Generaals België: Sacharov wil naar Westen Brusselse advocaat vrijgesproken leger te zwak Kans op milieu ramp Sardinië Volgens Surinaams ministerie Ford wellicht toch kandidaat Nieuwe premier in Thailand I zestienhonderd Ex-premier Arron moet terechtstaan Uitbreiding Russische troepen Kaboel gemeld Weer aanslag op Britse patrouille Frankrijk voor zelfbeschikkings recht Palestijnen Zware strijd in Oost-Afghanistan Zwitsers tegen scheiding van kerk en staat „Sjah verduisterde miljard gulden” I 1 I i Nanda Dichtersbuurt Dode weermiddelen 3 1980 BINNEN. EN BUITENLAND 3 MAART 1 door Nico Scheepmaker en en A (Van onze redactie buitenland) (Van onze redactie buitenland) GEORGETOWN-PARAMARIBO. De afgezette premier van Suriname, Henck Arron, zal terecht moeten staan. Dit blijkt uit berichten die in Georgetown, de hoofdstad van het buurland Guyana, zijn ontvangen van het Surinaamse ministerie van Buitenlandse Zaken. «g ier en- •kt. lad ,er- ran len ;en na- de :o’s zan De de He rn MAANDAG lol !t e t- JERUZALEM - CAIRO. Israel zal bij Amerika een scherp protest indienen te gen de Amerikaanse steun aan een reso lutie in de Veiligheidsraad waarin de Is raëlische nederzettingenpolitiek scherp wordt veroordeeld. nd trijFd (Van onze redactie buitenland) Protest Israel na steun van Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van noeg aan over de inflatie. tl i- aan ren NEW YORK (Reuter). De Amerikaan se oud-presiderit Gerald Ford heeft in een interview met de New York Times gezegd dat hij wel bereid is de Republikeinse kandidaat voor de presidentsverkiezingen te zijn als genoeg druk op hem wordt uitgeoefend. Volgens Ford kan Ronald Reagan de strijd om het presidentschap niet winnen. Ford zei dat zijn partij hem nog niet had gevraagd zich kandidaat te stellen, maar dat hij van veel kanten verzoeken had gekregen zich aan te melden. Volgens Ford vallen de republikeinse De Nederlandse oud-minister van Ont wikkelingssamenwerking Pronk zei zater dag voor de TROS-radio dat er meer staatsgrepen in Suriname zullen komen, nu het mogelijk is gebleken het normale proces opzij te zetten. Pronk zei te vrezen dat nieuwe staatsgrepen in de toekomst ernstiger en bloediger zullen zijn. Naast de protesten tegen de veroordeling is de Israëli sche regering verdeeld over de vraag hoe het verder moet met de nederzettingenpolitiek. Een aanhanger van de harde lijn, minister van Onderwijs Hammer, zei gisteren De zaak-Graindorge heeft in België veel stof doen opwaaien. Zijn arrestatie eind augustus wekte verontwaardiging bij advocaten en talrijke sympathisanten. Er vonden verschillende demonstraties plaats voor vrijlating van de advocaat. dat Israels politiek niet afhankelijk is van Amerikaanse toestemming. Hij beval dan ook aan om door te gaan met de leerschool in Hebron. Maar twee andere ministers, vice-premier Ehrlich en minister van Justitie Tamir, voegden aan hun protest voorzichtiger geluiden toe. Zij stelden voor de hele nederzettingenpolitiek nog eens te bestuderen, en verbetten zich met name tegen de vesti ging van een joodse leerschopl in arabisch Hebron. Het standpunt van premier Begin in dezen is nog niet bekend. Minister Hassan Ali had verklaard dat er in april een dergelijke topbespreking zou plaatsvinden, tenzij er in maart vorderingen worden geboekt bij de autonomie- onderhandelingen, aldus het weekblad El Siyassi. Eind maart wordt er in Cairo onderhandeld over de autono- miekwestie. BRUSSEL (AFP). Zestien gepensio neerde Belgische generaals hebben zater dag in een open brief aan de regering in Brussel gezegd, dat het Belgische leger verzwakt is door „de vermindering van de diensttijd, het tekort aan vrijwilligers, vermindering van de discipline en te ge ringe geoefendheid”. De open brief van de generaals komt, zo stellen waarnemers vast, juist op het mo ment dat de stafchefs van het Belgische leger in NAVO-kringen hebben gewezen op de tekortkomingen binnen de Belgi sche strijdkrachten. Het zou daarbij voor al gaan om het gebrek aan kredieten voor de brandstofvoorziening aan luchtmacht en marine. Acht dagen geleden onthief de Belgi sche regering generaal Close van al zijn functies nadat deze in een boek de zwak heid van het Belgische leger aan de kaak had gesteld. ir n ir n .1 i- i- ir !t e -■t s d 1, T n n n n e 1- t t n it >t i- e n g ij n De Israëlische regering komt morgen bijeen om zich over de Veiligheidsraadresolutie te beraden. De zitting van gisteren werd in verband met zware sneeuwval in Jeruzalem uitgesteld. Op de agenda stond een voorstel om in de arabische stad Hebron, op de Westelijke Jor- daanoever, een joodse religieuze leerschool te openen in twee huizen die 50 jaar geleden aan joodse eigenaren hebben toebehoord. Het was naar aanleiding van dit plan dat de Veiligheidsraad bijeenkwam en de veroordeling werd uitgesproken. De Amerikaanse steun aan deze resolutie, die zaterdag in de Veiligheidsraad met algemene stemmen werd aan genomen, is voor de Israëliërs een grote verrassing geweest. Bij twee eerdere, minder scherp geformuleerde resoluties (in mei en juni van het vorig jaar) onthield Amerika zich van stemming. In Jeruzalem werd aange nomen dat Amerika in een verkiezingsjaar geen confron tatie met Israel zou aangaan. De waarnemend fractievoorzitter van de verdreven regeringscoalitie in Surina me, George Hindori, en de bisschop van Paramaribo mrg. A. Zichem, lieten zater dag in de VARA-televisierubriek Achter het Nieuws weten, dat naar hun mening na de staatsgreep de oude politiek in Suri name heeft afgedaan. „De democratie was hier blijkbaar zo uitgerekt dat er geen plaats meer was Voor orde en discipline”, aldus Hindori. In Cairo heeft de Egyptische minister van Defensie, generaal Kamal Hassan Ali, in een verklaring laten weten, dat er een goede kans bestaat dat er volgende maand een topconferentie wordt gehouden over autono mie voor de Palestijnen om de huidige impasse in de onderhandelingen over deze autonomie te proberen te doorbreken. Aan de topconferentie zouden Israel, Egypte en de VS deelnemen. BANGKOK (AFP). Het parlement van Thailand heeft vandaag generaal Prem Tinsulanonda gekozen tot nieuwe premier. Prem Tinsulanonda was minis ter van Defensie onder premier Kriangs- ak Chomanan, die vrijdag na kritiek op zijn economisch beleid aftrad. (Van onze redactie buitenland) MOSKOU. De verbannen Russische dissident Sacharov wil naar het Westen emigreren als de autoriteiten van zijn land hem niet toestaan terug te keren naar Moskou. De natuurkundige heeft dit zaterdagavond via zijn vrouw laten weten. Mevrouw Sacharov verklaarde tegenover westerse correspondenten in Mos kou, dat haar man sinds zijn verbanning naar Gorki, op 22 januari, zo is geïsoleerd, dat hij noch als wetenschapsman noch als strijder voor de mensen rechten heeft kunnen functioneren. In het verleden heeft Sacharov herhaalde malen te kennen gegeven dat hij niét naar het Westen wilde emigreren. In 1975 weigerden de autoriteiten hem toestemming naar Oslo te reizen om daar de Nobelprijs in ontvangst te nemen. gen een belangrijke rol spelen. De woordvoerder sprak verder zijn „teleurstelling en protest” uit over de Amerikaanse steun aan de resolutie, ,en- aar kN- tad gen de ■en- art. uw, van i lin- pte het In Afghaanse kringen in Islamabad acht men het mogelijk dat deze aanvallen het begin zijn van een grootscheeps offensief van de Russen. Het Russische persbureau Tass weet te melden dat de Afghaanse autoriteiten een begin hebben gemaakt met de vrijlating van mesnen die bij de onlusten van de vorige week IN Kaboel werden gearres teerd. Hoeveel er tot dusver in vrijheid zijn gesteld, is niet bekendgemaakt. In een door Tass geciteerde verklaring van de Afghaanse regering wordt gezegd, dat mensen wier schuld niet afdoende is be wezen of die misbruikt zijn door Ameri kaanse, Chinese en Pakistaanse onder- mijnene organisaties, na een onderzoek vrijgelaten zullen worden. Twee Russische MIG-straaljagers en twee helicopters hebben vrijdag tot twee- VS aan VN-resolutie in len ten ind lol- di- ide van eet latz I. (Van onze redactie buitenland) TEHERAN. De ex-sjah van Iran, zijn naaste familie en medewerkers hebben zich in totaal voor ongeveer zestienhon- derdmiljard gulden aan overheidsgelden toegeëigend. Dit beweert de Panamese advocaat Materno Vasquez, die een dos sier samenstelt voor de uitwijzing van de sjah. Vasquez, die zei dat het totale verduis terde bedrag nog wel eens hoger zou kun nen blijken te zijn, verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat de sjah en zijn mede plichtigen in het hele keizerrijk betrokken zijn geweest zowel bij het verkrijgen van leningen van schatkistbiljetten, waarvan de opbrengsten op persoonlijke rekenin gen in New York en Zwitserland werden gestort. Irans „sterke man”, de ayatollah Kho meini, is overigens gisteren ontslagen uit het ziekenhuis in Teheran waar hij werd behandeld voor hartklachten. In het Westduitse weekblad Der Spiegel zegt president Bani-Sadr van Iran dat hij nooit heeft ingestemd met de gijzeling van de vijftig Amerikanen in de ambassade in Teheran. Maar aan de andere kant, aldus de president in het gisteren gepubliceerde vraaggesprek, ben en blijf ik één van de felste tegenstanders van de Amerikaanse overheersing van Iran. Aan die overheer sing moet een einde worden gemaakt, alvorens de crisis rond de gijzeling kan wqrden opgelost. maal toe het Iraanse luchtruim geschon den, zo heeft het Iraanse dagblad Kayhan zaterdag gemeld. De vliegtuigen zouden over de stad Tayebad, ongeveer 20 kilo meter ten westen van de grens met Afgha nistan, zijn gevlogen. De Iraanse gendarmerie heeft in een aan Afghaanse grenswachten overhan digde nota namens de Iraanse regering scherp tégen de schending van het lucht ruim geprotesteerd, aldus Kayhan. De Pakistaanse luchtmacht heeft zater dag een Russisch militair vliegtuig dat boven Pakistaans grondgebied verscheen, gedwongen terug te draaien naar Afgha nistan. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Islamabad verklaarde, dat het Russische toestel van Afghanistan uit de Pakistaanse grens was overgevlogen in het noordoosten van het land. De Pakistaanse ambassadeur in Moskou heeft opdracht gekregen bij het Kremlin tegen het'incident te protesteren. Het dagblad van de Chinese communis tische partij heeft zondag in een commen; taar eèn internationaal gewaarborgde I neutraliteit van Afghanistan verworpen, omdat niemand gerechtigd is zich te men gen in Afghaanse aangelegenheden, die door het Afghaanse volk zelf kunnen wor den afgehandeld. Het volksdagblad reageerde hiermee op een voorstel van de ernstig zieke joegosla- vische president Josip Broz Tito. Presi dent Jimmy Carter van de Verenigde Sta ten deelde Tito vorige week mee dat zijn land bereid zou zijn de Afghaanse neutra liteit te garanderen indien de Russische militairen ogenblikkelijk uit dat land zou den worden teruggetrokken. (Van onze redactie buitenland) KOEWEIT. In een slotcommuniqué na het onderhoud van president Giscard d’Estaing van Frankrijk met de autoritei ten in Koeweit, spreekt Frankrijk zich uit voor „zelfbeschikkingsrecht voor het Plaalestijnse volk”. Dit is gisteren in Koe weit bekendgemaakt. President d’Estaing en zijn vrouw zijn zaterdagmorgen uit Parijs vertrokken naar de Perzische Golf voor een aantal bezoeken aan Golfstaten. In Koeweit steeg, na het bekendwifrrden van het slot communiqué, de verwachting dat de Franse president na zijn rondreis door de Golfstaten in Jordanië wellicht de leider van de Palestijnse bevrijdingsbeweging (PLO), Jasser Arafat, zal ontmoeten. In het slotcommuniqué wordt ook de wens uitgesproken dat het gebied rond de Perzische Golf buiten de internationale conflicten wordt gehouden. Volgens deze berichten zal van de om- vergeworpen rëgering-Arron ook de mi nister van Justitie en Politie. S. Badrising, worden berecht. Sinds vrijdag hebben zich behalve Ar ron ook vier andere leden van de afgezette regering gemeld bij de Nationale Militaire Raad (NMR). De regering telde in totaal 12 ministers. Intussen heeft mr. Bruma, die door de NMR is gevraagd samen met mr. F. Leef- lang een bestuursraad van burgers te ver men, overleg gepleegd met de bisschop van Paramaribo, mgr. A. Zichem. Bruma heeft de bisschop gevraagd zitting te ne men in de raad. Een van de leden van de NMR, sergeant Mijnals, nam Bruma zaterdag in bescher ming tegen de kritiek die in en buiten Suriname op deze omstreden politicus is uitgeoefend. Er moet een eind komen aan het bezoedelen van Bruma, aldus Mijnals. Van onze redactie buitenland) WASHINGTON-TEHERAN-PEKING. De Russen hebben sinds half februari nog eens 10.000 man naar Afghanistan overgebracht, zo is in kringen rond de CIA, de Amerikaanse inlichtingendienst, vernomen. Bovendien zouden er langs de Afghaanse grens nog een 25,000 man Russische troepen zijn samengetrokken. Amerikaanse deskundigen zijn van me ning dat de Russen tot half april de tijd hebben om te besluiten of ze nog meer troepen naar Afghanistan zullen sturen of dat zij met de terugtrekking van hun eenheden moeten beginnen om nog meer verliezen te voorkomen. Dat het besluit uiterlijk half april moet vallen heeft te maken met de weersverandering die zich dan zal voordoen. Het zachtere jaargetij de zal het de Afghaanse guerrilla-eenhe- den mogelijk maken hun acties tegen de Russische troepen op te voeren en uit te breiden. Russische eenheden en Afghaanse rege ringstroepen hebben inmiddels zware aanvallen gedaan op bolwerken van de guerrillastrijders in de provincie Kunar in Oost-Afghanistan. De guerrillastrijders zouden zware verliezen hebben geleden. De NMR heeft de keuze op Bruma als formateur van een bestuursraad van bur gers laten vallen „omdat Bruma deken van de balie is, gezag heeft en vertrouwen geniet. Daarnaast is hij de verdediger geweest van de drie gearresteerde be stuursleden van de Bond van Militair Ka der”, aldus Mijnals. Intussen zijn in Suriname alle slachtof fers van de staatsgreep van vorige week maandag begraven. Volgens reserve-majoor Wilfred Teixe- ra, lid van de krijgsraad en directeur defensieaangelegenheden van het Suri naamse ministerie van Algemene Zaken, was het in Suriname nooit tot een staats greep gekomen als de regering-Arron een aantal kleine wensen van Surinaamse mi litairen had ingewilligd. Teixera verwijt Arron en de legerleiding, zich niet te heb ben gehouden aan afspraken, die inder tijd zijn gemaakt met Nederland bij de vorming van het Surinaamse leger. s- e e ir e •tlC kandidaten president Carter niet hard ge- loli- een gé- uur van ;itie laar iper BERN (AP). De Zwitserse bevolking heeft zich gisteren in grote meerderheid uitgesproken tegen een voorstel tot „volle dige scheiding van kerk en staat”, dat een einde zou hebben gemaakt aan de eeuwenoude voorrechten van de twee grootste „staatskerken”, de rooms katho lieke en evangelisch gereformeerde ge meenschappen. In de 26 kantons en halfkantons ver wierp een overgrote meerderheid een voorgestelde aanvulling op de grondwet, die door een onafhankelijk burgercomité was ingediend, maar door de federale regering en de meeste grote politieke par tijen was afgewezen. De regering had ge waarschuwd dat aanvaarding van het voorstel tot verbreking van traditionele banden zou hebben geleid, op een wijze „die in geen enkel westers land is voorge vallen”. die niet alleen de nederzettingenpolitiek veroordeelt, maar Israel ook beveelt de bestaande nederzettingen te ontmantelen, inclusief al datgene wat Israel de laatste twaalf jaar in arabisch Jeruzalem heeft gebouwd. Vooral de referentie aan Jeruzalem is voor de Israëliërs een bittere pil. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat er geen rechtvaardiging is voor een dergelijke resolutie, omdat het niet alleen gaat om het recht op nederzettingen, maar ook om Israels veiligheid, waarbij volgens de woordvoerder nederzettin- gen een belangrijke rol spelen. het en ets. po- een Het arrestatiebeleid van de Amsterdam se politie is in zulke situaties altijd een beetje onevenwichtig. In de provotijd kon Koosje Koster tot symbool uitgroeien om dat ze gearresteerd werd wegens het uit delen van rozijnen. De Koosje van nu heet Nanda, zij zit gevangen omdat zij leuzen schilderde met een spuitbus. Ze zal niet de enige spuitbusauteur in Amsterdam zijn, want op het slagveld zelf noteerde ik meermalen: „Onze woningnood is de spe culant z’n brood”, en verder: „Oorlog aan alle projectontwikkelaars”, „Kraak de speculatie”, „De viétorie begint bij Von del”, „Even geduld, deze straat is ge kraakt”, en „Grote God, dit komt mooi van pas!”. De laatste leus kan geïnterpre teerd worden als de dankbare verzuchting van een woningzoekende die eindelijk een leegstaand huis aantreft, maar het kan ook de blije uitroep zijn van een project ontwikkelaar die zich realiseerde dat het kraken van het kruispunt in de binnen stad nog wel iets anders is dan het kraken van een grachtenpand. Daar zal, hoe dan ook, toch gauw een eind aan gemaakt moeten worden. Daarom haalde de pro jectontwikkelaar tersluiks zijn viltstift uit zijn zak, keek even om zich heen of nie mand het zag, en schreef toen snel op het gekraakte pand: „Grote god, dit komt mooi van pas”. BRUSSEL. Na een geruchtmakend proces is de Brusselse advocaat Michel Graindorge vrijgesproken. De rechtbank in Brussel achtte het niet bewezen dat de 39-jarige Graindorge, een links advocaat die ijvert voor verbetering van het lot van gevangenen in België, in juli vorig jaar de Franse gangster Francois Besse heeft helpen ontsnappen. Bij deze ontsnapping uit het Brusselse Paleis van Justitie werd gedurende korte tijd een rechter gegijzeld. ROME (DPA). De zeer gevaarlijke giflading van het Griekse schip Klearkos, dat op 14 juli van het vorig jaar voor de kust van het eiland Sardinië verging, moet zo snel mogelijk worden geborgen. Dat zeggen deskundigen die in opdracht van de Sardijnse autoriteiten een onderzoek naar de giflading hebben gedaan. Volgens de deskundigen, die zaterdag de resulta ten van hun onderzoek bekendmaakten, bestaat er een acuut gevaar dat de vaten, waarin het gif is verpakt, zullen openbar sten. De vaten zouden onder andere ar- seenoxyde, ethyleen en gevaarlijke zuren bevatten. De autoriteiten op Sardinië willen nu de regering in Rome dwingen de vaten, die op een diepte van 70 meter liggen, uit zee te halen. Zaterdagmiddag om 2 uur was ik in de Nighwatch Zaal van Américan in Amster dam, zaterdagmiddag om 3 uur was ik op het kruispunt Vondelstraat-Constantijn Huygensstraat in Amsterdam, om zo, in een uur tijd, de twee uitersten van mense lijk leven anno 1980 zoniet mee te beleven, dan wel gade te slaan. In Américan werd „De kleinste hond ter wereld” van Dimitri Frenkel Frank ten doop gehouden: de verzameling van zijn beste tv-satirische teksten. Ton van Duinhoven sprak de openingsrede, waar in hij Dimitri’s veelzijdigheid roemde, maar wel zijn twijfel uitsprak over de wenselijkheid dat hij zijn eigen teksten ook zelf ten tonele brengt. Dat herinnerde hem, zei hij, aan de beroemde Duitse toneelspeler Paul Wegener, die, terugkij kend op eert leven met drie huwelijken, vijftien kinderen, dertig kleinkinderen en een handvol maitresses, gezegd had: „Aber die Onanie hat mir auch sehr ge tallen’’. Daarna vroeg Dimitri Frenkel Frank zich in zijn dankwoord af of het wel verstandig van Ton van Duinhoven was geweest deze keer een eigen tekst voor te lezen, één en al pingpong-diplomatie der halve, zodat we, voorzien van drankjes en zoutjes en een exemplaar van „De kleinste hond ter wereld” met handtekening van de auteur, goed beslagen de keerzijde van het leven konden betreden, die zich op ongeveer vijfhonderd meter afstand van Américain afspeelde op de hoek van de Vondelstraat en de Constantijn Huygens straat. De dichtersbuurt dus. „Op door nen zaaien-volgt distels maaien”, dat is van Constantijn, en „Men smoore ’t was send quaet bij tijds in zijn geboorte”, dat is van Joost, dan weet u ongeveer waarin de dichtersbuurt het strijdtoneel gezocht moet worden. 30 est. seft ride Op deze eerste officiële groepsfoto van de Nationale Militaire Raad (NMR) van Suriname staan van links naar rechts: sergeant Stanley Joeman, korporaal Braaf, sergeant Chas Mijnals, sergeant Laurens Neede, sergeant Ramon Abrahams, sergeant-majoor Daysie Bouterse, sergeant Dennis Horb en sergeant-majoor Badressein Sital. Eén lid van de NMR, de eerste- luitenant Van Rey, was niet aanwezig toen de foto werd gemaakt. Je moet het gezien hebben om het te kunnen geloven. Als iemand die nog regel matig in Amsterdam komt, heb ik enige ervaring met opgebroken straten en weg versperringen, maar wat de krakers en hun manschappen dienaangaande ge presteerd hebben, overtreft de stoutste verwachtingen. Tart ook elke beschrij ving. We benaderden de vesting vanaf het Leidseplein, door de Vondelstraat. Enige tientallen meters voor de hoek Vondel straat-Constantijn Huygensstraat bevond zich een versperring van even zijde naar oneven zijde, ongeveer tot borsthoogte, en bestaande uit straatstenen en trottoirte- gels. Het ophogen van deze versperring vereiste steeds meer manschappen, want de rij jongens en meisjes die de losgewrik te stenen aan elkaar doorgaven tot aan de versperring, moest steeds langer worden omdat de steengroeve zichzelf steeds ver der van de versperring verwijderde. Met wat handreiking klauterden we (twee kennissen en ik, alle drie gewapend met „De kleinste hond ter wereld”) over die versperring heen, waardoor we in het hart van de veste kwamen: een variatie op de vesting van Naarden, maar dan in kruisvorm, want ook de Vondelstraat van af het Vondelpark was op soortgelijke wijze versperd, terwijl de versperringen in de Constantijn Huygensstraat, ook steeds enkele tientallen meters van het kruispunt zelf verwijderd, nog veel in drukwekkender warerf. (Als dode weer middelen lagen twee schaft- cq werkketen op hun zij aan de kant van de Van Baerle- straat, terwijl ook aan de kant van de Overtoom rijdend materieel in de versper ring was verwerkt. Tussen nieuwsgiérige dagjesmensen zoals wij door, liepen de jongens en meisjes, die blijkens hun uit monstering bereid waren alle mobiele eenheden van de wereld tegemoet te tre den. Als vader wist je niet waar je dank baarder voor moest zijn: dat je zoon niet tot de krakers behoorde, of niet tot de politie. Ik vond het eng en pathetisch tegelijk. Met hun bromfietshelmen en bi- vakmusten op, en met die stok in hun hand zagen ze er wel krijgshaftig uit, maar ik zag toch steeds meer brilletjes achter die bromfietshelmen of in de spleet van de bivakmuts, en ik heb altijd van thuis geleerd dat je nooit moet vechten met je bril op. MÜNSTER (DPA). Onbekende schutters hebben zaterdagnacht irt Mun ster in de Westduitse deelstaat Noordrijn- Westfalen het vuur geopend op een pa trouille van het Britse Rijnleger. Een van de inzittenden van de patrouillewagen werd ernstig gewond, zo liet een Britse woordvoerder weten. De aanval was de tweede op Britse militairen binnen veertien dagen. Twee weken geleden werd in Bielefeld een Brit se officier doodgeschoten. Het Ierse Repu blikeinse Leger (IRA) stelde zich toen voor de aanslag verantwoordelijk. Men ver moedt dat de aanval van zaterdagnacht ook het werk is van de IRA.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 3