Docenten incognito tijdens speuraktie faillissementen r SUCCES AllrounFmachinaal houtbewerker Busman Staat w-*-****”^ meteen in deze krant! I REISBUREAU Iserinuwbuurtwataandehand? DANKBETUIGING Carnavalsfeest in The Seven Seas I Haarlem gaat straat noemen TIMMERFABRIEK EDAM U WILT EEN BALKENPLAFOND G. H. STOKER naar rabbijn De Vries wegens verbouwing gesloten. Tij BACO DUMPHANDEL I I 'w H1 A VOLSLAGEN LOODGIETERS B HALFWAS LOODGIETERS/LEERLINGEN SI M VRIJDAG 15 FEBRUARI 1980 PETRONELLA POST Arnhem: Australië: FkJ I in uw leven is het hoogtepunt Waar kunt u een betere JOHN DRIJVER Krom houtstraat 38 - IJmuiden Tei Amatist 66 Heerhugowaard Van ons is heengegaan geheel onverwacht onze zorgzame moeder en oma De viering van ons 25-jarig bestaan is een grandioos feest geworden. Felicitaties en gelukwensen gepaard gaande met kado's en bloemstukken, niet alleen van instanties en uit de zaken wereld, maar ook van vele klanten die onze zaak in een bloemenpaleis omtoverden. Wij kennen heel veel mensen, maar het bleek dat er véél meer mensen DUPCO kennen, daarom deze dankbetuiging, omdat het anders onmogelijk is om iedereen nogmaals persoonlijk te bedanken. Met vriendelijke groeten de heer en mevrouw Bezuijen Sollicitaties t.a.v. de direktie worden gaarne ingewacht op het adres: Robert Peereboomweg 13 Haarlem. Tel. 023-319569 of na 19.00 u. 023-390206 vragen hr. Th. Edam. GEN. CRONJÉSTRAAT 27 HAARLEM TEL. 023-258661 betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: C. Drijver IJmuiden, februari 1980 IMte service 023-314181 Gevraagd met spoed wegens uitbreiding van de Gevraagde medewerker zal bij afwezigheid van onze chef, deze moeten kunnen vervangen. Daarom is kennis van constructies, afschrijven, slij pen van beitels etc. onontbeerlijk. De juiste man bieden wij een goed salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Vraag vrijblijvend offerte Onderhoud en verbouw TIMMER-AANNEMINGSBEDRIJF Voor al uw onderhoud, verbouwingen en nieuwbouw. LUDDING MULLER BV O weduwe van Lodewijk Johannes Kint op de leeftijd van 72 jaar. IJmuiden: D. Aland-Kint J. Aland Ria en Harry Nelleke S. Kint N. Kint-Schavemaker Margret, Ellen L. J. Kint W. Kint-Groeneveld 1972 NV IJmuiden, 13 februari 1980 Wijk aan Zeeërweg 144 Aan huis geen bezoek. Moeder is opgebaard in het Uitvaartcentrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar zondag 17 februari van 15.00 tot 16.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben maandag 18 februari om 14.00 uur op de begraafplaats „Duinhof” te IJmuiden. Vertrek van Wijk aan Zeeërweg 144 om 13.15 uur. Niet in staat u allen persoonlijk te bedanken voor uw belangstelling en medeleven bij het overlijden van mijn man, wil ik u hierbij hartelijk danken, ook namens mijn schoonouders en ouders. Linda v.d. Linden-Toornvliet Voor uw blijk van medeleven en belangstelling betoond na het heengaan van onze lieve zoon en broer, mijn lieve verloofde, mijn kleinzoon en onze neef I Rectificatie 1 In onze advertentie, in de Koerier van 13-2 stond dat onze technische dumphal zaterdag 1 geopend zou zijn. Deze is echter I Voor de mooiste dog i I uw bruidsjapon. Grote Houtstraat 12 - tel. 324487 Rivièradreef 19 tel. 330127 Winkelcentrum Schalkwijk - Haarlem - kW 1 Naam: Adres: VELSEN-NOORD. De Velsennoord- niseert ook dit jaar een carnavalsfeest. te Houtstraat 14 rood. Curatrice: mr. P. A. Het Gymnasium Felisenum werkt deze week vanwege het 30-jarig bestaan (zesde lustrum) een uitvoerig feestprogramma af. Sluitstuk vormt zaterdag een reünie voor oud-leerlingen en oud-docenten in de aula van het schoolgebouw aan de Van Hogendorplaan in Velsen-Zuid. I Zijlstraat 29 Tel. 310766 Haarlem Tussenbeeksweg 6 - IJmuiden Tel. 02550-21706 Kantoor en werkplaats: James Wattstraat 16 - IJmuiden Tel. 02550-14256 1 va: vai Te m« de zei Vi< rei de: BE tiebi socia daga ling aanl< mevi C. ft versl tot d zijns' trede I het snoei De wens infon in gil de c< BE in B de ii tot n ten i blijv voor boek He is er (Vs E nai tel: het Tel vai vai vot Vit hei ter set Zijl vo< I zee dei Ne lijk zjji esc aai de; boi vri, bei dig Wegens uitbreiding van onze werkzaamheden vra gen wij op korte termijn voor Burgerwerk: Wij bieden naast een fijne werksfeer een goed salaris. Sollicitaties gaarne tijdens kantooruren van 8.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Reparatie binnen 48 uur Scheiberglaan 214, IJmuiden, tel. 17498; b.g.g. 22609 0 GEE Mi Delf M. v en ft M. C W. ft S. R mar Meei Man Aalzi ONE R. en C Olde GEH L. P. Jc M. E OVE E. geh. jaar. Woonplaats Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnf. 416. 2000 VC Haarlem. Loodgieters- en Sanitair Installatiebedrijf Ridderstraat 10-12, Haarlem. Tel.: 023-320746 Strijlas Data Systems B.V., gevestigd te Haarlem, Gedempte Raamgracht 13. Cu rator: mr. J. P. van Vulpen, advocaat en procureur te Haarlem, Schoterweg 3, pb 2022, 2002 CA Haarlem. Strijlas Handelsbureau b.v., gevestigd te Haarlem, Gedempte Raamgracht 13. Curator: mr. J. P. van Vulpen, advocaat en procureur te Haarlem, Schoterweg 3, pb 2022, 2002 CA Haarlem. Strijlas Beheer b.v., gevestigd te Haar lem, Gedempte Raamgracht 13 zwart. Cu rator: mr. J. P. van Vulpen, advocaat en procureur te Haarlem, Schoterweg 3, pb 2022, 2002 CA Haarlem. Gevelrenovatie Holland B.V., gevestigd te Beverwijk, Rietlanden 2-12. Curator: mr. P. M. F. Greuter, advocaat en procu reur te Velsen-Zuid, Stationsweg 103, pb. 204, 1970 AE Velsen-Zuid. Karei Theodorus Adam Nuijten, wonen de en zaakdrijvende te Haarlem, Kogel straat 2, h.o.d.n. Bar-bodega De Kikker. Curator: mr. Drs. J. van der Haven, advo caat en procureur te Haarlem, Paarlaar- steeg 4a-4b. In de bovenstaande faillissementen is mr. G. W. M. Bodewes benoemd tot rechter-commissaris. De organisator van deze avond is er wederom in geslaagd medewerking te krijgen van Carnavalsvereniging De Zee- zotte uit Beverwijk. Vrijdag 15 februari reist het complete camavalsgezelschap waaronder Prins Henk de Tweede en de hofdames af naar The Seven Seas. Hier zal tot rond de klok van elven onder muzikale leiding van het Duo De Zeezotte HAARLEM. De gemeente Haarlem gaat een straat noemen naar Rabbijn Simon Philip de Vries. De nieuwe straat - gedacht wordt aan een hofje - komt op de hoek van de Jansweg en de Parklaan, waar naar verwachting aan het eind van dit jaar wordt gestart met de bouw van woningen. Rabbijn De Vries, die vijftig jaar de joodse gemeenschap in Haarlem leidde, kwam in 1944 om in een Duits concentratiekamp. het carnavalsfeest klinken. Traditiege trouw wordt er op deze VAK-feestavond ook een aantal ronden gekiend en vindt er een verloting plaats. Net als vorig jaar zal een jury een keuze maken uit alle verkle de personen. Voor de meest originele of uitbundig verklede bezoekers is een prijs weggelegd. De bijeenkomst is gratis te bezoeken en de opbrengst zal besteed worden aan het werk van de VAK en voor een deel ten goede komen aan de EHBO- combinatie Hoogovens-Beverwijk. Deze instelling is dit jaar door De Zeezotte uitgekozen als goed doel, waaraan de op brengsten van camavalsactiviteiten zul len worden geschonken. De eerstvolgende VAK-feesten worden gehouden op 1 maart, 5 april en 10 mei. (Aankruisen wat gewenst wordt j TJ Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaal abonnement. IJmuider Courant Beverwijkse Courant Grootste Speciaalzaak SUÈDE-, LEDER- en VACHTKLEDING Tussen leraar en leerlingen ligt het rollenpatroon in de schoolse situatie muurvast. Hij of zij voor in het lokaal in de vertrouwde outfit. Gestoken in jurk of pak-met-stropdas of in het alternatieve ribfluweel. De klas al of niet aandachtig toeluisterend. Tijdens een vossenjacht voor leerlingen van het jubilerende Gym nasium Felisenum (Velsen-Zuid) waren de bordjes donderdagochtend drastisch verhangen. Docenten waren jachtwild. In „alledaagse” vermommingen werden le den van het vaste docentenkorps (15 per sonen) een paar uur lang de schoolpoort uitgestuurd. Bij garage Berendsen aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost speelde natuurkundele- raar J. K. Janse voor pompbediende. Een streepjesmuts en stofjas moesten zijn wa re identiteit verhullen voor de Felise- numscholieren die gewapend met stem- pelboekje en (fotografische) routebe schrijving met de opsporing waren be last. Een handjevol speurneuzen had het spelletje bliksemsnel door. Jongens en meisjes schoten hem aan voor het vereis te stempeltje en kregen direct medeleer lingen in hun kielzog. Een stuk moeilij- ker verliep de speuraktie bij modehuis Van Delden (Plein 1945). De heer J. Steenhoek, amanuensis van de jubileren de school, had zich hier als springlevende etalagepop geposteerd in de vitrine aan de straatkant. Voor de gelegenheid was hem een kostuum in modieuze tinten aan gemeten. Stokstijf het gelaat in de vereis te plooi maakte hij de blits zonder dat ook maar iemand van de ongebruikelijk situatie notie had. Leerlingen die hem herhaalde malen glashard voorbij zijn gelopen. Een toegepaste dekmantel was voor biologieleraar M. Worms een rol stoel waarin hij werd voortgeduwd door een zorgelijk kijkende collega H. Dupont, als lerares Engels aan het gymnasium verbonden. Neem een regionaal dagblad. Dat houdt u van plaatselijke dingen op de hoogte: Zonder het wereld- en landelijk nieuws tekort te doen. In feite is een regionale krant een dubbele krant. Met ook het nieuws waar u dagelijks mee te maken heeft. te Haarlem, Nieuwe Gracht 96, pb. 177, i plaats in Zaal The Seven Seas aan de 200 AD Haarlem. M. J. Vogel, wonende te Haarlem, Noor- wegenstraat 42. Curatrice:. mr. H. M. van Dam, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65, pb 169, 2000 AD Haarlem. Margaretha Catharina Sol-De Boer, wo nende te Koog aan de Zaan, gemeente Zaanstad, Leliestraat 50. Curator: mr. A. j N. Helsloot, advocaat en procureur te Vel sen-Zuid, Stationsweg 103, pb. 204, 1970 1 AE Velsen-Zuid. Bovendien komt er ter nagedachtenis van rabbijn De Vries een herdenkings steen in de muur van een gebouw van Joh. Enschedé in de Lange Begijnestraat. Dat is de voormalige plaats van de Haarlemse synagoge. De synagoge werd tijdens de bezettingstijd geplunderd en na de oorlog I in de as gelegd. Haarlems burgemeester drs. Jan Reehorst heeft toegezegd de her denkingssteen op 5 mei, bevrijdingsdag, te onthullen. Een verzoek van de joodse gemeen- I schap om de Lange Begijnestraat te her- dopen in de Rabbijn De Vriesstraat wees het college van B. en W. af. Dat zou volgens het college om historische rede nen niet mogelijk zijn. Lvaai ivuiil u cci l ijcigic keus maken dan bij HAARLEM. Op 12 februari 1980 is wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst geëindigd het faillis sement van: Johannes Josephus Pirovano, wonende te Beverwijk, Arnostraat 46, uitgesproken 4 oktober 1977, curator mr. J. P. S. van Schaik te Beverwijk. Bij beschikking van 12 februari 1980 is aan: Pieter Teunis Kuyper, wonende te Zaandam, gemeente Zaanstad, Claude Monetstraat 14, definitief surséance van betaling verleend voor de tijd van negen maanden ingaande 27 november 1979. Be windvoerder: Mr. A. H. Kist, advocaat en procureur te Haarlem, Wagenweg 61. Op 12 februari 1980 is wegens gebrek aan baten opgeheven het faillissement van: NV F. Weisscher, te Haarlem, uitgespro ken 12 oktober 1971, curator mr. J. H. Dantuma te Haarlem. NV Maatschappij Holster, te Haarlem, uitgesproken 19 oktober 1971, curator mr. J. H. Dantuma te Haarlem. P. S. Power Sport Products BV, te Vel- sen/Amsterdam, uitgesproken 4 septem ber 1979, curator mr. A. F. M. van Vlijmen te Amsterdam. Op 12 februari 1980 is in staat van faillissement verklaard: Frits Frans Ludwig, wonende te Heem- stede, Van Merlenlaan 25. Curatrice: mr. A. Vrisekoop, advocaat en procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 60, pb. 6322, 2001 HH Haarlem. P. A. Leupen, wonende te Haarlem, Gro- I se Aktiviteiten Kommissie (VAK) orga- Houtstraat 11 rood. Curatrice: ~.r. P. niseert ook dit jaar een carnavalsfeest. Montagne-Helmig, advocaat en procureur Zoals gebruikelijk vindt dit VAK-feest plaats Hl 44OÖI XUC7 OCVCU OCO3 aau uc Grote Hout- of Koningsweg in Velsen- Noord. lipW

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6