Parkeren vrachtwagens alleen in industriegebied D! Staatssecretaris ziet andere mogelijkheden De Bestekslijpers blijven in kraakpand aan Torenstraat zomer vakantie Boek nüuw I I I HET HOGE DUIN 3. u JaRKE wanteen goed advies isde halve reis WEL Verdienstelijke van Spelgroep Arnhem „Victor” 1U n voor al uw ^bontwerken uw [j^0S®(!O© M MB Open dag van Hofflant” in teken van milieu ffl HM I DONDERDAG 14 FEBRUARI 7 1980 IJMOND 2nten aangegeven thema’s beurtelings om Automaten Scheybeeck (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Met ingang van maandag 25 februari worden in Beverwijk drie ingrijpende verkeersmaatregelen van kracht. De belangrijkste is de invoering van parkeerautomaten op het Meer- plein, op het parkeerterrein Slangenwegje en op het Beverplein. Vrachtwagens Waar gezellige mensen zich graag culinair laten verwennen door J onze beste chefkok! Haarlem: Barteljorisstraat 6, tel. 023 - 317955. Ontheffing VELSEN. Na afloop van de opvoering van „Victor of de kinderen aan de macht” gisteravond in het Witte Tejater Velsen reikte de optredende Spelgroep Arnhem enquêteformulieren uit. Eén van de door het publiek te beantwoorden vragen luidde, met welke thematiek men vond dat het surrealistisch getinte spel van Roger Vitrac het meest te maken heeft: met overspelschermutselingen, met liefdeloosheid en kiezen voor de dood, met valse schijn en bedrog of met alle drie. Ik maak me sterk dat het merendeel van de toeschouwers voor de laatste mogelijkheid gekozen heeft, want in de verschillende scènes streden de drie voorrang. ■MS Vanaf maandag parkeerautomaten in binnenstad van Beverwijk (ADVERTENTIES) Voorlopig geen sluiting Rode Kruis Ziekenhuis Het College van Regenten van het Rode Kruis Ziekenhuis heeft haar opmerkzaam gemaakt op knelpunten bij het streven om op korte termijn te komen tot de gewenste- samenwerking met het St. Jozef Zieken huis. Die knelpunten waren onder meer de dreigende sluiting en de gedachte aan en en nauwere samenwerking met het Marine Hospitaal in Overveen, mogelijk resulterend in een integragratie van deze beide ziekenhuizen. In een recente brief aan het College van Regenten van het Rode Kruis Ziekenhuis laat de staatssecretaris die samenwerking met het Marine Hospitaal buiten beschou wing, omdat daarvoor overleg met haar ambtgenoot van defensie onontbeerlijk zou zijn. Van maandag af zijn dus de parkeer automaten in werking: vijf op het Meer- plein, één op het terrein aan het Slangen wegje en twee op het Beverplein. Bij de ingangen van deze terreinen wordt dat duidelijk aangegeven. De parkeertijd is onbeperkt, mits men maar voldoende geld in de automaat stopt. Men dient vooraf zelf de tijd die men weg denkt te blijven te bepalen en dan uit te rekenen hoeveel geld er in de gleuven moet (kwartjes of gul dens). Na een druk op de knop ontvangt men een kaartje waarop het betaalde be drag, de datum en het tijdstip waarop de betaalde parkeertijd eindigt staan ver meld. Dat kaartje dient men duidelijk zichtbaar achter de voorruit van de auto te leggen. Het tarief is twee kwartjes per half uur. Parkeerkaartjes van de automaten zijn binnen de daarop vermelde tijdsduur op alle drie parkeerterreinen geldig. Het betaald parkeren geldt van maan dag tot en met zaterdag van negen tot achttien uur. Buiten deze uren, dus ook op de koopavonden, is het parkeren gratis. Men kan bij een parkeerautomaat par keertijd vooruit kopen. Werpt men bij voorbeeld om 17 uur drie gulden in de automaat, dan krijgt men parkeertijd van 17 tot 18 uur en van 9 tot 11 uur de volgende dag. Doet men ’s avonds om 11 uur drie gulden in de gleuf, dan krijgt men een kaartje voor de volgende dag van 9 tot 12 uur. Voor de parkeermeters gaan in april Verder mag er met ingang van maandag aanstaande niet meer worden geparkeerd binnen het hek van het park Scheybeeck, waarin nu dagelijks nog tientallen auto’s staan van bezoekers van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad, de Kennemer Oudheidkamer, de vergaderruimten in Scheybeeck en van medewerkers of be zoekers van Van Hattum en Blankevoort. De derde maatregel is, dat vrachtwa gens langer dan zes meter en/of breder dan twee meter niet meer in de stad mo gen worden geparkeerd. „Zonder op dit moment enige uitspraak over de ziekenuihuissituatie in Kennemer- land te doen, zou ik mij ook een oplossing kunnen indenken, waarbij door één zie kenhuisorganisatie gestreefd wordt enige elkaar min of meer aanvullende functies, bijvoorbeeld brandwondencentrum, trau matologie en dergelijke, en een andere groep samenhangende ziekenhuisfuncties op twee locaties uit te oefenen, welke op enige, niet te grote, afstans d van elkaar zijn gelegen”, aldus de staatssecretaris, die haar brief vervolgt met: Wat het park Scheybeeck betreft is de laatste tijd het parkeren helemaal uit de „Teneinde nu elke mogelijke belemme ring voor een versneld overleg ter zake geheel weg te nemen, verklaar ik gaarne, dat de in de brief van 1975 vermelde hand gelopen. Daar is iedereen het over eens. De auto’s - steeds grotere aantallen - blokkeerden niet alleen de toegangsweg, maar werden ook in de gazons en de groenstroken geparkeerd, diepe sporen nalatend. Er was maar één oplossing mo- De Bestekslijpers zijn niet van plan het gekraakte pand te verlaten. Een delegatie van de jongerengroep heeft woensdag middag een gesprek gehad met de wet houders F. Kaebisch en C. Bodewes, waarbij aanwezig was de directeur van openbare werken. Het college van B. en gelijk en dat is afsluiting van het park en dus ook de toegang tot Huize Scheybeeck voor auto’s. Er komt nu een slagboom, die voor laden en lossen en bijzondere geval len alleen maar met een sleutel, in beheer bij de BSCR, is te openen. De BSCR Dit vignet is uw zekerheid voor vakmanschap en kwaliteit van het materiaal beschikt zelf slechts over een ontheffing voor één auto. Medewerkers of bezoekers van Van Hattum en Blankevoort kunnen voortaan ook niet meer in het park parke ren. Dit bedrijf beschikt echter over een eigen parkeerterrein aan de Beeckzang- laan, dat nog kan worden uitgebreid. Dit parkeerterrein is overigens openbaar, zo dat het eventueel ook door bezoekers van Scheybeeck kan worden gebruikt. Toch heeft „Victor of de kinderen aan de macht” naar mijn smaak vooral met liefdeloosheid te maken. Het jongetje Vic- WIJKaan ZEE tel. (02517)5943 Bontmantels in alle prijsklassen De werkstukkententoonstelling liet de ontwikkeling zien van algemene technieken naar voorbereidend vak manschap. Hertenlaan 8.1861 EJ Bergen Tel (02208) 55 30 v Op drie centrale parkeerterreinen bij het win kelcentrum worden maandag de parkeerautoma ten in werking gesteld. In april volgen de par keermeters in een groot dee! van de binnenstad. passage: „één functioneel-organisatorisch en ruimtelijk verband” ook kan inhouden, dat het organisatorisch geheel in bepaalde door mij te beoordelen omstandigheden eventueel op twee locaties wordt verwe zenlijkt”. Een afschrift van de brief aan de Regen ten van het Rode Kruis Ziekenhuis is verzonden aan het bestuur van het St. Jo zef Ziekenhuis. Gebr van der Stelt Wagenweg 11. g 2012 NA Haarlem Tel (023) 31 20 86 (v.h. Kamperman) verschillende maximumtjjden gelden; op de meeste plaatsen van twee uren. Alleen voor de parkeermeters aan de Meerstraat, bij het postkantoor aan de Zeestraat en bij de banken aan het Stationsplein zal een maximum-parkeertijd van een half uur gelden. Het prijsmechanisch parke ren en de parkeer verboden zullen er ongetwijfeld toe leiden, dat langparkeer- ders hun auto’s in de omliggende straten zullen gaan parkeren, waardoor het voor de bewoners van die straten bijzonder moeilijk wordt de auto nog dicht bij huis kwijt te raken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De vorige staatsse cretaris van volksgezondheid en milieu hygiëne verbond aan de bouw van het nieuwe ziekenhuis in Heemskerk de voor waarde dat voor de toekomst gestreefd moest worden naar één ziekenhuis in de noordelijke Umond. Daarmee werd het bestaan van het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk bedreigd. De huidige staatssecretaris, mevrouw F. Veder- Smit, blijkt een ander standpunt te huldi gen, dat veel meer ruimte open laat voor een voortbestaan van het Rode Kruis Ziekenhuis. Niet alleen de toegangsweg tot Huize Scheybeeck, maar ook de gazons en groenstroken in het park worden als parkeerplaats gebruikt. Maandag wordt het park met een slagboom afgesloten voor alle auto's. Het adres voor exclusieve mantels Alle mantels in eigen atelier verwerkt met volledige garantie. Donderdagsavonds geopend tot 21.00 uur. spoedig mogelijk dient te worden ge sloopt. Eén van de argumenten is, dat het pand door de gemeente is gekocht. Als het wordt gesloopt kan de gemeente rekenen op een rijkssubsidie. Door uitstel van de sloop zou de gemeente een renteverlies lijden van 15.000,- per jaar. Dat argu ment spreekt De Bestekslijpers niet aan. De argumenten van de krakers zijn de acute behoefte aan goede en betaalbare woonruimte. De jongeren hebben geen geld voor huurprijzen van 400,- en meer voor bijvoorbeeld zomerhuisjes. Zij ver wijten de gemeente een wanbeleid met betrekking tot de jongerenhuisvesting. Het wijkcomité „Rond de Wijkertoren” heeft zich solidair verklaard met de kra kers. Dit comité zou van de gemeente vooraf bericht ontvangen als er in de wijk zou worden gesloopt. Zaterdagmorgen verscheen de kraanwagen van de slopers evenwel onverwacht. Het buurtcomité is van mening, dat het gekraakte pand aan de Torenstraat zeker nog twee jaren als woonruimte dienst kan doen. Veronder steld wordt, dat de gemeente met de sloop het vertrek van de omwonenden wil be spoedigen. Het comité wil de omgeving juist zo lèng mogelijk leefbaar houden. Tijdens de vergadering werd woensdag besloten, dat De Bestekslijpers het kraak pand bezet zullen houden en dat er een handtekeningenactie zal worden gevoerd. De aanwezigen werden verder opgeroe pen op donderdag 28 februari massaal de vergadering van de raadscommissie huis vesting bij te wonen. tor, dat op z’n negende verjaardag besluit z’n masker af te zetten en met zijn koele observaties de wereld van de hem omrin gende volwassenen (die inderdaad vol val se schijn, bedrog en overspelschermutse- lingen zit), geeft dat in de slotfase van het stuk zélf ook aan. Victor wordt vooral gewaardeert om zijn intelligentie, zijn for se lichaamsbouw, zijn welopgevoede ma nieren en zijn unieke positie als enig kind. Na zijn transformatie tot vroegrijp, niets en niemand ontziend criticus zjjn de men sen in zijn omgeving niet langer in hem geïnteresseerd. Ze hebben het zo druk met hun eigen problemen, dat ze zijn plotselin ge ziekte nauwelijks opmerken en Victor niets anders rest dan de dood. Zijn taak is volbracht en ontluisterd blijven de vol wassenen achter. De Spelgroep Arnhem speelde Vitracs moeilijke stuk met zjjn soms mystieke teksten, waarin veel aan de fantasie van de bezoekers wordt overgelaten, verdien stelijk in een koel wit decor met enkele gifgroene kleurnuances. Ook de sobere zwarte kostuums sloten goed aan bij de doem, die over „Victor of de kinderen aan de macht” hangt. De Spelgroep Arnhem is een gezelschap van theaterliefhebbers, die onder leiding van Maarten Verhoef (die op dit projekt afstudeert aan de Aka- demie voor Expressie door woord en ge baar in Utrecht) het afgelopen half jaar twee avonden per week aan de voorstel ling hebben gewerkt. De intensieve trai ning blijkt vruchten te hebben afgewor pen: Frits van Doodeweerd, Anne Siets- ma, Anneke Smelik, Patries Raanhuis, Ans Verbeme, Riny Kerver, Ans Crott, Lex van Vorselen en Miek Schobbe gaven er in hun spel blijk van, zich terdege in het stuk te hebben verdiept. Wanneer het Witte Tejater er in slaagt, voor zijn maandelijkse presentatieavond van nieuwe groepen vaker een dergelijk bevlogen amateurgezelschap te engage ren, kan daar een interessante serie voor stellingen uit groeien. JOKE DIEBEN-FRERICHS De staatssecretaris spreekt in die brief nog de verwachting uit, dat de samenwer- kingsgesprekken nu spoedig tot resulta ten zullen leiden en dat zij van de voort gang op de hoogte wordt gehouden. Wethouder C. J. M. Hienkens van Bever wijk heeft inmiddels meegedeeld, dat er al overleg heeft plaatsgevonden tussen de beide ziekenhuisbesturen, en de beide ge meentebesturen. Dat heeft geleid tot een wederzijdse bereidverklaring tot samen werking, waarbij in de eerste plaats wordt gedacht aan het op elkaar afstemmen van de specialismen in de beide ziekenhuizen en op een zo efficiënt mogelijk gebruik van de beide gebouwencomplexen. Een gunstige factor voor het Rode Kruis Ziekenhuis is, dat de bezetting van de beddencapaciteit vorig jaar is gestegen tot meer dan vijfentachtig percent bij een kortere gemiddelde verpleegduur. Dit was mede het gevolg van uitbreiding van het aantal specialisten. 1 Wat de samenwerking met het St. Jozef Ziekenhuis betreft bestaan er naar haar mening andere mogelijkheden dan slui ting. In haar brief aan het College van Regen ten schrijft mevrouw Veder-Smit dien aangaande: „Sedert 1975 (toen de brief van de vorige staatssecretaris paniek ver oorzaakt in het Rode Kruis Ziekenhuis, red.) hebben zich elders ontwikkelingen voorgedaan waarbij mede ter voorko ming van kapitaalsvernietiging bij fu sies met succes concentratie van bij el kaar aansluitende functiegroepen op meer dan één locatie is geëffectueerd”. BEVERWIJK De „Open Dag” in de protestants-christelijke scholenge meenschap „Hofflant” aan de Luxemburglaan trok woensdag veel bezoek. Een beeld werd gegeven van hoe men in deze scholengemeenschap het midden tracht te vinden tussen veral gemenisering van het onderwijs en het begin maken met een beroepsop leiding. In de verschillende praktijklokalen waren de leerlingen bezig met vakge richt onderwijs, zoals metaalbewer- ken en timmeren, maar alle leerlin gen in de gehele school waren betrok ken bij het projekt „Elke dag is een milieudag”, waarvoor een groot aan tal instanties was benaderd. Televi sie, videorecorder, film- en dia-appa- ratuur, alles was geprogrammeerd met milieu- en energiezaken. Tevens waren een windmolen en een zonne collector opgesteld. De algemene politieverordening biedt de mogelijkheid de grote vrachtwagens uit de binnenstad te weren, indien er spe ciale parkeerplaatsen voor deze wagens worden aangewezen. In Beverwijk zijn dat vanaf maandag in het industriegebied de Buitenlanden, de Randweg, de Zuidef- kade en de Industrieweg, alsmede de Ringvaartweg, maar die laatste dan niet aan de zijde van het sportveldencomplex. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Naar aanleiding van een onderhoud dat de jongerenactie groep De Bestekslijpers woensdagmiddag met de betrokken wethouders heeft gehad over de sloop van het inmiddels gekraakte pand Torenstraat 47, heeft deze actiegroep woensdagavond een spoedvergadering belegd in „De Nieuwe Slof’. Ondanks de korte tijd van voorbereiding werd het een goed bezochte vergadering, die onder meer is bijgewoond door raadsleden van WD, PvdA en D’66. ^(innuumum Daar komen vakken voor het „kops” par keren van personenauto’s In Wijk aan Zee wordt voor de vrachtwagens aangewezen het parkeerterrein aan de Rijckert Aertsz- weg. De totale capaciteit van die terreinen wordt ruim voldoende geacht. Het aanwij zen van dergelijke terreinen gebeurt in vele gemeenten ten behoeve van de ver keersveiligheid en de doorstroming van het verkeer. In Beverwijk is de hoofdzake lijke reden de bescherming van het woon- - t milieu, maar dat is nu niet in de eerste W’ bbJft van het P3110 zo plaats de taak van de politie, die overigens wel alle medewerking wil verlenen. Het initiatief tot verwijdering van hinder ople verende vrachtwagens zal in de eerste plaats echter van de zich ergerende bewo ners dienen uit te gaan, die zich tot de politie kunnen wenden. Verwacht worden die moeilijkheden vooral voor de bewoners van Schans, Graaf Jansstraat, Sionstraat, Oever en Van Hogendorpstraat, in samenhang met het parkeerverbod in verscheidene stra ten, dat voor dezelfde tijden zal gelden als het prijsmechanisch parkeren, dus van maandag tot en met zaterdag van negen tot zes uur. De bewoners van genoemde straten kunnen daarom gedurende de vol gende week een ontheffing van het par keerverbod halen in het politiebureau aan de Breestraat als zij een rijbewijs en een kentekenbewijs overleggen. Zo’n onthef fing houdt evenwel geen gereserveerde parkeerplaats in. Het betekent in feite alleen, dat alle niet-buurtbewoners in de betreffende straatgedeelten niet mogen parkeren. Op zaterdag komt er extra par keerruimte aan de Jacob van Deventer- straat vrij, die op werkdagen gereser veerd blijft voor het laden en lossen ten behoeve van het winkelcentrum. In de omgeving van de Schans is thans wat meer parkeerruimte beschikbaar geko men sinds de verhuizing van het belas tingkantoor naar Heemskerk, hetgeen en kele tientallen auto’s scheelt van belastingambtenaren en bezoekers van het belastingkantoor. (ADVERTENTIE) iBonthuisGebr v.d.Stelt - De school leidt op in vijf vakrich tingen, namelijk bouwtechniek, me chanische techniek, electro- en pro cestechniek en huishoudonderwijs met de differentiaties zorg- en naald- vakken. Alle afdelingen geven een goede doorstromingsmogelijkheid naar middelbaar beroepsonderwijs en de leerlingenstelsels. Dat geldt ook voor reclamevoerende wagens of aanhangers en bussen. Derge lijke wagens mogen voortaan alleen nog worden geparkeerd op speciaal daartoe aangewezen wegen in het industriegebied. Een team van vier parkeercontroleurs, in Zaanstad opgeleid en sinds 11 februari gevestigd in het politiebureau aan de Breestraat, wordt vrijdag aanstaande of ficieel beëdigd en zal van maandag af belast zijn met de controle op de naleving van de parkeermaatregelen en bevoegd zijn om bekeuringen te geven. Voorlopig worden alleen de parkeerautomaten op de pleinen geplaatst. In april volgen de par keermeters langs gedeelten van Meer straat, Graaf Janstraat, Sionstraat, Schans, Wjjckermolen, Stationsplein, Meester van Lingenlaan, Zeestraat, Ko ningstraat en Sionstraat. Dan wordt te vens een parkeerverbod ingevoerd, éen of tweezijdig voor een groot aantal straten in de binnenstad en een groot gedeelte van de Parallelweg. Hoe de parkeersituatie in Beverwijk precies wordt is verwerkt in een folder, die eerstdaags huis-aan-huis wordt ver spreid in Beverwijk, Heemskerk en Vel- sen-Noord alsmede via postkantoren, win kels en dergelijke, in een oplage van vijf tigduizend exemplaren. r/ Opberging mantels in speciaal gekoelde ruimte Lid Stichting Bontwtutrbort’ ■i'll

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7