Quishocking Hooker Perspekt Centrum agenda van amsterdam Vasary Kammermusiker Buddy Odor Stop d MUZIEK wijzen II 17 DONDERDAG 31 JANUARI 1980 IHTWIJZER TONEEL EN MUZIEK i SR ■Cr De New York Kammermusiker. •Cr Leden van Buddy Odor Stop. Tanas Vasary •Cr Scène uit Trappen Op van cabaret Don Quishocking. ■Cr Scène uit Perspettacolo Minuscolo. Kamermuziek. De New York Kammermusiker is een internationaal ensemble bestaande uit vier dubbelriet- musici. De groep werd in 1969 geformeerd door Donna Pederson, die nog steeds hoboïst en hoornist is bij de formatie. Verder bestaat de New York Kammermusiker uit hoboïst Gerhard Vetter, hoboïst en hoornist Ingo Meier en fagot Margaret Dudley. Het viertal heeft al verscheidene tournees gemaakt door Amerika en Europa en op deze huidige tournee is ook een concert opgenomen in het Haarlemse Concertgebouw. De New York Kammermusiker presenteren komende zondag een programma met werken van Luzzasco Luzzaschi, Johann Joseph Fux, Beethoven, Britten en Johann Wenth. Aanvang 14.30 uur. Woensdag 6 februari brengt Perspekt ook zijn jeugd-versie van Perspettacolo Pericoloso maar dan Perspettacolo Minuscolo geheten, in de Haarlemse Stadsschouwburg. Het is een schouwspel waarin de dwerg Baas Joep zijn nicht, de beroemde tovenares Claerisil, betovert in een chimpansee en op jacht gaat naar Jodi, Klaas en Goliath. Het stuk zit vol spoken, schimmen, clowns, explosies, rookwolken en tovertrucs. Aanvang 14.30 uur. Maskerade. Maskerade, een musical bedacht door Jos Brink en Frank Open Podium. Komende maandag is er weer Open Podium-avond in het Haarlemse Concertgebouw. Optredende musici zijn de sopraan Mirjam van de Eijkhof en de pianiste Eveline Grootes die werken van Mozart, en Quilter ten gehore brengen; het Dameskoor ENMS dat Schubert-liederen zingt, de Utrechtse formatie Close Harmony Group Umbrellifera en de cabaretgroep Zwart wit uit Hilversum. Aanvang 20.15 uur. Buddy Odor. In juni van vorig jaar gaf de zeer bekende en populaire groep Gruppo Sportivo haar laatste optreden. Direct daarna liep ex-Gruppo-leider Hans Vandenburg de studio in samen met de bekende Nederlandse rock-musici Barry Hay, Gerard van Dooren, Bart Terlaak, Ernst Glerum, R. J. Stips, Peter Calicher, ex-Gruppo-lid Max Mollinger en de Gruppettes Meike Touw en Josée van lersel. Het resultaat was de elpee Buddy Odor is a Gas dat tevens de titel is Lunchvoorstelling. Komende woensdag is zoals gewoonlijk een lunchvoorstelling te zien in Toneelschuur II aan de Smedestraat in Haarlem. Toneelgroep Centrum speelt dan het stuk Tussen de rails van Peter Römer dat, zoals de titel al aanduidt, zich in een trein afspeelt. De heer Pendeman heeft besloten voortaan per trein naar zijn werk te reizen in plaats van per auto en op deze dag loopt hij prompt een van zijn ondergeschikten tegen het lijf. Totdat de trein aankomt zit de heer Pendeman met deze werknemer opgescheept. Met Henk Rigters en Serge Henri Valcke. Regie van Polio Hamburger. (Tussen de rails zal iedere woensdag in februari in de Toneelschuur worden gespeeld als lunchvoorstelling). Aanvang 12.30 uur. Lisse. Het amateurgezelschap, het Geestgrond Theater geeft morgenavond een voorstelling van het toneelspel Drijfzand. In de Meerkoet in Lisse. Aanvang 20 uur. Teerling. Vanavond treedt de Engelse artiest Martin*Simpson op in café De Teerling in de Kleine Houtstraat 58 in Haarlem. Simpson bespeelt doedelzak en gitaar en heeft een zeer gevarieëerd repertoire met rock, blues, traditionele liederen en pop. Zaterdagavond treedt het Herman Dijkstra Kwintet op in de HJC-zaal. Dijkstra, de leider van het Man Ra Multipiece Jazz Orchestra, heeft speciaal voor dit optreden een kleinere groep geformeerd met trompettist en trombonist Cees Smal, saxofonist Fred Leeflang en drummer Tony Nahar. Zij spelen samen moderne jazz in bop- achtige sfeer. Aanvang beide avonden is 22 uur. HJC. Zoals gewoonlijk op de eerste vrijdag van de maand hebben morgenavond oudestijl en blues jam sessions plaats in de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland 37 in Haarlem. Pinter. Toneelgroep Centrum’s productie van Harold Pinters Het Verjaardagsfeest komt nu eindelijk in Haarlem nadat voorstellingen daarvan eind vorig jaar moesten worden afgelast. Vanaf dinsdag 5 februari vertelt Centrum het verhaal van Stanley in Toneelschuur I aan de Smedestraat in Haarlem. Stanley, een voormalig pianist, woont in een eenvoudig pension in een badplaats dat door strandstoelenverhuurder Petey en zijn vrouw Meg wordt beheerd. Twee vreemde gasten nemen ook kamers in het pension omstreeks de tijd dat Stanley’s verjaardagsfeest wordt georganiseerd. Stanley weet van het begin af aan dat de heren gevaar voor hem betekenen waarom wordt niet door Pinter verteld. Oude Slot. Komende zondag concerteren hoornist Johan Donker Kaat en pianist Jan Slothouwer in het cultureel centrum 't Oude Slot aan de Ir. Lelylaan 6 in Heemstede. Zij zullen werken spelen van Kuhlan, Rheinhold Glière en Moscheles en twee speciale werken speciaal voor dit duo geschreven en die dan ook deze zondag in première gaan. De werken zijn The Hunting in Winter (1979) van Enrique Raxach en Beta asociace van Frantisek Emmert. Aanvang 12.30 uur. naast Herbert von Karajan, plaatopnamen te maken met de Berliner Philharmoniker voor het DGG. Volgende week leidt Véséry het NPO in een programma dat naast de Beethoven compositie, ook de Dansen uit Galanta van Kodély en het Concert voor orkest van Bértok bevat. Aanvang iedere avond is 20.15 uur. Teyler. De concertserie op de eerste zondag van elke maand in de aula van het Haarlemse Teylers Museum gaat deze zondag weer van start. Deze serie is georganiseerd door de Stichting Huygens-Fokker die dit jaar haar 20-jarig bestaan viert. Komende zondag concerteren de sopraan Marion van de Akker, klavecinist Anton de Beer, viola da gamba-speler Nelly Duin en violisten Bouw Lemkes en Jeanne Vos in Teyler. Zij verzorgen een toonmuziek- programma bestaande uit oudere composities. Aanvang 15 uur. Grap. Vanavond gaat een nieuwe serie concerten van start in de Tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw. De Grimm- concerten (de naam is ontleend aan de presentator van de serie, Louis Grimm) hebben als grondgedachte dat waarderen van een stuk muziek parallel loopt met het begrijpen daarvan. De drie programma’s zijn onderling zeer verschillend, maar pianist-causeur Grimm zal in elk concert een brug proberen te slaan tussen de toehoorders enerzijds en de kunstenaar en het programma anderzijds, door ieder stuk dat gespeeld wordt duidelijk en informeel toe te lichten. Het eerste concert draagt de titel De Grap in het Lied en hierin Een goede voorstelling van Centrumregie van ex-tv-regisseur Wouter van Praag. Onno Molenkamp en Elisabeth Hoijtink vormen een ideaal toneelechtpaar. Verder met Polio Hamburger, Monique Kramer, Henk Rigters en Ben Hulsman. De vlotte, duidelijke vertaling is van Gerard Reve. Dinsdag 5 tot en met zaterdag 9 en van woensdag 13 tot en met zaterdag 16 februari in Toneelschuur I aan de Smedestraat. Aanvang 20.30 uur. Sater. Het toneelstuk Occupations van de Engelse schrijver Trevor Griffiths heeft van Toneelgroep Sater de Nederlandse titel Rode Zondag gekregen. In deze nieuwste productie van Sater, die vanavond begint in Toneelschuur I aan de Smedestraat in Haarlem, worden historische gegevens en menselijke hartstochten gemengd in een bijna klassieke dramatische structuur. In Rode Zondag wordt de vraag gesteld of een revolutie van het ene naar het andere land kan worden overgeplaatst en of een politieke opstelling ook persoonlijke consequenties heeft. Als aanleiding voor het stuk wordt de Italiaanse situatie van vroeg in deze eeuw gebruikt. Rode Zondag wordt geregiseerd door Peter de Baan. Spelers: Roelof den Ambtman, Jaap van Donselaar, Esgo Heil, Hans Ligtvoet, Wim Meeuwissen, Yvonne Petit en Marie Louise Stheins. Van donderdag 31 januari tot en met zaterdag 2 februari. Aanvang 20.30 uur. wordt speciale aandacht geschonken aan het lied in de concertzaal. Grimm, met medewerking van bariton Frans Lambour, laat zien wat het lied niet altijd ernstig en serieus hoeft te zijn. Voorbeelden hiervan zijn onder andere Het Loflied op de luiheid van Haydn, Der Floh van Moussorgsky en Warnung van Mozart. Aanvang 20.15 uur. Sanders, is vanavond nog te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. Met Henny Orri, Frank Sanders, Jos Brink, Lucie de Lange, Mary Michon en Simona Kleinsma. Regie van Jo Dua en muzikale begeleiding van een vijfmans orkest onder leiding van Henk Bokkinga. Aanvang 20.15 uur. Quishocking. Trappen op, de titel van het succesvolle programma van cabaret Don Quishocking, is komende zaterdag weer terug in Haarlem. Kritisch cabaret dat niet alleen kritisch is, met volop commentaar op bijvoorbeeld de politieke situatie, maar ook heel amusant waarbij niet direct met scherp geschoten wqrdt. Don Quishocking bezit een verrukkelijk vermogen tot relativeren en betrekt daarbij ook zichzelf. Fred Florusse, Anke Groot, George Groot, Jacques Klöters en Willem-Jan Gevers vinden het heerlijk gewone zaken te deformeren, ze zo met hun teksten en muziek te vervormen dat het onderwerp groteske, soms bijna absurde proporties gaat aannemen. Muzikaal klopt het nog steeds bij het cabaret en er zijn enkele kostelijke nummers in Trappen Op. Komende zaterdag in de Haarlemse Stadsschouwburg, aanvang 20.15 uur Gifmoord. Hooker is een theatergezelschap dat met de mogelijkheden die haar gegeven zijn, zoveel mogelijk veelzijdigheid wil tonen met elke productie die zij maakt. Na de eerste productie Kooien, presenteert Hooker vanaf dinsdag 5 februari De Twee Vriendinnen en hun Gifmoord; een stuk van Louise Robben naar het boek van Alfred Döbljjn. Het is gebaseerd op een gerechtelijk proces dat plaats had in de jaren twintig in Berlijn. Een jonge vrouw had haar echtgenoot vergiftigd omdat zij zijn bruutheden niet meer kon verdragen en omdat hij haar verhouding met een andere vrouw in de weg stond. ‘Alfred Döblin bewerkte de aantekeningen die hij tijdens het proces maakte tot een psychologisch dokument en hierop heeft Hooker haar productie gebaseerd. Dinsdag en woensdag zijn er try-outs, donderdag 7 februari is de première en De Twee Vriendinnen en hun Gifmoord is dan nog tot en met zaterdag 9 februari te zien in Toneelschuur III aan de Smedestraat in Haarlem. Aanvang 20.30 uur. Véséry. Van dinsdag 5 februari tot en met zaterdag 9 februari concerteert het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Haarlemse Concertgebouw. Voor ieder concert, dat elke avond hetzelfde programma heeft, staat het NPO onder leiding van Tamés Véséry die bij de uitvoering van Beethovens eerste Pianoconcert de dubbele rol van dirigent en solist vervult. Véséry, Hongaar van geboorte, begon als pianist en componist en hij trad meerdere malen op met orkesten als New York Philharmonic, London Symphony Orchestra en Wiener Symphoniker. Zijn eerste werkzaamheden als dirigent werden na een tournee met het Franz Liszt Kamerorkest door Frankrijk gevolgd door diverse engagementen bij orkesten als Royal Philharmonic Orchestra. Véséry is als enige dirigent uitgenodigd, Hippolytus. Het Pro Theater gaat deze week door met voorstellingen van de tragedie Hippolytus van Euripides in Toneelschuur III aan de Smedestraat in Haarlem. In dit stuk, ook wel het eerste liefdesdrame genoemd, wordt de vrouw Phaedra verliefd op haar eigen stiefzoon, Hippolytus. Deze verliefdheid, die door Aphrodite werd gepland, eindigt met de zelfmoord van Hippolytus. Euripides’ stuk behandelt vier belangrijke zaken; de strijd in de mens tussen sexuele verlangens en kuisheid, de ontheemding, de kloof tussen de mannen- en de vrouwenwereld en het noodlot. Met onder andere Ineke Holzhaus, Die van Duin, Frances Sanders, Frederik de Groot en Rosita Steenbeek. De regie is van Apostopolos Panagopoulos. Tot en met zaterdag. De première heeft vanavond plaats. Aanvang 20.30 uur. van een singel die hoog in de hitparade kwam te staan. Buddy Odor Stop is nog steeds een rock ’n roll band, bestaande voornamelijk uit ex-Gruppo Sportivo- leden en met een bühne-optreden dat veel overeenkomsten heeft met de groep onder zijn oude titel. Zaterdagavond is Buddy Odor Stop (met Vanderburg, Mollinger, Calicher, Touw en Lisa Bialac) in Haarlem voor een concert in het Concertgebouw. Op het voorprogramma staat de jonge groep The Rousers. Aanvang 20.15 uur. Perspettacolo Pericoloso. Zoals de titel al een beetje aanwijst, is dit een circusmelodrama met elementen van de grand-guignol, afkomstig van de Haarlemse toneelgroep Perspekt. Het is een voorstelling vol humor, knappe techniek en improvisatie. Dit Perspekt- spektakel, dat in september vorig jaar in première ging, tekent de dagen van een oud circus dat aan de rand van faillissement staat. De circusfamilie staat onder de rondborstige bescherming van Mama Ida en zit met het moeilijke probleem een nieuwe spreekstalmeester aan te trekken. Die wordt gevonden maar zijn komst leidt wel tot gekke situaties. Idee, samenstelling en eindregie komen allemaal van Ide van Heiningen die ook de rol van Mama Ida vertolkt. De rollen zijn verder verdeeld over Mare Kingsford, Martien van Stiphout, Wigbolt Kruyver, Michael Helmerhorst, Jeannette Verschure, Joep Kruyver en Ronnie Cohen. Boven drama en humor biedt Perspettacolo Pericoloso ook nog muziek, acrobatiek en variété. Het circus van Perspekt is van dinsdag 5 tot en met donderdag 7 februari wederom te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. Aanvang 20.15 uur. Egelantier. Komende zaterdag presenteert de Stichting Jeugd en Muziek een kamermuziekavond in de grote muziekzaal in het cultureel centrum De Egelantier in Haarlem. Het Nederlands Rietenkwartet (hoboïist Peter Bree, klarinettist Jan Rouwenhorst, saxofonist André Hemmers en fagottist Hans Vos) brengen werken van Singelée, Denise Roger en Dubois ten gehore, en een formatie van zes musici zal werken van onder anderen Bach, Margola en Schubert spelen. Aanvang 20.15 uur. De Balie (Kleine Gartmanplantsoen 10, tel. 232904/240394) vr. za. en zo. 20.30 uur: „Beta len? Nee!” m.m.v. Heleen van Meurs, Edgar Danz e.a., regie Hartmut Alberts; vanaf ma. 20.30 uur: „Rode Zondag” door toneelgroep Sater, regie Peter de Baan, m.m.v. Roelof den Ambtman, Jaap van Donselaar, Yvonne Petit e.a.; zo. 14.30 uur: „Hersens open, koppen dicht!” (13-18 jaar) door theaterwerkgroep Ge- nesius. Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373) vr. 21.30 uur: Joop Scholten Kwartet met Irv Rochlin, Erik Ineke en Haary Emmery; wo. 21.30 uur: Paul de Roo Kwartet. Carré (Amstel, tel. 225225) vr. za. di. en wo. 20.15 uur: Toon Hermans; do. 20.15 uur: The Boom town Rats”; zo. en ma. 20.15 uur: Ballet du Senegal. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) do. vr. en za. 20.30 uur: „Het veijaardagsfeest” van Harold Pinter, regie Wouter van Praag; do. en vr. 12.30 uur: „Tussen de rails” van Peter Römer, regie Polio Hamburger, m.m.v. Henk Rigters, Serge Henri Valcke; kleine zaal do. vr. en za. 20.30 uur: „Uit het dagboek van een krankzinnige” van Gogol, regie Vera Ba- resové met Hans Otjes; Palonizaal vr. 19.45 uur: „Muziek voor een piek”; zo. 14 uur: „Ur- ker de Snurker” (5-10 jaar) door Poppenthea ter Kollektief. Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) do. grote zaal 20.15 uur: Youri Egorov piano (Bach, Bartók, Chopin), kleine zaal 20.15 uur: Erika Waardenburg harp m.m.v. Dieks Visser fluit (De Boisvallée, Bach, Fauré, T. de Leeuw e.a.); vr. grote zaal 20.15 uur: Amsterdam Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, sol. David Geringas violoncel (Mozart, Schu mann, Brahms); kleine zaal 20.15 uur: Isidor Lateiner, Else Krieg viool, Jürgen Kussmaul altviool, Dmitri Ferschtmann, Paul Loerkens violoncel e.a. (Hindemith, Dvortik en Mendels sohn); za. grote zaal 15 uur: Rotterdams Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Simon Rattle, sol Mayumi Fujikawa viool (Haydn, Prokofjew, Elgar); za. 20.15 uur en zo. 14.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, sol. Ro berta Alexander sopraan, Carolyn Watkinson alt, Alexander Oliver tenor, Malcolm King bas, Them Bruins piano, Reinbert de Leeuw, Fred Oldenburg en Daniël Wayenberg piano m.m.v. het Nederlands Kamerkoor en Omroep Kamerkoor (Strawinsky); zo. grote zaal 20.15 uur: Nelson Freire piano (Chopin), Spiegelzaal 11 uur: „Für Elise”, kleine zaal 2Ö.15 uur? isidor Lateiner, Else Krieg viool, Jürgen Kuss maul altviool, Dmitri Ferschtmann, Paul Lier- kens violoncel e.a.; ma. kleine zaal 20.15 uur: Amsterdams Phllharmönisch Orkest o.l.v. An ton Kersjes, sol. Rudolf Rirkusny piano (Tsjai- kowsky, Dvorék en Mendelssohn), kleine zaal 20.15 uur: Theo Olof; wo. grote zaal 12.30 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink; wo. 20.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink, soL Malcolm Frager piano (Mo zart, Mendelssohn, Bruckner). Cleynteater (H. Cleyndertweg 63 a, tel. 271815) zo. 11.30 uur: Telemann Ensemble (Frescobal- di, Telemann, Haydn). Dominicuskerk (Spuistraat) di. en wo. 20.30 uur: „Hippolytos”, tragedie van Euripides door Pro Theater m.m.v. Ineke Holzhaus, Dick van Duin, Ferry Kaljee e.a. De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 240534) do. vr. za. en zo. 20.15 uur: „Lachmenu”, show revu met Ted de Braak, Joke Buys en Mini Maxi; wo. 20.15 uur: „Glazen speelgoed” van Tennessee Williams, m.m.v. Josephine van Gasteren, Maija Lieuwen, Eddy Brugman, Manfred de Graaf, regie Jo Dua. De Krakeling (Nieuwe Passeerdersstraat 1, tel. 253284) do. vr. en za. 20.30 uur: „Nora” van Henrik Ibsen, regie Aouk van Praag door toneelgroep Spotlicht; di. open bak, pres. Arie Grendel jr. za. 14 uur: „Appeloog” (5-10 jaar) door peppen theater Jozef van den Berg. Gebouw De Liefde do. vr. en za. 20.30 uur: „Lovely Rita” van Thomas Bratsch door leerl. Toneelschool, regie Leonard Frank. De Meervaart (Osdorpplein 67, tel. 107393) vr. 21 uur: „Etiketten plakken” met Olga Zuider- hoek, RENSE Royaards, Helmert Wouden berg, gast Frits Lambrechts; za. 21 uur: The Meteors; zo. 12 uur: „Het gehaim van het soekses met Aat Ceelen en Leo Hogenboom, 15 uur: Art Taylor jazz; ma. 14 uur: Herman Emmink show; wo. 14.30 uur: „Heh is niet van jou” (6-12 jaar) door Theatergroep Wederzijds. De Melkweg (Hjnbaansgracht 234 a, tel. 241777) Theaterzaal vr. za. en zo. 21 uur: Loose Ends; Fonteinzaal vr. za. en zo. 22 uur: The Weewees; 22 uur: Katheater. Mlckery (Rozengracht 117, tel. 236777) t.e.m. za. 21 uur: „Nagalm,’ meh Jenn Ben Yakov, Dick Deutekom, Nancy Gould, Robert Hahn e.a. Nederlands Theater Instituut (Herengracht 168, tel. 235105) zo. 14 uur: „Zwarte schapen” door de Nieuwe Komedie over homoseksuali teit. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstraat 404, tel. 233462) do. vr. en za. 20.15 uur en zo. 14 uur: „Uit pure liefde” van Sir Terence Rattigan m.m.v. Luc Lutz, Somone Rooskens, Jo de Meyere en Evert Holzer; di. en wo. 20.15 uur: Frans Halsema met zijn show „Je moet er geweest zijn”. Oktopus (Keizersgracht 138, tel. 238195) za. 21 uur: Dutch Bunkers. Paradiso (Weteringschans 6-8, tel. 237348) za. 21.30 uur: Madness. De Populier (Nieuwe Herengracht 93, tel. 243136) wo. 20.30 uur „Als een bontmuts in een mouw” door Poëzie Hardop, regie Vonne van der Meer. Shaffy Theater (Keizersgracht 324, tel. 231311) do. konsertzaal 22.15 uur Bart Stuyf, zuilen zaal 20.30 uur Carrousel, Shaffyzaal 20.30 uur Waste of Time; vr. en za. zuilenzaal 20.30 uur: „Boulevard” door theatergroep Carrousel; Shaffyzaal vr. en za. 20.30 uur: „Elephant Castle door Waste of Time; concertzaal vr. en za. 22.15 uur: „Kluft” door bewegingsgroep Bart Stuyf; di. en wo. Shaffyzaal 20.30 uur: „Peter, of de schat uit de Noordzee” door Theatergroep Mijinsky, muziek van Hans Rot man; di. en wo. Konsertzaal 22.15 uur: Kwartet Maarten van Regteren Altena; wo. 20.30 uur Konsertzaal: „De andere kant” door Beweging dans, wo. Zuilenzaal 20.30 uur: „Tamara” door Bakuba; wo. 15 uur: „Wis weet.... een verhaal” (4-10 jaar) door Het Speeltheater. Soeterijn (Linnaeusstraat 2, tel. 923189) zo. 16 uur: „Een reis langs de Gordel van Smaragd: door Indra Kamadjojo m.m.v. Eline Widjie. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, tel. 242311) do. 20.15 uur: Nationaal Ballet met Agon, Pyrrhische Dansen III van Hans van Manen; vr. en za. 20.15 uur: „Lucifer” van Joost van den Vondel door Publiekstheater, regie Hans XCroiset en Laurens Spoor, m.m.v. Mariëlle Fiolet, Sigrid Koetse, Josée Ruiter, Maijolijn Verwjjnen, Wim van der Grijn, Carol Linssen, Ton Lutz, Jan Retèl en Siem Vroom; zo. 14 uur: Nationaal Ballet met „Giselle”, 20.15 uur: Fons Jansen; ma. 20 uur: „Lucia di Lammer- moor”, opera van Donizetti m.m.v. Het Utrechtse Symfonie Orkest o.l.v. Kees Bakels, regie John Copley, sol. Cristina Deutekom, Hélène Versloot, Pieter van den Berg, Jan Derksen, Wouter Goedhart, Adriaan van Limpt, André Spijker; wo. 20 uur: „Macbeth”, opera van Guiseppe Verdi m.m.v. Het Amster dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Bohumil Gregor, regie Rhoda Levine, sol. Pauline Tins ley, Wim van den Engh, Lodewijk Meeusen, Fons van Zijl e.a.; wo. 14.30 uur: „Langs de Gordel van Smaragd” (7-12 jaar) door Indira Kamadjojo en Eline Vidjie. De Suikerhof (Prinsengracht 381, tel. 227571) do. vr. en za. 20.30 uur: „Anno negentien „Kaa” door Kabaret Knoop; zo. 14.30 uur: Marja Gamal met Karei Smit piano, 21 uur: „Tussen 9 en 11” door Vincent Walter; wo. 20.30 uur: „Open kaart” door Kabaret Joker. De Suite (Willemsparkweg 190, tel. 722023) ma. 20.15 uur: Coby Dijk sopraan en Wim Kur- pershoek piano (Strauss, Milhaud, Marjo Tal. Waalse kerk (O.Z.-Achterburgwal 157) vr. 20.15 uur: Bernard Winsemius orgel m.m.v. Capella Amsterdam o.Lv. Jan Boeke (Sweelinck, Bach). Werkteater (Kattengat 10, tel. 226231) vr. 20.30 uur: „Oom Wanja” van Anton Tsjechow m.m.v. Shireen Strooker, Daria Mohr, Joop Admiraal e.a. Westerkerk (Prinsengracht 281) ma. 12.30 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest. yW V rn W SN ro j o W. fee/

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17