Terug naar Soweto «Joker. Woyzeck Dutch Swing College Band •Expositie «Cursussen «De Engelenbak •De Nachtportier Pippi Langkous •Camera Sutra Films ijmond UIT formatie allerhande^ theater^ agenda -ö K s s JE ■o 9 DONDERDAG 24 JANUARI 1980 UITFORMATIE 8 Heemskerk In en om Haarlem w Redactie Joke Dieben-Frerichs Beverwijk Velsen-Umuiden Na vijfendertig jaar nog steeds actief: The Dutch Swing College Band. n. i> The Dutch Swing College Band. Vijfendertig jaar oud maar nog altijd in Kennemer Theater, Beverwijk. Alle moderne technieken als corruptie en sta kingen ten spijt lukt het Eddy Cassidy niet de bouw van een gigantisch kantoor gebouw te verijdelen. Dit bouwwerk is tevens het levenswerk van Eddy’s heel wat meer betrouwbare broer Lew. Laatstgenoemde strijkt echter voortijdig het zeil en dan zal zijn dochter Cass de zaak als een soort ereschuld tegenover Pa even klaren. Nachtelijke acties en stuntwerk in de lucht komen er aan te pas om de luizige plannen van Eddie te omzei len. Vrijdag en zaterdag om half twaalf Theater De Engelenbak. Ter gelegen heid van de heropening van het Amster damse Theater De Engelenbank in de loop van oktober van dit jaar, wil het Theater (dat het amateur- en beroepto- neel tot stand brengt) een bijzondere pro- duktie gaan uitvoeren. De ook in ama- teurtoneelkringen bekende theaterauteur Jan Staal wiens „Terug naar War schau” onlangs nog door de Beverwijkse amateurtoneelvereniging KDO werd op gevoerd is in opdracht van De Enge lenbak bezig een toneelstuk te schrijven, waarvan de werktitel luidt „Ik laat de boel open.sluit u af? het reilen en zeilen van een familiezaak op de markt”. Met de opvoering van dit stuk door ama teurtoneelspelers wil De Engelenbank het geheel gerenoveerde theater weer in ge bruik nemen. Voor de regio van de pro- duktie is Elise Hoomans aangetrokken. A. Vierherentstraat in Heemskerk, aanvang 21.30 uur. Zaterdag draait in Donkey Shot de huis-discotheek, aanvang 20 uur. matie inwinnen en zich aanmelden bij Anton Baars (tel. 02510-42227) of Gerrit van Gelderen (02510-37790). Men kan ook een briefje sturen naar Europaplein 112, 1966 WE Heemskerk. Schooltoneel. Op uitnodiging van de Commissie Culturele Vorming Lagere Schooljeugd geeft het Surinaams Theater „Swami Singh” momenteel een serie voorstellingen voor leerlingen van de klassen 3 en 4 van het Beverwijkse basi sonderwijs. Opgevoerd wordt het stuk „De gouden vogel”, waarin een prins op Zij heeft tot voor kort deel uitgemaakt van de artistieke leiding van Toneelgroep Theater, en geeft voorts regiecursussen aan het vormingscentrum voor het Ama teurtoneel”. De Amateurtheaterschool”. Hans Slijpen, die onder andere Toets- steens „Middenzomernachtsdroom” ont worpen heeft, zal de vormgeving op zich nemen. Wie aan de produktie wil meewer ken dient zich vóór 20 februari aanstaan de op te geven bij Theater De Engelen bank, Nes 71/Kuiperssteeg 2 te Amster dam, tel. 020-247368. De spelersgroep wordt samengesteld door middel van au dities. Opleiding en ervaring zijn geen noodzakelijke voorwaarden om mee te spelen: in principe kan iedereen auditie doen. trek is The Dutch Swing College Band. Klarinettist Peter Schilperoort stond indertijd aan de wieg van deze internationaal bekende jazzformatie en is er nog steeds de onbetwiste leider van. De bezetting bestaat verder uit Dick Kaart op trombone, Ray Kaart op trompet, Bob markiezin plaatst een advertentie waarin zij sollicitanten oproept voor de functie van „vader”. Wie meldt zich? De overste! Maar de markiezin is boos op de Rus omdat zij meende dat de man haar alleen maar met eerbare bedoelingen redde uit de klauwen van muitende soldaten. Dat is dus gebleken niet zo te zijn. Pa weet raad. De Rus wordt middels „voorwaarden” gekoppeld aan zijn onteerde dochter. De man aanvaardt alle plichten en doet af stand van alle rechten. Maar ja.een markiezin is maar een markiezin en na verloop van tijd wordt alles vergeten en vergeven. Filmhuis Velsen, Witte Tejater. „Ca mera Sutra” is een rolprent met een groep Belgen als hoofdrolvertolkers. Een aaneenschakeling van stommiteiten leidt totniets. Het verhaal is geschilderd tegen de achtergrond van een zevental fundamentele manifestaties. Filmhuis Heemskerk, De Jansheeren. Een rolprent die alle waardering verdient voor bijzonder goed camerawerk is „Die linkshandige Frau”. Een impressie ont staan op het moment dat regisseur en scenarioschrijver Handke tegen het eind van een werkdag voor een flatgebouw staat en zich realiseert dat in al die wonin gen de man op punt staat thuis te komen. Eén zo’n vrouw stuurt op zekere dag haar man weg, omdat zij meent het alleen wel af te kunnen. Of zij in die opzet slaagt blijft een open vraag. Aan de bezoeker het antwoord of er toch nog een plaats open blijft voor diezelfde man in het bestaan van die vastberaden vrouw. Martant Theater. Het Heemskerkse Martanttheater komt met een nieuw inita- tief. In februari wil men twee cursussen gaan organiseren, een cursus dramati sche expressie en een cursus theater. Mart Brok leidt de cursus dramatische expressie. De cursisten gaan zich bezig houden met allerlei spel- en uitdrukkings vormen, gericht op hun eigen beleving. Onder leiding van Anton Baars worden de deelnemers aan de cursus theater ge traind in de basis-principes van het acte ren. Beide cursussen worden om de veer tien dagen gehouden op de woensdag avond, en omvatten in principe tien les avonden. Belangstellenden kunnen infor- Woyzeck. „Woyzeck” is een tragedie van Georg Büchner, die leefde aan het begin van de vorige eeuw. Hij stierf op 23- jarige leeftijd en liet slechts tweeëneenhalf toneelstuk na. Dit halve toneelspel bestond uit twee uiteenlopende versies van „Woyzeck”. De laatste jaren is echter nieuw materiaal over dit toneelstuk ontdekt, reden voor de toneelgroep Theater om buiten de reeds bestaande bewerkingen in een regie van Ger Thijs een geheel nieuwe enscenering van „Woyzeck’, te maken. Voorbijgaande aan het verhaal van de arme soldaat Woyzeck die zijn vriendin Marie doodt als hij haar met een ander betrapt, wil Thijs een beeld geven van armoede en ongelijke maatschappelijke verhoudingen in het algemeen. Daarom veralgemeniseert hij de feiten, benadrukt hij de realistische alledaagse gang van dingen, toont hij veel aandacht voor Woyzeck’s (vrij ingewikkelde) filosofieën en vult hij de handeling op met een grote hoeveelheid couleur locale. De spelers blijven daarbij onderdeel van de sociale achtergrond, wat de voorstelling er niet spannender op maakt. „Woyzeck” van toneelgroep Theater ging vorige week in première en is dinsdagavond om 20.15 uur te zien in de Velser Schouwburg. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel. 02550-15743/15789. kwikafval verontreinigde rivier. In en om de aanvankelijk zo romantisch lijkende stroom wonen de meest afgrijselijke monsters die allemaal gesnoept hebben van de vergiftigde vloeistof. Hèt monster heeft zich onder meer te goed gedaan aan een aantal personen. En tegen deze kwel geest trekt Rob dan ten strijde. Eind goed.inderdaad, al goed. In het kader van de cyclusvoorstelling op woensdag avond in City-2 „De Nachtportier”. Het Wenen in de vijftiger jaren. Een groep ex- SS’ers beijvert zich alle bewijzen van „damals” uit te wissen. Dat lukt aardig. Een probleemgeval is echter de beeld schone Lucia die als concentratiekamp- maitresse haar voormalige meester Max, intussen nachtportier, weer in de ogen blikt. Stadsschouwburg, Velsen. „De Zwar te Piraat” in hoogst eigen persoon heeft gezwoeren niet te rusten voor hij de moordenaar van zijn broersheel toe passelijk Groene en Rode Piraat ge naamd vernietigd heeft. Dat lukt uit- ëindelijk wel maar voor het zo ver is, is er zo veel geknokt en zo veel liefde bedreven dat het eigenlijk verbazingwekkend is dat er in zo’n korte tijd zo veel cultuurgenot te verorberen valt. In de zondagmatinee ko men Bunny en zijn vriendjes de boel even vrolijk op stelten zetten. Luxor Theater, Beverwijk. Bud Spen cer en Terence HiU laten anderhalf uur hun vuisten wapperen op het witte doek. Bliksemwerk, oftewel veel gedonder, wei nig licht! In Luxor-2 wordt „Het geheim van Bear-Island” geprolongeerd. aan de tot stand koming van de lustrum- produktie. Ervaring is niet vereist: man nen en vrouwen, oud en jong, iedereen die zich bij VAT ’71 wil aansluiten is van harte welkom. De repetities starten in april. Belangstellenden kunnen zich tot eind februari opgeven bij het secretari aat, gevestigd ten huize van Nel Brou wers, Lindenstraat 76, IJmuiden, tel. 02550-21869. VI De zoek is naar een gouden vogel maar door zijn ongehoorzaamheid telkens weer in moeilijke situaties verzeild raakt. In het kleurrijke spektakel zijn diverse dans- fragmenten opgenomen. Expositie. In het Beverwijkse Stads kantoor gaat vrijdag de expositie van Joao Serrano van start. De in Heemskerk wonende Portugees toont aquarellen, gouaches, tekeningen en collage’s. Het gaat om recent werk uit de periode 1971 toen Joao Serrano zich in Nederland vestigde tot heden. De tentoonstelling, die vrijdagavond om 20 uur wordt ge opend door wethouder ir. J. Camffer- man, is tot en met 22 februari te bezichti gen tijdens kantooruren. Antiekbeurs. In ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof wordt komend week einde weer een antiekbeurs gehouden. De beurs is zaterdag en zondag van 10 tot 17 uur geopend. De Nieuw Slof staat aan de Kerkstraat in Beverwijk. VAT ’71. De Velser Amateurtoneelve reniging VAT ’71 herdenkt volgend jaar het tienjarig bestaan. Ter gelegenheid van de tweede lustrumviering wil men een musical of iets dergelijks gaan instu deren. Daar de groep echter maar tien spelende leden omvat, zou men graag in contact komen met enthousiaste ama teurtoneelspelers die mee willen werken Clint Eastwood als de eerste gevangene, die erin slaagt uit de roemruchte gevangenis van Alcatraz te ontsnappen. dus nachtvoorstellingen tijd om de geneugten te aanschouwen van „meisjes met een fluwelen tong”. Tot overmaat van raiïip zondagmiddag „Pippi Lang kous” die met haar metalen stemgeluid haar vriendjes overhaalt tot een serie stoutigheidjes. Woensdag in het kader van de arthouse cyclus „De Markiezin van O.” Een adellijke dame van Italiaan se bloede die tijdens een diepe slaap wordt misbruikt door een Russische overste. Als de zwangerschap zich aan dient is de overste reeds lang afgereisd. De oude markies is dermate vertoornd op zijn dochter dat hij haar de deur wijst. De ir Het Pro Theater in „Hippolytos”, welke voorstelling eind van de maand in première gaat in de Haarlemse toneelschuur. Twee try-out opvoeringen zijn volgende week in het Witte Tejater Velsen te zien. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 319188) 20.15 u. Triadisch Ballet. Vrijdag 20.15 u.: „Gek- ke mensen”. Toneelschuur I (Smedestraat 23, tel. 312439). Vandaag en morgen 20.30 u.: Bloemgroep met „Ik weet niet wat ik heb”. Toneelschuur III (Smedestraat 23, tel. 312439). Vrijdag 20.30 u.: Theatergroep Nijinsky met „Ik sterf, ik liep te zoeken wat ik nooit vinden zou”. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 02550- 15789/15743 muziek J Houseband. Als radioband bij de VPRO, met de taak artiesten te begeleiden, ging aan het begin van de zeventigerjaren de Houseband van start. In ’74 leverden deze activiteiten de elpee „Zeldzaam en zonderling” op. De Houseband verhuisde daarop naar Paradiso, waar ze behalve als begeleidingsband ook steeds meer zelfstandig gingen optreden. Eind ’76 scoorde de groep z’n eerste hitsingle met „Dancin’ Shoes”, gevolgd door „Don’t loose your love” welke successong hen een toernee door Zuid-Amerika opleverde. De Houseband bestaat momenteel uit Monica Tjen-A-Kwoei (vocals),'Pieter Gerritse (keyboards, synthesizers), Peter Smid (bass, vocals), Harry Hardholt (guitars, vocals) en David Weiss (drums). De musici van de Houseband worden beinvloed door de New Orleans Sound: mensen als Dr. John, Allan Toussaint en de Meters behoren tot hun favoriete groepen. Vrijdagavond speelt de Housebarid in jongerencentrum Donkey Shot aan de BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 uur „Mannen van staal”. Kennemer H, Zeestraat, donderdag 19.30 uur, „Escape from Alcatraz”. Luxor I, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Het geheim van Bear Island”. Luxor H, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Meatballs”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke rrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Je Nieuwe Slof, Kerkstraat, donderdag 20.15 uur „Een kus van een Rus”. D City Theater, Umuiden. Alcatraz! Nooit was de naam van een tot gevangen schap bestemd oord meer behangen met de reputatie „best beveiligd” als dit rots eiland in de baai van San Francisco. Een reputatie die echter stevig dreigde te gaan wankelen bij de komst van Frank Morris (Clint Eastwood). Weinig verrassend dat de heren bewoners van dit onder zware bewaking staande hotel elkaar nogal eens stevig in de haren vliegen. Zelfs het ge scheiden opbergen van de „killers” lijkt niet altijd afdoende om orde op zaken te houden. En natuurlijk zijn er de her nieuwde kennismakingen uit vorige ba- jesverblijven. Morris weet zich tenminste al snel verzekerd van bijstand van ene Butts en de broertjes John en Clarence Anglin bij de voorbereidingen van een vermetele ontsnapping. Wolf, de lastige klant die ook bij de eerste kennismaking al voor de nodige „afleiding” zorgt, komt op het moment-suprême van de ontsnap ping nog even roet in het eten gooien. Althans dat lijkt zo vanwege de broodno dige spanning. In de zondagmatinee gaan Professor Ait ken en zijn zoon Charles vóór in een alleszins spannende excursie op de bo dem van de oceaan. Vreemde monsters, reusachtige vissen, een gouden beeld en een portie spanning en sensatie. In City-2 is het milieu-freak Rob die met zijn zwan gere vrouwtje Maggie zo nodig een nestje moet bouwen aan de oevers van een door Monkau (Tshazibane) en Paul Beudel (Jim). Het stuk is zaterdagavond te zien in het Witte Tejater Velsen, aanvang 20.30 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 02550-15789/15743. Hippolytos. Het Pro Theater geeft maandag en dinsdag twee try-out voorstellingen van „Hippolytos” van Euripides. De Griekse tragedieschrijver schreef het spel in 428 voor Christus. Zijn „Hippolytos” is zo niet het eerste liefdesdrama, dan wel het oudste bewaard gebleven liefdesdrama ter wereld. Phaedra, dochter van Minos, trouwt met Theseus maar wordt verliefd op diens zoon, Hippolytos. Hippolytos is niet van haar toenaderingspogingen gediend, waarop Phaedra besluit zelfmoord te plegen. In haar afscheidsbrief beschuldigt zij Hippolytos ervan, haar te hebben onteerd. Theseus vervloekt zijn zoon. Hippolytos wordt verbannen maar als hij later halfdood bij zijn vader wordt gebracht, komt de waarheid alsnog aan het licht. Zijn eer wordt gered, maar hij verliest zijn leven. Moederziel alleen blijft Theseus achter. Aanvang van de voorstellingen 20.30 uur. Kaper op klarinet en sax, Fred Murray op piano, Henk Bosch van Drakenstein op bas en Huub Janssen, slagwerk en zang. Vrijdagavond laat de Dutch Swing College Band in de Stadsschouwburg Velsen horen of de swing er na al die jaren nog inzit. Aanvang van het jazzconcert 20.15 uur en inlichtingen over de kaartverkoop verstrekt de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel. 02550 - 15743/15789. Push-Pin. De hoofdstedelijke rockgroep Push-Pin bezoekt zaterdagavond de Beverwijkse Alpha Sociëteit. Push-Pin werd in de zomer van ’78 geformeerd en maakte z’n (niet over alle linies even geslaagde) televisiedebuut bij het Humanistisch Verbond. Daar de sound de groepsleden toch niet helemaal beviel, werd besloten de bezetting in te krimpen. Push-Pin bestaat sindsdien uit Peter Peetoom (zang en drums), Pim Oostdijk (gitaar en zang), Hans Boersma (bas en zang). Het trio speelt op reggae en funk geënte rock. De nadruk ligt op de verschillende ritmes, waardoor dë muziek van Push-Pin swingend overkomt. Aanvang van het optreden in het sociëteitsonderkomen aan de C. H. Moensstraat 21.45 uur. Cabaret Joker. De nieuwe kabaretgroep Joker maakt vrijdagavond met het programma „Open Kaart” z’n opwachting in De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. Joker, zo meldt de groep, bekijkt het leven van de vrolijke kant maar kijkt wel verder dan z’n neus lang is. Die zienswijze moet dan ironisch, badinerend, kritisch doch zelden zwartgallig kabaret opleveren. Joker debuteerde in oktober ’79; De groep bestaat uit Liesbeth Kamst, Fred Kamst, Ad Frigge, Hanna van Berkel en Rutger Bijl. Eric Lamslag is verantwoordelijk voor de techniek, die gegeven wordt onder auspiciën van het Heemskerkse Assumburgtheater, begint om 20.30 uur. Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk, tel. 02510-33338. Kindertheater. Zaterdagmiddag organiseren de Heemskerkse buurthuizen weer een kindervoorstelling in De Jansheeren. Ditmaal treedt het Kindertheater Musquit op. Opgevoerd wordt het spel „Don Kristobol”. De voorstelling begint om 14 uur en is bestemd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Terug naar Soweto. Voor Steve Wilmer, de auteur van „Terug naar Soweto”, heeft bij het schrijven van dit documentaire toneelstuk de geschiedenis van een persoonlijke vriend model gestaan. Het verhaal is gedeeltelijk gebaseerd op de geschiedenis van Wellington Tshazibane, die in 1974, als de eerste zwarte Zuid-Afrikaan met een ingenieurs-opleiding, vanuit Oxford naar Soweto terugkeerden. Tshazibane Nelson, zoals hij in „Terug naar Soweto” heet, gelooft niet in gewapende strijd en politieke aktiegroepen. Zijn voorkeur gaat uit naar een goede baan en hij vindt een aardig betaalde job bij The Anglo- American Corporation. De hete zomer van 1976, waarin de schooljeugd van Soweto de voorpagina’s van alle kranten ter wereld haalt, vormt het decor waartegen Nelson langzamerhand tot het inzicht komt dat zijn politieke neutraliteit een onmogelijkheid is. Bij de daarop losbarstende stakingen houdt hij zich nog afzijdig, wat zijn blanke collega en vriend Jim lovend doet opmerken dat Nelson eigenlijk „één der onzen is”. Daarop slaan bij Nelson de stoppen door. Ook hij kiest de weg van het geweld en pleegt een bomaanslag op de Carlton Tower in Johannesburg. De echte Wellington Tshazibane werd daarop door de politie opgepakt, gefolterd en uiteindelijk stierf hij in de gevangenis. Een onderzoek naar de omstandigheden waarin hij de dood vond verzandde in de bureaucratie en is nog steeds niet afgerond. „Terug naar Soweto” wordt gespeeld door Marius BIOSCOOP EN THEATER City L Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Escape from Alcatraz”. City H, Kennemerlaan, donderdag 20.15 uur: „Prophecy, the monster movie”. Witte Tejater, Kanaalstraat, donderdag 20.30 uur in filmhuis „Camera Sutra”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestljn, Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers Di. t.m zo. 14.00-17.00 en 10.00-12.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Gesloten tot 1 maart. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur 's nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkda gen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Handenarbeldcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerblbliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, vrijdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas- en biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor, 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum Umond, Clara Stem school, Moerbergplantsoen, donderdag 20.00- 22.30 uur tekenen en schilderen, textiele werk vormen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ou deren, De Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, tel. 21494, donderdag 20.00-22.00 uur tekenen en schilderen, VOS-cursus en batikken, vrijdag 13.30- 16.30 uur WAO-handvaardigheid en spel. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, tel. 10652, donderdag 19.30-22.30 uur vormen met brooddeeg, 20.00-22.00 uur schildercursus, 20.00- 23.00 uur kienen (lx per twee maanden), vrijdag 9.00-11.30 uur peuterspeelzaal, 11.30-13.30 uur uur broodje Brulboei, 16.00-17.30 uur werken met klei en gips. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstraat 56, tel. 14441, donderdag 19.00-20.30 uur tafeltennis- club jeugd vanaf 8 jaar en hobby- en zaagclub 6- 14 jaar. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, tel. 10186, donderdag 19.30-21 30 uur bloemschik ken, vrijdag 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur peuter speelzaal, 9.30-11.30 uur Hindeloopen schilde ren, 9.30-11.30 en 13.30-16.30 uur biljarten voor ouderen, 16.00-17.30 uur hobbygroep jeugd 9-12 en 12-15 jaar. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 26, Velsen-Noord. Donderdag 19.00-20.00 uur judo 14-16 jaar, 20.30-22.30 uur trimmen gemengd, 19.00-20.00 uur schaken 10-16 jaar, 19.30-22.00 uur tekenen en schilderen voor beginners, vrij dag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaal, 13.30-17.30 uur jongerencafé. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 11.00-19.00 uur. Recreatlebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen, vrijdag 9.30-10.20 uur gemengd zwemmen, 6.45- 8.00, 12.00, 16.00-17.30, 19.30-20.45 gemengd zwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad 6.45-22.00 uur solarium. BIOSCOPEN EN THEATER Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Donder dag 20.00 uur „Hair”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Do. soosavond voor 14-17 jaar, 19.30-24.00 uur buurtavond, 20.00 uur klaver- jassen. De Évelaer, Luttic Cieweg, donderdag 20.00 uur praatavond voor werkende jongeren 17 t/m 21 jaar. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9