Simpele zege damesteam VIDO ZET ODIN OP ZIJSPOOR Sterk basketbal ondanks gemis Armstrong Heemskerk kansloos sportpuntiqj Opvallende prestaties DEM-atleten Jan ter Wengel verlaat IJmond Damesteam faalt defensief Opmerkelijke prestatie IJmond-heren Butter snelste bij Kennemerland s 20 21 MAANDAG 1 1 FEBRUARI 19 8 0 n t iding "livea een jfers \/EV- t veau) het sportief een ig iniek te :en len voor m na’s. IS Dubbel succes Akrides-jeugd 5 Stars deklasseert Donar Tony Parker: schuwde show niet. KIC in tweede VIDOOdin 19-10 (10-5). Yvonne Kerk- kamp 3, Anja van der Worp 3, Mia de Graaf, Marlies van Gulik, Anneke Kok en Ingrid Waalboer. Het zwakste deel van de Odin-ploeg vormde gisteren de verdediging. Dat Odin Veel beter deden de heren van Odin het in Utrecht. Het ontvangende Achilles ’28 werd voor de tweede keer in dit zaalsei- zoen niet één doelpunt verschil verslagen: 16-17. Het winnende schot van Rinus Adri- chem kwam voort uit de laatste „alles of niets”-aanvalspoging van de Heemskerk se debutant. Aan de kop van de ranglijst handhaafde zich Parker/Leiden, dat overigens met 81- 74 van Nashua/Den Bosch verloor. Na Boot bij Den Bosch zal ook Blom zo goed als zeker aan het eind van dit seizoen bij Leiden vertrekken. Komend seizoen wil len de Leidenaren een full-time trainer coach aantrekken. Al na tien seconden mocht Odin-keep- ster Marja Beers de bal voor de eerste keer uit het doel halen. De wijze waarop uitdrukking gebracht kon worden. Te veel persoonlijke fouten hielden een fantasie loos Donar vanaf de vrije worplijn tot 35- 34 in de race. Toen echter demareerde de thuisclub en moest Donar toezien hoe de achterstand tot 47-40 opliep. Wie gedacht mocht hebben dat de be zoekers de zaken na de rust energieker zouden aanpassen, kwam bedrogen uit. Het Haarlemse overwicht werd steeds groter. De fel op de man spelende Haar lemmers veroverden opnieuw veel inter cepties, die verantwoordelijk waren voor een snel groeiende voorsprong. Volledig legde de thuisclub zijn wil aan de gasten op. Slechts balverlies van de show niet schuwende Parker, gaf Donar de kans nog iets terug te doen. Een belangrijke bijdrage aan de grote voorsprong lever den ook dit maal Simon Bruijn en Derek Joustra, die vele felle reboundduels met de gasten uitvochten. In gevaar kwam de winst echter niet, ook al mocht Donar tot 94-90 naderen. De Haarlemmers, hart stochtelijk toegejuicht door het publiek, gaven in de slotfase wel wat kansen weg, maar zorgden er via aantrekkelijk basket bal voor, dat Wayne Armstrong als een gelukkig man de Beyneshal kon verlaten. Morgen al weer staat het volgende duel voor Stars op het programma. Om half negen zal Amstelveen in de Beyneshal op bezoek komen. Eve and Adam StarsJRC Boxtel 69-57 (rust 31-34). Topscoorsters Stars: Wilma Tol (7-11), Irish Verwey (2-11) en Hellen Zwanenburg (4-8). gelijkmaker door een strafworp van Her man Lieuwes uit zijn doel te ranselen. De doelpunten van IJmond kwamen op naam van Johan van Huisstede (2x), René Kuypers (2x), Zolly Toth (2x), Aat Teeling Ondanks verdienstelijk handbal keek Odin vrijwel voortdurend tegen een ach terstand van één 5 twee treffers aan. Pas in de slotfase trok Odin de wedstrijd naar zich toe. Een niet gering aandeel daarin had matchwinnaar Rinus Adrichem, die drie van de laatste vijf Odin-doelpunten voor zijn rekening nam, en bovendien Jan Tuinenbreier en Jan van Rijn in staat stelde de overige twee achter de Utrechtse doelwachter te plaatsen. van Odin. De afstandschutsters Tineke Keet en Yvonne van der Hoorn bleken echter na hun langdurige blessures de afzetkracht daarvoor én het wedstrijdrit me nog te nadrukkelijk te missen. Alleen Anja van der Worp zag drie keer kans met een ver schot de „zesmansverdediging” van VIDO te passeren. Achilles ’28—Odin 16-17 (8-8). Rinus Ad richem 4, Jan Tuinenbreier 3, Dick Visser 2, Jan van Rijn 2, Kees de Ruyter 2, Bert Otten 2, Frank Hombroek en Frank Kloosterman (2x), Piet Strobbe (2x) en Paul Kuypers. Voor KIC scoorden Koos Heeremans (4x), Herman Lieuwes (2x), Ed Bleiji, Jacob van der Meij, Jan Heeremans en Kees de Bruin. Jos Lammertink heeft zondag bij zijn debuut de 22e Grand Prix van Saint Rap hael voor beroepsrenners gewonnen. Hij toonde zich in de eindsprint de snelste van een groep renners die zeventien kilometer voor de finish was ontsnapt. Zijn ploegge noot Van der Meer werd derde en Hennie Kuiper zevende. Jan Raas is winnaar geworden van de laatste etappe van de Ster van Besseges. Hij legde de afstand af in 3 uur 32 minuten en 20 seconden. De Nederlandse wereldkampioen was na 138 kilometer de snelste van het peloton. De Belg Daniel Willems bracht „de rit naar de zon” op zijn naam. De Zweed (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Een beperkt basketbal- programma in verband met de strijd om de nationale bekers, heeft alleen de meis jes en de dames van Akrides binnen de lijnen gebracht. Succesvol was de afgelo pen week vooral voor de IJmuidense jeugd, die eerst voor de beker met 72-24 over Zodiac zegevierde en vervolgens de vooruitgespeelde wedstrijd tegen AMVJ met 60-36 in winst omzette. De IJmuidense dames bleven eveneens op het goede spoor. In de streekderby tegen het de laatste weken goed draaiende Het dames volleybalteam van Corbulo uit Voorburg heeft in Munster de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het Euro pese bekertoernooi voor bekerwinnaars tegen de ploeg van USC met 3-0 verloren. Het werd 11-15, 8-15 en 10-15, waarbij de Duitse dames nauwelijks echt in gevaar zijn geweest. De wedstrijden van dit weekeinde voor de Europese zone van het tennistoernooi om de Davis-beker, hebben slechts twee verrassingen opgeleverd. Finland won in Helsinki met 5-0 van Polen, België verloor in Brussel met 2-3 van Oostenrijk, doordat Patrick Hombergen het laatste enkelspel van Peter Feigel verloor. Bernd Johansson won zondag de vijfde en laatste etappe van de wedstrijd, een rit van Rincon naar Ronda. Lia Bleeker startte op het voor haar wat vreemde nummer 800 meter hardlopen. Zij deed dat echter op verrassende wijze en won dit nummer in de tijd van 2.39,4 sec. Bij het hoogspringen werd zij tweede met 1,40 m. André Dijkman liep een snelle 1500 meter bij de jongens B en hij wist op de tweede plaats beslag te leggen. Deze DEM-man liet een tijd afdrukken van 4- 32,8 Bij de jongens A legde Ger Willemse beslag op de vijfde plaats in het nummer 3000 meter, waarbij hij een tijd van 9.50 sec. kreeg toebedeeld. Dick Groen liep bij de heren een goede 3000 m. In de d-klasse werd hij vierde in 9.37 sec. (Van onze atletiekmedewerker) NAALDWIJK. In een van de hallen van de bloemenveiling in Honselaarsdijk bij Naaldwijk werden zaterdag indoor- wedstrijden gehouden, waaraan door een groot aantal leden van de atletiekvereni ging D.E.M. is deelgenomen. Van de ou ders jeugd bereikten van hen vooral Lia Bleeker bij de meisjes en André Dijkman bij de jongens gouden resultaten. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Het nieuwe wielersei- zoen op de weg is gisteren door de Bever- wijkse Rennersclub Kennemerland inge zet met een onderlinge clubrit op het kleine rondje van het sportpark Adri chem met als inzet de door oud-renner Arie Vooren geschonken prijzen. Sjaak Butter greep de hoofdprijs door Cees van Borre en René Stals na ruim één uur koers in de eindsprint te kloppen. I Het damesteam van DVC leed in Praag in de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Rode Ster een 3-0 nederlaag. De setstanden waren: 11-15, 12-15 en 11-15. de Kometen werd een gemakkelijke 26-43 overwinning in de wacht gesleept. De Kometen - Akrides 26-43 (rust 10-21). Topscoorsters Akrides: Margriet Haver (6-2) en Wilma Bol (6-0). Tegen een zonder Belinda Blanken spe lend de Kometen heeft Akrides geen moei te gehad de hoge plaats op de ranglijst waar te maken. Gemakkelijk schakelde Akrides Stien Kraay de gevaarlijkste Haarlemse aanvalster - uit. Wel kregen door deze verdedigingstactiek de overige Kometen-speelsters meer vrijheid, maar zwakschieten was er de oorzaak van dat Akrides niet in moeilijkheden kwam. Aan vallend kreeg Akrides het zelf alleen in de tweede helft even moeilijk toen de thuis club het gat tot 20-27 verkleinde. Enkele wissels van coach Henk Wessel zetten de ploeg echter weer snel in het rechte spoor en beslisten de wedstrijd snel. 71, rdt (Van onze handbalmedewerker) PURMEREND/UTRECHT. De klap zal in het Odin-kamp hard zijn aangeko men. Wat een onbetwiste kraker had moeten worden tussen de Heemskerkse dameshandbalploeg en het thuisspelende VIDO met als inzet de eerste plek in de tweede divisie is gisteren in Purmer- end een zwakke vertoning geworden. Zwak, maar vooral ook eenzijdig. Het op alle fronten superieure VIDO legde in de eerste helft reeds de basis voor de uitein delijke 19-10 triomf, waarmee de ploeg van de wegens vakantie afwezige Henk Deen voorlopig is teruggewezen naar het tweede plan. De stand in de derde divisie E is: CSV 14-24, ZVM 13-20, De Blinkert 13-17, KIC 14-17, Concordia 14-16, Tornado 14-11, Berdos 14-11, SRC 14-11, IJmond 14-9 en HVH 14-2. Bij de adspiranten was Cor van Brienen de snelste. De ritten van de jeugdklassers werden gewonnen door Kees Roos (a-kl.), Danny Klardie (B-kl.) en Marco Burgering (C-kl.). I juist op dat terrein de slag heeft verloren is een constatering die boven elke vorm van twijfel verheven is. Op landelijk ni veau is het een zeldzaamheid dat één ploeg in een dameswedstrijd negentien doelpunten produceert. Dat VIDO giste ren zover kwam is eigenlijk nauwelijks de verdienste van de thuisclub te noemen. In een van Stars-zijde matig gespeelde wedstrijd heeft de thuisclub pas na de basketverwisseling de verwachte winst voor zich weten op te eisen. De aanvanke lijk wat laconiek spelende thuisclub, die het moest stellen zonder de zieke Marga van der Meijs, liep in die eerste spelperio- de zelfs een 21-30 achterstand op. Na de rust hadden de Sterren aan vijf minuten voldoende om een 39-41 achterstand om te buigen tot 51-41. Met name Irish Verwey en Wilma Tol zorgden er voor dat JRC Boxtel daarna een geslagen ploeg was. die treffer tot stand kwam was typerend voor het wedstrijdbeeld van gisteren. Keer op keer kreeg VIDO namelijk vani Odin alle gelegenheid om van afstand met succes aan te leggen. Het collectief falen van de Heemskerkse dames in de defen sieve zin. met Maija Beers als een weinig betrouwbare sluitpost, lag daaraan in hoofdzaak ten grondslag. Normaal gesproken is dat schieten van afstand ook één van de sterkste punten (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEMIJMOND. Met gemengde gevoelens zal Jan Kamman de tot afgelopen zaterdag succesvolle interim-coach van Donar de Spaarnestad na het duel tegen Eve and Adam Stars verlaten hebben. Zijn ploeg, die van een zonder Armstrong spelend Stars niets te duchten leek te hebben, werd door de Haarlemmers volledige gedeklasseerd. Verdiend zegevierde Stars met 94-90. De onverwachte Groningse nederlaag en het verlies van Punch met 92-90 tegen Frisoi-R in Dordrecht brachten Janbroers en de zijnen opnieuw in de race om de play-offs. Degradatie was er het afgelopen weekend voor Groningen, dat twee keer met grote cijfers verloor. Voor Delta Lloyd werden de perspectieven op behoud opnieuw ongunstiger. Niet alleen verloren de Amsterdammers van Amstelveen, maar bovendien won BOB de afgelopen week twee keer. ir Paul Kuypers (IJmond) wordt een vrije doortocht geboden naar het KIC-doel. Het schot van de IJmond-speler zal dan ook doel treffen. helft geklopt (Van onze handbalmedewerker) WIJK AAN ZEE. Voor het eerst sinds vele weken hebben de handbalheren van IJmond hun ware gezicht weer eens laten zien. Dat gebeurde in het tweede bedrijf van de streekontmoeting tegen KIC (11-10). De ploeg uit Velsen-Noord, die het eerste treffen tussen beide rivalen met 15-7 naar zich had toegetrokken, leidde halverwege nog met 2-6. „Voor IJmond was de wedstrijd na de eerste helft echter nog geenszins een ver loren zaak”, vond trainer Jan Wengel. „Van de zes doelpunten van KIC waren er namelijk drie ontstaan uit breakouts. Het was voor IJmond dus eigenlijk alleen maar een kwestie van de tegenstander op dat onderdeel af te stoppen”. Dat lukte IJmond voortreffelijk. Boven dien werd er door de thuisploeg in het tweede speldeel aanmerkelijk beter ge schoten. Werd er vóór de rust nog te scherp op de hoeken gemikt, met als ge volg enige schoten tegen paal en lat, na de pauze bracht IJmond meer overtuigings kracht in de aanvalslijn. Een niet geringe ruggesteun voor IJ mond vormde in die periode ook de arbi trage. Het scheidsrechtersduo grossierde in de meest vreemde beslissingen, met voor de pauze KIC in de rol van begun stigde ploeg, maar na de onderbreking juist met IJmond in die rol. „Ik vond dat van beide kanten de verdedigingen te veel werden bevoordeeld”, sprak KIC-aan- voerder Koos Heeremans. „Met meren deel van de aanvallen werd daardoor ont erecht afgebroken”. Het met veel overleg aanvallende IJ mond trok de stand tien minuten vóór het eindsignaal voor het eerst recht: 9-9. Een dergelijke prestatie verrichtte de ploeg van Jan ter Wengel vorige week ook tegen Tornado. Toen ging IJmond echter in de slotfase alsnog met 11-9 kopje onder. Gisteren leek die geschiedenis zich te herhalen toen Herman Lieuwes KIC uit een strafworp weer op voorsprong schoot: 9-10. IJmond, dat dit seizoen is getroffen door een schier onophoudelijke blessure- golf, dat het geluk dit keer echter aan zijn zijde. In de slotfase werd Koos Heere mans (KIC) voor twee minuten naar de kant gezonden. Van die „manmeersitua- tie” maakte IJmond door treffers van Piet Strobbe en Zolly Toth goed gebruik. IJ- mond-doelman Gerard van der Kolk weerhield KIC in de laatste minuut van de De standen in de tweede divisie D. Dames: VIDO 14-23, Odin 14-22, Aalsmeer 14-20, UD 14-14, DJK 14-13, IJmond 13-12, BDC 14-12, De Blinkert 14-9, Wijk aan Zee 13-8 en Sport Vereent 14-5. Heren: BDC 14-22, Aalsmeer 2 14-22, UD 14-20, AHC’31 2 14-16, Odin 14-16, Achilles’28 14-13, Niloc 14-11, Zeeburg 14-9, DWS 14-8 en HMS 14-3. (Van onze handbalmedewerker) BEVERWIJK. Aan de samenwer king tussen de handbalvereniging IJ mond en haar trainer Jan ter Wengel zal na beëindiging van dit zaalseizoen een einde gaan komen. Ter Wengel is werk zaam bij de ANWB, voor welke instantie hij met ingang van 1 maart 1980 als werkkring Nijmegen heeft toegewezen gekregen. Met die nieuwe werkkring valt het trai- nerschap van de herenselectie van IJ mond natuurlijk niet meer te combineren, al zal de handbaltrainer het huidige sei zoen bij IJmond gewoon afronden. Jan ter Wengel, die eerst als speler voor IJmond uitkwam, heeft de afgelopen twee seizoe nen de herenselectie onder zijn hoede gehad, terwijl hij ook de dames van die vereniging nog enkele maanden getraind heeft. Over het verloop van de huidige compe titie is Ter Wengel niet erg te spreken: „Mijn hoge verwachtingen waren al na drie wedstrijden de grond in geboord. We zijn bezig aan een erg moeizaam seizoen. Enerzijds komt dat door blessures. Een andere voorname rol vormt de gebrekki ge trainingsfaciliteit. Voor IJmond is maar drie kwartier trainingstijd per week beschikbaar”. StarsDonar 94-90 (rust 47-40). Topsco rers Stars: Parker (16-20), Bruijn (7-9) en Joustra (6-10). Donar: Jemison (6-18), Schultz (10-13) en Zwiers (6-12). Zonder Wayne Armstrong, die de afge lopen week geen succes had bij de com missie van beroep, hebben de desondanks zeer sterk spelende Haarlemmers zich op nieuw voor eigen publiek de meerdere getoond van Donar. In Haarlem onder streepte Donar in feite voor de zoveelste keer dit seizoen geen aanspraak te mogen maken op een plaats bij de laatste vier. In werkelijk alle opzichten schoten de gasten tekort. Plichtmatig bijna dachten de aan onderschatting lijdende bezoekers het du el te kunnen beslissen. Hoe gevaarlijk die instelling was, maakte de thuisclub al snel duidelijk. Negen minuten lang kon Donar met een uit de toon vallende Mike Schultz aan de goede kant van de score blijven alvorens de Haarlemmers bij 21-22 voor het laatst tegen een achterstand aanke ken. Plotseling ging de gecontroleerd spe lende thuisclub draaien en gesteund voor de volgepakte tribunes veroverde Stars een overwicht, dat via intercepties en ge varieerd aanvalsspel wel tot kansen leid de, maar dat niet direct in de score tot (Van onze tafeltennismedewerker) UMOND. In de landelijke tafeltenni- scompetitie heeft Heemskerk opnieuw de kracht ondervonden van Wibats uit Den Haag. Deze ploeg miste vorig seizoen op een haar de promotie, maar de kansen lijken ditmaal bijzonder groot. Door de nederlaag van Heemskerk met 10-0 werd de positie op de ranglijst er uiteraard niet beter op. Van de strijd tegen Wibats in de promo tie overgangsklasse valt voor Heemskerk weinig opwekkends te vermelden. Van enige spanning was helemaal geen sprake toen Wibats met de regelmaat van een klok de partijen binnen haalde. Van de Heemskerkse dames konden Annie van Opzeland en Tiny van der Kolk ieder een partij nog tot drie games rekken, maar winst zat er helemaal niet in. De Haagse dames Tessa Bröcker, Jolanda Hoefnagel en Melita Hoefnagel waren superieur. In deze groep verloor NOAD met 3-7 van Taverzo. De stand is nu: Wibats 4-8, Taverzo 4-6, NOAD 4-4, Heemskerk 4-3, WV 3-1, TOG 3-0. In groep A doet Prowano het niet zo best. Deze Haarlemse ploeg staat na vier nederlagen op de laatste plaats, zodat opnieuw degradatie in de lucht zit. Bij de heren heeft Onkyo in de promotie hoofdklasse de beste papieren en voert TYBB de ranglijst aan in de overgangs klasse. In de promotie overgangsklasse verspeelde Onkyo 2 het eerste punt, ter wijl TYBB 2 voor de eerste maal tot een overwinning kwam. Onkyo 3 staat er in groep S niet zo best voor met één punt uit vier wedstrijden. Stand: HE: Parker 32-58, Nashua 33-54, Am stelveen 33-48, Donar 32-38, Eve and Adam Stars 33-36, Punch 32-34, Frisol-R 32-32, BOB 31-24, Delta Lloyd 33-20, Rotterdam-Zuid 31-8. BV Groningen 34-4. DE: Delta Lloyd 26-46, BOB 23-42, Rotter dam-Zuid 26-42, The Blue Stars 25-34, Eve and Adam Stars 26-26, Jolly Jumpers 24-20, Voor burg 25-20, Raak 24-12, Boxtel 26-8, DAS 25-0. Mede door het goede weer was er zowel onder de renners als hun supporters veel belangstelling voor het eerste onderlinge treffen. Van de amateurs bleken Sjaak Butter, Cees van Borre en René Stals met de liefhebber Ron Duin goed overwinterd te hebben, want dit viertal wist alle overi gen op één ronde achterstand te zetten. Voor Ton Duin die als liefhebber eerder een punt achter het karwei mocht zetten was er toen geen vuiltje meer aan de lucht. Hij legde in zijn categorie onbe dreigd beslag op de zege. Van de drie op het voorplan overgebleven amateurs r bleek Sjaak Butter in de spurt over het T scherpste eindschot te beschikken. Akrides - Zodiac 72-24 (rust 43-18). Topscoorsters Akrides: Ans Roosenstein (11-7), Corina Duin (9-4) en Hellen Post (8-4. Voor goed bezette tribunes heeft Akrides al in de eerste van twee wedstrij den een plaats bij de laatste vier in de bekerstrijd veroverd. De gasten, die in geen enkel opzicht de strijd met de thuis club aan konden, werden binnen tien mi nuten naar een beslissende achterstand gespeeld. In de return van morgen zal het Akrides in Den Helder weinig moeite kos ten om de thuis veroverde marge vast te houden. Akrides - AMVJ 60-36 (rust 29-18). Top scoorsters Akrides: Ans Roosenstein (4- 8), Hellen Post (4-6) en Wilma de Boer (6-7) In een uitstekende wedstrijd heeft Akri des een niet volledig AMVJ geen enkele kans op een verrassing gegeven. De IJ muidense zone, die in de eerste helft veel intercepties opleverde, gaf de thuisclub ruimschoots de kans het wapen van de break met veel succes te hanteren. Een duidelijk rebound overwicht zorgde er ook in de tweede helft voor dat Akrides steeds verder kon weglopen van de bezoe kers. Stand D2C: Zeemacht 18-36, Hoppers 20-32, Akrides 19-30, Hoofddorp 19-22, Mosquito's 17-20, De Kometen 19-20, Noordkop 18-18, Wartburgia 18-18, Grata- ma-DSS 18-16, Falcons 18-14, HOC 18-14, Wilskracht 16-6 Zodiac 17-6, Herbrink Guardians 19-2. De uitslagen: amateurs: 1. Sj. Butter, 2. C. van Borre, 3. R. Stals, 4. P. Vanacker, 5. R. van Geenen. Liefhebbers: 1. Ton Duin, 2. J. Timmer, 3. L. de Vet. Nieuwelingen: 1. Ron Bos, 2. R. Nat, 3. A. Winkelaar. 1

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21