J. G. Westerhoven voorzitter van Harddraverijvereniging politienieuws s Joh. Porck betwist MSD verklaring van bestuur over zijn ontslag burgerlijke stand Ss Loodsvaartuig „Roerdomp Aanwinst voor Maritiem district IJmond g Santpoortse feestweek in voorbereiding t MSP, VOOR HET BETERE WERK Afzwemmers in Sportfondsenbad 99 Donderdag 6 maart, ’s avonds acht uur. Vrijdag 7 maart, ’s avonds acht uur. Zaterdag 8 maart, ’s morgens tien uur. MERCK SHARP& DOHMEv 5 19 8 0 WOENSDAG 5 MAART 4 Benoeming van gemeentesecretaris Woningverbetering aan Galgenweg en Grote Houtweg Bespreking voorstel huurdersvereniging BEVERWIJK HEEMSKERK E IJMOND 9? Welkom voor iedereen die een kijkje achter de schermen van een boeiend bedrijf wil. Die op zoek is naar het betere werk. Vervoer naar ons bedrijf staat klaar aan de achterkant van Station Haarlem. (Van 19.30-20.05). Zaterdag van 9.30-10.05 uur. Op naar MSD, Waarderweg 39 in Haarlem. Neem gerust iemand mee. Met z’n tweeën zie je meer dan alleen. „Met een onvoldoende neem ik geen genoegen. i 1968 lid van het bestuur was en vanaf 1971 als voorzitter optrad. s (Van onze correspondent) SANTPOORT. De heer J. G. Westerhoven is zaterdagavond bij acclamatie tot voorzitter van de Harddraverijvereniging Sant poort en omstreken benoemd op de in het Soli-Muziekcentrum te Santpoort-Noord gehouden jaar vergadering. Hij is opvolger van de heer P. F. Scholz, die sinds IJMUIDEN. „Ik doop U Roerdomp en wens U en Uw be manning een behouden vaart”. De woorden van mevrouw L. Wil- lemse-De Ruig, echtgenote van de directeur Scheepvaart en Mari tieme Zaken in het district IJ mond vielen maandagmiddag vrijwel samen met een stevige knal van een uiteenspattende champagnefle sop de boeg van de dopeling. Het nieuwe loodsaf- h^alvaartuig dat maandagmid dag door de bouwers werd overgedragen aan de nieuwe ei genaar. L:: o -KW van loodsafhaler „Roerdomp Joh. Porck (ADVERTENTIE) I ,00 r ’L sbe- i de de Üke heb- rijkt rani- rnre- met rgen Zaar- het Koe lden voor card ge irem ij in ,90 ,85 ,00 ,70 .00 ,80 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op de agenda voor de openbare raadsvergadering op 13 maart staat de benoeming van een nieuwe ge meentesecretaris. De huidige gemeente secretaris, de heer J. Blok, gaat per 1 december 1980 met pensioen. Ais num mer één op de voordracht staat drs. J. C. de Wildt uit Wijk aan Zee, oud-raadslid voor het CDA in de Beverwijkse gemeen teraad en thans werkzaam als coördina tor beheer bij de gemeente Leiden. Jeugddienst. In de hervormde kerk De Hoeksteen te Santpoort-Zuid wordt zon dag 9 maart, ’s avonds om zeven uur, een speciale jeugddienst gehouden onder lei ding van ds. J. F. van Woerden. briceerde vervolgens de polyeter sche pen die vervolgens bij Damen Shipy ards in Gorinchem werden afgebouwd. De afmetingen van het vaartuig zijn: lengte 23.37 meter, breedte 5.37 meter terwijl de holte midscheeps 2.80 be draagt. De waterverplaatsing is 38 ton terwijl het schip een snelheid kan berei ken van 16 knopen. Dit voorstel en andere verenigingszaken worden woensdagavond 5 maart bespro ken tijdens een vergadering van de huur- dersbelangenvereniging „Voor Allen” in een zaal van de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Op zijn bestuursactiviteiten terugziend zei de heer Scholz: „Nergens ontmoet je zoveel tegenslagen als bij het werk voor deze vereniging, maar ook nergens heb je zoveel plezier van je werk. „Hij motiveer de zijn afscheid als voorzitter met de opmerking dat hij er twee grote hobby’s op nahoudt, het wedstrijdzeilen en de dra verij. Nu hem gebleken is dat de beide hobby’s niet meer zijn te combineren heeft hij een keuze moeten maken. Hij was bijzonder verheugd dat de heer Wes terhoven als kandidaat voor het voorzit terschap beschikbaar was. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. A. Meulenkamp, scretaris, en G. M. Schoo en H. Masteling, commissaris sen, opnieuw als zodanig benoemd. Er ligt nu een voorstel op tafel, waarbij de exploitatie-opzet is gebaseerd op een huurverhoging van zes percent. be- sade 3 ex- jela- iten, i de Iran reeft i, de Ara- >n er i het ook 'erzi- liteit wor- noet rden 'resi- s ge- Golf dat ook VN- Istad :aan- n op tters issie rika- inis- deh, laire it de De wor- <ho- Hersenschudding. Dinsdagmiddag is een 6-jarige jongen uit Beverwijk bij het oversteken van de Wijk aan Duinderweg in Beverwijk door een personenauto ge schept, die door een 39-jarige Beverwijker werd bestuurd. De jongen is met een her senschudding overgebracht naar het Ro de Kruis Ziekenhuis. Gestolen. Bij een fotohandelaar aan de Breestraat in Beverwijk is vermoedelijk tijdens de koopavond een fototoestel ge stolen ter waarde van 3000 gulden. kon worden beschouwd. Ook de vooruit zichten voor 1980 zijn moedgevend. In grote trekken zal hetzelfde schema wor den toegepast, maar er is wederom een aantal nieuwe attracties in voorbereiding. Opmerkelijk is de belangstelling die nu al in het gehele land wordt getoond om voor een plaats op de Santpoortse jaarmarkt in aanmerking te komen. Aan de selectie is deelgenomen door een delegatie van de raad en van het personeel van de gemeentesecretarie. Met de perso- neelsdelegatie kon geen overeenstemming worden bereikt over de aanbeveling. Het ligt in de bedoeling van B. en W. de te benoemen secretaris per 1 september aan te stellen als adjunct-secretaris. Geboren: Wendy d.v. C. H. Schouwvlie- ger en A. A. van der Lee; Eveline M. d.v. J. Jongerius en P. A. Bos; Jurry z.v. P. S. Kuhlemaijer en F. Conradie; Dave z.v. G. F. M. Duin en W. A. M. Sant; Dennis z.v. B. J. van Dijk en A. A. G. de Wit; Alexandra C. d.v. F. A. Lucas en H. G. C. van Beek; Chris z.v. C. P. M. Beemsterboer en H. T. Hooijberg; Carla M. d.v. K. J. M. Sturk en A. M. W. Bruijnaers; Rob z.v. J. J. Wage maker en F. Kuipers; Anne C. d.v. E. F. de Leeuw en C. M. Duin; Alexander C. z.v. C. L. Balke en B. Dronrijp Linda d.v. H. van Dijk en H. Hamerpagt; Dennis z.v. I. M. de Castro en J. A. A. Klinge ONDERTROUW: W. C. P. Appel en E. Wisseborn; F. T. Böhm en W. J. M. Sandig; J. J. de Graaf en R. Nijmeijer; P. B. N. Verduin en C. N. T. Knaap GEHUWD: J. Koopmans en M. J. Schel- levis; A. J. van Grieken en M. Verbree; J. A. O. Bijl en C. G. M. Schaaper. OVERLEDEN: H. Zeeuw, 83 jaar, geh. gew. met A. Kwak; M. Baltus, 72 jaar, geh. gew. met N. Willemse; M. J. Doesburg, 69 jaar, geh. met H. L. Hergaarden; P. van Zijl, 78 jaar; A. J. Vlaar, 40 jaar; C. Schoone, 76 jaar. GEBOREN: Micha Tiecken, Norbert Alexander Wel- boren, Jolanda Dijkman, Tamara Vos. GEHUWD: Johannes Baltus en Maria F. Rot, Her man M. Verhage en Johanna M. I. Castien, Fredericus Sintebin en Maria A. Grapen- daal. ONDERTROUWD: Johannes W. Korhorn en Margaretha M. G. Koper, Gerardus B. Dirks en Ferdinan- de V.G. van den Boon, Edward H. Möhrin- ger en Maria A. Vink, Pierre C. C. Stroom- er en Ellen J. Gemser. OVERLEDEN: Joeke Wielinga, 64 jaar, Jantine Rom- bouts-Vrisou, 81 jaar, Johannes Wilhel mus Jacobus van Someren, 18 jaar, Eveli ne Lucie Gunther-Hamburg, 70 jaar. Aan de heer Scholz werd veel lof ge bracht voor zijn energieke inzet ten be hoeve van de Santpoortse feestweek; ook zijn vrouw werd in de hulde betrokken. De heer Westerhoven zei, na met algeme ne stemmen tot voorzitter te zijn be noemd, dat de Santpoortse feestweek vele tienduizenden een goed stuk recreatie geeft. Het is de Harddraverijvereniging die met steun van het gehele dorp alles in het werk stelt om een goede, eeuwenoude traditie in ere te houden. ders op over de redenen die in de verkla ring van fractie en bestuur zijn aangedra gen en die niét als de aanleiding worden genoemd voor de ontstane breuk. „Dat zijn nu juist wel de oorzaken”, zegt hij zijn woorden afwegend. „Na tien jaar raads lidmaatschap ben ik natuurlijk best be reid om over procedures te praten. Daar gaat het allemaal niet om. Ik streef er op een bescheiden wijze naar mijn steentje bij te dragen aan het raadswerk. Ik hoef niks. Geen wethouder te worden, geen fractievoorzitter.niks. De mij opge dragen taken volbreng ik naar beste kun nen. Ik heb waarschijnlijk afwijkende ideeën over inspraak en openheid. Als men meent mij op grond daarvan voor mijn functioneren een zes-plusje te geven zeg ik akkoord. Maar met een vijf-min, een onvoldoende dus, neem ik geen genoe gen. En die waardering en dat waarde ringscijfer heb ik naar mijn gevoel onver bloemd gehad. Bij herhaling is mij recht in mijn gezicht gezegd dat men niet wist wat men aan mij had en mij geen vertrou wen kon geven. Daar heb ik de enige consequentie aan verbonden die daar maar aan te verbinden was”, aldus een bijzonder teleurgestelde Joh. Porck. Benedendeks bevinden zich in het loodsenverblijf 10 comfortabele stoelen. In het gescheiden stuurhuis is de mo- Feestelijke doop en overdracht In aanwezigheid van vertegenwoordi gers van diverse instanties voltrok de plechtigheid zich aan de steiger van scheepswerf Mulder en Rijke aan de Log- gerstraat in IJmuiden. Officieel werd de overdracht een feit nadat de heer Rijke de meetbrief van het schip overhandigde aan de hoofddirecteur van het bureau Scheep vaartverkeer de heer J. J. Valk. Op zijn beurt was het weer de heer Valk die het schip „in gebruik” overdroeg aan dis- trictsdirecteur M. C. Willemse. Dat gebeurde allemaal in de kantine van het bedrijf na afloop van de plechtig heid aan de waterkant. Daar vertolkte de heer Valk ook zijn gevoelens van tevre denheid over de overdracht. Hij herinner de eraan dat er vanuit de IJmond al geruime tijd was aangedrongen op beter materiaal. De Alk en de Albatros zullen nu beginnen aan de laatste fase van hun staat van dienst. Niet minder dankbaar en enthousiast voor de aanwinst was de heer Willemse. Hij noemde het een wijs besluit dat geko zen was voor een type schip dat in de praktijk zijn kwaliteiten ruimschoots heeft bewezen. De Roerdomp is namelijk geen revolutionair schip maar een vaar tuig dat is gebouwd naar voorbeeld van de zogenoemde beproefde Jan van Gent- klasse waar met name in Hoek van Hol land uitstekende ervaringen mee zijn op gedaan. De heer Willemse zei vol verwachting de komst van een tweede vaartuig van dit type tegemoet te zien. Dat zal omstreeks het einde van dit jaar het geval zijn. Een derde schip zal de voltooiing betekenen van de algehele vervanging van het verou derde materiaal dat nog in de IJmond wordt gebruikt. „Ik doop u Roerdomp en wens u en uw bemanning een behouden vaart De drukbezochte vergadering nam eerst een minuut stilte in acht ter nagedachte nis van de onlangs overleden oud-pen- ningmeester en oud-voorzitter van de ver eniging, de heer P. H. Tiebout. Vervolgens hield de heer Scholz een inleiding over de door de Harddraverijvereniging georga niseerde Santpoortse feestweek van 1979 die in alle opzichten als een groot succes dernste navigptie-apparatuur geïnstal leerd die in één oogopslag voor de stuurman afleesbaar is. Verder is er een verblijf voor de be manning, een kombuis en een toilet. In de machinekamer staan onder meer twee GM-dieselmotoren type 12V71N. elk met een vermogen van 360 PK en een reductie-omkeerkoppeling 2,5:1. In to taal heeft het IJmuidense bedrijf 2 nieuwbouw- en 4 renovatieschepen in opdracht. BEVERWIJK. Voor de woningen Galgenweg 1 tot en met 23 (oneven), Grote Houtweg 104 tot en met 114 (even) en 120 is eén verbeteringsplan opgesteld, dat enerzijds betrekking heeft op de uitvoering van achterstal lig onderhoud en anderzijds op het aanbrengen van noodzakelijk geach te verbeteringen. De hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting te Haarlem heeft meegedeeld dit plan goed te keuren. De gemiddelde nieuwe huurprijs voor de woningen is voorlopig be paald op 195,30. Het werk zal nu kunnen worden aanbesteed als de raad daarmee instemt. BEVERWIJK. Al jaren voert de huurdersbelangenvereniging „Voor Al len” strijd met de bouwstichting „Pro Omnibus” over de Piersonramen in de woningen aan de Plesmanweg, Uiverhof en Pelikaanhof. BEVERWIJK. In het Sportfondsn- bad te Beverwijk zijn de volgende kandi daten voor het kleuterbrevet geslaagd. Wouter F. Raap; Remy Noom; Claudia v.d. Elzen; René de Winter; Tommy van Kan; Brian de Jongh; Wendy C. Lam mers; Joost Magielsen; Denise Vogelzang; Sharon Demmers; Marcel Smeding; Ruth- gera M. Langendijk; Martine Vrielink; Natasje v.’d. Brink; Sharon Kuil; Nick C. Kochx. Het A-diploma behaalden: Roland L. A. Vossen; Irguna Slotegraaf; Annet Schil- derman; Nicole van der Pal; Marijke van Straalen; Remco Telleman; Dennis Keur; Arnaud Gnodde; Koen Chr. Masereeuw; Karel van Wanrooy; Christiaan Verwey; Marco Borg; Niels Glas; Nancy Castri- cum; Bianca Heppener; Jan-Willem Pol man; Anneke de Nijs; Renata Jagt; Ma thieu Louwman; Audrey Weel; Barry Hol leman. Het loodsafhaalv aar tuig Roerdomp is in verband met loodsdiensten buiten gaats extra-sterk geconstrueerd. Rond om is het voorzien van zwaar verende berghouten. Romp en dek zijn in de zogenoemde sandwichconstructie uit gevoerd in polyester/glasvezel. Voorste ven en berghout zijn massief in verband met langszij komen van grote schepen. Bij Mulder en Rijke IJmuiden werden voor romp en dek een lattenmal ver vaardigd. Mulder en Rijke Lemmer fa- (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In een gezamenlijk schrijven hebben het afdelingsbestuur en de gemeenteraadsfractie van de PvdA in Velsen een verklaring afgelegd betreffen de het vrijwillige ontslag van Joh. Porck uit de gemeenteraad. „Met teleurstelling hebben wij van het besluit van onze partij genoot kennis genomen en wij betreuren het dat Joh. Porck na langdurige gesprek ken slechts tot deze conclusie kon ko men”, aldus deze verklaring. „Uit deze gesprekken”, zo vervolgt het epistel, „is duidelijk een verschil van in zicht over het functioneren van een raads lid in de fractie tot uiting gekomen, zonder dat hierbij over een voldoende of onvol doende waardering is gesproken.” Verder wordt opgemerkt dat uit de discussies niet zou zijn gebleken dat de door Joh. Porck gesignaleerde vertrouwenskwestie met „onze wethouders” het breekpunt zou zijn geweest, maar zijn functioneren zoals de hele fractie dat zou ervaren. Deze verklaring van bestuur en fractie lijkt wat de inhoud betreft toch in tegen spraak met de redenen die Joh. Porck zelf ter ondersteuning van zijn genomen be sluit in een ontslagbrief aan college en gemeenteraad aandraagt. „Ik heb”, zo stelt hij in die brief, „tot mijn teleurstelling moeten vaststellen dat mijn bijdrage in het raadswerk voor onze gemeente door mijn fractiegenoten met een onvoldoende wordt gewaardeerd en ook dat de verhoudingen in de loop der jaren dermate zijn aangetast, dat de wet houders uit mijn fractie mij hun vertrou wen niet meer volledig kunnen geven.” Fractievoorzitter Arie Schiltmeijer zegt desgevraagd de beslissing van Porck bij zonder te betreuren. Gevraagd naar de oorzaak van de recente ontwikkelingen rond de persoon van iemand die al tien jaar deel uitmaakt van de fractie merkt hij op: „Er zijn op hetzelfde vlak al eerder moeilijkheden geweest. Joh. heeft er moeite mee zich te conformeren aan de regels die gelden voor alle fractieleden. Onder meer betekent dat dat niets naar buiten wordt gebracht voordat het in de fractie is doorgesproken. Kan men zich met het resultaat van zo’n discussie niet verenigen dan kan men een stemverkla ring afleggen. Joh. heeft met die regels moeite. Joh. Porck zelf haalt in zijn woning aan de Kerkerinklaan in Santpoort zijn schou- A --■

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5