Gelatenheid hij KNBSB paardenkoersen Schakers Pat Mat uit de problemen Titelkansen BOC 3 sportpuntiqj I I •1 Stars wint van BOB Akrides zonder moeite langs zwak Mosquito’s Strandloop AAC ’n hoorbaar verschil in uitlaten ^goed ontwerp, deskundig advies interbouw wtmtwcEioTiffotr'tt voor komplete verbouwingen MAANDAG NIEUWE KADETT HUREN? Bouwens Autoverhuur Kampervest 23, Haarlem Tel. 312638 TEL. 023-351844 19 e ir s tot J JV Santpoorterstraat 41 Haarlem (Kleverpark) Tel. 023-263463 Bouwjaar 1980 ƒ32,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Exkl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag 1 Armstrong sterk in verdediging I (ADVERTENTIE) VHS heeft nog kans op behoud (Van onze schaakmedewerker) (ADVERTENTIE) A had Bridgecen- (ADVERTENTIE) IJMUIDEN. Kees Eigenhuis uit Aalsmeer heeft gisteren tijdens de 20e strandloop van AAC van IJmuiden naar Bloemendaal de 11 kilometer ge wonnen in 37 minuten en 30 seconden. Hij had een halve minuut voorsprong op Adrie Hartveld uit Amsterdam. De Westduitser Klaus Funken eindigde in 38.01 als derde en Piet van Alphen uit Amsterdam werd in 38.20 vierde. Er waren 5200 deelnemers. Een snel en betrouwbaar adres. klaar terwijl u wacht 1 jaar garantie, ook bi) doorroesten vestigingen door geheel Nederland en België. Open: ma. t/m vr. 8.30 17 30u za. 9.00 13.00u. HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaar nel (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De zevende ronde in de hoofdklasse-competitie van de KNSB heeft zowel in de kopgroep als in de lagere regionen van de ranglijst een toe nemende spanning gebracht. (Van onze basketbalmedewerker) OUD-BEIERLAND. Via een 96-102 overwinning op BOB heeft Eve and Adam Stars de zeer kleine theoretische kans op verovering van de vierde plaats in Oud- Beierland weten vast te houden. Of het thans op de vierde plaats staande Donar zich nog twee keer zal laten verrassen, moet echter ernstig betwijfeld worden, daar BV Groningen nog één van de tegenstanders is. In de hoofdstad wekten de Groningers overigens andermaal niet de indruk een rol van betekenis te zullen spelen in de play offs. Tegen een voor lijfsbehoud vechtend Delta Lloyd werd na twee verlengingen een teleurstellende 108-105 nederlaag geleden. Delta Lloyd, dat gisteravond ook nog van BV Groningen won, kwam door die zege weliswaar op gelijke hoogte met BOB, maar moet met vier meer gespeelde wedstrijden toch niet meer in staat geacht worden de degradatie te ontlopen. Bij de (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. Voor Akrides is het on deraanstaande Mosquito’s in de basket- balcompetitie gisterenmiddag geen echte tegenstander gebleken. Voor de tweede keer in dit seizoen kregen de gasten een afstraffing, die dit keer via 114-57 harder aankwam dan het verlies in de thuiswed strijd. Teleurstellend was opnieuw het optreden van Hoofddorp. In Utrecht bleek het laag geplaatste Cangeroes de kans op behoud van de plaats in de landelijke competitie met beide handen aan te grijpen door Hoofd dorp met 76-74 terug te wijzen. der Heijden in zijn openingswoord nog melding kon maken van een flinke ledengroei, klonken er bij het agenda punt bestuursbeleid heel wat minder optimistische geluiden uit de vergade ring. Met name de ontwikkeling van het peanut-ball heeft in 1979 een terug gang te zien gegeven. Vooral hét rayon Rotterdam-Zeeland pleitte voor groei' in de breedte. Bestuurslid Freek Bos - tien jaar deel uitmakend van het hoofdbestuur (foto links) en de succesvolle bondscoach softbal Nol Houtkamp werden door de vergadering tot lid van verdienste be noemd. Als waardering voor het vele werk op het ministerie van CRM kreeg de scheidende functionaris J. Nieuwenhuisen Kruseman de zilveren erepenning van de bond. De jaarlijkse wisselprijs voor de grootste activiteit op propagandistisch gebied viel dit jaar ten deel aan de Haarlemmer Dries de Zwaan (foto rechts). In navolging van de Haarlemse Honkbal- week zal er dit jaar in Haarlem ook een softbalweek plaatsvinden. Aan dit evene ment, dat op vrijdag 27 juni van start gaat en dat eeri week later eindigt, zal worden deel genomen door vijf ploegen. Naast Neder land doen Italië, het negental van Oklahoma, de Amerikaanse studentenkampioen en het Canadese Saskatchewan, dat op de Pan- Amerikaanse spelen van 1979 de tweede plaats voor zich opeiste, mee. Alle ploegen zullen elkaar tijdens dit toer nooi twee keer ontmoeten. Plaats van hande ling zal-zo goed als zeker het Noordersport- park zijn. zién van de financiën toch kritische geluiden horen. „Een begrotingsstij- ging van één naar anderhalf miljoen is een ontwikkeling die met zorg moet worden gadegeslagen”, aldus da Haag se afgevaardigde Dijkstal. Zorgen maakt ook het bondsbestuur zich over de activiteiten van de fiscus op het terrein van de parttimers binnen de sportverenigingen. Hoewel bondsvoorzitter Guus van De met veel spanning tegemoet geziene ontmoeting Watergraafsmeer-Rotterdam is min of meer op een spel van kat en muis uitgelopen. De Amsterdammers kregen de rol van de muis toegewezen tegen een rivaal, die met liefst drie grootmeesters (Timman, Andersson en Keene) ten tonele verscheen. Natuurlijk kwam Keene weer niet verder dan zijn traditionele winstde- ling (tegen Rob Hartoch), maar Jan Tim man en Ulf Andersson lieten Langweg en Van der Sterren met lege handen staan. HAARLEM/IJMOND. Wist het Beverwijkse Pat Mat zich in de zevende ronde van de KNSB-competitie met een 6-4 zege op Amstelveen zo goed als in veiligheid te brengen, voor het reserveteam van het Haarlemse VHS is gelijkertijd de noodklok gaan luiden. In eigen huis leed de ploeg een 41/z-5*/2 nederlaag tegen de tweede keus van Amstelveen. Mede door de verrassende 6-4 zege van Castricum bij Memo 2 verhuisde VHS naar de voorlaatste plaats in de rangschikking. Het puntloos onderaanstaande BSG 3 zal de degradatiedans zeker niet meer ontlopen; voor de tweede fatale plaats komen alleen VHS en Castricum nog in aanmerking. De Haarlemmers krijgen nog bezoek van het hoofdstedelijke Memo 2 en gaan in Bussum nogjjp bezoek bij het zwakke BSG 3. Te wanhopen hoeft de ploeg dus nog niet al is het nu afhankelijk geworden van de resultaten die Castri cum de beide laatste wedstrijden (thuis tegen BSG 3 en uit tegen Pat Mat) op de tafel weet te leggen. Pat Mat werkte zich uit de gevarenzone met een fortuinlijke zege op het eerste Amstelveen-team. Na enkele uren spelen leek eerder een (royale) Amstelveen-zege in het verschiet dan een Beverwijkse tri omf. Bij de eerste tijdcontrole (na vier uur (Van onze medewerker) AMSTERDAM. Een zekere gela tenheid en weinig spectaculaire be slissingen waren de kenmerken van de jaarlijkse algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Basebal en Softbal Bond, die afgelopen zater dag in Amsterdam plaatsvond. Slechts de scheidsrechtersnota van het bestuur gaf enige stof tot discus sie. Weliswaar konden de arbiters zich bij monde van de heer Gieskens - voorzitter van de belangenvereniging scheidsrechters - vinden in de inhoud van het stuk, maar toch was er sprake van teleurstelling. Gieskens: „Het stuk is te veel nota en te weinig be leidsstuk. Wel zijn de doelstellingen aangegeven, maar de wegen, waarop deze doelstellingen gerealiseerd moe ten worden zijn niet aangegeven.” Ondanks een batig saldo in het afge lopen jaar liet de vergadering ten aan- VHS-Carlois: Jongsma-Van der Linde rem., Koopman-Stehouwer 0-1; Lips-Vlam rem.; Her- man-Den Ouden rem.; C. Hoogeterp-Staal 1-0; Mol-Viergever rem.; Nico Bertholée-Vosselman rem.; Van der Tak-Timmermans 1-0; Branicki- Koevermans 1-0; Vregenoor-de Zwart 0-1. To taal SVz-AVz. Memo-Philidor (Leiden): Dieks-Van den Berg rem.; Andriessen-Van Maaren 1-0; Bastiaan net Bakker 0-1; Ballon-J. Piket rem.; Holscher- Gelpke 01-; Stuifbergen-Wakker 0-1; Roömers- ma-Kuyf afg. (0-1); Ten Have-Okkes rem.; Ktoon-Van Halderen 1-0; Smorenbërg-Th. Piket 1-0. Totaal 41/2-41/2 (41/2-51/2). Desisco-Volmac: Langeweg-Timman 0-1; Van der Sterren-Andersson 0-1; Hartoch-Keene rem.; De Lange-Van der Wiel rem.; Wieringa- Böhm 0-1; Dieks-Van der Vliet 0-1; Witt-Van Dop rem.; De Roode-Charlier 0-1; T. Timman- Kerkhoff 0-1; De Boer-Boey 1-0; totaal 21/2-71/2. Akrides-Mosquito’s 114-57 (rust 49-29). Topscorers Akrides: Jos Meijer (10-12), Nico Roosenstein (8-11) en Rob Meijer (0- 12). Dat Mosquito’s veruit de zwakste tegen stander in de landelijke eerste divisie is, hebben de Amsterdammers ook tegen Akrides weer aan den lijve moeten onder vinden. Binnen vijf minuten legde Akri des via 12-2 de basis voor een ruime zege. Als zo vaak nam Akrides het na die snel veroverde voorsprong te gemakkelijk op. Dankbaar profiteerde in die eerste spelpe- riode Hans Kersbergen (19-9) van de gebo den vrijheid. Na de basketwisseling scha kelde Akrides over op een zone-press, die Mosquito’s steeds verder deed wegzak ken. Interceptie op interceptie gaf Akri des via de sterk spelende Rob Meijer de kans weg te lopen naar een 77-36 voor sprong. Toen bovendien pivot Jos Meijer zich met de IJmuidense aanval ging be moeien stond niets een triomfantelijke Akrides-zege meer in de weg. Het stuwen de werk van de IJmuidense guards Bran- derhorst en Pluimert zorgde er tenslotte voor dat Akrides de grootste zege van het seizoen in de wacht kon slepen. Stand: Hatrans Tonego 22-40, Noordkop 22- 40, Celeritas 22-32, Werkendam 21-28, The Wol ves 22-28, ASVU 22-26, Akrides 21-24, Orca’s 22- 20, Achilles 22-18, Ymir 21-14, Hoofddorp 22-14, US 22-10, Cangeroes 21-8, Mosquito’s 22-2. In de strijd om promotie naar de eredivisie' zullen aan het eind van de competitie in de play-offs vrijwel zeker uitkomen Hatrans To nego, Noordkop, SOVB en het Haagse Tekkels- Jumpers. De nummers één en twee uit deze nacompetitie zullen naar de eredivisie promo veren. Stand: Volmac 12 match- 5P/2 bordpunten; Desisco 12-44; Eindhoven 11-42; Philidor (Leeuw.) 9-37V2, Elsevier/VAS 7-38, Philidor (Leiden) 6-35; BSG ö-SOhz, Charlois 3-27, VHS 2-221/z, Memo 2-22. De volgende ronde wordt 29 maart gespeeld. Thijs Libregts, momenteel nog trainer van het Rotterdamse Excelsior heeft een informatief gesprek met de leiding van PSV achter de rug. Libregts lijkt een belangrijke kandidaat voor de functie van hoofdtrainer, ontstaan na het vertrek van Rijvers. Met 25 agenten en een aantal honden voerde de Utrechtse politie gisteren na de wedstrijd Utrecht-Ajax een charge uit bij het Utrechtse station. Toch werd de trein vol Amsterdamse supporters bekogeld. De politie arresteerde twee personen. Joop Zoetemelk trainde na zijn sleutel- beenbreuk in de ronde van Belgisch Lim burg en kwam in de uitslag niet bij de eerste dertig voor. Hanni Wenzel, tweevoudig Olympisch skikampioene, is voor de tweede maal winnares geworden van de wereldbeker. Moser-Pröll, de enige bedreiging, werd in de eerste manche gediskwalificeerd. Franke Sloothaak, de ex-Friés die te genwoordig Duitser is, maakt na zijn zege in Dortmund een goede kans gekozen te worden in de Westduitse Olympische springruiterploeg voor Moskou. De Westduitser Klaus Peter Thaler is winnaar geworden van de ronde van Le- vante, een etappewedstrijd in Spanje. Thaler greep de leiderstrui via een overwinning in de eerste etappe. Zaterdag zegevierde hij ook in de vierde rit. De vijfde en laatste rit werd gewonnen door de Belg Noël de Jonckheere. Kunsstoter Cees van Oosterhout ves tigde tijdens de wereldkampioenschap pen kunsstoten Maubeuge een Neder lands record (240 punten). Voor een eerste of tweede plaats kwam hij echter niet in aanmerking, die waren voor Steylaerts, Corin. Van Oosterhout werd derde. De Nederlandse damesploeg won in Assen een wedstrijd moderne ritmische gymnastiek van Hongarije met 0,6 punt verschil. De cross der Azen werd met overmacht gewonnen door de Engelsman Grahafn Noyce die met zijn motor beide manches won. Peter Herlings werd tweede. De internationale trofee van Turijn was voor de Amerikaanse Butch Walts die in de finale van dit tennistoernooi Hie Nastase in drie sets versloeg: 6-4, 4-6, 6-2. Wereldkampioen Jan Raas heeft zon dag de wegwedstrijd Kuurne-Brussel- Kuurne gewonnen. Vijf kilometer voor de eindstreep was Raas uit het peloton ont snapt samen met de Belg Ludo Peeters en de Ier Sean Kelly, die hij in de sprint versloeg. (2-20) en kan zijn klasse nauwelijks De Nederlandse grootmeester was de eer ste, die zijn club aan een winstpunt hielp nadat Langeweg vanuit de opening al in de problemen kwam. Bij Watergraafs meer leverde alleen het tiende bord een zege bp. Gér Jan de Boer, eertijds talent uit Castricum, maar nu bij Watergraafs meer ingelijfd, versloeg de nimmer impo nerende Belg Boëy. Eindhoven heeft, ondanks een gelijk spel met Elsevier/VAS, de kans op het landskampioenschap in eigen hand. Met één punt achterstand op Watergraafs meer en Rotterdam resten de Lichtstad- schakers nog de duel tegen Watergraafs meer (thuis) en Rotterdam (uit). Voor VHS was het belangrijk dat in de wedstrijd Memo Philidor (Leiden), bij de stand 41/2-41/2 een zege voor de Sleutelstadschakers wordt verwacht. Evenals Memo heeft VHS dan twee matchpunten en volgt Charlois op slechts één punt. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. In de kampioenspoule van de hoofdklasse viertallencom petitie district Kennemerland won BOC 4 met 11-9 van Boekenroode 1 en bleef met een puntentotaal van 157 nog aan de leiding. BOC 3 (151) kwam op de tweede plaats door Sans Atout te kloppen: 13-7’ Het BOC-team heeft nu, omdat het vierde team is uitgespeeld, alle kans kampioen te worden en mag daartoe zelfs in zijn slotwedstrijd tegen Boekenroode 1 met 13-7 verliezen. Deze ontmoeting staat vanavond op het programma en wordt in „Rusthoek” in Bloemendaal gespeeld. Het treffen tussen BOC 4 (Rijnders/van der Linden, Toeset/Groen) em Boekenro de 1 (echtp. De Vries, Wier/Van Ravens- waay) kende grote belangstelling. Velen hadden zich rondom de bridgetafels geschaard en volgden zeer intensief het bieden en afspelen. De spanning was bij de spelers duidelijk merkbaar en daar door gingen zij diverse keren in de fout. Na 16 spellen had BOC een (kleine) voor sprong opgebouwd (41-33) en gaf die na de pauze niet meer uit handen: 68-63. In overwinningspunten uitgedrukt beteken de dat een 11-9 eindstand. Na een opening van mevr. De Vries van 2 kl volgde 2r, 2 h en 4 h (de tegenpartij bood niet). De Vries had niet meer dan 4 punten en het eind bod leek het enig juiste te zijn. Zes werd gemaakt doordat ruitenvrouw tweede na a, h ingeleverd moest worden. Dat bracht 5 slagen in die kleur op. Toeset/Groen gingen wel naar kleinslem harten en sloe gen ook met aas, heer van ruiten waarme de het contract veilig was. De BOC-spe- lers hadden niet meer dan acht ruiten (a,h x in de ene hand en bxxxx in de dummy). Het snijden met de boer zou voor de hand hebben gelegen, maar dan zijn 13 slagen niet voor het oprapen: BOC pakte op dit spel 13 pnt. Na de pauze werden diverse contracten over en weer door slecht tegen spel gemaakt, waardoor de winst toch bij het BOC-team bleef. BOC 3 (Porck/Hellingman, De Winter/ Van Zanten) had tegen Sans Atout (Roos/ Beers, Beentjes/Kool) op de helft van het treffen een achterstand van 36 pnt. Daar na veranderde het beeld volkomen en werkte Porck met zijn teamgenoten de achterstand geheel weg. De BOC-spelers deden zelfs meer en trokken de winst naar zich toe: 13-7. Voor de tafelwisseling wa ren de Beverwijkers in de lage contracten absoluut beter op dreef dan hun opponen ten en dat leverde een royale voorsprong op. Het BOC-viertal bleek niet te zijn aangeslagen en kon zijn achterstand spel na spel wegwerken. Porck/Hellingman boden 6 kl. dat, door een dwangpositie te scheppen (Kool moest sch.vr. derde aan breken om de dekking in r niet op te geven) werd gemaakt. Vervolgen^ kwa men Beentjes-Kool na een biedserie van 1 r, 1 sch, 2 r, 2 h, 3 r, 3 s.a. op 4 sch. dat Hellingman dubbelde en vier down ging. Het lot van De Beverwijkers was toen bezegeld. De ontmoeting tussen BOC 3 en Boekenroode 1 wordt nu een sleutelwed- strijd. Houden Porck en de zijnen er 7 pnt aan over dan is BOC 3 kampioen. Wint Boekenroode 1 met 18-2 dan is de cham pagne voor de formatie De Vries. Bij een 6-14 uitslag moeten BOC 3 en BOC 4 een beslissingswedstrijd spelen. In de degradatie-afdeling verloor S en V 1 met 16-4 van BOC 5 en verliet de hoofd klasse. BOC 6 was volkomen kansloos tegen Boekenroode 2 intrede in de eerste meer ontlopen. In de eerste klasse trum 2 geen enkele moeite (20-0) et BOC 9 en nam de leiding van Boekenroode 4 over (131 om 113). Daarmede staat het viertal op de drempel van de hoofdklas se. Datzelfde kan gezegd worden van Bridgecentrum 1 dat in de eerste klasse B zijn achtste overwinning behaalde (16-4 op BOC 8) waardoor het nu 141 pnt. heeft. Boekenrode 5 is met een achterstand van 28 pnt. tweede. BOC 10 werd kampioen van de 2e kl. A en promoveerde. In de 3e kl. B werd RK Haarlem 3 tweedeklasser en De Kennemers 3 leverde eenzelfde prestatie in 3 C. spelen) pakten evenwel ehkele tijdnood- duels gelukkig voor Boom c.s. uit. Het waren het zevende en achtste bord waar Amstelveen goed tot gewonnen stond, waar de betrokken spelers de opgelopen spanning niet meer aan konden en in royale buien het ene na het andere stuk in de uitverkoop deden. De Pat Matters wa ren wel in voor een voordelige aanbieding en scoorden twee winstpunten, waar niet meer dan hooguit een halve punt in de lucht hing. Daarmee keerden de kansen in een wedstrijd, die een 0-2 achterstand voor Pat Mat te zien gaf, aleer de goed in vorm zijnde Theo de Vries het eerste tegenpunt kon laten aantekenen. Bovenaan de ranglijst werd Het Witte Paard 2 uit het leiderszadel gewipt. In een directe confrontatié met runner-up Desis- co/Watergraafsmeer 2 werden de scha kers uit de Zaanstreek op een 5-3 achter stand gezet. De beide afgebroken partijen zullen de Amsterdamse ploeg zeker nog een halve punt opleveren, waarmee dan de zege vaststaat. Het gevolg hiervan zal zijn dat de ploegen van plaats verwisselen en Watergraafsmeer met één punt voor sprong aan de leiding komt. Het staat wel vast dat één van deze ploegen het kam pioenschap zal behalen, hetgeen met nog twee rondes voor de boeg uit de rang schikking blijkt: Watergraafsmeer 2 12-401/2, Het Witte Paard 2 11-44, Nieuwendam 9-41 Va, Amstelveen I 9-40, Memo 2 8-40, Amstelveen 2 8-33*/2, Pat Mat 6-421/2, Castricum 4-311/2, VHS 2 3-281/z, BSG 3 0-22. Pat MatAmstelveen: Boom- Voorthuijsen 1-0, Lodeweges-Van Bockel 0-1, De Vries-Van Hulst 1-0, De Rooi-Rebel 1-0, Dub- beldam-Elserman rem., Aalbregt, Pieterse rem., In ’t Veld-Los 1-0, Oving-Breukelman 1-0, Duin- Van Deursen 0-1, Pang-Atjok-Vinkenfögel 0-1. TOTAAL 6-4. CVI/Utrecht en LSG (Leiden) hebben de beste kampioenskans in de eerste-klasseafdelingen. Uit de tweede klasse zijn inmiddels gedegra deerd Groningen 3 en DD 2 (Den Haag). Het Groningse Unitas, Desisco 2', Paul-Keres 2 en GESS gaan aan kop in de tweede-klasseafdelm- gen. 2sSSxw| dames was Eve and Adam Stars volstrekt kansloos tegen BOB en verloor mt 95-54. BOBEve and Adam Stars 96-102 (rust 50-53). Topscorers BOB: Herbie Stamper (14-6), Wim Benschop (8-11) en Paul van Solm (23-10). Eve and Adam Stars: Tony Parker (22-10), Emill Hagens (9-12), Johan Koster (2-12) en Wayne Armstrong (6-6). Een voor lijfsbehoud vechtend BOB heeft het Stars in feite alleen in de begin fase moeilijk kunnen maken. Snel werd echter duidelijk dat de Haarlemmers een hechtere eenheid vormden dan de thuis club. Bij BOB, dat aantrad zonder de naar huis teruggestuurde Cook, moest het voornamelijk van het duo Herbie Stam- per-Paul van Solm komen. Vooral de uit blinkende Van Solm maakte het de Haar lemse defensie lastig. Stars dat vlak voor de rust bij 38-49 op fluweel leek te zitten, liet r net als tegen Delta Lloyd een groot deel van deze marge in de slotmi nuut verloren gaan. Mede door veel per soonlijke fouten voor Simön Bruijn en Wayne Armstrong leek de strijd plotseling weer volledig open. Direct na de basket wisseling stelde Stars echter weer snel orde op zaken. Niet alleen kon de marge toen weer uitgebouwd worden, maar ook aan BOB-zijde ging de foutenlast zwaar wegen. Het pleitte voor de thuisclub dat het verlies van Stamper en Erik van Solm geen sein was om de handdoek in de ring te gooien. Fel bleven de BOB-spelers op de man spelen<om iedere kans op succes te benutten. Geroutineerd vingen de Haar lemmers echter de Oudbeierlandse aan valsgolven op. Een hoofdrol in de Stars- defensie was weggelegd voor Wayne Arm strong, die aanvallend weliswaar, wat ach ter bleef, maar die via veel reboundwinst en geblokte schoten het BOB erg lastig maakte. In de Haarlemse aanval liet zich naast Parker en Hagens ook Johan Koster gelden. Dankbaar mocht hij profiteren van het nuttige spel van Matty Prenen. BOBEve and Adam Stars 99-54 (65- 24). Topsscoorsters BOB: Ria van der Meijs (16), Irene Maarschalkerweerd (21), Carla de Liefde (27). Stars: Hellen Zwa nenburg (16). Alle goede bedoelingen ten spijt hebben de Haarlemse dames het BOB geen mo ment moeilijk kunnen maken. Vooral in de eerste helft was de thuisclub opper machtig en werden de Sterren volledig van het veld gespeeld. In een nauwelijks meer interessante tweede helft bracht co ach Dick de Liefde al zijn wisselspeelsters binnen de lijnen. Wel was er toen sprake van enig evenwicht, maar van de achter stand kon niets weggewerkt worden. Standen: He: Leiden 37-68, Den Bosch 38-64, Amstelveen 39-58, Donar 38-44, Stars 39-42, Punch 38-40, Frisol-R.36-34, BOB 35-26, Delta Lloyd 39-26, Rotterdam-Zuid 37-10, BV Gronin gen 39-4. DE: Delta Loyd 30-54, Rotterdam-Zuid 31-52, BOB 27-48, The Blue Stars 28-36, Stars 30-32, Voorburg 30-24, Jolly Jumpers 28-22. Raak 28- 14, JRC Boxtel 30-8, DAS 29-2. HILVERSUM. De Grote Prijs der Wintersprinters is bij afwezigheid van Speedy Volita een spannende aangele genheid geworden. Keystone Master nam vanaf de start de leiding en stond die ook niet meer af, maar het werd hem wel moeilijk gemaakt door Orlaya Dear en Ozo Hollandia die respectievelijk tweede en derde werden. Dit weekeinde werd bij het supertrio een recordomzet geboekt van 300222,-. De uitslagen in Hilversum gehouden draverijen zijn: TORINOPRIJS, 2000 meter: 1. Talon Beroona (M. Bouwhuis) 2.47.00-1.23.5; 2. Tsjitsch; 3. Sjaak Hanover. Toto: winnnend: 1.50. Plaats: 1.10, 1.60, 1.70. Koppel: ƒ6.10. Trio: ƒ37,90. FERRARAPRIJS, 2440 meter: 1. Tony Vitesse (J. Wagenaar) 3.24.0, 1.23.6; 2. Rene Wilkes; 3. Sjors Buitenzorg. Toto: winnend: 1.60; plaats: 1.40, 3.30, 3.60; koppel: 7.30; Trio: 138.80. WINSTON SPENCERPRIJS, 2900 meter (SU PERTRIO): 1. Ster Buitenzorg (M. van de Togt) 4.03.8, 1.24.1; 2. Renata Morgan; 3. Pala. Toto: winnend: 2.60; plaats: 1.30, 2.20, 3.30; koppel: ƒ12.80. Omzet supertrio: ƒ300.222. Uitkering 299,40. Alle paarden gestart. MONEDAPRIJS: 2000 meter: 1. Seredine Fo rest (S. Diab) 2.46.2, 1.23.1; 2. Serge Buitenzorg; 3. Robby Performer. Toto: winnend: 2.80; plaats: 1.30, 1.20, 1.90; koppel: ƒ4.10; trio: 78.40. Niet gestart? Rush, Rosita Star en Salvo Estanca. NEGENDE AMATEURWINTERKAMPI- OENSCHAP, 2000 meter: 1. Olex Kandia (L. Sergerius) 2.47.7, 1.23.9; 2. Prusso Supreme; 3. Olga H. Toto: winnend: 9.50; plaats: 2.40, 2.10, 3.50; Koppel: 17.10. Niet gestart: Mllti- ades. VERONAPRIJS (EERSTE AFDELING), 2000 meter: 1. Pepita di Robles (J. Lugies 2.47.0, 1.23.5; 2. Perry Terraise; 3. Permano. Toto: winnend: ƒ7.10; plaats: 1.90, 2.00, 1.30; koppel: 23.20; trio: 163.90. Niet gestart: Manus, Netje Voorne en Sinton. MANTURAPRIJS, 2000 meter: 1. Prins Alkes- tis (M. Bouwhuis) 2.46.4, 1.23.2; 2. Peter Post; 3. New Roodnoot. Toto: winnend: 5.50; plaats: 2.20, 3.00, 7.60; koppel: 35.80. TREVISAPRIJS, 2420 meter: 1. Perry Anjo (G. den Dubbelden) 3.23.7, 1.24.2; 2. Mr. AÏkestis; 3. New Kid. Toto: winnend: 8.50; plaats: 3.20, 3.80, 4.60. Koppel: 187.10; trio: 14.497.50. GROTE PRIJS DER WINTERSPRINTERS, 1600 meter: 1. Keystone Master (J. Obermeyer) 2.06.0; 1.18.8 2. Orlaya Dear; 3. Ozo Hollandia. Toto: win nend: ƒ2.40; plaats: 1.20, 1.40, 1.70; Koppel: 3.60. VERONAPRIJS (TWEEDE AFÖELING), 2000 meter: 1. Ros Performer (H. Pools) 2.43.7, 1.21.9; 2. Ramon R.; 3. Petro H. Toto: winnend: 1.80; plaats^ 1.60, 2.00, 1.70. Koppel: 10.60; trio: ƒ78.40. BERGAMOPRIJS, 2000 meter: 1. Roel Noord- landia (F. Eerenberg) 2.53.8, 1.25.2; 2. Randver; 3. Tyfoon Hazelaar. Toto: winnend: 12.00; plaats: 2.70, 4.00, 2.40; Koppel: 52.70. Totali- satoromzet: 487.496. SUPERTRIO: Het supertrio werd gelopen in de Winston Spencerprijs tijdens het koersprogramma van Hilversum. De uitslag is: 1. nr. 13. Ster Buiten zorg (M. L. van der Togt); 2. nr. 14. Renata Morgan (L. Dooper); 3. nr. 2. Pala (P. Heynen). De inleg was 300.222 gulden, de uitkering be draagt 299.40. Landskampioen Volmac/Rotterdam maakte in Amsterdam de achterstand van twee matchpunten op Desisco/Water- graafsmeer goed door een royale 71/z-21/z overwinning. De Maasstedelingen zijn door een beter bordgemiddelde op de eerste plaats gekomen. Onderaan greep het Haarlemse VHS de laatste strohalm. Met het kleinst mogelijke verschil (5l/z-4*/z werd Charlois/Europoort verslagen waardoor met nog wedstrijden te spelen tegen Memo (thuis) en BSG (uit) een klei ne kans op gehoud is blijven bestaan.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19