Belangstelling voor huisdier eist taakverzwaring dierenbescherming o Haringvissers tevreden met mogelijke vangstontheffing Vlaggetjesdag Afscheid directeur J. Oorebeek politienieuws komt in zicht s MARIASTICHTING R-K. ZIEKENHUIS HAARLEM WIJZIGING BEZOEKTIJDEN i HET HOGE DUIN i geAchiktlf i ir it GIRO 5657 iw memisa 3012 LD Rotterdam. VANAF VRIJDAG 1 FEBRUAR11980 VERJAARDAGS- FEESTEN boekje dichtbij pp Frontale botsing door glad wegdek Ir DAGELIJKS BEZOEK TUSSEN 16.30-19.30 uur (KEUZE BEZOEK) Als de nood het hoogst is... ...is uwgiro- 5 DONDERDAG 31 JANUARI 1980 IJMOND 4 Financiële schenking voor verbouwing Kerbertasiel 1 'i; Legaat Garantie Uitgezonderd: 1. HARTBE WAKING 2. INTENSIVE CARE 3. KRAAM AFDELING 16.30- 17.00 u. Algemeen bezoek 19.30- 20 00 u. Algemeen bezoek 18.30- 19.30 u. Vader bezoek 4. KINDERAFDELING 14.15-15.15u 18.00-19.00 u. en op afspraak. Extra bezoek voor ouders op zondag van 9.30-10.30 u. Broertjes en zusjes hebben toegang op de normale bezoekuren. Verdeelsleutel (Van één onzer verslaggevers) IJMOND. Het bestuur van de afdeling Velsen en Omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren ziet zich van jaar tot jaar geplaagd door een toenemende kostenstij ging rond de exploitatie van het Kerbertasiel in IJmuiden. Hoe wel de IJmondgemeenten in prin cipe hebben besloten, volgens een bepaalde verdeelsleutel, geza menlijk in de vorm van een jaar lijkse subsidie het nadelig be- drijfssaldo voor hun rekening te nemen, is daarmee de oorzaak van dat negatieve resultaat niet weggenomen. IJMUIDEN. Hoewel de defi nitieve beslissing nog afhankelijk is van het advies van het ICES (Internationale Commissie voor de Exploitatie van de Zee) is het bericht dat de visserijministers van de EEG-landen in principe overeenstemming hebben bereikt over een beperkte haringvangst door de Nederlandse haringvis sers met enthousiasme ont vangen. VOOR T (ADVERTENTIE) d (ADVERTENTIE) 5,00 3 ir ir 5,90 5,85 0,00 0,70 3,00 0,80 nbte- iters- rurd, plaat as te Rho- /aak- ische trok- m in arder ur in ische voor bben lan tene ;hus Zowel het treffen van voorzieningen ten behoeve van met hondsdolheid besmette dieren alsook het opvangen van zoge noemde zwerfdieren is een taak die aan de gemeente is opgedragen. Dat laatste zal er niet geheel vreemd aan zijn dat de IJ- mondgemeenten niet onwelwillend staan tegenover een jaarlijkse financiële tege moetkoming aan de afdeling Velsen en Omstreken van de vereniging die men doorgaans voor het gemak met „dierenbe scherming” pleegt aan te duiden. Voor die broodnodige verbouwing is destijds becijferd dat er een bedrag van ten minste 100.000 gulden mee gemoeid zou zijn. Aan de gemeente Velsen is het verzoek gedaan zich voor dat bedrag ga rant te willen stellen. In principe heeft het Velsense college zich daartoe bereid ver klaard. Op het moment dat het bestuur van de afdeling zich realiseerde dat die ton toch weer achterhaald leek door nieu we behoeften als gevolg van recente ont wikkelingen kwam de niet onplezierige mededeling dat een inwoner van Bever wijk bij testament een bedrag van ruim 150.000 gulden had bestemd voor het Ker bertasiel. Een gedeelte van dat bedrag is intussen via het hoofdbureau in Den Haag bijgeschreven op de girorekening van de afeling Velsen en Omstreken. Voorzitter D. J. Zijlstra toont zich uiter aard bijzonder opgetogen met het onver wachte legaat. „Het is nu echter zaak”, zegt hij, „dat de noodzakelijke voorzienin gen in het Kerbertasiel worden aangepast. IJMUIDEN. Op de Noordersluisweg ter hoogte van de zogenoemde Blauwe Brug op het Hoogsoventerrein ontstond woensdagavond door de gladheid ter plaatse een frontale botsing tussen twee personenauto’s. Een van de betrokken voertuigen bestuurd door een 51-jarige Beverwijker, raakte in een slip en knalde vervolgens tegen een personenauto nade rend uit tegengestelde richting. De be stuurder van het laatste voertuig, een 28- jarige IJmuidenaar, en zijn medepassa gier kregen oppervlakkig letsel. Voor de automobilist uit Beverwijk bleek opname noodzakelijk in het Rode Kruis Zieken huis. geen tekenen die er op wijzen dat daar op korte termijn verandering in komt. Voor de dierenbescherming is de hernieuwde belangstelling voor het huisdier een enor me taakverzwaring gebleken”. Van ’s middags twee tot vier was er een bijeenkomst met het personeel en gepen sioneerden. Als voorzitter van de perso neelsvereniging voerde de heer W. Groe- neveld het woord. Hij sprak zijn grote waardering uit over de verdiensten van de heer Oorebeek. „We hadden meer het gevoel dat we naast en met hem werkten, dan onder hem. Na afloop van de perso neelsbijeenkomst kreeg de buitenwacht de gelegenheid de heer Oorebeek geluk te overwogen om de tarieven van pension- dieren en de dieren waarvan de eigenaar afstand doet te verhogen. De praktijk heeft echter voldoende geleerd dat dat een averechtse uitwerking heeft. Er wordt door eigenaars dan te gemakkelijk naar andere methoden gezocht om zich te ont doen van hun huisdier. Het bedrijfsresultaat van het Kerbert asiel over 1978 leverde een nadelig saldo op van ruim 25 mille. Dankzij de financië le steun van de IJmondgemeenten kon dat bedrag worden teruggebracht tot de helft. Sinds de oprichting van het asiel in 1953 is de verbouwing die nu noodzakelijk wordt geacht de derde. In 1953 en 1975 vonden verbouwingen plaats waarmee bedragen gemoeid waren van respectieve lijk 35.000 en 75.000 gulden. In beide geval len stelde de gemeente Velsen zich garant. De eerste lening is nagenoeg afgelost en voor de tweede lening behoefde de ge meentelijke garantie niet verder te gaan dan 25.000 gulden omdat een bedrag van 50.000 gulden ten laste van de algemene reserve van de gemeente Velsen kon wor den gebracht. Werd de verbouwing in 1975 noodzake lijk geacht om de huisvesting voor katten te verbeteren, nu zijn de honden aan de beurt. Zoals reeds opgemerkt lijken de 100.OOO gulden waarvoor een gemeentelij ke garantie is gevraagd nauwelijks toerei kend om tegemoet te komen aan de be hoeften die in zo sterke mate zijn ontstaan door de niet aflatende belangstelling van het publiek voor het huisdier. „Wij zullen het bedrag dat wij als legaat hebben ge kregen zeker nodig hebben”, aldus voor zitter Zijlstra. „Hoe groot de additionele kosten zijn is nog niet te bezien maar de voor zover wij niet uit eigen middelen kunnen financieren zullen wij toch nog geld moeten lenen. Om die reden hopen wij vurig dat de gemeente garant blijft voor een bedrag van 100.000 gulden omdat wij een groot gedeelte ervan zeker nodig zullen hebben om het Kerbertasiel opti maal IJmondiaal te kunnen laten functio neren”. Bij de bepaling van een nieuwe subsidie regeling hebben de IJmondgemeenten de 25 mille als uitgangspunt gekozen voor hun financiële subsidiedeelname. De ver deelsleutel werd bepaald aan de hand van twee criteria, të weten: het aantal inwo ners per gemeente en het gemiddelde aan tal honden dat per gemeente wordt opge nomen. Dienovereenkomstig zou het na delig resultaat over 1978 als volgt worden gedragen: Velsen 40 percent, 10.334 gul den; Beverwijk en Heemskerk elk 25 per cent, 6.459 gulden en Uitgeest en Castri- cum elk 5 percent, 1.291 gulden. Velsen zal de jaarlijkse bijdrage betalen aan de ver eniging en naderhand met de IJmond- partners afrekenen. In zijn functie van secretaris van de Nederlandse Reders Vereniging vertolkte dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg desge vraagd de gevoelens van de Nederlandse reders van haringschepen. „Hoewel we wel eens van mening zijn dat bij de EEG alles misloopt lijkt het er nu toch naar uit te zien dat er vooruitgang is geboekt ver geleken bij verleden jaar. Het is een goede zaak dat de economische belangen nu ook een zeker gewicht krijgen naast de biolo gische belangen. Het is echter wel zaak dat het rapport van de ICES niet te lang op zich laat wachten. Eind mei, begin juni moeten we kunnen uitvaren om de Hol landse maatjesharing te kunnen verschal ken”, aldus de heer Boelmans Kranen burg. Het aantal trawlers dat momenteel be schikbaar is voor de haringrace bedraagt 26. Daarvan liggen er 15 in IJmuiden en 11 in Scheveningen. De gezamenlijke laadca- paciteit van deze schepen bedraagt circa 8.000 ton. Dat wil zeggen dat zij er als de vangst mee zit ruim een week voor nodig hebben om de toegestane 2500 ton haring op te vissen. Het voordeel daarvan is, zo wordt vernomen in visserij kringen in de haven van IJmuiden, dat de prijs gehand haafd blijft. Ook voor concurrentie van de kant van de Denen is men niet beducht. De Deense haring heeft pas in juli haar topkwaliteit. Allerwegen lijkt men vol ver langen uit te zien naar „Vlaggetjesdag 1980”, het moment waarop een traditie in ere kan worden hersteld. Het startschot van de race op de allereerste, echte, onver valste, enige Hollandse nieuwe haring. eezel i een etna- ianse asten t, die itaire reen drug issen in de reigt ;elin- :elin- Viet- itreft land, iten. erlid i het an in lucht vrij- >eren naar ts in her- Ipijn, i de zijn alde- >don- blijft ïbou- ■zoek >f de verf- isatie ilich- schil- 6.000 Vol- s een 11.00-11.30 u. 19.00-19.30 U. 11.00-11.30 u. 19.00-19.30 u. Uit de administratie van het Kerberta siel blijkt dat ruim de helft van het aantal dieren dat onderdak wordt verschaft uit zwervers en gewonde dieren bestaat. Met de opvang alleen al is jaarlijks een bedrag van 50 tot 60.000 gulden gemoeid. Deze kosten worden gedeeltelijk bestreden uit de opbrengst van donaties, contributies en de jaarlijkse collecte. Ze blijken echter een druppel op een gloeiende plaat. Wel is Niet uitsluitend gericht op de behoefte van dit moment maar nog meer op de toekomst. De ontwikkeling van de laatste jaren heeft ons toch weer verrast. De belangstelling voor het huisdier groeit on verminderd. Enerzijds is dat prettig. Maar ook het aantal zwerfdieren en gewonde dieren is sterk toegenomen. Onderdak, voeding, verzorging en medische behan deling komen voor onze rekening. Er zijn Inbraak. Bij een inbraak donderdag middag in een woning aan de Schiestraat te Beverwijk werd uit een nachtkastje een zilveren hanger ontvreemd. Na vernieling van een (achter)deurslot werd het pand verder nauwgezet maar vergeefs op geld en kostbaarheden doorzocht. Eendrachfsweg 49. Tel 010-144888 Aanrijding. Een 64-jarige wielrijder uit Beverwijk belandde donderdagmid dag met een enkelfractuur en een hersen schudding in het Rode Kruis Ziekenhuis na een aanrijding aan de Wijk aan Duiner- weg. Ter hoogte van Sportschool De Lan ge stak hij onverhoeds de rijbaan over waarbij hij werd geschept door een personenauto bestuurd door een 44-jarige plaatsgenoot. Hoewel het voor Nederland in het voor uitzicht gestelde quotum van 2500 ton slechts een gering deel is van de totaal te verwachten toegestane hoeveelheid te vangen haring zijn de reders van mening dat het „een goed begin” is na de stopzet ting van de haringvangst. (ADVERTENTIE) Noodsituaties teisteren doorlopend de gezondheidszorg in de Derde Wereld Ook hier doet Memisa wat zij kan. En u? Met weinig kunt u al veel doen. Want bijvoorbeeld voor f 10,- geeft u multivitaminen om de weerstand te verhogen f 100- kunnen wij tabletten sturen om een paar duizend liter water te zuiveren f1000,- heeft een veldhospitaal vol doende bloed transfusie- sy sternen Onder grote belangstelling heeft de heer J. Oordebeek, directeur van het Staatsvissershavenbedrijf, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gisteren afscheid genomen van het bedrijf aan de Halkade in IJmuiden. Daarvan zal mogelijk pas sprake zijn als de outillage van bet Kerbertasiel is aangepast aan de eisen van dit moment. Dat wil zeggen een zodanige verbouwing dat zwerfhonden en pensionhonden ge scheiden kunnen worden ondergebracht, een aantal binnenhokken geschikt wordt gemaakt voor de huisvesting van grote honden en, overeenkomstig de aanwijzin gen van de inspecteur van de Veeartsen- nijkundige Dienst in Haarlem, zodanige bouwkundige voorzieningen kunnen worden getroffen dat van hondsdolheid verdachte honden en katten geïsoleerd van de overige asielbewoners kunnen worden opgeborgen. Schedelbasisfractuur. Woensdagmid dag raakte een 20-jarige werknemer uit Beverwijk in een montagehal aan de Stand weg in IJmuiden aan het hoofd ge wond, toen een 15 ton wegende stalen pijp in een hijsstrop kantelde. De man is met een diepe hoofdwond en een schedelbasis fractuur overgebracht naar het Zeeweg- ziekenhuis. Snelheidscontrole. Aan de Mozart- straat en de Jan van Kuikweg in Heems kerk werden donderdag bij een snelheids controle 57 bekeuringen uitgedeeld. Een geverbaliseerde automobilist zat met een rijsnelheid van 84 kilometer wel heel ver boven de ter plaatse toelaatbare limiet van 50 kilometer per uur. WIJK aan ZEE X tel. (02517)5943 J De dagverblijven voor grote honden zijn in het Kerbertasiel te klein. De dieren zijn niet in de gelegenheid zich wat te verpozen en worden van de kleine ruimte die hen is toebedeeld makkelijk ongeduldig en nerveus. wensen. Ondermeer was er een delegatie van het gemeentebestuur. Burgemeester mr. P. J. Molendijk memoreerde in zijn speech de verdiensten van de heer Oore beek voor de gemeente Velsen. Ook bleef hij in zijn toespraak stilstaan bij het moment waarop de heer Oorebeek af scheid neemt van het Staatsvissersha venbedrijf. „Een moment waarop nieuwe richtlijnen van de minister te verwach ten zijn ten aanzien van het functioneren van de SVHB. Richtlijnen die we met nieuwsgierigheid tegemoet zien. En ik weet zeker dat u dit nog had mee willen maken”, aldus de burgemeester, die de scheidende directeur een schaal overhan digde met een afbeelding van de haven mond van IJmuiden.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5