PARVOVIRUS BIJ HONDEN Informatie-avond voor omwonenden de Brink c PONT Licht gewonde Proef met minder bij Hoogovens WIJZIGING BEZOEKTIJDEN MARIASTICHTING f standplaatsen voor woonwagens hciven- berichten 1 r~- Lagere premie voor bejaarde gehandicapten RECEPTIONISTE SECRETARESSE AANMELDING BEROEPSOPLEIDINGEN kort ijmonclniejws IN PROVINCIE ZUID-HOLLAND VANAF VRIJDAG 1 FEBRUAR11980 Kal D I Ui1 Plan voor woonwagenstandplaats Spugen DAGELIJKS BEZOEK TUSSEN 16.30-19.30 uur (KEUZE BEZOEK) Allele service 023-314181 ar 6 i yu z y JOKE PETOZZI-ZWIRS CORNELIS DE BOER CORNELIS DE BOER KAMERLEDEN: V€ inst. i MARIA CORNELIA VERHEEZEN weduwe van Victor Johannes van Loon Verklaring v/h Minist. O. W. van 29-5-’76. Pont diploma’s genieten maatschappelijke erkenning. Inl. en inschr.: ma./ do.* 11-15 en 19-20, vr. 11-15 uur. Prosp. op aanvraag Stolbergstraat 10 (einde Tempeliersstr.) Haarlem. Tel. 321895 Dl jaar maa: heef jaar cont nekl Vooropl. MAVO 4 jr., HAVO 4 jr. DIRECTIE-SECR. vooropl. Athen., HAVO 5 Bureau-secr., vooropl. MAVO 4 jr., HAVO 4 jr. DAGLESSEN. Aanv. sept. Prosp. op aanvr. Uitgezonderd: 1. HARTBE WAKING 11.00-11.30 u. 19.00-19.30 u. 2. INTENSIVE CARE 19.00-19.30 u. 3. KR A AM AFDELING 16.30- 17.00 u. Algemeen bezoek 19.30- 20.00 u. Algemeen bezoek 18.30- 19.30 u. Vader bezoek 4. KINDERAFDELING 14.15-15.15u 18.00-19.00 u. en op afspraak. Extra bezoek voor ouders op zondag van 9.30-10.30 u. Broertjes en zusjes hebben toegang op de normale bezoekuren. R.K. ZIEKENHUIS HAARLEM G. van Loon-van Zutphen C. J. van Loon J A U A ft I Bij ontdekking van ziekte snel naar de dierenarts Dierenarts J. 1/V. Baljet: heel Nederland is één grote groep honden. (Van onze streekredactie) L i IJ l d IJ A U op de leeftijd van 68 jaar. P. de Boer C. de Boer-Dobbenga Nichten en neven IJmuiden, 28 januari 1980 Poolsterstraat 9 I weduwnaar van Pietje Wijker op de leeftijd van 68 jaar. „Vaste Rots van mijn behoud” C. Klepper-de Boer J. F. Klepper Jolanda en Rob Cees W. J. de Boer T P. de Boer P. A. de Boer M. C. de Boer J. de Boer 1972 RG IJmuiden, 28 januari 1980 Galvanistraat 3 Aan huis geen bezoek. Vader is opgebaard in het Uitvaartcentrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag 30 januari van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden donderdag 31 januari om 13.00 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de begraafplaats „Duinhof” te IJmuiden om 14.00 uur. Vrijdag aangekomen: Ujung Raja, Ja karta; Nevalis, Leningrad; Palonga, Arch- angelsk; Sint, Rotterdam; Overseas Har- riëtte, Norfolk; Neptune Spinel, Gerald- ton; Huai Rosal, Yokohama; Neptunus, Peterhead, IJmuiden; Haithabu, Rotter dam; Finn Forest, Hamina; Amsterdam, Rotterdam, IJmuiden; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Essex Shore, Cont. Plat, IJ muiden. Vrijdag vertrokken: Smit Lloyd 15, Vel sen, Cont. Plat; Peter Stchka, Milfordha- ven; Anna Boden, Gothenburg; Karin Knoor, IJmuiden, Landskrone; Ketshore, IJmuiden, Cont. Plat; Springbuck, Vel sen, Cont. Plat; Wilmington, Sunderland; Finn Master, Antwerpen; Duburg, Zaan dam, Hamburg; Lynx, Antwerpen; Plan- cius, IJmuiden, Exmouth; Rudolf Kar stens, IJmuiden, Odense. Voortaan zal mijn lieve vrouw en onze mam ma in onze harten voortbestaan „Als je hond begint te spugen moet je meteen naar de dokter”, zo zegt Matthijs Hekel. Zijn hond, een Duitse herder van acht maanden, is enige tijd geleden aan het parvovirus overleden. De hond, zo vertelt hij, „ging door met het braken tot z’n gal er uitkwam”. „Hij heeft een week niet gegeten, dronk ook niet, maakte al leen zijn tong even nat”, aldus Matthijs, „Pret op zaterdag” Voor jongens en meisjes tussen zes en tien jaar is er zater dag 2 februari weer „Pret op zaterdag” in het buurthuis „De Zandkraai” aan de Heemskerkse Handelstraat. Van half elf af zijn zij welkom. Van te voren opgeven hoeft niet. De nieuwe hondenziekte kan volgens hem wel worden voorkomen door injec- Tienersoos In „De Zandkraai” is elke maandag- en donderdagmiddag vanaf vier uur een tienersoos voor jongens en meisjes van tien tot en met zestien jaar. In de grote zaal kunnen zij schaken, tafelten nissen, biljarten, kaarten, platen draaien, stripverhalen lezen, enzovoort. De man raakte door een onjuiste stand van het automatische snelkoppelmecha- nisme bekneld tussen een locomotief en een wagon. De Beverwijker kon na een bezoek aan het Rode Kruisziekenhuis huiswaarts keren. ties. „Van de kant van de faculteit voor diergeneeskunde van de universiteit in Utrecht wordt geadviseerd alleen de hon den in te laten enten die in grote groepen samenkomen, zoals in asiels, kennels en op tentoonstellingen. Maar dan zeg ik: heel Nederland is één grote groep honden. Honden leven erg dicht op elkaar”. Bo vendien, zo zegt Baljet, is het „de hobby” van een hond om zichzelf te infecteren, doordat ze graag snuffelen aan de ontlas ting van een andere hond. Baljet adviseert elke hond ter voorko- ming van de ziekte in te laten enten. Puppies moeten twee keer worden geïn jecteerd. In totaal is de hondenbezitter dan zo’n 45 kwijt. De eenmalige injectie voor oudere honden met dezelfde stof als die ter bestrijding van kattenziekte kost rond de 30. CANDY SERVICE DEALER Binnen 48 uur!! gerepareerd Tel. 37J667 Door de sterke gelijkenis van virussen wordt een onderzoek naar het hoe en wat vaak bemoeilijkt, vertelt dokter Baljet. Ook medeweikers van een laboratorium, waar de darmen van een overleden hond werden onderzocht, verkeken zich er op, zegt hij. De deskunsigen van het laborato rium spraken van een vergissing. Toen zij het parvovirus ontdekten dachten ze te maken te hebben met de darmen van een kat. Tot vastg tot h. socia gen niet i het n Aai niers vast maar nale tieve Ged« vinei eind ciale zulle bjjdr lijks voor Daar De Dier Wint Nijn Beei S. L A hee ave ari stai als dir< adj het C se zak hal spr erii var wo ver mo A. feb le i vai Bn ste me tot hel vei do Me Al! ter be va aai Br BE derli Dam Dien 0; C. v.d. stra Veto Ridc Reparatie binnen 48 uur 11.00-11.30 u. G ken hed< Er 400C D ben: verv dag bedi in e stok F box bun elek zen< op de leeftijd van 79 jaar. C. Donkersloot-van Loon A. Donkersloot J. M. van Loon A. A. van Loon-Goossen Klein- en achterkleinkinderen IJmuiden, 27 januari 1980 Huize „Breezicht” Corr.adres: Familie Donkersloot De Lumeystraat 6 1971 DX IJmuiden. Gelegenheid tot afscheid nemen en condole ren op dinsdag 29 januari van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum Eemstraat 27 te IJmuiden. De uitvaartplechtigheid zal worden gehou den op woensdag 30 januari om 13.00 uur in de Parochiekerk van de H. Laurentius van Brindisi (Paterskerk), Willemsbeekweg te IJmuiden, gevolgd door de begrafenis om 14.00 uur op de begraafplaats „Duinhof” te IJmuiden. I Het behaagde de Here uit ons midden weg te nemen na een moedig gedragen lijden, in de volle zekerheid des Geloofs, onze lieve zbrg- zame vader en opa Op de plaats van de voormalige l.e.a.o.- school wil de gemeente voorzieningen treffen voor een kleine woonwagenstand plaats voor ten hoogste 12 a 13 wagens. Daarvoor dient het geldende bestem mingsplan gewijzigd te worden door vast stelling van een nieuw plan waarna de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit neemt. Hierna kan een begin met de aan leg gemaakt worden. Alvorens een dergelijk besluit te nemen wil de gemeente de omwonenden van De Brink in kennisstellen van de plannen en gelegenheid bieden om van gedachten over dit onderwerp te wisselen. Deze GS verwachten, dat een aantal woonwa genbewoners graag terug willen naar hun huis op wielen, zodra de kwaliteit van de kampen op een hoger peil is gebracht en er voldoende (kleine) kampen in Zuid- Holland zijn. Bij de experimenten die GS willen toestaan wordt er in principe van uitgegaan, dat voor elke twee woningen die beschikbaar komen voor de trekkende bevolking, de aanleg van slechts één woonwagenstandplaats voorlopig achter wege kan blijven. Uit de Woonwagenwet vloeit voort, dat het recht om zich in een wagen te vestigen niet verloren gaat als men een huis heeft bewoond. Het provinciaal beleid van Zuid-Holland is er op gericht om woonwa genbewoners in staat te stellen volwaar dig in de maatschappij te functioneren, met behoud van alles wat waardevol is voor een positieve ontwikkeling van hun groepsleven, aldus GS. In de Bollenstreek is, aan de hand van de gemeenschappelijke regeling regionale woonwagencentra in het rayon Leiden de volgende verdeling van kracht: Hillegom moet acht standplaatsen voor woonwa gens aanleggen, evenals Lisse. Noordwij- kerhout moet er zes maken. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „Het is geen ziekte waar wij nu zo van schrikken of een ziekte die vreselijk om zich heen grijpt. Er hebben wel veel mensen opgebeld om te vragen wat er nu aan de hand is”. Met deze opmerkingen ontzenuwt dierenarts J. W. Baljet uit Haarlem meteen alle paniekverhalen die de ronde hebben gedaan en nog doen over een onbekende honden ziekte. Trouwe viervoeters zouden volgens die verhalen bij bosjes tege lijk overlijden. Baljet heeft het over het zogeheten parvovirus. Het virus dat de bekende kattenziekte bij kat ten veroorzaakt. Tot voor kort was dit virus nog nooit bij honden voorge komen. die vertelt dat het dier ook niet naar buiten wilde. Het beest wilde helemaal niets meer. In een weekend ging hij naar de dierenarts. Het beest kreeg medicijnen. „Maar daarna kwam het twee keer zo erg terug”. Toen hij voor de tweede maal naar de dierenarts ging moest het dier ter ob servatie blijven. Een paar dagen later was het met de hond gedaan. Wat te doen tegen het parvovirus? Heeft de hond het onder de leden „dan gaan we aan hem dokteren”, zo zegt dierenarts Baljet. „We brengen zijn vochtgehalte op peil, we geven antibiotica geneesmid delen tegen infectieziekten, red.) en de hond gaat op dieet, hij moet veel vasten”, aldus Baljet. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van B. en W. heeft een informatieavond op het programma staan voor de omwonenden van de Brink waar een woonwagenstand plaats in voorbereiding is. Tijdens de avond, die woensdag 30 januari in De Nieuwe Slof gehopden wordt, zullen de plannen worden toegelicht. Buurtbewoners kunnen tevens met gemeentevertegenwoordigers van gedachten wisselen en eventueel ken nismaken met de toekomstige bewoners van de standplaats. Maandag aangekomen: Anna Knuep- pel, Lowestoft; Mevo, Westzaan, Aarhus; Calypso, Swansea, Oliver, Port Jerome; Viking Voyager, Felixstowe. Zaterdag aangekomen: Suntis, Solves- borg, Velsen; Amsterdam, Cartagena; Ca- nabal, Kopenhagen; Transvag, Antwer pen; Zelda, Hamburg, IJmuiden; Bellary, Tubaro, IJmuiden; Toppen, Swinemunde; Fridel, Rochester, IJmuiden; Mount Peli on, Narvik, IJmuiden; Refsnes, Mo-I-Ra- na, IJmuiden; Sigrid Wehr, Felixtowe; Es sex Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Leonid Teliga, Oporto; Friesenstein, Bremen; Co ral Meandre, Bilbao, IJmuiden; Havelet, Swansea; Polydorus, Bremen; Zeeleeuw, Portsmouth, IJmuiden; Dolfin-1, Goole; Essex Shore, Cont. Plat, IJmuiden. avond gullen zo mogelijk ook de toekom stige bewoners van de standplaats aanwe zig zijn. De avond begint om 20.00 uur. IJMUIDEN. Bij rangeerwerkzaam- heden op het Hoogoventerrein nabij de Warmbandwalserij 2 is een 45-jarige Be verwijker gewond geraakt. Zaterdag vertrokken: Stint. Bremen; Adler, Napels; Jacqeville, Hamburg; Ti tan Service, Cont. Plat; Órla, Kolobrzeg; Adler, Napels; Dependent, Goole; Vera Rambo, Stockholm; Emsland, IJmuiden, Kolding; Transvag, Drammen; Suntis, Rotterdam, Velsen; Camporrojo, Rota; Quanjin, Port Said, IJmuiden; Cap Ser- rat, Bremen; Canabal, Le Havre; Ramnes, IJmuiden, Simonsvik; Eka Daya Samude- ra, Antwerpen; Zelda, Hamburg; Haira- bu, Lissabon; Neptunus, IJmuiden, Dusa- vik; Essex Shore, IJmuiden, Cont. Plat. aanleggen volgens het woonwagenplan van Zuid-Holland, met uitzondering van de gemeenten waar het experiment plaatsvindt. Om welke gemeenten het gaat zal nog nader worden bekeken. Het parvovirus heeft al wel aan honden het leven gekost, zo vertelt dokter Baljet. „Wij hebben er drie gehad en meerdere honden die heel erg ziek waren”, zegt hij. De symptomen van een hond die de „kat tenziekte” onder de leden heeft doen sterk denken aan buikgriep van het dier. Het parvovirus is echter veel gemener en hardnekkiger. Omdat het virus nog niet eerder bij honden was voorgekomen on derschatten dierenartsen de afloop van de ziekte in de periode dat er nog niets over het parvovirus bij honden bekend was. De symptomen zijn: veel braken en bloederige diarree. Verder maakt de hond die het virus onder de leden heeft een doodzieke indruk. Het zieke dier kan, nu dierenartsen beter bekend zijn met de ernst van het virus, weer worden opge lapt. Het is echter wel zaak, zo benadrukt dierenarts Baljet, dat het beest zeer snel binnen 24 uur bij een dierenarts wordt gebracht. „Een virus is een smetstof, een ziekte verwekker, die kan muteren. Dat wil zeg gen dat het sprongsgewijs kan verande ren. We kennen het van griep bij mensen. Een normale griep kan veranderen in bijvoorbeeld een Hong Konggriep. Ook bij dieren kan een virus van het ene soort op het andere verspringen”, aldus Baljet over het venijnige virus. Erg veel virussen lijken volgens de die renarts sterk op elkaar. Als voorbeeld hiervan noemt hij de inenting van puppies tegen hondenziekte. Jonge honden wor den ingeënt met dezelfde stof als waarmee mensen tegen mazelen worden ingeënt. Met andere woorden; van hetzelfde virus dat bij mensen mazelen veroorzaakt wordt een inentingsstof gemaakt, waar mee honden tegen hondenziekte worden ingeënt. Zoals bekend bestaan inentings- stoffen tegen ziektes uit een verzwakte vorm van de ziekte. Er wordt dus een beetje ziekte ingespoten, opdat het li chaam antistoffen kan opbouwen. Zondag vertrokken: Sigrid Wehr, Rot 1 M Met droefheid geven wij kennis van het heengaan van mijn lieve broer, zwager en onze oom I Voorzien van het H. Oliesel is rustig ingesla pen onze moeder, oma en omaatje zijn werd 35 jaar. August Petozzi Rosanna Marco 1973 TM IJmuiden, 27 januari 1980 Orionweg 88 Gelegenheid om afscheid te nemen woens dag 30 januari van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum Eemstraat 27 te IJmuiden, waarna wij voor haar bidden. De H. Eucharistieviering zal gehouden wor den op donderdag 31januari a.s. om 10.30 uur in de Petruskerk, Venusstraat 1 te IJmuiden- W. Hierop aansluitend is om pl.m. 12.00 uur de crematie in het crematorium „Velsen” te Driehuis-Westerveld. Na afloop van de plechtigheid is er gelegen heid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Bejaarde invaliden moeten aan het ziekenfonds Spaameland te Haarlem in sommige gevallen meer extra ziekenfondspremie betalen dan zij via speciale vergoedingen toegekend krijgen. De kamerleden Hermsen en Weij- ers (CDA) hebben donderdag staatssecre taris Veder-Smit over deze situatie aan de tand gevoeld. De bewindsvrouw heeft beloofd zo snel mogelijk een eind aan die toestand te willen maken. De zogeheten verstrekkingen die be jaarde gehandicapten krachtens de Alge mene Arbeidsongeschiktheidswet kunnen krijgen, zijn bijvoorbeeld gelden voor taxiritten of zogeheten leefkilometers. Dat laatste begrip slaat op mensen die gehandicapt zijn, maar nog wel in staat om hun eigen transport te verzorgen. Juist voor bejaarden in de laagste inkomens klasse kunnen die verstrekkingen echter zeer nadelig uitpakken. De oorzaak daarvan is dat via die uitke ringen de bejaarden in een hogere premie- klasse voor de ziekenfondsverzekering te rechtkomen. Daarom moeten zij een hoge re premie gaan betalen dan voorheen. De beide kamerleden hebben uitgerekend dat in een ongunstig voorbeeld een uitke ringsgerechtigde meer geld kwijt is dan hij extra ontvangt. Per maand kan dat een nadelig verschil opleveren van ruim hon derd gulden. De staatssecretaris heeft een advies van de Ziekenfondsraad op haar tafel, dat erop neerkomt die verstrekkingen buiten beschouwing te laten voor de berekening van het inkomen. Mevrouw Veder voert op dit moment overleg met de ministeries van sociale zaken en financiën om dat advies te kunnen uitvoeren. Of dat met terugwerkende kracht kan geschieden, is zeer de vraag. De staatssecretaris leek in de Kamer niet bereid dit deel van het advies te realiseren. Zondag aangekomen: Hille Sassen, Heads Abbey; Defiance, Felixstowe; Co- ran-W, Par, Velsen; Monte Alto, Parri; Nornews Challenger, Gothenburg; Gavia- ta, Gent, IJmuiden; Goteland, Karlstad; Trans Sund, Knarrevik; Pluto, IJmuiden, Dusavik; Edith Sabban, Monsteras, Vel sen; Altair, Hamina, Velsen; Susanna, Goole; Neptune Tourmaline, Antwerpen; Campeon, Santander; Jemrix, Poole IJ muiden; Arend, Varberg, Velsen; Pampa- na, Campo; Titan Service, Cont. Plat, IJ muiden; Irla Lupe, Brake; Grauerort, IJ muiden, Emden; Messberg, Zaandam, Hamina. Gedeputeerde Staten verklaren dit in i antwoord op vragen van CDA-Statenlid J. van Katwijk. Overigens betwijfelt het col lege of huisvesting in woningen voor veel woonwagenbewoners een goed alternatief vormt. In principe willen GS dan ook burg; Coral Meandra, IJmuiden, Seal- i X*? houden aan het aantal standplaatsen sands dat gemeenten in de provincie moeten DEN HAAG. Een aantal gemeenten in Zuid-Holland hoeft minder standplaat sen voor woonwagens aan te leggen dan volgens het provinciaal woonwagenplan vereist is. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland willen dit bij wijze van experi ment toestaan aan gemeenten die huizen voor woonwagenbewoners beschikbaar stellen. De aanleg van enige standplaatsen zal daar dan voorlopig achterwege kun- i nen blijven. Later wil de provincie bezien, of de standplaatsen alsnog aangelegd die- -r TT I nen te worden. terdam; Finnforest, Hamina; Fridel, IJ muiden, Rochester; Stove Trader, Hamp ton Roads; Huai Rosal, Gothenburg; Zee leeuw, IJmuiden, Maassluis; British Haw thorn, Londen; Toppen, Antwerpen; Es- thel, Wilhelmshafen; Plydorus, IJmuiden, Antwerpen; Mitrofan, Grekov, IJmuiden, Klaipeda, Nornews Challenger, Gothen-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6