Wethouders sloegen genadeloos terug Financiële meevallers stellen districtgezondheidsdienst veilig Marquettebos nog te redden Recreatiecentrum op plaats van regionaal woonwagenkamp Umondberaad een stap verder Beleid vanuit commissies en overleg 7 ■ZATERDAG 16 FEBRUARI 1980 6 Oude rivalen in de clinch OPPOSITIEPARTIJEN EENSGEZIND IN AFWIJZING Veel moties aangehouden of verworpen IJMOND (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gemeentebegroting voor het jaar 1980 is vrijdagavond met 10 tegen 13 stemmen aangenomen. Tegen stemde PvdA, D’66 en PPR/PSP, die in de saneringsmaatregelen van het college geen oplossing zagen om de gaten in de begroting te dempen. Zij bleven bij hun standpunt dat Heemskerk niet de eigen boontjes kon doppen en onder voogdij van de rijksoverheid ge plaatst diende te worden. Gekwetst 1 van voorzieningen voor slechtho- i een Ook de heer J. Nijssen deelde mee dat zijn fractie niet achter de begroting stond. Hij zag geen heil in het werk van een saneringscommissie. „Deze kan wel gaan broeden op gouden eieren, maar wij zijn van mening dat dit slechts win deieren tot gevolg zal hebben”, aldus Nijssen die evenals de PvdA uitkomst zag in een artikel 12 waarmee de ge meenten onder curatele van de rijkso verheid zou komen te vallen. Verwijtend somde hij vervolgens een aantal zaken op, die Verhoeven in de begroting 1980 wil onderbrengen, terwijl die in de meerjarenbegroting thuis horen; een verwijt in die zin van: „Zo kan je de zaken ook erger maken dan ze zijn”. Om vervolgens te spuien: „Maar dat de hele Wethouder B. ten Haken ging in zijn dupliek in op vragen over de reservering van het traject van de Verlengde Coen- tunnelweg dat op provinciaal niveau nog wordt aangehouden. Hij verklaarde dat men toch doorgaat met het maken van een structuurplan en een verkeerscircu latieplan. Op vragen van de heer Mandos ant woordde hij dat in de commissie-kom- plan een studie op gang is naar de gevol- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De woede over de negatieve en zijns inziens niet construc tieve houding van de oppositie belem merde wethouder A F. M. van Herpen niet om zakelijk in te gaan op een zeer groot aantal aspecten van zijn onder wijs- en welzijnsportefeuille, perso neelszaken en dergeiijke met duidelijke toelichtingen en verantwoordingen. Wethouder Dudink en Jan Verhoeven gingen opnieuw een discussie aan over de werkelijke grootte van het structurele tekort. Ben Hollebrand van de PvdA bracht in de discussie, dat Heemskerk eerst een aanvraag kan indienen om artikel-12-gemeente te worden en dan alsnog aan de hand van de voorwaarden kan beslissen of men dat dan nog wil. Wethouder Dudink zag geen heil in zo’n procedure. Geen van de partijen maakten aanstal ten om ook maar een scheutje water bij de wijn te doen. Met name de PvdA volhardde in het standpunt, dat het te kort in Heemskerk niet met een sane ringsplan is op te lossen. CDA-er Van IJsseldijk had een reële besparing, in totaal een bedrag van 75.000,-, in de begroting aangewezen en die posten in een amendement verwerkt. De Partij van de Arbeid bleef tegen de hele begro ting en dus ook tegen het voorstel inzake die besparingen. van. Het college besloot in het algemeen een studiedag met de topambtenaren te organiseren over de relatie burgeramb tenaar en de „bewaking" van toezeg gingen. Van Herpen constateerde een drin gende behoefte aan personeelsuitbrei ding, maar dat er bij de gemeente spra ke zou zijn van een zeer hoog ziekteper- centage, zoals Parquin had gesteld, zou niet met feiten te staven zijn, althans niet in z’n algemeenheid. gen van een grootwinkelbedrijf aan de Gerrit van Assendelftstraat en met na me naar de zuigkracht op zwaar vracht verkeer. De gemeentebegroting voor het jaar 1980 kreeg evenmin de steun van de andere oppositiepartijn D’66 en PPR/ PSP, maar daar de oppositie in de min derheid is, werd die begroting toch met dertien tegen tien stemmen goedge keurd. CDA en WD stemden eensge-< zind vóór. id lo rn en >rand- rijn er ir dat diking ichijiï- 1, dat toe is, t kun- verle- rater- -mer er te astri- ;nne- [ezet, ■lijke J zal nnen Wa- >eten be- s ge ning neld ovin- er te rentestijging is opgevangen, daar hoor je Verhoeven niet over”. Dudink bleef overeind houden, dat het structurele tekort zeven acht ton beloopt („en geen anderhalf of twee miljoen, zoals Verhoeven berekent) en dat er voor on voorziene uitgaven alles nagerekend en met het geld voor de districtsgezondheids- dienst van het oorspronkelijke saldo afge trokken nog 189.000,- overblijft. „U haalt trucjes uit”, was zijn volgende aanval. „U berekent in het structurele tekort van nu het nadelige saldo van de jaarrekening over 1974; een flink bedrag inderdaad, maar u vergeet er bij te vertel len, dat we dat tekort over 1974 helemaal hebben ingelopen in de jaarrekening over 1975”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De nieuwe wet houder van financiën ging vrijdagmor gen regelrecht in de clinch met de finan ciële specialist van de PvdA-fraktie Jan Verhoeven. Oude rivalen op dit terrein, van wie er nu één op de wethouderszetel is beland. Dat ging in de trant van: „Leuk verhaal, wordt maar artikel 12-gemeente (onder curatele) en vraag maar extra geld aan uit Den Haag. Maar de heer Verhoe ven weet net zo goed als ik, dat Den Haag de harde lijn volgt en dat betekent wel sanering door de hogere overheden, maar geen cent extra. Laat hij maar eens met PvdA-collega’s in artikel 12-gemeenten gaan praten. Voorlopig kiezen wij als college voor het in eigen huis bijregelen van onze zaken”. Minder radicaal reageerde het PvdA- raadslid B. Hollebrand die bijvoorbeeld wel wat zag in de denktrant van wet houder Van Herpen: „Het is goed om lekkende kranen dicht te maken”. Hier mee doelde hij op subsidies in de sociaal- culturele sector die door de jaren heen automatisch werden verlengd. De heer Mandos (PSP/PPR) wenste niet met de begroting in te stemmen. Hij deelde de mening van de PvdA-fractie die de juist heid van de bedragen in de begroting betwijfelde. Met name het door wet houder Dudink becijferde tekort van rond de zeven ton werd in twijfel getrok ken. De heer Mandos noemde de bereke ningen geflatteerd en niet reëel. Afkeuring door drie partijen van gemeentebegroting 1980 Wethouder Dudink gaf later toe, dat er bij de reinigingsdienst wel sprake is van een hoog ziekteverzuim, maar hij zag daarin een relatie met wat in Nederland algemeen geldt ten aanzien van vuil en onaangenaam werk. Het resultaat is, dat mensen van de straatveegploeg vaak zie ken vervangen in de vuilophaaldienst „wat dan weer zijn effecten heeft op de straatvervuiling” in Heemskerk. Ter bespreking van personeelsaange legenheden willen B. en W. naar een vaste commissie-personeelszaken, waar in het personeel zelf is vertegenwoor digd. In verband daarmee en omdat ter zake het personeelsbeleid al vele initia tieven zijn genomen, weigerde de wet houder nu een nota te laten samenstel len; één van de vele waarom de PvdA heeft gevraagd en die nog vóór mei zou moeten verschijnen. Hij somde een groot aantal argumenten op waarom hij die nota overbodig acht. De heer Per- quin zou zijn gedachten over dat perso- neelbeleid ook in de commissie kunnen ventileren, waar elke nieuwe stap wordt besproken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het kader van de begrotingsbehandeling heeft wethouder A. F. M. van Herpen meegedeeld, dat het zogenoemde Umondberaad het regel matige overleg tussen de colleges van de Umondberaad accoord is gegaan met een aantal afspraken rondom gelijkscha keling, presentiegelden, samenstelling van besturen en coördinatie van gemeen schappelijke regelingen. In dit jaar zullen voorstellen dienaangaande aan de ge meenteraden worden voorgelegd. Wethouder P. F. Dudink kon daarente gen toevoegen, dat wat die gemeenschap pelijke regelingen betreft de bijdragen op basis van de inwonertallen ter discussie staan. In het Umondberaad wordt onder zocht in hoeverre die bijdragen per inwo ner kunnen worden gekoppeld aan de uitkeringen uit het gemeentefonds per in woner. Dat zou voor Heemskerk mogelijk een gunstiger verdeelsleutel kunnen ople veren. nieuwe politiebureau betreft dat Heemskerk wel onheus wordt behandeld door de instanties die verantwoordelijk zijn voor het landelijke meerjarenplan. Hij kondigde een deelnota over de politie en een deelnota over de brandweer aan. De vestiging van een dis- countbedrijf aan de Gerrit van Assen delftstraat vond hij nog te veel in de sfeer van de geruchten zitten om daar nu al op in te gaan. Met de WD-fraktie vond hij een betere bewegwijzering naar het centrum wel wenselijk. Ook de burgemeester kon zich niet hele maal onttrekken aan de venijnige politie ke sfeer in Heemskerk. Hij stelde ten aanzien van de vergadertechniek zeer ob jectief vast, „dat er vroeger met minder woorden wel eens meer werd bereikt”. (van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Volgens burgemees ter J. H. Kok zijn deskundigen van de provincie van mening, dat de staat van onderhoud van het Marquettebos (nog) niet zodanig is, dat het niet meer te behou den zou zijn. De burgemeester, die als voorzitter de begrotingsdebatten leidde, kreeg als niet- partijgebonden collegelid weinig kritiek te verduren en op de hem gestelde vragen kon hij veelal ook nog eens positief ant woord geven. Voor het nieuwe raadshuis wordt ge dacht aan renden. Wat het vond hij, Daarnaast kon hij geen positieve ter men vinden voor het D’66-beleid en met name dat van de heer Scholten, inzake de onderwijsbegeleidingsdienst. De par tij verkondigde volgens de wethouder verschillende meningen die vaak in te genstelling met het partijprogramma waren. Hij vroeg daarbij een duidelijk standpunt van D’66 en de raad. Dit leid de tot een verklaring van het D’66-frac- tielid Scholten waarin hij zich in positie ve bewoordingen over de onderwijsbe geleidingsdienst uitliet. ken en reële mogelijkheden had aangege ven om 75.000,- te besparen, via allerlei kleinere posten. Dudink dacht zelf, dat er ook nog een bedrag zou kunnen worden bespaard van 88.000,- op tijdelijk onver vulde vacatures en dat maakt de financië le positie van de gemeente al weer 163.000,- rooskleuriger. „Deze begro tingswijzigingen zullen de raad binnen kort bereiken”. Een andere opmerking van Nijssen: „D’66 is niet ingehuurd om de problemen van het college op te lossen”. Commen taar van Dudink: „Er bestaan geen pro blemen van het college. Er bestaan alleen problemen in de gemeente Heemskerk die door de gemeenteraad als hoofd van die gemeente moeten worden opgelost”. Dudink daagde alle gemeenteraadsle den uit om ideeën voor de ontwerp-meer- jarenbegroting volgende week in de com missie financiën op tafel te leggen, opdat die in de voorbereiding hun effekt kunnen hebben. Tenslotte in het algemeen over de gemeentelijke financiële situatie: „De pa tiënt is ziek, maar niet chronisch en niet ongeneeslijk. We verschillen van mening over de hoogte van de koorts. Sommigen onder u schijnen de eigen verhitte tempe ratuur mee te meten”. Tenslotte stelde de heer Dudink aan de oppositie de rechtstreekse vraag: „Bent u bereid mee te werken in een moeilijke situatie”. Daarop wilde hij een antwoord in de vorm van het al of niet goedkeuren van de begroting. In de replieken handhaafde de PvdA de kritiek op het college, doch verpakte deze na het college-offensief in een wat genuanceerder taalgebruik. Met de nodi ge omhaal keerde de fractievoorzitter F. Perquin terug naar zijn beschouwing op de begroting van afgelopen maandag en vermelde dat daarvan niets door de frac tie werd teruggetrokken. Daarnaast noemde hij de beantwoording van het college „een al vele malen herhaald cli ché”. „Het was alsof u een grijsgedraai- de plaat afdraaide. Toch blijven wij er bij dat het college de situatie onderschat en een ongegrond optimisme tentoon spreidt”. Daarnaast bestreed hij het aandeel van de PvdA in het huidige bankroet van de gemeente Heemskerk. „Zo kan men de partij ook de schuld geven van de nederlaag van Napoleon in de Slag bij Waterloo”, aldus de fractievoorzitter, die vervolgde: „Ons beleid bestaat uit het handhaven van voorzieningen en een middel zoeken om Heemskerk financieel weer gezond te maken”. Daarbij zien de socialisten geen oplossingen in de bezui nigingsmaatregelen die wethouder P. Dudink wil toepassen. stelden op niet minder mis te verstane wijze de oppositie aan de kaak; de beheer sing doorbrekend die het al lang getergde college van CDA- en WD-wethouders tot nu toe aan de dag heeft gelegd. We laten eerst even de heer Van Herpen aan het woord: „Ik vraag me af, of Per quin vóór zijn oordeel over het college af en toe ook eens zijn oor te luisteren heeft gelegd bij niet partij-fanatici. Zonder eni ge beperking hakt hij op mensen los en beschrijft ze als een stelletje onbenullen, dilletanten, verkrachters van kiezersbe- loften, enzovoort. Ik laat het oordeel over die uitspraken maar over aan de kiezers zelf. Die zijn wijs genoeg om waarheid van frustraties te onderscheiden en die zijn ook best in staat om nog oog te hebben voor een eerliike en keiharde inzet van college en ambtenaren. Niemand ver bloemt tekortkomingen, maar het is onop recht om te doen alsof het treurigheid alom is”. De heer Van Herpen gaf een opsom ming van allerlei zaken die wel tot stand zijn gekomen en waarmee goede voort gang wordt geboekt. Perquin had de deelnota welzijn „een hutspot” genoemd. „Op verzoek van de heer Perquin was aan die nota een aantal concrete beslispunten verbonden. De PvdA heeft er een hutspot van gemóakt en met geen woordt gerept over die beslis punten.” De wethouder stelde zo verschillende deelnota’s aan de orde, maar ook de sane ringscommissie financiën en de „denk tank” voor de sociaal-culturele sector, waaraan de PvdA niet deel wil nemen. En dan: „De PvdA zegt bij al dergelijke Zaken: „College kom maar, doe maar, wij doen niet mee. Als het zover is vegen we het wel van de tafel”. De wethouder vroeg zich principieel af, of die houding van de PvdA wel past bij het raadslidmaatschap. „Want de raad is het hoofd van de ge meente en niet het college.” „Bij zo’n oppositiestrategie gaat het werk van velen de mist in en komen noch college noch ambtenaren toe aan werke lijk belangrijke zaken, ontstaat er wrevel, vooral binnen het ambtelijk apparaat”. Van Herpen wees verder op tal van zaken die in discussie zijn in goed overleg met de betrokkenen. „Ik heb mijn eigen opvattingen over zaken. Die behoeven niet tot wet te worden verheven, maar de oppositie heeft die ook niet voor onwijs of onnozel te verslijten. Ik neem uw werk en uw inzet ook serieus. Ik heb er ook geen behoefte aan elkaar hier voor rotte vis uit te schelden en elders weer aardig tegen elkaar te doen; geen strategie van lief doen tegen elkaar, maar elkaar geestelijk naar het leven staan”. i Met de frakties van D’66 en PPR/PSP Op vele zaken zal de raad bij andere gelegenheden nog nader kunnen ingaan. Van Herpen vond het verwijt van Schol ten (D’66) niet terecht, dat er ten aanzien van het onderwijs aan buitenlandse kin deren „een ontwijkend beleid” wordt gevoerd. Die mening zou ook niet wor den onderschreven door de betrokke nen. Wat de ondersteuning van de schoolhoofden betreft (vrijgestelde uren) zou men ondanks een „afgeslank- te” regeling nog vóór lopen op talloze gemeenten in het land en de regioge meenten. Ten aanzien van verschillende opmer kingen van de heer Scholten als de on- derwijsspecialist van D’66 betreurde de wethouder het, dat dit raadslid zijn ei gen opvattingen maatgevend laat zijn, terwijl de wethouder zich vooral pleegt te baseren op wat vanuit overlegsitua ties binnen het onderwijsveld wordt aangedragen. De CDA-fractie kreeg de toezegging, dat er een post op de begroting komt voor culturele vorming van de school jeugd, als de raad daartoe besluit. Er komt een overzicht van alle toezeg gingen die gedaan zijn tijdens wijkcon- tactbijeenkomsten met de effecten daar- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Van de vele ingedien de moties haalden slechts vier de eind streep. De motie inzake de werkgelegen heid bij Van Gelder Papier, ingediend door John Dijkstra (CDA), werd door de gehele raad ondersteund, evenals de mo tie van de WD-er Jongsma, die moet bevorderen, dat er in de Umond toch een bevolkingsonderzoek wordt ingesteld. Ook een CDA-motie die enig uitstel met betrekking tot ingrijpende maatregelen inzake de sociaal-culturele sector bedong, haalde de eindstreep, omdat wethouder Van Herpen een daarin genoemde termijn van twee jaren had teruggebracht tot één jaar en had gewezen op de consequentie van het „bevriezen” voor een eventuele herschikking van mankracht. Eén van die consequenties is, dat het buurthuis „d’E- velaer” er dan binnen die termijn ook geen stafkracht bij kan krijgen. In deze CDA-motie, ingediend door de heer G. W. Huyzer, wordt een totaal-strategie en een formatieplan gevraagd, vóórdat er inci denteel besluiten worden genoemen. Een motie, gericht op het bij de hogere overheden aankaarten van meer assisten tie (vrijstelling) voor de schoolhoofden, werd ook aangenomen. Deze was inge diend door de heren Van IJsseldijk en Van der Heide van het CDA. Een motie inzake die taakverlichting van de schoolhoofden door de huidige situatie in elk geval te handhaven tot de behandeling van de meerjarenbegroting, ingediend door Scholten van D’66, is met dertien (CDA en WD) tegen tien stem men verworpen. Ook de motie inzake de deeltijdarbeid, ingediend door mevrouw Rodenburg (PvdA), werd afgestemd door CDA en VVD. Een CDA/WD-actie met de strekking om in overleg te treden met de zieken fondsen om te bezien welk deel van de kosten van de schoollogopedie bij de zie kenfondsen kan worden ondergebracht, werd algemeen ondersteund. Van de PPR/PSP werden drie moties aangehouden voor nader beraad. Die be troffen een fietspad langs De Baandert, een onderzoek naar de mogelijkheden om te bezuinigen op de kosten van onderhoud en verwarming van scholen om het vrijko mende geld te kunnen gebruiken voor de aanschaf van leermiddelen en dergelijke en een motie om voor de bestemmings plannen Meerestein fase 2 en Waterpak- kers eemzelfde soort inspraakprocedure te hanteren als is toegepast bij Meerestein fase I. Tenslotte lag er nog een motie op tafel van Nijssen (D’66) en Hollebrand (PvdA) inzake het vaststellen van vuistregels voor de inspraak in het algemeen. Ook die is aangehouden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De begrotingsdebat ten in Heemskerk zijn vrijdag uitgelopen op een politieke strijd van ongekende allure, terwijl we op dat punt toch al iets gewend waren in deze gemeente. De financieel-technische en zakelijke benadering van de begroting raakte daar bij op de achtergrond. Het kon niet uitblijven, na de wijze waarop met name de fraktie van de Partij van de Arbeid maandag op de eerste dag van de begrotingsbehandeling op niets en niemand ontziende wijze de vloer had aangeveegd met het college, daarmee ook uithalend naar gemeentelijke dien sten en ambtenaren. Vrijdagmorgen op de tweede en laat ste dag van de begrotingsbehandeling kregen burgemeester en wethouders gele genheid om te antwoorden. Speciaal de wethouders A. van Herpen en P. Dudink In zijn dupliek greep wethouder T. van Herpen terug naar de beantwoording van het college waarmee enkele uren daarvoor het vuur danig na aan de socia listische schenen had gelegd. De wet houder vermeldde daarbij dat de „don derrede” geen persoonlijke „cri de cour” inhield maar de algemene irritatie van het college verkondigde. Veel zaken werden overigens naar de commissiebesprekingen verwezen. Met andere woorden: „Oppositie, kom daér met voorstellen en kritiek en niet achter af naar aanleiding van nota’s.” Even later benadrukte de wethouder dat met zijn wens „tot een gemeenschappelijke belangenbehartiging”. In de uitlatingen van de heer Scholten (D’66) over de Onderwijsbegeleidingsdienst consta teerde wethouder Van Herpen een aan tal tegenstrijdigheden. Op verzoek van B. en W. bereidt de Onderwijsbegeleidingsdienst een studie dag voor rondom de afbouw van scholen. Wat de deeltijdarbeid (motie mevrouw Roodenburg) betreft verzocht de wet houder aan de PvdA deze motie aan te houden, totdat het rapport dienaangaan de van de Vereniging Nederlandse Ge meenten is verschenen. Voor het overige zou ook deze materie kunnen worden besproken in de commissie personeels zaken. Binnenkort zal er een rapport van de Gemeenschapsraad verschijnen over vuistregels voor de inspraak. Tot 1982 ziet wethouder Van Herpen nog geen verandering komen in de personeelsbe zetting van de Gemeenschapsraad. Aan mevrouw Roodenburg van de PvdA zegde de wethouder ook geen nota toe over het emancipatiebeleid, omdat ook voor het uitwerken daarvan de man of vrouwkracht ontbreekt. Zo’n nota, maar dan vanuit de verschillende frac ties opgesteld, zou hem welkom zijn. Wel gaf hij een uitvoerig overzicht van het geen tot op dit moment in dit kader in de gemeente gebeurt via subsidiëring. schatten. In maart komt de procedure- komplan in de raad. Het college ziet ook zeker het belang in van werkgelegenheid in de kantorensfeer. Een positieve ontwik keling in die richting noemde de wet houder de vestiging van het PEN-kantoor aan de Jan Ligthartstraat en van het PWN-kantoor in het plan-De Houtwegen. Samenstelling nota’s vooraf te belastend voor personeel verschenen verkeersnota. Milieuklachten inzake luchtverontreini ging en de naar aanleiding daarvan inge stelde onderzoeken leverden als resultaat op, dat de bronnen vaak ver buiten Heemskerk worden gevonden. Een grootwinkelbedrijf in het centrum zou men als ..trekker" met moeten ond< 1- Oppositie joeg college finaal over de rode streep had de wethouder ook nog enkele appel tjes te schillen naar aanleiding van zijns inziens onrechtvaardige kritiek, hoewel hij ten aanzien van de heer Mandos van (PPR/PSP) ook duidelijk wilde stellen, dat er bij hem sprake is van „een eerlijke kritische benadering”. Wethouder P. Dudink ging vooral in op de hem door de PvdA-fraktie kwalijk ge nomen opmerking, dat deze partij mede verantwoordelijk is voor de financiële si tuatie in de gemeente, in de zin van raads besluiten die mede door de Partij van de Arbeid zijn genomen, waarbij men vaak nog verder wilde gaan dan het college. De financiële specialist in de PvdA- fraktie Verhoeven; verweet hij „vervui ling van informatie”. En ten aanzien van zaken waar Verhoeven steeds op terug komt: „U bent meer geïnteresseerd in uw eigen opmerkingen dan in de antwoorden onzerzijds.” Wat de financiële positie betreft onder scheidde hij „weinig nuchterheid” in het maandag door Nijssen van D’66 gehouden betoog. Nijssen had maandag onder meer ge zegd, „dat het CDA weigert ook maar iets van zijn macht af te staan en dat Heems kerk daar nu de rekening van krijgt ge presenteerd”. Commentaar van Dudink: „Alsof we nu geen structureel tekort zou den hebben als de PvdA wél in het college zou zitten. Dan waren er ook de conse quenties geweest van de vele gemeen schappelijke regelingen, de erfenis van het verleden, de verhoging van de energie prijzen, Bestek ’81 en dergelijke van buite naf komende invloeden.” (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Wethouder B. ten Ha ken (WO) deelde vrijdag mee, dat er wordt gedacht aan een recreatief cen trum op de plaats van het huidige regio nale woonwagencentrum aan de Commu- nicatieweg. Dat naar aanleiding van WD-vragen over de eventuele vestiging van een paardensportcentrum, annex camping in het duingebied. Geen optimistisch geluid kon hij laten horen over spoedige beslissingen met be trekking tot de hoofdwegenstructuur door de provincie. Met de bebouwing van het zogenoemde Schilletje een strook ten noorden van Heemskerk, aansluitend op de wijken De Maer en De Die betreft, kon hij meedelen, dat de Commissie Wo ningtekort Umond er bij het provinciale bestuur op heeft aangedrongen die strook aan te wijzen als bouwlokatie voor de Umond. Hij achtte het twijfelachtig, of er vóór 1990 al een beslu t zal worden geno men over de bebouw ng van de W jker- meerpolder. Voor de reconstructie van het Europa- plein kondigde hij een nog deze maand te verschijnen bouwtekening aan met 60% bebouwing. Er zouden zich meer gegadig den hebben gemeld. Met de bouw zou in mei of juni kunnen worden gestart. In het kader van de milieuhinder be schikt Heemskerk nog niet over een ge luidskaart. Die wordt een onderdeel van het verkeerscirculatieplan, waarvoor de eerste aanzet is gegeven in de recentelijk „Nijssen van D’66 zegt, dat kromme straatjes duurder zijn dan rechte straat jes. Wil hij dan rechte straten zonder groenvoorzieningen en speelgelegen- heid?” Meer waardering had hij voor het CDA- raadslid Van IJsseldijk, die post voor post in de dikke begrotingsboeken had geke-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7