Cinefleur-trofee voor De Muggen leiden weer in rayoncompetitie foto eenrichtingverkeer voor de rok modejournaal 0 Noordwijkse Filmclub te f: I «1 I EXPOSITIES v LI 11 kil t I Morgenavond „Een cruise naar de zon” FvJ I ia 19 DONDERDAG 31 JANUARI 1980 VARIA y door Bé ter Maat eF Zoals te verwachten was, heeft de Fotogroep De Muggen in de tweede ronde van de rayoncompetitie der BNAFV afdeling Kennemerland de koppositie behouden. Dit geldt zowel voor het persoonlijk als voor het clubklassement. H. Leutscher en Th. Kelderman delen samen de eerste plaats met 52 punten. Tweede is L. Weyers met 51 punten. Op deze drie Muggen volgt op de derde plaats G. Alting van de Fotokring Heemskerk met 49 punten. ALS ER EEN zaak is die ons, uitgezonderd misschien de poli tiek, het hele jaar door wel bezig weet te houden, dan is dat zon der enige twijfel de mode. Het ene spektakel is nauwelijks voorbij of het andere is al weer op komst. Vandaag in ons mode journaal liet beloofde voorjaars- en zomernieuws, dat reeds tij dens de gure herfstdagen van vorig jaar en wie dacht er toen al zó ver in de toekomst? op de conft ctiebeurzen in de di verse grote Europese modecen tra werd getoond. Zet u overi gens maar schrap, want binnen kort komen eveneens de inter nationale en vaderlandse coutu- recollecties aan bod. Jt. Traktor, L. Weyers van De Muggen De Vogelaar, H. Leutscher van De Muggen ':“-9 w Onder redactie van J.P. Bos Ruetz fotografeerde wat voor iedereen toegankelijk is. De DDR is een nogal „hermetisch” land, hoewel minder dan vaak wordt beweerd. Het verschil tussen wat er in de DDR achter gesloten deuren gebeurt, en dat wat men aan iedereen wil laten zien, is net zo groot als in alle andere landen, maar de grenzen tussen openbaar en niet openbaar liggen anders, schrijft hij in het nawoord van zijn fotoboek. Dit werk, met 107 zwart-witfoto’s, is op de tentoonstelling te koop 63,35). De expositie is nog te bezichtigen tot en met 22 februari, op dinsdag tot en met zaterdag van 12 tot 18 uur. voorbeeld bij de rokken, het decolleté en de sluitingen. Broeken zijn er in allerlei lengten en soorten, van bilbedekt tot net boven de enkel, soms slank gesneden en een ander keer poffend. De schouders worden evenals in het vorige seizoen ook nu nog veelvuldig geaccentueerd. UITERAARD ZIJN ER ook dize keer weer ontwerpers die voor het extrava gante hebben gekozen, zodat de vrou wen die graag willen opvallen, niets te klagen zullen hebben ten aanzien van hun modieuze verlangens. Gelukkig trekt het merendeel van de dames liever de aandacht door het dragen van simpe le en verfijnde modellen. Voor hen zijn er meer dan voldoende ontwerpers voor wie juist die modefacetten hun sterkste punten zijn. Hoe dan ook, voor iedereen blijkt er elk seizoen toch steeds weer het gewenste voorhanden te zijn. DE CA.NON-GALERIE (Reestraat 19, Amsterdam) heeft dit keer geen dubbelexpositie, maar één grote tentoonstelling over een markant onderwerp: Het ande re Duitsland. De fotograaf is Michael Ruetz die in 1967 de eerste foto’s maakte voor het gelijknamige fotoboek dat vorig jaar uitkwam. In die tussentijd is hij er steeds mee bezig geweest en voor hem is het thema DDR niet afgesloten. Het kan, zegt hij, nooit als afgesloten worden beschouwd. De foto’s in dit boek en nu op de expositie beperken zich tot de mensen in de DDR. Hij werkt nog aan een bezoek dat hun omgeving laat zien, het land- schap, de steden. Met de over enige tijd te houden derde ronde zal de rayoncompetitie worden afgeslo ten. Het doel van de jaarlijkse competitie is de fotoverenigingen uit het rayon met elkaar in contact te brengen en te houden, met elkaar de resultaten te bespreken en van eikaars werk te leren. 3 Matador-creatie van couturier Yves Saint Laurent. 2 De van oorsprong Duitse couturier Karl Lagerfeld ontwierp voor het Pa rijs huis Cloé deze gouden mini-jurk met zilveren hoed. De schoenen zijn zeer laag gehakt. 4 Chintz werd verwerkt in deze aparte combinatie van de Parijse ontwerper Paco Rabanne. linnen te versieren met net hele scala pasteltinten. Edoch, we zijn er nog niet, want nu verschijnen voor uw ongetwij feld verbaasde ogen fuchsia, felrood, geel, turquoise, petrol, smaragdgroen, saffierblauw en een diepe tint havanna. DE VERWERKTE materialen zjjn be slist niet minder gevarieerd, waarbij de verschillende seersuckers een dominan te plaats innemen. Naast de unistoffen zien we voorts geometrische dessinerin- gen en bloemen in allerlei formaten en wat de strepen betreft, die lopen zoge- zeid overal te kust en te keur door. TJA, EN WAAR DE rokken het kortst worden gedragen, daar willen de schoe nen veelal plattere hakken hebben, hoe wel dat ook weer niet altijd opgaat. Bij de kniebedekte rokken zijn de hoge, slanke hakken nog steeds favoriet. VELEN VAN U ZULLEN zonder eni ge twijfel tot die persoonlijkheden beho ren die een roklengte van een hand breedte onder de knie het meest flatteus vinden en daaraan tot in lengte van dagen trouw blijven. Niemand zal het u verbieden en ik zéker niet, want in dat opzicht ben ik een „aartsconservatieve- ling”. Onverbiddelijke modevoorschrif- ten zijn allang overboord gegooid. Wat overbleef, zijn alleen maar richtlijnen en daar kun je met enige fantasie fijn mee goochelen en spelen. Voor een tot in alle hoeken gevulde Claes van Kietenzaal in „De Zoete Inval”, waar ruim 250 smalfilmliefhebbers een plaats hadden gevonden, opende vrijdagavond Haarlems burgemeester, drs. J. Reehorst, die met zijn echtgenote eregast was, de grote smalfilm- manifestatie Cinefleur. Op sympathieke wijze maakte hij reclame voor Haarlem en wekte iedereen op om niet alleen nu, maar ook in de komende lente en zomer Haarlem te bezoeken. Vier filmclubs, de Aalsmeerse Smalfilm Club, Amfi’66 uit Lisse, de Noordwijkse Film Club en de Leidse Smalfilm Liga betwistten elkaar daarna de eer. Iedere club had drie films ingezonden; het totaalresultaat per club was bepalend, wie de Cinefleur-wisselprijs mee naar huis mocht nemen. De jury bestond uit de heren Piet v.d. Burg, voorzitter, en Pum Rote, beiden lid van de organiserende club, de Haarlemse Smalfilm Liga en Wim Helversteyn, journalist. Na ampele overweging kwam met 469 punten de Noordwijkse Film Club als winnares te voorschijn, die dus in 1981 als organisa trice zal optreden. De Aalsmeerse Film Club was met 450 punten een goede tweede, de Leidse Smalfilm Liga en Amfi ’66 volgden met resp. 434 en 369 punten. De voorzitter van de HSL, de heer J. H. Meyer, wenste de NFC geluk met het behaalde resultaat en overhandigde de Cinefleur- wisseltrofee aan de voorzitster, mevrouw Erna Eichelsheim, die de verwachting uitsprak het volgend jaar een evengroot aantal toe schouwers en deelnemers in Noordwijk te mogen begroeten. Voor de tweede ronde stuurden 14 clubs totaal 204 foto’s in (voor de eerste ronde waren er 224 drukken van 15 verenigingen). De jury bestond uit mevrouw N. Hazevoet, mevrouw B. Vieyra en de heer R. Sieben. De verenigingsuitslag van de tweede ronde luidt (met tussen haakjes het totaal aantal punten na twee ronden): 1. Fotogroep De Muggen 239 (486); 2. Cameraclub Nieuwendam 229 (451); 3. Haarlemse AFV 221 (431); 4. AFV Uitgeest 206 (410); 5. Fotokring Heemskerk 203 (399); 6. 6 Van Thierry Mugler uit Parijs is dit extravagante pak van mozaiek satijn. Een aymmetrisch effect werd verkre gen door één lange broekspijp en één lange mouw. 1 Wollen mantelpak met bijpassende mantel in blauw met wit uit de confec- tiecollectie van de Parijse couturier Torrente. ff 5 Guy Laroche uit Parijs ontwierp voor zijn confectiecollectie deze lange zwierige avondjapon met hoge split middenvoor. Fotokring Zandvoort 204 (397); 7. Henneman groep 197 (384); 8. HSHC 192 (383); Fotogroep IJmuiden 191 (375); 10. Fotoclub PEN 188 (374); 11. Fotoclub Johez 177 (359); 12. Foto club Castricum 179 (353); 13. Fotoclub Diaco nessenhuis 156 (331); 14. Fotoclub Positief (195) De première van de reeds in deze rubriek aangekon- digde diashow „Een cruise naar de zon” van de Ham- mann/Jonker Dia produk- ties heeft morgenavond plaats in „Die Raeckse”, Raaks 1-3 in Haarlem. Aan vang 20.15 uur. De dia-show is gemaakt en wordt gepre senteerd door Michel Ham- mann. Zij laat beelden zien van een reis door de Adria- tische, Ionische en Egeïsche Zee, met bezoeken aan Ven etië, Athene, Rhodos, Kreta, Corfu en Dubrovnik. De projectie geschiedt in overvloei op een scherm van 3x3 meter. Het systeem is ontworpen en gebouwd door Ruud Jonker. De toe gang tot de avond is vrij. el WAT STAAT ONS VOOR het in aan tocht zijnde seizoen te wachten? Wel, een ding is zonneklaar: met de rokken kunt u alle kanten op, als het maar in op waartse richting gaat. De lengte varieert namelijk van krap aan kniebedekt tot heel hoog op de al of niet welgevormde dijen. Asymmetrie zult u, waar het maar enigszins kan, overal tegenkomen, bij- HET KLEURENPALET voor de lente en de zomer is uitgebreider dan ooit, met het gevolg dat het voor mij iets eenvou diger zou zijn domweg de tinten op te sommen die er niet op voorkomen. De salniettemin ga ik toch proberen een aantal kleuren op het nog maagdelijke schilderslinnen voor u aan te brengen. Uiteraard aan u de keus waaraan u de voorkeur geeft. Allereerst penseel ik er dan maar de klassieke tinten op, zijnde zwart, wit en marine om vervolgens het ■Sx v

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19