 M. isdag Izaal. >odje ndag 0 u. uur 0 uur pres- I uur assen Vernieling. Een 36-jarige Beverwe ker kreeg zaterdagnacht een proces-ver- baal aan de broek wegens opzettelijke vernieling. De man sukkelde tijdens de nachtvoorstelling in het Kennemer Thea ter aan de Zeestraat in slaap en bleef na afloop onopgemerkt achter in de bios coop. Door vernieling van een ruit in een toegangsdeur baande hij zich een weg naar buiten. Inbraakpoging. Een 20-jarige Bever- wijker werd zaterdagnacht op heterdaad betrapt bij een deels geslaagde inbraakpo ging in de scholengemeenschap Hofland aan de Luxemburglaan. De jongeman werd door de politie in de kraag gevat bij het naar buiten brengen van twee buitge maakte schrijfmachines. Voor transport stond achter het schoolgebouw een auto geparkeerd. HEEMSKERK. Georganiseerd door de Werkgroep Muziek Heemskerk vond zondagochtend, onder teleurstellende belangstelling, een koffieconcert plaats in De Jansheeren. Soliste was de mezzosopraan Cora Canne Meijer. In verband met ziekte van haar vaste begeleider Thom Bollen werd diens plaats ingenomen door Liesbeth Hoppen en gezien de korte tijd van voorbereiding deed zij dat meer dan voortreffelijk, wijzigingen ondergaan. werkt bij de PTT in dienst. In Beverwijk werden zij alle vier postbesteller. De heer H. E. Claesen is in Batavia geboren. Hij repatrieerde in 1958 naar Nederland en werd later PTT-ambtenaar in Heemskerk en Beverwijk. „Wij nemen vanmiddag afscheid van zes PTT-ers „van de oude stempel”, aldus de heer Kuurman, die de oorkondes uit reikte van het hoofdbestuur en aan de heer Nieuwenhuisen een afscheidspen- ning van het staatsbedrijf wegens veertig jaren trouwe dienst. Cadeaus, toespraken en dankwoorden onderstreepten, dat men de zes getrouwen met spijt ziet ver trekken. heersing, verwarmende klankintensiteit en een indringende exactheid, het aan dachtige auditorium genieten van alle fa cetten van haar op hoog niveau staande kunstenaarsschap. In „Tief im Herzen” werd zij het hele lied door ongevraagd begeleid door het klokgelui van de nabij gelegen kerk. Zij liet zich hierdoor, letter lijk en figuurlijk, evenwel niet van de wijs brengen, maar bleef trefzeker. Het gedeel te na de pauze bestond geheel uit Spaanse liederen van Manuel de Falla en Jesu Curidi. Zeer attent stond in het keurig verzorgde programma, naast ds Spaanse tekst, de Hollandse vertaling vermeld. Met een prachtige uitspraak van het Spaans bleek zij ook in dit genre te excel leren, gesteund door Liesbeth Hoppen die haar handen vol had aan de lastige, rit misch soms halsbrekende begeleidende partijen, maar er zich aan de piano kun dig doorheen sloeg. In emotioneel gela den, temperamentvolle vertolkingen ga ven beide uitvoerende een levendige in druk van het Spaanse lied. Het eerstvol gende koffieconcert in de Jansheeren zal plaatsvinden op zondag 24 februari, dan zal als solist optreden de vermaarde cellist Thibor de Machula. liet ook menig keer verstek gaan bij het aanbieden van de mooiste en grofste par tijen ongestripte wijting. Het was allemaal erg triest en aan alle zijden hoopt men dat het publiek maar erg gauw aan de vries kou gewend raakt, want een visje moet er toch gegeten worden. De grote vriestrawlers gaan gewoon door met het aanvoeren van de mooiste en grootste partijen makreel. Door de prijs die de reders voor dit produkt kunnen geven is het voor de opvarenden helemaal niet meer interessant om de gevangen makreel te sorteren, men maakt van de gehele lading een grote partij en kijkt zo goed als niet meer om of er soms wat bonkers (de allergrootste makreelsoort) uit de vangst te zoeken is. De prijs die er betaald moet worden voor de grote ma kreel bij de importerus is hier ook wel debet aan, waardoor er van rederszijde ook maar heel weinig animo opgewerkt kan worden om met deze makreel te gaan lopen leuren langs de deuren van de diver se rokerijen. Ongeveer in het midden van de maand december van het jaar 1979 heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten een vergadering belegd met het bedrijfsle ven. In deze vergadering is gesproken over vangstbeperkende maatregelen. Als gevolg hiervan zijn de diverse reders en of reder-eigenaren er per circulaire van op de hoogte gebracht dat nu, met ingang van 19 januari 1980 een regeling is getrof fen waarbij het vanaf die datum tot en met 29 februari 1980 verboden is om met name genoemde schepen de tong- en of scholvisserij uit te oefenen. Als eersten zullen gedurende het tijdvak van 19 janu ari 1980 vanaf 0.00 uur en eindigend 1 februari 1980 te 24.00 uur de schepen kenbaar onder de letters SCH, BR, NZ, VLI, ARM, YE, TH, BRU, OD, GO, SL, KG en VL niet aan de visserij van schol en tong mogen deelnemen. Als tweede worden genoemd de schepen gemerkt UK hiervan is het tijdstip van binnen blijven: van zaterdag 2 februari 1980 vanaf 0.00 uur en durend tot en met 15 februari 1980 te 24.00 uur. Tenslotte worden de schepen gemerkt met de letters LO, UQ, ZK TM, KW, IJM, HD, TS, LE, WR, TX, MO, WL, OL, ST, HA, WON en VD genoemd. Voor deze schepen gelden fascinerende toonvorming beschikt; de nogal sombere Fuga kreeg een ingetogen benadering. In de „Sonate in G klein” van Joseph Haydn gaf de pianist de toehoor ders een duidelijk inzicht in zijn virtuoze techniek en muzikale kwaliteiten. Pare lend passagespel beluisterden we in het spirtuele en melancholieke moderato, ter wijl het allegretto met een humoristische inslag lichtvoetig werd vertolkt. Een indringende, diep doorleefde inter pretatie gaf Willem Brons van de „Varia ties op een eigen thema” opus 21 no. 1 van Johannes Brahms. Dit technisch aartslas- tige werk met stormachtige gedeelten, ge laden met emotionele uitbarstingen, afge wisseld met lieflijke beschouwelijke pas sages, was Willem Brons op het lijf ge schreven; robuust fortissimo-spel, fluis- terzachte verstilde pianissimo’s, het etale ren van zijn fabelachtige techniek, het was er allemaal. Een warme affiniteit bleek Brons te hebben met de driedelige „Fantasie” van Robert Schumann, eens te meer kwam hierin zijn zeer gevoelige con tact met de toetsen tot uitdrukking. Ver twijfeling, hartstocht, lyriek, het werd al lemaal overtuigend aan de vleugel ont lokt. Het zangrijke laatste deel, een onon derbroken hymne met een dromerige in slag, kreeg een bijna bovenaardse vertol king van de emotioneel sterk bij het werk betrokken kunstenaar. Toen de wonderschone slotmaten door het kerkgebouw geabsorbeerd waren, kreeg Willem Brons van de dankbare toe hoorders een welverdiende, minutenlange ovatie, hetgeen hem evenwel niet kon ver leiden tot het geven van een toegift. slsen- aken, 9.15- ritmi- ‘kuur SANTPOORT-NOORD. Het afgelo pen weekend is in een woonhuis aan de Broekbergenlaan in Santpoort-Noord voor30.000 gulden aan goederen gestolen. BEVERWIJK. Sinds zaterdagavond heeft de carnavalsvereniging „De Zeezot- te” in Beverwijk een nieuwe prins. Het is prins Henk de Tweede, die wordt geassis teerd door prinses Janus. De bij hun waardigheden behorende versierselen werden in „De Nieuwe Slof’ uitgereikt aan mevrouw Bruinsma en loco-burge- meester Camfferman. De muzikale omlijsting van deze prin senverkiezing werd verzorgd door de jeugddrumband De Bevers en drie orkes ten. „De Zeezotte stelt de financiële resul taten dit jaar ter beschikking van de EH- BO-vereniging en die mocht zaterdag avond als eerste bijdrage een oefenpop in ontvangst nemen. Men is het pand binnengedrongen door forcering van de keukendeur. Er worden twee bontjassen, een vossenkraag, een roodvosmantel en een suède jack vermist. Verder zijn een kleuren T.V., een videore corder, een stereomeubel, een isofoon (een automatische telefoonnummerkie- zer), sieraden, een draagbare kleurentele visie en 1100 Engelse ponden gestolen. De politie vermoedt dat er gebruik ge maakt is van een stationcar of een bestel auto, die geparkeerd stond op de oprit naast het pand. Toen de inbraak werd gepleegd was de eigenaar naar een feest je. Hij werd daar opgebeld door een onbe kende, die naging of hij daar ook werke lijk was. Cora Canne Meijer is een charmante verschijning en beschikt over een gerouti neerde podiumallure en een groot artis tiek potentieel. Zij begon haar program ma met drie liederen van Gabriël Fauré en reeds direct confronteerde zij de toe hoorders met haar in alle registers warm getimbreerde mezzo. De weemoedige, sen timentele, herfstachtige sfeer in de eerste twee liederen werd prachtig getroffen en in de daarop volgende Nocturne ontroer de zij door een doorleefde uitbeeldings- kracht. Van Claude Debussy stonden de, uit drie liederen bestaande, „Chansons de Bilitis’, op het programma. In het recita tiefachtige „La flute de Pan” domineerde het indrukwekkende lage register, terwijl in „La Chevelure” haar omvangrijke mez- zo-sopraan met een expressieve voor dracht in volle glorie tot ontplooiing kwam. Het gedeelte voor de pauze werd besloten met vijf liederen van Hugo Wolf. Volgzaam en bekwaam begeleid door Liesbeth Hoppen het Cora Canne Meijer, met een bewonderenswaardige adembe- Donderdag aangekomen: Fridel, Poole, Velsen; M. H. Thamron, Antwerpen; Elke Kahrs, Antwerpen, IJmuiden; Djatiba- rang, Hamburg; Carpe Diem, Bremen, IJmuiden; Neptunus, Dusavik, IJmuiden; Audiaca, Esbjerg; Finn Forest, Hamina; Epivan Kovtyukh, Bombay; Dependent, Kuhl; Steinburg, Onbekend; Harelesiel, Kristineham; Antonie JR IJmuiden, Rot terdam; Yoojin, IJmuiden. Pagai. Donderdag vertrokken: Fossum Bre men; Commandant de Pimodan, Noord zee; Sathelit, Cork; Kora, IJmuiden, Brunsbuttel; Daniël, Cork; Lindoi, Ant werpen; Engel Klein, Grimor, Crescence, Cork; Kent Shore, IJmuiden, Cont. Plat; Jemrix, IJmuiden, Rochester; Gloria Vi- rentiem, van IJmuiden; Southern Cross, Noordzee; William Flint, Houdendijke; Springbuck, Velsen, Cont. Plat; Fridel, IJmuiden, Poole. Vrijdag aangekomen: Osterturm, IJ muiden, Caen; Trans Baltic, Hamina; Eva Oden, Gothenburg; Marian, Rotterdam. Vrijdag vertrokken: Ganvie, Antwer pen; Antonie Junior, Rotterdam; Tital, Rotterdam; Arend, Karlesham; Nornews Leader, Rotterdam; Cambrae, Duinker ken; Finn Forest, Rotterdam; Unterturk- heim, Le Havre; Stirling Rock, IJmuiden, Cont Plat; Soto Eduardi, Cork; Elka Kahrs, IJmuiden, Rotterdam; Sam Barte- lome, IJmuiden, Palermo. zit kan geen visvlees zitten, dus wordt er minder ilets van deze magere vis gesne den dan wanneer de vis geen of althans minder kuit en hom bij zich heeft. Ook in de tong worden grotere kuiten aangetroffen dan de consument verkiest. Mede daardoor is de tongprijs ook met enige guldens teruggelopen in vergelij king met enige tijd terug. Voor het overige was het allemaal erg eenzijdig de gehele aanvoer van de afgelopen week. De handel op Engeland heeft niet gerin ge hoeveelheden kabeljauw en gul weg kunnen werken, maar ook hier werd een zeer afwachtende houding waargenomen. De export naar Frankrijk die niet bang is voor enkele partijen ongestripte wijting de volgende data en uren: 16 februari 1980 vanaf 0.00 uur aanvangend en eindigend 29 februari 1980 te 24.00 uur. Het is aan de schepen die een vaarver- bod opgelegd gekregen hebben verboden om een andere visserij te gaan uitoefenen. Dit verbod geldt niet ten aanzien van een vaartuig dat is uitgerust met andere vis tuigen dan een boomkor en ten aanzien waarvan door het Produktschap een schriftelijke ontheffing is verleend. Een dergelijke ontheffing wordt alleen ver leend indien de reder of visser ten genoe gen van de voorzitter van het Produkt schap heeft aangetoond, dat met het vaar tuig, waarop de aanvrage betrekking heeft, in het tijdvak aanvangende 1 april 1979 tot en met 31 augustus daaraanvol gend de visserij op andere vissoorten dan op tong en schol op zodanige wijze is uitgeoefend dat in genoemd tijdvak daar mee een besomming werd gemaakt, welke tenminste 75% bedraagt van de in dat tijdvak gemaakte besomming. Degenen, die van mening zijn, dat zij ten aanzien van een of meer vissersvaartui gen op vorenbedoelde ontheffing aan spraak kunnen maken, dienen hiertoe een schriftelijke aanvraag bij het Produkt schap in te dienen. Indien men niet zelf over de besommingsgegevens, betrekking hebbende op het tijdvak 1 april tot en met 31 augustus van het vorig jaar, beschikt, kan met het Produktschap machtigen de betreffende gegevens bij het LEI op te vragen. Daartoe kan gebruik worden gemaakt van daartoe verstrekte machtigingsfor mulier. Voor elk vissersvaartuig dient een apart machtigingsformulier te worden in gevuld. Het machtigingsformulier dient bij de ontheffingsaanvrage te worden gevoegd. Bijeenkomst NCVB. De afdeling Santpoort-Zuid van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt woensdag 23 januari een bijeenkomst in het gebouw De Duinpan. Het programma is gericht op het werk van „Mendoza”. Cursus. De samenwerkende kerken van Santpoort organiseren cursusavon den op de woensdagen 23 januari, 30 janu ari en 6 februari met als onderwerp „Ou ders en jongeren in gesprek”. De bijeen komsten hebben plaats in het gebouw De Haven te Santpoort-Noord. Medewerking verlenen L. J. M. Danckaarts, schoolpas tor in Heerhugowaard en dr. P. W. J. van Hoof, studiesecretaris van de r.k. kerk provincie. Vrouwengilde. Het Katholieke Vrouwengilde Driehuis-Santpoort heeft voor woensdag 23 januari een bijeen komst op het programma staan met als spreker L. Povel over het onderwerp „Van vijgenblad tot haute couture”. Vrouwencafé. In het vrouwencafé Velsen in buurthuis de Brulboei aan de Kanaalstraat in IJmuiden, wordt donder dagavond 24 januari gesproken over de zogenoemde vrouwentelefoon. Aan de or de komt onder meer het opzetten van een vrouwentelefoonproject in Velsen. Het ca fé is vanaf acht uur geopend en het pro gramma begint om half negen. Toegang is gratis. Kleuterinstuif. In buurthuis de Brulboei wordt woensdagmiddag 23 janu ari een kleuterinstuif gehouden. Alle kin deren tussen vier en zes jaar zijn tussen twee uur en half vier welkom. Onderwerp van deze kleuterinstuif is het sprookje van het lelijke eendje. De toegangsprijs is één gulden. „Vrouw blijf bij”. Het thema van de bijeenkomst van „Vrouw blijf bij”, dins dagmorgen 22 januari in het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wil- genhoflaan is de organisatie van de Ano nieme Alcoholisten, die elkaar helpen om het probleem van het alcoholisme de baas te blijven. Kinderpostzegels. De opbrengst van de kinderpostzegelactie was dit jaar in Beverwijk 23.931,45 en dat is tien per cent meer dan in 1979. Vrouwencursus. Dinsdagavond 29 januari wordt in het buurthuis „Wijk aan Duin” (Wilgenhoflaan, Beverwijk) infor matie gegeven over de vrouwencursus die daar op twaalf dinsdagavonden wordt gegeven. Met verschillende muzikale opdrachten, waarbij goed luiste ren belangrijk bleek, liet routinier Herman de Wit, met deskun dige bijdragen van trompettist Charly Nonlohi en drummer Ralph de Jong, de deelnemers op speelse en vaak komische wijze kennismaken met begrippen als toonafstand, zuiverheid, Twee uitzonderingsbepalingen zijn hierbij van toepassing: a. vissersvaartui gen, welke voorzien zijn van een diepvriesinstallatie; b. vissersvaartuigen, ten aanzien waarvan een ingevolge de verordening tot regeling van de aanvoer van vis 1960 voor 1980 een vergunning voor de aanvoer van garnalen is verleend; een en ander met dien verstande, dat daarbij geen gebruik mag worden ge maakt van enig net, geschikt voor het vangen van tong en schol. In aansluiting op boven uiteengezette regeling van de visserij gedurende de hiervoren vermelde zesweekse periode geldt tevens een aanvoer en verkoopver bod voor de betreffende vissoorten, waar op in het verboden tijdvak niet mag wor den gevist. uur uur van 18e- elke De uur. i H jn

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7