Financiering regionale omroep voor toekomst blijft onduidelijk politienieuws zakennieuws Van der Knoop hekelt kritiek op inspraak van welzijnsorganisatie Kan ik met de boot van Nice naar Corsica? Duo De Hoog-Van der Vlugt na hoge score op tweede plaats Veertien dagen Costa del Sol, maar nou ’ns niet agenda kort ijmondnieuws Uitslagen damcompetitie z Velsen-Umuiden Drie aanrijdingen tijdens gladheid Beverwijk Heemskerk z Zelfhulp en professionele hulpverlening WAO-ers en de vakbeweging Commissie vergaderingen I IJMOND 1980 DINSDAG 29 JANUARI In en om Haarlem I iSj F'® Ook dat weten ze bij Wagons-lits Reizen (30 reisbureaus in Nederland). Wij weten veel, regelen alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Radio STAD in Amsterdam haalt in elk geval het jaar 1981. Dat is komen vast te staan nu minister Gardeniers van CRM maandagmiddag in een hoorzitting van de vaste kamercommissie heeft toegezegd dat de regionale omroep in de hoofdstad het gehele jaar 1980 nog uit de omroepmiddelen zal worden betaald. Deze concessie van de bewindsvrouw kwam haar van de lippen na hard nekkig aandringen van de PvdA-afgevaardigde Kosto. Ook dat weten ze bij Wagons-lits Reizen (30 reisbureaus IvICll UPCIlCl UI IUIIUIIIUIIIIUwb in Nederland). Wij weten veel, regelen'alles en boeken alles. Wagons-lits Reizen, Kruisweg 51, Haarlem, Tel. 023-319505. L n, l 1 3 Zekerheid voor Radio Stad tot 1981 Minister Gardeniers BIOSCOOP EN THEATER Gedeputeerde Van der Knoop 110a, k (ADVERTENTIE) TONEEL Tot dusverre had mevrouw Gardeniers vastgehouden aan zekerheid voor STAD tot halverwege dit jaar maar met name de socialist wist de minister ervan te overtui gen dat een toezegging voor het hele jaar niet zou vooruitlopen op beslissingen over het regionale omroepbestel. Aanvankelijk hield mevrouw Garde- niers-Berendsen maandag in Den Haag vast aan het onderscheid dat zij enkele maanden geleden maakte tussen de regio nale omroepen STAD en SROB, respec tievelijk in Noord-Holland en Brabant. Gedeputeerde Staten van de laatste pro vincie hebben de bewindsvrouwe (CDA) eind verleden jaar laten weten bij Provin ciale Staten en gemeenten aanhangig te zullen maken de zaak van de regionale bijdrage aan de eigen omroep. Het dage lijks bestuur van Noord Holland had tot voor kort niet aan die wens voldaan. Daarop besloot de minister SROB tot 1981 stukken die financiering en de onafhanke lijkheid van de programmamakers. Als afgeleide vraag speelde dan nog de rol van de regionale reclame mee. De minis- HEEMSKERK. Als gevolg van de gladheid botsten maandagmiddag om tien minuten over vijf twee auto’s frontaal op elkaar in de bocht van de Hoflaan en de Beneluxlaan. Beide auto’s moesten totaal vernield worden weggesleept. Op het kruispunt Marquettelaan/Kurk- weg ontstond even eerder flinke schade bij twee aanrijdingen, eveneens als gevolg van de gladheid. Politie en gemeentelijke diensten moes ten ’s avonds op verschillende plaatsen in de gemeente sneeuwblokkades opruimen, waarmee de jeugd de rijbanen versperde. van dat iten ling oert Ties dat met 1, is k in het den and leer i zij end eij- cre- aan eeft die ko- :en. sm- tter ctie stof i het nd- we len en- tke- nie- te- )ge- De end tke- dan een lon- im- we- r. be- Ige- nen mor :ers. die taat uist ens- hter oor in ton- pen en ik: len. Bo- by” •en, las- BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, dinsdag en woensdag 20.00 uur „Mannen van staal”. Kennemer II, Zeestraat, dinsdag 19.30 uur „Escape from Alcatraz”. Luxor I, dinsdag 19.00 en 21.30 uur „De vier vuisten op Safari”. Luxor II, dinsdag 19.00 en 21.30 uur „Het geheim van Bear Island”, woensdag 14.00 uur „Mary Poppins”. kers. Naar zijn mening heeft die raad zich al duidelijk uitgelaten over de beste me thode voor die onafhankelijkheid: centra le financiering. In eventuele aanpassingen van de Omroepwet zag mr. Kosto geen enkel heil. De minister moest concluderen dat geen van de voorstellen die nu circuleren op dit moment op een meerderheid kunnen re kenen. Dat is mogelijk omdat de liberaal Keja moest erkennen nog geen duidelijk heid te kunnen verschaffen over het ad vies dat hij zijn fractie zou geven. Hij bleek het eens met Kosto voor zover het ging om de angst voor lokale bestuurders die telkenjare de begroting van een streekradio zouden moeten goedkeuren. Zijn stokpaard, de regionale etherrecla me, bereed de WD-er echter met weinig succes. De minister is falikant tegen om dat zij aantasting van de positie van de regionale pers vreest. Keja zelf weet het ook nog niet zo pre cies waar het gaat om de houding tegeno ver midden- en kleinbedrijf voor zover deze willen adverteren via de radio. „Al is dat niet zo liberaal, je zou grote zaken die toch al landelijk adverteren via de STER moeten verbieden reclame te maken mid dels de regionale radio”. Veel bijval mocht de Noordhollander niet incasseren. Vervolg van de openbare vergadering is de behandeling van de CRM-begroting in februari maar het is nog onzeker of dan ook al de regionale omroep kan worden meegenomen. Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 319188) 20 u.: Nieuw Operette Gezelschap met „Calami ty Jane”. Woensd. 20.15 u.: Jos Brink, Simone Kleinsma, Lucie de Lange, Mary Michon, Henny Orri en Frank Sanders met „Maskerade”. Toneelschuur 1 (Smedestraat 23, tel. 312439). Vandaag en morgen 20.30 u.: Onafhankelijk Toneel met „A circulair play”. Toneelschuur II (Smedestraat 23, tel. 312439). Woensd. 12.30 u.: Lunchvoorstelling door To neelgroep Centrum met „Tussen de rails”. Toneelschuur III (Smedestraat 23, tel. 312439). Woensd. 26.30 u.: Try-out door Pro- Theater met „Hippolytos”. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4, tel. 316900) woensd. 14.30 u.: „De paddestoelman- netjes”. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35. tel. 316961) woensd. 14.30 u.: „Slingertje en de schat van het apeneiland”. Poppentheater La Condola (Warmoesstraat 11, tel. 324021) woensd. 14 en 16 u.: „De schat”. Opening bankgebouw. Burgemeester A. J. Hubers van Beverwijk verricht op 1 februari ’s middags om vier uur de officië le opening van een gloednieuwe vestiging van de plaatselijke AMRO-bank aan de Breestraat in Beverwijk. Op de ingebruik stelling volgt een open dag (2 februari) met tussen 11.00 en 13.00 uur gelegenheid tot bezichtiging van de nieuwbouw door het publiek. Het nieuwe gebouw (twee verdiepingen souterrain) is gebouwd door de aannemerscombinatie B.A.B.-P. Meijer bv, Beverwijk naar ontwerp van de Alkmaarse architect P. H. Tauber. Karak teristiek is de geveldecoratie met koper- beslag. Met de gevellijn blijft het karakter van de oorspronkelijk op de bouwplaats aanwezige panden (perceelnummers Breestraat 81, 83 en 85) gehandhaafd. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat. tel. 321155) 20.15 u.: Muziek Centrum Zuid-Kennemerland met „Samen muziek maken”. Woensd. 20.15 u.: Tuinzaalconcert door het Beaux Arts Trio, be staande uit Menahem Pressler, piano. Bernard Greenhouse, cello en Isidore Cohen, viool. te willen financieren, STAD moest het doen met nog een half jaartje. Dat alles in de veronderstelling dat de Kamer binnen enkele maanden tot beslissingen komt over de regionale omroep. De minister zei gisteren uitdrukkelijk dat het verschil tussen Noord Holland en Brabant erin gelegen was dat eerstge noemde de verantwoordelijkheid weiger de te nemen voor STAD. „En dat terwijl in Brabant het provinciebestuur de SROB wel degelijk als regionale omroep heeft aanvaard”. Haar verzet verdween echter toen Kosto bleef aandringen op een beslis sing ter plekke over het voortbestaan van STAD. De bewindsvrouwe gaf toe al moest het haar later wel van het hart dat zij van Noord Holland alsnog een ant woord verwacht over de financiering na 1 januari aanstaande. De openbare vergadering van de ka mercommissie kende als centrale vraag- ter heeft verleden jaar in haar beleidsnota gekozen tegen die laatste mogelijke in komstenbron. Zij wil een gedeelde finan ciering waarbij per streekradio 1,3 mil joen van het rijk komt en het aanvullende budget van provincie en gemeenten. Haar partijgenoot Van der Sanden wil ook de lagere overheden laten bijdragen in de kosten net als de burgers in de betrokken streek. Zijn methode verschilt echter van die van de bewindsvrouw. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: ma. t.m. vrij van 9.30-17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eepwse stijlkamers, d. t.m. zo. 14.00-17.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan. Sant- poort-Z. Dinsdag t.m. zondag 9.30-12.00 en 13.00- 16.00 uur te bezichtigen. Gesloten tot 1 maart. Geldkist. In het weekend is ingebro ken bij een bedrijf voor kantoorbenodigd heden aan de Zuiderkade in Beverwijk. Er wordt een geldkist vermist, waarin 4000 gulden was opgeborgen. Diefstal. De dagopbrengst van een benzinestation aan de Vondellaan in Be verwijk, die 2600 gulden bedroeg, is maan dag gestolen. Het geld, dat door een pomp bediende werd beheerd, is uit een tas, die in een kleedkamer was opgeborgen, ge stolen. Fietsen. Maandag zijn uit een garage box onder een flatgebouw aan de Luxem- burglaan in Beverwijk twee fietsen en een elektrisch kacheltje, ter waarde van dui zend gulden, gestolen. City 1, Kennemerlaan 89, tel. 14307, dinsdag 20.00 uur „Escape from Alcatraz”. City 2, Kennemerlaan, dinsdag 20.00 u. „Pro phecy, the monster movie”. Stadsschouwburg, Groeneweg, dinsdag 20.15 u. ton.groep Theater met „Woyzeck”. Witte Tejater, Kanaalstraat, dinsdag try-out Pro Theater met „Hippolytos”. Van der Knoop vond dat de brief van de SSH „vol onjuistheden en verdachtma kingen” stond, hetgeen volgens hem „het gemak tekent en de onzorgvuldigheid, waarmee de brief is gemaakt”. De gede puteerde wees er op, dat het opbouwor- gaan juist onafhankelijk van GS opereert, en zich dus onafhankelijk kan opstellen. Het was daarom naar zijn mening onjuist het omgekeerde te suggereren, met de zinsnede dat „GS het eigen opbouwor- gaan weinig ruimte” hadden gelaten. De insprekers schijnen bij de SSH al bij voorbaat gelijk te hebben, maar men geeft niet aan hoe men zich dan de verantwoor delijkheid voorstelt van de gekozen volks vertegenwoordigers in Provinciale Sta ten, zo mopperde Van der Knoop. Hij was niet van plan zijn opinie over de SSH af te zwakken en milder te maken. De gedepu- BIOSCOOP Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Dinsdag 20.00 uur: „Hair”. (ADVERTENTIE) opbouworgaan) onderkende, dat de beïn vloedingsmogelijkheid door de inspraak gering was. Er waren ook weinig moge lijkheden om daarin verandering te bren gen. Niettemin kon worden vastgesteld, dat er wel degelijk enige invloed van de inspraak op het provinciaal ruimtelijk be leid was geweest. Hij vond dat een positie ve ontwikkeling. Genoemde constructie (de scheiding tussen inspraakverlenende en inspraakondersteunende instanties) was naar zijn mening een goed uitgangs punt om op deze weg voort te gaan. De Boer (PvdA) merkte vervolgens op, dat hij deze uiteenzetting nu precies in het ver slag van het opbouworgaan had gemist. Klaverjassen In het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wilgenhof- laan wordt donderdagavond 31 januari weer een open klaveijasdrive gehouden. Klaverjassen kan men vrijdag 1 februari ook van acht uur af in de kantine van de voetbalvereniging ADO’20, in het sport park „De Vlotter” te Heemskerk. Diezelf de avond zijn er klaverjaswedstrijden in het buurtcentrum „De Schans” aan de Schans in Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In november is in Heemskerk een themamiddag gehouden voor alle hulpverleners in de sociale dienstverlening en de gezondheidszorg in de IJmond, met als onderwerp zelfhulp. Van de zelfhulpgroepen in de IJmond waren vertegenwoordigers uitgenodigd, zoals van de Anonieme Alcoholisten, ex- druggebruikers, Blijf van m’n Lijf, Vido en WAO. De discussie tussen de professionele hulpverleners en de zelfhulpgroepen le verde zoveel nieuwe gezichtspunten op, dat besloten is een vervolgbijeenkomst te beleggen. Die wordt gehouden op woens dag 13 februari van half twee ’s middags af in „De Vrijburcht” aan de Vrijburglaan in Heemskerk. In groepen, samengesteld op basis van de verschillende zelfhulpgroeperingen, wordt verder gepraat over de vraag wat de zelfhulpgroepen mogen verwachten van de professionele hulpverleners en om gekeerd. eindigen. Andela-Fortgens (201) werden met minimaal verschil tweede. Soomers-Van Munster noteerden in totaal 170.23 percent en bleven daarmee royaal aan de leiding. In de B-ljjn ging de overwinning naar mevrouw Brouwers en haar partner Swaarman. Dit pas gevormde koppel ver gaarde 192 pnt. De dames Van Sprang-De Vries (188) werden tweede. Gordijn-Hand- graaf zakten met 141 wedstrijdpunten naar de derde plaats (157.63). De dames Kauffman-Heere deden het heel wat beter (174) en namen van genoemd koppel de leiding over (166.17 percent). Peil-Hoge- boom (159.64) konden Gordijn-Handgraaf ook nog vóór blijven. Porck-Bonder zijn er duidelijk op uit te bewijzen in de C-lijn niet thuis te behoren. Zij staan op 175.20 en verbeterden hun leidende positie be langrijk. Het echtpaar Beeksma (160.15) is tweede. Weimar-Kesting smaakten het ge noegen met 212 pnt. het dagklassement te winnen. Uitslagen (in matchpunten): A-lijn: De Hoog-Van der Vlugt 202, Andela-Fortgens 201, Soomers-Van Munster 195, echtp. Edeling 186, Wareman-De Meij 185, Kroone-Berkhout 180, Kleve-Van Thiel 175, Brouwers-Giesen 170, Wijers-Wijers 155, De Koning-Eysker 154, Van der Meij- den-Gorter 141, echtp. Muller 141, echtp. Vresewijk 136, Barzilay-Tobias 131. B-lijn: dames Brouwers-Sweerman 192, Van Sprang-De Vries 188, Persijn-De Vries 175, Van Moorselaar-Segboer 175, echtp. Maagdelijn 174, Kauffman-Heere 174, Peil-Hogeboom 173, Jongkind-Van Poecke 171, echtp. Horbeek 170, Anten- Hankl 168, Huyg-Knippen 163, Jacobs- Van Vliet 156, Gordijn-Handgraaf 141, Barzilay-Woudsma 132. C-lijn: Weimar-Kesting 212, Porck-Bon- Lijnrecht tegenover de visie van me vrouw Gardeniers staat de opvatting van de oppositie. Kosto, Mertens (D’66) en Jansen (PPR) kwamen met een gezamen lijke motie op de proppen de financiering centraal te regelen. En dat komt neer op betaling uit de omroepmiddelen waarvoor een verhoging van de betreffende bijdra ge noodzakelijk zou zijn. Kosto’s pleidooi kwam erop neer dat hij de lagere overhe den niet ieder jaar een beslissing wil laten nemen over het voortbestaan van een om roep die hen wellicht heel kritisch zou volgen. „Dat is geen kwestie van wantrou wen zoals de minister zegt. Nee, het is hoogstens een reserve tegenover de mens die wij allen zijn. Ik wil niet ieder jaar in de verleiding worden gebracht te moeten oordelen over die regionale radio”. De socialist zag niet veel in de uitspraak van de minister dat zij de Omroepraad om advies zou vragen over de redactionele zelfstandigheid van de programmama- IJMUIDEN. Het laag geklasseerde duo De Koog-Van der Vlugt deed het in de parencompetitie van De Kennemers meer dan voortreffelijk door op de derde wedstrijd van de tweede serie in de A-lijn met een score van 202 als nummer één te (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Door het WAO-Projekt Kring Kennemerland en de FNV afdeling wordt op dinsdagmiddag 5 februari een bijeenkomst gehouden in het centrum van het Bedrijfsapostolaat aan de Zeestraat 92 in Beverwijk. Doel ervan is een beter wederzijds begrip te bevorderen tussen de FNV-vakbonden en de daartoe behorende arbeidsongeschikte leden. Michel Negen man, als federatiebestuurder belast met het maatschappelijk welzijn binnen de FNV en enkele andere FNV-bestuurders zijn uitgenodigd om toe te lichten wat de positie is van de WAO/ABP-ers in de bond en wat die bond voor hen kan betekenen. Alle besturen van de vakbondsafdelin- gen in en rond de IJmond zijn uitgenodigd voor deze middag, die wordt georgani seerd voor en door arbeidsongeschikten. De bijeenkomst begint om twee uur. BEVERWIJK. De uitslagen in de on derlinge competitie van de Beverwijkse Damclub waren als volgt: J. J. Kloes-A. J. Diemeer 0-2; H. A. Staal-N. J. Leemberg 2- 0; C. Nijman-S. Lippes 2-0; A. v. Son-L. J. v.d. Heuvel 2-0; A. Roemeling-J. Graan- stra 0-2; B. Beentjes-D. van As 2-0; J. van Velzen-Th. C. Zoon 2-0; J. Graanstra-L. de Ridder 2-0; P. J. Delsen-R. Posthuma 0-2; J. P. G. v.d. Does-P. de Munk 0-2. De stand van de eerste tien is nu: 1. A. J. Diemeer 1.637; 2. H. A. Staal 1.566; 3. H. J. Winter 1.500; 4. J. Graanstra 1375; 5. C. Nijman 1.333; 6. A. van Son 1.333; 7. B. Beentjes 1.200; 8. N. J. Leemberg 1.200; 9. S. Lippes 1.154; 10. J. van Velzen 1.125. Avond-mavo. De Beverwijkse be heerscommissie voor de gemeentelijke avond-mavo vergadert woensdag 6 febru ari in het Stadskantoor. Op de agenda staat een aantal huishoudelijke zaken, zo als de procedure tot benoeming van een directeur en de vaste aanstelling van de adjunct-directie. Ook de omgeving van het schoolgebouw komt ter sprake. Onderwijs en cultuur. De Beverwijk se commissie voor onderwijs en culturele zaken komt dinsdagavond 29 januari om half acht bijeen in het Stadskantoor. Be sproken wordt ‘onder meer de subsidi ering van het Dorpshuis Wijk aan Zee en van een kunstuitleenbureau. Verder wordt besproken de nota betreffende de verbouwing en uitbreiding van het ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof’. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.. tel. 311004) 15.30 en 20 u.: „Apocalypse now”. 16 j. Woensd. 13.30 u.: „Pippi zet de boel op stelten”, a.l. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „Drie super boys rammen er op los”, 12 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: „Het geheim van Bear Eiland”, 12 j. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: ,.De vier vuisten op safari”, a.l. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 19 en 21.30 u.: „Escape from Alcatraz”, 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 19 en 21.30 u.: „Die Ehe der Maria Braun”, 16 j. Woensd. 14 u.: „Circus op stelten”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.. tel. 326145) 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u.: „Avontu riers op de sëxtoer”, 16 j. Filmschuur (Smedestraat 23, tel. 312439) woensd. 21 u.: „Het land van de grote belofte”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Van der Knoop is slecht te spreken over de brief van de Stichting Samenlevingsopbouw Haarlemmermeer (SSH) over de inspraak bij het streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied. Zoals gemeld distancieerde de SSH zich enige tijd geleden in deze brief van het verslag van de inspraak door het Opbouworgaan Noord-Holland. In de brief werd gesuggereerd, dat het Opbouwor gaan van GS maar weinig ruimte zou hebben gekregen voor een kritische opstelling. teerde antwoordde daarmee maandag in de vergadering van de Statencommissie van Onderzoek herziening streekplan Noord-Kennemerland op ’n opmerking van PvdA-fractieleider G. de Boer. De Boer had gesteld, dat hij zich de reactie van de SSH goed kon voorstellen. Hij had er begrip voor, dat de insprekers met een gevoel van machteloosheid de besluitvor ming in het kader van het streekplan moesten hebben gevolgd. Het was De Boer tegengevallen, dat in het rapport van het opbouworgaan een kritische evaluatie had ontbroken. De Boers’ naamgenoot van het opbouw orgaan in kwestie zette uiteen dat er een scheiding was tussen de inspraakverle nende instantie (provinciaal bestuur) en de inspraakondersteunende instantie (het opbouworgaan). De Boer (van het zinszwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad, 6.45- 22.00 uur solarium. Instructiebad Zeewijk, woensdag 9.45-10.45 uur moeder en kind. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z. Ge opend zon- en feestdagen en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur. DIVERSEN Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-4.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00- 4.00 ’s nachts. ALARMNUMMERS, Politie 19033, Ongeval lendienst 23355, Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden, op werkda gen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken. Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t.m. vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, IJ mond, spreekuur dag. 9-10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woens dag 9.00-10.00 uur. Wit Gele Kruis, Zeeweg 20; 11.00-12.00 uur, bureau Petrakerk Spaame- straat 8. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur, nieuwe kliënten voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroep Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek, Plein 1945. Dinsdag 19.00-21.30 uur, woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, woens dag 14.30-17.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeft., woensdag 14.30-17.30 uur alle leeft. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, Dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeft. Woensdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Uitleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur, bejaarden. Uitleenpost in de Moerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uur, jeugd. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Woens dag 9.30-11.30 uur Spaans voor beginners; 9.30- 11.30 uur creatief bezig zijn; 10.00-1.00 uur spreekuur wijkagent; 10.30-11.30 uur spreekuur sociale dienst; 14.30-16.30 uur dansen. Buurtcentrum „Zeewijk”, Dennekoplaan 289, dinsdagavond 20.00-22.00 uur poppen maken voor beginners, naailes, kaartclub Zeewijk, woensdag 9.15-11.15 uur koffie-in, 13.30-15.00 uur spel en speel 4-10 jaar. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstr. 26, Vel sen-Noord, dinsdag 19.15-22.15 uur badminton (Roozeboominstituut), woensdag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaaal, 10.00-11.30 textiele werkvor men, 14.00-15.00 uur creatieve instuif 6-9 jaar, 13.30- 17.30 uur jongeren café. Buurthuis De Planeet, dinsdag 18.30-20.00 uur allerleigroep meisjes 6-12 jaar, 20.00-21.30 uur handwerken volwassenen, woensdag 14.00- 15.00 uur allerleigroep 5-8 jaar, 19.00-20.30 uur hobby- en zaagclub 6-14 jaar. Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord. Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag t.m. vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Buurtcentrum De SpiL Rembrandtlaan 45. dinsdag 19.30-21.30 uur tekenen voor beginners; 19.30- 21.30 uur dansen voor ouderen; 19.30-21.30 uur fotografie; woensdag 9.30-11.30 en 14.00- 15.30 uur peuterspeelzaal; 9.30-11.30 uur biljar ten voor ouderen; 15.30-17.00 uur biljarten en tafeltennis jeugd. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, dinsdag 19.30-21.30 uur timmercursus voor ou deren; 20.00-22.00 uur allerleigroep; 21.00-22.30 uur trimmen; 20.00-22.00 uur praatgroep vrou wen; woensdag 9.00-11.30 uur peuterspeelzaal; 9.30- 10.30 uur jazzgymnastiek; 9.15-11.15 uur textiele werkvormen; 14.00-15.30 uur kleuterin- stuif 6-12 jaar en allerleigroep 6-12 jaar. woens dag 16.00-18.00 uur Tiener disco voor 12-14 jaar. Creativiteitscentrum IJmond, Clara Stern school, Moerbergplantsoen dinsdagavond 20.00- 22.30 uur boetseren en pottenbakken en schilde ren, woensdag 10.00-12.00 uur in stuif voor oude ren in „De Luchte” Lod. van Deyssellaan, Drie huis en in „Velserhooft”, Wulverderlaan 53, Santpoort-Noord, 14.00-16.00 uur instuif voor kinderen, badhuis Wüstelaan 53, Santpoort. Speeltuin „In Veilige Haven”, woensdag middag. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat. Dinsdag 19.30-20.45 uur gem. zwemmen, tot 22.00 uur solarium, woensdag 06.45-8.00, 12.00- 13.30, 14.00-15.30, 16.00-17.30 uur gem. zwem men, 9.30-10.45 uur dames. 21.00-22.30 uur ge- DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 86000. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45. woens dag 14.00-17.00 uur alle leeft., 18.30-21.00 uur volw. Stichting alg. maatschappelijk werk, v.d. Hoopstraat 27, Beverwijk. Spreekuur op werk dagen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207. woensdag 14.00-17.00 uur alle leeft., 18.30-21.00 uur volw. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 uur en 13.15-16.45 uur. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, woens dag 10.00-12.30 uur volw., 14.00-17.00 uur en 18.30-21.00 uur alle leeft. Jeugdbibliotheek, K. Smithstraat woensdag 14.00-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat, maandag t.m. vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Animal Farm, W. Alexanderplantsoen, ge opend woensdag 13.00-17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfsweg 1. Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. der 202, Duverkerk-Verheijen 186, Doren- berg-Oekker 184, mw. Need-partner 184, echtp. Beeksma 183, Donken-Veuger 174, Baelen-Boot 156, Wajon-Elenbaas 156, Ko- ningstein-Van der Vlugt 155, Van Kooten- Vogel 147, Degellng-Ladage 145, Kulman- Smakman 140, Fetzer-Woertman 128. Standen (in percenten): A-lijn: Soomers-Van Munster 170.23, Wareman-De Meij 163.38, Andela-Fort gens 159.23, Eysker-De Koning 155.65, Kleve-Van Thiel 155.36, Brouwers-Giesen 150.29, Kroone-Berkhout 149.70, De Hoog- Van der Vlugt 148.50, echtp. Edeling 146.42, Wijers-Wijers 145.98, Van der Meij- den-Gorter 145.83, echtp. Vreeswijk 144.34, echtp. Muller 141.95, Tobias-Barzi- lay 122.01. B-lijn: Kauffman-Heere 166.17, Peil-Ho geboom 159.64, Gordijn-Handgraaf 157.63, echtp. Horbeek 155.66, echtp. Maagdelijn 155.37, Huyg-Knippen 154.07, dames Brouwers-Sweerman 153.57, Jong kind-Van Poecke 152.67, Anten-Doornen- bal 146.33, Van Moorselaar-Segboer 145.53, Jacobs-Van Vliet 144,65, Persijn- De Vries 144,64, Van Sprang-De Vries 136.90, Barzilay-Woudsma 127.29. C-lijn: Porck-Bonder 175.20, echtp. Beeksma 160.15, Ouwerkerk-Verheijen 156.25, Derenberg-Dekker 152.79, Koning- stein-Van der Vlugt 150.80, Vonk-Smak- man 150.51, Donken-Veuger 147.78, Wa jon-Elenbaas 146.45, Van der Kuil-Kul- man 144.67, Arpad-Kesting 142.95, Beelen- Boot 136.51, Fetzer-Woertman 132.78, De- geling-Ladage 129.27, Van Kooten-partner 1 122.77. ■w J

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7