De Kwekeling De Pelikaan Broodje Boek Escolania Cora Canne Meijer Cuco Valoy 13 agenda van amsterdam I ------- I h i I ALLERHANDE THEATER MUZIEK wijzen P DONDERDAG UITWIJZER 6 MAART 1980 07 Toneel en muziek Bioscopen I V) -Y ««5 Scène uit Djavol, gespeeld door het Ka Theater. Mel Lewis: naar Haarlem met zijn bigband. Alwin Bar. Wenen staat deze maand centraal in de programmering van het Haarlems Concertgebouw. Ook de Haarlemse pianist Alwin Bar, die dinsdagavond (20.15 uur) een recital verzorgt in dit muziekcentrum, heeft zich bereid getoond een aandeel te leveren. Hij speelt onder meer van Brahms Variaties uit het Strijksextet opus 18 in d; een zoon van de familie en beminde van de nogal willige vrouw des huizes. Op een knappe, doordachte wijze laat Ger Thijs de sfeer van zo’n kleine mijnwerkersgemeenschap voelen. Een gehucht dat tegen de Duitse grens aanleunt en dat bijna evenveel Duitse als Nederlandse invloeden kent. Globe speelt de voorstelling in een mooi uitgebalanceerde regie van Gerardjan Rijnders. De tekst wordt met grote zorg behandeld. Goede spelprestaties vooral van Joost Prinsen, Guusje van Tilborgh, Huib Rooymans en Babette Mulder. Paul Gallis zorgde voor een prachtig toneelbeeld, waarin alle noodzakelijke locaties op een uitstekende manier verwerkt zijn. De Kwekeling begint om 20.15 uur en heeft slechts één voorstelling in Haarlem. Fun With Birds. Matthew Child, afkomstig uit de „school” van Jango Edwards en zijn Friends Road Show en oprichter van The Great Salt Lake Mime Troup heeft nu een eigen soloprogramma gemaakt met als titel Fun With Birds. Al het materiaal waarmee zijn show gevuld is, heeft hij zelf vergaard. Een programma dat bijna als vanzelfsprekend zal liggen in de sfeer van de Friends en waarin een afwisseling van humor, groteske scènes en bizarre vondsten de voorstelling verder zullen bepalen. Komende zaterdag om 20.30 uur in Toneelschuur 3. „Ik begrijp geen woord van watje zegt. De hele wereld weet hoe ik mij voor m’n kinderen heb opgeofferd, hoe ik voor mijn huis zorgde en mijn plichten vervulde.,.” Een vrouw die het leven niet begrepen heeft? Karst Woudstra regisseert de voorstelling, nadat de Belgische regisseur Jan Decorte „wegens onverenigbare werkopvattingen” tussen hem (Decorte) en de acteurs met de regie moest stoppen. De moeder wordt gespeeld door Elisabeth Andersen. Verder spelen mee Netty Blanken, Dini Lamberts, Kees Verrassing. Big bandmuziek van wereldniveau wordt ook al door het slinkende aantal musici dat zich dergelijke financiële belastingen kan veroorloven steeds minder frequent gehoord. De Haarlemse Jazz Club heeft volgende week donderdagavond een evenement dat als zodanig zou kunnen worden betiteld. Mel Lewis, drummer en arrangeur van faam, had een ensemble dat ook de naam droeg van trompettist Vuillaumetrio. In de componistenserie van concertzaal Kadens, Smedestraat 31 te Haarlem is het vrijdagavond (20.15 uur) de beurt aan het tot dusverre misschien nog onbekende Vuillaumetrio, dat met de namen van pianiste Henny van Tongeren, violiste Cobi Berculo en cellist Jaap Sytsma evenwel sterk bezet is. Dit ensemble zal in een aan Brahms gewijd programma zijn opwachting bij het Haarlemse publiek komen maken. Vlaamse volksmuziek. Met de regelmaat van de klok verschijnt de laatste jaren in óns deel der Nederlanden de Vlaamse muziekgroep ’t Kliekske. De waardering voor hun noeste schatgraverswerk op het gebied van in vergetelheid geraakte volksdeunen en het daarbij behorende instrumentarium groeide hier. Herman de Wit, zijn vrouw Rosita Tahon, haar broer, Oswald en Wilfried Moonen zetten zich met een waar scala aan (vaak zelfgebouwde) instrumenten in voor de restauratie van het middelnederlandse lied. Hun stemmenmateriaal is zo goed dat de Tuinzaal van het Haarlemse Concertgebouw vrijdagavond (20.15 uur) wel weer te klein zal zijn. Hulst en Ernst Zwaan. Toneelschuur 1, aanvang 20.30 uur. De verwaaide Gaath. De actrice Ineke Cohen heeft vorig jaar een avondvullend programma samengesteld, bestaande uit twee korte stukken van de hedendaagse Franse auteur Gilbert Léautier. Eén daarvan, De verwaaide Agaath, speelt zij komende woensdag in het lunchpauzetheater van de Toneelschuur. Het gaat om de geschiedenis van een vrouw, die al acht jaar op zoek is naar een zekere Albert, die haar verlaten heeft. Ineke Cohen speelt deze monoloog sinds oktober 1979, toen de eerste voorstelling ervan in de Suikerhof in Amsterdam ging. Aanvang 12.30 uur. Vlinders Zijn vrij. De jongeren van Alberdingk Thijm spelen op 11 maart in de Toneelschuur de komedie Vlinders zijn vrij van Leonard Gershe. Centraal staat het thema van de gehandicapte in dit geval een blinde die in staat is zich binnen de samenleving te handhaven, zonder de goedbedoelde maar niet altijd gewenste hulp van anderen. Aanvang 20.30 uur. Wereldpremière. Toneelgroep Amadillus, een groep jonge spelers, voert op 13 maart in gebouw De Linge in Haarlem-Noord (Lingestraat) het toneelspel Een vrouw is een vrouw is een vrouw op. Het stuk werd geschreven door twee leden van het gezelschap, Kees en Loes Stolk en omdat het nog niet eerder werd gespeeld, betreft het natuurlijk een wereldpremière. Aanvang 20.00 uur. Frank Uiterdaal en Rembert Weijers. Aanvang 20.15 uur. Recital. Pianist Walter Crommelin en cellist Lodewijk Spanjaard verzorgen zondagmiddag (12.30 uur) een recital in ’t Oude Slot, Ir. Lelyweg 6 te Heemstede. Het duo brengt werken van Beethoven, Fauré, Martinu en Franck ten gehore. Crommelin geniet bekendheid vanwege zijn samenwerking met theatergroep Nijinsky. Thad Jones, maar zet nu zijn (jaja) pionierswerk voort onder eigen naam, omdat Jones door de Deense radio gestrikt is voor een meerjarig contract. Lewis, die werkte bij Ray Anthony, Glen Miller en Stan Kenton, speelde ook in kleinere bezettingen of begeleidde de groten uit het entertainment voordat hij in 1960 opgenomen werd in de Gerry Mulligan Concert Jazz Band. Vijfjaar later startte hij zijn eigen orkest, waarvoor thans Bob Brookmeyer veel arrangementen schrijft. Deze bigband verschijnt in Haarlem in een 17- mansbezetting met vier trompetten, vier trombones, vijf saxen en een Franse hoorn. Aanvang 22 uur; Groot Heiligland 37. HJC. Zaterdagavond neemt gitarist Bill Arensma, vast verbonden aan het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland, drie vrienden mee voor enkele sets in de HJC. Dat zijn bassist Fred Pronk, drummer Miguel Lizandra en pianist Frans van Tongeren. Gematigd modern idioom moet daarbij het resultaat zijn van hun gezamenlijke inspanningen. Het optreden aan het Groot Heiligland 37 te Haarlem begint om 22 uun Vrijdagavond (22 uur) worden er in de HJC jamsessions voor amateurmusici gehouden. De stijlrichtingen zijn oude stijl en blues. ’t Oude Slot. Vrijdagavond komt de Nijmeegse volksmuziekgroep Pijpekruid met een programma van middeleeuwse en renaissancemuziek naar het Heemsteedse cultureel centrum ’t Oude Slot aan de Ir. Lelyweg 6. Deze groep die ook moderne liederen brengt, bestaat uit Nelleke van der Crogt, Mark Söhngen, B Trio X. Achter deze lichtelijk mysterieuze benaming verwacht je misschien alles behalve de namen van fluitist Emile Biessen, bas-klarinettist Harry Sparnaaij en pianist Gerrit Hommersom Dit drietal, sinds vorig jaar vereend in voornoemd ensemble, geniet een zeer behoorlijke naam als executanten van hedendaags repertoire. In de Tuinzaal van het Haarlems Concertgebouw brengen zij zaterdagavond (20.15 uur) dan ook werken van Pinos, Maderna, Gehlaar, Schönberg, Thilman, Dutilleux, Du Bois, Bon en Montaque ten gehore. "O 3 Literaire instuif. In juni 1980 zal de Literaire Instuif Haarlem postuum een bundel gedichten van Hein Steehouwer, publicist en tot 1977 beeldend kunstkriti- cus van deze krant, doen verschijnen. Enkele van zijn mystieke en surrealisti sche gedichten zijn op geluidsband be waard gebleven en worden tijdens een instuifavond maandag in De Teerling, Kleine Houtstraat 58 te Haarlem, ge draaid. Gecombineerd met surrealistisch getinte dia’s bieden zij een boeiend pro gramma dat met medewerking van Cor rie Steehouwer tot stand komt. De avond wordt volgemaakt dankzij de aanwezig heid van Leon de Winter, die enkele frag- menten uit zijn later dit jaar te verschij- i nen nieuwe roman (De vruchteloze zwan gerschap van Eileen W.) zal voorlezen en dichter Emanuel Lorsch, die uit zijn eer- ste bundel Woord en Beeld zal voordra- gen. Aanvang 20.15 uur. Empty Bed Blues. Deze zonderlinge naam wordt gedragen door een rock en bluesband die zaterdagmiddag (16 uur) live muziek verzorgt in café Het Melkwoud, Zijlstraat 63 te Haarlem. Vrij entree. Jazz en latin. Het trio Wim van, Werven, met de naamgever op drums, Dico van Putten op fenderpiano en Evert Woud op contrabas, musiceert vrijdagavond in café ’t Hoekie, hoek Spaame/Gedempte Oude Gracht te Haarlem. De mogelijkheid van jamsessions tussen het latingetinte materiaal door is niet uitgesloten. Vrij entree. Aanvang 22 uur. Label. Frits van de Meij (sax), Aad Behage (toetsen), Cock Zwarts (drums), Frank Akkerman (gitaar) en Peter Niessen (bas) vormen de Haarlemse groep Label. De band zit wat in een symfonisch getinte hoek, sluit zich niet af voor invloeden uit de rockjazz en latin, en bestaat al weer enige tijd. Zaterdagavond wordt er opgetreden in het Schalkwijkse jongerencentrum ’t Plein aan de Costa Brava in Haarlem. Aanvang 20 uur. Los Virtuosos. Cuco Valoy, één van de topnamen uit de Westindische salsamuziek, verzorgt met het twaalfmans sterke orkest Los Virtuosos twee concerten in de Haarlemse Beijneshal op het Stationsplein. Zaterdagnacht 8 en 15 maart kunnen liefhebbers van de ritmisch zeer gevarieerde Zuidamerikaans getinte dansmuziek daar terecht. Valoy, die al sinds halverwege de jaren veertig van zich laat horen, heeft met Los Virtuosos, waarin ook zijn zoon Ramon actief is, één van de beste orkesten uit zijn loopbaan. Vanaf 24 uur. PW Het vege lijf. Vanavond gaat in de Haarlemse Stadsschouwburg nog de laatste voorstelling van het toneelspel Het vege lijf (Bodies) van James Saunders. Met Ellen Vogel, Marja Habraken, Ton van Duinhoven en Bram van der Vlugt. Een vrije produktie onder regie van Karl Guttmann. Ka Theater. Geïnspireerd door Michael Bulgakovs boek De meester en Margarita heeft het Ka Theater uit Amsterdam een toneelproduktie gemaakt, waarin censuur op schrijvers centraal staat. Djavol is de titel van het stuk, waarin Moskou bezocht wordt door de duivel (Djavol is Russisch voor duivel) en deze heeft het vooral gemunt op het bestuur van de machtige schrijversbond. De daarin verenigde literatoren, uitgevers en critici zijn door hun positie in staat uit te maken wat wel en wat niet mag worden gepubliceerd. Een steeds actueel gegeven in de Oostbloklanden, dat vooral door de binnenlandse verbanning van Sacharov de laatste tijd scherp in de belangstelling is komen te staan. Het Ka Theater gebruikt nauwelijks tekst in de voorstelling en laat de beelden voor zichzelf spreken. Toneel, mime en dans worden in deze Voorstelling, die aan de spelers vooral fysieke eisen stelt, gebruikt. De leden van de groep regisseerden elkaar. Met Tanneke Hartzuiker, Koos van der Knaap, Gian Paolo Pippa, Cor Poelman, Kootje Wolschrijn en Freek van Duijn. Óp 6 maart is de landelijke première in Toneelschuur 1; op 7 en 8 maart wordt de voorstelling daar doorgespeeld. De Kwekeling. Toneelgroep Globe speelt vrijdagavond in de Stadsschouwburg van Haarlem het toneelspel De Kwekeling, geschreven door Ger Thijs, die ook artistiek leider is van toneelgroep Theater in Arnhem. Het centrale thema van het stuk is schuld. De schuld, die van bovenaf op mensen drukt. Met zo’n opgelegd schuldcomplex keert een jonge, pas afgestudeerde onderwijzer terug naar zijn geboortedorpje in de Limburgse mijnstreek. Het is het dorp, waar zijn vader werd verjaagd omdat hij NSB-er was. Het stuk speelt in 1952, toen de mijnen nog volop draaiden en de Roomse kerk en de mijningenieurs het dagelijkse leven in de streek beheersten. De Kwekeling gaat over gewone, herkenbare mensen. De jonge onderwijzer Frits Angst moet invallen op de dorpsschool. Een plaats om te wonen heeft hij aanvankelijk nauwelijks en hij belandt als kostganger bij de dorpsslachter, die met zijn vrouw, zijn dochter en zijn broer zelf tot de uitgestotenen van het dorp behoort. Frits gaat daar een merkwaardige plaats innemen, die het midden houdt tussen Liederenavond. De naam van mezzo sopraan Cora Canne Meijer wordt gelijkelijk in verband gebracht met gloedvolle operaprodukties als met de liedzang. In die laatste kwaliteit is zij vanavond te horen in de Tuinzaal van het Haarlems Concertgebouw, waar zij samen met bariton Jaap Dieleman een programma verzorgt met werken van Chabrier, Honegger, Wolf, Schubert, Ton de Kruyf en Poulenc. De vocalisten worden respectievelijk aan de vleugel begeleid door Thom Bollen en Theo Bles. Aanvang 20.15 uur. Sinbad. Triad Stage Alliance, een toneelgezelschap uit Australië, komt aanstaande zaterdag met een Engelstalige voorstelling in de Haarlemse Stadsschouwburg. Dat wordt The Seven Faces of Sinbad. Een vooral beeldende voorstelling, geënt op het sprookje van Sinbad de zeeman, waarin tussen de karakterisering en de reizen van de Arabische zeeman associaties gelegd worden met facetten uit de hedendaagse samenleving. Een voorstelling, die veel succes oogstte op het Edinburghse Theaterfestival van 1979. Aanvang 20.15 uur. Broodje Boek. Komende zondagmiddag speelt het Amstel Toneel in de Haarlemse Stadsschouwburg het kinderstuk Broodje Boek, geschreven door Mies Bouhuys. Het stuk gaat over een zekere meneer Martijn, die bijna wordt weggejaagd uit de lekkerste boekwinkel van de wereld. Verder zien we mevrouw Tas, die vooral brood op de boekenplank wil zien, een geheimzinnige vriendin van meneer Martijn, een clown en nog wel de treurigste clown ter wereld, en een architect die alles van bouwen, maar niets van boeken af weet. Het is een zeer vrolijke en kleurige voorstelling geworden onder regie van André van den Heuvel en door Joop Stokkermans voorzien van aanstekelijke muziek. Herman van Elteren gaf vorm aan de boekwinkel, de straat en aan de dromen die meneer Martijn heeft. Zang, dans en toneelspel in een speelse kindermusical. Aanvang 14.30 uur. De Pelikaan. Het regisseurscollectief F Act uit Rotterdam gaat August Strindbergs toneelspel Dé Pelikaan spelen. Op 14 maart is de landelijke première in de Toneelschuur en op 12 en 13 maart zijn daar inspeelvoorstellingen te zien. In De Pelikaan tekent Strindberg evenals in zijn eerder geschreven stukken De Vader en Dodendans, een psychologisch gezinsdrama. In het gezin waar het hier om gaat is de vader overleden, doch in de gevoelens en gedragingen van degenen die zijn achtergebleven is hij op een haast onheilspellende manier aanwezig. Een aanwezigheid die in de voorstelling van F Act wordt gesymboliseerd door de voortdurend in beweging zijn de schommelstoel van de overleden vader. Vooral voor de moeder heeft dit alles een drukkende psychische uitwerking. Zij was het die haar man geestelijk de dood in dreef én haar zoon en dochter stelselmatig alle warmte onthield. Zelf zegt de moeder op een gegeven moment: Ze Popes Vitesse. Twee bands dit weekeinde in DAC. Ze Popes is een Amsterdams kwartet dat bevlogen, enigszins onderkoelde rock maakt naar een recept dat in het buitenland de kanttekening no way zou meekrijgen, staat zaterdagavond (21 uur) op het podium van jongerencentrum DAC aan de Ripperdastraat 13a te Haarlem. De Haarlemse bassist Gerrit- Jan Blom, die eigenlijk al de overstap naar de Simpelband heeft gemaakt, vervult nog steeds een hoofdrol in hun aantrekkelijke muziek. Vitesse, genoegzaam bekend, speelt vrijdagavond 21 uur. transcriptie die geen eigen opusnummer draagt omdat het postuum werd gepubliceerd. Brahms schreef het voor Clara Schumann. Bar speelt voorts werken van Mendelssohn, Skrjabin, Liszt en Chopin. Grimmconcert. De titel „Een muziekreis door Europa” zou nog verwarring kunnen zaaien, maar de wetenschap dat juist de invloed van elementen uit de volksmuziek in de klassieke muziek tijdens de rondreis zullen worden opgespoord, maken van het concert dat pianist-verteller Louis Grimm voor volgende week donderdagavond heeft samengesteld een bijzonder evenement. Componisten als Bartók, Dvorak, De Falla en Grieg lieten zich graag inspireren door volksmuziek en verwerkten die veelvuldig in hun eigen werk. Grimm laat bijgestaan door violist Andrei Serban een heel scala aan voorbeelden horen: Röntgen, Serban, Halvorsen, De Falla, Bartók en Stravinski. Aanvang 20.15 uur. Koorschool. Dit jaar wordt de 1500e geboortedag gevierd van St. Benedictus, de bekende stichter van de naar hem genoemde kloosterorde. In r.k. Nederland wordt aan dit feit door middel van een groot aantal evenementen aandacht besteed. Eén van de meest in het oog springende activiteiten is een concertreis van de wereldberoemde Escolania de Montserrat, een koorschool die al sinds de elfde eeuw verbonden is aan de vlak bij Barcelona gelegen, uiteraard Benedictijnse Abdij van Montserrat. Volgende week dinsdagavond concerteert het koor in de kathedrale basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart 146 te Haarlem in een programma waarin twee lijnen zijn uitgezet. Het eerste thema vormt meerstemmige koorwerken die tussen de 14e en 18e eeuw speciaal voor de Escolania werden gecomponeerd, terwijl anderzijds religieuze muziek uit de Zuid-Nederlandse School ten gehore zal worden gebracht. Het koor staat onder leiding van Dom Ireneu Segarra, wordt begeleid door organist Xavier Salietti en was npg niet eerder in ons land te horen, zodat van een zeer bijzonder evenement mag worden gesproken. Aanvang 20.15 uur. Koffieconcert. Het laatste van de onder auspiciën van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaarsvereniging staande serie koffieconcerten op het landgoed Groenendaal te Heemstede staat voor zondagmorgen (11.30 uur) genoteerd. Piet Halsema (orgelpositief) en Gemma Coebergh (klavecimbel) zullen dan werken voor twee toetsinstrumenten uitvoeren van Handel, Blanco, Lucchinetti, alsmede Drei Flötenuhrstücke van Haydn en de Tweede Suite voor klavecimbel van D’Anglebert. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstraat 404, tel. 233462) ma. 20.15 uur: Ramses Shaffy en Liesbeth List, regie Lodewijk de Boer; dag. bèh. ma. 20.15 uur (zo. 14 uur) „Bedrog” van Harold Pinter door Publiekstheater, regie Ad rian’Brine m.m.v. Siem Vroom, Erick Schnei der en Sigrid Koetse. Amazone (Keizersgracht 678, tel. 279000) do. 14 en 20 uur: „De ontwikkeling van de vrouw” pantomime door Oetie Wijzenbeek. De Balie (Kleine Gartmanplantsoen 10, tel. 232904/240394) dag. beh. zo. 20.30 uur: „Venus en Adonis” van William Shakespeare met Christine Ewert en Carol Linssen, muziek door Joèl Bons, Jeroen Goldsteen, Arjan Kap pers, Else Krieg, Hans Wesseling; zo. 14.30 uur: „We staan er gekleurd op” met Rob v. d. Meeberg, Andries Mok en Marius Monkau (vanaf 12 jaar). Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373) vr. 21.30 uur: „Meeting 9 met Gjjs Hendriks, Derek Bailey, Bert van Erk, Frank Grasso, Leo van Oostrom, Sandy Mosse, John English en Micheal Herr; za. 21.30 uur: Mike West brook Group; wo. 21.30 uur: European Jazz Quintet. De Boomspijker (Rechtboomsloot 52. tel. 264002) vr. en za. 20.30 uur: Eenakterfestival; ma. en di. 20.30 uur: Orkest De Volharding. Carré (Amstel, tel. 225225) zo. 20.15 uur: Ballet van Peru; vanaf wo. 20.15 uur: „Die Csardas- fürstin”, operette van Emmerich Kdlmén, re gie Alexander Pichler; vr. en za. 20.15 uur: Toon Hermans. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) dag. beh. zo. en ma. 20.30 uur en do. 14.15 uur: Vrouwencabaret Natascha Emanuels; do. en vr. 12.30 uur: „Tussen de Rails"; Kleine zaal do. vr- en za. 20.30 uur: English speaking theater Amsterdam met „The private ear” en „The public eye” van Peter Shaffer, regie David Spiller en Ian Bruce; vanaf di. 20.30 uur: „De stoelen van Kanssandra” door Pro Theater; zo. 14 uur: „Heksentoer” door Pop pentheater Ej-Ej (6-12 jaar). Cleyntheater (H. Cleyndertweg 63a, tel. 271815) za. 20.30 uur: Musike Merlant, middeleeuwse muziek vanaf 1600; wo. 14.30 uur: „Het draai- molenpaardje” door Poppentheater Kollektief (5-8 jaar). I Alfa 1 (Leidseplein, tel 278806) „Clair de fem- me”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. -- j7dag.’ Ï4?3Ö,‘’19.3Ó'êni 22 uur, zo. 13.30, 16,19.30 en 22 uur. maniura iweieriiigsu-ueuis, ici. .uoxa., „„wu- hattan”, toeg. alle leeft., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. I Alhambra 2 „La Luna”, toeg. 16 j„ dag. 14 en 20 J uur, zo. 13.15, 16.30 en 20 uur. S Bellevue Cinerama (Mamixstraat 400, tel. 234876) „Tess”, toeg. alle leeft., dag. 14 en 20 uur. - :“2, --„Kra mer versus Kramer”, teog. alle leeft., dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. aiypso uviamixsiraat *±uz, tei. zo-*o v) „de vier vuisten op Safari”, toeg. alle leeft., dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.15,15.45,19.15 en 21.45 uur. Calypso 3 (Mamixstraat 402, tel. 266227) do. en vr. „Scarecrow”; za. en zo. „Bobby Deerfield”; ma. di. en wo. „Dog day afternoon”, toeg. 12 j., dag. 14,19 en 21.30 uur, zo. 13,15.30, 19 en 21.30 uur. Centraal Nieuwendjjk 69, tel. 248933) ,,’n Zweed se blijft ’t heetste”, toeg. 18 j„ dag. 11, 12.45, 14.30, 16.15, 18, 19.45 en 21.30 uur, zo. vanaf 12.45 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Piranha”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cneac Damrak 2 „Phantasm”, toeg. 16 j., dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, za. zo. en wo. 18.45 en 21.15 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „The Amityville horror”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. zo. en wo. 19 en 21.30 uur. Cinecenter-Cinema Corallne (Korte Leidse Dwarsstraat 10, tel. 236615) „The good, the bad and the ugly”, toeg. 16 j„ dag. 11.30, 15,18.30 en 21.45 uur. Cinecenter-Cenema Pierrot „Liefde? Am- mehoela”, toeg. 16 j„ dag. 12.15, 14.45, 17.15, 19.45 en 22.15 uur. Cinecenter-Cenema Peppe-Nappa „Decamero- ne”, toeg. 16 j„ dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.30 en 22 uur „De verdoemde”, toeg. 16 j., dag. 12.30, 15.30, 18.45 en 21.45 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243) „Met jouw tanden in mijn nek”, toeg. 16 j., do. vr. za. en zo. 19 en 21.30 uur, za. en zo. ook 14.30 uur, ma. di. en wo. 20 uur. City 1 (Leidseplein, tel. 234579) „Die Blechtrom- mel”, toeg. 16 j„ dag. 14 en 20.15 uur. City 2 „Utamaro’s world”, toeg. 16 j„ dag. 19 en 21.45 uur, do. vr. ma. en di. ook 14.30 uur en zo. 16.15 uur; „Jungle boek”, toeg. alle leeft., wo. en za. 14.30 uur, zo. 13.45 uur. City 3 „The Champ”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.30, 16, 18.45 en 21.15 uur. City 4 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag. 14.19.30 en 22 uur, zo. 14,16.30,19.30 en 22 uur. City 5 „Ratataplan”, toeg. 12 j„ dag. 14, 19.15 en 21.45 uur, zo. 14, 16.30, 19.15 en 21.45 uur. City 6 „Killerifsh”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 19 en 21.15 uur, zo. 13.30, 15.45, 19 ten 21.45 uur. City 7 „Ten”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan, tel. 723653) „Gejaagd door de wind”, toeg. 12 j., dag. 20 uur, zo. ook 16 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. 230469) „Jungle boek”, toeg. alle leeft., do. vr. ma. en di. 14 en 19 uur, wo. en zo. 13.30,16 en 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roetersstraat 170, tel. 231708) Joego slavische filmweek, toeg. 16 j„ dag. behalve zo. 14.30 en 17.30 uur, zo. 12.30 uur, dag. 19.30 uur, donderdag alleen 19 uur; „Hongaarse rapso die”, toeg. 16 j„ dag. 21.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909) „And justice for all”, toeg. alle leeft., dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „One flew over the cuckoo’s nest”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur. Parisein (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Pomo- club voor heethoofden”, toeg. 18 j„ dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Rembrandtpleintheater 1 (tel. 223542) „De kleine dikke met de superslag”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19 en 21.30 uUr, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtpleintheater 2 „Apacalypso now”, toeg. 16 j„ dag. 14.15 en 20.15 uur, zo. 13, 16.30 en 20.15 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „Bruce Lee mijn meester”, toeg. 16 j„ dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Kramers versus Kramer”, toeg. 16 j„ dag. 19.15 en 21.45 uur, z. en wo. ook 13.45 uur en zo. 13.15 en 15.45 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Don Gio vanni”, toeg. 16 j„ dag. 20 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Meteor”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstraat, tel. 231708) „Cria Cuer vos”, toeg. 16 j„ do. vr. za. en zo. 16.30, 19.45 en 22 uur; „Elisa vida mia”, toeg. 16 j., ma. di. en wo. 16.30, 19.45 en 22 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Die Ehe der Maria Braun”, toeg. 16 j„ zaal 1 dag. 19.45 en 22 uur, zo. ook 14 uur; „France sco Rosi’s eboli”, toeg. 16 j„ zaal 2 dag. 20 uur, zo. ook 14 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Spetters”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Ten”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „1’Amant de poche", toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4 „Le soufle au coeur”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „Escape from Alcatraz”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Met jouw tanden in mijn nek”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 21.30 uur. me”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Alfa 2 „Monthy Python’s life of Brian”, toeg. 12 Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192) „Man- - K Calypso 1 (Mamixstraat 402, tel. 266227) mor vnrciic TCramnr” toner allo lAftft. K Calypso 2 (Mamixstraat 402, tel. 234876) Bn 1 4-nrio

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17