3« Opwindende PSV’ers verwachten Knetemann ouverture snel vertrek Rijvers KRAAY WEG en Peffgen missen slag BIJ SPARTA ÏL Monte Carlo 0 1 In toernooi tienkampers VAN VEELEN DELFT ONDERSPIT Programma van grootmeesters I J LOS KJ M SW J 15 DINSDAG 22 JANUARI 1980 SPORT f I lel 17; a 3 f. 1,45 15.3190 iding de in paar. aart de er zó •g iax.). Geïsoleerd OLINE ft: I (Van onze speciale verslaggever) VIGO. Noem het gerust de limit. Terwijl in Nederland een omstreden loonpauze in de strijd wordt geworpen tegen de voortschrijdende economische terugval; terwijl het vereist is dat nagenoeg alle Nederlanders in hun inkomen een stap terug doen om de dreigende stijging van het toch al ongehoord hoge aantal werklozen zoveel moge lijk af te wenden; kortom, ter wijl de buikriem fors moet wor den aangehaald, presteert een hand vol vorstelijk verdienende voetbalprofs het te gaan bek vechten over nog vettere pre mies. Zielig gedoe - WJ I Mg Bilt dreigt in selectie Nederlands elftal Ruud Krol: „Ik heb een brede rug". •fr Jan Zwartkruis: „Zielig gedoe". (Van onze sportredactie) L: rem., les, im Huijbregts, de secretaris van de prof- sectie van de voetbalbond, begrijpt dan ook niet goed waarom de Ajacieden nu uit de boot willen stappen. „Officieel heb ik nog niets vernomen over deze kwestie, maar uiteraard heb ook ik gehoord en gelezen dat de spelers van Ajax niet willen tekenen. Twee weken geleden was er, na twee goede gesprekken met de spelersraad, inderdaad een akkoord bereikt. Het gaat nu al om een half miljoen gulden. Nog voordat er ook maar een bal is getrapt, betekent dat een Het is inmiddels duideljk geworden, dat de Amsterdammers een geïsoleerde positie innemen. De poging om de spe lers van AZ’67 achter hun standpunt te krijgen, is mislukt, al had met name Kist nog wel begrip voor de bezwaren van het vijftal. Willy van de Kerkhof, die deel uitmaakt van de spelersraad van Oranje, heeft dat beslist niet. Hij reageerde ook zeer fel toen hij op de hoogte werd gebracht van het stand punt van de Ajacieden. Ziedaar de dui delijke controverse binnen de spelers groep van het Nederlands elftal, waar mee bondscoach Zwartkruis kort voor het verttrek van het Nederlands elftal naar Spanje voor een oefeninterland werd geconfronteerd. De Soesterbergse oefenmeester had het er duidelijk moeilijk mee. Aanvanke lijk probeerde hij de zaak zo veel moge lijk te sussen, maar naarmate hij meer met de dreigende moeilijkheden binnen zijn selectie werd geconfronteerd, kwam hij tot een steeds agressievere stellingna- me. „In de groep is er veel minder aan de hand dan men denkt,” zo begon Zwart kruis zijn commentaar. „Naar buiten komt deze kwestie als gevolg van een aantal ongenuanceerde uitspraken in derdaad chaotisch over. Als het zo door gaat worden de sponsors afgeschrikt en dan dreigt er een complete ramp. Mijn taak is nu deze zaak in te dammen en te zorgen dat we ons concentreren op het doel van onze reis naar Spanje”. Het forceren van een oplossing in deze kwestie op een zo kort mogelijke termijn ziet Zwartkruis niet als zijn taak. „Die geldzaak is mijn wereld niet; daar ben ik niet voor aangenomen en daar word ik ook niet voor betaald. Ik heb er ook geen direct belang bij. Ik hoop voor de jon gens dat er vijf miljoen gulden in die pot uitkering uit de sponsorpot van 25.000 gulden per speler. Als er enkele spelers uit de boot vallen, gaat het feest niet door. In de contracten is namelijk een ontbindende bepaling opgenomen voor het geval er geen sprake is van een collectief.” was blij dat er een unaniem besluit was gevallen na het overleg tussen de KNVB en de spelersraad. Het is uiteraard ook een slechte zaak als daar twee weken later niets meer van over is. Als de spelersraad niet serieus wordt genomen, dan kunnen we wel ophouden. Waar zijn we dan nog mee bezig.” Huub Stevens, wiens meespelen tegen Spanje nog onzeker is door de fikse neus- blessure die hij zondag tegen FC Utrecht opliep, hoopt dat er inderdaad een ak koord zal worden bereikt. „Dat is zowel voor Rijvers als de spelers de beste oplos sing. Ondanks onze protesten zie ik Rij vers nooit meer bij PSV terugkeren. We zullen met die realiteit moeten leren leven en naar de toekomst moeten kijken. Wil len we met deze groep mee blijven tellen dan zullen we toch zo snel mogelijk ons evenwicht weer moeten zien te vinden”, aldus Stevens, die gelooft dat het ontslag van Kees Rijvers het PSV-bestuur van hogerhand, de raad van bestuur van Phi lips, is opgedrongen. „Een andere oorzaak zou ik met geen mogelijkheid kunnen be denken.” er wordt gesteld dat er twee weken gele den een akkoord was bereikt. Het ging toen om een principe-overeenkomst. En dat is heel wat anders. Ik heb dat aan de jongens van Ajax overgebracht en die hebben besloten niet te tekenen.” Vreemd is natuurlijk wel dat Krol, die destijds in principe akkoord is ge gaan, nu met zijn clubgenoten op één lijn zit. „Ik vind inderdaad dat ze gelijk hebben en ik sta dan ook aan hun kant. Of het een geldkwestie is? E is helemaal niet over geld gepraat. Nee, ik kan niet zeggen waar het dan wel over gaat. Dat deze affaire slecht voor het imago van Oranje is betreur ik. Ik vind het ook jammer dat deze zaak naar buiten is gekomen. Wie daarvoor verantwoorde lijk is, weet ik niet. Het lek kan wel bij de KNVB zitten. Er is tenslotte nog nooit iets geheim gebleven bij de bond.” 1. Pijnen/Raas (Ned) 275 punten; 2. Allen/ Clark (Aus) 194; 3. Sercu/Frltz (Bel/WDl) 172; op twee ronden; 4. Knetemann/Pertgen (Ned/WDl) 187; op zes ronden: 5. Zoetemelk/Hempel (Ned/ WD1) 166; 6. Venix/Hermann (Ned/Lie)54; op negen ronden: 7. Tourne/Vaarten (Bel) 49; op dertien ronden: 8. Van Vliet/Schütz (Ned/WDl) 215; 9. Kastens/Schuiten (Ned) 72; op 25 ronden: 10. De Bosscher/Wesemael (Bel) 275; op 31 ron den: 11. Van den Hoek/Priem (Ned) 76; op 34 ronden: 12. Ponsteen/Havik (Ned) 91; Op 39 ronden: Van Gerwen/Rietveld (Ned) 76. inter- af met torepor- ;op se land- Jan Huybregts: „Ontbindende bepa ling". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Hans Kraay heeft het bestuur van Sparta vanochtend gevraagd om ontbinding van het pas gesloten con tract. De oefenmeester, die vorige week rond kwam met de Rotterdamse club, kwam tot zijn verzoek omdat hij op dok tersadvies volledige rust moet houden. Vorige week donderdag heeft de WON een onderhoud met het PSV-bestuur ge had over de financiële afwikkeling van het contract van Rijvers. Beide partijen kwamen toen niet tot een akkoord, waar door Rijvers tegen zijn zin in gedwongen was om de begeleiding van PSV voor de wedstrijd tegen FC Utrecht te verzorgen. Vandaag vindt er in Eindhoven opnieuw Dit Nederlands-Westduitse koppel be raamde aan de vooravond van de grote finale het op zich moedige plan om de twee ronden achterstand, die het tot nog toe op de koplopers had opgelopen, op zijn minst te reduceren. Al vroeg in de jacht verrieden de als altijd actieve Knetemann, geassisteerd door Peffgen hun snode bedoelingen. Met name „De Kneet” sleurde als een bezetene aan de kop van het peloton. Enkele malen dacht dit span ook te slagen, nadat ze rondewinst hadden gepakt. Maar de coup mislukte uiteindelijk, want keer op keer demarreerde het regerende drietal op het moment dat Knetemann en Peffgen na een ontsnapping aansluiting in het pelo ton vonden. Door die activiteiten van die laatsten werd het wedstrijdtempo in die laatste klassementsrit van de avond veelal tot waanzinnige hoogte opgeschroefd. De overige deelnemende koppels moes ten juist daardoor definitief afhaken. Toen de balans werd opgemaakt mochten equipes als Venix-Hermann (twee verlies- ronden) en Zoetemelk-Hempel (twee ver- liesronden) hun wonden likken. Slechts Leo van Vliet en Horst Schutz wisten zich in dit milieu redelijk te handhaven. Maar die „baanslaven” hadden bij de start van de tweede aflossingsrit al twaalf ronden achterstand op hun conto staan. Zodat voor die „afzieners” slechts het eergevoel werd bevredigd. Dat gold in sterkere mate voor Austra liër Danny Clark. In de spurt troefde hij Albert Fritz en René Pijnen af en verdien de aldus nog wat extra pegels. En hij mag- wat betreft zijn verdienste in deze tiende Rotterdamse Zesdaagse toch al niet kla gen. Want afgezien van de nodige centen, die hij op de Syberische latten van het Ahoy’ Sportpaleis bij elkaat fietste, heeft hij na zijn vocale optreden van zaterdag nacht ook nog een invitatie ontvangen van een platenmaatschappij. „En dat vind ik erg leuk, want ik zing liever dan dat ik fiets”. Om middernacht, na de tweede en laat ste koppelkoers, gewonnen door de Aus traliërs Allen en Clark, was de stand in de Rotterdamse zesdaagse als volgt: Het komende vertrek van Rijvers bij PSV houdt meer dan waarschijnlijk ook in dat enkele spelers aan het eind van dit seizoen zullen vertrekken. Jan van Beve- ren heeft al toegegeven in onderhande- ling te zijn met het Belgische Anderlecht, terwijl ook Willy van der Kuijlen en René van de Kerkhof voor een PSV-zonder- Rijvers niet langer zijn te behouden. Het onbegrip over de houding van het vijftal wordt vooral gevoed door het feit, dat er nog geen halve maand geleden een akkoord werd bereikt over de spon- sorregeling tussen de KNVB en de spe lersraad van het Nederlands elftal, waarin Krol als aanvoerder een belang rijke stem heeft. een gesprek plaats tussen PSV en de WON en te verwachten valt dat beide partijen het nu wel eens zullen worden over een afvloeiingsregeling. Omtrent de opvolging van Kees Rijvers bij PSV is de spelersraad van de Eindho- vense eredivisieclub gegarandeerd dat men inspraak zou krijgen bij het aantrek ken van een nieuwe trainer. René van de Kerkhof, lid van de PSV-spelersraad, daarover: „Die belofte zal ik maar met een korreltje zout nemen. Per slot van reke ning werden we bij het ontslag van Rij vers ook pas achteraf ingelicht, terwijl we tot op de dag van vandaag nog altijd niet de officiële reden van het vertrek van Rijvers weten.” Gaag-Keizer afg., Kerkmeester-v. Veelen 1-0. Groep 4A: Imhof-Lindner 1-0, Wjjker-E. Schmitt rem., van ’t Veen-Hop rem., mw. v. Elst-Duin rem., de Haas-Lems rem. Groep 4B: P. de Haas-Mondorf 1-0, Grapendaal-Loep 1-0, v. Driel-Konijn 1-0, v. Elburg-Lips afg., v. Vuure- v.d. Bos 1-0. einde van dit seizoen handhaaft als oefenmeester. René van de Kerkhof: „Zo kan het niet langer meer. Rijvers is dermate ontgoocheld dat hij niet meer in staat is om de groep te motiveren.” De wedstrijdleiding heeft het weer erg druk, nu de tienkampen zijn losgebroken. V.l.n.r. De heren Van de Akker. Snijders, de heer en mevrouw Schaap, de heren Steeman en De Lange. MONTE CARLO. De 48e editie van de Rallye van Monte Carlo heeft een opwindende ouverture gehad. In een dichte sneeuwjacht joeg Walter Röhrl zijn wagen naar de top van het klasse ment, terwijl één van de favorieten voor de eindzege, Markku Alen in de vierde proef van de weg gleed en de strijd staakte. spelen als de grootmeesters, al kan dit moeilijkheden opleveren voor diegenen die voor „silte” moeten zorgen. In één van de hogere groepen, t.w. in de promotieafdeling B doet onder andere mee de VHS-speler Van Geet. Zijn partij tegen Pergericht moest worden afgebro ken, waarbij nog moeilijk te zien is, wie de beste kansen heeft. In Groep 2A streden Kuypers en Theo de Vries tegen elkaar. De overwinning ging naar eerstgenoemde. In groep 3 deel den Oving en Poncin (Weenink) het punt, maar de Kijk Uit-speler van Veelen moest het onderspit delven tegen de routinier Kerkmeester. In 4a kwam het tussen de Alkmaarder van ’t Veen en Weeninkspeler Hop even eens tot remise, en in dezelfde groep deel den Wijker (Santpoort) en E. Schmitt (Ex celsior, Heemskerk) de punten. In Groep 4B won Grapendaal (Weenink) van de Amsterdammer Loep, Van Driel (Santpoort) speelde op sterke wijze Ko nijn naar de nederlaag, maar Heemstede- speler v.d. Bos kon het niet bolwerken tegen v. Vuure. In groep 5A een oude bekende, Herfst, nu spelend bij Santpoort. Hij kwam tot remise, na eerst enig voordeel te hebben gehad. In 5B ging Boersma (Oosten) ten onder tegen de Roos, en in 6a werd de VHS-er Hofmans naar een nederlaag ge speeld door de MSC-speler v.d. Kuyl. In deze groep verloor Van Oppen (Heemste de) van Bron. In Groep 6B kwam SVS-speler Otte tot een remise, Kijk Uit-veteraan Ch. Gordijn bereikte eveneens dit resultaat maar de Beverwijker Sinnige schreef een overwin ning op zijn naam tegen Schwarzwald uit West-Duitsland. De volledige uitslagen luiden: Damesgroep v.d. Giessen-v. Gent 1-0, Teunissen-v. Parreren 0-1, Tagnon-Caldwell 1-0, Belle-Mulder 1-0, Hund-Jackson rem. ZEIST. Charles Corver is aangewe zen als scheidsrechter voor de vriend schappelijke interlandwedstrijd tussen Italië en Roemenië die op 16 februari in Napels gespeeld wordt. Voor Italië begint met deze wedstrijd de voorbereidings- campagne op de eindronde van de Euro pese titelstrijd die half juni wordt gehou den. Corver wordt in Napels geassisteerd door Henk van Dijken en Bart Ram. komt, maar verder wil ik er niets mee te maken hebben. Ze hebben mij er trou wens ook niet bij geroepen. Gelukkig niet. Ik heb al besognes genoeg.” Een duidelijk standpunt van de bonds coach dus. Maar hij kan die niet staande houden wanneer hij wordt geconfron teerd met de mogelijke gevolgen van deze controverse voor de sfeer in zijn selectie. „Ik til uiteraard zwaar aan een goede verstandhouding tussen mijn spe lers. Als coach wil ik in elk geval mee denken, maar het is niet mijn taak de zaak te sturen en te begeleiden. De spe lers moeten dat zelf doen; hun zaak zelf regelen. Zeker, het imago van het Neder lands elftal is nu naar buiten weer ern stig beschadigd. Dit alles is ook een slechte afspiegeling van het professio neel werken van de spelers. De KNVB heeft geprobeerd de zaak te sturen en ik Het is inderdaad het oude liedje. Zo wel voor het wereldkampioenschap van 1974 in West-Duitsland als voor dat van 1978 in Argentinië werden de Oranje klanten bevangen door een soort goud koorts. De voetbalvedetten wensten het onderste uit de kan en doorkruisten de voorbereidingen op die sportief gezien kapitale klussen zelfs met uiterst on smakelijke rellen. En het is nu opnieuw hommeles, alsof de noodzaak van mati ging niet geldt voor de heren voetbal lers. Deze keer zijn het de internationals van Ajax (Krol, Schrijvers, Schoenaker, Ling en Tahamata) die bang zijn dat ze wat te kort komen. Het vijftal staat af wijzend tegenover het Oranje-collectief betreffende de sponsoractiviteiten. Na het bejubelde succes van Krol en de zijnen tegen de DDR blijkt het bedrijfs leven diep in de buidel te willen tasten om voor en tijdens de Europese titel strijd in juni in Italië met het Nederlands elftal reclame te kunnen maken. De Aja cieden denken echter op individuele ba sis financieel beter uit de voeten te kun nen. Daarom weigeren ze vooralsnog de collectieve contracten te ondertekenen, met als gevolg dat er een breuk dreigt in de selectie van bondscoach Jan Zwart kruis. (Van onze sportredactie) WIJK AAN ZEE. Het program ma voor de zevende ronde van het Hoogovens-schaaktoernooi, die mor gen wordt afgewerkt, luidt: Tim- man—Van der Wiel, Böhm—Biyiasis, Ree—Kortsnoj, Byrne—Seirawan, Alburt—Sunye, Kovacevic—Browne en SiguijonssonLigterink. Hoewel de naam van Excelsior-trainer Thijs Liebregts in Eindhoven veelvuldig wordt genoemd als mogelijke opvolger van Kees Rijvers, gaat de PSV-selectie ervan uit dat de vereniging voorlopig zal worden geleid door Rijvers’ assistent Jan Reekers, die in het bezit van een A-diplo- ma is, waardoor er geen dispensatie door de KNVB zal behoeven te worden ver leend. Huub Stevens: „De naam van Lie bregts heb ik inderdaad ook bij herhaling horen noemen, maar ook trainers als Ivic, Happel en Michels worden genoemd. Ach, ik weet het niet. Wel hebben we middels de spelersraad te kennen gegeven dat we beslist niet gecharmeerd zijn van de komst van het type trainer als Happel of Michels.” (Van onze speciale verslaggever) VIGO. De PSV-internationals, die gistermiddag met het Nederlands elftal naar het Spaanse Vigo zijn gereisd, hebben sterk de indruk dat donderdag bij hun terugkeer in Nederland Kees Rijvers in Eindhoven niet meer aanwezig zal zijn om de dagelijkse training te leiden. De PSV’ers die recentelijk nog unaniem hun verontwaardiging uitspraken over het plotselinge ontslag van Rijvers, vinden het nu onaanvaardbaar dat het PSV-bestuur Rijvers tot het ROTTERDAM. Inmenging van der den in de strijd om de leiderstricots van de Rotterdamse zesdaagse wilden ze dus niet, de heersende koppels René Pijnen- Jan Raas, Danny Clark-Don Allan en Patrick Sercu-Albert Fritz. Nadat de Australische combinatie Clark Allan in de eerste ploegkoers de zondagavond op gelopen achterstand al had genivelleerd, werden in de 60 minutenjacht Gerrie Knetemann en Wilfried Peffgen een illu sie armer. Zwartkruis draait warm. Er is geen sprake meer van een depolariserende benadering. Integendeel, er wordt nu nadrukkelijk met de waarschuwende vinger gewezen. „Als de spelers niet snel orde op zaken stellen, zijn ze de pot aan het verteren. Dat er zo kort na de winst op de DDR in Leipzig al een half miljoen gulden in de pot zat is toch geweldig. Wat ze nu doen, is een zielig gedoe. Ze zouden dankbaar moeten zijn dat de sponsors zoveel geld willen ge ven. En als deze kwestie tot onenigheid binnen de spelersgroep leidt, dan grijp ik beslist in. Het mag geen twistappel worden. Dat kan ik niet over mijn kant laten gaan.” Zelfs nu hij, nadat hij uit zijn tent is gelokt, toch ongewoon fel van zich af bijt blijkt Zwartkruis niet bereid namen te noemen. Als Krol ten tonele wordt ge voerd, neejnt hij zijn aanvoerder zelfs in bescherming. „Ruud hoeft zich niet on dergeschikt te maken aan het collectief. En vergeet niet, we zijn allemaal Neder landers. Onze structuur blijft nu een maal solistisch. We lopen niet als groep in de pas.” Krol zelf gaat er ook niet onder gebukt dat hij door velen aid de splijtzwam in Oranje wordt gezien. „Ik heb een brede rug. Ik begrijp overigens al die opschud ding niet. Er zijn alleen wat problemen betreffende het collectief en die moeten worden opgelost. Of dat nu in Spanje gebeurt of later, maakt weinig uit. Het zal niet van invloed zijn op de prestatie van Oranje tegen de Spanjaarden. Ook al niet omdat er nog niets is gebeurd. Alleen de pers loopt op de gebeurtenis sen vooruit. Zoals de pers dat vrijwel altijd doet. Wat er dan wel aan de hand is? In de eerste plaats is het niet juist dat Kraay liet zich gisteren onderzoeken in I een ziekenhuis in Alkmaar, waar uit een hartcardiogram bleek dat hij een te hoge bloeddruk en een onregelmatige hartslag i heeft. „En aangezien het zich laat aanzien dat dat van langdurige aard zal zijn, heeft hij me vanochtend meegedeeld dat hij het contract niet kan nakomen”, aldus Spar- ta-penningmeester Floor Bouwer. „We kunnen en zullen dan ook geen gebruik I maken van zijn diensten”. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Het Hoogovensschaak- toernooi draait op volle toeren, nu ook de tienkampen zijn begonnen. Dit jaar zijn er niet minder dan twintig tienkampen, waaronder een damesgroep en twee pro- motiegroepen. Speciale attractie voor de tienkampers is deze keer het feit, dat zij in dezelfde zaal Geest nemen een 80e positie in, Henk Vossen met zijn co-equipier Pie Theunis- sen staan als 153e geklasseerd en ‘Koos van Boven/Hans Brinkman dreigen met een 201e plaats net buiten de boot te geraken. De stand is: 1. Rörhl/Giestdorfer (Wdl) Fiat 131 1.50,19; 2. Darniche/Mabe (Fra) Lancia Startos op 2.32 minuten; 3. Bette- ga/Manucci (Ita) Fiat Ritmo op 2.40; 4. Andruet/„Biche” (Fra) Fiat 131 op 3.40; 5. Eklund/Sylvan (Zwe) VW Golf GTI op 5.00; 6. Mouton/Arrii (Fra) Fiat 131 op 5.14; 33. Ben Pon/Jooks Klein (Ned); 80. Gijs van Lennep/Frits van der Geest; 153. Henk Vossen/Pie Theunissen; 201. Koos van Boven/Hans Brinkman. Promotiegroep A. v.d. Linde-Stuifbergen afg. Lee-Branicki 1-0, Perez Garcia-BaretiC 1-0, v. Scheltinga-Wagman afg., Borm-Brito 1-0. Promotiegroep B. Pergericht-v. Geet afg., Mw. Miles-de Boer rem., Farias-Berg afg., van Manen-Sellos rem., Faase de Suza afg. Groep la. Boom-Greben afg., Andruet-Mostertman 1-0, v. Eijbergen-Berlacki 0-1, Parkes-Hauwert rem., Vlam-Karreman afg. Groep 1B. Mw. Vreeken-de Zwart rem., Hölscher-de Sil va 1-0, ’t Hart-de Rooi afg., Manouck-Watson 1-0, Apking-Fayard 0-1. Groep 2A: Dubbeldam-Buhrs rem., Schuering-Melford afg., Kuypers-de Vries 1-0, Aalbregt-mw. Teodo- rescu rem., v. Tuyl-Roosendaal 0-1. Groep 2B: Ten Kate-v.d. Berg afg., Rakhorst-Rietveld afg., Martinez-Mondria 0-1, Wechsler-Lodewe- ges 1-0. Groep 3: Rose-Overath 0-1, Oving-Poncin rem., v.d. Groep 5A: Herfst-v. Rijn rem., v. Oene-v. d. Moolen 0-1, Groebe-Maat 0-1, de Raad-Schotanus afg., Spa- te-Pannenböcker 0-1. Groep 5B: Maasdijk-Plijter rem., Kaschte-Funke Boersma-de Roos 0-1, P. Roos-Mulder rem., mw. Stada-Weseman rem. Groep 6A: Janssen-Goud afg., v.d. Berg-Schmidt rem., mw. Arts-Reus 1-0, v.d. Kuyl-Hofmans 1-0, Bron- v. Oppen 1-0. Groep 6B: Lindenhovius-v. Mierlo afg., Langereis-Gor- dijn rem., Dekker-Otte rem., Sinnige-Schar- zwald 1-0, Hordjjk-Meijer rem. De Westduitser Achim Warmbold maakte een schuiver van minstens vijf meter, bleef met zijn medeberjjder Piere Sadano ongedeerd maar verdween even eens uit de strijd. De Franse equipe Fre- quelin/Todt liep een flinke schade op maar bleef overeind, wereldkampi oen Björn Waldegaard heeft reeds nu een achterstand van zeven minuten op Rörhl. De Nederlandse equipe Ben Pon/Jooks klein is met een 33e plaats de beste forma tie. Gijs van Lennep en Frits van der René van de Kerkhof: „Rijvers kan groep niet meer motiveren r V>

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15