Leerlingenconcert afwisselend van klank en kwaliteit 124 BOEIENDE PAGINA'S OVER EEN OPMERKELIJK MAN UIT ROME. Gemeente gaat nieuwe woningen verdelen 24.50 n Aannemer benaderd vooruitlopend op verkoop" Gemeente negeert opnieuw advies van insprekers” I 5 WOENSDAG 13 FEBRUARI IJMOND 1980 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Rond de veelbe sproken restauratiepanden To renstraat 11, 13 en 15 in Oud- Velsen doen zich nieuwe voor velen onverwachte ontwikkelin gen voor. Met het Santpoortse bouwbedrijf Holleman Zn. lo pen onderhandelingen over mo gelijke restauratie in opdracht van de gemeente! Voor de start van het werk wordt 1 april als uiterste datum genoemd om toe gezegde restauratiesubsidies van het rijk (ministeries van volkshuisvesting en CRM) niet te verspelen. Duister „Onverminderd” Fusie Verworpen bij hoest en verkoudheid RACTOLAN snelwerkende makkelijk in te nemen HOESTTABLETTEN Haal ze nuuitsluitend bij drogist of apotheker lees eerst de gebruiksvoorschriften. Keus Verbazing Brief >i r :t (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Binnen de Hugo de Grootschool aan de Graham- straat is ontevredenheid ontstaan rond de benoemingsprocedure van een nieuw schoolhoofd. On derwijzend personeel en ouder commissie kunnen zich niet vere nigen met de kandidaatskeuze van het college, daar deze geheel in afwijking is met hun adviezen. De kandidaat die het college als nummer één aanvoert is juist bin nen de gelederen van de Hugo de Grootschool als ongewenst be stempeld en op de derde plaats gezet. „Zoveel mogelijk” ex-oud-IJmuidenaren i Ij L - (ADVERTENTIE) e T Is (ADVERTENTIE) e Nog voor de komende bouwvakvakan- e I restauratie Torenstraat de parktijk op sloop en totale herbouw zal lat >rk De sollicitatieprocedure op deze school, die in veel opzichten overeenkomt met de nog niet afgesloten benoeming op de Moerbergschool, begint langzamerhand de vorm aan te nemen van een moeizame weg vol misverstanden. Reeds vorig jaar maart vonden de eerste gesprekken plaats tussen de wethouder van onderwijs, Har ry Scheeper, en het onderwijsteam. Uit deze contacten rolde een profielschets waaraan een nieuw te benoemen hoofd zou moeten voldoen. Pas enkele maanden later verschenen de eerste advertenties in schoolbladen. Al met al zal de procedure als begin maart een beslissing valt één jaar in beslag hebben genomen. categorie woningzoekenden die elders in de gemeente zelfstandige woonruimte achterlaten. Daarnaast moet de gezins grootte in overeenstemming zijn met de grootte van de nieuw te betrekken wo ning. De laatste restrictie is gesteld ter bevordering van de doorstroming. Over de argumenten die het college han teert om toch de kandidatuur van de be treffende sollicitant vol te houden tasten beide groepen in het duister. Deze ondoor zichtigheid noemt het onderwijsteam ken merkend voor het beleid van de onder wijswethouder. Ook de mogelijke samen voeging tussen de twee openbare Mavo- scholen in de gemeente, de Hugo de Groot- en Willem de Zwijgerschool, tot één scholengemeenschap heeft slechts on beantwoorde vragen achtergelaten. Dui- taurateur optreedt”. In een toelichting op deze toch wel abrupte beleidsombui ging noemde de wethouder dinsdag wel „nauw overleg met de koopgegadigden” als eerste voorwaarde. Het gemeenteblad waarin vorig jaar nadrukkelijk voor verkoop werd beslo ten, bevatte sterk uiteenlopende kosten ramingen voor de drie in grootte ver schillende panden. Voor de perceelnum- mers Torenstraat 11, 13 en 15 stonden achtereenvolgens genoteerd bedragen van 218.000, 237.000 en 139.000 gulden. Deze bedragen waren gebaseerd op sub sidietoezeggingen van 1975 die, volgens Volgens wethouder Harry Scheeper zul len de toekomstige ontwikkelingen van het openbaar onderwijs en een eventuele fusie tussen verschillende scholen uitvoe rig in een op stapel staande nota ter dis cussie gesteld worden.” Wel staat vast dat er iets moet gebeuren”, aldus Scheeper. Dit naar aanleiding van het sterk dalende leerlingenaantal in de gemeente. „In ver band met deze ontwikkelingen dienen de twee Mavo-scholen zich sterk te maken, hiervoor hebben we de juiste personen nodig. Uitgaande van deze stelling zijn we gekomen tot de huidige kandidaatsvoor- dracht. Deze is wel afwijkend van het advies van onderwijzend personeel en ou- dercommissie maar dat is het risico van een open-benoemingsprocedure, waarbij „Ze zoeken een manager-type die het bewind kan voeren over een scholenge meenschap. Maar hoe lang laat zo’n fusie nog op zich wachten?” Hij besluit met de mededeling dat op korte termijn een ou deravond gepland is waar de situatie zal worden uitgelegd. Tegen het licht van de jongste ontwik keling, verkoop maar toch restauratie in gemeente-opdracht, is wat voorinforma tie zinvol. Na verwerving door de ge meente eind zestiger jaren gold als voor de hand liggend zelf restaureren en ver volgens verhuur van de panden. Van dat voornemen werd vorig jaar zomer om eerdergemelde redenen afgestapt. De Huurdersvereniging Velsen, fel gekant tegen afstoting van gemeentelijk wo- ningbezit, ageerde vergeefs tegen het buitenstaanders net zo veel kans hebben. Wij hebben naar onze mening de beste kandidaat boven aan de lijst gezet”, ver duidelijkt Harry Scheeper en voegt toe dat het college hiermee niet wil zeggen dat, nummer twee op de lijst, het vervan gend hoofd, niet capabel wordt geacht. Volgende week zal de voordracht in de onderwijscommissie worden behandeld waarna het voorstel tot benoeming aan de gemeenteraad zal worden overgelaten. raadsvoorstel regelend verkoop en res tauratie door de toekomstige (particulie re) eigenaar. De Stichting Dorp Velsen meldde zich later in het jaar als koopgegadigde. Het docentenensemble opende de avond met een ouverture van J. van Wijk, een nogal eentonig en bizar aandoend werkje dat ondanks de korte tijd van voorberei ding (er konden slechts twee repetities aan besteed worden) door contrastrijk en hecht ensemblespel in dit orkest een goed pleitbezorger had. De samenspelgroepen vervolgden het programma met een vijftal werkjes, hoe wel erg vlak werd er beschaafd en gedisci plineerd gemusiceerd, duidelijk was te merken dat er door deze 20 leden tellende groep hard en intensief gerepeteerd was, het laatste werkje verliep wat haperend en onzeker, dit ging duidelijk de krachten van deze jonge muzikanten te boven. De strijkersgroep presenteerde zich met de sonate in G van J. Hook, de beide boekde len werden met vaart en elan vertolkt, het zangrijke andante werd consequent op Een alternatief restauratieplan ten behoeve van alleenstaanden en kleine gezinnen van deze stichting werd door het college in welwillende overwe ging genomen maar tenslotte toch ver worpen. Motief voor het laatste was de n it i- it I- ■1 >- h g it !t Leer hem kennen als scholier. A Is student. A Is steenhouwer die hij ooit was. A Is sportman. A Is dichter. A Is.filosoof. Via authentieke nog nooit eerder gepubliceerde foto's leeft u mee met de man die priester wordt. Dan bisschop, kardinaal en Paus. Een aktueel en uniek beeldverslag van een opmerkelijk man. Verkrijgbaar bjj de boekhandel. Een Elsevier uitgave. In overeenstemming met het vorig jaar genomen raadsbesluit wordt bin nenkort een definitieve keus gemaakt uit een lijstje van enkele tientallen Velse- naren die zich na een uitnodiging per advertentie meldden als koper voor de restauratiepanden zonder van de uitein delijke kosten het fijne te weten. Al bij inschrijving als „gegadigde” werd het achterlaten van een zelfstandige woon gelegenheid als voorwaarde gesteld, voor de gemeente in belang in het kader van de doorstroming. Bij toewijzing telt verder de urgentie als woningzoekende, gezinsgrootte en in het onderhavige ge val ook de financiële draagkracht. Met de uiteindelijke toewijzing kan binnen kort eindelijk volstrekte openheid ten aanzien van het kostenaspect worden verwacht. Wethouder K. W. Bijl van volkshuis vesting noemt tijdwinst als argument voor dit plotselinge ingrijpen van de gemeente. Het eerder vorig jaar septem ber genomen raadsbesluit tot verkoop van de panden loopt daarmee, zegt hij, geen enkel gevaar. Het door de gemeente zelf ter hand nemen van de restauratie van de drie panden, onderdeel van een uit de 18e eeuw daterend gebouw, is eerder altijd als mogelijkheid opzij geschoven omdat subsidieverstrekking ten behoeve van de toekomstige kopers daarmee gevaar zou lopen. „De betrokken ministeries konden ons bij navraag echter gerust stellen over dat punt. Het geld komt er ook als de gemeente zelfstandig als res- De voorzitter van de oudercommissie spreekt zijn verbazing uit over de gang van zaken en de voorkeur van het college. „De zaak functioneerde uitstekend, waar om zouden we iemand anders binnenha len die niet gewenst is. Hierdoor kan al leen maar onrust ontstaan binnen de school, hetgeen zijn weerslag zal hebben op de leerlingen. De inspraak is voldoende geweest maar de resultaten zijn helaas nihil”, aldus de voorzitter die de keuze van het college in verband brengt met de mo gelijke fusie van de twee openbare Mavo- scholen. een rustig tempo gehouden, een goede prestatie. Een verrassende klankkleur le verde de combinatie van twee accordeons, klarinet en fluit op. In „March of the little tumblers” beluisterden we vlot passage- spel, jammer dat dit werkje zo kort was. Een koor gevormd uit diverse basis scholen, zong onder leiding van Nico Draaisma een drietal liedjes, waarvan het „hoi, hoi, de boots is zoek” laaiend enthou siasme opwekte. Het gedeelte na de pauze werd geopend met een cabaretachtige parodie op een zangconcours, opgevoerd door vier da o en vier heren leverde de kolderieke, spits vondige tekst vaak grote hilariteit op „Ten Percussionists”, een inventieve composi tie van K. van Lent die door ziekte niet aanwezig kon zijn”, werd zeer suggesitef vertolkt door een slagwerkersensemble, zonder aan de overige uitvoerenden ook maar iets te kort te doen verdienen de fraaie solo van de jeugdige bongospeler en het virtuoze werk van de drummer een speciale vermelding. Vervolgens beluisterden we de combi naties accordeon en blokfluit, toetsen bord, piano en saxofoon, die met succes hun werkjes vertolkten. Voortreffelijk ge steund door de ritmegroep liet de „Werk groep lichte muziek” in „Rubbish” leuk solistisch werk van diverse instrumenta listen horen. O.l.v. J. Schuit besloot de „big band” de avond met een vijftal werk jes. Hoewel deze band grotendeels uit oudere en gevorderde leerlingen bestaat zijn ze eigenlijk nog niet klaar voor een optreden. Ritmisch zat het slecht in de voegen, terwijl er op het gebied van sa menspel, klankkleur en klankverhouding nog heel wat te sleutelen valt. Bewonde ring moet men hebben voor de docenten van deze muziekschool, die er toch maar in slagen deze jeugd in orkestverband te laten spelen en daarvoor is heel wat ken nis, geduld en toewijding nodig. G. D. KONING VELSEN. Bewoners van het sane- ringsgebied Oud-IJmuiden en zij die na februari tegemoet gezien. 1965 wegens sloopactiviteiten uit deze C IJMUIDEN. Onder grote belangstelling vond gisteravond in de Stadsschouwburt te IJmuiden de leerlingenavond plaats van de Muziekschool Velsen. Kenmerkend voor deze avond was de strakke discipline van de verschillende optredende groten deels uit jeugdige muzikanten bestaande) groepen. Jammer was dat de speaker, ondanks de microfoon, zeer slecht te verstaan was. Naast kritiek op de lange duur van de benoemingsprocedure heeft vooral de wijze waarop het college omsprong met de adviezen van het onderwijzend perso neel en de oudercommissie veel wrevel opgewekt. „We willen met deze kritiek niet een bepaalde kandidaat bevoordelen maar slechts het treurige resultaat van de inspraakprocedure aan het daglicht stel len”, aldus het team van de Hugo de Grootschool. De adviezen van de school en de ouder commissie inzake de benoeming kwamen tot stand nadat eerst de sollicitatiebrieven gelezen waren en daarna de personen zelf door beide partijen afzonderlijk waren gehoord. Hiervan werd een verslag sa mengesteld waarin de kandidaat die de voorkeur van het college kreeg als minst geschikt naar voren kwam. Door deze l- P n r- I ir inderdaad opvallende afwijking van het oorspronkelijke door CRI goedge keurde restauratieplan. Subsidiëring door het rijk en de totale kostenopzet zouden daarmee wankel komen te staan, zo redeneerde het college. (Van een onzer verslaggevers) tie komen hier de eerste huizen voor be woning beschikbaar. De oplevering van het totale contingent wordt volgend jaar wethouder Bijl, tot heden toe onvermin derd van kracht zouden zijn. Over de uiteindelijke kostenopzet wil de Bijl zich woensdag hangende het lo pende overleg met Holleman nog niet uitlaten. Er ligt een eerder in onze bla den gepubliceerd door CRM goedge keurd restauratieplan dat voor het Sant poortse restauratiebedrijf als leidraad zal moeten dienen. De hieraan gekoppel de restauratiebedragen vertoonden jaarlijks, gelijk met de landelijke prij sontwikkeling in de bouwwereld, een stijging van circa tien procent. Ook te genover de direct betrokkenen is de ge meente tot nu toe over dit punt nooit helemaal duidelijk geweest”. Om tegen standers van verkoop kopschuw te ma ken kwam het college in het betrokken gemeenteblad echter wel met opzienba rende huurbedragen (tussen 1300 en 2200 gulden per maand) bij doorbereke ning van de totale verwervingskosten van de panden. Gemeente opdrachtgever delijkheid in deze ontwikkelingen en daarmee in de toekomst van de school is volgens het team zeer gewenst. Ondertussen heeft het college laten we ten dat de benoeming op 6 maart in de gemeenteraad aan bod komt. Dan zullen de raadsleden zich moeten buigen over een drietal kandidaten, waaronder de door het onderwijzend personeel en ou dercommissie afgewezen kandidaat. <r De Hugo de Grootschool aan de Grahamstraat waarin veel onmin is ontstaan rond de kandidaatskeuze van het college. Een door het onderwijzend personeel en oudercommissie als ongewenst bestempelde kandidaat heeft de voorkeur. beslissing van het college zijn beide partij en van mening dat ze deze moeite net zo goed achterwege hadden kunnen laten. „Een farce” zoals het onderwijsteam in een brief aan het college meedeelde. In deze brief stellen zij onder meer keihard de opmerking; „Het lijkt ons voor de betreffende sollicitant een onaangena me verrassing om na een eventuele benoe ming te moeten vernemen dat het team zijn kandidatuur volstrekt heeft afgewe zen en te vernemen om welke redenen dit gebeurde.” De panden aan de Torenstraat in Oud-Velsen die door herhaaldelijk uitstel van restauratie steeds verder in verval raken. Het Santpoortse bedrijf Holleman is inmiddels aangezocht voor de broodnodige ..opknapbeurt" die in neerkomen. Onrust rond benoemingsprocedure van hoofd Hugo de Groot-MAVO 1965 wegens sloopactiviteiten uit deze Gegadigden vuor dit stukje nieuwbouw omgeving weg moesten genieten „zoveel dienen zich te melden bij het Bureau mogelijk” de voorkeur bij toewijzing van Woonruimteverdeling van de gemeente een gloednieuwe woning in deze wijk, de Velsen op het adres Spaarnestraat 4. voorkeursbehandeling geldt uiteraard al- Kanshebber zijn buiten eerder gemelde leen voor legale bewoners. B. en W. van Velsen doen hiervan mededeling nu de bouw van 135 (huur)woningen in het kaalslaggebied tussen Bloemstraat en Kanaalstraat gestaag vordert.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5