in gemeentelijke flatwoningen agenda rond de losplank VVD voor energiebesparing Progressieven op de bres voor mondigheid burgerij la! Schoollogopedie als ziekenfondsvoorziening Oprichting De Die wijkbelangengroep Verrassing van Lippes tijdens damcompetitie Kindervoorstelling Wederzijds uitgesteld 1980 DINSDAG 12 FEBRUARI 7 IJMOND 6 whim „Laten we de burgers in Godsnaam serieus nemen” (Van één onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de pro gressieve gelederen van Heems- ker< heeft men enerzijds veel ver trouwen in het ambtelijk be stuurlijk apparaat van de ge meente, terwijl er anderzijds toch veel zorg en verontrusting be staat over de gang van zaken. Ciyptische geluiden vielen gister middag te beluisteren uit de mond van de eenmans-vertegen- woordiger van PSP en PPR, de heer H. A. Mandos. „De nood is ons tot aan de lippen gestegen. Het gaat op deze manier de ver keerde kant op met de gemeen te”, aldus Mandos die daar even later met betrekking tot de ge meentelijke diensten aan toe voegde: „Er wordt binnen deze gemeente door de ambtenaren met beschikbare middelen en tijd optimaal omgesprongen. I Velsen-Umuiden Beverwijk Heemskerk Ifllllllll H. A. Mandos J. R. J. Jongsma 3 brandweer Smithstraat 110a, K. Veel waardering toonde Mandos voor het positieve aandeel dat de burgers heb ben gehad in het aanpakken van proble men. In de eerste plaats herinnerde hij er aan dat zij het waren die via verhoogde belastingen op onroerend goed en reini gingsrechten hun deel aan het reilen en zeilen in Heemkerk hebben bijgedragen. Om die reden lijkt het de progressieven mede gewenst een beroep te doen op het gemeentefonds. „Daarvan moeten we ons niet laten weerhouden terwille van de image van een aantal mensen”, aldus Mandos, „want”, zo voegde hij er aan toe, „dan zijn we bezig het geld te devalueren dat burgers van Heemskerk in eerdere jaren hebben betaald.” Diezelfde burgers mogen naar de ideeën van de PPR/PSP overigens niet aan het lijntje worden gehouden waar het gaat om samenwerking. De Heemskerkse burgers hebben bij herhaling getoond daartoe be reid te zijn. Het gemeentebestuur is echter in gebreke gebleven. Heeft niet met die mensen gepraat, hun plannen goedge keurd of geammendeerd. Onbegrip bij de .burgers is daarvan het resultaat. „Als mensen niet serieus worden genomen dan haken ze af en meestal is het zo dat ze dan ook later niet meer beschikbaar zijn.” Evenals verleden jaar sloot de heer Man dos zijn betoog over dit onderwerp af met Verder vraagt de fractie verdere pogin gen te ondernemen om althans een deel HEEMSKERK. De bewoners van De Die in Heemskerk hebben na opsplitsing van het wijkberaad De Maer-De Die in twee wijkverenigingen een belangen groep gevormd. van de kosten van de schoollogopedie te claimen bij het ziekenfonds, omdat logo pedie een integraal onderdeel van het ziekenfondspakket is. De heer J. R. J. Jongsma van deze fractie diende een motie in met het ver zoek aan B. en W. om maatregelen te nemen die leiden tot een bevolkingson derzoek, naar aanleiding van de klachten over de luchtverontreiniging. BEVERWIJK. Tijdens de in het weekend gehouden onderlinge damcom petitie van de Beverwijkse Damclub, zorgde Lippes de zomerkampioen van de competitie 1979, voor een verrassing door van Staal te winnen. Staal zakte door de nederlaag af naar de vierde plaats. schil maakt of men veel of weinig ge bruikt. De WD-fractie pleit daarom voor warmte- en watermeters per flatwoning. Verder wil de VVD graag weten of er al iets meer bekend is over de studie naar alternatieve routes voor de afvoer van het huisvuil naar Zaanstad. De scholenplanning baart de fractie nog veel zorg. De hoop werd uitgesproken, dat er snel een aanvaardbare oplossing voor de noodzaak tot scholensluiting zal wor den gevonden. Ter besparing van de onderwijsuitga ven pleit de WD voor een collectieve inkoop van materialen, zo mogelijk bin nen de eigen gemeente. (Van een medewerker) Het stilleggen van eenderde deel van de vissersvloot heeft zo op het oog geen voordeel opgeleverd, maar voor diegene die achter het gordijn kan kijken is het een vaststaand feit dat het wel zeker een voordeel mag worden genoemd. In de eerste plaats krijgen de diverse eigenaars een pracht van een gelegenheid om hun schepen aan een extra onderhoudsbeurt te onderwerpen. Anderen krijgen nu eens de gelegenheid om van een extra winter- vakantie te genieten en ten laatste heeft het de eerste ploeg nog niet eens zo veel hoeven te kosten in de geldtas. Wat was namelijk het geval? Reeds woensdag waren de schepen, die de eerste twee weken stil moesten blijven liggen, aan de diverse afslagen present met vang sten waarvan ze alleen maar in hun stout ste dromen hadden kunnen dromen. Doordat de vis van een prima kwaliteit was kon de handel dat extra vrachtje platvis best aan en konden er na de eerste twee etmalen al besommingen worden afgerekend die er beslist niet om jokten en kon men dan ook vol goede moed de rest van de week nog naar hartelust gaan vissen om er nog een klein besomminkje overheen te maken. Bovendien werd er voor de grootste scholsoorten ook nog een leuke prijs betaald en behoefde deze vis soort niet aan de visverwerkende indu strie te worden geleverd. De schepen die aan de maandagmarkt hun vangst verkochten hadden van deze extra aanvoer niet de minste hinder om dat de meeste handelaren niet konden bevroeden dat er reeds aan de woensdag- markt een niet geringe hoeveelheid schol aangevoerd zou worden. Zo hadden de platvisschepen niets te mopperen, maar ook de handel heeft zich deze meevaller goed laten smaken. Na de aanvoer aan de wekelijkse maan dagmarkt waren er aan de dinsdagmarkt reeds meerdere eenheden met leuke par tijen wijting en ook een niet onbelangrijk partijtje kabeljauw en gul. Laatstgenoem de soorten werden gestript aangebracht, maar wegens tijdsgebrek moest men de wijting ongestript aanvoeren. Nu, dit is allemaal goed terecht gekomen. Ook weer door de prachtige kwaliteiten van het aan gebodene kon de handel er alle kanten mee uit, wat ook letterlijk gebeurd is. Men heeft kunnen vaststellen dat deze dichte wijting, wat toch echt niet zo’n erg gang baar visje is, op een manier is opgeruimd die zijn weerga niet vond. Alleen als er ook maar iets aan mankeerde bleef de dichte wijting onverkocht in de hallen achter, wat ook voor de gestripte wijting gold. Dit gebeuren heeft zich de gehele week voorgedaan, meerdere eenheden kwamen de voorbijgegane week iedere dag aan de De begrotingsvergaderingen worden gehouden in de beperkte ruimte van de brandweerkazerne. Het publiek moet zich scharen rond het toegedekte biljart. Het nieuwe raadhuis kan niet snel genoeg worden gebouwd. Winter bezet nu achter Diemeer de tweede plaats. De derde plaats wordt in genomen door Kees Nijman, die van Van Velsen won. Van Graanstra had een moei lijke opgave tegen dammeester Van der Sluis. Aanvankelijk sloeg Van Graanstra zich er uitmuntend doorheen, maar koos in het eindspel minder goede voorzetten, waarvan de dammeester profiteerde. Toxopeus sloot zich weer aan bij de bo venste tien. markt om hun dagvangst aan de man. te brengen. Dit werd ook mogelijk doordat de visserij juist benoorden de pieren al aan kon vangen en men kon ongeveer ter hoogte van Egmond of iets noordelijker de netten binnen halen. Dat dit alles goed succesvol verlopen is heeft men in de hallen het best kunnen waarnemen. Tussen dit alles door heeft de spanvloot zich ook niet onbetuigd gelaten en heeft zich in het koor heus niet opzij laten zetten. Alleen moesten deze schepen het wat verder op zoeken, waardoor er meer dan één nacht mee gemoeid was, maar ook hier is men uit de bus gekomen met prachtige resultaten. Opmerkelijk was het ook deze week weer dat er door de schepen die het op de kust zoeken regelmatig de mooiste schel vis wordt binnen gebracht, wel niet in grote hoeveelheden, maar wel in alle soor ten. De handel weet hier wel raad mee en geeft hiervoor dan ook heel veel geld, die de juffrouw uiteindelijk moet betalen wil ze eens een keer lekker schelvis eten. De grote vriestrawlers kwamen ook deze week weer kat achter kat, vol en zoet, naar binnen. Het heeft er de schijn van dat er aan de makreelvangsten geen eind komt; wel heeft men de voorbijgegane week van vangstplaats moeten verwisse len. Was de visserij aanvankelijk in de omgeving van Land’s End, reeds midden in de week moest men aan de zuid-west zijde van Ierland zijn om aan zijn trekken te komen. Nu is dit aan de meeste schepen wel gelukt, doordat men elkaar van de vangerij op de hoogte wist te houden. De eerst daar aangekomene zal heus wel eerst een paar trekjes hebben gedaan al vorens zijn collega’s van zijn succes op de hoogte te brengen, maar ze hebben elkaar er toch weer doorheen gesleurd en zo kon een ieder toch nog een grote lading in de kortst mogelijke tijd naar binnen brengen. Na de verkoop van de KW 44 en KW 85 van de rederij Parlevliet te Katwijk aan Zee en de verkoop van de VL 105 van de rederij Kwakkelstein te Vlaardingen zijn nu ook de VL 1 en de VL 90 verkocht en zullen deze schepen broederlijk verenigd vanuit Zuidafrikaanse havens aan de vis serij deel gaan nemen. Alleen voor het doel waar zij voor gebouwd zijn zullen ze nimmer meer gebruikt worden. De KW 44 en 85 vissen op dezelfde wijze als hier met de trawl en brengen dan een koolvis- achtige vis binnen welke naar de naam „snoekie” luistert. Met onze begrippen snoek heeft dit niets te maken. De VL 105 welke na zijn stranding op de Afrikaanse kust ter hoogte van Walvis baai door sleepboten vlot is getrokken is na een totale opknapbeurt nu bezig met het vissen naar kreeften en garnalen of is met lijnen bezig om tonijnen te vangen. BEVERWIJK. Door ziekte van één der spelers kan het voor woensdagmiddag 13 februari aangekondigde optreden van toneelwerkgroep Wederzijds in ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof’ geen doorgang vinden. De kindervoorstelling ,,’t Is niet van jou” zal nu op woensdag- middag 27 februari worden opgevoerd, aanvang 14.30 uur in dezelfde accommo datie. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Uitvoerig is de WD-fractie in de algemene beschouwin gen met betrekking tot de gemeentebe groting ingegaan op de nijpende financië le positie van de gemeente Heemskerk, die woordvoerder L. W. M. van der Kolk nieuwsgierig maakt naar de resultaten van de financiële saneringscommissie die inmiddels aan het werk is getogen. Hij kondigde een concreet voorstel aan over de wijze waarop de meerjarenplan ning tot stand zou moeten komen. Aan het college werd ook gevraagd nog eens druk uit te oefenen op Provinciale Staten om een beslissing inzake de noord elijke randweg van Beverwijk (verlengde Coentunnelweg) te versnellen, omdat de tracering van deze weg een belemmering is bij het maken van bestemmingsplan nen. Ook wordt aangedrongen op een spoedige beslissing door het provinciale bestuur inzake de bebouwing van het zo genoemde Schilletje (deel Noorderveld), waar zo’n 600 woningen kunnen worden gebouwd. Doordat in het tuinbouwgebied een groter deel met glas wordt bedekt, verandert de opvang van het regenwater. De WD-fractie adviseert het college nu reeds te onderzoeken hoe dit opgevangen regenwater zou kunnen worden gebruikt. Graag zou deze fractie meer nadruk leggen op de voorlichtende taak van poli tie en brandweer, maar men heeft begrip voor het probleem van de mankracht. Onredelijkheid heeft de fractie gecon stateerd in het collectieve systeem van water- en verwarmingsdistributie in de gemeenteflats, met vaste, in de huur opge nomen vergoedingen, die niet tot energie besparing uitnodigen, omdat het geen ver- Aan de wethouder van onderwijs werd gevraagd de medezeggenschapsraad als nieuw element in het onderwijs binnen kort aan de orde te stellen in de onderwijs commissie. In de recentelijk verschenen nota verkeer wordt de procedurelijn uit gezet om te komen tot een verkeerscircu latieplan. De WD-woordvoerder vraagt zich af hoe de gemeente de verkeersstudie denkt te financieren. In dit verband wordt aandacht gevraagd voor het fietspaden plan en voor het euvel van het sluipver- keer. De WD-fractie constateert, dat 40 percent van de autobestuurders volgens een telling in het duingebied de duinwe gen benut om via Beverwijk de Velsertun- nel te bereiken. Men ziet daarin een krach tig pleidooi voor een snelle aanleg van de Wijkertunnel. Wat de Gemeenschapsraad betreft con stateert de WD een verschuiving van buurtopbouwwerk naar stedeüjk op bouwwerk. Duidelijk wordt geacht, dat de Gemeenschapsraad de oorspronkelijke fünktie, het overkoepelen van vereni gingen en secties, verlaat en de fractie vraagt zich af in hoeverre dat consequen ties heeft voor de personeelsbezetting, omdat een aantal taken door de gemeente is overgenomen. Wat de gemeentelijke sociale dienst be treft geeft de WD-fractie een afsplitsing van bijvoorbeeld volksgezondheid en/of huisvesting in overweging. Meer beschouwend, zonder concrete vraagstelling, gaat de fractie in op onder werpen als volkshuisvesting, doorstro ming, de regionalisering van de gezond heidszorg en de kruisvereniging. Gezien een toeneming van het aantal rijpaarden in de gemeente doet de WD- fractie de suggestie om een centraal paar- dencentrum in te richten, eventueel ge combineerd met een camping, eventueel te situeren aan de westkant van de Rijks- straatweg, grenzend aan het PWN-gebied. Dit om maneges op allerlei verschillende plaatsen te voorkomen en het oversteken van de Rijksstraatweg met de paarden overbodig te maken. Meer voorlichting wil de WD over ge dragsregels met betrekking tot huisvuil en straatvuil en over de aantrekkelijkheid van Heemskerk als winkelcentrum. de bede: „Laten we de Heemskerkse bur ger in Godsnaam serieus nemen!” Na een pleidooi te hebben gehouden voor de totstandkoming van een IJmondi- aal samenwerkingsverband vertolkte de heer Mandos zijn zorgen over de voorge nomen vestiging van een groot warenhuis in de gemeente. „Wij vrezen dat voor een aantal middenstanders een concurrent wordt binnengehaald. Laten de .burgers zich over de wenselijkheid daarvan uit spreken”. Met waardering voor de goedwillend heid van de raadsmannen en raadsvrou wen gaf Mandos het college in overweging de raadsleden een cursus vergadertech- niek te laten volgen. Dat laatste ter voor koming van verwarde discussies en her haaldelijke interrupties. De wijkagent lijkt de progressieven een goede zaak. Een eerste stap in die richting is gezet. De ontwikkeling is gunstig. Iedere welmenende burger van Heems kerk is nog trots op de eigen brandweer. Een dat moet zo blijven. Daar mag de regionalisatie geen afbreuk aan doen, al dus Mandos, die verder vond dat Mar quette als landgoed behouden moet blij ven. Dat laatste ten behoeve van de ge meenschap! Op het gebied van ruimtelijke ordening vertolkte de heer Mandos enkele duidelij ke wensen ten aanzien van de woning bouw en de wegenstructuur. Om te voor komen dat bij onvoorziene omstandighe- De groep zal aktief toezien op de alge mene belangen van de wijk. De in de wijk voorkomende problemen zoals bijvoor beeld speelgelegenheid en bebouwing worden door de belangengroep overge dragen aan de daarvoor bestemde werk groepen, die zelfstandig deze problemen behandelen. Zij zorgen, in overleg met de wijkvereniging, voor informatie naar de bewoners en andere belanghebbenden. De wijkbelangengroep bestaat uit de heren H. Boersma, J. C. Hagendoorn, H. Zonneveld en J. Verbaan en de dames G. Bult-Kloosterman en J. Wronkowski. Problemen van algemene aard kunnen aangemeld worden bij het kontaktadres van de wijkbelangengroep, telefoon 34610. BIOSCOOP EN THEATER City 1, Kennemerlaan 89, tel. 14307, dinsdag 20.00 uur „De vier vuisten op safari.” City 2, Kennemerlaan, dinsdag 20.15 u. „I never promised you a rose garden”. Stadsschouwburg, Groeneweg, dinsdag 19.30 u. uitvoering muziekschool Velsen. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: ma. t.m. vrij van 9.30-17.00 uur. Museum Beeckestljn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers, d. t.m. zo. 14.00-17.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Z. Dinsdag t.m. zondag 9.30-12.00 en 13.00- 16.00 uur te bezichtigen. Gesloten tot 1 maart. DIVERSEN Storingsnummer, openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-4.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00- 4.00 *s nachts. ALARMNUMMERS, Politie 19033, Ongeval lendienst 23355, Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en Umuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden, op werkda gen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken. Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t.m. vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, IJ- mond, spreekuur dag. 9-10 uur. De Noostraat 4, Umuiden. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Sociaal Advies Bureau, spreekuren woens dag 9.00-10.00 uur. Wit Gele Kruis, Zeeweg 20; 11.00-12.00 uur, bureau Petrakerk Spaarne- straat 8. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur, nieuwe kliënten voor andere kliënten ook op afspraak, inaandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroep Regeling Werkloze Werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek, Plein 1945. Dinsdag 19.00-21.30 uur, woensdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, woens dag 14.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeft., woensdag 14.30-17.30 uur alle leeft. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, Dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeft. Woensdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Uitleenpost „Breezlcht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur, bejaarden. Uitleenpost in de Moerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uur, jeugd. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Woens dag 9.30-11.30 uur Spaans voor beginners; 9.30- ll. 30 uur creatief bezig zijn; 10.00-1.00 uur spreekuur wijkagent; 10.30-11.30 uur spreekuur Sociale dienst; 14.30-16.30 uur dansen. Buurtcentrum „Zeewijk”, Dennekoplaan 289, dinsdagavond 20.00-22.00 uur poppen maken Voor beginners, naailes, kaartclub Zeewijk, 19.00-20.00 uur spreekuur Huurdersverenigmg, woensdag 9.15-11.15 uur koffïe-in, 13.30-15.00 uur spel en speel 4-10 jaar. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstr. 26, Vel sen-Noord, dinsdag 19.15-22.15 uur badminton (Roozeboominstituut), woensdag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaaal, 10.00-11.30 textiele werkvor men, 14.00-15.00 uur creatieve instuif 6-9 jaar, 13.30- 17.30 uur jongeren café. Buurthuis De Planeet, dinsdag 18.30-20.00 uur allerleigroep meisjes 6-12 jaar, 20.00-21.30 uur handwerken volwassenen, woensdag 14.00- 15.00 uur allerleigroep 5-8 jaar, 19.00-20.30 uur hobby- en zaagclub 6-14 jaar. Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord. Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag lm. vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, den en vertraging van bouwplannen de inspraakproceduren in het slop raken pleitte hij gistermiddag voor een zo vroeg mogelijke start van de inspraak voor toe komstige bewoners. Tevens ijverde de heer Mandos in zijn betoog voor een harde opstelling van het college tegenover de werkgroep „Wegenstructuur in de IJ- mond” en dit volgens de heer Mandos „omdat wij ons net zoals in de vorige commissie „Knelpunten wegenstructuur” in een underdog -positie bevinden”. Daar bij moet het college volgens hem de advie zen van provinciale diensten niet als lei draad nemen en daarbij besluiten zonder meer in handen van de hogere overheden geven. „Een dergelijke houding heeft ons ook problemen als de spoorlijn langs het duingebied en de Coentunnelweg opgele verd”, aldus de heer Mandos. Naast een vroegtijdige inspraakproce dure bij woningbouwplannen wenst hij ook een gedifferentieerde woningbouw waarin naast eengezinswoningen ook aan huisvesting voor (pre)bejaarden, alleen staanden en woonwagenbewoners is ge dacht. Met deze geschakeerde woning bouw zou volgens de heer Mandos een goede integratie gerealiseerd kunnen wor den. Wat het verkeer betreft heeft vooral de fietser voorrang bij de éénmans-fractie- voorzitter. De algemene zorg voor de vei ligheid van deze categorie weggebruikers noemt hij slecht uit de verf gekomen. Als een van de grootste prioriteiten staat het fietspad langs de .Baandert boven aan zijn lijst. Hij drong gistermiddag bij het college aan op een zo snel mogelijke reali satie van dit fietspad. Diezelfde spoed wilde de heer Mandos betrachten om de lawaai overlast in de gemeente te bedwin gen. Hij voerde daarbij de wet op de geluidshinder aan en vroeg in dit verband of het college al beschikt over een zoge noemde geluidskaart voor Heemskerk in verband met aan te brengen isolatie en bescherming. Veel aandacht besteedde de heer Man dos aan de mankementen in het spraakon derwijs voor scholen in de gemeete door dat niet op tijd in een vacature van logope diste) werd voorzien. Hij verweet het col lege traagheid in het zoeken naar moge lijkheden om de logopedistische begelei ding zonder onderbrekingen te handha ven. Hij sprak daarbij de hoop uit dat één en ander binnen korte tijd geregeld zal worden en hij beëindigde zijn pleidooi met de vraag: „Heeft het college de vaca ture inmiddels definitief vervuld?”. Als laatste onderdeel van zijn beschouwing richtte de heer Mandos de aandacht op de schrijnende huisvestingsproblematiek binnen de gemeentegrenzen en daarbui ten. „Desondanks vinden veel Heemsker kers onderdak in buurgemeenten. Dit geeft volgens ons een goed houvast voor een integraal woning-marktonderzoek waarbij bijvoorbeeld nieuwe bouwplan nen zoals de Velserbroek betrokken moe ten worden.” dinsdag 19.30-21.30 uur tekenen voor beginners; 19.30- 21.30 uur dansen voor ouderen; 19.30-21.30 uur fotografie; woensdag 9.30-11.30 en 14.00- 15.30 uur peuterspeelzaal; 9.30-11.30 uur biljar ten voor ouderen; 15.30-17.00 uur biljarten en tafeltennis jeugd. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, dinsdag 19.30-21.30 uur timmercursus voor ou deren; 20.00-22.00 uur allerleigroep; 21.00-22.30 uur trimmen; 20.00-22.00 uur praatgroep vrou wen; woensdag 9.00-11.30 uur peuterspeelzaal; 9.30- 10.30 uur jazzgymnastiek; 9.15-11.15 uur textiele werkvormen; 14.00-15.30 uur kleuterin- stuif 6-12 jaar en allerleigroep 6-12 jaar, woens dag 16.00-18.00 uur Tiener disco voor 12-14 jaar. Creativiteitscentrum IJtnond, Clara Stem school, Moerbergplantsoen dinsdagavond 20.00- 22.30 uur boetseren en pottenbakken en schilde ren, woensdag 10.00-12.00 uur in stuif voor oude ren in „De Luchte” Lod. van Deyssellaan, Drie huis en in „Velserhooft”, Wulverderlaan 53, Santpoort-Noord, 14.00-16.00 uur instuif voor kinderen, badhuis Wüstelaan 53, Santpoort. Speeltuin „In Veilige Haven”, woensdag middag Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat. Dinsdag 19.30-20.45 uur gem. zwemmen, tot 22.00 uur solarium, woensdag 06.45-8.00, 12.00- 13.30, 14.00-15.30, 16.00-17.30 uur gem. zwem men, 9.30-10.45 uur dames, 21.00-22.30 uur ge- zinszwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad, 6.45- 22.00 uur solarium. Instructiebad Zeewijk, woensdag 9.45-10.45 uur moeder en kind. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z. Ge opend zon- en feestdagen en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, dinsdag en woensdag 20.00 uur geen opgave. Kennemer II, Zeestraat, dinsdag 19.30 uur „Schiet niet op de tandarts”. Luxor I, dinsdag 19.00 en 21.30 uur „De vier vuisten op Safari”. Luxor II, dinsdag 19.00 en 21.30 uur „Qua- drophenia”, woensdag 14.00 uur „Maciste, de koning der slaven”.. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek. Kerkstraat 44. woens dag 10.00-12.30 uur volw., 14.00-17.00 uur er. 18.30- 21.00 uur alle leeft. Jeugdbibliotheek, K. woensdag 14.00-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat, maandag t.m. vrijdag geopend van 9.00- 17.00 uur. Animal Farm, W. Alexanderplantsoen, ge opend woensdag 13.00-17.00 uur. Stichting alg. maatschappelijk werk, K. Delfsweg 1, Beverwijk. Spreekuur op werkda gen van 9 tot 12.30 uur, tel. 26177 (ook voor Wijk aan Zee en Castricum). Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Scholengemeenschap Hofflant, woensdag openbare les van 10.00-11.30 en 14.00-15.30 uur. BIOSCOOP Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Dinsdag 20.00 uur „Hurricane”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 86000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, woens dag 14.00-17.00 uur aUe leeft., 18.30-21.00 uur volw. Stichting alg. maatschappelijk werk, v.d. Hoopstraat 27, Beverwijk. Spreekuur op werk dagen van 9.00-17.00 uur. Tel. 30766. Stichting school- eu beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, woensdag 14.00-17.00 uur alle leeft., 18.30-21.00 uur volw. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend op ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 uur en 13.15-16.45 uur.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7