Van Oene en Van Rijn zorgen voor spektakel II Zwartkruis: En dan te bedenken dat hier straks tijdens WK ook wordt gespeeld 99 Vrouw Kortsnoi wil boycot Beth Heiden niet naar WK-Assen w Leiden geklopt 3 1 1980 24 JANUARI DONDERDAG SPORT 1 J Finito Fors EINDHOVEN (ANP). Kees Rijvers zal vandaag zijn trainersfunctie bij PSV neerleggen. In een gezamenlijk overleg tussen het bestuur van PSV, Kees Rijvers en de WON (Vereniging van Oefenmeesters in Nederland) werd overeengekomen dat het verder functioneren van Rijvers bij de Eindhovense club niet in het belang is van de betrokken partijen. Rijvers zou aanvankelijk per 1 juli van dit jaar vertrekken. I W Vi kopje onder in (Van onze sportredactie) Jan Reeker neemt Walter Browne werk Rijvers over nadert Seirawan e vel Kees Rijvers ■Cr Walter Browne: twee zeges (Van een medewerker) SS Van Geet: gewaagd spel isen ed.) De modder in het stadion van Vigo maakte het uitverdedigen erg moeilijk. Wim Jansen tracht het Nederlandse doelgebied te ontzetten. Op de achtergrond kijkt Michel van de Korput toe. erd 175,00 427,00 320,00e 5,66 7,40 De brief is gericht aan wereldkampioen Anatoli Karpov, Tigran Petrosjan, Lev Poloegajevski, Boris Spasski en Michael Tal uit de Sovjet-Unie, Andreas Adorjan en Lajos Portisch uit Hongerije en de Westduitser Robert Htibner. Zes van hen nemen deel aan de kandidatentweekam pen, die dit jaar worden gehouden. In een brief, die de grootmeesters tij dens het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenploegen in Skara ontvingen, spreekt Bella Kortsnoi, die de Sovjet-Unie niet mag verlaten om zich met haar echtgenoot te verenigen, de verwachting uit dat hun weigering deel te nemen aan het kandidatentoernooi „van beslissende invloed kan zijn op de houding van de Russische autoriteiten”. Seirawan kwam in de zevende ronde tot een deling van het punt met Byrne. Hans Ree bleef ook in de zevende ronde onge slagen. Tegen Kortsnoi veroverde de drie voudige ex-kampioen van Nederland een nuttig half punt, maar de kans op een tweede grootmeesterresultaat is er niet reëler op geworden. Ree zou uit de laatste zes ronden vier-en-een-half punt moeten halen, hetgeen een loodzware opgave be tekent. Jan Timman kwam eindelijk tot de volle winst. Op aantrekkelijke wijze speelde hij de Leidenaar John van der Wiel van het bord. Van der Wiel speelt een verloren toernooi. Of Timman nog een rol van betekenis krijgt lijkt overigens uiterst twijfelachtig. Na zeven ronden heeft hij een achterstand van drie punten op leider Seirawan. Kortsnoi, met Timman als fa voriet voor de eindzege getipt, bleef in de Van alle andere partijen was Van Oene- Van Rijn in groep 5A de meest spektaku- laire. Beide spelers namen enorme risico’s en de partij ontwikkelde zich tot een ni veau, die zeer veel aandacht trok van spelers uit de hogere groepen. Ook zij zochten naar de oplossing, die erg moei lijk was. Van Oene bleek tenslotte de meeste klasse in huis te hebben. Hij bleef Met bedekte termen dreigde de scheids rechter een eventuele weigering van de Nederlanders om toch nog te komen spe len aan de Europese voetbalbond te zullen rapporteren. Er zat voor Zwartkruis dus niets anders op dan zijn spelers weer naar het front te sturen, zij het dat hij op aanraden van dokter Kessel een periode van 15 minuten vroeg om de jongens zich weer te laten aankleden en nog een korte warming-up te houden. Dat verzoek werd ingewilligd. Na een uur en zeven minuten maakten de Nederlanders hun rentree. Ze werden uiteraard met een oorverdovend fluitconcert door de bijna 20.000 toeschou wers (het stadion was maar voor de helft bezet) begroet. „We moesten wel gehoor geven aan de opdracht van de scheidsrechter”, vertelde Van Zanten later. „Ik heb er de regle menten op nagekeken. Daarin staat dat de Bacou drukte op de bel van de Neder landse kleedkamer en toog, geflankeerd door zijn beide grensrechters, naar de middenstip. Het wachten was toen op Krol en de zijnen, maar die kwamen niet opdraven. Die stonden inmiddels onder de douche. Bacou had immers finito gezegd. risico’s nemen en die gedurfde opzet werd uiteindelijk beloond met een overwinning. Het bestuur van PSV zal zich zo snel mogelijk beraden over de opvolging van Rijvers. Voorlopig zal Jan Reeker, die momenteel werkzaam is als assistent-trai- ner van PSV, de begeleiding van het eer ste elftal op zich nemen. De spelersraad van PSV en de WON hebben ingestemd met de besluiten. ASSEN (ANP). Beth Heiden zal haar wereldtitel schaatsen bij de junioren, die zij vorig jaar in Grenoble veroverde, het komend weekeinde in Assen niet verde digen. De Amerikaanse rijdster kiest voor een rustige opbouw naar de Olympische Win terspelen in Lake Placid, waar zij op alle afstanden zal uitkomen. De Verenigde Staten zullen in de Drentse hoofdstad vertegenwoordigd worden door de zusjes Docter, Sarah en Mary. Van dit tweetal eindigde Sarah tijdens de recente wk in Hamar op de zevende plaats. Anderhalf uur later kon die maatregel weer worden opgeheven. Toen namelijk waren de Spanjaarden werkelijk op al hun wenken bediend. Want ook in het veld had Bacou de gastheren de helpende hand toegestoken, al gebiedt de eerlijk heid te zeggen, dat hij daar erg lang mee heeft gewacht. De van tijd tot tijd fors tackelende Nederlanders zij maakten 24 overtredingen tegen Spanje 13 kre gen heel wat krediet van de Fransman. Dit tot groot ongenoegen van de Spaanse spelers en publiek, die zo’n keer of zes om een strafschop hadden gesmeekt. 155.00 70,00 88.00 12.20 44,80 170.00e 25,20 72,50 45,50 103.00 50.50 65.20 78,00 14.20 98.00 109.20 66,50 104,00 56,40 105,00e 47,60 39,60 25.00 192.00 119.00 67,50 50.00 138,00 38,50 49.00 73,00 101.50 80.00 82,50 137.50 93,00 108,00 43,00 60.20 146.00 55,00 51,00 44.50 62,80 101,00 50,10 133.50 42,00 46.50 126,00 32,00 51,20 123.50 106,00 52,20 120.00 38.00 145,00 59,00e 68,90 184.00 33,50 84,00 144,50 23.20 36,80 40,40 45,60 45,60e 121,60 290.00 151,00 155.00 258,00 J Het begon allemaal ruim een uur voor de wedstrijd. Bondscoach Jan Zwartkruis en elftaileider Jack van Zanten probeer den toen de Franse fluitist te overtuigen dat er op het doorweekte veld onmogelijk kon worden gespeeld. Enkele spelers had den het uitgeprobeerd en daarmee het onweerlegbare bewijs van die theorie ge leverd. De Oranje-leiders kregen steun uit een onverdachte hoek. Ook de coach van de Spanjaarden, Kubala, pleitte voor af gelasting. De Spaanse officials wisten echter van geen wijken. Hoe dan ook, de show moest doorgaan. En onder die druk bezweek Bacou. „We spelen onder protest”, sputterde Zwartkruis nog wel tegen, maar meer dan de toezegging dat de scheidsrechter het een kwartier zou aankijken om dan defi nitief over doorspelen of afgelasting te beslissen, leverde dat niet op. Het bleek ook niet meer dan een zoethoudertje te zijn geweest. Het modderballet werd im mers na het eerste kwartier niet afge broken. Drie minuten en zes seconden later kreeg Bacou alsnog een uitstekende gele genheid om er een eind aan te maken. Voorafgegaan door een fraaie imitatie van vuurwerk vielen de lampen van twee lichtmasten uit. De kortsluiting kon wor den gezien als een voortreffelijke voorzet, maar de arbiter weigerde te scoren. Tot drie keer toe gaf hij de Spanjaarden de mogelijkheid om het mankement te ver helpen. De gestelde tijdslimieten werden steeds overschreden. Eindelijk kwam het hoge woord er dan uit: finito. Luttele minuten later floepten de lam- Uitslagen en standen na de 3e ronde. DAMES- GROEP: Teunissen-v. Gent 0-1, Tagnon-v.d. Giessen o-l, Belle-v. Parreren remise, Hund- Caldwell remise, Jackson-Mulder 1-0. 1. v.d. Giessen 3. PROMOTIEGROEP A: Lee-Stuif- bergen 1-0, Perez- v.d. Linde 0-1, v. Scheltin- ga-Branicki 1-0, Borm-Baretió 1-0, Brito- Wagman 1-0. 1 en 2 Lee en Borm, elk 21/z. Zeven minuten voor het eindsignaal was het zover. Doelman Schrijvers grab belde naar de doorschuivende bal en greep toen het been van Dani, die daarna zelf vanaf de denkbeeldige stip zijn ploeg naar de zege knalde. Vanzelfsprekend werd er door de Nederlanders fel gepro testeerd. Dat was echter een soort forma liteit, want niemand tilde later zwaar aan De stand: 1. Sovjet Unie 24 (2 afgebroken); 2. Joegoslavië 19.5 (6); 3. Israel 18.5 (5); 4. Engeland 18 (4); 5. Hongarije 17 (5). scheidsrechter het recht heeft een periode vast te stellen waarin uitgevallen lichtin stallaties moeten worden hersteld”. Bij de beslissing van de Nederlanders hebben uiteraard ook de mogelijke, niet onge vaarlijke consequenties van een weige ring meegespeeld. Zo vertelde sectiebe- stuurslid Chouffoer, dat de Spaanse oud- UEFA-voorzitter Maduro hem had ge waarschuwd voor ernstige wraakacties van het Spaanse publiek. Aanleiding voor Chouffoer om direct extra bewaking van het vliegveld en het Nederlandse vliegtuig te vragen”. beide gevallen sprake van een ernstige blessure. Heel wat beter kwamen Tahamata en Schoenaker, die zich hadden laten ver vangen door resp. Willy van de Kerkhof en Nanninga, ervan af. Naar het zich liet aanzien, kunnen zij zonodig het week einde alweer voetballen. „Het risico van blessures was mijn grootste zorg”, vertel de Zwartkruis. „Op zo’n veld is het gevaar nu eenmaal erg groot. Ik had dan ook de opdracht gegeven dat men geen enkele risico mocht nemen. Inderdaad, er waren toch nog wel wat felle persoonlijke duels. Maar wat wil je, als je de bal in het moeras gooit, dan wordt er gezwommen. Verder valt er weinig te zeggen. De jon- SKARA (ANP). Bella Kortsnoi, de echtgenote van grootmeester Viktor Kortsnoi, heeft gisteren in Skara (Zwe den) een oproep gedaan aan acht groot meesters om het kandidatenschaaktoer nooi te boycotten. VIGO. Meer nog dan op het „verzopen” veld van het Balaidos-stadion in Vigo leverden Spanje en Nederland giste ren strijd in de kleedkamers. En in beide duels trokken de Spanjaarden, gesteund door de Franse arbiter Marcel Bacou, Experimenten van Van Geet (VHS) in de andere promotiegroep tegen de Engel se mevrouw Miles lijken iets te gewaagd. De partij werd afgebroken met mogelijk enig voordeel voor de Britse. In dezelfde groep speelden Geert-Jan de Boer (Castri- cum) en oud-Pat Matspeler Van Manen een vlotte remise. Faase-Bert was een „vechtpartij” van de eerste orde. Faase veroverde een pluspion, waardoor hij nu in het eindspel een pion meer heeft. De analyse zal echter vele uren vergen om te ontdekken of er winst in zit. pen echter toch aan en opnieuw bleek Bacou niet bestand tegen de druk van de Spanjaarden. De onderbreking had toen al 35 minuten geduurd. De Spaanse spe lers waren inmiddels alweer tien minu ten op het veld. Zij waren direct nadat de eerste van de twee defecte lichtmasten weer was gaan branden komen opdagen. aan het langste eind. Vooral het randgebeuren maakte van deze vierde interland tussen beide landen een historische happening. Over het voetbal en het resultaat (1-0) zal zelden of nooit meer worden gesproken. Van voetbal was immers geen sprake. Maar het optreden van arbiter Bacou zal ongetwijfeld lang in de Europese voetbalgeschiedenis blijven voortleven. gens hebben gedaan wat ze konden. We moeten dit alles maar zien als een goede testcase voor wat voor chaotische toe standen ons bij de wereldkampioen schappen hier in Spanje te wachten staan. Op dit veld in Vigo bijvoorbeeld worden dan immers ook weer enkele wedstrijden gespeeld”. Opstellingen SPANJE: Arconada, Celayeta, Zamo ra, Olmo, Cordillo, Saura (Dani), Migue- li, Asensi, Juanito, Santillana (Landabu- ru), Carrasco (Satrustegui). minne te schikken en bemiddelingen van de WCS op niets zijn uitgelopen. Wan neer alles goed gaat zal deze spoedarbitra- ge binnen drie A vier weken zijn behan deld. René van Eek uit Papendrecht, leraar lichamelijke opvoeding, is tot jeugdtrai ner benoemd van Ajax. Hij neemt jong Ajax en de topjunioren van de Amster damse club onder zijn hoede. Geruime tijd was Bobby Vosmaer, voormalig spe ler van AZ, kandidaat, maar de oud-Hage- naar stelde te hoge financiële eisen. Ajax moet het geruime tijd stellen zon der zijn jeugdtrainer Kees Groot, jaren lang topscorer bij de rood-witten. De Zaankanter moest namelijk als gevolg van de trainerswisseling bij Ajax te hard werken, raakte oververmoeid en tevens constateerde men bij een onregelmatige hartslag. Groot is thans weer aan de bete rende hand, maar bij Ajax vreest men dat hij de eerste maanden niet aan het werk kan gaan. De rentree van Frank Amesen, die her steld is van een gescheurde enkelband, vindt vermoedelijk plaats op 13 februari a.s. in de wedstrijd Ajax-Vitesse. De Deen heeft intussen de training hervat. Ook de voorzitter van de internationale schaakfederatie (FIDE), de IJslander Olafsson, ontving een brief van Bella Kortsnoi, waarin zij schrijft het te betreu ren dat haar zoon Igor veroordeeld is wegens dienstweigering. Zij hoopt dat Olafsson in aanmerking zal nemen dat de achterblijvende familieleden van Viktor Kortsnoi in de Sovjet-Unie „machteloze gijzelaars zijn in het wrede spel tussen Moskou en de gevluchte grootmeester”. In een gesprek met bestuurslid Floor Bouwer hebben de meeste Sparta-spelers zich uitgesproken voor het aanblijven van interim-trainer Hans Eijkenbroek. Bij de club gaat men er nu van uit dat Eijken broek dispensatie zal worden verleend door de VVON. Voor Eijkenbroek zelf studerend voor het a-trainersdiploma blijft zijn studie in Zeist het belangrijkste, maar hij zegt niet ongenegen te zijn Spar ta te blijven trainen ba4cker-Schotanus 1-0. 1. Pannenba4cker 2/2 groep 5B: Kaschte-Plijter afg., Boersma- Maasdijk 1-0, Roos-Funkel 1-0, mw. Stada-de Roos afg., Weseman-Mulder 0-1. 1 en 2 Roos en Mulder, elk 2^/o groep 6A: v.d. Berg-Goud remise, mw. Arts-Janssen 0-1, v.d. Kuyl-Schmidt remise, Bron-Reus 1-0, v. Oppen-Hofmans remi se. 1. Bron 2^/9. groep 6B: Langereis-v. Mierlo 0-1, Dekker-Lindenhovius remise, Sinnige-Gor- dijn afg., Hordijk-Otte 0-1, Meyer-Schwarzwald remise. 1 en 2 Van Mierlo en Sinnige, elk 2. WUK AAN ZEE (ANP). Na zeven ronden begint de ranglijst van het Hoog- ovensschaaktoernooi enige vorm te krij gen. Jeugdwereldkampioen Seirawan heeft nog steeds de leiding met 5,5 pun ten, maar met name Browne heeft de achtervolging ingezet. De Amerikaan won de afgebroken partij uit de zesde ronde tegen Alburt en versloeg in de zevende ronde de Joegoslaaf Kovacevic. Browne staat nu tweede met vijf punten. PROMOTIEGROEP B: Miles-van Geet afg., Farias-Persgericht 1-0, v. Manen-de Boer re mise, Faase-Berg afg., de Sousa-Sellos 0-1. 1 en 2 Farias en De Sellos elk 2. GROEP 1A: Andruet-Greben 1-0, v. Eijbergen-Boom 1-0, Parkes-Mostertman afg., Vlam-Berlacki afg., Karreman-Hauwert remise. 1 en 2 Andruet en v. Eijbergen, e,l 2. GROEP 1B: Holscher-de Zwart afg., ’t Hart-Mw. Vreeken afg., Manouck-da Sil va afg., Apking-de Rooi 0-1, Fayard-Watson 0-1. 1 en 2 Hölscher en Manouck, elk 2. GROEP 2A: Schuering-Buhrs afg., Kuypers-Dubbeldam afg., Aalbregt-Melford remise, v. Tuyl-de Vries 1-0, Roosendaal-Mw. Teodorescu remise. 1 en 2 Kuypers en mw. Teodorescu. GROEP 2 B: Rak horst-Hagen 1-0, Martinez-Klein 1-0, Ten Kate- Rietveld 1-0, Wechsler-Mondria 1-0, Lodeweges- y,d. Berg, 1-0.l.Wechsler 2/2 groep S: övrng- Gerard 0-1, v.d. Gaag-Overrath afg., Kerkmees- ter-Poncin afg. v. Veelen-Keizer 0-1, Rose-Boers- ma 0-1. 1, 2 en 3 Herard, Kerkmeester en Overath, elk 2. GROEP 4A: Wijker-Lindner 1-0, van ’t Veen-Imphoff 1-0, mw. v. Elst-Schmitt remise, de Haas-Hop 0-1, Lems-v. Duin remise. 1. Van ’t Veen 2j/2 Gro«p 4B: Van Driel-Mondorf 1-0, v. Elburg-Loep 1-0, v. Vuure-Konijn 1-0, v.d. Bos-Lips remise, Grapemdaal-de Haas 0-1. 1 en 2 Van Driel en Van Vuure, elk 2j/2 gboep sa: v. Oene-v. Rijn 1-0, Groebe-Herfst remise, De Raad-v.d. Moolen afg., Spa4te-Maat afg., Pannen race. Met een score van vier uit zeven - anderhalve punt achter Seirawan - heeft de ex-Rus nog alle kans op de titel. Later op de avond verloor Hans Böhm de eerder afgebroken partij tegen de Canadees Biyi- asis. Door het resultaat klom de Canadees van de zevende naar de derde plaats met 4,5 punten. Uitslagen: Timman (Ned)-Van der Wiel (Ned) 1-0, Böhm (Ned)-Biyiasis (Can) 0-1, Ree (Ned)- Korsnoi (Zwi) 1/2-1/2, Byme (Vst)-Seirawan (Vst) 1/2-1/2, Alburt (Vst)-Sunye (Bra) 1/2-1/2, Kovacevic (Joe)-Browne (Vst) 0-1, Sigurjonsson (IJs)-Ligte- rink (Ned) 1-0. Afgebroken partij uit de zesde ronde: Browne (Vst)-Alburt (Vst) 1-0. De stand is na zeven ronden: 1. Seirawan 5,5 punten, 2. Browne 5, 3. Biyiasis 4,5, 4. Alburt, Byme, Ree en Korsnoi allen 4, 8. Kovacevic 3,5, 9. Sunye 3, 10. Böhm, Timman en Sigurjonsson allen 2,5, 13. Ligterink en Van der Wiel beiden 2. Partijverloop: wit: V. Kovacevic (Joegoslavië), zwart: W. Browne (Ver. Staten). 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. Pgl-f3 e7-e6, 3. Lcl-f4 b7-b6, 4. e2-e3 Lc8-b7, 5. Pbl-d2 Lf8-e7, 6. h2-h3 0-0, 7. Lfl-d3 d7-d5, 8. Pf3-e5 Pb8-d7, 9. Ddl-f3 c7-c5, 10. h3-h4 c5xd4. 11. e3xd4 Pd7xe5, 12. d4xe5 Pf6-d7, 13. Ld3xh7+ Kg8xh7, 14. Df3-h5+ Kh7-g8, 15. Pd2-f3 f7-fB, 16. Pf3-g5 IBxg5, 17. h4xg5 Le7-b4+, 18. c2-c3 Tf8xf4, 19. Dh5-h8+ Kg8-f7, 20. g5-g6+ Kf7-e7, 21. Dh8xg7+ Ke7-e8, 22. Dg7-h8+ Tf4-f8, 23. g6- g7 Dd8-g5, 24. c3xb4 Dg5xg2, 25. 0-0-0 Dg2-g6, 26. b2-b3 Dg6-g5+, 27. Kcl-b2 Dg5xe5+, 28. Kb2-a3 Tf8xh8, 29. g7xh8d+ De5xh8, 30. Thlxh8+ Ke8- e7, 31. Th8xa8 Lb7xa8, 32. b4-b5 e6-e5, 33. Tdl- hl d5-d4, 34. Thl-h7+ Ke7-e6, 35. Ka3-b4 La8-f3, 36. a2-a4 Pd7-fB, 37. Th7xa7 PfB-d5+, 38. Kb4-c4 en wit geeft het op. In het Europees kampioenschap voor landenploegen in het Zweedse Skara gaat de Sovjet Unie aan de leiding vóór Joego slavië. De Sovjet Unie bepaalde tegen Zweden de eindstand op 6-2 en heeft tegen Tsjecho Slowakije een voorsprong van 4- 2. Joegoslavië, staat tegen Engeland met 3-1 achter. Nu Roda JC blijft weigeren de naar Feyenoord verkochte linkerspits Pierre Vermeulen met onmiddellijke ingang aan de Kuip-ploeg af te staan, heeft de Lim burger via de WCS deze zaak aanhangig gemaakt bij de arbitragecommissie van de KNVB. Hij heeft deze stap ondernomen, nadat een poging van Feyenoord de zaak in den de nederlaag. Aan deze wedstrijd, waarin kort voor de stroomstoring Kist dichtbij een treffer was geweest en verder van de Korput tegen een gele kaart was opgelo pen, konden technisch en tactisch gezien natuurlijk geen consequenties worden verbonden. Wel consequenties had het Spaanse avontuur voor Wim Jansen en René van de Kerkhof. De Feyenoorder kreeg drie minuten voor de rust na een glijpartij weer last van zijn oude liesblessure en moest zich laten vervangen door Brandts. René van de Kerkhof kon helemaal niet aantreden. Dinsdag had hij bij de training al een tik moeten incasseren en daar kwam bij de warming-up gisteren een zweepslag overheen. Ling was zijn ver vanger. Volgens bondsarts Kessel is er in (Van onze sportredactie) CANTU. De ambitie van Parker- Leiden om dit seizoen een nieuwe ster aan het Europese basketbalfirmament te worden kan voorlopig nog een jaartje in de ijskast worden gezet. De gevestigde grootmacht Gabetti Cantu toonde gister avond in het duel voor de Europa-Cup voor bekerwinnaars thuis de tekortko mingen van de Leidenaars aan: 100-86. De Italianen legden alle zwakke plek ken bloot bij de tegenstander: te weinig fysieke kracht, de ploeg is te veel afge stemd op spelverdeler Mitchell Plaat en bovendien bulkte Leiden van de zenuwen. Na een eerste periode, waarin Leidens smaakmaker Plaat door zijn tegenstrever Marzorati volledig aan banden werd ge legd, leek een afstraffing voor de équipe van Blom in het verschiet te liggen. Die kwam er echter niet. De Italiaanse houder van de Europa-Cup voor bekerwinnaars slaagde er niet in een paar eenvoudige kansen te benutten. Dat was echter de enige smet op het spel van Cantu, dat wel bij machte was zijn voorsprong vast te houden. In een laatste poging om de zaak te forceren kwam Leiden in de tweede helft nog terug tot 72- 64, maar verder liet Cantu het niet komen. Door dit resultaat verspeelde de Neder landse ranglijstaanvoerder de kans om poulewinnaar in de halve finale van de strijd om de Europacup II te worden. Leiden moet zich nu uitsluitend concen treren op de tweede plaats, die weliswaar een ongunstiger uitgangspositie verschaft (straks spelen tegen de nummer 1 van de andere poule), maar die in elk geval het recht geeft om door te gaan. WIJK AAN ZEE. De derde ronde van de tienkampen van het Hoog- ovensschaaktoernooi bracht in de promo tiegroep A de streekgenoten Van Schel- tinga en Branicki tegenover elkaar. De druk op de d-lijn, die Van Scheltinga al snel uitoefende bleek goed voor de overwinning. Nederland onder protest moeras” NEDERLAND: Schrijvers, Jansen, Van der Korput, Krol, Hovenkamp, Schoenaker, (Nanninga), Thijssen, Ste vens, Ling, Kist, Tahamata. (TV. v.d. Kerkhof). GROEP 7A: Kensen-Hoeksma 1-0, Barth-mw. Beelaerts 1-0, v.d. Gaag-de Cock remise, Kmic2- Sanders 0-1, Verschuren-Horchler remise. 1 en 2 Kensen en Sanders, elk 2/2- groep 7B: H. de Vries-Blansjaar 1-0, Kemp-ter Borg 1-0, Tama- rit-T. de Vries 1-0, Bloemendaal-Dobbinga 0-1, Sauer-mw De Klerck 1-0. 1. H. de Vries 3. GROEP 8: Rademakers-v. ’t Hul 0-1, Bosman-v. Odijk 0-1, v.d. Velde-mw. Zbikowski 0-1, Mo4nch- v.d. Wakker 0-1, Oranje-mw. Hamacher 1-0. 1 en 2 v. Odijk en v.d. Wakker, elk 3. GROEP 9: Ersson-Bras 0-1, Pieterse-Pauelsen 1-0, Hoog- land-Ruiter 1-0, mw. v. Schaik-Scheepmaker remise, Hessels-Bij remise, 1, 2, 3 en 4 Bras, Ruiter, .Scheepmaker en Hoogland, elk 2. GROEP 10: v.d. Horst-Vos remise, Scheps-Slot remise, mw. Slot-Eyman 0-1, mw. Kru4ger- v.d.Beek 1-0, Blankmanpv.d. Lely 0-1. 1 en 2 Vos en mw. Kru4ger, elk 2/2 groep veteranen: Ulrich-Wittmacher 1-0, Sturm-Vennema 1-0, mw. Paul-Harting remise, mw. v. Uden-Ju4he 0-1, Gronau-Rosenblatt remise. 1. Ju4he 3. De uitslagen van de afgebroken partijen uit de 2e ronde: Dubbeldam-Schuering 0-1, Hop-mw. v. Eist 1-0, Hagen-Lodeweges remise. Mulder- Hund 0-1, Teodorescu-v. Tuyl 1-0, De Vries-v.d. Bos 0-1, v.d. Linde-Lee remise, Wagman-Born remise, Mondorf-Grapendaal 1-0, Otte-Sinnige 0-1, Janssen-Goud remise. Deze uitslagen zijn in de standen verwerkt. - 'i:

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21