Bouw tandartsenpraktijk door college aangehouden Gebrek aan informatie d i politienieuws a Mevrouw G. Nijman-Poelman erelid van Rooswijk s Industriebond kan werving Jöegoslaven verijdelen I BEZOEK DE OMAR KHAVAM SHOWROOMS: vertraagt voortgang in de besluitvorming ;el 1 kort ijmondnicuws Instelling commissie rijksbijdrageregeling Ontwerp Schrijnend 5 Begrotingstekort van 2,5 mille Dubbele pet 1 1 DONDERDAG 14 FEBRUARI 5 1980 IJMOND 4 i SS Overzichtelijk! Gerieflijk! Gezellig! enveel voordeligere Bijvoorbeeld; Hainadan 60 x 40 cm 110,- -F* J Uw geld wordt steeds minder waard. De echte ’Pers’ niet. Deze wordt alleen maar méér waard! Wees er snel bij! Tafel- en vloerkleden, alles wat uw hartje begeert. De grootste sortering van Nederland, en alles tegen NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK IN OOSTERSE TAPIJTEN Den Haag - Beverwijk - Utrecht - Hilversum Eindhoven. VELSEN. Gisteravond heeft wethouder H. J. Scheeper de plenaire commissie inge steld die in het kader van de rijksbijdrageregeling voor so- ciaal-culturele aktiviteiten een vier-jarenplan gaat opstellen. Ten behoeve hiervan zal de commissie zich bezig houden met een inspraak-en een subsi dieverordening en tevens zal zij een inventarisatie maken van de behoeften en de voorzie ningen. Samenstelling Winkelcentrum ”De Bever”, Beverhof 40-41 aan de Breestraat, Beverwijk. Tel. 02510-2 6124 Trendbeleid ondanks dat het effectueren van de beta- plannenmakerij van gemeente Hoogovens bereid tot gezamenlijk onderzoek arbeidsorganisatie (ADVERTENTIE) L'I'kfn id I?' 71 5,00 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De directie IJmuiden van Hoogovens heeft zich in principe be reid verklaard om tegemoet te komen aan de wens van de Industriebond FNV om gemeenschappelijk een onderzoek in te stellen naar de organiasatie van de arbeid bij het staalbedrijf. De FNV stelt zich namelijk op het standpunt dat verbete ring van die organisatie er toe zal bijdra gen dat Nederlanders hun vertrouwen in het beleid van Hoogovens hervinden en Met het innemen van dat standpunt is de FNV weinig gelukkig. Districtsbe- stuurder Henk Krul, gevraagd naar een reactie, zegt: „Hoogovens gaat zich met er vooi jonden i giste tan de uitge- lannen mdelij steriële tijdens ran de nood jr jr Aanrijding. Een 19-jarige motorrijder uit IJmuiden is woensdagochtend met on bekend letsel in het IJmuidense Zeeweg Ziekenhuis opgenomen na een aanrijding op de kruising Zeeweg-Velserduinweg- Cederstraat. De jongeman reed in zuide lijke richting over de Zeeweg en kreeg geen voorrang van een 31-jarige automo bilist uit Vijfhuizen die met zijn personen auto vanaf de Cederstraat de Zeeweg naar de Velserduinweg wilde oversteken. Beide thans nog in militaire dienst werkzame artsen hebben hun oog op het overheid. Redelijkerwijs mag worden aangenomen dat het bedrijfsresultaat ling niet is toegestaan. Echter is dan wel aangetoond dat het overheidsbeleid niet wordt gedragen door de realiteit. Het gaat er om dat Hoogovens haar bij herha ling uitgesproken intenties zichtbaar maakt. In het onderhavige geval bete kent dat dat er een bod moet worden gedaan”, aldus Henk Krul. maan- e Paci- ■’anoch- den la- :e mist, an. De ndanks aderen, kanon- komen, ijd ge- 5,90 5,85 0,00 0,70 3,00 0,80 Door het stencil van de tandartsen waarop de ontwerper van het bouwont werp voor de praktijkruimte stond ver meld werden de buurtbewoners geattent- deerd op de functie van een Haarlemse architect in de door hen bekritiseerde gang van zaken. Deze architect, de heer Van der Klei, is naast ontwerper van het plan aan de Antillenstraat ook verant woordelijk voor het ontwerp van het om streden bouwproject aan de Terrasweg in Santpoort-Noord en tevens lid van de Vel- sense welstandscommissie. Samen met negentien omwonenden van de Terras weg zetten de buurtbewoners van de An- tillenweg vraagtekens bij deze dubbel functie en brengen dit in verband met de wijze waarop bouwplannen de ambtelijke molen passeren. issaris- van de ambte s eet rie zul len be werk. Het beleid dat daarop is gericht wil ze continueren, maar.de ruimte hier voor zo wordt gesteld is gelegen in het winvermogen van de onderneming en in de maatregelen in de vorm van een Centraal Akkoord dan wel een loonmaat regel die door de overheid wordt opge legd. Beide tandartsen, die de initiatiefne mers van de plannen zijn, hebben de onge ruste buurtbewoners inmiddels via een stencil met een schets van het bouwont werp op de hoogte van hun voornemens gebracht. Uit het schetsontwerp blijkt dat het ge- Voorzitter Th. Reitsma vertolkte de dank en de waardering van de club voor het vele werk dat mevrouw Nijman heeft verricht. „Het zal flink wennen zijn aan de nieuwe situatie. Je hebt ontzettend veel gedaan voor de honkbal- en softbalsport en dus voor Rooswijk. Voor het nieuwe bestuur is het te hopen jouw gemis zo spoedig mogelijk op te kunnen vangen”, aldus voorzitter Reitsma die vervolgens melding maakte van het aan mevrouw Nijman toebedeelde erelidmaatschap. De functie van mevrouw Nijman zal voorlopig worden overgenomen door de Inbreker bekent. Een 30-jarige Be- verwijker bekende woensdag tegenover de Beverwijkse politie de inbraak die za terdagnacht is gepleegd bij een tapijthan- del in het winkelcentrum Beverhof. Na vernieling van een spiegelruit ontvreemd de de man hier een tweetal kostbare Chi nese tapijtjes die inmiddels onbeschadigd aan de rechtmatige eigenaar zijn terugge geven. Simone IJben wees op het feit dat nergens in de rijksbijdrageregeling staat dat B. en W. besluiten moeten nemen omtrent de samenstelling. „Nu is dat toch gebeurt en dan blijkt dat bijvoorbeeld de wijkkommitees met vier afgevaardigden ondervertegen woordigd zijn. Ik hoop dat het college nog terug kan komen op het besluit”, aldus Simone IJben. Een van de amb tenaren bevestigde dat, maar bracht eveneens naar voren dat het college tot dit besluit was gekomen, omdat het werk van start moet gaan. Het college heeft volgens hem een werkbare com missie gevormd waarvan redelijker wijs aangenomen mag worden dat die een afspiegeling is van de bevolking. Het uitgangspunt voor het gemeente bestuur ten aanzien van de samenstel ling van de plenaire commissie is zeven sectoren, die het terrein van de sociaal- culturele activiteiten dekken. Namelijk het vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen, het buurthuisover- leg, het jeugd- en jongerenbeleid, het peuterspeelzaal werk, de wijkorganisa- ties en de culturele sector. Daarnaast hebben vier commissieleden als onge- bondenen zitting als vertegenwoordi gers van de burgerij. De commissiele den hebben geen zitting namens de organisaties verenigingen of instellin gen maar op persoonlijke titel. De onduidelijkheid over een groot aantal zaken door een gebrek aan in formatie leidde er gisteravond toe dat er geen besluiten zijn genomen. De commissie heeft het ambtelijk appa raat een maand de tijd gegeven om alsnog de betreffende informatie te verstrekken. Wel is er een voorlopige stuurgroep ingesteld die samen met enkele ambtenaren die de eerstvoglen- de vergadering gaat voorbereiden. Buurtbewoners in geweer tegen 'P het niet nodig zal zijn 500 buitenlandse (Joegoslavische, red.) werknemers aan te trekken. In een notitie die woensdag als leidraad heeft gediend bij het maandelijks overleg tussen het hoofd Personeel en Organisatie bij Hoogovens de heer F. Scholten ener zijds en vertegenwoordigers van de vakverenigigngen anderzijds, is gesteld dat overeenkomstig een bestaande proce- dure-afspraak eenmaal per kwartaal het aannemingsbeleid ter discussie staat. Hoogovens beschouwt het verzoek van de Industriebond te liggen in het verlengde zo’n standpunt verschuilen achter de van die afspraak en voegt daar aan toe dat om dezelfde redenen als die welke door de FNV zijn aangevoerd men ook bij Hoog- niet slecht zal zijn. Maar het is onzin om ovens van mening is dat het staalbedrijf de ruimte voor een grotere beloning af te zoveel mogelijk met Nederlanders dient te laten hangen van een overheidsstand- worden bemand. punt. Als Hoogovens zegt dat de ruimte er is dan kan de overheid bepalen dat d) ;el van maand ekomst Burger- De omstreden praktijkruimte aan de Antillenstraat. Twee tandartsen kozen deze plek vanwege de gunstige ligging ten opzichte van de Velserbroek en het schrijnende tandartsente kort in Santpoort-Noord. (Van een correspondent) VELSEN-NOORD. Tijdens de alge mene ledenvergadering van honkbal- en softbalclub Rooswijk heeft mevrouw G. Nijman-Poelman op eigen verzoek be dankt voor de functie van secretaresse. Een ftmctie die zij gedurende vijftien jaar onafgebroken heeft vervuld en waarvoor zij terecht tot erelid van Roos wijk werd benoemd. Behalve met het punt van de infor- matie-voorziening had de plenaire commissie grote moeite met de proce dure die het college hanteerde bij de samenstelling van de commissie. „Het is ons van bovenaf opgelegd”, conclu deerde Simone IJben. Een ander com missielid, J. van de Mey, veronderstel de dat de samenstelling nog bespreek baar was. „Nu ik hier ben hoor ik dat er een B. en W. besluit is betreffende de samenstelling en dat daar niet meer aan te tomen valt”. Het is volkomen in Geheel vlekkeloos verliep de verga dering niet. Nadat hij de commissie had ingesteld verliet wethouder Scheeper de vergadering om de com missie in de gelegenheid te stellen ge heel onafhankelijk van het college van B. en W. haar werk te doen. Er is gisteravond geen voorzitter en geen stuurgroep gekozen die het uitvoe ringsorgaan moet worden van de ple naire commissie. „We praten hier in het luchtledige”, aldus commissielid W. Polman, „In eens is er een plenaire commissie, die zich moet gaan uitspreken over een aantal zaken, zonder dat de leden in de gelegenheid zijn geweest zich daarop voor te bereiden. Er is geen voor-infor- matie gekomen. We weten niet wat onze taken en bevoegdheden zijn. En het is onduidelijk waarover we wel en niet mogen beslissen”. Overigens lijkt het niet denkbeeldig dat van de zijde van Hoogovens de bereidheid om tegemoet te komen aan de wens van de industriebonden om gezamenlijk een on derzoek te starten naar de noodzaak van het aantrekken van Joegoslavische werk nemers mede wordt ingegeven door de wetenschap dat diezelfde bonden die wer ving kunnen verijdelen. Het in Amster dam gevestigde Joegoslavische wervings- bureau Tehnomont heeft bij monde van de heer Hrovatin laten weten dat indien de Industriebond FNV zich daartegen verzet Tehnomont geen medewerking zal verlenen. Dit laatste werd door een woordvoerder van Hoogovens desge vraagd bevestigend beantwoord. strijd met de intentie van de rijksbij drageregeling, waarin de inspraak een hoge prioriteit heeft. Als ik zitting neem in een nog op te richten commis sie wil zelf mee bepalen hoe die eruit komt te zien. Alleen al omdat de sa menstelling invloed heeft op het uit te brengen advies aan het gemeentebe stuur”, aldus Van der Mey. terrein laten vallen vanwege de goede ligging ten opzichte van de Velserbroek- polder waar in de jaren tachtig de eerste woningen gereed moeten komen. „In de gemeente Velsen is een dringend tekort aan tandartsen. Dit tekort is vooral in Santpoort-Noord schrijnend en zal toene men als de eerste bewoners zich in de Velserbroek vestigen. We hebben deze lokatie op advies van de Nederlandse Vereniging voor Bevordering van de Tandheelkunde gekozen. Deze organisa tie noemt Velsen een noodgebied en juicht onze vestiging in dat gebied toe. Temeer daar de oudere generatie tand artsen langzamerhand hun werk beëindi gen. En daarbij geldt als regel dat voor éën oudere tandarts twee a drie jongeren nodig zijn om de praktijk over te nemen”, aldus de tandartsen J. Mooy en E. Ros kam die al hun hoop hebben gevestigd op een praktijkruimte aan de Antillen straat. bouw met een lengte en breedte van 13 meter slechts een praktijkruimte zal om vatten waarin volgens beide artsen overeenkomstig het bestemmingsplan geen woonruimte is geprojecteerd. Het praktijkpand bestaat uit een behandel ruimte voor de artsen en een mondhygië niste op de begane grond en een koffieka mer alsmede opslagruimte onder het puntdak, waarvan de daklijn is aangepast aan de omliggende laagbouw. In het huis-aan-huis-verspreide stencil vermelden de initiatiefnemers een moge lijke bouwstart in het begin van de maand april en een bouwtijd van zeven maanden. Indien de bouw voorspoedig verloopt kunnen de eerste patiënten in de eerste maand van 1981 van de praktijk gebruik maken. Geen voorrang. Een 43-jarige IJmui-, dense werd woensdagochtend met haar bromfiets aangereden op de noordelijke rijbaan van de Lange Nieuwstraat. Een 19-jarige vrachtautochauffeur uit Haar lem verleende haar geen voorrang toen hij komende vanuit de Vechtstraat linksaf de Lange Nieuwstraat wilde oprijden. Met onbekend letsel is het slachtoffer opgeno men in het IJmuidense Zeeweg Zieken huis. VELSEN. Na een protestbrief naar aanleiding van een mogelijke bouw van een tandartsenpraktijkruimte in een plantsoen aan de Antillenstraat in Sant poort-Noord hebben omwonenden voor de tweede maal een brief samengesteld waarin het gemeentelijke beleid op het gebied van ruimtelijke ordening aan de kaak wordt gesteld. Hierin spreken de schrijvers hun ongerustheid uit over de wijze waarop bouwplannen tot stand ko men en de negatieve werking daarvan op het leef- en woonklimaat. In deze brief wordt opnieuw gewezen op het bouwplan voor een tandartsenprak tijkruimte aan de Antillenstraat. Hiervoor werden reeds grondmetingen verricht op een groenstrook tussen de woonbebou wing van de Paramaribostraat, de Antil lenstraat en de Crijnsenstraat. Een van de woordvoerders van de buurtbewoners, de heer E. H. Büchi noemt dit een volstrekt onaanvaardbare ontwikkeling. Het ter rein, de enige groenstrook in het woonge bied, fungeert momenteel als speelterrein en sportveld voor de kinderen uit de buurt en heeft een zogenoemde bijzondere be stemming. Dit houdt volgens een zegsman van de gemeente in dat het terrein onder meer aangewend kan worden voor de bouw van scholen en sportaccommodaties. Bouw van een praktijkruimte voor tandartsen zonder woonruimte is volgens dit bestem mingsplan echter niet onmogelijk. Met een positief ambtelijk advies is het bouw plan ondertussen door het college in be handeling genomen. Bekeken wordt mo menteel welke belangen nog meer ge diend kunnen zijn met de grond en welk effect de uitvoer van de praktijkruimte heeft op andere toekomstige gebruiksmo gelijkheden. De buurtbewoners daarente gen stellen dat het bouwplan van de tand artsen, volgens hen een particuliere on derneming, niet als bijzondere bebouwing kan worden aangemerkt en in strijd is met het bestemmingsplan. heer C. Heertje en mevrouw G. Zwart. De heer Nobach legde zijn functie van penningmeester neer. Hij zal als adviseur bij Rooswijk actief blijven. Zijn functie wordt overgenomen door mevrouw T. Tol. De vereniging mag zich verheugen in een groeiend ledental. Aan de komende competitie zal in de honkbalsector wor den deelgenomen door 3 seniorenteams,. 2 juniorenteams. 1 aspiranten- en 1 pupil lenteam. Het softbalgebeuren zal gestalte krijgen in drie damesseniorenteams, een junioren- en een aspirantenploeg. Ook het werk met de peanuts (8-10-jarigen) zal worden voortgezet terwijl ook een heren- softbalteam in de competitie gaat mee draaien. Overigens zullen de leden van Rooswijk het komende seizoen ook naast het sportieve gebeuren de handen uit de mouwen moeten steken. Een noodzakelijk geachte contributieverhoging lijkt nog niet voldoende om het gat van 2,5 duizend gulden in de begroting voor het komende jaar geheel te dichten. Jaarvergadering. Op de jaarvergade ring van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen, afdeling Santpoort, is mevr. E. van Royen-Leeuw tot presidente benoemd als opvolgster van mevr. C. Ver- kade-Piekema. Mevr. H. Vlotman-Van Beek zal in het nieuwe verenigingsjaar als penningmeesteres optreden. Duidelijk heeft de Industriebond laten weten dat er met haar op geen enkele manier te praten valt over de omstreden adviesaanvraag voor buitenlandse werk nemers als niet eerst duidelijk wordt dat met aangepaste werkomstandigheden en toeslagen ook Nederlanders bereid zijn bij Hoogovens aan de slag te gaan. Hoogovens heeft echter laten weten een koppeling tussen de adviesaanvraag en de komende CAO-onderhandelingen af te wijzen. Het enige verband dat tussen bei den bestaat is dat ze ongeveer op hetzelfde tijdstip ter discussie staan, aldus het standpunt van Hoogovens. In genoemde notitie van Hoogovens worden de vakverenigingen er, met be trekking tot de arbeidsomstandigheden, aan herinnerd dat zij de considerans van de CAO hebben onderschreven waarin onder meer is gesteld dat Hoogovens sinds vele jaren, op velerlei wijzen, grote zorg besteedt aan de kwaliteit van de arbeid, veiligheid en gezondheid in haar bedrijf. Betreffende de arbeidsvoorwaarden heeft Hoogovens een aantal zaken nog eens op een rijtje gezet. Geconstateerd wordt dat het arbeidsvoorwaardenpakket relatief goed te noemen is. Wel is er volgens Hoogovens in vergelijking met de overheid een relatieve achteruitgang maar de oorzaak daarvan moet worden gezocht in het bestaande koppelingsmechanisme en trendbeleid dat, zolang het niet wordt doorgebroken, zal blijven uitvallen in het voordeel van de ambtenaar. Het is Hoogovens ernst met beter belonen van zwaar en onaangenaam Naast kritiek op de bouwplannen voor een tandartsenpraktijkruimte spreken de buurtbewoners, namens het Contact Mi lieubescherming Noord-Holland (CMN) hun ongerustheid uit over stedebouwkun- dige plannen in het algemeen. „In vrij korte tijd is een aantal besluiten geprodu ceerd die bij uitvoer het woon- en leefkli maat aantasten. „Deze plannen worden dikwijls zonder medeweten van het colle ge al tot een vergevorderd stadium uitge werkt en dan door de gemeenteraad ge drukt. We vermoeden dat deze haast te maken heeft met een nieuwe wet op de ruimtelijke ordening die in Den Haag in voorbereiding is. Om deze voor te zijn is het gemeentebestuur dermate voortva rend in zijn beslissingen dat geen tijd o verblijft voor een oriëntatie op de pro blemen die daaruit kunnen voortvloeien. Daardoor ontstaat ongewenste schade aan het leefmilieu”, aldus de buurtbewo ners. Hierbij voeren zij aan dat in een van de Nederlandse bouwacademies de ge meente Velsen als een slecht voorbeeld van stedebouwkundige planning wordt gebruikt. Voorbeelden van onjuiste plan ning noemen de briefschrijvers de ont wikkelingen aan de Reigersbossenlaan en de plannen aan de Terrasweg in Sant poort-Noord waardoor het dorpse karak ter van dit stadsgedeelte dreigt verloren te gaan. I l Smit- it ziet vroe- innen- >elen. an de Is, die :us op teerde rzitter| in een Naast I .P) en t staan afge wacht st: die ■n zijn eiding serie, laten ftigste tra.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5