1 n e o JAAROVERZICHT 1978 CBS hciven- berichten C&A CONCERTEN [politienieuws^ in d€ vishd nt d I la t kort ijmondnieuws L 1980 5 4 z I Losse kaarten f 15-, 3 concerten samen f 30,- Pas 65, CJP en kinderen resp. f 10,- en f 22,50. Luxe KAMERMUZIEK DINSDAG 12 FEBRUARI DOOR GEMIS BESTEMMINGSPLAN WEINIG WETTELIJK VERWEER Speelterrein Tweede nota uit over uitbreiding Stisa-staf Kinderjury kiest mooiste boek 1979 SCH r IJMOND 1 J (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Negentien inwoners van Santpoort-Noord zijn via een ^bezwaarschrift gericht tot het Velsense college in het geweer gekomen tegen dreigende hoogbouw in hun directe woonomgeving. De Sant poortenaar J. H. B. Ninaber wil door sloop van de panden Terrasweg 41 (voormalige boerderij-Vink) en 39 ruimte vrij maken voor de bouw van een flatgebouw van vier verdiepingen. Aan de bepaald niet geringe afmetingen van dit bouwprojekt (diepte 18 meter, hoogte 14,5 meter) is door het ontbreken van een bestemmingsplan voor de bouwlocatie op geen enkele manier te tornen. pi k (Van een onze verslaggevers) (ADVERTENTIE) 00 I ,90 85 00 70 00 80 van i ge- van con- r een e ge- kelijkheid van het omliggende erf is na ontruiming van de gebouwen ook in een brandweerrapport aan B. en W. geatten deerd. Het bouwplan, waarvoor momenteel bij de gemeente Velsen een vergunningaan vraag loopt, omvat bij elkaar twintig (koop)appartementen gespreid over vijf woonlagen onderling door een lift verbon den. Het gaat om luxe flatwoningen. Drie grote toegangsdeuren komen in de lang gerekte voorgevel aan de kant van de Terrasweg (noordzijde). Achttien balkons in de zuidgevel zien uit op de Middendui- nerweg. 84-67; kabeljauw vijf 80-61; schelvis twee 204-188; schelvis drie en vier 118-88; schol één 86-52; schol twee 76-56; schol drie 94- 76; schol vier 92-50; wijting drie 48-34; schar 90-34; tongschar 314-232; kuit 67-54; steenbolk 26-24; krab 61-48; bot 26. Diefstallen - Uit een kleedruimte in het Beverwijkse Sportfondsenbad zijn zon dag kenteken- en rijbewijs alsmede 25 betaalcheques van een 41-jarige Heems kerker gestolen. Bij een inbraak in een loods van Bakker Winkel in Beverwijk zijn in het afgelopen weekend verschillen de flacons met ontsmettingsmiddelen ver dwenen. Tijdens een carnavalsavond in Lommerlust, aan de Peperstraat in Bever wijk is vrijdag een geldkistje met circa 250 5 300 gulden gestolen. Brand - Bij een brand in een koffiehuis aan de Trawlerkade in IJmuiden is maan dagnacht rond 24.00 uur voor circa 30.000 gulden schade aangericht. De brand was ontstaan in de keuken van de uitspanning die op het moment van de melding door een bewoner van het pand gesloten was. De brandweer schat de schade aan de totaal uitgebrande keuken op 25.000 30.000 gulden. De Brandweer was het vuur binnen een kwartier meester. De nablussing duurde tot 1.30 uur. bromfiets en een lichtmast. De jóngen moest met een bovenbeenfractuur naar het Rode Kruisziekenhuis worden overge bracht. Tassendiefstal - Een op de Willems- beekweg in IJmuiden wandelende 72-jari- ge vrouw werd zondag door twee jongens van haar tas beroofd. Hierin bevond zich vijf gulden en een pas-65. De tas werd zonder deze inhoud later terug gevonden in het duin. Het hoekige terreintje midden tussen de woonbebouwing langs de Terrasweg waarmee niemand eigenlijk goed raad weet Het schilderachtige met riet gedekte boerderijgebouw op deze plek wordt eerder als risicofactor dan als attractie ervaren gedrukt. De manier waarop doet daarbij kennelijk niet zoveel ter zake”. Met het laatste zinspeelt hij op een verwijzing in het gemeenschappelijke be zwaarschrift. Ontwerper van de voorge nomen hoogbouw is de Haarlemse archi tect Th. van der Klei. Zakerlijk betrok ken dus en ook lid van de Velsense wel standscommissie die met zo’n onver wacht gunstige beoordeling uit de bus kwam. Voor de buurtbewoners volop aanleiding om het „weloverwogen oor deel” van voornoemde welstandscom missie met een fikse korrel zout te nemen. Feestavond. Vrijdag 15 februari orga niseert de Peve, de personeelsvereniging van de gemeente Heemskerk, een feesta vond in De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk. Op het programma staan op tredens van De Mosquito’s, Gea en Jan en trio Hellenique. Toegangsbewijzen kosten 3,50 gulden en zijn verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van Heemskerk. De feestavond begint om acht uur. Kienen. Buurthuis De Zandkraai aan de Handelstraat in Heemskerk organi seert zaterdag 16 februari voor kinderen van 6 tot 10 jaar een kienochtend. Klaverjassen Donderdag 14 februari wordt er in het buurthuis Wijk aan Duin in Beverwijk aan de Wilgenhoflaan in Beverwijk geklaverjast. De toegangsprijs is 2,50 gulden. Het klaverjassen begint om ’s avonds acht uur. Vrijdagavond 15 fe bruari is eveneens een klaverjasavond in buurtcentrum De Schans in Beverwijk. De aanvangstijd is acht uur en de toe gangsprijs bedraagt 2,50 gulden. g het lalffa- ■ocent jrond- e bin- 'ijkste ndex- De besommingen waren: KW 4 40.100; KW 11 ƒ35.600; KW 25 ƒ25.400; KW 45 ƒ27.000; KW 51 ƒ17.100; KW 74 ƒ8.500; KW 88 23.500; KW 113 19.100; KW 117 18.200; KW 141 25.100; KW 145 38.600; KW 149 8.600; KW 152 17.600; KW 167 22.000; KW 173 7.500; KW 175 34.300; KW 185 6.300; KW 189 35.400; KW 194 28.800; KW 214 8.700; KW 221 8.200; KW 226 9.500; SCH 256 f 19.000; WR 32 29.200; WR 57 33.900; IJM 24 20.900; IJM 44 36.000; IJM 154 11.400; IJM 207 5.900; IJM 209 8.000; verder waren er twee Texelaars welke tezamen 40.000 besomden en één Deen de RL 328 36.600. ïlijke iloro- eriën er 75 en al races Ij oen >erei- ar in ruim il en /aren ij 155 ■eken straf- den. krij- gul- y’s in (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd:’12.500 kg tong, 185 kis ten tarbot en griet, 2316 kisten kabeljauw, 30 kisten schelvis, 2194 kisten wijting, 2172 kisten schol, 135 kisten schar en 204 kisten varia. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 27,38-24,21; grote tong 16,01-15,73; groot ffiiddel tong 16,01,15,73; kleinmiddel tong 18,81-17,75; tong één 19-63-18,31; tong twee 18,97-18,03. Per 40 kg: tarbot 634-396; griet 399-300; kabeljauw één 96-93; kabeljauw twee 98- 63; kabeljauw drie 04 78; kabeljauw vier nt tot 5 was loeide t door svlees, goed- ie de n in leien chlo- ictio- laten i. stel is de brief ter afdoening in handen te geven aan B. en W. Namens de buurt wordt ook hier Heykoop als officiële zegs man genoemd. Het gewraakte bouwplan is behoudens een gemeentelijke onthef- fing voor de te kleine achtertuinen bij de bestaande woningen prima verenig baar met de Velsense bouwvoorschriften. De bouwverordening heeft rekening hou dend met het omliggende stratenpatroon en de rooilijnen 18 meter als uiterste hoogemaat. In een stedenbouwkundig verantwoorde oplossing voorziet slechts de Wet op de Ruimtelijke ordening via richtlijnen voor bestemmingsplannen. De Met nadruk is vanuit de buurt ook meer malen gevraagd om een deugdelijke om heining met name rond het voormalige boerderijterrein, voor de jeugd momen teel een geliefd speelterrein. Achter de bebouwing op de hoek Terrasweg-Burge- meester Enschedélaan staan nu nog overeind de rietgedekte veestallen annex hooiberging die de veehouder J. P. Vink ontruimde bij verkoop begin zestiger ja- rén. Op het brandgevaar bij vrije toegan- Buurtprotest tegen dreigende hoogbouw op terrein Terrasweg Op tekening het bouwproject dat voor het voormalige boerderijterrein ter goedkeuring is ingediend bij de gemeente Velsen, DEN HAAG/IJMUIDEN Het aantal vaartuigen dat deel uitmaakt van de Ne derlandse visserijvloot is gedurende 1978 met negen stuks teruggelopen tot totaal 924. De totale aanvoer in de Nederlandse havens door de zee-, kust- en IJsselmeer- visserij via de visafslagen liep in 1978 met 4,7 miljoen kilogram terug tot 297,4 mil joen kilogram. Uitgedrukt in geld liep de opbrengst met 53,7 miljoen gulden terug tot 414 mij oen. Hierbij dient echter te worden aangetekend dat de aanvoer van verse vis buiten de afslagen om-weer mo- betrokken bouwlocatie moet zo’n wettelij ke zekerheid ontberen. Het college wordt op dat punt „schromelijke laksheid” ver weten in het bezwaarschrift waar Hey koop voor honderd procent achter staat. „Op dat grillige stukje grond moet wel degelijk snel iets gebeuren. Met het zoe ken van een passende bestemming is ook naar ons idee al te lang getalmd. Die hoogbouw komt voor mij echter als een pijnlijke verrassing. Een stukje overrom- pelingstaktiek waarmee wij als omwonen den zwaar in onze maag zitten. Het voor ons onaanvaardbare bouwplan wordt duidleijk snel door de ambtelijke molen In de totaalcijfers is wel de aanvoer verwerkt van buitenlandse schepen. Die bedroeg 2,23 miljoen kilogram met een opbrengst van 6,01 miljoen gulden. Buiten de opgegeven hoeveelheden valt de aan voer van Nederlandse schepen in buiten landse havens. Hiermee was 3,2 miljoen kilogram gemoeid, goed voor een op brengst van 6,8 miljoen gulden. Het me- De heer P. Heykoop was in het verleden herhaaldelijk woordvoerder voor de buurt tegenover de gemeente. Voor de raadszitting van komende donderdag is het bezwaarschrift onder het hoofdje „in gekomen stukken” agendapunt. Het voor- Het toekomstige gebruik van het boer derij complex ligt de omwonende zeer aan het hart. Na verkoop door veehouder J. P. Vink verwisselden grond en opstallen meermalen van eigenaar. De heer Nina- ber ziet de voorgestelde hoogbouw als financieel aantrekkelijke oplossing voor het bouwterreintje dat voorgaande eige naren door de beperkte gebruiksmoge lijkheid een blok aan het been was. Eerde re plannen voor aanpassing en uitbrei ding van het bestaande gebouw ten behoe ve van de kleinindustrie Interbo, liepen stuk op geldende hinderwetbepalingen en brandweervoorschriften waaraan ook na forse investeringen niet kon worden voldaan. rendeel van deze aanvoer betrof Deense havens. Deze gegevens werden verstrekt door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) die daarvoor de gegevens verwerk te van de visafslagen en het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Een duidelijke stijging viel waar te ne men bij de aanvoer van bevroren vis in Scheveningen en IJmuiden. Dat de op brengst bij die toename van 43,8 percent geen gelijks tred hield en zelfs 2 percent daalde hield verband met een grotere aan voer van ingevroren makreel ten nadele van de aanvoer van gezouten haring. De gemiddelde prijs van de vers aangevoerde vis daalde overigens van 155 cent per kilogram in 1977 tot 1,39 gulden in 1978. Van het totaal van 924 visserijschepen maakten 487 deel uit van de zeevisserij, 324 van de kustvisserij en 113 van de IJsselmeervisserij. De teruggang in de to- taalopbrengst in kilogrammen werd hoofdzakelijk veroorzaakt door de kust en IJsselmeervisserij; respectievelijk 7,5 en 1,4 miljoen kilogram. De zeevisserij slaagde er in 1978 in 4,5 miljoen ton meer buit te maken dan in het voorgaande jaar. Bij de zogenoemde rondvis was een sterke stijging waarneembaar. Van 42 miljoen ton in 1977 naar 57 miljoen ton in het jaar waarop de gegevens van het CBS betrekking hebben. Bij de platvis was een duidelijke daling waarneembaar van 64- naar 42-miljoen ton. De haringach- tigen bleven met 21 miljoen ton gelijk terwijl de makreelvangst een vooruitgang boekte van 35,5 miljoen ton naar 49 mil joen ton. De zogenoemde rogachtigen ble ven stabiel. De IJsselmeervisserij zag het jaarresul taat van de vangst op aal, paling en snoek baars van ruim 3 miljoen 3 ton teruglopen naar iets minder dan 2 miljoen ton. De hoeveelheid vis die niet voor mense lijke consumptie werd verkocht (doorge draaid en /of afgekeurd) liep terug van 34000 ton tot 17000 ton. VELSEN. Over optimaal fünctione- rend buurthuiswerk, met accent op wijk gericht werk, is door de Stisa (Stichting Samenlevingsopbouw Velsen) een twee de nota verzonden naar B. en W. In een eerder verschenen discussienota over dit thema wordt de noodzaak van buurtwer ken met argumenten onderbouwd. Dis cussienota II belicht de financiële conse quenties verbonden aan inschakeling van buurtwerken. Kernvraag is bij welke instelling de nieuwe functionarissen op de loonlijst zouden moeten komen. Beidé nota’s ko men op 5 maart ter discussie in de com missie welzijnszaken. Samen met de nota ,,’n Vingeroefening”, eerder uitgebracht door de drie stichtingen voor club- en buurthuiswerk in de gemeente Velsen. Zoals eerder aangekondigd is uitbreiding van de staf, noodzakelijk voor een goede taakvervulling, kernthema voor de be trokken opbouwinstanties. Ninaber is met zijn in de omgeving slecht gevallen bouwplan slechts gebon den aan de gemeentelijke bouwverorde ning in de qua toepassing nogal rekbare eisen op het punt van welstand. De Vel sense welstandscommissie heeft inmid dels in een tussentijdse brief gericht tot Ninaber positief op het bouwplan gerea geerd. De vereiste bouwvergunning ligt nog niet op tafel. De buurtbewoners is echter wel de schrik om het hart geslagen. De ondertekenaars van het bezwaar schrift, bewoners van de Terrasweg, Bur gemeester Enschedélaan en Middendui- nerweg, ageren tegen het bouwplan op zichzelf („inbreuk op privacy en mis plaatst temidden van laagbouw”) en de tot dusver gevolgde procedure bij de voorbe reiding. De buurtbewoners voelen zich daarbij welbewust aan de kant gezet. In het bezwaarschrift wordt herinnerd aan correspondentie van hun kant naar het gemeentebestuur waarop door B. en W. nooit serieus werd ingehaakt. Meermalen werd schriftelijk gepleit voor spoedige vaststelling van een bestemmingsplan voor het terrein waarvoor nu de eerder geschetste ontwikkelingen dreigen. Inbraak - Uit een box onder een flatge bouw aan de Beneluxlaan in Hemskerk jijn gereedschappen ter waarde van 800 gulden gestolen. Maandag werd hiervan bij de politie aangifte gedaan. Toegangs deuren van een aantal boxen bleken bij Rader onderzoek sporen van vernieling te vertonen. Hartaanval - Maandag werd de Bever wijkse politie gealarmeerd in verband met een overlijdensgeval in een bus. Een 54-jarige uit Wormer afkomstige man be vond zich als passagier in een lijnbus en werd op de Wijkermeerstraat onwel. Hij overleed ter plaatse. dag- n een ja in zegt /bare s. In nbte- i hel- r be- heb- poli- iel is igers n de Snelheidscontrole - Bij een snelheids controle op de verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee vielen maandag 15 bekeu ringen. De hoogst genoteerde snelheid was hier 70 kilometer per uur. Bij een controle op de Plesmanweg in Beverwijk werden 33 processen verbaal uitgereikt waaronder één aan een bestuurder met de tjoogste score; 80 kilometer per uur. Verkeersongeval - Een 16-jarige Be verwijkse bromfietser kwam maandag avond met zjjn tweewieler op het fietspad ter hoogte van de Kruisweg en Het Gein ten val en raakte bekneld tussen zijn VELSEN. Evenals het vorig jaar zal ook dit jaar onder auspiciën van de openbare bibliotheek Velsen, een kinderjury gaan uitmaken welke schrijver in 1979 het mooiste kinderboek heeft geschreven. Belangstellenden kunnen zich vanaf heden opgeven bij de jeugdbibliotheken. Kinderen, die in de derde tot en met zesde klas van de lagere school zitten kunnen zich tot 5 maart hiervoor opgeven. Vorig jaar is het boek „De Buurjongens” van Willem Wilmink uitgekozen tot het mooiste boek. Wilmink is op uitnodiging van de bibliotheek op eeen feestmiddag tijdens de kinderboekenweek in het buurthuis De Spil met de kinderen komen praten. De kinderjury zal kiezen uit een lijst van 32 oorspronkelijk Nederlandsé kinderboeken, die in 1979 zijn verschenen. Zeven maal komt de jury bijeen. Eenmaal in de veertien dagen gaan de kinderen praten over de gelezen boeken. Aan de hand van een vragenlijst worden de boeken beoordeeld. De bijeenkomsten worden gehouden op woensdagmiddag in de jeugdbiblio theek aan de Wiïlemsbeekweg en op donderdagmiddag in Zeewijk, Santpoort en Velsen-Noord. Vrijdag, aangekomen schepen: Sere- nell, Swansea; Alliance, Poole, Velsen; Amsterdam, Noordzee, IJmuiden; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Altair, Hamina, Vel sen; Titan Service, cont. plat, IJmuiden; Esteflut, Dordrecht; Bison, Noordzee, IJ muiden; Gerzon, Londonderry, IJmuiden; Young America, Felixstowe; Stirling Rock, IJmuiden, cont. plat. Vrijdag vertrokken schepen: Biscaya Golf, Bremen; Plancius, IJmuiden, Ex- mouth; Hand Fortune, Birkenhead; Am sterdam, Le Havre; Progress, IJmuiden, Palermo; Anna Oden, Gent; Brunette, Pa- sajes; Reguliersgracht, Rotterdam; Tol- lan, Hamburg; Finmaster, Antwerpen, Velsen; Amsterdam, Noordzee, IJmuiden; Stirling Rock, cont. plat, IJmuiden; Astro nomer, Zeebrugge; Toxotis, New Orleans; Amaralina, Hamburg; Essex Shore, IJ muiden, cont. plat; Riet, IJmuiden, Zaterdag, aangekomen schepen: Kent Shore, cont. plat, IJmuiden; Hugo Brink man, Rotterdam, IJmuiden; Trans Holm, Knarrevik; Gabus, Hull; Stirling Brigg, cont. plat, IJmuiden; Fridel, Rochester, IJmuiden; Alisson Star, Danzig; Spring buck, cont. plat, IJmuiden; Talara, Kara chi; Norfolk Shore, cont. plat, IJmuiden; Bencol, Colchester, IJmuiden; Kolpino, Leningrad; Chelsea, Seine; Antarctica, Parr; Cam Ayous, Douala; Kuniang, Tam pa; Brunal, Noordzee; Oshea Express, Gdansk; Andries, Houtendijk. Zaterdag vertrokken schepen: Amarali na, Hamburg; Lynx, Stavanger; Depen dent, Goole; Brunla, Canada; Suntis, Sol- vesburg; Kenrix, IJmuiden, Whitby; Har- tebeest, Velsen, cont. plat; Serenell, Ant werpen; Modan, Tynemouth; Ank, Lon den; Norfolk Shore, IJmuiden, cont. plat; Bolivia; Antwerpen; Esteflut, Bremen; Chennai Selvam, Hamburg; Westbank, Metil; Alliance, IJmuiden, Rochester; Young America, Le Havre; Springbuck, cont. plat, Velsen; Hela, McDuff; Fridel, Rochester, IJmuiden; Dolfijn, Peterhead, IJmuiden; Function, Lowestoft, IJmui den; Altair, Rotterdam, Velsen; Titan Ser vice, cont. plat, IJmuiden. Zondag, aangekomen schepen: Dana Futura, Gotenburg; Rhein Express, Bre merhaven; Terra, Aberdeen, IJmuiden; Stirling Rock, cont. plat, IJmuiden; Harte- beest, cont. plat; Stolt Viking, Recife; Schoonebeek, Tolkis; Mercandian Atlan tic, Takorada; Rybnik, Bilbao; Veerha ven, Noordzee, IJmuiden; Opnor, How- dendijke; Fretherne, Colchester; Vincent, London; Widar, Rotterdam; Al Qasim, Haypoint, IJmuiden; Transvaal, Skogn; Rafsnes, Cuxhaven, IJmuiden; Titan Ser vice, cont. plat, IJmuiden; Pluto, Da- vansk, IJmuiden; Subro Viking, Rotter dam; Wells, Hamburg; Springbuck, cont. plat, 29 Ekim, Reserve. Zondag, vertrokken schepen: Gooiland, Hamburg; San Juan de Golzlugatotxe, Palermo, IJmuiden; Belcargo, Narvik; Sunshine, Setubal, IJmuiden; Hugo Brinkman, Rochester, IJmuiden; Harte- beest, cont. plat, Velsen; Veerhaven, Noordzee, IJmuiden; Rhein Express, Ant werpen; Chelsea, Augusta; Oshea Expres, Halmstad; Dana Future, Gotenburg. Maandag, aangekomen schepen: Fal- kenberg, Hudiksval, Zaandam; Essex Shore, cont plat, IJmuiden. Maandag, vertrokken schepen: Wells, Kiel. Aanvoer vis op zwarte markt groeide gestaag gelijk geworden na opheffing van de veil plicht in 1971- niet bij genoemde hoeveel heden is opgenomen. De indruk bestaat dat juist deze aanvoer, vergeleken met voorgaande jaren, in betekenis is toege nomen. W. V wpf -yf-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5