Ne 1 Braziliaanse Nieuwe lichtmasten voor honkbalstadion Gevaarlijke medicijnen ontvreemd hciven- berichten DamiatePers in de vishak] carillonklankën maatschappij op Schiphol n ili fe dalaaHh».: a FEESTVIERDAAGSE IN KLASSICISTISCHE STIJL IJmuider Courant m m o o cc LU Bijna l'h miljoen in puzzelaktie carnavals^ kort ijmondniejws PARTNER-DEALER WONINGISOLAHE VOOR NOORD-HOLLAND GEVRAAGD ZATERDAG 9 FEBRUARI 1980 Z A IJMOND 4 L jé 3milj PRC 2milj Actie Klavertje Vier” c 1980. LU CC LU Protestantse Begrafenisvereniging Twe Zakdo is geki Oerho doen ten tiji die ze soep t klore van d vormd des in racaib Onvermijdelijk „Herkenbaar” DE REISSOMMEN ZIJN: IN DE REISSOM IS BEGREPEN: het vervoer per bus Haarlem- Emmerich en Nijmegen-Haarlem volledige verzorging aan boord O? Weekend’ U kunt zich laten inschrijven voor deze reis bij: Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman, Gedempte Oudegracht 82, 2011 GV Haarlem. t I Mm (ADVERTENTIE) Gymnasium Felisenum viert zesde Het j 1 (ADVERTENTIES) Stirling Brig, 155,00 I ,,’t Felisenum" aan de Van Hogendorp- laan in Velsen-Noord. Rechts op de foto het oorspronkelijke gebouw (westvleugel). In oostelijke richting kwamen in 1953, 1966 en 1976 uitbreidingen tot stand. f 235,- per persoon 270,- per persoon 295,- per persoon 295,- per persoon Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) - Telefoon 14576 De kosten van de vervanging van de schijnwerpers heeft de gemeente Haar lem op zich genomen. De gemeenteraad verleende in het verleden hieraan zijn goedkeuring. In totaal is er met de nieuwe lampen een bedrag van 475.000 gemoeid. Oorspronkelijk zou de vervanging van de schijnwerpers in drie fases gerealiseerd worden. In verband met de vergroting van het stadion worden de tweede en derde fase echter tegelijkertijd uitgevoerd. BEVERWIJK. Uit een op de Zee straat in Beverwijk geparkeerde perso nenwagen is donderdagavond een hoe veelheid medicijnen gestolen, die bij in wendig gebruik door kinderen gevaar voor de gezondheid kan opleveren. Ariba woord Umuidi Amerik Glorie i HOOFDREDACTIE: Jos L. Lodewijks E. Koning DIRECTIE: Mr. H. C. van der Mije BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van zaterdags van Alice een dar Een frit bruine Dertig j sporen een de; IJmuid schijnt enige ti, peren p oceaan. „In IS oorlogst Cardon voor de gewonn sing na dertig jt rend en voering Haar lie haar Ne nieuwe deze lie ma voo lichaam Je op i Venezol aan zelf Oudeweg 12-14, Haarlem tel. 023 - 31 90 53 In 19f lijk ver over va rugkeer jaar lan; de scho genoem Maracai van Ve ontbijt, bestaat, het mie dags zij vrouwe: „Voot stukje k het alge voor da demia g af moe Het is c ke oefe Wel hek geven, Zes e standen gende 1 IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 6935 kg tong; 33 kisten tarbot en griet; 838 kisten kabeljauw; 32 kisten schelvis; 1417 kisten wijting; 1088 kisten schol; 135 kisten schar en 124 kisten varia. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 25,48-23,73; grote tong 15,75-14,69; groot- middel tong 16,99-15,82; kleinmiddel tong 19,27-18,45; tong één 20,39-19,27; tong twee 19,40-17,32. Per 40 kg: tarbot 623-404; griet 430-343; kabeljauw één 114-84; kabeljauw twee 122-92; kabeljauw drie 102-88; kabeljauw vier 98-82; kabeljauw vijf 82-64; schelvis drie en vier 118-80; schol één 66-55; schol twee 77-70; schol drie 90-74; schol vier 92- 74; wijting drie 46-34; schar 77-57; steen bolk 27-24; bot 28-24; tongschar 215-198. De besommingen waren: KW 29 16.200; KW 77 3700; UK 208 en UK 228 37.400; UK 235 2300; VD 19 en VD 73 3900; IJM 19 3900; verder waren er dertien Texelaars welke tezamen 400.000 besomden. Hierin opgenomen cijfermateriaal voor Ondanks een gestadig groeiend leerlin gental in de afgelopen decennia bleef ’t Felisenum een middelgrote school. Van Benten is daar zonder meer blij mee. „Leraren en leerlingen kennen elkaar hier gelukkig nog bij naam. Wij bleven door de beperkte omvang een herkenbaar onder wijsinstituut. Geen inteUigentsiafabriek met aHe organisatorische en onderwijs kundige nadelen die daaraan vastzitten.” De school ligt aan de zuidrand van de De dienst openbare werken, die in okto ber van het vorig jaar met de vergroting van het honkbalstadion is begonnen, hoopt voor 1 april dit jaar klaar te zijn met de werkzaamheden. Op die datum start namelijk het honkbalseizoen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het honkbalsta dion in het Pim Muller Sportpark in Haarlem-Noord heeft sinds gister middag vier gloednieuwe lichtmasten met schijnwerpers. De masten, die elk zo’n 25 meter lang zijn, werden in in elkaar geschoven gedeelten aange voerd. Met een kraan werden ze de lucht in gehesen. De hulp van een monteur bleek bij het karwei onont beerlijk. Hij moest hoog in de lucht de kraan loskoppelen. De dienst openbare werken had van tevoren de funderingen gemaakt. De nieuwe masten zijn geplaatst in het verre veld van het stadion. De masten ach ter de tribune blijven staan. Deze krijgen wel nieuwe schijnwerpers. Zoals elk jaar organiseren wij ook nu weer in samenwerking met het Reis- en passagebureau Hoyman Schuurman een feestelijke carnavalsreis op de Rijn. Ook nu hebben wij het U welbekende ,,MS RIJNPOORT” ingezet en de reis zal ongetwijfeld opnieuw een succes worden onder de geweldige leiding van de hofmeester GOBI VANETIE. Uitsluitend telefoon: 02550-10519 voor Santpoort: 023 - 31 90 53 18.30-19.00 uur 11.30-12.30 uur hut met warm/koud stromend water. hut met douche/toilet luxe hut met douche/toilet eenpersoonshut met douche/toilet levende muziek aan boord reisverzekering De ingestelde lustrumcommissie heeft hiervoor een programma samenge steld met onder meer lezingen en demon straties, een barokconcert (’s middags in de aula van de school) en een slotbal. Bijna anderhalf miljoen is inmid dels bijeengebracht in de puzzelak tie „Klavertje Vier”. Met de op brengst van puzzel 19 van ruim 70.000 is deze tussenstand bereikt dankzij het intensief puzzelen ten bate van de Gehandicaptensport in Nederland en voor de organisatie van de „Olympische Spelen voor Ge handicapten 1980”. Ook deze week is er weer een fraai scala aan prijzen met o.a. een kleurentelevisie en een super electronische naaimachine. Zie verder de puzzelpagina in deze krant. Wij garanderen u een krachtige onder steuning op het vlak van technische know how specialisatie van uw personeel), reklame promotie, marketing beleid enz. Als financieel krachtige onderneming kunnen wij u bovendien een interessant zakelijk voorstel doen. Meent u in aanmer king te komen voor dit .zware" maar bijzonder interessante dealerschap, schrijft u dan onder nummer 5046 aan het burn van dit blad, met in de linker bovenhoek van de envelop de vermelding D.N.H. Uiteraard kunt u rekenen op een diskrete behandeling van uw reaktie. VELSEN. Velsens stadbeiaardier H. de Ligt bespeelt zaterdagmiddag van vier tot vijf het carrillon op het Plein 1945. Het programma luidt als volgt: 1 Koekoek preludium, M. van den Gheijn; 2 drie Nederlandse volksliedjes a. komt vrien den in den ronde, b. ain boer wol naor sien noaber toe, c. daar was laatst een meisje loos; 3 a. Tempo di gevotte e double ditem- po di gevotte, W. de Fensch, b. Adnate, D. de Raick, 4 Improvisatie, H. de Ligt; 5 Hemony, A. de Klerk, prelude, etude, Sici liano, toccata; 6 drie Nederlandse volks liedjes, a. Driekusman, b. Jan Pierewiet, c. boerenschots; 7 studie in re klein, S. Mees; 8 Tocacata pour carillon, G. Clément. Zoals bekend is openbare werken bezig met het vergroten van het honkbalsta dion. De stichting de Nationale Sporttota- lisator heeft hier een subsidie van ƒ650.000 voor beschikbaar gesteld. Om dat het veld een grotere oppervlakte krijgt, zijn langere lichtmasten noodzake lijk. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de masten zouden worden verlengd. Verlenging bleek later echter duurder te zijn dan vernieuwing. SCHIPHOL. De Braziliaanse lucht vaartmaatschappij VARIG zal met ingang van 4 maart geregelde diensten tussen Amsterdam en Rio de Janeiro gaan onder houden. De nieuwe dienst zal een maal per week, met een Boeing 707, worden uitgevoerd. Op de vlucht vanuit Amster dam naar Rio de Janeiro zullen Lissabon en Recive (Brazilië) worden aangedaan, op de retourvlucht wordt alleen een tus senlanding in Lissabon gemaakt. VARIG, Via<?ao Area Rio Grandense, wordt de 65ste luchtvaartmaatschappij die Schiphol met geregelde vluchten gaat aandoen. VARIG, in 1927 opgericht, is de grootste luchtvaartmaatschappij van Zuid-Amerika. De maatschappij die al vele jaren een kantoor in Amsterdam heeft, voerde in het verleden incidenteel chartervluchten op Amsterdam uit. schoolverlaters in 1979 biedt, zo leerde de praktijk, niet voldoende houvast voor be rekening van het eigen leerlingenaanbod. Inplaats van een geringe teruggang (resul taat van exacte doorberekening) werd het cursusjaar 1979-1980 met een licht geste gen leerlingental begonnen. 1983 wordt in beide scholennota’s genoemd als jaar van absolute teruggang voor heel het plaatse lijke onderwijs. Omdat vergrijzing door werkt in het gehele IJmondgebied acht rector Van Benten een ommekeer als ge meld in de gemeentelijke nota’s inder daad onvermijdelijk maar „een punt van lager zorg”. Op eerdergemelde data wordt het schoollustrum gevierd met evenemen ten voor (en door) leerlingen, ouders, do centen en oud-leerlingen. Als topper wordt voor 16 februari aangekondigd een reünie waarbij naast de laatste drie cate gorieën ook oud-leraren worden betrok ken. woonwijk Velserbeek (Van Hogendorp- laan) temidden van riante villa’s en overvloedig groen. De regiefunctie is on miskenbaar. Eenderde van de leerlingen komt op dit moment uit de buurgemeen ten Heemskerk, Beverwijk en Castricum. Met zo’n breed „voedingsgebied” is van een teruglopend leerlingental in tegenstel ling tot het lager onderwijs in Velsen nog nauwelijks sprake. Met een sterk vergrij zende bevolking houdt de gemeente Vel sen daar voor de toekomst echter wel degelijk rekening mee. Het Gymnasium Felisenum baseert zich voor eigen leerlin genprognoses op de Velsense scholenno ta’s die voor de woongebieden IJmuiden en nog eens afzonderlijk voor het gebied Driehuis/Santpoort-Velsen-Zuid zijn ver schenen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het gymnasium Felise num in Velsen-Zuid bestond eind vorig jaar op de kop af dertig jaar. Een weinig indrukwekkende mijlpaal zeker voor dit type school. De schoolleiding acht niette min enig feestvertoon bij dit zesde lus trum alsnog op z’n plaats. „Een school die binnen het maatschappelijke bestel weet wat zij waard is, haar eigen niet te onder schatten plaats kent, mag daarvan best naar buiten toe getuigenis afleggen als de gelegenheid zich voordoet.” Rector W. J. van Benten van de jubilerende school schrijft dit voorin de lustrumgids waarin opgenomen het complete programma af te wikkelen op de data 13, 14, 15 en 16 februari. Voor dit gymnasium ten behoeve van alle gezindten”, kortweg aangeduid als ,,’t Felisenum”, was 1949-1950 het allereerste cursusjaar. Gestart werd met tien leerlin gen. Zij maakten hun entree in een be staand schoolgebouw dat oorspronkelijk als openbare lagere school fungeerde. De oude naam „Velserbeek” werd bewust ;door het welluidende Felisenum vervan gen om los te komen van het wijkgebon- den karakter. De „openbare lagere school Velserbeek” droeg een sterk plaatselijk karakter. De nieuwe school bouwde snel een goede naam op als centrum voor een klassieke opleiding en trok leerlingen uit Velsen èn de noordelijke buurgemeenten. Ten tijde van de oprichting had de prof. M. S. Visseringscollege aan de Brinio- straat nog de status van Rijks-HBS. Voor Velsenaren met voorkeur voor openbaar onderwijs ontbrak binnen redelijke af stand een voorziening voor een klassieke opleiding ten behoeve van hun kinderen. Dat ’t Felisenum in een duidelijke behoef te voorzag bleek weldra uit een stijgend leerlingenaanbod. Gespreid over zes (dub- bel)klassen staan momenteel 285 meisjes en jongens ingeschreven. In lokaliteiten met oorspronkelijk een lagere-school- functie krijgen zij de leerstof voorgescho teld passend in de klassieke opleiding. Na een brugklas (voorheen onderbouw) wordt gekozen voor de „rompvakken” grieks en latijn of een combinatie van beide. De klassieke wereld met haar uitin gen van kunst en wetenschap speelt ook daarbuiten een belangrijke rol, zegt rector W. J. van Benten. „Als vormend element speelt dit door in aHe leervakken.” Kindercarnaval. In het buurtcentrum De Mei wordt maandag 18 februari carna val gevierd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Om twee uur ’s middags begint dit festijn in het buurthuis aan de Geelvinck- straat in Velsen-Noord. Uiteraard komen alle kinderen verkleed. Vakantie. Voor de jeugd van Velsen- Noord gaat het buurtcentrum De Mei een vakantieweek organiseren. Er worden twee groepen samengesteld. Voor kinde ren in de leeftijd van 7 tot 12 jaar en voor 12- tot 16-jarigen. Over de kosten en het reisdoel is nog niets bekend. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij het buurt huis aan de Geelvinckstraat 26 te Velsen- Noord. Telefonisch kan men inlichtingen verkrijgen onder nummer 02510-24025. Spreekbeurt. Op uitnodiging van de V.V.D.-afdeling Beverwijk houdt me vrouw A. Krijnen, lid van de tweede ka merfractie, een spreekbeurt met als the ma ’’Waar staat de V.V.D. in het politieke spectrum”. Deze spreekbeurt wordt maandag 11 februari gehouden in de Nieuwe Slof aan de Kerkstraat 48 te Be verwijk en begint om 20.00 uur. De medicijnen in de vorm van bruine dragees (20 stuks) en witachtige gevlekte tabletten (80 stuks) zijn verpakt in een tweetal flesjes. De diefstal heeft donder dagavond tussen 20.20 en 22.15 uur plaats gevonden. De Beverwijkse politie heeft na kennisname van de diefstal een waar schuwing uit laten gaan, daar bij inname van een groot aantal tabletten door kinde ren ernstige gevolgen voor de gezondheid kunnen ontstaan. f 15,90 45,85 60,00 180,70 233,00 0,80 Telefoon: 023-313150. Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur. Het plaatsen van de nieuwe lichtmasten in het honkbalstadion was toch nog een heel karwei. Op de foto daarnaast is de monteur op acrobatische wijze bezig de kraan van de mast los te koppelen. Op de onderste foto: twee masten staan, een derde ligt op de voorgrond. lustrum als middelgrote school BUREAU: Redactie en administratie: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden postbus 18, 1970 AA IJmuiden tel. redactie: 02550-15389 na kantoortijd: 02208-3577 .tel. adm: 02550-15437 en 16450 postgiro: 273107 telex: 41866 ADVERTENTIES: telefoon 023-31 90 53 GROENTJES: gerubriceerde advertenties, uitsluitend telefoon 023 - 31 92 72 ABONNEMENTEN: bij vooruitbetaling (inclusief 4% BTW) per maand per kwartaal per post perjaar per post losse nummers buitenland per kwartaal BENODIGDE REISDOKUMENTEN: een geldig paspoort of een paspoort dat niet langer dan 5 jaar verlopen is of een toeristenkaart L Als een der grote landelijke onder- ment voldoende nivo te hebben om een nemingen op het gebied van woningisolatie- snelle uitbouw te kunnen bolwerken, achteraf verwachten wij de komende jaren een forse groei van onze markt. Om deze groei ook in Noord-Holland aan te kunnen, zoeken wij kontakt met een financieel gezond bedrijf van minimaal 50 man, dat interesse heelt in een vast dealer schap Wij denken aan een bedrijf met enkele jaren ervaring in de ambachtelijkedienst- verlening. bij voorkeur op het gebied van de verkoop en de plaatsing vait dubbele beglazing. Daar het een groeimarkt met grote mo gelijkheden betreft, dient onze toekomstige partner-dealer kwa organisatie en manage- Donderdag aangekomen: Tollan, Las Pal mas; Neptunus, Dusavik, IJmuiden; Hela, Goole; Ank, Huil; Whestbank, R.dam; Hand Fortune, Liverpool; Belcargo, Tu- barao; Suntis, Boston, IJmuiden; Func tion, Colchester; Finnmaster, Hamina, Velsen; San Juan de Gatzelugatze, Sout hampton, IJmuiden. Donderdag vertrokken: Anna Draco- poulos, Rouen; Villiers, Hamburg; Bore Moon, Terneuzen, Velsen; Sun Coast, Las Palmas; Bulgaria, Tampa; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Stintfang, R.dam; Eco Sade Algiers, Beverwijk; Neptunus, Esbjerg, IJmuiden; Duro Ocho, Santan der, IJmuiden; Springbuck, Cont. Plat, Velsen; Corona, R.dam; Scheldeborg, Walvik; Helena Jayne, Portsmouth; Nor- forlk Shore, Cont. Plat, Velsen; Hanover- land, Hannoverland, Jakarta. Vrijdag aangekomen: Essex shore, Cont Plat, IJmuiden; Hodo, Rotterdam; Astronomer, Tilbury; Hartebeest, Cont Plat, Velsen; Anna Oden, Gothenburg; Lynx, Antwerpen, Netty, Boston; Bolivia, Bremen. Vrijdag vertrokken: IJmuiden, Cont Plat.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 4