Alles voor niks ewegingDans Volkstoneel agenda Jules de Corte Docentenconcert Golden Earring muziek De Velsenaren Cor Heeck uitenlanders Spetters Les petites fugues Fantasia Films J theater I P ijmond UIT Formatie V tentoonstellingen s 9 DONDERDAG 28 FEBRUARI 1980 UITFORMATIE J 1.1 IJ 27. 77,- r I Heemskerk i Beverwijk leRtOlü ngde rekt. Velsen-Umuiden Redactie Joke Dieben-Frerichs l ii. 3,11 ii. 5,a gen t vormen samen de kabaretgroep Van Santen, Van Santen en Van Santen. Als zodanig heeft het drietal zich op basis van teksten èn in een regie van Wouter Stips gespecaliseerd in een pretentieloos cabaretgenre, dat teruggrijpt naar de vroege jaren zestig en dat tegenwoordig wel als „de nieuwe lulligheid” te boek staat. Van Santen, Van Santen en Van Santen tbeden vrijdagavond op in Huize Scheijbeeck aan de Velserweg in Beverwijk, aanvang 20.30 uur. Plaatskaarten zijn verkrijgbaar bij de vaste voorverkoopadressen van de Stichting Theater Beverwijk, te weten de reisbureaus Lissone Lindeman, Europa en Orion, de VW’s te Castricüm en IJmuiden en bij winkelier Mijnen te Wijk aan Zee. Beweging Dans. „De andere kant” heet het nieuwe balletprogramma van Beweging Dans (Karin Chen en Cees Brandt), dat zaterdagavond te zien is in het Witte Tejater Velsen. De andere kant bestaat uit drie onderdelen. Het eerste, „Als de wereld plat was” zijn vijf soli, gemaakt en uitgevoerd door Cees Brandt die zich hierbij heeft laten inspireren door verschillende kostuums die Ellen van der Horst heeft ontworpen. Het tweede onderdeel is getiteld „Af en toe”. Het is een solo van Karin Chen, gemaakt in opdracht van CRM op muziek van Herman van Veen. Het derde programma-onderdeel „Druppels zonlicht” is een duet van Cees Brandt. De muziek is speciaal voor dit ballet gemaakt op „vuilharmonische” instrumenten en een basblokfluit door Eric Don en Cees Brandt. Kaarten voor de dansavond, die Alles voor niks. Maurice Horsthuis, Moniek Toebosch, Han Romer en Elja Pelgrom presenteren zondagmiddag in het Witte Tejater Velsen het Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar bij het verenigingssecretariaat, Roerstraat 43 in IJmuiden, tel. 02550-16090. Voorzover voorradig zijn woensdag en vrijdag ook aan de zaal nog kaarten verkrijgbaar. Als ik toch eens rijk was. Zoals reeds eerder aangekondigd, geeft het Velsense jeugdkoor De Jonge Stem komende week twee uitvoeringen in de Stadsschouwburg Velsen. Opgevoerd wordt de revue „Als ik toch eens rijk was”, een collage van bekende musicalmelodieën uit onder meer Anatevka, Oliver, Mary Poppins en The Sound of Music. Edwin Wolf en Hanny Herinx schreven het verbindende verhaaltje, waarin het schoolmeisje Ingrid in haar droom verre reizen maakt en al die avonturen beleeft, waar ze in het dagelijks leven niet aan toekomt. De regie heeft Henk van Delden, terwijl de muzikale leiding over koor en orkest (samengesteld uit leerlingen van de muziekscholen uit Zeist en Gouda) berust bij Edwin Wolf. Aan de uitvoeringen wordt verder meegewerkt door leerlingen van de Balletstudio van Netty Langewen uit Rijswijk. Woensdagmiddag om 14 uur geeft De Jonge Stem een speciale kindervoorstelling van „Als ik toch eens rijk was”. Vrijdagavond om 20 uur wordt de revue nogmaals gespeeld, maar dan voor volwassenen zowel als kinderen. eens een popconcert te beleven. Met in het voorprogramma de groep KNDMZ, wordt opgetreden door Golden Earring, de Haagse groep, die in de vijftien jaar van z’n bestaan éénentwintig top- tiennoteringen op z’n naam wist te brengen. De eerste hit „Please Go” scoorde de Earring in het najaar van ’65, toen de groep behalve de oprichters George Kooymans en Rinus Gerritsen bestond uit Peter de Ronde, Frans Krassenburg en Jaap Eggermont. Daarna boekte de formatie successen met in hoofdzaak Gerritsen/Kooymans- composities als „That day”, „Daddy buy me a girl”, „In my house”, „Sound of the screaming day”, „Just a little bit of peace in my heart”, „Back Home” en de meest recente „Weekend Love”. De laatste tijd heeft Neêrlands oudste hard- rockformatie veel aan populariteit moeten inboeten, maar Rinus Gerritsen (bas), George Kooymans (zang, gitaar), Barry Hay (zang, dwarsfluit en sedert ’67 bij de groeplen Cesar Zuiderwijk (drums, sedert ’69) zijn vast van plan het in de popscene nog jaren vol te houden. Het concert, dat gegeven wordt in het kader van een landelijke tournee ter promotie van de jongste Earring-elpee, begint om 20 uur. Potasch en Perlemoer, en verder doen mee Dick Scheffer, Mimi Kok, Carry Tefsen en Mady Alfredo. Aanvang van de (uitverkochte) voorstelling 20.15 uur. Beverwijk in de sfeervolle entourage van Huize Scheijbeeck verzorgt. Na begin ’78 een solo-optreden te hebben weggegeven en vorig seizoen samen met Louis van Dijk het Beverwijkse publiek op vleugelimprovisaties te hebben vergast, is Jules de Corte zondagmorgen weer alleen te beluisteren als hij in de voormalige trouwzaal van het oude buiten aan de Velserweg weer een koffieconcert voor zijn rekening neemt. Aanvang 11.30 uur. Toegangskaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij onder andere reisbureau Lissone Lindeman in Beverwijk. Docentenconcert. Docenten van het Muziekcentrum Heemskerk (de voormalige Volksmuziekschool) verzorgen zondagmiddag een gevarieerd concert in de N.H.-kerk aan het Burg. Nielenplein in Heemskerk. Verschillende werken staan op het programma. Naast barokmuziek, uitgevoerd door in samenstelling wisselende ensembles, zijn ook werken voor harp en gitaar te beluisteren. Het concert begint om 16 uur met vanaf 15.30 uur de gelegenheid in de kerk een kopje koffie te nuttigen. De toegang is gratis. Golden Earring. Zondagavond valt in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk zowaar weer die is samengesteld door de Stichting Nederlands Centrum Buitenlanders en die in het kader van het winterprogramma van de Tentoonstellingsdienst van de Culturele Raad Noordholland door de provincie rouleert is gedurende de gehele maand maart te zien in de bibliotheekcentrale aan de Kerkstraat in Beverwijk. In een dertigtal foto’s vertelt de expositie hoe duizenden buitenlanders, thuis in bittere armoede levend, in de jaren zestig werden aangetrokken door de welvaart van West-Europa. Eenmaal in Nederland aangekomen wachtten hen weinig rechten en veel plichten; waren ze overgeleverd aan soms weinig scrupuleuze pensionhouders en fabrieksdirecteuren en mochten ze hoofdzakelijk het vuile en zware werk doen. Nu het met onze economie wat minder goed gaat, is Nederland z’n gastarbeiders liever kwijt dan rijk: ons begrip van het woord „gast” kan kortom soms vreemde vormen aannemen. De expositie is gesubsidieerd door de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk en is te bezichtigen tijdens de gebruikelijke openingsuren van de bibliotheek. Een goed getroffen zelfportret van Cor Heeck. De pentekening siert de uitnodiging tot bijwoning van zijn expositie in De Nieuwe Slof. expositie „Buitenlanders in Nederland” een indringend beeld. De tentoonstelling te voorzien met schilderen en lesgeven in geheel Noord-Holland. Vanaf de oprichting in 1947 is Cor Heeck als artistiek leidsman betrokken geweest bij het Beverwijkse amateurschildersgenootschap, het St. Lucasgildé. In die positie verwierf de welbespraakte kunstenaar zich in deze regio grote bekendheid. Overigens is hij voornemens, zijn docentschap binnenkort neer te leggen en dat feit vormt voor de Stichting Tentoonstellingen een extra aanleiding, de scheidende docent met een expositie van door hem vervaardigde aquarellen nog eens in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. De Velsenaren. Om een overzicht te geven van de wijze waarop in Velsen de beeldende kunst wordt beoefend, heeft de Stichting ter bevordering van de beeldende kunst in de gemeente Velsen, „Felison” vorig jaar alle in de gemeente wonende en werkende kunstenaars (voor zover tenminste bekend) uitgenodigd deel te nemen aan een groepsexpositie. Uiteindelijk hebben zeventien kunstenaars aan deze uitnodiging gehoor gegeven en hun werk is onder het motto „De Velsenaren” van 2 tot en met 28 BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 uur ,,’n Moordbandiet”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 uur, „Fantasia". Luxor I, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Spetters”. Luxor II, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „China Syndroom”. maart te bezichtigen in de Burgerzaal van het stadhuis van Velsen. Exposanten zijn Kees van Beerendonk (heraldische ontwerpen, wandkleden, teken- en schilderwerk), Peter van Warmerdam (aquarellen), Maurcie Vanstaen (olieverven), Dirk van der Linden (aquarellen en gouaches), Christien van Koningsveld (aquarellen, etsen en olieverven), Joeriaan G. van Buuren (portretschilderingen), Joop Vermeij (olieverven), Ben van der Kolk (reclame ontwerper, fotograaf en schilder), Dirk van der Molen (reclame-ontwerpen, affiches, portretten en landschappen), Haije Gemser (aquarellen), Judith Cor- Zimmerman (beeldhouwwerken), Egbert de Bock (zeefdrukken en kunstobjecten), Hans Clavin (conrete poëzie), Bert Bus (striptekenaar en illustrator), Robert Smit (Zeefdrukken), Ruud Cornelisse (etsen) en Wim Bosman (steensculpturen). De tentoonstelling wordt zondagmiddag om 16 uur geopend en is vervolgens op werkdagen te bezichtigen van 9-12 en 14- 16 uur en op zaterdag en zondag van 14-17 uur. Buitenlanders in Nederland. Hoe buitenlandse werknemers in ons land wonen en werken, daarvan geeft de foto- van muziek voor iedereen toegankelijk maken. Gepoogd is, de door de muziek opgeroepen beelden te verwezenlijken, soms met een komisch, soms met een ontroerend en dan weer met een beangstigend effect. Wat de muziek betreft werd onder meer gebruik gemaakt van de „Notenkrakerssuite” van Tschaikovsky, „Het inwijdingsfeest van de lente” van Stravinsky en de „Urendans” uit Ponchiellis „La Gioconda”. In de Arthouse-cyclus vertoont het Kennemer Theater woensdagavond „Deutschland im Herbst”, een in ’77 vervaardigde film over de vaak tegenstrijdige gebeurtenissen in het huidige Duitsland, waaraan niet minder dan tien bekende Duitse regisseurs een bijdrage hebben geleverd. Luxor Theater, Beverwijk, ook het Beverwijkse Luxor Theater kondigt vol trots de Nederlandse première van de nieuwe Verhoeven-film „Spetters” aan: zie voor meer informatie over deze geheel op de doelgroep Jeugd” afgestemde film bij het IJmuider City Theater. In de tweede bioscoopzaal vertoont Luxor het „China Syndroom”, terwijl in de matinee Donald Duck de kinderen amuseert in „Donald is niet in zijn eend(t)je”. Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Kanaalstraat. Met „Die Blechtrommel” naar Günter Grass’ beroemde roman viert de Duitse regisseur Volker 2 BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, donderdag 20.00 Uur: „Spetters”. City II, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Apocalypse Now”. Witte Tejater, Kanaalstraat, donderdag 20.30 uur in filmhuis „Die verlohrene Ehe der K. Blum”. Groeneweg,' donderdag groep, in ’72 van start gegaan als de „baby van de Bintangs”, opereert sedert anderhalf jaar in deze bezetting. Het repertoire bestaat uit rythm and blues- en rocknummers. Aanvang van het optreden in de Alpha Soos aan de Moensstraat in Beverwijk: 22 uur. Jules de Corte. De zanger/pianist Jules de Corte behoort zo langzamerhand tot de vaste gasten in de reeks koffieconcerten, die de Stichting Theater kindermuziektheaterprogramma .Alles voor niks”. Het door Maurice Horsthuis geschreven en gecomponeerde stuk speelt zich afin Parijs, waar de beroemde zangeres mevrouw Nelly Slijmbal in verband niet de komende wereldtentoonstelling een café-chantant heeft geopend. Zij en haar eerste klant, de ingenieur Gustave Eiffel hebben het onzalige plan opgevat om het wereldtentoonstellingsterrein te verfraaien met een reusachtige ijzeren toren met een hoogte van driehonderd meter. De ontsnapte violist Violen- Paultje, nadrukkelijk geschaduwd door een levensgevaarlijke spion, wordt belast met de financiering en de bouw van het ijzeren gevaarte. Aanvang van het muziektheater 14.30 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via nummer 02550-157431 15789. Turks Fruit, Keetje Tippel en Soldaat van Oranje. Om „Spetters” te kunnen maken werd Joop van den Ende als financier aangetrokken. Hij bekostigde de rond vier miljoen vergende produktie, en richtte daartoe samen met Verhoeven en Soeteman de produktiemaatschappij VSE-film BV op. Het is de bedoeling dat deze maatschappij regelmatig films gaat uitbrengen: nieuwe filmplannen zijn intussen al in een vergevorderd stadium. In de matinee vertoont City „De terugkeer van de zeven gladiatoren”, terwijl in de tweede bioscoopzaal Francis Ford Coppola’s „Apocalypse Now” (een magistrale film over dé Amerikaanse militaire bemoeienissen in Vietnam) wordt geprolongeerd. In de cyclusvoorstelling woensdagavond „A star is born”, de veelbesproken jongste verfilming van het klassieke scenario met in de hoofdrollen Barbra Steisand en Kris Kristofferson. Stadsschouwburg Velsen. James Bond-liefhebbers kunnen in het weekeinde weer eens genieten van „Thunderball”, de vierde op boeken van Ian Flemings gebaseerde film waarin Sean Connery de rol van geheim agent 007 voor zijn rekening nam. Ditmaal moet de koelbloedige misdaadbestrijder zien te verijdelen, dat een internationaal syndicaat van afpersers gestolen atoombommen gaat uitstrooien boven lidstaten van de NATO. Dankzij veel vernuft, amoureuze avontuurtjes en een muziekinstrumenten (fluiten, trommels, authentieke snaarinstrumenten, orgel, elektrische gitaar en synthesizer) ligt ten grondslag aan het volstrekt eigen geluid van „Los Jaivas”, een groep die ook al eerder en met veel succes in Donkey Shot heeft opgetreden. Aanvang zaterdagavond om 21.30 uur. Als onderdeel van een langdurige tournee door Nederland en Frankrijk, die zijn bekroning vindt op het Midem Festival in Cannes, is zondagavond tenslotte de Engelse rockgroep „Full Strength” in het Heemskerkse jongerencentrum te beluisteren. De jonge groep opereert opmerkelijk genoeg zonder gitarist. Als leider fungeert bassist Dave Hay, die tevens zingt en arrangeert. Achter de drums zit Mark Coker en Simon Callow bespeelt de synthesizer, clavinet en Yamaha-piano. Het concert van „Full Strength” begint om 20.30 uur. Invation. Na de Wijk aan Zeeër formatie „Straight” biedt de Alpha Sociëteit zaterdagavond aan de Beverwijkse popgroep „Invation” gelegenheid om zich muzikaal te bewijzen. In „Invation” spelen Martin van Balen (zang), Piet de Bie (solo-gitaar), Paul Groen (slaggitaar), Hans Groen (basgitaar) en Nico Jacobs (drums). De om 20.30 uur begint, kunnen op werkdagen tussen 9 en 12 uur worden besteld bij het bureau van de Velser Gemeenschap, tel. 02550-15789/15743. 9 Strip en Zipper. De clowns Strip en Zipper (Lizette Heesakker en Miriam de Jong) treden Zaterdagmiddag op in de reeks kindervoorstellingen van de Heemskerkse buurthuizen in De Jansheeren. Strip en Zipper putten uit het traditionele clownsbeeld. Dat betekent onder meer verwikkelingen rond onderlinge misverstanden en toestanden rond onwillige attributen als eenwielige fietsjes en te kleine hoedjes. De reacties van de kinderen worden ter plekke in de nummers verwerkt. Het programma is bestemd voor kinderen van 6 tot 12 jaar en begint om 14 uur. Kaarten zijn bij de buurthuizen en voor zover de voorraad strekt ook nog aan de zaal verkrijgbaar. Zo vader, zo zoon. Voor de leden van de Gronings/Drentse zustervereniging De Hondsrug voert de toneelploeg van de IJmuider Martinitoren zaterdagavond nogmaals het blijspel „Zo vader, zo zoon” op. Het door H. Meins geschreven stuk handelt over een dorpsdokter, die in de stad menig avontuurtje beleeft. De voorstelling wordt gegeven in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat in Beverwijk en begint om 20 uur. Na afloop kan er worden gedanst pp muziek van het duo Thé Strawberries. heel scala aan geavanceerde technische hulpmiddelen weet Bond wederom als overwinnaar uit de strijd te komen. In de matinee „De dikke en de dunne als eilandbewoners een kostelijke slapstick uit de oude doos waarin Stan en Ollie uit een erfenis een wrakke boot en een onbewoond eiland ontvangen, die de inzet vormen van een reeks dwaze avonturen. Kennemer Theater, Beverwijk. Jean- Paul Belmondo en Marie Laforêt zijn de hoofdrolspelers in ,,’n Moordbandiet”. Om zich als respectabele burgers voordoende onderwereldfiguren en met hen samenwerkende corrupte politie mensen in één moeite door uit te schakelen, doet de hoofdcommissaris van een Zuid-Frans stadje een beroep op een energieke en non-conformistische rechercheur, om als ,,gangster”-agent het gesloten en moeilijk in kaart te brengen wereldje binnen te dringen. Die taak is Jean-Paul Belmondo wel toevertrouwd en binnen de kortste keren is de hele onderwereld in rep en roer. In de matinee „Peter en de vliegende autobus” en in de nachtvoorstellingen „De memoires van een porno-prins”. Een bijzondere Walt Disney-produktie vult het doek van de tweede bioscoopzaal van het Kennemer Theater. Met „Fantasia” wilde Disney in nauwe samenwerking met het Philadelphia- orkest onder leiding van Leopold Stokowski de schoonheid en inspiratie Potasch en Perlemoer. Volkstoneel met vrolijke muzikale noten op z’n best: dat is de Potasch en Perlemoer-voorstelling van het Amsterdams Volkstoneel, die maandagavond voor de tweede maal dit seizoen te zien is in de Stadsschouwburg Velsen. Eli Asser bewerkte de oorspronkelijke klucht van de Amerikanen Montage Glass en Klein tot een geheel nieuw en stevig brokje 'volkstoneel, waarbij Martin Kesseler voor prima passende muziek zorgde en Hannah de Leeuwe de choreografie voor haar rekening nam. Jules Croiset tekende voor de regie. Medespelenden zijn onder meer Lex Goudsmit en Hans Boskamp als de kibbelende joodse zakenlieden City Theater, IJmuiden. In een groot aantal bioscopen gaat deze week de nieuwe Nederlandse speelfilm „Spetters” in première. Daar hoort ook het IJmuider City Theater bij, nét als in Beverwijk het Luxor Theater. „Spetters” scenario Gerard Soeteman, regie Paul Verhoeven, produktie Joop van den Ende speelt zich af tegen de periferie van een middelgrote stad en handelt over de problemen van „gewone” jonge mensen uit eenvoudige milieus die een grote affiniteit hebben met de motor-crosserij. „Spetters” wil een realistische, visueel gerichte film zijn en kosten noch moete zijn gespaard om dat te verwezenlijken. Hoofdrolspelers zijn onder meer Hans van Tongeren, Renée Soutendijk, Toon Agterberg, Maarten Spanjer, Marianne Boyer, Rutger Hauer, Jeroen Krabbé, Hugo Metsers, Kittie Coubois, Rudi i Falkenhagen en Albert Abspoel. De filmmuziek is gecomponeerd door Ton Scherpenzeel en is uitgevoerd door de popgroep Kayak. Regisseur Paul Verhoeven startte zijn samenwerking met scenarioschrijver Gerard Soeteman indertijd met de jeugd- televisieserie Floris. Naderhand werkten ze samen aan produkties als Wat zien ik. t Het Verjaardagsfeest. Toneelgroep U Ij Centrum grossiert dit seizoen in stukken IJ S: van Harold Pinter. „Het Verjaardagsfeest” dateert evenals de IJ C vorig jaar uitgebrachte „De Kamer” en „Een beetje pijn” uit de tweede helft van de jaren vijftig. Samen met „De Dienstlift” worden deze Pinter-stukken wel de komedies van de dreiging genoemd: steeds is namelijk sprake van mensen die het uit onduidelijke motieven op een ander gemunt hebben. In „Het Verjaardagsfeest”, dat Centrum vanavond om 20.15 uur speelt in de Stadsschouwburg Velsen, wordt de voormalige pianist Stanley die zijn intrek j 11 heeft genomen in een eenvoudig in jbadplaatspensionnetje, belaagd door 7 twee nieuwe gasten. Waarom ze het [•'speciaal op hem voorzien hebben, wordt F niet duidelijk hun komst zou iets met 4,1 ''voorvallen uit Stanley’s verleden te maken kunnen hebben maar het is ook mogelijk, dat de ex-pianist zijn eigen j angsten op het tweetal projecteert. Onno Molenkamp, Elisabeth Hoytink, Polio Hamburger, Monique Kramer, Henk Rigters en Ben Hulsman zorgen in een regie van Wouter van Praag voor een voortreffelijke opvoering van dit overigens verouderde stuk. Inlichtingen ’"over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, telefoon 02550-15789/15743. Kabaret. Evert de Vries, Martin van Waardenberg en pianist Rob Sawade Cor Heeck. De Stichting Tentoonstellingen Beverwijk eert de dit jaar zeventig wordende kunstschilder/ illustrator Cor Heeck komende maand met een aan zijn gewijde expositie. De in Castricüm wonende Cor Heeck heeft in 7 de loop der jaren een sterke voorkeur ontwikkeld voor de waterverftechniek en het is om die reden, dat de Stichting Tentoonstellingen de expositie de titel heeft meegegeven „Aquarellen van Cor Heeck”. Bloemen, stillevens en indrukken van vakantiereizen zijn de onderwerpen van de vaardig gepenseelde aquarellen, die tot en met 29 maart dagelijks (behalve zondag) van 9 tot 22.30 uur te bezichtigen zijn in de expositieruimte van ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof. Daar wordt de tentoonstelling vrijdagmiddag om 17 uur ook geopend door burgemeester A. J. Hubers van Beverwijk. Cor Heeck werd op 31 mei 1910 geboren in Amsterdam. Hij ontving zijn opleiding aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Vanaf zijn zevenentwintigste levensjaar heeft hij in zijn dagelijkse levensbehoefte proberen Schlöndorf momenteel ook in Nederland triomfen. Een oudere film van zijn hand, „Die verlorene Ehre der Katharina Blum”, is vanavond en morgenavond om 20.30 uur in het Filmhuis Velsen te zien. De film werd gemaakt naar het gelijknamige boek van Heinrich Böll en gaat over het zedige en a-politieke meisje Katharina Blum, die na een tedere affaire met de anarchist Ludwig Gotten het mikpunt wordt van politie-intimidatie, beledigingen, maar vooral van de sensatiezucht van de roddelpers. Böll schreef zijn boek uit woede, nadat hij zelf het slachtoffer was geworden van valse beschuldigingen ten tijde van de Baader- Meinhof hysterie in Duitsland. Filmhuis Heemskerk, De Jansheeren, Kerkweg. Met. „Les petities fugues” heeft de Zwitserse regisseur Yves Yersinworig jaar een bijzonder amusante film afgeleverd. Hoofdpersoon is een gepensioneerde boerenknecht, die van zijn AOW een brommertje koopt en daarmee met veel vallen en opstaan de wereld intrekt. Vervolgens wint hij een camera en na zijn hele leven lang nooit anders dan de boerderij te hebben gezien, gaat hij nu de buitenwereld vastleggen en, na de aanvankelijke opwinding, op waarde schatten; Hij bombardeert zichzelf aldus tot toeschouwer en dat levert ook weer de nodige verrassende taferelen op. Aanvang van de filmvertoning 20.30 uur. Donkey Shot. Maar lierst drie groepen staan komend weekeinde in jongerencentrum Donkey Shot garant voor een gevarieërd muziekaanbod. Vrijdagavond treedt de Amsterdamse formatie „Spargo” op, zaterdagavond het Zuidamerikaanse gezelschap „Los Jaivas” en zondagavond de Engelse rockband „Full Strength”. „Spargo is een oude bekende van Donkey Shot. De groep brengt stevig swingende funk met rock- invloeden. Op basis van een strakke ritmesectie wordt veel aandacht besteed aan de vocalen. Aanvang van het optreden in het jongerencentrum aan de A. Verherentstraat 21.30 uur. Van „Spargo” maken deel uit Lilian Jackson (vocals, percussion), EHert Driessen (keyboards, vocals), Ruud Mulder (guitars, vocals), Jef Nassenstein (bass, vocals) en Leander Lammertink (drums, -18.001 i-percussion). Een mengelmoes van oude rituele Inca- muziek en moderne popmuziek, waarbij gebruik wordt gemaakt van circa .vijfendertig verschillende Stadsschouwburg, Groeneweg, donderdag 20.15 uur ,,’t Verjaardagsfeest” (toneelgroep Centrum). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers Di. t.m zo. 14.00-17.00 en 10.00-12.00 uur. Felison, Noordelijk Koetshuis verzameling „Uit een verzameling” tijdens ope ningstijden museum Beeckestein. Tevens expo sitie Waaierweelde. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Gesloten tot 1 maart. DIVERSEN Storingsnummer openbare verlichting en gas en water 10777. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Nóord en IJmuiden 20750. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Cfentraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkda gen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat '2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Sporthal Zeewijk, donderdag 17.00-23.00 uur BC Velsen. Handenarbeldcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, vrijdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Filiaal Llmuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas- en biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor, 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum Umond, Clara Stern school, Moerbergplantsoen, donderdag 20.00- 22.30 uur tekenen en schilderen, textiele werk vormen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ou deren, De Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, tel. 21494, donderdag 20.00-22.00 uur tekenen en schilderen, VOS-cursus en batikken, vrijdag 13.30- 16.30 uur WAO-handvaardigheid en spel. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, tel. 10652, donderdag 19.30-22.30 uur vormen met brooddeeg, 20.00-22.00 uur schildercursus, 20.00- 23.00 uur kienen (lx per twee maanden), vrijdag 9.00-11.30 uur peuterspeelzaal, 11.30-13.30 uur uur broodje Brulboei, 16.00-17.30 uur werken met klei en gips. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstraat 56, tel. 14441, donderdag 19.00-20.30 uur tafeltennis- club jeugd vanaf 8 jaar en hobby- en zaagclub 6- 14 jaar. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, tel. 10186, donderdag 19.30-21.30 uur bloemschik ken, vrijdag 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur peuter speelzaal, 9.30-11.30 uur Hindeloopen schilde ren, 9.30-11.30 en 13.30-16.30 uur biljarten voor ouderen, 16.00-17.30 uur hobbygroep jeugd 9-12 en 12-15 jaar. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 26, Velsen-Noord. Donderdag 19.00-20.00 uur judo 14-16 jaar, 20.30-22.30 uur trimmen gemengd, 19.00-20.00 uur schaken 10-16 jaar, 19.30-22.00 uur tekenen en schilderen voor beginners, vrij dag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaal, 13.30-17.30 uur jongerencafé. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 11.00-19.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen, vrijdag 9.30-10.20 uur gemengd zwemmen, 6.45- 8.00, 12.00, 16.00-17.30, 19.30-20.45 gemengd zwemmen, 9.00-18.00 uur peuterbad 6.45-22.00 uur solarium. jri|s 11. 11. ii. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, vrijdag 17.00 uur opening expositie aquarellen van Cor Heeck. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage te IJmui den. Spreekuur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550- 19142. Buurthuis Wijk en Duin, donderdag 20.00 uur toneelgroep Falkland met „Irritatie”. BIOSCOPEN EN THEATER Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Donder dag 20.00 uur: Geen opgave. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. De Vrijburcht, donderdag 19.30 uur gemeen teraadsvergadering. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Do. soosavond voor 14-17 jaar, 19.30-24.00 uur buurtavond, 20.00 uur klaver jassen. De Evelaer, Luttic Cieweg. donderdag 20.00 uur praatavond voor werkende jongeren 17 t/m 21 jaar. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9