ere divisie I tbal Geen moeite met Vitesse PSV ontstellend zwak tegen Amsterdam Oost-Duitsland klopt Spanje Scheidsrechter Oetelmans naar de kleedkamer betaald, oetbal in net kort v< in topscorers Kraay definitief A-trainer Sparta 9 FEYENOORD VEREIEST AANSEUITING r1 22 DONDERDAG 1 4 FEBRUARI 19 8 0 SPORT E MP PSV-FC Amsterdam Roda-NEC EREDIVISIE (COMPETITIE) KNVB-BEKER F». Vechtlust MVV na rust beloond •ir Petursson van Feyenoord (links) waagt een schot op het MVV-doel. Verdediger Dijkstra van MVV is te laat en kan de bal slechts nakijken. Treffer Bursac inspireert Ajax Soren Lerby omspeelt Vitesse doelman Nijhuis en gaat het derde doelpunt van Ajax JAN PREENEN Metgod (AZ) Veel balverlies aan beide zijden, ge paard gaande met stevige tackles en vreemde beslissingen van Bosman zorg den voor een weinig aantrekkelijke par tij voetbal. In de eerste helft was AZ twintig minu ten heer en meester. Omdat de thuisclub het veldoverwicht niet in doelpunten tot uitdrukking kon brengen, verviel AZ na de aantrekkelijke aanvangsfase in het ste riele aanvalsspel dat de Kessler-elf de laatste weken kenmerkte. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT. MVV kan met een gerust hart carnaval vieren. In een einde lijk weer eens sfeervol Geusselt-stadion wilden de Maastrichtenaren tot de bo dem van hun kunnen gaan om de negatie ve serie van de laatste weken te doorbre ken. Een verdiende 2-1 overwinning op een aan alle kanten rammelend Feyen oord was het gevolg. In de rug gesteund door een uitblinken de Peter Gerards durfde MW de aanval te zoeken. Niet zozeer via flitsend aanvals spel van achteruit, maar meer door atten te onderbrekingsacties van het werkelijk povere spel van de Jezek-equipe, waarin ook Wim Jansen er niet in slaagde om het weinig gemotiveerde spel naar zijn hand te zetten. Slechts achttien minuten heeft NEC in Kerkrade mogen hopen op een goed re sultaat in de bekerwedstrijd tegen Roda JC. Binnen een minuut werd vervolgens de strijd beslist via een omhaal van Dick Nanninga en een uitgespeelde treffer van Pierre Vermeulen, die een voorsprong van 2-0 voor Roda JC op het scorebord brachten. Vanaf dat moment speelde NEC, dat met vier invallers moest aan treden, een verloren partij. Roda JC hield het hoofd koel en kwam in de 32e minuut helemaal op fluweel te zitten, toen Jens Kolding kon profiteren van een grove misser van Pleun Strik en het derde doelpunt maakte. In de tweede helft was de agressie uit het spel van de thuisploeg verdwenen. Men bleef de bal rustig rondspelen. Het publiek kwam slechts tot enthousiasme bij enkele solo’s van Kolding en Vermeu len. Kolding scoorde in de 61e minuut 4-0. Na een pass van Nielsen draaide hij langs Strik en liet Schellekens kansloos. Peter Hendriks in de 87e minuut en de Deen Eriksen zorgden voor een eindstand van 5-1. Rest nog te vermelden dat Sije Visser een gele kaart kreeg na een overtreding tegen Vermeulen. op ongelukkige wijze een MW-aanval af met de hand. Colombain zorgde voor ge rechtigheid: 2-1. De voor de onzichtbare Peters ingeval len Gerard van der Lem had nog roet in het Maastrichtse feest kunnen gooien, maar met een leeg doel voor zich kopte de „Pakken wat er te pakken valt”, zo luidt het motto van PSV-trainer ad inte rim Jan Reker. En hoe dat gebeurt, inte resseert de vroegere assistent van Kees Rijvers nauwelijks. In het nationale com- petitiegebeuren is het voor de Eindhove naren inmiddels allang voltooid verleden tijd, voor wat betreft het kampioen schap, terwijl ook het deelnemen aan het UEFA-Cuptoernooi van volgend seizoen hoe langer hoe meer dubieus dreigt te worden. MW-trainer Leo Steegman kon einde lijk weer eens lachen. „Als ik zie met wat een inzet men bereid is te spelen, dan kan ik alleen maar tevreden zijn. De ploeg heeft gedisciplineerd gespeeld in verde- niet gemotiveerde spits (hij mag weg van de clubleiding) toch nog over. bleek voor inspiratie totaal geen ruimte meer, totdat Bursac eindelijk weer eens voor de nodige impulsen zorgde. Al te lang geïnspireerd kon Ajax door diens actie overigens niet worden. De Amsterdam mers voerden het tempo twintig minuten hoog op, sloten hun eigen speelhelft her metisch af en bogen de achterstand als vanzelfsprekend in de 12e en de 21e mi nuut via goals van Arnesen en Bonsink om in een voorsprong van 2-1. Daarna kreeg de verveling weer de overhand en werd het in de 70e minuut nog 3-1, omdat Joop Heezen zo „vriendelijk” was om de bal in het eigen strafschopgebied te ver spelen aan Soren Lerby. Daardoor werd voorkomen dat Vitesse nog met een ver rassend resultaat zou finishen. Wullems zag daarbij echter over het hoofd dat Ajax na zijn succesvolle achter volging al snel niet meer geïnteresseerd was in dit Vitesse en ook niet in de 5300 toeschouwers. De enige die zich van zijn medespelers onderscheidde, was Frank Arnesen. De Deen boekte een zelfoverwin ning nadat hij tweeënhalve maand niet meer had opgetreden. Op 24 november van het vorig jaar scheurde hij in de uitwedstrijd tegen MW zijn enkelban den. Arnesen moest daardoor worden ge opereerd, zag zijn enkel zes weken in het gips verdwijnfen en kon pas tien dagen geleden serieus de training hervatten. Trainer Henk Wullems, wijzend op kan sen voor onder anderen Bursac (na een actie van hem in de tweede helft gleed Zwamborn de bal bijna in eigen doel): „Ik ben toch wel trots op die knapen van mij. Vooral in de tweede helft hebben zij het erg goed gedaan en hebben zij de brutali teit getoond waar ik steeds op had geha merd. Neem nu zo’n Rein van de Heuvel. Een jongen van zeventien jaar die nog nooit in Vitessse 1 heeft gespeeld en zelfs nog nooit wisselspeler is geweest. Ook die draaide toch lekker mee”. digend opzicht. Met de mogelijkheden die we op dit ogenblik hebben, een goede prestatie”. Collega Jezek was erg kort van stof na afloop. Jezek: „We hebben kansen gehad, maar niet benut en dan ben je uitgepraat. Overigens was ons spel wel beter dan afgelopen zondag, maar je ziet wat we ermee zijn opgeschoten”. ROTTERDAM. Het medisch on derzoek dat Hans Kraay woensdag heeft ondergaan als controle op de hartklachten die hem bijna drie weken geleden troffen heeft geen negatief re sultaat opgeleverd. Kraay zal, zoals eerder werd bekendgemaakt, per he den opnieuw de functie van hoofdtrai ner opvatten bij de Rotterdamse voet balclub Sparta. 22 21 21 22 22 22 21 21 22 21 22 21 22 22 21 22 20 21 18 13 11 12 10 9 9 8 7 6 8 6 4 5 5 5 4 5 2 5 7 3 6 6 5 5 7 8 4 6 9 7 6 4 4 2 2 3 3 7 6 7 7 8 8 7 10 9 9 10 10 13 12 14 38 31 29 27 26 24 23 21 21 20 20 18 17 17 16 14 12 12 58-20 43-21 39- 19 35-26 34-26 40- 27 28- 28 34-37 26- 29 27- 39 30-29 23- 28 26-37 29- 44 24- 38 32-43 13-33 19-36 MALAGA (ANP). Oost-Duitsland heeft woensdagavond in Malaga een wed strijd tegen het Spaanse voetbalelftal met 1-0 gewonnen. Bij rust was de stand 0-0. De vriendschappelijke wedstrijd be tekende voor Spanje een oefenduel in de voorbereiding op de eindronde van het Europees kampioenschap in juni in Ita lië. Dertigduizend toeschouwers zagen hoe Streich in de 56ste minuut voor het enige doelpunt zorgde. 1] P Ri SI 0) 1. k g ei L kl di P< H m w (2 Bi fo kx sc R si O( m tb G cc m lil la vi te di ox h< g< G p; ki v« si P n< F k; e< P n v< s! In de rust zal Georg Kessler zijn pupil len ongetwijfeld opgedragen hebben eni ge agressiviteit aan de dag te leggen. De meer geconcentreerde spelopzet werd in de 16e minuut van het tweede bedrijf beloond. Arntz plaatste een vrije trap in de richting van Welzl. Zijn inzet werd in eerste instantie gekeerd door Van Breuke- len, maar De Graaf rondde de aanval naar behoren af: 1-0. Vanaf dat moment speel de AZ op zeker. In de 23e minuut werd het treffen definitief beslist door een fortuin lijke treffer van Metgod. De Utrechtse doelman Van Breukelen verkeek zich op een oneffenheid in het veld en zag het houdbare schot langs zijn handen in het doel glijden: 2-0. Moeizame winst, dat wel, maar het ont breken van de grote vorm werd ruim- schoots gecompenseerd door een tomelo ze inzet, waartegen de Rotterdamse activi teiten wel erg schril afstaken. In het rom melige, door scheidsrechter Bosman zwak geleide duel, begon MW erg nerveus. Maar Feyenoord gaf reeds in die beginfa se het brevet van onvermogen af, door een drietal alleraardigste mogelijkheden (Pe ters, Nielsen en Petursson) niet te willen benutten. Een geschrokken MW herstel de de organisatie binnen de eigen gelede ren echter snel en verplaatste het spel naar het middenveld. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Hoewel Vitesse woensdagavond in de achtste finale van de strijd om de KNVB-beker op een gege ven moment met maar liefst negen inval lers speelde, is het uiterst mild behan deld door Ajax. De Arnhemmers, die in de competitie op vele ronden zijn gezet door de Amsterdammers, slaagden er niet alleen in om de schade tot 3-1 te beperken, maar namen zelfs na vier mi nuten verrassend de leiding. De enkele maanden aan de kant gehouden Bursac zorgde daarmee voor een prikkel, die Ajax lang niet meer had gekend. len onmiddellijk na de hervatting zich liet vervangen door Erwin Koeman. Willy van de Kerkhof onderscheidde zich slechts eenmaal in de 18e minuut nadat hij een lange rush afrondde met een laatste pass op Lubse, die probleemloos van dichtbij kon inschieten: 1-0. Vier minuten voor het rustsignaal kwam PSV gelukkig op 2-0 toen Chris tensen bij een niet resoluut door Amster dam afgeslagen Eindhovense aanval alle tijd kreeg om zijn eerste officiële PSV- doelpunt te produceren: 2-0. Erwin Koe man bepaalde de eindstand in de 80e minuut op 3-0. ALKMAAR. AZ’67 heeft zich via een overwinning met 2-0 op FC Utrecht ge plaatst voor de kwartfinales van de strijd om de KNVB-beker. De zege, die pas na rust tot stand kwam, vergoedde veel voor de Noordhollanders, die in de laatste thuiswedstrijden zwak voor de dag kwamen. Desondanks had de Alk- maarse ploeg veel moeite met de Utrech tenaren. Het enige wat de Eindhovenaren in feite nog resteert, is het toernooi om de KNVB- beker, waarin de uiteindelijke winnaar via het Europa Cup II-toernooi verzekerd is van internationaal voetbal. Maar om dat doel te bereiken, zullen de Brabanders toch heel wat beter voor de dag moeten komen dan gisteravond tegen eerste-divi- siemiddenmoter FC Amsterdam (3-0 ze ge), dat weliswaar in een eerder stadium het Bredase NAC elimineerde, maar nooit werkelijk de hoop heeft gekoesterd om in deze lopende bekercompetitie furore te maken. Daarvoor hebben „de lieverdjes” nu eenmaal veel te weinig kwaliteit in huis. Opmerkelijk was het dan ook dat FC Amsterdam het de vroegere topclub PSV nog erg lastig kon maken. De Eindhovena ren speelden in deze achtste finalewed strijd een van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Een brok malaise, afgedekt met een rood-wit schroefdeksel, waarin al het eer der gedemonstreerde Brabantse voetbal- vernuft nu verborgen bleef. PSV kan als excuus aanvoeren dat naast de „vaste” geblesseerden, René van de Kerkhof, Kos ter en Van Kraay, ook Postuma en Smits niet inzetbaar waren, terwijl Van der Kuy- Uitslagen: MW-Feyenoord 2-1, PEC Zwolle-Willem II 2-2, Go Ahead Eagles-FC Den Haag 1-0, NAC-Sparta 2-1. De Stand: Ajax AZ’67 Feyenoord Roda JC Utrecht PSV Twente Excelsior Den Haag Willem II G.A. Eagles PEC Zwolle MW Haarlem Vitesse Sparta NAC NEC MW-Feyenoord 2-1 (0-0). 56. Van Mar wijk 1-0, 61. Petursson (strafschop) 1-1, 68. Colombain (strafschop) 2-1. Scheidsrech ter: Bosman. Toeschouwers: 8500. NAC-Sparta 2-1 (1-1). 26. Quaars (straf schop) 1-0, 33. Geel (strafschop) 1-1, 71. Dierkx (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Oetelmans (Van de Ven). Toeschouwers: 6000. Go Ahead Eagles-FC Den Haag 1-0 (0-0). 51. Van Kooten 1-0. Scheidsrechter: Geurd. Toeschouwers: 6500. PEC Zwolle-Willem II 2-2 (1-1). 9. Van Rooy 0-1, 35. Van der Hengst 1-1, 47. Van Rooy 2-1, 53. Van der Hengst 2-2. Scheids rechter: Severein. Toeschouwers: 4000. Opvallende daden in die eerste helft vielen vooral te noteren wanneer MW- doelman Gerards in beeld kwam. Nadat hij in een eerder stadium zijn ploeg bij incidentele gevaarlijke Feyenoord-acties al voor een achterstand had behoed, deed hij dat eveneens twee minuten voor de pauze. Budding kon eindelijk eens vrij het strafschopgebied binnenstormen, maar goed uitlopen voorkwam Maastrichtse te leurstelling. Die was er een minuut later wel, toen de sterke Bert van de Poppe, Schapendonk lanceerde. De bewegelijks spits was eerder bij de bal dan Feyenoord- goalie Hiele, maar de bal verdween net over het lege doel. Direct na de hervatting mocht Bert van Marwijk even buiten de 16 m-lijn een vrije trap nemen. De eerste verdween hard in de muur, maar moest vervolgens overge nomen worden. De tweede vertrok echter als een raket de kruising in, waarmee Van Marwijk weer eens liet iets het zien van zijn klasse. De Maastrichtse vreugde was echter van korte duur, want nog geen zes minuten later kon Feyenoord middels een strafschop gelijk komen.Een cadeautje van arbiter Bosman. Soren Busk werd in de rug gesprongen en in zijn val kreeg hij de bal tegen zijn hand. Petursson accep teerde het geschenk in tweede instantie, nadat Gerards de eerste inzet wel stopte, maar niet onder controle kreeg: 1-1. Het bleek MW niet te deren. De ploeg creëerde zich tegen de chaotische Rotter damse afweer, waarin Nielsen een van de weinige rustpunten bleek, een aantal pri ma kansen. Van de Poppe kogelde net naast, Van Marwijk en Roosen kwamen gevaarlijk door, maar een penalty zou de strijd beslissen. Bennie Wijnstekers brak AZ’67-FC Utrecht 2-0 (0-0). 61. De Graaf 1-0, 69. Metgod 2-0. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 6000. Ajax-Vitesse 3-1 (2-1). 4. Bursac 0-1, 12. Arnesen 1-1, 21. Bonsink 2-1, 60. Lerby 3-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 5500. Roda JC-NEC 5-1 (3-0). 17. Nanninga 1-0, 18. Vermeulen 2-0, 32. Kolding 3-0, 61. Kolding 4-0, 87. Peter Hendriks 4-1, 90. Eriksen 5-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Sije Vis ser (NEC). PSV-FC Amsterdam 3-0 (2-0). 18. Lubse 1-0, 41. Christensen 2-0, 80. Koeman 3-0. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 6000. „De laatste tien dagen heb ik drie uur per dag getraind. Afgelopen vrijdag voor het eerst met de groep. Zaterdag heb ik voorzichtig meegespeeld in het C-elftal tegen AZ’67 en nu dan tegen Vitesse. Voor de wedstrijd was ik wel nerveus. Ik had me voorgenomen dat ik op zeker zou spelen en niemand zou passeren. Dat is goed gegaan, maar wat wil je ook als je al zo snel de gelijkmaker scoort”, aldus Ar nesen, die als vervanger van Jensen van grote afstand doeltreffend uithaalde en op die manier aantoonde dat in de „top pers” tegen AZ’67, Feyenoord en Strass- bourg weer op hem gerekend kan worden. De ploeg van trainer Leo Beenhakker heeft het zich verscheidene duels kunnen permitteren om zijn fans a la Rembrandt een soort „anatomische les” aan te bieden. De feilen van de tegenstanders werden op kille wijze blootgelegd, de vele zwakke plekken werden met messcherpe wapens weggesneden, zonder dat de chirurg zelf een spatje bloed op zijn shirt kreeg. Tijdens die routineuze handelingen (Van onze sportredactie) BREDA. De inhaalwedstrijd tussen NAC en Sparta, die door de thuisclub met 2-1 werd gewonnen, stond in het teken van het scheidsrechterlijk korps. Arbiter Oe telmans deed eerst van zich spreken door zowel NAC als Sparta een strafschop toe te kennen (door Quaars voor NAC en Geels voor Sparta benut), daarna onwel te worden - hij moest enige tijd verzorgd worden in de eerste helft om tenslotte na de pauze vanwege een opkomende griep het veld te ruimen voor grensrechter Van der Ven, die als linesman vervangen werd door een op de Mbune zittende scheids rechter. Van der Ven trad in de voetspo- ren van Oetelmans door NAC in de 71e minuut opnieuw een strafschop toe te kennen, waaruit Dierckx de eindstand op 2-1 bepaalde. EREDIVISIE: Pétursson (Feyenoord) 20, Kist (AZ’67) 16, Vermeulen (Roda JC) 13. Spanje heerste bijna de gehele wed strijd, maar de Oostduitse verdediging was goed op dreef. Vooral doelman Gra- penthin stak in een uitstekende vorm, evenals de vleugelverdedigers Kische en Weise. In de eerste helft had Spanje een licht overwicht, maar ongeconcentreerdheid en de fout om te veel door het midden te willen spelen hadden tot gevolg dat doel punten uitbleven. De tweede helft gaf een nog sterker Spaans elftal te zien, dat zich echter dood liep op de vaak met tien man voor het eigen doel hangende Oostduitsers. Een uitval in de elfde minuut na de pauze kon door de Spaanse verdedigers slechts ten koste van een vrije trap worden gestopt. Invaller Streich prikte de bal door de muur en langs doelman Arconada: 0-1. De 1. FC Köln heeft woensdagavond op het eigen veld een wedstrijd in de achtste finales van de Westduitse beker tegen SV Darmstadt uit de tweede liga zuid met 3-1 gewonnen. Bij de rust was het 1-0. Het UEFA-jeugdteam van Noord-Ier- land heeft woensdagavond in Belfast met 2-0 gewonnen van Wales. Het Franse UEFA-elftal heeft woens dag in Toulouse een wedstrijd in groep 1 in de voorronden van het Europese UE- FA-kampioenschap tegen Ierland met 2-0 gewonnen. I

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 22