weer met Japan Herstelplan Haarlemse VVV helpt bloemenmeisjes om zeep Lustrum in Lisse Chris Mak houdtoudjes” van de grond burgerlijke stand ijsbaan kost 3 miljoen Openbare les in „Hofflant” agenda! Inst Vragen raadslid over leegstand woningen O mili 0) o I HEEMSKERK Twee ton meer •w Wijk aan Zee (Van onze verslaggevers) HAARLEM. Een bedrag van maar liefst bijna drie miljoen gul den moet er betaald worden om de Haarlemse kunstijsbaan Ken- nemerland te vernieuwen. Dat is het prijskaartje dat aan een gloednieuw herstelplan is gehan gen. Dat herstelplan is geprodu ceerd door het adviesbureau Ad co B.V. uit Groningen. De prijs op kostprijsbasis, dus zonder winst is er door de bouwfïrma J. G. Nelis en Zn. IJmuiden B.V. opgezet. Volgens de plannen van Adco zou er een geheel nieuwe beton- vloer voor de ijsbaan moeten ko men. Verder zouden de huidige palen van zes meter lengte ver vangen moeten worden door pa len van 25 meter. Tenslotte moet volgens het plan een nieuw leidin gennet onder de betonvloer wor den aangelegd. Het herstelplan is deze week door het bestuur van de stichting kunstijsbaan Kenne- merland de subsidiërende ge meenten aangeboden. Het plan moet technisch nog worden be oordeeld door de gemeentelijke dienst Bouw- en Woningtoezicht en door het Laboratorium voor Grondmechanica in Delft en door TNO. Deze mededelingen heeft voorzitter Jan de Korte van het ijsbaanbestuur gisteravond gedaan. Beverwijk Heemskerk Velsen-Umuiden IJMOND Chris J. Mak: de lucht in. Koos Plasmeijer: vijf jaar Dykhuys. OHHp* BEVERWIJK. De Protestants Chris telijke Scholengemeenschap „Hofflant” heeft 13 februari weer een openbare les. Op deze dag zijn ouders, oud-leerlingen en belangstellenden welkom van tien uur tot half twaalf en van twee uur tot half vjer. De openbare les valt in cie periode, dat de school bezig is met het project „Elke dag is een milieudag”. In zijn vragen stelt de heer Ruyven onder meer de leegstaande verdieping van het pand Breestraat 58, een schoenen handel, aan de orde. Hij vraagt het college of de bovenverdieping al eerder als woon gelegenheid in gebruik was of ooit als Toen ik onlangs dineerde in restau rant L e Clochard, vindingrijk ge bouwd in het Riffort in Willemstad op Curasao, koos ik voor lamsrug a la Paul Bocuse, dat als de specialiteit van de dag werd aangeprezen. Het was een smakelijke portie vlees dat ik op tafel kreeg, maar het had in de verste verte niets te maken met de nouvelle cuisine van de befaamde Franse keu kenmeester en toen ik de eigenaar daar attent op maakte, antwoordde deze ge vat: ,4a, maar ik ben het ook helemaal niet zo eens met die Bocuse”. Tja, rest natuurlijk de vraag, waarom je het ge recht zo moet dopen. BEV1 Commi wil de onder en en gemeei aanpak stuur eenslui komen SCHIPHOL/TOKIO. President- directeur Frans Swarttouw van Fok ker hervat donderdag in Tokio zijn onderhandelingen met de Japanse re gering over deelneming van Japan aan de ontwikkeling van de F-29, een ontwerp van Fokker voor een twee- motorig straalvliegtuig voor middel grote afstanden. Swarttouw is afgelo pen zondag in Japan aangekomen. DEZELFDE ERVARING had ik deze week in restaurant Het Oude Dykhuys in Lisserbroek. Koos en Elly Plas meijer begonnen daar langs ds Ring vaart precies vijf jaar geleden hun zaak en vieren dat feit met vier gastronomi sche menu’s, die achtereenvoglens de namen van Bocuse, Troigros, Cha pel en Guérard hebben gekregen. Een leuk idee, maar volstrekt overbodig en niet ter zake doende, want zowel de samenstelling van de menu’s als de be reiding van de gerechten heeft niets met de keukenideeën van de Franse chefs te maken. En bovendien wekt het gebruik van die namen verwachtingen die chef- Als tiet in hing ii de mil de Ce ten vai 1 bij I pleit t zoek e nen ov en de stuur t leggen discus: lieuvei te late: Geboren: Mario Pruijmboom, Yvonne van Roon, Sandra Pekel, Ingrid Mooij, „H verve „we men gen, hebb steig dag maai west weer en oi was bem; Leer werd Faas van Verd matr Dit r Onlang over ee bestuu ken me een co en act: gesteld selijke zo’n pi „B. lever uit 1 ansic van scha] harni gevai wink wat nog i van Knie DE wat react allen Midc meld lichti IJmt uw 1 visse Vele geda In n sloep bijna Karin van de Reep, Elisabeth G. J. Mole naar, Angela M. de Boer, Tom van der Hoff, Bianca Schrama, Martin Eijkenaar. Ondertrouw: T. H. Kuil en B. J. M. van Oevelen. Mochten de subsidiërende gemeenten besluiten om ja tegen het plan te zeggen, dan betekent dat voor Haarlem die zo’n 75 procent van de subsidies voor haar rekening neemt ruwweg gerekend, een jaarlijkse last van zo’n zesenhalve ton. Hier is dan bijgerekend het exploitatiete kort, dat de stichting kunstijsbaan dit jaar heeft door de sluiting van de baan. Dit tekort bedraagt volgens voorzitter De Korte in totaal 900.000. Het alternatief voor de gemeente is jaarlijks een bedrag van zo’n vier ton in het niets te zien verdwijnen. Dit is dan de jaarlijkse last, als er geen nieuwe ijsbaan wordt ge bouwd. Kortom: de gemeenteraad moet beslissen of hij globaal zo’n twee ton extra wil uitgeven om een ijsbaan te hebben. Bij deze ruwe berekening is geen rekening gehouden met eventuele uitkeringen van de verzekering. De firma Nelis die de baan drie jaar geleden heeft gebouwd, doet in zijn prijs opgaaf afstand van diverse vorderingen. Nelis stelt ook een voorwaarde, zo blijkt uit het plan. Letterlijk luidt die: „Een en ander onder uitbetaling door de stichting aan Nelis van de achtergehouden laatste termijn van het oude werk ten bedrage van 206.341,43 en met uitsluiting van iedere vorm van aansprakelijkheid ten aanzien van het oude werk”, aldus staat in de brief, die het ijsbaanbestuur deze week aan wethouder Ton Thuis van sportzaken van Haarlem heeft gestuurd. Inmiddels heeft wethouder Thuis een brief aan de colleges van B. en W. van de FOLDERTJE, FOLDERTJE IN DE HAND, wie loopt voor joker door het land? Deze variant op een oud- Hollands gezegde gaat in de toekomst ook op voor de Haarlemse bloemenmeisjes. De lichting 1980 van deze fleurige ambassadrices heeft te maken met een geheel andere taakomschrijving dan in de vijfentwintig voor gaande jaren het geval was en krijgt, bij gelegenheden die zich daarvoor lenen, behalve bloemen, ook foldermateri aal in het korfje. „VW met bloemenmeisjes op de com merciële toer”, concludeerde mijn collega Hanslnver- n i z z 1 maandag al in zijn rubriek „Haarlemmer Hallet jes”. „Commercieel, ik noem het meer toeristisch wer vend”, zwakt VW-directeur Ton Toonen af. BEVERWIJK. De langdurige leeg stand van een bovenverdieping aan de Breestraat en een woonhuis aan de Heemskerkerweg is voor het raadslid de heer G. J. Ruyven (PPRPSP) de aanlei ding geweest het college van B. en W. een aantal vragen over deze situatie te stellen. Het Nederlandse bedrijf zou gaarne zien dat Japanse ondernemingen voor een derde aan de ontwikkeling van de F-29 (opvolger van de F-28 Fellowship) deelna men. Fokker heeft voorgesteld de bouw van de vleugels aan Japanse bedrijven op te dragen. Boeing levert misschien de romp van de machine, die dan gebaseerd zal zijn op de romp van de Boeing 737. De (motoren zullen mogelijk worden gemaakt door Rolls Royce en Japanse fabrieken samen. De ontwikkeling van de F-29 gaat volgens de ambtenaren in Tokio naar schatting 800 miljoen dollar kosten. Fok ker hoopt halverwege de jaren tachtig de type-goedkeuring te verkrijgen. De nieu we Fokker krijgt ongeveer 130 zitplaatsen en zal een afstand van 2800 km kunnen afleggen. DIVERSEN Alarmnummers: Zie Beverwijk. Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6, woens dag 18.30-21.00 uur alle leeft., donderdag ge sloten. DE IN SANTPOORT WONENDE spaormachinist Chris J. Mak houdt het op de oudjes. Als fanatiek lucht- vaartfan en -fotograaf heeft hij het heft nog een stukje verder in handen geno men en begon met de organisatie van tripjes. Zondag 27 april gaat hij weer de lucht in en legt hij met een DC-3 een verbinding tussen Rotterdam Zestien- hoven en Hannover, waar op dat mo ment de „Hannover Air Show” wordt gehouden. grond zou staan, organiseerde hij rond vluchten. Verleden jaar deed hij voor het eerst hetzelfde boven Nederland met een Convair. OP HET MOMENT is Mak in zijn huis aan de Kennemergaardeweg 3 (023- 372315) druk in de weer een Short San dringham, een vliegboot, naar Neder land te krijgen, waarmee hij, als het even kan, vanaf IJmuiden wil gaan vlie gen. „Er kunnen veertig mensen in mee. Voor rondvluchten is dat prachtig. Dat ding is helemaal antiek van binnen, met schemerlampjes en zo”, vertelt hij. Het toestel vliegt nu nog op de Maagdenei landen in het Caribisch gebied, maar wordt dit voorjaar naar Engeland overgebracht. EEN ANDER SPEKTAKEL waar Mak aan werkt is een historische vlieg tocht volgend jaar naar de „oost”, waar bij hij de originele Indiëroute wil aan houden. „Met een verblijf op Java en Ball deiik ik dat we er drieënhalve week over doen”, aldus Mak, die het deze zomer in ieder geval nog dichter bij huis houdt en tijdens de Santpoortse feest- week vanaf het veld aan de Hagelinger- weg rondvluchten wil gaan organiseren. Dit keer voor de afwisseling eens niet met een oudje, maar met een KLM- helicopter. DE BELANGSTELLING voor dat vluchtje met de legendarische Dakota was zo groot dat de stoelen binnen een wip waren uitverkocht. En daarom is Mak gelijk aan de slag gegaan om nog een tweede toestel van dit type te be machtigen. Hij huurt de Dakota’s bij Eastern Airways, een kleine Engelse chartermaatschappij, die ook voor de posterijen werkt. Mak, die als verwoed fotograaf ook nog eens 15.000 dia’s van vliegtuigen bij elkaar knipte en daar voor zelfs in Zuidamerika vliegvelden afgraasde, ging drie jaar geleden voor het eerst de lucht in. „Dat was in Lon den, waar ik met een vriend een DC-6 van Balair charterde, die met voetbal lers op Gatwick aankwam”, vertelt hij. In de uren dat de machine anders aan de MAAR OOK DAN wordt er inbreuk gedaan op de oorspronkelijke gedachte, waarmee de toenmalige VW-directeur Wim van Willige de bloemenmeis jes in het leven riep. „De ombuiging van nu is een verloochening van de ideële taak die hij met de meisjes voor ogen had”, is de verbitterde reactie van een van zijn naaste medewerkers van toen. En daarbij zet vooral de beslissing de meisjes niet meer als „liefdezusters” op te laten treden veel kwaad bloed. Toon en in dit verband: „In plaats van twintig gaan we nu met tien meisjes werken Dit houdt onder andere in, dat we met de meisjes niet langer bejaardentehuizen en ziekenhuizen zullen bezoeken”. Juist die activiteit gaf de bloemenmeisjes een grote populariteit. DE BEZOEKEN droegen vaak een hartverwarmend karakter en bereikten mensen die normaliter vaak in grote eenzaamheid verkeren. Ontroerende ta ferelen begeleiden ook steevast het be zoek aan het Rode Kruisschip Henri D u n a n t. Desondanks blijken Toonen c.s. met die traditie te willen breken. De VW-directeur: „Het zal nog wel eens voorkomen, maar we zien het niet als noodzaak. We hebben in feite geen socia le taak”. Hoewel naar buiten het idee wordt gewekt dat het besluit van het bestuur unaniem is, blijkt vooral WV- secretaris Wim Heiverste ij n grote moeite te hebben met de ombuiging. „Ik ben absoluut tegen het afschaffen van die sociale taak”, aldus Helverstèijn, die als geen ander bij het wel en wee van de bloemenmeisjes betrokken is en de ideële taak van de Haarlemse ambassa drices altijd door dik en dun heeft verde digd. HELVERSTEIJN KEERT ZICH ook tegen het vaststellen van vaste tarieven bij bezoeken aan jubilea en recepties. „Dan lever je je over aan de commer cie”, is zijn rotsvaste overtuiging. Daar bij zou je de vraag kunnen stellen of de meisjes, wanneer ze ook commercieel „geëxploiteerd” worden, niet voor een vergoeding in aanmerking moeten ko men. Tot nog toe was het vooral de „eer” of het „plezier” die de meisjes deed besluiten tot het bescheiden legertje van bloemenmeisjes toe te treden. Geldelijk stond daar niets tegenover. Integendeel zelfs. Een meisje dat in 1978 „dienst” In het bedrag van drie miljoen gulden zit een post van 98.500 voor het advies bureau Adco. Hoewel reeds werd veron dersteld dat Adco gratis een plan zou maken dit blijkt ook uit een journaal, dat door Haarlemse ambtenaren over de ijsbaanaffaim "e"- lijkt nu dus toch geld op tafel te moeten komen. „Het is op no cure-no pay basis”, zegt De Korte. Hij bedoelt hiermee dat Adco geen geld krijgt als de vijf subsidiërende gemeenten besluiten niet in te stemmen met het plan van het bureau. In de begroting voor een nieuwe ijsbaan is verder een bedrag van 26.000 opgeno men voor een tweede adviesbureau, dat toezicht moet houden op de uitvoering van de herstelwerkzaamheden. Dit twee de bureau is in de arm genomen „omdat we ieder risico zoveel mogelijk willen uit sluiten”, aldus De Korte. deed: „Aan het einde van het seizoen kon ik de blouse en rok van het pakje kopen voor veertig gulden. De blazer die erbij hoorde moesten we achter laten, want die werd verleden jaar weer gebruikt. De schoenen mochten we wel houden”. ALS EEN SOORT honorering golden de jaarlijkse buitenlandse uitstapjes, bijvoorbeeld naar jumelagestad Osna- brück en de Engelse badplaats Scarbo rough. Het bezoek aan die laatste plaats wordt dit jaar overigens van het pro gramma geschrapt; Scarborough heeft laten weten de jaarlijkse fair dit jaar anders te organiseren en in die opzet is voor de bloemenmeisjes geen plaats. HET AL GECITEERDE bloemen meisje heeft ook groot bezwaar tegen het rondgaan met folders. „Daar moeten ze geen bloememmeisjes voor nemen”, vindt ze. Men zou zich kunnen voorstel len dat voor dat soort werk uitzend krachten worden ingehuurd. Een voor beeld is het Nationaal Bureau voor Toe risme, dat bij dit soort activiteiten ook van betaalde krachten gebruik maakt. WETHOUDER A a d Vos, onder wie de WV ressorteert, houdt zich op de vlakte maar laat weten de ombuiging Jammer” te vinden. Daarnaast zegt hij begrip voor het bestuursstandpunt te kunnen opbrengen. „Het komt enerzijds hard aan; anderzijds is van diverse kan ten het geluid gehoord: hoe lang moeten we nog met de bloemenmeisjes door gaan. Daardoor kan hij het wel billij ken”, aldus de woordvoerder van de wethouder. Gehuwd: C. W. Bus en C. G. G. van Noord, B. Schaart en M. J. van Essen. Overleden: C. de Wildt, 78 jaar, A. B. Vlaming 77 jaar, A. Dekker 71 jaar, R. van Velthuijsen 87 jaar. „W nog met ande erbij de w Jaap, café door gezel binn gen. ten IJmi ste j< het 1 ren i Of W' „N schil overige vier subsidiërende gemeenten ge stuurd. Hierin doet hij kond van het nieu we plan en verzoekt hij of de colleges of de raden een „principe-uitspraak” willen doen. Hij geeft daarbij de mogelijkheden aan van wel of niet definitief sluiten van de ijsbaan, wachten met de bouw van een nieuwe baan tot „uitsluitsel” is verkregen over verzekeringsgelden of dat nu al „de bereidheid” moet worden uitgeproken om de gemeenteraad voor te stellen akkoord te gaan met de plannen. In deze brief wijst Thuis ook op de tijdsfactor. Als de ijsbaan in oktober van dit jaar weer open zou moeten zijn, dan zullen de herstelwerkzaamheden aan de baan uiterlijk 1 april moeten beginnen. Dit betekent dat in ieder geval in maart met de sloop van de ouds ijsbaan zou moeten worden gestart. Vertegenwoordi gers van de subsidiërende gemeenten ko men maandag bij elkaar om over het plan te praten. kok Frans Plasmeijer een broer van de eigenaar niet kon of wilde honoreren. DE PRIJSSTELLING viel me ook niet mee. Het duurste menu, dat de naam van de gebroeders Troisgros meekreeg, was iets hoger dan tachtig gulden ge prijsd en voor zo’n bedrag mag je best hoge verwachtingen hebben. Er waren nogal wat schoonheidsfouten en dat was jammer, want de ambiance in Het Oude Dykhuys is best vriendelijk. Er moet wat mij betreft nog even flink gewerkt wor den om de presentatie en keukehkwali- teit op eenzelfde niveau te brengen. DE VIER gastronomische menu’s, vanaf ’n gulden of vijftig, gelden alleen deze week, daarna kom de 5 la carte- kaart weer boven tafel. De prijzen daar op variëren voor de koude hors d’oeu- vres van 10,50 tot 27,50; de warme voor gerechten van 14,50 tot 16,50; de soepen van 5,50 tot 12,-; de visgerechten van 33,- tot 38,- en de vleesgerechten van 29,50 tot 37. De zaak is op dinsdag gesloten. zodanig is ingeschreven. Indien dit laatste wel is gebeurd wenst hij een verklaring voor de bestemmingsvergadering. Hierbij vermeldt het raadslid dat de bedoelde bovenverdieping niet meer door de huidi ge eigenaar als woonruimte in gebruik is of gebruikt kan worden. De heer Ruyven keurt een dergelijke onttrekking van woonruimte af en vraagt het college op grond van de woonruimtewet en het al daar geldende bestemmingsplan hierte gen stappen te ondernemen. Daarnaast vestigt hij de aandacht op het pand Heemskerkerweg 42 dat al langer dan 6 maanden leegstaat en vraagt of er moge lijkheden zijn het pand te vorderen. Zo ja, of een dergelijke procedure ook van toe passing kan zijn op andere leegstaande woningen in de gemeente. De meisjes 1978 in bloemen- lichting Scarbo rough. De blazers gingen na het sei zoen de kast in voor de opvolgsters, blouse en rok mochten voor veer tig gulden mee naar huis. Stichting alg. maatschappelijk werk, J, Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9' uur. Tel. 10661. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstr. 56, X 14441, woensdag 19.00-20.30 uur hobby- en zaï- club 6-14 jr. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, woe® dag 19.30-21.30 uur tot 16 jaar, donderdag 9.J 11.30 uur peuterspeelzaal, 9.30-11.30 uur textiel werkvormen, 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur nai en, 16.00-17.30 uur hobbygroep 7-9 jaar. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 21 woensdag 20.00-22.00 uur jeugdinstuif, 20# 22.00 uur textiele werkvormen, donderi 10.00-11.30 uur WAO-Engelse les. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 2ï woensdag 18.30-19.30 uur zelfverd. voor vrot wen, 20.00-22.00 uur kleien en kletsen, 20# 22.00 uur bloemschikken, donderdag 9.00-11.3 en 13.30-16.00 uur peuterspeelzaal, 11.30-15.3 uur VIDO. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat Velsen-Noord. Woensdag 19.00-20.00 uur jaa ballet, donderdag 9.15-11.15 uur peuterspeei zaal, 9.15-11.15 uur vrouwen gespreksochte® 9.30-11.00 uur badminton, 9.30-10.15 uur gyr voor ouderen, 10.00-11.30 uur textiele werkvoi men, 13.30-17.30 uur jongerencafé, 18.00-19.Of uur judo gevorderden. Sociëteit Asterix, Larixstraat 2, IJmuidet woensdag 20.00-23.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat woensdag 21.00-22.30 uur gezinszwemmen, to. 22.00 uur solarium, donderdag 9.30-10.20 uit gemengd zwemmen volw., 12.00-13.30 uur gen zwemmen, 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen 9.00-18.00 uur peuterbad, 6.45-22.00 Solarium. Instructiebad, donderdag: 9.45-10.45 uur moe der en kind; 11.00-12.00 uur gemengd zwemmen Creativiteitscentrum IJmond, Clara Stem school Moerbergplantsoen, woensdag 20.06 22.30 u. boetseren en potten bakken. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I Zeestraat, woensdag 20.00 uur „Race naar de schroothoop”. Kennemer II, Zeestraat, woensdag 20.30 uur, „Ludwig”, arthouse cyclus. Luxor I, woensdag 19.00 en 21.30 uur „De vier vuisten op safari”. Luxor II, woensdag 19.00 en 21.30 uur: „Qua drophenia”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandwee 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, woens dag 18.30-21.00 uur alle leeft., donderdag ge sloten. Jeugdbibliotheek, K. Smithstraat 110a, don derdag gesloten. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding donderdag 14.00- 15.00 uur. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550-19142. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, woens dag 18.30-21.00 uur volw., donderdag 10.00-12.00 65+ers. Speeltuin Poelenburg, H. Pootstr. dagelijks van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, woensdag 18.30-21.00 uur, volw. donderdag ge sloten. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t/m vrijd. van 10-12 en 13.15-16.45 uur. De Lichtboei, Maasstraat, donderdag 9.00- 12.00 en 13.00-16.00 uur belastingspreekuur. Stichting alg. maatschappelijk werk, v. d Hoopstraat 27, Beverwijk. Spreekuur op werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur. Tel. 30766. BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemeriaan, woensdag 20.00 u. „Het geheim van Bear Island”. City II, Kennemeriaan, woensdag 20.15 u. cyclusvoorstelling „The turning point”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg -Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers Di. t.m zondag 14.00-17.00 en 10.00-12.00 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510- 91022 en 93088. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op -werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Gesloten tot 1 maart. DIVERSEN Storingsnummer openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst. Bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst: iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- tlng, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Spreek uur: maandag en donderdag 10.00-12.00 uur. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkda gen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur Tel. 02550-11830 of 22169. Spreekuur Santpoort maandag en donderdag 9.00-10.00 uur Her vormd Wijkcentrum, Burg. Enschedélaan 67, tel. 023-376874. Sociaal Adviesbureau, spreekuur donderdag 09.00-10.00 uur, De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden-Sluiswijk, 11.00-12.00 uur, De Duin pan, Duinweg, Santpoort-zuid. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe kliën- ten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t/m donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550- 19124. Sporthal IJmuiden-Oost, woensdag 19.00- 23.00 zaalvoetbalkompetitie. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Woensdag 19.00-21.30 uur. Donderdag 10.00-12.30, 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tlenerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Donderdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Umulden-West, Zeewijkplein 27-29. Donderdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur volw. en tieners. Filiaal Santpoort-Noord, Crocussenstraat 1, donderdag 14.30-17.30 u. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 tussen 11.00 en 12.00 uur. Donderdag 9.30, 10.30 en 11.30 uur Engels, 9.30- 11.30 uur creatief bezig zijn. 11.00-12.00 uur spreekuur wijkpostleider, 14.00, 15.00, 16.00 uur gymnastiek. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30-21.30 uur maan dag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6