John Peters Full Speed: dé outsider afscheid met om damtitel zege (7-6) Haarlemse selecties gedeeltelijk geslaagd 9 Jos Niesten Badminton-interland verklaarbaar verlies in snel op Jaap Edenbaan Kunstgebitten The Smugglers klopt Meervaart 1 ZAALHOCKEYCOMPETITIE BIJNA AFGELOPEN Tweede plaats In handbalduels tegen Noord-Holland Noord VANIhUI EVE+ADAM STARS tegen: 21 1980 DINSDAG 12 FEBRUARI SPORT 2( g 12 - 2 - '80 SHOES NOORDHOLLANDS PH1LHARMONISCH ORKEST 'F.VF^tADAM SHOES 1 I Geen losraken of verschuiven meer van TEVE^ADAM AMSTELVEEN Spanning in tweede klasse p na volle winst Scheybeeck CISKA BUTTER: aan leiding in groep B. (ADVERTENTIE) Baiketballvareniging 16 (ADVERTENTIE) Vreeburg-biljarters sterk (Van onze biljartmedewerker) 1 (ADVERTENTIE) 20.15 uur Begijnestraat 13, Haarlem van 10-15 uur; telefonisch 32 09 94 van 12-15 uur. n. Inte entrée f 12,- (a.i.) c.j.p. geldig kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertgebouw, Lange (Van onze schaatsmedewerker) AMSTERDAM. Herman Homma De relatief beste prestatie werd echter geleverd door Jos Niesten. De tuinder uit Heemskerk reed eindelijk weer eens een behoorlijke sprint. Niesten evenaarde zijn persoonlijk record: 44.5. Op de 1500 meter haalde de pupil van trainer Piet Schipper 0.4 seconden van zijn toptijd af. Niesten werd achtste in 2.11.0, Herman Homma BLOEMENDAAL. In de competitie van het kampioen schap van Nederland om de KNBB-beker driebanden-groot heeft het team van Vreeburg een schitterende overwinning behaald op Die Haghe (6-2). Voor Vreeburg speelde Henk Kuyt een formidabele partij tegen Jan Lonunerts. Bij de dames behaalde Strawberries de tweede plaats in de eerste klasse door op het nippertje Zandvoort te verslaan (5-4). In een matige wedstrijd keken de dames uit Santpoort lang tegen een achterstand aan, maar Zandvoort kon de voorsprong niet behouden, wat mede te wijten was aan een tekort aan wisselspeelsters. Zandvoort bleef verder HIC de baas met 8-4 (rust 4-3). Na de pauzeechter liepen de Zandvoortse dames soepel uit naar een 8-4 zege. Strawberries versloeg het gedegradeerde HBS met 8-2. Belang rijkste goalgetters waren bij Strawber ries: Loes de Vries en Karin Lensink die goed stoorwerk verrichtte. Voor Zand voort scoorden vooral Karin van der Staak, Yvonne Ovaa en Marga Clement. ïn de derde klas versloeg Bennebroek met een aantal invalsters gemakkelijk Qui Vive met 10-5. Later op de avond werd de belangrijke partij tegen Myra met 2-1 ver loren. Myra staat nu bovenaan, met Ben nebroek op korte afstand volgend. Myra was tijdens deze wedstrijd sterker, maar de Bennebroekse dames waren qua sco ringskansen gelijk aan de dames uit Am sterdam (twee strafballen werden gemist). Haarlem kan de titel in de vierde klas bijna niet meer ontgaan. Met 18-0 werd Uitgeest verpletterd en Hennes met 8-4 verslagen. Invalster Keepster Miriam van de Sman redde vele malen knap. Dat laatste gebeurde evenwel te spora disch. De Noordhollandse dames profi teerden aanvankelijk goed van die onrust in de Haarlemse verdediging. Een 5-3 voorsprong voor de gastvrouwen was het logische gevolg. Toen Haarlem daarna overschakelde op een 5-1 systeem was het met de Noordhollandse scoringsdrift ech ter binnen de korstste keren afgelopen. De dames van Full Speed weten zich reeds twee weken verzekerd van de gradatie naar de tweede klasse. Maar de overwinning (7-6) op kampioenspre- tendent Concordia (H), die een eind maakte aan een serie van 65 wedstrij den zonder winst, deed alle doorstane ellende van de afgelopen twee jaar in één klap vergeten. Als kampioen in de eerste klasse kroonde zich nu Onze Gezellen dat IJmond 2 met 9-7 de baas bleef. De Haarlemse vereniging is daarvoor voor het eerst in haar bestaan doorgedron gen tot de landelijke competitie. Adsp. Harmeijer-Bruijn 2-0, Reparon-Bruijn 2-0, Jansen-Honschoten 0-2. Pupillen: Verdel- Nolet 2-0, Vermey-Heijne 2-0. Lezersgroep Haar lems Dagblad: Van Poeteren-Bruijn 2-0, De Coninck-Koster uiig., Stevenhagen-Vogelsang THEY ARE THE BEST! ADO-Concordia (H) 2 11-4 (7-2). Rita Dufrenne 5, Carla de Groot 4, Els Stolk en Paula Glorie. ADO hanteerde consequent een 6-0 verdediging. Voor Concordia ontston den daardoor betrekkelijk weinig kan sen op de Heemskerkse cirkel. Alleen in de eerste minuut namen de gasten één keer de leiding. Rita Dufrenne streek die rimpel echter onmiddellijk glad, waarna de thuisclub een comfor tabele voorsprong wist op te bouwen. Na de rust zakte het peil tot bedenke lijk niveau. Concordia (HPWijk aan Zee 15-15 (9- 6). Berry van der Linden 6, Arthur Bosman 3, Ruud van Willigenburg, Joop Pasma, Gerard de Moei, René Hartog, Leo Koster en Rens Koolstra. Koploper Concordia liet zich in de eerste klasse in eigen huis lelijk verras sen door het als voorlaatste gerang schikte Wijk aan Zee. Zelfs ontstonden in de slotfase enige riante mogelijkhe den op een volledige Wijk aan Zeese triomf. Scoringskansen op de hoeken van de cirkel werden evenwel onbenut gelaten. Full Speed-Concordia (H) 2 15-27 (8- 12). Peter Voetman 5, Harry van der Geld 5, Edwin ten Ni jenhuis 2, Ton Schuit, Jan van Rixel en Jan van der Bos. Alleen in deze vierde confrontatie tussen een IJmond-vertegenwoordiger en Concordia Hillegom ging de winst naar de bollenstreek. In dit veel te harde treffen stond de arbitrage op een laag pitje en liep Full Speed-speler Jan van Rixel een open hoofdwond op, die later in het Zeewegziekenhuis moest worden gekramd. De Hillegomse doel man was de onbetwiste uitblinker. Tactisch loopt het steeds beter met Joke en Marjan”. Niemand, die een kunstgebit heeft, behoeft meer op een kritiek moment in verlegenheid te raken, omdat zijn kunstgebit losschiet of ver schuift Maak een einde aan dit steeds dreigen de ongemak. Een weinig Dentoflx-poeder houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats. Dentoflx geeft U een gevoel van zekerheid. Probeer het nog vandaag. Bij apo theken en drogisterijen. Stelde Sörensen tenslotte vast: „Afge zien van het feit dat Marjan Ridder nog te traag aan het net komt door haar blessu re, ben ik niet ontevreden over deze unie ke trainingsmogelijkheid. Per slot van re kening zorgde Marjan Ridder met Joke van Beusekom voor de enige gewonnen partij, tegen Kilvington en Readhead. Uitslagen: Hoofdklasser Post-Blom 2-0, Mast- Bais 1-1, Abdoel-Peters 0-2, Van der Sluis vrij. Hoofdkl. B: Esselman-Warmerdam 1-1, Hollen- berg-Van Ombergen 2-0, Van Wort-Butter 0-2, Tielrooij vrij. (Van onze handbalmedewerker) SCHAGEN. De zaalhandbal-selectie- teams van de afdeling Haarlem hebben de eerste wedstrijden in de voorronde van de strijd om het landskampioen schap voor afdelingsteams afgesloten met een vijftig-procentsscore. De Haar lemse dames troefden Noord-Holland Noord in de met zo’n 250 toeschouwers goed gevulde Sparta-hal in Schagen, vooral dank zij een sterk gespeelde twee de speelperiode, met 9-6 af. Bij de heren ging de winst echter naar de Noordhol- landers: 20-16. Concordia (H>Full Speed 6-7 (4-4). Irmgard van Rixel 3, Ineke van Kessel 2, Tilly de Greef en Ingrid Spaan derman. De tactiek speelde een allesbepalen de rol in dit treffen. Vlak voor tijd, toen de Hillegomse formatie een 6-5 voor sprong had genomen, koos Concordia voor een zesmansverdediging. Die, op consolidatie gebaseerde instelling zou Concordia fataal worden. Full Speed nam namelijk juist alle risico’s door over te schakelen op het 3- 3-systeem. Fel stoorwerk, leverde tot tweemaal toe balbezit op voor de IJ- muidense dames, waarvan Irmgard van Rixel optimaal profiteerde: 6-7. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM/IJMOND. De laatste twee zaalhockeycompetitiewedstrijden in de westelijke eerste klasse zijn voor het reeds gedegradeerde Bloemendaal verloren gegaan. Tegen Kampong werd met 7-6 een nederlaag geleden en met maar liefst 10-3 werd van HGC verloren. In de tweede klasse heren wordt de kam pioen in het laatste weekeinde bekend. Scheybeeck uit Beverwijk staat er na twee overwinningen deze week het beste voor, direct gevolgd door Bennebroek. Stemden de resultaten de technische leiding van de afdeling Haarlem derhalve maar gedeeltelijk tevreden, het vertoonde spel van zowel de dames als de heren biedt nog alle perspectieven voor de ko mende confrontaties met de afdelings teams van Amsterdam (op 29 februari in Heemskerk) en Utrecht (op 15 maart in Zandvoort). Aan die wedstrijden tegen Amsterdam en Utrecht zullen op zaterdag 16 februari a.s. nog vriendschappelijke partijen voor af gaan tegen de Rotterdamse handbal vereniging Aktief. Die oefenduels vinden plaats in de TYBB-hal te Haarlem. De dames komen dan om 19.30 uur in actie, de heren om 20.30 uur. Gerard Keet: „Dat 5-1 systeem ging ons inderdaad beter af. Ook omdat Truus Draaijer en Yvonne Kerkkamp de cirkel- loopsters volledig aan banden legden”. Twee schoten van afstand van Jacqueli ne Aardenburg bepaalden de ruststand op 5-5, waarna Haarlem in het tweede bedrijf de wedstrijd volledig controleerde. Jolan- da Calandt (de Blinkert) keepte een prima wedstrijd - zij stopte o.a. twee strafwor- pen - en Marlies van Gulik en Elly Bol brachten meer vaart in de voorste lijn, waarvan Wijk aan Zee-speelster Jacqueli ne Aardenburg optimaal profijt trok. Concertgebouw Haarlem - vrijdag 15 februari 1980 VIJFDE CONCERT SERIE B Reeds na zeven beurten had Kuyt veertien caramboles laten annonceren, terwijl Lommerts er met pijn en moeite vijf op de lijst kreeg. Kuyts oplossingen via de merken waren perfect, stijlvol en doordacht. In de 33ste beurt plaatste Kuyt nogmaals zes caramboles en vijf beurten later beëindigde hij met een moyenne van 1.184 de partij. Eveneens goed speelde Hans Kemper tegen Gé Huisman. Kemper dicteerde de gehele partij. In de 38ste beurt scoorde hij zes caramboles en trok met een moyenne van 0.957 de winst verdiend naar zich toe. Maarten Wiersma won dankzij een ijzersterke eindsprint (in de 56ste beurt acht caramboles) met een moyenne van 0.645 van Huisman die een dubbel speelde. Henk Westrus echter verloor kansloos van een sterk optredende Rinus Nieuwenburg die een moyenne van 0.937 liet aantekenen. On danks deze winst kon Vreeburg geen prolongatie bewerkstelli gen van de eerste plaats in poule A. Deze is dit jaar voor team van Die Haghe dat in de halve finale zal moeten uitkomen tegen de winnaar van de ontmoeting in poule B, HMC of Weena. In de finale van het districtskampioenschap derde klasse driebanden-klein heeft Rinus Beusenberg beslag op de titel gelegd. In de vijfe ronde verdreef hij, door in 62 beurten Cor van Het niet over een eigen zaalaccommoda- t.' tie beschikkende Bloemendaal heeft een t moeilijk zaalhockeyseizeon achter de rug. f Clubs met eigen zaalfaciliteiten, veelal in E de veldcompetitie in de eerste klas spe- f lend, hadden door dit voordeel duidelijk F een voorsprong. Bloemendaal zal echter alles in het werk stellen om weer in de F hoogste zaalhockeyklasse volgend sei- zoen een nieuwe opzet met twee hoofd- 1 klassen van zes clubs terug te keren. Samen met Bloemendaal degradeerden i Victoria en Pinoké terwijl Klein Zwitser- 1 land kampioen werd en nu om de landsti- f tel mag gaan strijden. In de tweede klasse wordt de wedstrijd F tussen Bennebroek en Scheybeeck bepa lend voor de eindzege en de daarbij beho rende promotie. Stand aan kop: Schey beeck 8-14 (41-35), Bennebroek 8-12 (40- I 20). Tegen het gedegradeerde Zandvoort is na de eerste dag van de gewestelijke seniorenschaatskampioenschappen op de Amsterdamse Jaap Edenbaan, waarbij Klaas Vriend de grote afwezige was, de beste rayonvertegenwoordiger. De Lisse naar staat na twee afstanden - 500 en 1500 meter - op de negende plaats in het klassement. (Van onze rugbymedewerker) IJMOND. Na sinds september niet meer thuis te hebben gespeeld (in ver band met werkzaamheden aan het club gebouw en diverse afgelastingen) trad de Velsense rugbyclub The Smugglers zon dag aan tegen het Amsterdamse De Meer vaart. In een boeiende wedstrijd zagen de Velsenaren kans om een 16-3 overwin ning te behalen. De volledige eerste helft waren The Smugglers nabij de Amsterdamse 25 yards lijn te vinden, als gevolg van de vele balbehandelingsfouten van De Meervaart in driekwartlijn. De Velsense formatie maakte hier goed gebruik van en wist ook terreinwinst te behalen. Ook verdedigend maakten de Amster dammers geen sterke indruk. In de tiende minuut zag „winger” Theo de Weerd kans om door te breken en een try te drukken. Kort voor het rustsignaal vergrootte „cen ter” Peter Bakker de voorsprong tot 10-0. Na rust kwam De Meervaart iets terug en kon drie punten tegenscoren via een penaltykick wegens offside tijdens een scrum. Vervolgens stelde Peter Bakker de overwinning veilig door nogmaals na een fraaie solo de bal in het Amsterdams trygebied te drukken. programma: Richard Strauss - Don Juan Chopin - Pianoconcert no 2 Dvorak - Serenade in d kl.t. Enescu - Roemeense rhapsodie no 1 In groep A geldt John Peters als de grote outsider. Dat bleek eens te meer in zijn partij tegen Abdoel, waarin Peters massaal ten aanval trok. Abdoel zag zich genoodzaakt veel tijd uit te trekken voor het organiseren van zijn verdediging en dat brak hem later op. Peters hield het centrum redelijk onder controle en zag zijn tegenstander steeds meer in tijdnood komen. Abdoel verloor dan ook op de klok. Tijdgebrek tekende zich ook af in het interessante duel tussen Cobus Warmer dam en Jan Esselman. Zeer gehaast moes ten beiden een ingewikkelde klassieke stand afwikkelen en dat leek Warmerdam het beste af te gaan. Toch toonde Essel man aan, dat zijn tweede plaats in de Sub- Top van het Top Tien-toemooi geen uit schieter was. Zonder moeite bewerkstel ligde Esselman een puntendeling. (Van onze dammedewerker) HAARLEM. In Haarlem is het open damkampioenschap van Kennemerland van start gegaan. In de eerste voorronde waren de favorieten Theo Tielrooij en Wim van der Sluis vrij, waardoor in de A- groep Geert Post en John Peters samen de leiding hebben, terwijl in groep B dit het geval is met Piet Hollenberg en Ciska Butter. Niettemin luidt de algemene ver wachting dat Tielrooij en Van der Sluis zonder al te veel problemen een finale plaats opeisen. Voor deze finale zijn titel houder Wim de Jong en terugvaller uit het kampioenschap van Noord-Holland Theo Kuyl al automatisch geplaatst. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. Gisteravond heeft de Nederlandse badmintonselectie de offi cieuze interland tegen een Engelse B- selectie met 1-9 verloren. Een vergelij king van dit resultaat met de overwin ning van het Nederlands team afgelopen vrijdag in de officiële landenwedstrijd tegen Schotland (5-2) zou tot de voor de hand liggende conclusie kunnen leiden dat een Engelse B-selectie heel wat meer in de mars heeft dan de Schotse eerste keus. Maar de vergelijking gaat mank. Want al had bondscoach Steen Sörensen dan een voor Nederland wat gunstiger uitslag verwacht Nederland trad gisteravond om te beginnen aan zonder Rob en Marjan Ridder en Joke van Beusekom in de en- won Scheybeeck na een moeizame start (3-2 bij de rust) met 7-4. Topscorer was ook nu weer Jos Zonneveld, gevolgd door Jos van Hattum. Tegen een zwaar verde digend FIT werd met 4-1 gewonnen. Zandvoort was ook de mindere tegen FIT en verloor beide partijen. De heren van Alliance kwamen voor de laatste keer in actie in de zaalhockeycom- petitie. Met 7*4 werd er van Reigers verlo ren, na lange tijd te hebben voorgestaan. In een betere wedstrijd versloegen de Heemstedenaren later op de avond de Kikkers met 5-3. Veel opgelegde kansen werden verknoeid. Michiel Winkler, Frank Paulus en Jeroen Mes waren de belangrijkste schutters. Uitslagen: DE: Hanke de Kort-Kilvington 10- 12. 2-11, Karin Duijvestein-Sally Lead beater 1- 11, 0-11, HE: Richard Pal-Nick Yates 17-15, 7-15, 2- 15, Guus van der Vlugt-Steve Baddeley 1-15, 5- 15, DD: Joke van BeusekomVMarjan Ridder- Kilvington/Readhead 15-12, 15-9, Karin Duijve- steijn/Marja Ravelii-Leadbeater/Clarke 6-15, 14- 18, HD: Herman Leidelmeyer/Guus van der Vlugt-Bridge/Stokes 6-15, 15-18, Rob en Piet Ridder-Rofe/Yates 4-15, 7-15, GD: Herman Lei- delmeiier/Maija Ravelli-Rot'e/Leadbeater 17-18, 3- 15. 2e kl. A: Moonen-Van Leeuwen 2-0, Beringen- Van de Salm 1-1, Winnubst-N. Schouten 1-1, Van Maaren-Meijer 2-0. 2e kl. B: Van Wees-Blom 0-2, Hesselman-Van Schoor 0-2, De Vries-Van Veen 1-1, Tates-Van Mierlo. 2-0. Junioren: Bakker- Kalika 2-0, Ron Tielrooij-J. Schouten 2-0. Noord-Holland Noord-Haarlem 20-16 (6-7). Wim Brugman 7, Jacob van der Meij 4, Djurre Boukes 3, Zolly Toth en Erik van Tienen. Een vlot combinerend Haarlem miste in de eerste episode de kansen om de wed strijd naar zich toe te trekken. De Noord- hollanders presenteerden Haarlem de re kening daarvan in het tweede deel. Wim Brugman ging na zijn zes doelpunten op rij toen te veel op de solo-toer. In de slotminuten poogde Haarlem met een agressiever verdedigingssysteem (4-2 op stelling) nog te redden wat er te redden viel. Zoals zo vaak vielen de treffers toen „Zo’n verdedigende aan de andere kant. Ondanks goed kee- aanpak kan echter alleen succesvol zijn, perswerk van Rob Webster (Concordia) wanneer de middenspeelsters voldoende liep de thuisclub toen nog van 17-15 uit uitstappen”, aldus Keet. naar 20-16. le kl. A: Van Buuren-Ramdien 1-1, Masteling- Commandeur 1-1, Adelaar-Dankers 2-0, De Krij- ger-C. de Vries 0-2. le kl. B: Leemberg-Ramdien 0-2, Moeskops-Van de Polder 2-0, Jacobsen-Lui- ten 0-2, Balaydin vrij. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Voor zover er al een traan vloeide bij Full Speeds afscheid van de eerste klasse zaalhandbal van de afdeling Haarlem, dan was dat ze ker geen uiting van verdriet. „Veel eerder was er juist sprake van een kampioensstemming”, verwoordde coach Peter van Kessel de stemming in het Umuidense kamp. Stand (punten, moyenne, serie): 1 R. Beusenberg 11, 0.366, 4; 2 N. Schoenmaker 9, 0.368, 4; 3 G. Tromp 8, 0.418, 4; 4 J. Dam 8, 0.388, 5, 5 R. Hensbergen 8, 0.381, 4 6 J. Verheul 6. 0.345, 4; 7 D. Ferwerda 4, 0.351, 4; 8 C. van Schendel 2, 0.320, 4. inde BEYNESHAL Aanvang 20.30 uur. In de finale van het zevendistrictentoernooi driebanden-groot derde klasse, in Uitgeest gehouden, is R. Peereboom van de b.v. Excelsior uit Uitgeest winnaar geworden. De Haarlemmer Chris Spanjaard van b.v. Hof van Holland werd met vier punten laatste. In de finale van het jeugdkampioenschap van Nederland libre klein tweede klas dat afgelopen weekend in Deventer is gehou den heeft Karei Wittens uit Waalwijk de titel op moyenne (6.03) voor zich opgeëist. De Brederode-speler Hubert Baars behaalde met een moyenne van 4.98 een vijfde plaats. kelspelen. Dat scheelt al een heel stuk. Maar bovendien”, aldus Sörensen, „heb ben een paar Nederlandse spelers zich de laatste dagen in de interland en in het Duinwijcktoemooi te veel ingespan nen”. Deze wedstrijd was voornamelijk als oefening bedoeld. En daar zag hij duidelijk pluspunten. Rob en Maijan Rid der verloren weliswaar van Stokes en Readhead (18-15, 6-15, 5-15), maar ze her stelden zich duidelijk alweer van de af gang tegen Gilliland en Heatly. Karin Duijvestein, voor het eerst in nationaal verband, speelde leuk, al was de single nog te zwaar voor haar. Piet Ridder is goed gaan draaien: „Speciaal in de dub bels wilde ik een en ander uitproberen. Ik heb daarin meer stabiliteit, beter samen spel en tempoverhogingen gezien”. strijd tegen Die Haghe Schendel te verslaan, Rein Hensbergen van de eerste plaats. Toch liet Beusenberg in de voorlaatste ronde een steek vallen wel tegen Verheul die na een goed begin van de finale (drie ronden aan kop) teruggevallen was. Beusenberg moest hem remise toe staan. Hij werd nu direct bedreigd door Jan Dam en Hensbergen op één punt achterstand. Maar in de laatste ronde liet Beusenberg zien dat hij alleen recht op de titel had. In 41 beurten schakelde hij zijn concurrent Dam uit. Hensbergen zakte naar een vijfde plaats door de punten aan Tromp over te laten. Goede tweede werd Nico Schoenmaker die na een onopvallende finale geruis loos naderbij geslopen was. In de laatste ronde versloeg hij in 39 beurten Die Ferwerda, die, als eerste geplaatst in de finale, genoegen moest nemen met de voorlaatste plaats. Noord-Holland Noord-Haarlem (da mes) 6-9 (5-5). Jacqueline Aardenburg 7, Carolien Kerkkamp en Elly Bol. Het sterkste wapen van de „thuisclub” was in dit treffen het afstandsschot. Co ach Gerard Keet had dat echter goed doorzien. Vandaar dat zijn verdedigings systeem was afgestemd op een zesmans cirkelverdediging. JOS NIESTEN: behoorlijke sprint. negende (2.12.3) en Piet Bloedjes elfde (2.12.6). Toch kon over de hele linie van goede tijden gesproken worden want ook Herman Homma en Piet Bloedjes bena derden hun persoonlijke records. De Haarlemse baanselectieleden moes ten echter wel constateren dat het geslo ten blijven van de Kennemer kunstijs baan zich begint té wreken. Te weinig ijsuren brengen een achterstand aan het licht waarvan vorig jaar nog geenszins sprake was. Dat kemploeglid Frits Scha lij met overmacht beide afstanden zou winnen - 500 meter in 40.7 en 1500 meter in 2.06.0 - lag in de lijn der verwachtingen en dat ook Jan Derksen en Rolf Sybrandy niet te kloppen zouden zijn was ingecalcu leerd. Het gat met mannen als Co Giling, Pirn Keetman, Anton Pijpers en Jos Pronk is echter veel te groot. Uitslag (500, 1500 meter en klassement): 1. Frits Schalij 40.7 (1) - 2.06.0 (1) - 82.700; 2. Jan Derksen 41.3 (2) - 2.07.4 (3) - 83.767; 3. Rolf Sybrandy 41.9 (3) - 2.07.1 (2) - 84.267; 4. Co Giling 42.6 (6) - 2.08.0 (4) - 85.267; 5. Anton Pijpers 42.5 (5) - 2.10.7 (6) - 86.067; 6. Pim Keetman 41.9 (3) - 2.12.8 (12) - 86.167; 7. Jan Stekelenburg 42.6 (6) - 2.10.8 (7) - 86.200; 8. Jos Pronk 43.2 (8) - 2.10.0 (5) - 86.533; 9. Herman Homma 43.8 (9) - 2.12.3 (9) - 87.900; 10. Piet Bloedjes 43.8 (9) - 2.12.6 (11) - 88.000; 11. Jos Niesten 44.5(12)-2.11.0(8)-88.167. De wedstrijden worden vrijdagavond in Am sterdam voortgezet met een 3000 meter. dirigent: ELYAKUM SHAPIRRA solist: MICHEL BLOCK - piano

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21