Situatie VCU zorgwekkend ODIN-AHC’31: wanvertoning Dames Wijk aan Zee ontberen enige vorm van creativiteit ODIN zinken?” Districtsjeugd zegeviert Loting j a „Hoe diep moet Ruud Jansen Yamaha „Mijn positie is ondermijnd ■M i Alphenaar EEN CAMPER HUREN? ■Wj Bouwens Autoverhuur i .13 o uOI Trainer Hoekstra: 19 MAANDAG 28 JANUARI 1980 Ek. >4 I $.^4 sportief ton D, ktonc I L Natuurlijk bij: Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 J - I Bw Phoenix-trainer Wim neemt ontslag Tamis Wim Tamis (trainer Phoenix): ontslag aangevraagd SBIJ na eerste set van slag af |g|sf Sollici- r vooi (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van onze volleybalmedewerker) UMOND. Dat streekontmoetingen in de sportieve sector nog wel eens onverwach te uitslagen willen opleveren mag als een bekend gegeven worden verondersteld. De gevolgen van die plaatselijke rivaliteit ondervond kampioensgegadigde Odin in de Het Heemskerkse Odin lootte zowel bij de dames als bij de heren tegenstanders van formaat. De dames werden gekop peld aan veelvoudig landskampioen en ook nu nog leverancier van speelsters voor het nationale team AMC Niloc uit Amsterdam. In de huidige eredivisiecom- petitie nemen de Amsterdamse dames een positie in, net ondej de kopgroep. De heren van Odin krijgen eveneens visitie van een Amsterdamse eredivisio- nist. AHC’31, Odin’s opponent in de twee de bekerronde, staat momenteel in de vaderlandse eredivisiecompetitie geklas seerd als voorlaatste. Odin speelt in beide gevallen een thuis wedstrijd. De officiële speeldag moet nog worden vastgesteld. De gebreken van Wijk aan Zee open baarden zich vooral in offensieve zin. Fac toren als durf, overtuiging en schotkracht vormden gisteren in de Dr. Prinsenhal bepaald niet de elementen die gezichtsbe palend waren voor Wijk aan Zee. Maar bovenal ontbrak het de rood-gelen op de vijandelijke cirkel aan elke vorm van cre ativiteit. Zo op het oog ging het duel daarna redelijk gelijk op. Maar waar Wijk aan (Van onze volleybalmedewerker) UMUIDEN/DELFT. Weinig schokkende verschuivingen traden het afgelopen weekeinde op in de rangschikking van de „nationale” tweede divisie D van de volleybalcompetitie. De uitslagen vormden op één na dan ook getrouwe weergaven van het, op grond van tot nu toe neergezette resultaten, gerechtvaardigde verwach tingspatroon. Nog immer torent Broleco hoog boven de overige ploegen uit en weet Blokkeer 2 zich onderaan de ranglijst reeds met anderhalf been in de derde divisie gemanouvreerd. plaats. De Heemskerkse ploeg trok meer en beter profijt van de hoeken, combi neerde sneller en met minder balverlies dan Wijk aan Zee. Ook toonde Odin zich feller in de persoonlijke duels, waarvan het fraaie zesde doelpunt van Marlies van Gulik een typerend voorbeeld was. Als excuus mag voor Wijk aan Zee het ontbreken van Jacqueline Aardenburg gelden. Zij zou de aanval van haar ploeg ongetwijfeld meer „power” hebben gege ven. Dat verklaart echter nog niet de angstige opstelling die Wijk aan Zee nu innam. Een onvermogen dat zich ook nog uitte in het missen van drie strafworpen. Phoenix verrichtte knap werk door het Delftse Ariston in eigen omgeving met 2-3 terug te wijzen. De Beverwjjkers consoli deerden hierdoor met gemak de vierde plaats. De situatie van de tweede IJmond- vertegenwoordiger, VCIJ, baart echter (degradatie)zorgen. De IJmuidenaren ble ven ditmaal tegen de nummer twee, HSV Sport 1889, met 1-3 aan de verkeerde kant van de score. VCU-HSV Sport 1889 1-3 (13-15, 5-15, 15-6 en 7-15). (Van onze volleybalmedewerker) KROMMENIE. Het meisjes-junio- renteam van district Noord-Holland Mid den speelde ter voorbereiding op het Ne derlands kampioenschap volleybal een oefenwedstrijd tegen derde-divisieploeg VCA. Zonder alle aanwezige kwaliteiten te moeten aanboren werd VCA in dit treffen door de districtsjeugd op een 3-0 verlies gezet. Vooral de serve van het selectie- team bleek een belangrijk wapen. Anja Heijne (Odin) maakt als enige speelster van een IJmondteam deel uit van de dis- trictsselectie, die evenals vorig jaar ge traind wordt door nationaal arbiter Piet de Saegher. (Van onze handbalmedewerker) HEEMSKERK. De eerste landelijke ronde in het nationale bekertoernooi zaalhandbal kende weinig opmerkelijke resultaten. Inmiddels zijn de lotingsre- sultaten bekendgemaakt voor de tweede ronde. Deze wedstrijden worden in de week van 11 tot en met 15 februari ge speeld. Het scoreverloop luidde aldus: Sanny Aardenburg 0-1, Carolien Kerkkamp (str.) 1-1, Ingrid Waalboer (str.) 2-1, Anne ke Kok 3-1, Lia Aardenburg (str.) 3-2, Ingrid Waalboer (str.) 4-2, rust; Anja van der Worp 5-2 Lia Aardenburg (str.) 5-3, Marlies van Gulik 6-3 en Anita Roemer 7- 3. j accepteren. Er is maar één persoon als trainer-coach aangesteld en dat ben ik. Ook als ik zou falen, wil ik als enige de verantwoordelijkheid dragen’. Inmiddels is Hans Muller, die ook de dames van de Noordhollandse promotie- klasser Effect traint, aangesteld als op volger van Wim Tamis. Tamis zal voorlo pig het accent gaan leggen op het zelf spelen van volleybal: „maar de lagere groepen van Phoenix zal ik daarnaast wel blijven trainen. En als het past in het schema van de nieuwe trainer, dan wil ik het tweede damesteam gewoon blijven coachen. In dat team heerst wel een prima sfeer en zijn de resultaten mij tot nu toe behoorlijk meegevallen”. (Van onze handbalmedewerker) HEEMSKERK. Heel even maar heeft de dameshandbalploeg van Wijk aan Zee de reële hoop mogen koesteren in de tweede divisie voor een verrassing te kunnen zorgen. Koploopster Odin wees de ploeg van trainer Rens Koolstra na een moeizaam verlopen openingsfase evenwel hard op de tekortkomingen, con troleerde vanaf de tiende minuut het gebeuren in het veld, speelde desondanks beneden eigun kunnen, maar diende toch het Wijk aan Zeese moreel met de cijfers 7-3 (na een ruststand van 4-2) een gevoeli ge dreun toe. Rens Koolstra, de trainer van Wijk aan Zee, motiveerde de onzekerheid van zijn speelsters als volgt: „Volgens mij is het een psychologische kwestie. De naam Odin werk voor mijn ploeg verlammend. Daardoor vergeten ze alles.” damesvolleybalcompetitie. De Heemskerkse dames vertilden zich half tegen Phoenix 2, dat in de promotieklasse van district Noord-Holland-Midden te boek staat als een bescheiden middenstander (2-3). Weliswaar bleef voor Odin de schade dus tot één verliespunt beperkt, concur rent Argus versloeg Krovo met 3-1 en passeerde de ploeg van trainer Jos Rozing daardoor in het klassement. De marge bedraagt één punt in het voordeel van de Toch heeft Odin het in het begin even benauwd gehad. Dat kwam doordat San ny Aardenburg reeds in de eerste minuut Odin-doelvrouwe Maija Beers verraste: 0- 1. Door hard verdedigen probeerde Wijk aan Zee de strijd toen naar zich toe te trekken. Dat gebeurde echter niet al te slim, want achtereenvolgens kregen Caro lien Kerkkamp en Ingrid Waalboer de kans om Henny Vroonhof vanaf zeven meter kansloos te laten, 2-1. Zee gebukt ging onder een schrijnende creativiteitsarmoede, bepaalde Odin de wedstrijd. Maija Beers stond bij de af- standspogingen van Lia Aardenburg, Jo- sca Bol en Wina Groot steeds op de juiste (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM. „Het grijnzen ben ik zo onderhand wel verleerd. Ik begin mij echt af te vragen hoe diep Odin nou moet zinken, voordat de spelers eens serieus kwaad op zichzelf worden”. In deze bewoordingen gaf trainer Hans Hoekstra van volleybalploeg Odin te ken nen, dat zijn spelers in zijn ogen practisch alle goodwill hebben verspeeld. Hoekstra: „Dan kunnen de jongens nog zo stellig beweren dat ze er wel zin in hadden tegen VONO. Tussen zin hebben en de daarbij horende uitvoering zitten veel te grote verschillen”. De lijn van slechte prestaties, gekoppeld aan niet eens verontrustende resultaten, werd in de derde divisie door Odin tegen hekkesluiter VONO voortgezet. Welis waar eiste Odin met 2-3 (setstanden 16-14, 12-15, 15-9, 12-15 en 10-15) de meeste eer voor zich op, het peil waarop Odin volley bal bedreef bleek opnieuw aan een dalen de curve onderhevig. Odin heeft nu in de kopgroep - The Smash 2 nam de leiding door een 3-1 overwinning op de naaste concurrent Madjoe over - niets meer te vertellen. Maar ook het gewoel om de degradatie- plaatsen gaat aan de Heemskerkers voorbij. De eerste set werd door Odin, na een 8- 14 voorsprong, knullig uit handen gege ven, waarna het derde bedrijf het aankij ken niet waard was. (Hoekstra: „Het leek toen net een kermisattractie”). De toch wel aanwezige surplus aan kwaliteit vrij waarde Odin, met Eddy Gijsbers als be langrijkste aanvaller, van een complete afgang. Het begint zo langzamerhand een oud liedje te worden, dat het in de jukebox van de tweede divisie nog steeds goed blijkt te doen. Zo gauw VCIJ de kans ruikt op set- of partijwinst, dan loopt het mis met de IJmuidenaren. Op die manier verspeelde de ploeg van trainer Jan Kiewiet vorige week in de eerste set een 12-8 voorsprong. De tegenstander heette toen Phoenix. Dit maal stond VCIJ tegenover HSV Sport 1889, het team uit Hoorn dat bezig is aan een zeer geslaagd debuutjaar. De terugval van VCIJ manifesteerde zich opnieuw in de eerste episode, en wel bij een stand van 10-10. Pas in de derde set herstelde de thuisclub zich nog enigszins. Een scherpe serve en goed geconcen treerd aanvalswerk ontregelden het op snelheid ingestelde aanvalsritme van HSV, dat echter in de vierde set snel orde op zaken stelde. Voor VCU begint de toekomst er iedere week somberder uit te zien. Helemaal nu andermaal een aanslag is gepleegd op de toch al zo smalle selectiegroep van Jan Kiewiet. Aanvaller Bert Visser dient aan beide knieën te worden geopereerd en zal dit seizoen derhalve niet meer binnen de lijnen komen. Aanvoerder Nico Hulsman- :„Het wegvallen van spelers valt door VCIJ niet meer op te vangen. Voor de jonge knapen is het gevolg hiervan een keiharde leerschool. Maar misschien wel een goede. Ariston-Phoenix 2-3 (11-15, 15-12, 10-15, 15-10 en 8-15). De beproefde wapenen van Phoenix - een moeilijke serve en een hechte blokke ring - bleken in de eerste set van de partij tegen Ariston voldoende waarborgen voor een 11-15 score. In de tweede periode verslikte Phoenix zich evenwel op niet mis te verstane manier in de opslag van de Delftenaren. De daardoor toegediende verdoving was pas bij de stand 10-0 uitge werkt. Toch speelden de Beverwijkers ook in dat tweede deel, dat uiteindelijk met 15-12 werd ingeleverd, met veel inzet. Het hoog tepunt vormde ongetwijfeld de onnavolg bare redding van spelverdeler Peter Evers, waarbij de jurytafel, alsmede een jurystoel tot sneuvelen gedoemd waren. Het jurylid zelf verliet tijdig de betrokken stoel, terwijl Evers diverse verwondingen (van schaafivonden tot een gekneusde rib) opliep, maar de wedstrijd gewoon voort zette. Al liep het aanvallend niet zo soepel als in voorgaande wedstrijden, toch voor kwam Phoenix in die tweede set - door zo sterk terug te komen - gezichtsverlies. Daarna kreeg het blok weer meer vat op het Delftse aanvalscombinaties en her stelde Ron van der Bom zich uitstekend van zijn minder goede prestatie tegen VCIJ. Het bleek allemaal zijn eindpunt te hebben in de 2-3 winst die de Beverwij kers mee naar huis namen. Stand in de tweede divisie: Broleco 14- 42, HSV Sport 1889 14-32, Argus 14-31, Phoenix 14-24, OVRA 14-22, Edam 14-20, Ariston 14-20, Molenwiek 14-20, SVC 14- 16, Kangeroes 14-13, VCU 14-11 en Blok keer 2 14-1. Zaanse dames. Bovendien kwam Com- paen door met 3-0 te winnen van Argus 2 op gelijke hoogte met Odin. Phoenix 2 -Odin 2-3 (15-13,5-15, 8-15,15- 13 en 5-15). „De druk is blijkbaar toch weer te groot geweest voor Odin”, maakte trainer Jos Rozing de balans op. „De spanning van het moeten winnen, het moeten kampioen worden. Vooral mijn spelverdeelsters ble ken daartegen niet opgewassen. Zij pres teerden beneden hun kunnen”. Met dat falen van zijn spelverdeelsters somde Rozing het grootste manco van Odin op, zoals het tegen het onbevangen Phoenix 2 opereerde. Als verontschuldi ging geldt dan zeer zeker dat Odin het zonder Ankie Poen (enkelblessure) moest stellen, terwijl ook aanvalster Gerda Bleijsie gehinderd werd door een enkel kwetsuur. De voornaamste oorzaak van het setver- lies in het vitale vierde bedrijf was dan ook dat de Odin-aanvalsters nauwelijks op maat werden aangespeeld. Mede daar door sloegen Anja Heijne en Gerda Bleij sie op de stand 13-13 twee ballen buiten het Phoenix-veld, waarmee de vijfde set door de thuisclub werd afgedwongen. In die vijfde set stelde Odin wel snel orde op zaken, 2-3. De dames van VCU leden in district Haarlem voor de derde achtereenvolgen de keer een nederlaag met de cijfers 3-1. Ditmaal bleek mede-degradatiekandi- daat Roda ’23 te sterk. In de eerste klasse verspeelde SBIJ ver rassend een punt tegen het zwakker ge achte Spaame ’75 2. Roda ’23 -VCU 3-1 (12-15, 15-9, 16-14 en 16-14). Eerder in deze competitie versloeg VCIJ debutant Roda ’23 in de thuiswedstrijd nog met 3.2. Dat de rollen nu omgedraaid waren is tekenend voor de huidige presta- tiecurve van de IJmuidense dames, waar in met de beste wil van de wereld geen progressie valt te herkennen. SBU -Spaarne ’75 2 2-2 (15-4,12-15,15-17 en 15-12). SBIJ kan terugzien op een slechte wed strijd. Na de eenvoudig gewonnen eerste set liep het helemaal niet meer. Zelfs mocht de ploeg van Johan Helder met het éne winstpunt nog dik tevreden zijn. Spaarne kwam in de vierde set name lijk een aantal punten voor te staan, maar moest het op inzet toen afleggen tegen SBU, dat vertwijfeld vocht voor de laatste kans op de tweede periodetitel, die nu hoogstwaarschijnlijk aan de ploeg voorbij zal gaan. (Van onze volleybalmedewerker) BEVERWIJK. Niet helemaal onver wachts, maar toch nog vrij plotseling is aan de samenwerking tussen het eerste damesteam van volleybalvereniging Phoenix en haar trainer Wim Tamis een einde gekomen. Aan de ontslagaanvraag van Tamis, die door het bestuur van Phoenix is gehonoreerd, liggen naast de teleurstellende resultaten de Phoenix- dames zijn hekkesluiter in de derde divi sie H ook nog andere factoren ten grondslag. Al geruime tijd stond het voor Wim Tamis vast, dat hij zijn contract aan het einde van dit seizoen niet zou verlengen. Tamis: „Ik had niet het gevoel dat ik de Dinsdag 29 januari van 14 tot 18 uur speelt de bekende organist Ruud Jansen in de winkel van Alphenaar. De hele middag lang zal hij de fraaiste melo dieën toveren uit al die fantastische Yamaha’s van f 2500 tot en met f 52.000!!! Bovendien zijn er dan aan trekkelijke aanbiedingen van demon stratiemodellen. ’s Avonds is hij er ook, maar dan in Bodega Jonker op de Kruisweg-hoek Parklaan in Haarlem. Vanaf 20.30 uur zal hij dan spelen op de Yamaha C55 en E70. Komt u ook? Toegang is uiteraard gratis. speelsters nog kon motiveren. Toen ik in de afgelopen week bovendien van enige speelsters te verstaan kreeg dat de trai ning niet meer met plezier werd bezocht, besloot ik om er nu maar vast mee te stoppen”. Hiermee is de voornaamste reden van Tamis’ ontslag in wezen nog niet ge noemd. De trainer van de Beverwijkse dames kon zich de laatste wedstrijden niet aan de indruk onttrekken dat hij niet als enige coach fungeerde voor de Phoenix-ploeg. „Ik heb inderdaad het gevoel dat mijn positie van verschillende kanten is ondermijnd. Sommige mensen op de tribune bemoeiden zich te nadruk kelijk met de wedstrijd. Dat kan ik niet (Van onze handbalmedewerker) UMOND. Een ware antidemonstra- tie voor de zaalhandbalsport werd giste ren in de Dr. Prinsenhal opgevoerd door de acteurs van Odin en AHC’31 2. Super latieven als „mannelijk handbal” of „een pittig duel” dekken geenszins de lading van wat zich binnen de groene lijnen afspeelde. De wedstrijd hing aaneen van grimmig heden, onvriendelijkheden, grove char ges, uitsluitingen, strafworpen en talloze discussies. Diverse keren zag het zwak optredende scheidsrechterskoppel zich genoodzaakt de strijd (op leven en dood) te onderbreken en zelfs dreigde de AHC- ploeg in de tweede helft in zijn geheel van het veld te stappen. Het kostte de Amster damse coach een gele kaart, maar aan de ordinaire wanvertoning kwam door deze corrigerende maatregel geen einde. In het veld wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. Dat geldt - ondanks het grote atletische vermogen van het meren deel der spelers - niet voor het sportieve aspect van het duel. Wel geldt dat voor de mentaliteit: wel geven, maar niet nemen. Het incasseringsvermogen was derhalve ver te zoeken. Naast de worsteldemonstratie alle stij len, werd af en toe ook nog een poging ondernomen om te handballen. Dat ging AHC, door routine en baltempo, beter af dan Odin. Omdat de Amsterdammers zich ook „getructer” opstelden, wat het force ren en uitlokken van overtredingen be treft, werkte AHC een 10-6 achterstand in de slotfase nog helemaal weg. De 10-10 uitslag (na een ruststand van 6-5) leverde beide ploegen één winstpunt op. Maar strafpunten hadden hier veel meer tot hun recht gekomen. De Odin-treffers kwamen van Jan van Rijn (3), Dick Visser (3), Henk Burger, Bert Otten, Jan Tuinenbreier en Kees de Ruyter. Van de toegekende zes strafwor pen miste Odin er drie. AHC’31 benutte de toegekende zevenmeterworpen (ook zes) wel allemaal. Umond-HVH 18-9 (6-4). Piet Strobbe 8, Milco de Vries 4, Ton van Zijtveld 3, Johan van Huisstede, Goof Zonneveld en Paul Kuijpers. Eindelijk weet Umond weer eens wat winnen is. De durf (Ton van Zijtveld) en de ontembare schietkracht (Milco de Vries) van de jeugd stond tegen hekkeslui ter HVH op de juiste wijze afgestemd op de routine van ervaren krachten als Gé van der Kolk (doelman) en Piet Strobbe (opbouwspeler). Concordia-KIC 16-18 (6-10). Jacob van der Meij 5, Koos Heeremans 3, Willem van der Meij 2, Co Buter 2, Jan Heere mans 2, Herman Lieuwes 2, Ed Bleiji en Peter Heeremans. KIC speelde één van de betere wedstrij den van dit seizoen. Het beweeglijke Con cordia kon maar moeilijk gaten vinden in de hechte verdediging van de Velsenaren. De zege van KIC was verdiend. Umond-DJK 5-4 (4-2). Rineke Tuinen breier 4 en Ellen Bonsel. Een mat spelend DJK heeft de nederlaag tegen Umond voor het grootste gedeelte aan zichzelf te wijten. De Amsterdamse ploeg speelde futloos, maar kreeg over het algemeen toch de beste kansen. Umond-keepster Elly van Essen stond echter menige DJK- treffer in de weg (zij stopte o.a. drie straf worpen), terwijl de Amsterdamse schut ters nogal nonchalant omgingen met de mogelijkheden. Marlies van Gulik (Odin) heeft de Wijk aan Zee-defensie uitgespeeld en is op weg naar het zesde doelpunt van Odin (6-3). Op de achtergrond zit Lia Aardenburg (Wijk aan Zee) er verslagen bij. KRUISWEG 45-49, HAARLEM, 023-320244. BIJ STATION EN PARKEERGARAGE -

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19