Veertig jaar inzet beloond I politienieuws a Kan dat? Wie organiseert de bsste China-reizen? veilingen beverwijk Nota van werkgroep huisvesting Het is geen misdrijf, maar burgerlijke ongehoorzaamheid ’n Fijne gezinsbungalow voor vijf in de Algarve. Hinderwetszitting opslagplaats springstoffen Zendapparatuur in beslag genomen kort ijmondniejws I I Anjerfonds subsidieert Velsense verenigingen Piano’s,vleugels en klavecimbels. i i oooo O^M C.C Bender B.V Uitbreiding directie Smit’s Bouwbedrijf è7.25reesr 27 MC-ers op korte termijn uit de illegaliteit HHH 7 DONDERDAG 24 JANUARI 1980 8JMOND 6 ERFPACHT 99 99 O 0 I WONINGRUIL SKIËN. alleen voor WINTERSPORTERS? 0 ski-piste ”DE MEERBERG” (Van onze verslaggever) VELSEN. „De Sitizen Band IJmond” (SBIJ), een club die streeft naar vrije communicatie, bestaat sinds haar oprichting op 9 juni 1975, in feite in de illegaliteit. 3 maart zijn de 27 MC-ers, zend amateurs die op een bepaalde golflengte uitzenden, niet meer strafbaar, omdat het zenden met vijf milliwatt-apparatuur bij de wet dan niet meer verboden is. WELNEE! ski-uitrusting voordelig te huur (dus geen dure aanschaf! [voorbeeld] 20 SKI-LESSEN Verguisd Wagons-lits Reizen natuurlijk! (30 reisbureaus in Nederland). Wij weten veel, regelen alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. Misdaad Uam 94*7 Ook dat weten ze bÜ Wagons-lits Reizen (30 reisbureaus in Nederland). >43II Ud L Wij weten veel, regelen alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. k in binnenstad telt (ADVERTENTIE) I De heer Groot aan zijn „27 MC-bak". (ADVERTENTIES) i i in een he- het ten zer- ïm- Agrarische zaken - De Heemskerkse commissie voor agrarische zaken komt maandag 18 februari om half acht in openbare vergadering bijeen in het raad huis. De agenda vermeldt onder meer een bespreking van de waterhuishouding in het tuinbouwgebied. Besproken wordt ook het bestemmingsplan voor het agra risch gebied wat de gewenste mogelijkhe den en ontwikkelingen betreft. Huurdersspreekuur - Eveneens in „De Lichtboei” is er voortaan elke vierde don derdagavond in de maand een huurders spreekuur vanaf half acht. Er wordt dan gratis informatie verstrekt over huursub sidies, huurverhogingen, achterstallig on derhoud en dergelijke. Stemmeru^*^JL^ koop, verkoop, revisie. De SBIJ is opgericht om de burgerij te vrijwaren van storingen als gevolg van het zenden op de 27 MC-band. Voorzitter J. Groot onderkent dat 27 MC-ers storen, maar hij zegt dat dit voor een groot deel is te voorkomen door gebruik te maken van goede apparatuur of eventuele hulpstuk ken. Bovendien zenden goede 27 MC-ers. volgens hem alleen maar ’s nachts uit. „Overdag wordt alleen uitgezonden van uit een rijdende auto”, aldus Groot. „Als club”, vervolgt hij, „willen we er voor zorgdragen dat storingen zoveel mo gelijk worden voorkomen. Als iemand klachten heeft kunnen we aan de hand van het ledenbestand de stoorzender loca- liseren. Ook niet-leden kunnen we achter halen. We kijken de apparatuur na, gaan na of ermee geknoeid is en bekijken of een Bij aankoop van grond aan eigenbou- wers zou dezelfde redenering gelden. Het alternatief van de PSP is uitgifte van alle grond in erfpacht, maar dan onder strikte voorwaarden. In de uitge brachte nota worden de voor- en nadelen van erfpacht, verkoop en verhuur van grond omschreven. bepaald weerstandje voldoende is om de storingen te voorkomen. komt al het vuil terecht van apparatuur die radiogolven uitzendt”. de erk bte- ■ekt me van het lok van l de jeft un ster de wel lijk ren We ian •hil- aan veg Hen orp itré akt. tiin-' em- i’s. van ven een de- we iets ■n”, ide djn rij ten sen ge ien iet no de pa- sgi- oor jlo- 'eg. ge- Hi-fi, video en grammofoonplaten. Spui 12, Amsterdam. Tel.: 1)20-230853. Woensdag 6 februari kunnen tijdens een hinderwetszitting in het gemeentehuis van Velsen hiertegen mondeling bezwa ren worden ingediend en toegelicht. Tijdens deze zitting kunnen eveneens bezwaren worden ingediend tegen een vergunning-aanvraag van het autobedrijf Stormvogels BV aan de Kalverstraat in IJmuiden vooi het wijzigen van een auto- herstelwerkplaats inclusief opslagplaats en aftapinstallatie voor motorbrandstof fen aan de Heerenduinweg in IJmuiden. Tenslotte kan gererageerd worden op een vergunning, die is aangevraagd door de heer C. H. van Schooten voor het oprichten en in werking brengen van een propaaninstallatie ten behoeve van huis houdelijk gebruik aan de Vromaanweg in Santpoort-Noord. HET HELE JAAR GEOPEND, OOK VAN DE ZOMER! voor meer inlichtingen: BEL: (02503) 10138 of (nog beter) kom even langs! Arnolduspark 10 HOOFDDORP De politie werd opmerkzaam gemaakt op het bestaan van deze zender door tele fonische meldingen van inwoners van Velsen-Noord, die klaagden over storin gen op hun televisietoestel. De illegale zendinstallatie had een groot vermogen, 50-100 watt. Volgens een woordvoerder van de politie is het de sterkste zender, die ooit bij particulieren in Velsen is aange troffen. F SP-protest tegen verkoop huurwoningen De Beverwijkse erfpachtvoorwaarden maken verkoop vun de grond binnen tien jaren mogelijk en ook daar protesteert de PSP tegen. De erfpachtsvoorwaarden zouden radikaal herzien moeten worden. De PSP-werkgroep verwijst daarbij naar de voorwaarden zoals die bijvoorbeeld in Amsterdam, Leiden en Utrecht gelden. (Van een onzer verslaggeefsters) BïVERWUK. Door de gemeente Be- vervijk zijn in de afgelopen jaren enkele tienallen zogenoemde „grondbedrijfwo- ningm” verkocht aan, in principe, de bewmers. Deze grondbedrijfwoningen zijn oude particuliere woningen met overvegend zeer lage huren, die jaren geledm zijn opgekocht door de gemeente, met d> bedoeling ze te slopen. Van deze in totaal ongeveer driehon derd voningen worden er nu weer een honderltal verkocht. Daarnaast ver koopt le gemeente grond aan zelfbou wers in Beverwijk. Bij dt PSP, afdeling Beverwijk/Heems- kerk, stilten deze twee zaken op groot verzet. lagere inkomensgroepen en verdwijnen uit de distributievoorraad. De PSP vindt die gang van zaken onverantwoordelijk. De nota is onder meer te bestellen bij het contactadres van de huisvestings- groep, Berghuisstraat 40, telefoon 21044 of bij het secretariaat van de PSP-afde- ling, Pelikaanhof 12, telefoon 33351, in Beverwijk. Iedereen kan echt goed leren skiën in HOOFDDORP (ma t/m vrijdag overdag) GRATIS SKI-PAS (voor elke dag vrij skiën) VELSEN. Het college van B. en W. heeft bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een vergunning aange vraagd voor wijziging en uitbreiding van een opslagplaats voor ontplofbare stof fen en een opslagplaats voor slurry- springstoffen aan de Heerenduinweg in Umuiden Aanrijding - Woensdagmiddag om een uur zijn twee wielrijders met elkaar in botsing gekomen op het kruispunt van de Heemskerkerweg en de Van Riemsdijk- laan in Beverwijk. Een 14-jarige scholier uit Castricum, die het kruispunt naderde vanaf de Van Riemsdijklaan verleende geen voorrang aan een 54-jarige wielrijd- ster uit Beverwijk, die op de Heemsker- weg reed. Laatstgenoemde is met een bek- kenfracture opgenomen in het St. Jozef- ziekenhuis. Aangehouden - Dinsdagmiddag is een 16-jarig meisje uit Beverwijk aangehou den, die inmiddels heeft bekend dat zij samen met haar broer heeft ingebroken in een pand aan de Hoflanderweg in Bever wijk en daar een schrijfmachine en wat geld had weggenomen. Doorgereden - Gisteren heeft de politie van Heemskerk een 54-jarige automobilist aangehouden, die dinsdag tegen een licht mast aan de Tolweg is gereden en daarna is doorgereden. De lichtmast is vernield, evenals de rechterkant van de betreffende auto. Vernielingen. In een lagere school aan de Nicolaas Beetslaan in Driehuis zijn in de nacht van dinsdag op woensdag vernie lingen aangericht. Laden en kasten wer den overhoop gehaald. Op de muren was inkt gespoten. De daders kwamen binnen door het vernielen van een ruit van een aan de lagere school grenzende kleuter school. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De directie van Smit’s Bouwbedrijf BV in Beverwijk zal per 1 februari 1980 worden uitgebreid met twee adjunct-directeuren. Benoemd zijn ing. N. P. J. Drayer en ing. G. de Heul. In het kader van de groeiende activitei ten van de onderneming is besloten over te gaan tot een regionale produktieorgani- satie. Dit heeft geleid tot de vorming van de regio’s Noord-Holland-noord, Noord- Holland-zuid en Zuid-Holland. Regioma- nagers zijn respectievelijk de adjunct-di recteuren ing. G. de Heul, ir. H. de Vries en ing. N. P. J. Drayer. Het regiokantoor Zuid-Holland aan de Vlaardingweg 65 in Rotterdam wordt op vrijdag 8 februari van 16 tot 17.30 uur in gebruik genomen met een „open huis”. Groot vindt dat de 27 MC-ers te snel de schuld krijgen van allerlei storingen. „We kunnen ons niet verdedigen omdat we in het geheim moeten opereren. Ik (zal de laatste zijn die beweert dat 27 MC-ers niet storen. Maar met goede apparatuur en een kleine ingreep kunnen storingen zo verholpen worden. We worden verguisd, terwijl we genoeg goede dingen hebben gedaan. In 1973 hebben we in Amsterdam meegedaan aan een zoekactie. Niet min der dan 250 auto’s hebben de hele nacht gezocht naar een kind, dat we tenslotte slapend gevonden hebben in een hooiberg in Diemen. Vlak voor het verbod in 1975 hebben we in Velsen ook een zoekactie gehouden. Drie Santpoortse kinderen 'werden vermist. We hebben de hele omge ving afgezocht, ’s Nachts om drie uur heb ben we de kinderen gevonden in de hooi berg bij Penningsveer”, aldus Groot. De SBIJ organiseert eens in de maand een meeting. De sfeer tijdens zo’n avond is volgens Groot typerend voor de vereni ging. „De solidariteit, de onderlinge con tacten en de goede sfeer wijzen op een heel belangrijk aspect, namelijk het soci aal contact. Veel invaliden bijvoorbeeld komen uit hun isolement, omdat ze be schikken over een zender”, aldus Groot. Als vanaf 3 maart de club legaal kan opereren wil de SBIJ het zenden via de 27 MC-band in goede banen leiden, het liefst in samenwerking met de politie. Klachten over storingen kunnen worden gemeld bij de heer J. Groot, telefoon 02550-13075. De huBvestingsgroep van de afdeling heeft een nota samengesteld, waarin de bezwaren uitvoerig uiteen worden gezet. Dit vanui; het socialistische PSP-stand- punt, dat de grond gemeenschapsbezit moet zijn. De PSP-afdeling stelt, dat door verkoop deze goedkope huurwoningen, meren deels in de oude binnenstad van Bever wijk, op de particuliere markt komen. De prijsverhoging en het feit dat de gemeente nauwelijks invited zou kunnen uitoefe nen op de toewijding, zijn voor de Pacifis tisch Socialistische Partij onaanvaard- volwassenen VELSEN-NOORD. De Velsense po litie heeft donderdagavond in een wo ning aan de Gildenlaan in Velsen-Noord omstreeks tien minuten over acht een complete middengolftenderinstallatie aangetroffen. De apparatuur is in beslag genomen. Tegen de 45-jarige zendama teur is proces verbaal opgemaakt. „Ouders op herhaling” - In het buurt centrum „De Zandkraai” aan de Heems kerkse Handelstraat gaat op donderdag morgen 31 januari de derde cursus „Ou ders op herhaling” van start. De cursus is bedoeld voor degenen die na de lagere school geen kans meer hebben gehad om verder te leren. Instuif - In het nieuwe buurthuis „De Lichtboei” aan de Luxemburglaan in Be verwijk wordt voorlopig elke woensdag ochtend een instuif voor volwassenen ge houden. Men kan dan vrijblijvend, dus zonder een vast cursusverband, allerlei creatieve handvaardigheidstechnieken beoefenen, zoals weven, schilderen, teke nen, boetseren, werken met hout en klei of druktechnieken leren als linosnede en mo- noprint. Ans Schaank en Kees Heester beek zijn aanwezig om te adviseren. (ADVERTENTIE) VELSEN. Het Anjerfonds Noord- Holland subsidieert mede dankzij de opbrengst van de Anjercollecte van vorig jaar zes Velsense verenigingen met in totaal 9500 gulden. De bedragen gaan naar het Santpoorts Hervormd Koor (1500 gulden), Scouting groep St. Radbout (2000 gulden), Zeèver- cennergroep Michiel Adriaanszoon de ïuyter (2000 gulden), het Majorettenpele- bn en Drumband IJmuiden (1500 gulden), Muziekvereniging IJmuider Harmonie (1500 gulden) en de toneelvereniging Frys- kt Trou (1000 gulden). baar, omdat de woningen verdwijnen uit de toch al krappe distributiesector. De huisvestingsgroep stelt vast, dat het aantal gemeentewoningen door deze ver koop vermindert, hetgeen het grootste ge deelte van de Beverwijkse woningzoeken den volgens de PSP dupeert. In het oude centrum van Beverwijk staan veel vooroorlogse particuliere wo ningen. Voor een aantal daarvan zou nieuwbouw in de plaats komen. De plan nen daartoe hadden veel achterstallig on derhoud tot gevolg. Later werden de nieuwbouwplannen voor onder meer ho ge kantoorflats en winkelgalerijen volle dig gewijzigd en werd het beleid gericht op kleinschaliger woningbouw en reno vatie. Een aantal bewoners bleek wel bereid de door de gemeente voor sloop gekochte woningen te kopen. Gezien het achterstal lige onderhoud kwamen de prijzen over het algemeen laag te liggen, maar daar is wel de verplichting aan vastgekoppeld om de betrokken woningen binnen een ter mijn van vijf jaren op te knappen volgens een vastgestelde verbeteringslijst. Ruim veertig woningen zijn op die wijze ver kocht, maar volgens de PSP zijn lang niet alle bewoners enthousiast om hun woning te kopen. De meesten betalen nu een huur van beneden de tweehonderd gulden en velen vinden zich te oud om nog een huis te kopen. Maar het blijft wel de bedoeling Zenden via de 27 MC-band is volgens de wet een misdrijf. Van zichzelf zegt Groot dat hij geen misdrijf pleegt. Hem kan slechts burgerlijke ongehoorzaamheid ten laste gelegd worden. „Nederland heeft in 1975 de wet van Straatsburg ondertekend om het piratenschip Veronica aan wal te leggen. Geheel tegen de geest van de wet in heeft oud-staatssecretaris Van Hulten ook de 27 MC-band verboden, terwijl in andere landen zoals Zwitserland en Italië wel een vrije 27 MC is. Deze landen heb ben eveneens de wet van Straatsburg on dertekend. Toen het verbod van kracht werd, heb ben we onze apparatuur in moeten leve ren. Een vriend van mij had net nieuwe apparatuur gekocht voor twaalfhonderd gulden. Bij inlevering daarvan ontving hij vijftig gulden. Alleen zulke dingen al weerhielden de zendamateurs ervan de spullen in te leveren”, zegt Groot. „De regering-Van Agt moet iets doen, al is ze er volgens mij niet gelukkig mee. Vanaf 3 maart wordt de 27 MC eindelijk onder bepaalde voorwaarden vrij gege ven”. De voorzitter van de SBIJ is er niet echt gelukkig mee. „De 27 MC-band is het vuilnisvat voor radiogolven. Op deze band Volgens de PSP-werkgroep leeft daar om bij de gemeente de idee de huurders die hun woning niet willen kopen voor te stellen in woningruil toe te stemmen met inwoners die het betreffende huis wel willen kopen. Dan blijft voor die kopers de verplich ting hun huis op te knappen volgens de verbeteringslijst, die is samengesteld door het Rotterdams Bouwcentrum en de ge meentelijke dienst bouw- en woningtoe zicht. Na vijf jaren voldoen de woningen dan weer aan redelijke eisen. Als dat niet het geval is heeft de gemeente het recht de woning terug te kopen, maar normaal gesproken zijn de woningen dan opge knapt. Na die periode van vijf jaren stelt het koopcontract echter geen enkele bin dende voorwaarde meer. Worden de wo ningen op dat moment op de vrije markt verkocht, dan is er officieel een woonver gunning nodig, maar de PSP acht het zeer de vraag of de invloed van de gemeente dan nog groot is. Volgens de PSP-werk groep moet er dan een dermate hoge prijs voor de woningen op tafel worden gelegd, dat die niet meer bereikbaar zijn voor de van de gemeente die woningen te ver kopen. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling van woensdag waren als volgt: GROENTEN: Boerenkool 71-89, seldery 39-53, breekpeen 39-45, knolseldery 18-34, prei 152-183, schorseneren A 124-130 B 70- 71, Sla (11-12 kilo) 14-24, uien 30-55, was peen 60-66, champignons 128-133, gesn. boerenkool 73-86. Aanvoer boerenkool 1000 kilo, prei 4800 kilo, uien 28000 kilo en sla 13000 stuks. BLOEMEN: ajners 30-75, tros anjers 220-300, Israëlische anjers 35-49, blauwe druif 125-160, forsythia 30-60, freesia 20- 52, gladiool 26-35, hyacinten 35-45, narcis sen 10-20, nerinen 60-120, orchidee 25-40, roos 50-90, baby roos 20-50, statice 50-75, tulp 25-55. PLANTEN: cineraria 175-255, st. paulia 45-110. Begonnen op 22 januari 1940 als gaspompdrijver, nu opzichter eerste klasse bij de Centrale van Hoogovens, vierde de heer C. Visser uit Santpoort dinsdagmiddag in het Ontvangstcentrum van het staalbedrijf zijn veertigjarig dienstjubileum. Een periode van veertig jaar, waarin de jubilaris de groei van handbedrijf naar een gemechaniseerde hogedrukcentrale heeft meegemaakt. Cor Visser bleef niet ach ter, zoals de bedrijfschef van de Centrale, de heer J. J. Dekker vertelde: „Je hebt meegedaan met de groei door je machinistendiploma’s te halen”. Een veertigjarig dienstjubileum bij Hoogovens gaat zoals gewoonlijk vergezeld van directiege- schenken en onder applaus van familieleden, collega’s en genodigden speldde de heer Dekker de gouden zeester met biljant bij de jubilaris op. Het omgespen van het gouden horloge liet de bedrijfschef aan de dochter van Cor Visser over. Zijn naaste medewerker en collega bood namens het personeelfonds enkele cadeaus aan waaronder een projectiescherm. Platenbonnen kreeg de jubilaris van de heer J. Vogel van de werktuigkundige onderhoudsdienst. Het officiële gedeelte van de jubileumviering werd - na een amusant optreden van het duo Jan en Betty - besloten met een dankwoord van jubilaris Visser. „Een goede verstandhouding op de werkvloer is het halve werk”, aldus de heer Visser. Vervolgens feliciteerden de aanwezigen het echtpaar Visser met het jubileum. aft. Per O* les jeugdigen F#-'

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7