FNV-verzet tegen loonpauze start met acties in Theo terug in Pomme grootmeester Een avondje Elzas vijf jaar medewerker van de raad zijn negatief advies. Hij benadrukte daarbij het belang van de regionalisatie en van „adequate voorzieningen in elke regio”. Een positief advies uitbrengen over de aanvraag van het CAD kon volgens hem de plannen in Alkmaar blokkeren. Nadat de suggestie om een tjjdelijke uitbreiding te adviseren was gevallen zei hij te denken, dat „we de ontwikkelingen in de regio dan niet stimu leren”. Schaken met de 05 aar Ier I Positief advies uitbreiding CAD-kliniek voor IJmond Westfriese Flora in Olympische sfeer 1 Argentijnse maatschappij vliegt op Schiphol kort ijmondnieuws 1 c VRIJDAG 15 FEBRUARI 1980 PROVINCIALE RAAD VOLKSGEZONDHEID NOORD-HOLLAND: .ar. O UT <D O Werkonderbrekingen en demonstraties aangekondigd 13 IJMOND J CO im. HAARLEM. De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Holland staat positief tegeno ver een tijdelijke uitbreiding van het aantal bedden in de kliciek voor alcoholverslaafden van het Haar lemse consultatiebureau voor Alco hol en Drugs (CAD). De raad een adviserend orgaan voor Gedeputeer de Staten en het ministerie van Volksgezondheid brengt een posi tief advies uit over een uitbreiding in de kliniek van 24 naar 30 bedden voor de duur van vijf jaar. Daarna zou alles weer bij het oude moeten zjn. x heer A. van Biezen uit Heemstede. 9-5 uur p- jyale mensen jntpoort ET t. SCHIPHOL. De Argentijnse lucht vaartmaatschappij Aerolineas Argentinas zal met ingang van woensdag een geregel de vrachtdienst tussen Schiphol en Bue nos Aires gaan onderhouden. Een woord voerster van de maatschappij in Amster dam heeft dit dinsdag meegedeeld. voor de stafmedewerker van de provinci ale raad reden om negatief te adviseren over de aanvraag van het CAD. In Alk maar zijn namelijk plannen in ontwikke ling voor de komst van een zelfstandig CAD voor de regio daar. En daar kunnen dan de mensen uit Noord-Holland-Noord naar toe. Met het oog op de regionalisatie van de gezondheidszorg adviseerde hij negatief. Het overschot aan klinisch-psy- chiatrische bedden in de gezondheidsre- gio Kennemerland had bij hem ook mee geteld. „Datzelfde geldt voor patiënten die hier zijn, dan mag ik wel spreken van commu nicerende vaten”, zo verdedigde de staf- Over de investering van 50.000 die de beddenuitbreiding met zich mee brengt (deze kosten worden in de verpleegprjjs verrekend) spraken de leden van de Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid gisteren niet. Wel over het grote aanbod waar de kliniek van het CAD mee te maken heeft. Er wordt met wachtlijsten gewerkt. Inspecteur C. Engelhard vn de Geestelijke Volksgezondheid had zijn twijfels over een snelle opzet van een CAD in Alkmaar. Voorts sprak hij van „een noodsituatie” in Haarlem en vond hij het belangrijk dat de patiënt „een vrjje keu ze” zou hebben. ook het toenmalige succes van de Pom me was verbonden. Na wat omzwervin gen terug op het oude nest gelooft Van Teeseling steevast in zijn oude formule: een heel persoonlijke benadering van zijn gasten. „De mensen komen bij mij om de sfeer. Als ze binnenkomen hun eigen plaatje, hun eigen drankje, met ze bezig zijn”, zei hij tijdens de nerveus drukke opening. Voorzitter mr. drs. H. Korte van de provinciale raad stelde voor om positief te adviseren, maar met een tijdslimiet daar aan verbonden. „Dat kan een prikkel zijn voor Alkmaar”, betoogde Korte. DE ELZAS, een gebied met schitterende sprookjesstadjes, zoals wijnschrijver Hubrecht Du ijk er in zijn Wijn en Reisboek dromerig optekent, staat centraal op een speciale GASTENHOEK- avond, die op maandag 25 februari wordt gehouden in restaurant Kraantje Lek in Overveen. Na de Bordeaux- en Bourgogne-avond, die we eerder organiseerden, is nu het woord aan de Elzas. Aan de Rieslin en de Gewürzttraminer, de Tokay en de Edelzwicker. EEN UITDAGING, dat vonden de drie wijnkopers, die ik heb gevraagd gezamenlijk een proeverij samen te stellen en ook de wijnen te selecteren, die harmoniëren bij het diner dat door de eigenaar van Kraantje Lek, Pierre Bloemen, en zijn chef-kok Gerrit Jongerius wordt samengesteld. Die drie zijn W i m Bee 1 en van Wijnkoperij Okhuijsen, Wiek t en Ho ute de Lan- De acties worden door de bonden geza- melijk gevoerd en zullen voorlopig be staan uit demonstratieve bijeenkomsten en werkonderbrekingen om te kunnen vang van het totale klantenbestand”, meent hij, „Pomme als bar-restaurant en de Auberge als bar-discotheek. Je kunt kiezen en hebt het andere bij de hand. Theo en ik hebben lang over deze combinatie gesproken en we geloven ab soluut in het succes”. HET PROGRAMMA op maandag 25 februari is als vanouds: om zeven uur worden de gasten met een glas Muscat ontvangen in het Tuighuis. Een kwartier later begint de proeverij en rond half negen gaan we aan tafel. „Je krijgt er een geweldige stemming door, door die Elzas, dat verzeker ik u”, was Wiek de Lange bij een voorbespre king, gisteren, al van mening. We zullen zien. Reserveringen voor deze speciale avond kan vanaf vandaag rechtstreeks bij Kraantje Lek. Telefoon 023-241266. Op de Westfriese Flora, die tot en met 24 februari in de Veilinghallen in Bovenkar spel wordt gehouden, staat de historie van de Olympische Spelen centraal. De ontwer per van de bloementuin heeft zoveel moge lijk de sfeer van het oude Griekse Olympia teruggebracht, zoals de zuilen op de achter grond laten zien. Zie ook de rubriek „Er even tussen uit”. uren L een dt het aagst een Dit is gisteren overeengekomen tijdens een vergadering van het dagelijks bestuur van de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid en een commissie van Advies. Het positieve advies voor de beddenuit breiding voor vijf jaar wijkt af van het door een stafmedewerker van de raad uitgebracht ontwerp-advies, aan de hand waarvan gisteren werd vergaderd. Dat advies hield een „nee” tegen de uitbrei ding in. Eind mei vorig jaar diende het CAD, dat deel uitmaakt van het Circuit Ernstig Ver slaafden, zijn aanvraag voor uitbreiding in. Het circuit valt onder het Regionaal Overleg Gezondheidszorg Kennemerland (ROGK) en omvat dertien gemeenten in Kennemerland. Volgens het pre-advies van het ROGK vervult de kliniek voor alcoholverslaafden „ook een boven-regio- nale” functie. Met name mensen uit het noordelijk deel van Noord-Holland zullen volgens het ROGK steeds meer bij de Haarlemse kliniek aankloppen. Die verwachte stijging van de toeloop uit het noorden van Noord-Holland was OOK PADDEL KIERS gelooft on- voorwaardelijk in de „wedergeboorte” van Club Pomme. Hij is al eigenaar van L’Auberge aan het Gasthuisplein di- Paddel dens met zijn Jacqueline de Geus: geloof in tijden van toen. 1. rtuig i ke 15.00 richte et, u i "in ni.i'iii J :..J foto's, sn, 3volle ecklist! <euken- klaar i k Alledrie uit Haarlem. De laatste importeert zelf ook uit de Elzas en werkte een klein half jaar bij diverse wijnhuizen in de streek. Om die reden heb ik hem dan ook gevraagd aan het begin van de GASTEN- HOEK-avond een korte inleiding te houden over de Elzas en haar wijnen. NA EEN SCHROKKERIGE PERIO DE van gedaanteverwisselingen, is Club Pomme in Zandvoort gisteravond aan een nieuw leven begonnen. Met een osserood interieur ditmaal en onder lei ding van de met zijn achtendertig jaar in de uitgaanswereld al bijna legendari sche TheovanTeeseling, die met Paddel Kiers als compagnon het succes van de eerste helft van de jaren zeventig wil laten herleven. De „Elzas-regisseurs” namen gisteren samen nauwgezet het repertoire door van de volgende GASTENHOEK-avond. Van links naar rechts John van Meurs, Wim Boelen, Wick ten Houte de Lange met zijn zoon Dolf en Pierre Bloemen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Federatie Neder landse Vakbeweging en de aangesloten FNV-bonden in district Noord-Holland hebben gistermiddag in Haarlem acties aangekondigd als protest tegen de loon pauze en de door de regering aangekon- digde beleidsmaatregelen die onder meer de koopkracht van de lagere inkomens verder zouden aantasten. De Indu striebond FNV gaat zich eerst richten op de Umond, waarna Westfriesland aan de beurt komt. DE IN AERDENHOUT geboren en getogen Kiers heeft de mogelijkheid om de Pomme en de Auberge onder een noemer te brengen met beide handen aangegrepen. „Het is ideaal voor de op- Als een revuester vierde Theo van Teeseling (midden) gisteren zijn terugkeer in de Pomme. HET IS MAAR GOED dat Damiate Pers BV (de uitgeefster van deze krant) bij haar perso neelsbeleid de schaak- prestaties van de werk nemers buiten beschou wing laat, anders zou het bedrijf vandaag ze ker twintig nieuwe va catures hebben gekend. (Van een onzer verslaggevers) Ruilbeurs. De afdeling Kennemerland van De Verzamelaar houdt op zondag 17 februari van ’s middags een tot vijf uur een ruilbeurs voor onder meer munten, ansichten, postzegels en eerste-dagenve- loppen in De Abeel aan de Abelenstraat in IJmuiden. De toegang voor niet-leden en kinderen is respectievelijk 1,25 gulden en 50 cent. Leden bobben gratis toegang. Cursusavond. Maandag 18 februari, ’s avonds acht uur, houden de samenwer kende kerken van Santpoort een bijeen vergaderen in de bedrijven. Er bestaan plannen om bij de Hoogovens ploegen tijdens wisselingen eerder te laten stop pen en nieuwe ploegen later te laten opko men. Kaderleden bereiden dit momenteel voor. Hierna volgen werkonderbrekingen bjj Van Gelder Papier in Velsen, Stork- Velsen en Conrad-Stork in Haarlem en wellicht door Figee. Tijdens deze onderbrekingen wordt het personeel door de FNV-bestuurders voor gelicht over de gevolgen die het regerings- ingrijpen heeft. In pamfletten wordt er door de bonden op gewezen dat de prijs compensatie tot het verleden gaat beho ren, de looneisen voor handhaving van de koopkracht geen resultaat hebben, vuil en zwaar werk niet beter beloond zal wor- VAN TEESELING HEEFT zich voor al door zijn zeer persoonlijke manier van exploitatie door de jaren heen een zeer grote faam verworven, waaraan Twintig lege stoelen, van evenveel van techniek, admini stratie en redactie, die het op een avond deze week in een simultaan schaakpartij opnamen tegen Nederlands kam pioene Cathy van der M ij e. Slechts één van de twintig, C a r e 1 R one ken, hield zich gedeeltelijk staande en kwam na drieëndertig zetten en een klein uur spelen remise overeen. komst in het Wijkcentrum aan de Burge meester Enschedélaan met als onderwerp „De vraag naar God in de na-oorlogse Nederlandse literatuur”. Inleider is de CO Het bestuur van de raad en de commis sieleden konden zich in dit compromis vinden. Na vijf jaar moet volgens het advies dat nu wordt uitgebracht, het aan tal bedden weer naar 24 zijn terugge bracht. Tegen die tijd zou dan ook een CAD in Alkmaar gerealiseerd moeten zijn. Het advies van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Hol land gaat nu naar Gedeputeerde Staten en naar het ministerie van Volksgezondheid. Alhoewel de minister altijd van het advies kan afwijken het gaat tenslotte om een advies weegt het doorgaans zwaar bij de beslissingen. Cursus. Op 19, 26 februari en 11 maart organiseert de werkgroep „Vrouw blijf bij” in buurthuis De Mei in Velsen-Noord bijeenkomsten, waar respectievelijk in formatie gegeven wordt door een apothe ker over het gebruik van medicijnen, door Nans Schilder over verslaving aan drugs en door schoonheidsspecialiste mevrouw Gijzen. De toegang is 2,50 gulden. Er is een gratis kinderoppas. DAT DE KAMPIOE NE naar het Damitatege- bouw aan de Haarlemse Oudeweg was getogen, was niet eens zo toeval lig, want de internatio naal schaakgrootmees ter is de echtgenote van Damiatedirecteur C e e s vanderMije. En ook daarom leek het mijn collega Léon Klein Schiphorst een aar dige gedachte een simul taan schaakpartij op touw te zetten. Dit jaar voor de tweede keer. De Damiatewerkers vonden de kampioene niet ais een bloeddorstig krijger tegenover zich. Soms gaf ze de spelers zelfs de ge legenheid een zet te wij zigen. En dat is, volgens organisator Klein Schip horst in de schaaksport een grote bijzonderheid. den, geen nieuwe CAO’s zijn af te sluiten, met als gevolg geen hogere ploegentoeslag of betere winstdelingsregeling komt, geen persionering op zestigjarige leeftijd bij Hoogovens en geen uitbreiding vakantie. Volgens bestuurder Wmmers zal vóór de acties de werkgevers gevraagd worden te willen overleggen over een nieuwe CAO. Op 1 maart wordt in Haarlem een de monstratieve bijeenkomst gehouden en op 28 februari in Velsen. De leden zullen dan geïnformeerd worden over de conse quenties van een loonmaatregel. Volgens bestuurder Fred Roko bestaat er grote onvrede binnen de bedrijven en is de arbeidssituatie in Noord-Holland verre van rooskleurig. Verwacht wordt dat na tien maart, als de loonpauze afloopt, de acties een harder karakter krijgen. Mas sale manifestaties en betogingen zijn ech ter nog niet gepland. Volgende week zullen in Amsterdam vierhonderd bouwvakkers bij meer dan tien bouwwerken een uur staken, om zo toch tot CAO-onderhandelingen te komen met de werkgevers. In zeven voedingsbe drijven worden kaderbijeenkomsten be legd om acties voor te bereiden. Dat is ook het geval bij vijfendertig Amsterdamse metaalbedrijven, waar werkonderbrekin gen en acties van langere duur verwacht worden. Op deze wijze wil men de werkge vers tot andere gedachten zien te brengen. Leden van de dienstenbonden zullen de komende weken eveneens werk onderbre ken en in kantines gaan discussiëren over de loonmaatregelen. Bij bedrijven waar de FNV-bestuurders geen goegang krij gen, zal buiten de poort met de leden gepraat worden. Vooral omdat in de de tail- en groothandel door het afhemen van de koopkracht en bij kantoren door auto matisering arbeidsplaatsen verloren drei gen te gaan verwacht de Dienstenbond langdurige acties. Zelfs bij traditioneel rustige bedrijven zoals banken en het GAK worden mede standers voor het verzet verwacht. Voor lichter Arninkhof zei niet te kunnen voor spellen hoe het een en ander zich zal gaan ontwikkelen, maar dat getracht wordt de acties te bundelen en zo goed mogelijk in de hand te houden. ging, jn in reet naast de Pomme die hij, toen nog sales-manager Europa van een Ameri kaans bedrijf, viereneenhalf jaar gele den kocht. Met Van Teeseling als com pagnon nam hij Club Pomme vorige maand over van horeca-exploitant Chris Blom, die nog drie zaken in Haarlem heeft, waaronder de succses- volle discotheek Tiffany aan het Spaame. Kiers tij de opening vriendin g e eu zijn zoon Dolt van VerKjuijsen en De Lange enJohnvan Meurs van restaurant De Coninckshoek en de Coninckstafel. Nederlands kampioene Cathy van der Mije poseerde na het simultaanspelen met Carel Roncken, de enige speler die haar superioriteit gedeeltelijk „overleefde”. r- i

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13