Na verlies tegen Frisol AUTOCOUREURS IN FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN TRAINER BEN DE WILDT: ia zaal voetbcü 'ie Bescheiden rol voor Programma eiae b.u. Kometen houdt tegen Zeemacht lang stand I herschi/drinks1 Damesvoetbal bij Terrasvogels Bloedjes en Homma streeksport in het kort „Vooruitgang bij DKV merkbaar” 41 19 1980 ZATERDAG 16 FEBRUARI t tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen. gaëk3^sa?===========<Mfh 10 JAAR GARANTIE RIJKSBIJDRAGE 30% BESPARING 50% MET KOMO KEUR SPORT Stars kansloos voor play-offs (Van onze basketbalmedewerker) (ADVERTENTIE) sekberj (ADVERTENTIE) DKV-trainer Ben de Wildt: „Voorlopig blijft spel plezier het belangrijkste". Herschi/Hoensbroek, tel. (045) 21 17 77 BEVIMEX BV lagma’s) burg snietem s voor- De tu oor uw w, op (Van onze sportredactie) HAARLEM. Niet alleen Jan Lam mers, die het afgelopen weekeinde voor lopig een punt achter zijn Formule 1 carrière heeft gezet, kampt met finan ciële problemen. Ook coureurs als Mi chael Bleekemolen en Maarten Henne- tnan en het Racing Team Holland moeten hun race-activiteiten door het uitblijven van geldelijke steun miniseren dan wel stopzetten. (Van onze korfbalmedewerker) UMOND. De IJmuidense micro- korfbal tweedeklasser DKV gaat van middag in Amersfoort voor het eerst in zijn bestaan proberen het opstapje naar de landelijke eerste klasse te nemen. Drie jaar geleden promoveer de Je ploeg naar de tweede klasse, maar dat succes was van korte duur. Het jaar erop was DKV terug bij zijn uitgangspunt. Vorig jaar volgde een (ongeslagen) kampioenschap. Het Racing Team Holland heeft de plan nen nog niet helemaal rond. Zeker is wel, dat het door de financiële problemen een stapje terug moet doen en zich wellicht voornamelijk toe gaat leggen op het oplei den van jonge race-talenten Het Formule 3 racen, waarin het RTH twee jaar gele den succes boekte (Lammers’ titel) lijkt ten einde. schap” hoog te houden. Ben de Wildt: „Ronselen gebeurt bij ons niet. Hoewel ik best een goede spelverdeler erbij zou willen hebben. Dat zou een verbetering zijn. Defensief zou DKV het ook in hogere regionen niet moeilijk hebben, maar om het daar te maken moet je wel voldoende schot in je ploeg heb ben. Dan word je daar ook weer kam pioen.” Herschi Cassis met zuiver 9*" mineraalwater, zuivere vruchtensappen en uitsluitend natuurlijke suikers zonder toevoeging van onnatuurlijke smaak- of kleurstoffen! Met Stars raakte ook Punch uit de race om de belangrijke vierde plaats. In Gro ningen moesten de Delftenaren met 104-88 hun meerdere in Donar erkennen. Delta Lloyd behield de kleine kans op het be houd van het eredivisieschap door Rotter- dam-Zuid met 75-99 af te troeven. (Van een medewerker) HAARLEM. Na een spannende en spectaculaire strijd kwamen FC Graetz en Umond ’73 in de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie tot een 3-3 gelijkspel. Voor FC Graetz viel deze puntendeling tegen, want het had aan vankelijk met 3-0 voor gestaan. Prijzen v.a. 155.- p/m2 geplaatst/excl. BTW, excl. 30% subsidie. Vraag vrijblijvend offerte. DORDRECHT. In de basketbal-ere- divisie heeft Frisol-R gisteravond defini tief een einde gemaakt aan de aspiraties van Eve and Adam Stars om zich dit seizoen een plaats in de play-offs te ver overen. Tevergeefs zocht de ploeg van coach Jan Janbroers naar de vorm, die zorgde voor de uitstekende resultaten tegen Donar en Amstelveen. Voor de der de keer in deze competitie bleek Frisol-R niet alleen te sterk, maar ook nog niet eerder was de nederlaag met 110-80 zo duidelijk. Voor Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen. Zljlweg 286, Haarlem. Tel.: 023-313289 ek of in 't >-per- open ver- was week tijd. TM buro irop. tfe Hel ra van- Voorlopig is Ben de Wildt al dolblij met de groei die hij bij zijn ploeg constateert: „Ik zie in de wedstrijden nu veel meer terug van datgene waar ik met de spelers op train. Dat noem ik vooruitgang”. DKV is nog niet zo ver dat nu ook de trainingsintensiteit wordt opgevoerd. Voorlopig blijft spelplezier het belangrijkste. Niet voor niets draagt de ploeg trainings pakken met de tekst: „Geen reclame op mijn lijf.” Maarten Henneman, die vorig jaar nog met Formule 3-plannen rondliep, is ten einde raad, nu hij nog steeds geen cent heeft om dit seizoen te kunnen racen. De Haarlemmer zegt: „Ik weet echt niet, waar ik het geld vandaan moet halen. Formule 3 lukt zeker niet, daarom wil ik het gaan proberen in de Formule 2000. Dat kost zestigduizend gulden, maar tot nu toe is het me niet gelukt dat bedrag bij elkaar te krijgen. Ik ben echt een beetje radeloos, want op 9 maart begint het race-seizoen al met een wedstrijd in België”. Spoorsingel 24A, Beverwijk, telefoon 02510-22543. Wij plaatsen door gahaal Noord- Holland d e ite (ADVERTENTIE) FrisolStars 110-80 (rust 49-39). Top scorers Frisol: Lewis (17-9), Moore (10-15) en Heijdeman (8-12). Stars: Tony Parker (12-9), Emill Hagens (6-12), Simon Bruijn (6-4) en Derek Joustra (6-4). Een collectief opererend Frisol heeft Stars in de vierde confrontatie van dit seizoen van meet af aan geen enkele kans gegeven de punten mee naar Haarlem te nemen. Gestart met een zone moest Stars bij een 8-2 achterstand al snel overschake len op een man-to-man-verdediging in een poging de bakens te verzetten. Succes hadden de Haarlemmers echter niet met deze tactiek. Als een sneltrein walste Fri sol over zijn tegenstander heen alvorens Stars bij 32-8 iets kon terugdoen. Coach Maarten van Gent, die in de slotfase van de eerste helft zijn bankspelers binnen de lijnen bracht, gaf Stars halverwege nog enig uitzicht op een gunstig resultaat. Snel vervlogen echter in de tweede helft de Haarlemse illusies. Een zuiver schietend Frisol deed Stars opnieuw wankelen. Met een reeks wissels probeerde Janbroers aan de opmars van de thuisclub een halt toe te roepen. Slechts Emill Hagens be wees in die fase zijn goede vorm van de laatste week. Parker daarentegen kon moeilijk zijn draai vinden en werd af doende in bedwang gehouden door afwis selend Moore, Vervoom en Ridderhof. Frisol, dat halverwege de tweede helft bij 80-60 de wedstrijd al beslist had, bleef ook in de slotfase onstuimig doorgaan. Een goed lopende break met aan de basis de uitstekend op dreef zijnde Eduard Bolt deed Stars in die slotfase diep buigen. van deelname aan alle wedstrijden om het Europese kampioenschap, ik rijd in ieder geval tien wedstrijden. Vind ik nog iemand, die honderduizend gulden in ons team wil stoppen, dan kan ik ook aan alle races meedoen”, aldus Bleekemolen, die, om de kosten te drukken, tevens manager van het team wordt. „We moeten op zoveel mogelijk dingen beknibbelen. Daarom heb ik me niet ingekocht in een Engelse stal, maar ga alles zelf runnen. De auto’s blijven gedurende het hele seizoen in Eu ropa, gaan dus niet na elke race terug naar Engeland”. Bleekemolen en Vos (Castricum) rijden in een Ralt RT 1, dezelfde wagen, waar mee Jan Lammers twee jaar geleden Eu ropees kampioen werd. Hoewel de bolide bepaald niet nieuw is, gelooft Bleekemo len, dat de Ralt vermogen genoeg heeft om mee te komen. „Vooral ook, doordat de skirts (beweegbare delen aan de zij kanten, red.) bij de nieuwere types met ingang van het nieuwe seizoen verboden zijn. Daardoor moeten die auto’s een stapje terugdoen”. x In de streekderby tussen HOC en Hoofddorp zat het venijn voor de thuis club in de staart toen Hoofddorp alsnog met 53-60 de zege greep. HOC-Hoofddorp 53-60 (rust 33-37). Top- scoorsters HOC: Joke Huigen (9-6) en Bri- git van Herpt (4-10). Hoofddorp: Annet Janzweert (11-2) en Wilma Heinen (6-6). Een voor de rust sterk aanvallend Hoofddorp heeft het tegen HOC vrijwel de volle veertig minuten uiterst lastig ge had. Weliswaar werd onder aanvoering van de goed op dreef zijnde Ineke Blijle- ven (4-6) snel een 8-18 voorsprong geno men, maar defensief moest men daarna lange tijd het antwoord op de Haarlemse (Van een medewerker) SANTPOORT-ZUID. De Santpoort- se sportvereniging Terrasvogels heeft in navolging tot andere Umond-vereni- gingen als VSV en Inter Heemskerk een afdeling opgericht voor damesvoetbal. Het is de bedoeling dat Terrasvogels met ingang van het volgende voetbalseizoen met tenminste één elftal, maar wellicht met meerdere teams, gaat deelnemen aan de competitie van de afdeling Haarlem van de KNVB. Inmiddels hebben zich bij het bestuur van Terrasvogels reeds voldoende gega digden gemeld om de oprichting van de afdeling damesvoetbal bij de Santpoortse omnivereniging (voetbal, honkbal en soft- Herman Homma, Herman Nota en Dirk Dijkstra en trainer Piet Schipper, ver trekt dit weekeinde naar het Westduitse plaatsje Inzell teneinde komende week deel te nemen aan internationale wed strijden. Op het programma staan onder meer een grote en een kleine vierkamp. EUL pracht lijkhede chtjes.i apparte ieet u h» lig heden door Twe letgolf, re ms, bungi r. irkplein 2 Door de economische recessie, de pro blemen rond het circuit van Zandvoort en de anti-reclame, die de autosport als ener- gieverspiller mogelijk met zich meebrengt in een tijd, waarin het zuinig zijn met energie juist steeds meer centraal staat, is het bedrijfsleven tegenwoordig erg voor zichtig met sponsoring op race-gebied. Michael Bleekemolen, wiens sponsor (een makelaar in onroerend goed, die in vier jaar tijd 3,5 miljoen gulden in de autosport investeerde) het contract on langs opzegde, heeft eieren voor zijn geld gekozen en gaat zelf een team runnen, dat op een eenvoudiger leest is geschoeid dan in voorgaande jaren. De Santpoorter koopt zich niet, zoals voorheen, in in een Engels team („Dat kost vier ton”), maar gaat zelf een renstal opzetten. „Ik heb een geldschieter, maar die wil zijn naam niet in de publiciteit. Het is de bedoeling, dat ik samen met John Vos ga rijden in de Formule 3. Hij is al verzekerd De Zaandammer Cees Stam is door het hoofdbestuur van de KNWU in nauwe samenspraak met de technische commis sie benoemd tot bondscoach van de stayers. Joop Zoetemelk en Jan Raas kunnen hun kansen in de Ronde van de Middel landse Zee na de eerste etappe van Men ton naar Antibes over 100 kilometer al vrijwel zeker vergeten. Ruim vier minuten na winnaar Walter Planckaert overschre den zij in een tweede groep de eindstreep. De ploeg van Peter Post moet alles vanaf nu op één kaart zetten: Gerrie Knete- mann. Sparta zit opnieuw zonder A-trainer. Nadat Hans Kraay in de afgelopen week medisch in zoverre leek hersteld dat hij zijn eerder wegens hartklachten verbro ken contract kon afmaken, besloot de (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-UMOND. In de Kenne- mer Sporthal werd de hoofdmoot van het basketbalprogramma gisteravond ge vormd door de dames-duels van HOC en de Kometen. Hoewel beide ploegen een nederlaag moesten incasseren, kon toch op een tweetal uitstekende wedstrijden teruggezien worden. Vooral de Kometen leek tegen het ongeslagen Zeemacht lan ge tijd op weg naar een verrassing. Een sterke tweede helft deed de winst echter toch nog met 54-63 naar de ploeg uit Den Helder gaan. en-tv (hoO(g Een grote groep Noordhollandse schaatsers, met onder andere Jan Veldt, Hans van de Putte, Ben Roest. Arie Zoon bal) te rechtvaardigen. Rotterdamse eredivisieclub gisteren op grond van de uitslag van een medische test toch van verdere samenwerking af te zien. FC Groningen heeft gisteravond met 1- 1 gelijk gespeeld tegen Ajax. Er waren 11.000 toeschouwers. De doelpunten wer den gemaakt door Blanker voor rust en Van Dijk voor Groningen in de 50e minuut. kleuljn- nng w cijftn i nas.# jalow-, iblik eii I van hel wemmêi iebbe| orten.. jngalows rale v$r- in) 65C|.- aanval schuldig blijven. Na de rust leek Hoofddorp de strijd snel te gaan beslis sen. Opnieuw kwam HOC bij 43-51 echter sterk terug. Ondanks het voortijdige ver trek van Joke Huigen in de dertiende minuut kwam HOC bij 53-52 zelfs voor het eerst aan de goede kant van de score. Toen echter bewezen de gasten hun juiste wedstrijdmentaliteit door nog één keer de krachten te bundelen en verdiend met 53- 60 te zegevieren. De Kometen-Zeemacht 54-63 (rust 29-28). Topscoorsters de Kometen: Stien Kraay (8-12), Belinda Blanken (7-3) en Yolanda Barendregt (6-4). Spelend zonder Janke Nijdam heeft een goed draaiend de Kometen lange tijd uit zicht gehad op een verrassende zege. Zo wel verdedigend als aanvallend bleef de strijd tot halverwege de tweede helft vol ledig open. Fataal werd de thuisclub ech ter de periode tussen de zesde en dertien de minuut waarin niet gescoord werd en een 37-36 voorsprong verloren ging. Pas bij 37-47 kwam de scoringsdrift terug. De gewaarschuwde gasten gaven de thuis club toen echter geen kans meer het gat te dichten. De Kometen, dat in de laat'ste minuut nog Conny Broere en Belinda Blanken met vijf fouten zag vertrekken, verloor eervol met 54-63. Dit seizoen bivakkeert de club echter weer in de tweede klasse en tot dusver hoefden slechts twee punten te worden afgestaan. Voor het tweede jaar een goed seizoen derhalve en Ben de Wildt, al acht jaar trainer en coach van de IJmuidense ploeg ziet bij eventuele promotie zijn ploeg niet nog eens een zelfde terugval ondervinden. Integendeel, ook een verblijf in de landelijke eerste klasse ziet hij met vertrouwen tegemoet. „Dat komt” zegt hij, „omdat de ploeg gegroeid is.” Niet alleen ligt de gemiddelde leeftijd in middels rond de vijfentwintig, maar de ploeg bestaat bovendien voor een groot deel uit dezelfde spelers die er de vori ge keer ook bij waren. Toen zijn we aan de mentale druk ten onder gegaan. Sommige spelers raakten soms zo in paniek, dat als het niet liep in een wedstrijd ze al twintig minuten vóór het eind kwamen vragen of 2e niet vervangen konden worden.” „DKV is een uitgebalanceerde ploeg geworden, al draagt elke speler zijn steentje aan. En verdedigend zijn we duidelijk beter dan onze afdelingsge- noten.” „De voorverdediging is ons sterkste wapen,” voegt aanvoerdster Atie Bijl daaraan toe. Daardoor wordt de tegenstander gedwongen het spel breed te houden”. Deze strategie levert DKV veel succes op. De ploeg heeft het kleinste aantal doelpunten tegen ge kregen. Over het aanstaande optreden tegen Amersfoort stelt Ben de Wildt dan ook: „We moeten het door verdedi gen verdienen.” Amersfoort degra deerde vorig jaar uit de eerste klasse. Atie Bijl: „Ze zijn een hoger niveau gewend en spelen ook technischer.” Ben de Wildt signaleert echter dat Amersfoort het van drie sterke spelers moet hebben. „DKV is een homogener team. Als de een uitgeschakeld wordt, scoort de ander wel. Dat blijkt ook uit de cijfers. Dit seizoen produceerden zowel de heren als de dames drieënder tig doelpunten. En ook per zone was het aantal min of meer gelijk. We kun nen allemaal ons doelpuntje pakken, dat is ons sterke punt,” stelt het DKV- tweetal vast. Ben de Wildt verwacht Voor het duel tussen FC Graetz en IJ- mond ’73 viel de belangstelling in de Spaamehal niet tegen. Het Haarlemse team begon sterk aanvallend en kon bin nen vijf minuten op een 2-0 voorsprong bogen door twee goals van Hans Berends. Schoten van Peter Pirsöuw en Rob van het Nederend werden daarna door keeper Ton Postma gestopt. Aan de andere kant troffen de IJmonders Jan Sieraad en Jack Aland bij uitvallen de lat. Na goed voorbe reidend werk van Rob van het Nederend kon John Rusman de score voor FC Graetz tot 3-0 opvoeren. Umond ’73 gaf zich nog niet gewonnen en in de slotfase van de eerste helft wist Jack Aland met twee doelpunten tot 3-2 op te halen. Na de doelwisseling kwamen de IJmonders aan vallend het meest aan bod, maar het duur de nochtans tot vijf minuten voor het eindsignaal alvorens Joop Heerinx gelijk kon maken: 3-3. In de spannende slotfase lieten beide teams kansjes op het winnen de doelpunt onbenut. Uitslagen: Beverwijk: Hoofdklas: Carillon Boys-North End 3-2; Geldermans-Hejjne 6-3. IJmuiden (Oost): eerste klas B: Club 12-RCH 1-1; vierde klas C: Pour Toi-Goevert 8-3. Hillegom: tweede klas F: Concordia-TZB 3-3; De Hoogte-Tamert^ HB 2-1; derde klas I: Elsbroek-v.d. Meij Boys WC 1-8. Wijk aan Zee: tweede klas B: Sonco’72- Dry CR 0-8; derde klas D: Gritstraal Boys- Schova 4-10. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas D: Donkey Shot-VGP 1-4; vierde klas A: Breed-Woontoon 2-5. Haarlem (Spaamehal): Hoofdklas: Graetz-IJmond '73 3-3; tweede klas C: Hendriks V.-Geel Wit 2-3; Parapack-De Brug 1-3. Haarlem (Kennemer Sporthal): Tweede klas D: De Wit-Blom Boys 1-5; Spaarnevogels DSC’74 4-5; Stiphout-HBC 2-6; M. de Vries- Leerbeurs 2-4; derde klas E: Ripperda-GZGB 3- 2. Hillegom: derde klas I: Jim BA-De Klos 3-4; derde klas J: Europlant H.-Plumbers 6-5; derde klas K; NAS-Zandvoort '75 4-5. (Van onze schaatsmedewerker) AMSTERDAM. Tijdens de tweede dag van de gewestelijke senioren kampi oenschappen op de Amsterdamse Jaap Edenbaan hebben Piet Bloedjes en Her man Homma slechts een bescheiden rol kunnen spelen. Piet Bloedjes was op de 5000 meter de beste rayonvertegenwoor- diger met een zevende plaats: 8.07.6. Op deze laatste dag lieten Jan Derksen na twee afstanden nog tweede en Jos Niesten verstek gaan. Desondanks zorg den de „toppers” voor vuurwerk met als uitschieter de winnende 5000 meter van Co Giling in 7.40.1. Met deze tijd was de marathon-crack uit Warmenhuizen maar l liefst 14.6 seconde sneller dan het kern- I ploeglid Frits Schalij, dat overigens wel I het eindklassement won. De pupil van Egbert van ’t Oever moest zelfs nog dieper buigen, want ook Jos Pronk (7.43.3) en Rolf Sybrandy (7.46.0) waren aanzienlijk sneller. Uitslag: 5000 meter: l. Co Giling 7.40.1, 2 Jos Pronk 7.43.3. 3. Rolf Sybrandy 7.46.0, 4. Frits Schalij 7.54.6, 5. Wim Westerveld 8.00.2, 7. Piet Bloedjes 8.07.6, 9. Herman Homma 8.17.3; eind klassement: 1. Schalij 130.160, 2. Sybrandy 130.867, 3. Giling 111.267, 4. Pronk 132.860, 9. Bloedjes 136.076, 10. Homma 137.630. Michael Bleekemolen: met John Vos In de Formule 3 Jan Lammers heeft deze week in Enge land besprekingen gevoerd met enkele teambazen over deelneming aan Europe se Grand Prix. Volgens Lammers’ mana ger Gerard van der Storm gaat het meer dan één miljoen gulden kosten. Dat be drag hoopt men bijeen te krijgen in de Verenigde Staten, waar contacten gelegd zijn met een kandidaat-sponsor. Over de teams, waarmee Lammers in onderhan- deling is, wilde Van der Storm zich niet uitlaten. Aannemelijk is wel, dat één van beide Lotus is. dan ook winst tegen Amersfoort, al zal dat niet zonder moeite kunnen worden bewerkstelligd. Atie Bijl houdt het daarentegen minimaal op een gelijk spel. „Het is nooit onze bezoeling ge weest te promoveren. We zouden al blij geweest zijn wanneer we ons hadden kunnen handhaven. DKV heeft dit sei zoen nauwelijks met blessures te kam pen gjehad. Het enige vlak waarop het nog niet zo goed loopt is de veldcompe- titie. Daar is de ploeg nog niet eens in veiligheid. Dat kan natuurlijk niet,” zegt Arie Bijl. „In de micro naar de eerste klasse promoveren en op het veld naar de derde degraderen”. Zes van de tien spelers uit de DKV ploeg speelden ook al in het team dat al eerder in de tweede klasse verbleef. Drie anderen kwamen uit eigen gelede ren. Alleen Greta Rook kwam van Heemskerk. Korfbal is een familie- sport. Ook DKV probeert nog altijd zijn naam „Door Korfbal Vriend- HAARLEM. Het voetbalprogram- ma voor dit weekeinde: Competitie: eredivisie za: AZ’67—NEC, zo: Willem IINAC, VitesseExcelsior. Eerste divisie: zo: VeendamSW, Cam- buurHeerenveen. Beker: zo: Feyen- oordFC Twente, SC Amersfoort FC Den Haag, DS’79—PEC Zwolle, Go Ahead EaglesSparta. Vriendschap pelijk: TelstarHaarlem (zondag 14.30 uur).

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19