Stars eenvoudig naar grote zege Roest realiseert persoonlijk record Weer verlies dammer Blom Topscorer Nederlands ijshockeyteam volgend jaar in Zwitserland Weinig zelfvertrouwen De Heer t M a •1M Blij artstri jd zeer spannend Barry Richards naar Wassenaar w óórdeel bp reis hdoor sportpuntiq-| China 2.51 .^3 i w R 27 WOENSDAG 20 FEBRUARI 1980 Wl SANTPOORTENAAR SNEL OP 1500 METER a Souwens Autoverhuur EEN GOLF HUREN? Bij Souwens sturen! KORTING VOOR ABONNEES ƒ17.50 - I 2 SPORT 170 Naam Adres: door Udo J. Buys ƒ32,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Exkl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 x Bouwjaar Zj1980 prijs (in te leveren bij een van onze kantoren of de boekhandel geldig tot 1 april 1980 Ik ontvang graag het boek Op reis door China 1 7 E A voor de speciale prijs vanj I f w V (Ik betaal kontant) bij hoest en verkoudheid PMTOLAN snelwerkende makkelijk in te nemen HOESTTABLETTEN Haal ze nuuitsluitend bij drogist of apotheker lees eerst de gebruiksvoorschriften. Woonplaats: Aktienummer 213002 IJ Groningen biedt geen tegenstand (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze schaatsmedewerker) Ben Roest- „derde recordverbetering" (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) volle Dus tijdelijk voor slechts (Van onze sportredactie) LAKE PLACID. Vedetten kent het Nederlands ijshockeyteam niet. De man die nog het meest voor die betiteling in aanmerking komt, is Jack de Heer, 26 jaar, geboren in, hoe kan het ook anders, Canada. Topscorer van de Nederlandse kampioen Heerenveen en topscorer van het nationale team tijdens het vorig jaar gehouden wereldkampioenschap in de B-groep. Jack de Heer in een vedetterijtje plaatsen, gaat echter te ver. De Heer is er overigens zelf verantwoordelijk voor dat hij niet tot dat selecte gezelschap behoort. Toch waren de omstandigheden lang niet ideaal. „We hadden al snel te kampen met een brandende zon, waardoor het ijs na enige tijd te zacht werd”, aldus trainer Piet Schipper. „Toch hebben de jongens hier bewezen dat ze wel degelijk hard kunnen gaan, als ze maar goed ijs hebben. In Alkmaar is het dan toch maar be helpen”. Dat er ondanks de mindere omstandig heden hard gereden is, bewezen de zeven persoonlijke records die in de boeken konden worden bijgeschreven. Naast Ben Roest was er ook een hoofd rol voor Hans van de Putte. Hij realiseer de twee persoonlijke records 1500 me ter 2.16.1 en 3000 meter 4.43.3 maar was bij de allrounders toch niet de snelste regiorijder. Dat was Herman Homma; 1500 meter 2.12.5 en 3000 meter 4.40.8. Op de 3000 meter bleven verder Arie Zoon (4.46.2), Jan Veldt (4.46.5) en Herman Nota INZELL. Ben Roest heeft tijdens de tweede dag van de internationale schaats wedstrijden in het Zuidduitse Inzell voor de opvallendste prestatie gezorgd. De 20- jarige Santpoortenaar verraste, na een springt van 42.0 sec. vriend en vijand door op de 1500 meter 2.13.3 op de chrono’s te brengen. Roest realiseerde met deze tijd zijn derde persoonlijke record binnen twee dagen. De pupil van trainer Pieter Schipper haalde maar liefst 7.4 seconden van zijn tot dan toe snelste tijd (2.20.7) af. Richards is lange tijd beschouwd als de beste batsman ter wereld. Thans maakt zijn West-Indische naamgenoot Vivien Richards aanspraak op die titel. Barry Richards besloot zijn Engelse carrière in 1977 met een totaal van (4.46.7) ruim onder de 4.50 hetgeen op Nederlands ijs dit seizoen nog niet gelukt was. Het volgend jaar gaat hij zijn geluk beproeven bij het Zwitserse Ariosa. De Heer: „Daar mag ik nu eigenlijk niet over praten van Freddy Schweers (voorzitter van de ijshockeybond en chef d’equipe in Lake Placid red.), hij is in staat mij naar huis te sturen, als ik zeg dat ik een bijna 27.000 runs tegen een gemiddelde van 56.27. Hammond (56.27), Hutton (56.51) en Sobers (54.87) zijn de enigen op dat niveau. Don Bradman staat daarnaast met 95.14 op uitzonderlijke hoogte. Door de boycot van Zuid Afrikaanse Test cricket is Barry Richards nooit verder gekomen dan vier Tests in 1969/ 70 tegen Australië. Hij nam afscheid van Test Cricket met een century. Ri chards was een van de eersten die zich aansloot bij het Packer cricket in Aus tralië en treedt momenteel op als trai ner van Zuid Afrikaanse jeugdspelers. Er zullen nog meer nieuwe buitenland se cricketers verschijnen in onze va derlandse competitie. V.O.C. uit Rot terdam krijgt de beschikking over de snelle openingsbowler Opata van Sri Lanka en voor de Utrechtse eersteklas ser Hercules zal de West Indiër Alvin Greenidge, een broer van de huidige openingsbatsman Gordon Greenidge van West-Indië, gaan spelen. Greenidge kwam in 1971 en 1972 in vijf Test Matches uit. De Haagse clubs Quick en HCC zijn in onderhandeling met Zuid Afrikaanse trainers. niet over geld praten. Laten we maar zeggen dat ik een uitstekend betaalde ad ministrateur in Heerenveen was.” In het Olympische toernooi kan deze administratieve kracht zijn naam als schutter waarmaken. Jack de Heer: „Het is toch wel een druk als je weet dat er doelpunten van je verwacht worden. Iedereen werkt ervoor om mij in stelling Opmerkelijk was wel de tweede verlies- partij in dfe hoofdklasse A van N. Blom. In de eerste klasse A gaat N. Adelaar, voorzitter van BDC, aan de leiding. De uitslagen zijn: Hoofdklasse A: N. BlomH. Mast 0-2; W. v.d. SluisG. Post 2-0; J. Peters vrij. Hoofdklasse B.: J. J. Warmerdam—C. Butter 0-2. Eerste klas A.: M. DankersK. d. Krijger 2-0; J. Com mandeur—N. Adelaar 0-2; J. v. Buuren— A. Masteling 2-0. Eerste klas B.: C. v.d. PolderB. Jacobsen 1-1; BalaydinN. Leemberg 0-2. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. In de biljartcompetitie van FBHO is in de hoogste klasse libre A deze week de strijd voor de titel tot ongekende hoogte gestegen. Beide koplo pers Bolwerk 1 en Ingrid 1 eindigden met 98 punten gelijk. Bolwerk 1 verspeelde zijn koppositie onnodig door met 4-4 ge lijk te spelen tegen DWO 1. Zaterdag, als Stars weer de beschik king heeft over Armstrong, zal er meer tegenstand zijn als Parker op bezoek komt. Een duel dat voor de Haarlemmers ongetwijfeld een uitdaging is om nog maals ouderwets te vlammen. Eve and Adam StarsBV Groningen 158-103 (rust 70-53). Topscorers Stars: An dré van der Vlugt (2-18), Emill Hagens (15-10), Tony Parker (20-9) en Simon Bruijn (8-16). BV Groningen: L. J. Pipkin (25-20) en Al Watson (8-15). r Jack de Heer mag dan in de wedstrijden zelf wel eens uit de band springen en de aandacht trekken, privé stelt hij zich uiterst bescheiden op. De Heer: „Ik heb weinig zelfvertrouwen, als ik eenmaal op het ijs sta gaat het wel, maar zo door de week houd ik me liever wat op de achter grond. Ik val liever niet te veel op.” Zijn ploeggenoten en de trainer van de nationale ploeg, Hans Westberg, zouden wel graag willen dat hij tijdens de wed strijd wat vaker op de solotoer ging. Dan immers ontstaan er gaten in de verdedi ging van de tegenstander. De Heer soleert daarom af en toe maar eens, maar hij doet het met enige schroom. De Heer: „Ik vind het wel leuk, maar ik wil eigenlijk niet te veel showen, dat zou maar egoïstisch overkomen. Ik vind het niet eerlijk ten opzichte van de andere jongens.” Tegen Canada en Rusland kwam er weinig terecht van de aanvallende acties, van De Heer omdat hij zich voornamelijk met de verdediging moest bemoeien. Her en der aangebrachte pleisters bewijzen dat dat niet zonder lichamelijke gevolgen is gebleven. De Heer besteedt er geen aandacht aan. In zijn loopbaan heeft hij te (ADVERTENTIE) te brengen. Dat werk wordt vaak erg onderschat, omdat alleen de doelpunten maker in de belangstelling staat, maar Jan Janssen doet veel verdedigend werk en Larry vangt veel klappen voor me op. Hij probeert me te beschermen, niet om dat ik zo’n aardige jongen ben, maar omdat hij wil dat ik energie overhou om doelpunten te maken.” „Op reis door China" is verkrijgbaar bij de kantoren van Haarlems Dagblad, Dagblad voor de Zaanstreek de Typhoon. Nieuwe Noordhollandse Courant, IJmuider Courant, Beverwijkse Courant en in de boekhandel. Niet alleen verschijnen de noordelingen de laatste maand nog maar met vijf spe lers bij de uitwedstrijden, maar ook de voorbereiding op de wedstrijd laat alles te wensen over. Terwijl de thuisclub zich met een degelijke warming-up bezighield, verscheen Groningen pas in de basketbal- arena toen de arbiters aanstalten maakten het duel te beginnen. Onze reisredacteur Udo J Buys reisde exclusief voor deze krant tweemaal door de Volksrepubliek China. Hij bezocht er het tropische Kanton en steden als Sjanghai, Tientsin en Peking, waar hij dwaalde door de Verboden Stad en uitstapjes maakte naar de Grote Muur en de Koningsgraven. Zijn ervaringen, die al eerder als een serie reportages in deze krant werden afgedrukt, zijn nu ook, in een wat uitgebreidere vorm, in boekvorm verschenen. Samen met vele foto’s geeft het een boeiend verslag van het leven in het China van vandaag. kampen gehad met een gebroken pols, een hersenschudding, een neusoperatie, een kapotte meniscus, een kapotte duim en een lastige elleboogblessure. De Heer daarover: „Het hoort nu een maal bij deze sport. Het meest vervelend zijn verwondingen in het gezicht, omdat je daardoor voor je hele leven getekend kunt worden. Daarom ben ik voor de wedstrijd weleens wat angstig om op het ijs te gaan. Ik zou een masker kunnen gebruiken, maar ja, dat staat eigenlijk niet. Manne lijkheid, weet je wel.” Het afgelopen Nederlandse ijshockey- seizoen heeft Jack de Heer weinig hoopvol gestemd over de toekomst van het ijshoc key in Nederland. „Er is ontzettend ge meen gespeeld, wij gaan weer terug naar het ouderwetse Canadese ijshockey. Vooral Van Wieren, Janssen en ik zijn erg hard aangepakt. Dat heeft niets te maken met foute spelregels, de scheidsrechters zouden ze gewoon veel beter moeten han teren. Tegen Amsterdam werd ik in de eerste periode 17 keer vies gepakt, zonder dat de scheidsrechter er ook maar iets aan deed. Dan raak je gefrustreerd en begin je te vechten.” Vooral de gebeurtenissen in dit laatste seizoen hebben Jack de Heer doen besluiten een beter heenkomen te zoeken. De Heers vertrek naar Zwitserland wordt overigens niet louter en alleen inge geven door sportieve motieven. Finan cieel gaat hij er ongetwijfeld niet op achteruit, hoewel hij het in Heerenveen ook niet arm heeft. De Heer: „Wij zijn hier bij de Olympische Spelen, dus we kunnen Vijftien minuten lang hebben de Gro ningers in Haarlem nog mogen rekenen op de clementie van de thuisclub. Toen echter schakelden de discipelen van coach Hans Perrier op een hoger tempo over en werden de nog nauwelijks verde digende gasten snel op een ruime achter stand gezet. Na de basketwisseling was er in feite nog maar één ploeg die speelde. Zelfs zonder gevestigde namen als Ha gens en Parker kostte het Stars geen enke le moeite steeds verder van de bezoekers weg te lopen. Een zuiver schot van met name Simon Bruijn en André van der Vlugt en een goed lopende break stelden Johan Koster al in de achste minuut in de gelegenheid de honderd-puntengrens te passeren. Dat de Groningers desondanks nog enigszins konden volgen dankte het aan de boomlange Pipkin, die wel regelmatig scoorde, maar verder vergat enige bijdra ge te leveren aan de defensieve verplich tingen. Een ware aanfluiting werden de laatste zeven minuten, waarin de bezoe kers na het vertrek van André Boekhout nog slechts vier spelers overhielden. Dat de wedstrijd niet helemaal als een nacht kaars uitging, was te danken aan de thuis club, die niet verzuimde de gasten een flinke afstraffing te geven. Bij inlevering van onderstaande bon ontvangen onze abonnees een korting vanJ Wi* op de verkoopprijs De aktie loopt van 1 februari t/m 31 maart 1980 (Van onze cricketmedewerker) WASSENAAR. De Wassenaarse cricketclub „De Kieviten” heeft voor het komende seizoen de Zuid-Afrikaan Barry Richards aangetrokken als spe- ler/coach. Richards zal eind mei naar Nederland komen en dus de eerste twee of drie competitiewedstrijden niet meespelen. De competitie begint op 11 mei. afgelopen wedstrijdenreeks moesten ervaren, dat er in het basketbal-Walhalla weinig eer viel te behalen, lieten ook in Haarlem weer blijken zo snel mogelijk afscheid te willen nemen van de hoogste klasse. HAARLEM-IJMOND. Vijf spelers en een coach samen vormend het eredivisie- team van de basketbalvereniging Groningen hebben het Eve and Adam Stars gisteravond in de Beyneshal niet moeilijk kunnen maken. De Haarlemmers, die aantraden zonder de nog geschorste Wayne Armstrong en de in Nieuw-Zeeland op vakantie zijnde Derrek Joustra, lieten van de gasten niets heel en wonnen zoals zij wilden met 158-103. Zelden zal een ploeg zoals BV Groningen dit seizoen gespot hebben met de geldende wetten van de topsport. De Groningers, die al snel tijdens de Uitslagen: Sprinters: 1000 meter, 1500 meter en klassement: 1. Mark Vernier (Fr) 41.2(2)-2.10.7(l)-166.817; 1. Tjido Wierda (Ned) 41.4(3)-2.14.6(5)-170.367; 3. Ben Roest 42.0(4)-2.13.3(3)-171.733, 4. Roel Jan Wierda (Ned) 43.5(10)-2.15.0(6)-175.400; 6. Dirk Dijkstra 43.6(13)-2.15.5(7)-176.567; 10. John Dirksson 48.1(20)-2.32.7(21)-196.700. De eindklassering van de allrounders: 1500 meter, 3000 meter en klassement: 1. Teun Busser (Ned) 2.06.0(l)-4.29.1(l)-174.130; 2. Andy Zak (Vst) 2.10.0(4)-4.38.7(2)-177.033; 6. Herman Homma 2.12.5(7 >4.40.8(4)- 182.467; 8. Herman Nota 2.15.6(9)- 4.46.7(11)-183.413; 9. Hans van de Putte 2.16.1(11)-4.43.3(6>184.375; 10. Arie Zoon 2.18.6(13)-4.46.2(9)-187.000; 11. Jan Veldt 2.19.2(14)-4.46.5(10)-187.090. Bolwerks kopman IJs Warmerdam was hier in hoge mate debet aan. Tegen Ab Rooyers ging hij volledig de mist in; slechts éénmaal plaatste hij een serie van formaat (52 caramboles in de twaalfde beurt), maar daarna bleef het sprokkelen. Rooyers besloot in 31 beurten en met een slotserie van dertien caramboles uiteinde lijk deze slechte ontmoeting. Kees Tauber ging direct hierna tenon der tegen de goed in vorm zijnde Piet Schiltman. Henk Schreurs en Bert Brink wisten echter de schade te beperken tegen respectievelijk Karei Hoogkamer en Erlo Pruis. Een veel beter resultaat behaalde Ingrid tegen DOK 1; 6-2. Voor Ingrid Speelde Ruud Postma een prima partij, in de acht tiende beurt sloeg hij met 22 caramboles toe, maar was John de Jong de zwakke schakel. Hij verloor in een slechte partij van Eric Dollé. Donderdag 20 maart wordt in café van Gunsteren de beslis singswedstrijd gespeeld. Aanvang half acht. In Alkmaar tijdens de finale van het kampioenschap van het Gewest „West- Nederland” derde klasse libre klein heeft G. Appelman van de b.v. Wheremolen (Zaanstreek) met elf punten de titel vero verd. Opmerkelijk was dat de 73-jarige K. Zijp uit Noord-Scharwoude met tien pun ten tweede werd. De Haarlemmer Leo Webster van de b.v. Kennemerland werd met vijf punten zesde. Bettine Vriesekoop is door het Europe se klassificatie-comité voor de Europese tafeltenniskampioenschappen van 5 tot 13 april in Bern als vijfde geplaatst in het dames enkelspel. De kampioene, Judit Magos uit Hongarije staat als eerste, de „vice-kampioene” Jill Hammersley (Groot-Brittannië) is als tweede geplaatst. f i contract heb getekend. Ik snap trouwens Jack de Heer (midden) over Larry van Wieren (links) en Jan Janssen (rechts): „Jan doet veel toch niet wat die man doet, hij zit ergens verdedigend werk en Larry vangt veel klappen voor me op". in een hotel maar ik zie hem nooit. Hij beweert bovendien dat hij dat contract met Ariosa kan tegenhouden.” HAARLEM-IJMOND. Doordat ge lijktijdig me het sneldamkam- pioenshchap van Noord-Holland werd gehouden, moesten veel dampartijen in de tweede ronde van het toernooi om het kampioenschap van Kennemerland wor den uitgesteld. Grote verrassingen deden zich dan ook niet voor.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27