Verrassende confrontatie tussen orgel en stem politienieuws IN-WEAR broeken Al 600 aanmeldingen voor Damiate Winterwandeling SWAGERMAN 35, 59, K F E „Joker” voegt niets toe aan kabarettraditie s I RES S BIJ DE KEURSLAGER Alle Exclusieve damesmode f PAUL VAN EWIJK MA NEDERLANDSE GEESTELIJKE MUZIEK IN DE HOEKSTEEN 9.99 3.99 4.99 1.58 4,29 7,99 OP ZONDAG 10 FEBRUARI Forse schade door alcoholgebruik Zilveren sieraden uit vitrine gestolen MAANDAG 28 JANUARI 1980 Voor duizenden guldens schade bij vechtpartij I J 6 BERNARDUS DEMMERS Tf WONINGINRICHTING r volleybal- en gymnastiekclubs. Adres: Woonplaats: A Naam: Alle blouses Donderdag onze bekende biefstukdag 250 gram zachte paardebiefstuk. 1 kg paardetartaar... 250 gram SCHOUDERHAM 150 gram KENNEMERLAAN 126 IJMUIDEN TELEFOON 14769 F aparte broodsoorten GESORTEERDE BROODJES BIJ ECHTE BAKKER” Keurslager Hip Uw eigen voetbal-, hockey-, korfbal volleybal- en gymnastiekclubs. kuns' mete vanu foto’s In de landelijke kranten leest u bijvoorbeeld nooit hoe uw plaatselijke sportverenigingen het dit weekend gedaan hebber? De regionale krant houdt u C van al die sportieve dingen nauwkeurig op de hoogte. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Haarlems Dagblad Antwoordnummer 416.2000 VC Haarlem- begijn© boetiek (Aankruisen wat gewenst wordt.) Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daama neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uvy krant gratis I Noteer mij voor een: Jaarabonnement □Kwartaalabonnement. GEERT ALBERT VENEMA DINSDAG en WOENSDAG: Blanke HAMLAPPEN 1 kg SCHOUDER- KARBONADE 500 gram BRETONS GEHAKT 500 gram PAARDEBIEFLAPPEN per kg9.99 1 GELDERSE ROOKWORST 2.49 KEURSLAGERSKWALITEIT ons 4 GEMMA COUBERGH. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: i No zos HEEMSKERK. Soms vraag je je wel eens af, wat mensen beweegt om koste wat het kost een eigen theaterprogram ma uit te willen brengen. Neem bijvoor beeld een pas beginnend kabaretgroepje als „Joker”, een uit de Zaanstreek stam mend gezelschap dat vrijdagavond z’n eerste produktie „Open Kaart” op uitno diging van het Assumburgtheater speel de in de Heemskerkse Jansheeren. Met „Open Kaart” voegt „Joker” niets toe aan de bestaande kabarettraditie; integen deel, met dit gladde, zich routineus voort reppende programma zet men de kaba- retklok minstens tien jaar terug. Waarschijnlijk hebben de vijf leden van „Joker” (Ad Frigge, Liesbeth Kamst, Han na van Berkel, Rutger Bijl en pianist Fred Kamst) de laatste jaren bij verschillende middelmatige kabaretgroepen de kunst terdege afgekeken en gedacht: dat kun nen wij ook. Bij een bedaagd gezelschap als „Joker” - waarvan de gemiddelde leef tijd toch al gauw rond de veertig zal liggen - resulteert dat dan in een slaapverwek kend getrouwe kopie van de overbekende kabaret formule: praatje/liedje/sketchje/ liedje, babbelen en zingen over de geijkte onderwerpen, soms nog wel onderhou- op de leeftijd van 78 jaar. R. L. Venema M. J. M. Venema-Staring Marco Barbara Umuiden, 25 januari 1980 W. F. Visserhuis Rijnstraat 4 IJmuiden Correspondentieadres: K. Smithstraat 70 1945 PV Beverwijk Gelegenheid tot afscheid nemen en condo leren op maandag 28 januari van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum Eem- straat 27 te IJmuiden. De crematie zal plaatsvinden dinsdag 29 januari om 13.00 uur in het crematorium te Driehuis, gemeente Velsen. Vertrek van af het uitvaartcentrum om 12.30 uur. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis, dat onverwacht is overleden mijn lieve man, mijn zorgzame vader, onze broer, zwager en oom dend maar nergens sprankelend of ver rassend, kortom de veelbesproken mat heid van de jaren zeventig keurig netjes overgeheveld naar de jaren tachtig. Het gemis aan esprit, aan originaliteit kenmerkt zowel de inhoud als de vormge ving van „Open Kaart”. De professionele aanpak van de door John Kuipers (be kend van diverse groots opgezette musi cal- en revueprodukties) geregisseerde groepsleden kan dat gebrek aan visie niet verhullen. Sterker nog: de absurde ge baartjes, de overdreven aandacht voor de uiterlijkheden in de presentatie vestigen eens te meer de aandacht op de holle, oubollige teksten met hun vaak voorspel bare pointe. Waar „Joker” al eens iets van engagement laat blijken gebeurt dat op zo’n opdringerige manier (bijvoorbeeld in Maar dit terzijde gelaten wist hij het Van Vulpen-orgel in al zijn facetten uitste kend te benutten. Vooral de muziek die op Vechtpartij. Op de hoek Romerkerk- weg/Boeweg is vrijdagnacht een perso nenwagen beschadigd en een ruit vernield tijdens een vechtpartij tussen cafébezoe kers. Een bij de schermutselingen betrok ken bareigenaar is met verwondigen aan zijn pols naar het Rodekruis-ziekenhuis overgebracht waarna hij ter ondervra ging naar het politiebureau werd overge bracht. Zoals zo langzamerhand bekend is telt bij de Damiate Winterwandeling beslist niet alleen het sportieve element. De gezelligheid doet ook veel mensen besluiten zich voor de tocht in te schrijven. Zeshonderd mensen hebben dat dus al gedaan, maar duizend lijkt toch haalbaar. Zeker als we Henk Horsman, de bekende organisator van de strandzesdaagse horen. „Het gaat erg goed, veel beter dan vorig jaar”, zo zegt hij tevreden. Opvallend noemt hij het aantal clubjes en groepen dat zich aanmeldt, zoals trimclubs en scholen. Deelname aan de winterwandeling kost 7,50 per persoon, een bedrag dat al zeven jaar hetzelfde is gebleven. Voor dit bedrag krijgen de wandelaars een prima tocht gepresenteerd. Behalve de welverdiende medaille aan het einde van de dertig kilometer krijgt iedereen op het keerpunt van de tocht een bak hete snert en een paar broodjes. En na ontvangst van de medaille wordt een consumptie aangeboden. Verder staan er EHBO’ers klaar voor de minder geoefende wandelaars. De kans op blaren is overigens tot een minimum te beperken als u stevige stappers aantrekt. Alle wandelaars die alsnog besluiten om zich voor de Damiate Winterwandeling op te geven kunnen dit doen tot 6 februari. Op die dag sluit de inschrijving. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij alle kantoren van het Haarlems Dagblad en de IJmuider en Beverwijkse Courant. U kunt ook onderstaande bon invullen en opsturen naar Henk Horsman, postbus 299 in Den Helder. Wilt u dan op de envelop vermelden Damiate Winterwandeling? U kunt Horsman ook voor meer inlichtingen bellen. Zijn telefoonnummer is 02230-34485. Ja, ik wandel mee. Stuurt u mij per omgaande meer informatie en het inschrijf formulier voor de prestatiewandeltocht op zondag 10 februari. VELSEN. Uit een buitenvitrine van een juwelierszaak aan de Lange Nieuw- straat is in de nacht van zaterdag op zondag een groot aantal zilveren sieraden gestolen ter waarde van circa 1200 gulden. Na het vernielen van een ruit werden 4 kinderbekers, 30 kinderringen en circa 20 armbanden, alle voorwerpen van zilver, ontvreemd. Het is nog niet bekend op welke wijze een stalen afsluithek dat de ruit van de vitrine beschermde, werd doorbroken. L f 15 Rlvièradreef 5 Schalkwijk (naast C&A) Anegang 11, Centrum Haarlem (t/o C&A). Wlllemsbeekweg 1, Canopusplein 5 Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 PLEIN 1945 IJMUIDEN TEL. 11016 Marga van Meulenaarsgraf zong in drie psalmen van Constantijn Huygens met prachtig blank stemgeluid, wist het zoete bruidssuikertje (het Ave Maria) van Hu bert Cuypers goed in evenwicht te houden en gooide de hoogste ogen met Quia tu Domine, Deus meus van Albert de Klerk, waarin de vele rijkdom aan nuances een voor een smaakvol werden belicht. Geluk kig was er voor dit originele programma van Nederlandse muziek voldoende be langstelling. De f gelijke als: he sen ei oogsto opspoi voor 1 (eigenl werkte nen ve stadsu van d (zoeke kaart waten, van 1 ging, Als pen ru gemaa aantal dijk ii tad ne grote gebiec komst lijkt o ring ii van di van a leerd verloc lei be den, voort, Schip kavels Het geen i struct en Gi aan di duide ruimt tie be voor matie geen spreic vrijeli bestu of doi Op vaartl Hij bereikte de leeftijd van 67 jaar. T. Demmers-de Best Sito en wederzijdse familie 1972 NV IJmuiden, 26 januari 1980 Wijk aan Zeeërweg 132 De overledene is overgebracht naar het uitvaartcentrum, Eemstraat 27 te IJmui den. Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren dinsdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 30 januari om 11.00 uur op de algemene begraafplaats „Duinhof’, Slingerduinlaan te IJmuiden. een cross-talk over de onmenselijkheid van de huidige maatschappij), dat men het beoogde doel daarmee ver voorbij schiet. ROUTINEUS PROGRAMMA VAN BEGINNEND GEZELSCHAP Geen voorrang. Zondagmorgen 11.15 ontstond op de kruising minister van Hou- tenlaan/Verloren van Temaatlaan een aanrijding waarbij twee personenwagens geheel vernield werden. Een 21-jarige in woner van Velsen-Zuid verleende rijden de op de Verloren van Temaatlaan geen voorrang aan een 23-jarige automobilist uit IJmuiden rijdende op de Minister van Houtenlaan. Een andere verrassing was de Fantasie in f klein van Johannes Worp (1821-1891), destijds organist aan de Der AA-kerk en de Martini-kerk in Groningen en vooral bekend door vierstemmige zettingen met voor- en tussenspelen over psalmen. Zijn driedelige fantasie, opgebouwd uit een kloek openingsdeel, een canon en een dubbelfuga had naast wat versleten plek ken veel interessant materiaal te bieden. En hoewel de tot slot gespeelde Sonata da Chiesa van Hendrik Andriessen voor een ander type orgel dan dat van de Hoek steen gedacht is kwam ook deze muziek goed uit de verf. Aanrijding. Een 55-jarige fietser uit Heemskerk is vrijdag met beenletsel in het St. Jozef Ziekenhuis opgenomen na een aanrijding met een personenauto op de kruising Baandert/Jan van Kuikweg/ Zevenhoeven. Een 38-jarige automobiliste uit Heemskerk verleende hem komende van de Jan van Kuikweg geen voorrang. Het slachtoffer reed op de Baandert, een voorrangsweg. „Joker” verkoopt zichzelf in adverten tietaal als een groep, die indringend wil zijn zonder te drammen - die heilige huis jes niet ontziet, maar niets ziet in heilloos geschop, onder meer omdat schoppen lang niet altijd troef is.” Net zo weinigzeg gend als dit soort verkooppraatjes is Jo kers’ „Open Kaart”, een vrijblijvend ka- baretprogramma voor tussen de schuif deuren, in welke entourage zo’n opge poetst brokje huisvlijt waarschijnlijk ook nog het beste tot z’n recht komt JOKE DIEBEN - FRERICHS. Beide musici gingen met groot artistiek inlevingsvermogen te werk. De jonge alt (onlangs afgestudeerd aan het Sweelinck Conservatorium) bleek niet alleen over een prachtige stem te beschikken, maar verstond ook de kunst in ieder opzicht de juiste sfeer te treffen. De intense muzikale betrokkenheid van Han Siertsema deed eveneens weldadig aan, zij het dat hij wat de technische gaafheid betreft nog wel eens mistastte. WIJK AAN ZEE. Bij een vechtpartij in een barbedrijf is voor circa 12.000 gulden schade aangericht. Een van de vechtersbazen, een 31-jarige Beverwij- ker, moest met verwondingen naar het Rode Kruisziekenhuis worden overge bracht. VELSEN. Een overmaat aan al cohol heeft in het afgelopen week end aanleiding gegeven tot een twee tal ongevallen waardoor grote mate riële schade ontstond. Zondagmorgen omstreeks 3.30 uur ramde een 23-jarige Amstelvener met een personenwagen ter hoogte van kilometerpaal 3.5 op Rijksweg 6, door eerst onbekende oorzaak, een hek aan de rechterzijde van de weg. Hier na raakte de wagen van de weg en kwam zwaar beschadigd in een grep pel tot stilstand. Eerder, op vrijdagavond, raakte een 25-jarige Haarlemmer op de wes telijke rijbaan van de parallelweg langs Rijksweg 9 de macht over het stuur kwijt. Hij ramde met zijn perso nenwagen over een lengte van 10 me ter de vangrail en kwam al slingerend ter hoogte van het benzinestation tot stilstand. De wagen werd totaal ver nield Diefstal. Een 58-jange inwoonster van Castricum heeft zaterdag aangifte gedaan van diefstal van haar bruin lederen da mestas waarin zich naast een portemon nee met 200 gulden een damesparaplu en een paar leren handschoenen bevonden. De tas werd gestolen toen zij in een mode zaak in de Beverwijkse Breestraat een kledingstuk paste. Diefstal. Uit een woning aan de Heemskerkse Elbestraat is vorige week een mapje met zes betaalcheques en de bijbehorende betaalpas gestolen door een man die zich voordeed als schoorsteenve ger. De bewoners deden zaterdag aangifte van de vermissing. Uitgebrand. Op de hoek Adulstraat/ Wijkeraardweg in Beverwijk brandde za terdagnacht een Ford-personenwagen ge heel uit. Politie en brandweer vermoeden dat de brand is aangestoken. Diefstal. Uit een geparkeerde perso nenwagen op de hoek Pluto-/Zuiderkruis- straat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag goederen gestolen ter waarde van 2700 gulden. Aan de wagen zijn geen braaksporen aangetroffen. Hierdoor be staat het vermoeden dat een van de portie ren niet afgesloten is geweest. Vermist worden stereoradio-cassetterecorder, klopboormachine, twee waterkranen en een vloerverwarmingsinstallatie. Auto gestolen. In Velsen-Noord is in de nacht van zaterdag op zondag een perso nenwagen ontvreemd uit de Zeeuwstraat. Het betreft een Citroen, type CX injection, kleur metallic grijs met het kenteken 14- VN-42. Op het dak van de wagen is een ski-imperiaal aangebracht. De wagen was geheel afgesloten. Inbraak. Een nachtwaker ontdekte zondagnacht een inbraak in het pand van Inoras B.V. aan de Zuiderkade in Bever wijk. De hoofdtoegangsdeur van het pand bleek geforceerd te zijn. Uit een kluis waarvan de sleutel in het pand aanwezig was werd een geldkist met nog onbekende inhoud gestolen. Concert door Marga van Meule naarsgraf, alt, en Han Siertsema, orgel. Programma: Sweelinck, Huy gens, Van Noordt, Reinken. Cuypers, De Klerk, Andriessen. Kerk „De Hoeksteen”, Santpoort, 26 januari 1980. in de landelijke krante nooil over leesC zo’n helder neobarok-instrument het bes te tot zijn recht komt, zoals de nobele variaties over Psalm 24 van Antonie van Noordt of de Echo Fantasia van Swee linck, werd door een zinvolle registerkeu- ze en een juist toepassen van verschillen de articulatietechnieken mooi geprofi leerd. Een dartele fuga van Jan Adamszoon Reinken, die na organist te zijn geweest in Deventer in 1663 Scheidemann opvolgde in Hamburg aan de Katharina-kerk, be wees dat deze componist in zijn tijd niet voor niets als een grootheid gold. Het is trouwens bekend dat Bach in zijn Lüne- burgse tijd meermalen naar Hamburg is getrokken om Reinken te horen: die van zijn kant was zeer geïmponeerd door de improvisaties van de jonge Johann Sebas tian. Over de kop. Een 32-jarige Uitgeester sloeg vrijdagavond 21.30 uur met zijn per sonenwagen op de Beeckzanglaan in Vel sen-Noord over de kop. De bestuurder werd afgeleid en raakte vervolgens een stoeprand en een boom waarna hij de onfortuinlijke buiteling maakte. Zonder persoonlijk letsel wist hij de totaal ver nielde wagen te verlaten. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Ruim zeshonderd sportievelingen uit Haarlem en omgeving hebben zich al aangemeld voor de Damiate Winterwandeling. Voor dé zevende keer organiseren het Haarlems Dagblad, de IJmuider en Beverwijkse Courant samen met Henk Horsman deze prestatiewan deltocht, die sportievelingen en natuurliefhebbers langs stranden en duinen voert. Nog een kleine twee weken en de wandelaars kunnen hun borst weer nat maken. Op 10 februari wordt bij het stationnetje van Overveen het startsein voor de dertig kilometer lange tocht gegeven. Onder invloed van een overmatig drankgebruik ontstond in de bar, waar zich circa 140 personen bevonden, een schermutseling waarbij een groot assorti ment glazen, een bierpomp en een ruit in de voorgevel sneuvelden. De aanstichterde 31-jarige Beverwjker, is voor nader verhoor op het politiebureau ingesloten. SANTPOORT. Voor de combinatie vocale solist - orgel is een heel aantrekke lijk programma samen te stellen van Ne derlandse geestelijke muziek. Dat werd zaterdagavond bewezen door Amarga van Meulenaarsgraf en Han Siertsema, die met dit programma een tijdvak be streken van de 16e eeuw tot heden. Smaakvol en met veel zorgvuldigheid was een keuze gedaan uit die verscheide ne periodes, waarbij ook enkele zelden gespeelde orgelwerken voor een verras sende confrontatie wisten te zorgen. I»b "Er gebeuren hier dingen in de buurt waar |e I Heden is toch nog onverwacht van I heengegaan onze lieve vader en opa

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6