Oefenmeester SCHEIDENDE EDO-TRAINER DOBI PETERS: voldaan over inzet Odin omateurvoetba Secretaris Boogaard over situatie bij eerste klasser: voetbcilvaria is klaar Districtsteam voor kampioenschap verliest van Katapult: 3-1 HTC: tennisjubileum Rallystrijd weer op gang Zusjes Schouten uitgeschakeld voor damfinale I sa „Waterloo 99 aat g ïl 1 I k 25 34 SPORT VRIJDAG 7 MAART 1980 d V 1 385 i Hechte band I Wl Ik voel voor het eerst (Van onze sportredactie) uiter JAN VAN DER NAT Paul Egner: ,,Band met Bloemendaal". Secretaris Boogaard: „Vertrouwen in toekomst1' (Van een medewerker) HILLEGOM. de (Van onze autosportmedewerker) i Alvorens het team van De Saegher op 5 april a.s. in Assen de strijd aanbindt om de nationale titel, wachten de dames nog generale repetities tegen Madjoe (derde divisie) en OVRA (eerste divisie). Verantwoordelijk voor dit verlies was in hoofdzaak het zwakke spel van de set- upsters. Bovendien beschikte Katapult, dat in een recent verleden nog op eredivi- sie-niveau volleybalde, over enkele links handige aanvalsters, die het de blokverde- diging van Noord-Holland Midden erg moeilijk maakten. Na met 15-13 en 16-14 de eerste twee periodes te hebben ingeleverd, pakte Noord-Holland Midden in de derde set met 10-15 de winst, maar moest dat terrein in deel vier weer prijsgeven: 15-5. De hoofdstedelijke club is geen on bekende voor Peters. Als honkballer stond hij geruime tijd op de heuvel bij... AFC. Bij de Amsterdamse Football Club gaat Peters in feite helemaal blank beginnen. Tussen EDO en hem was er namelijk zo’n hechte band ont staan, dat de activiteiten van de trainer niet beperkt bleven tot de drie trainin gen in de week en de wedstrijd op de zondag. passing op de scheiding tussen hoofdklasser EDO en Dobi Peters. De club had nauwelijks behoefte aan een andere oefen meester en bovendien houdt EDO zich ook dit seizoen op in de top van de hoofdklasse A, zoals eigenlijk al jarenlang het geval is. HAARLEM. De twee jeugdige zusjes Jacqueline en Nicole Schouten zijn er niet in geslaagd tot de finale van het Nederlands dameskampioenschap door te dringen. Jacqueline Schouten eindigde op een gedeelde derde/vierde plaats, ter wijl Nicole deze halve finales met een vijfde plaats besloot. Vooral voor Jacqueline Schouten had het toernooi een dramatisch slot. In de laatste ronde speelde zij tegen de latere winnares Mieke Heitmeier, in welke partij Jacqueline beduidend beter stond. Heit meier had bovendien het nadeel zeef wei nig bedenktijd over te hebben, waardoor zij een remiseaanbod lanceerde. Jacqueli ne Schouten sloeg dit echter resoluut af, maar zette niet sterk genoeg voort en verloor zelfs de partij. Indien zij wel met dit aanbod had ingestemd dan had niet Mieke Heitmeier maar zij in de finale gespeeld. Niettemin heeft Kennemerland toch een vertegenwoordigster in de per soon van Ciska Butter, die dankzij haar vierde plaats van vorig jaar gerechtigd is mee te doen. Eindstand halve finale groep: 1. Heit meier en Van Setten 6-9, 3. Jacq. Schouten en Van der Sande 6-7, 5. Nic. Schouten 6-6. Ook secretaris Boogaard ziet het dit keer positief in: „We staan er beter voor dan ooit. In de eerst klasse van de HVB wordt wel veel karaktervoetbal gespeeld terwijl Waterloo wat technischer voet balt maar toch houden we het hoofd goed boven water. Over de uitwedstrijd tegen De Brug wilde Duyn wel kwijt dat hij zijn ploeg met een behoudend concept de wei in zal sturen: „We spelen iets defensiever dan normaal. De Brug heeft alleen nog een redelijke kans op het kampioenschap als het wint en daarom zijn wij met een gelijkspel niet ontevreden”. Zo werd pas tijdens een rallycursus in Zweden bekend dat de grootste kandidaat voor de titel, Jan van der Marei (kampioen in ’78 en ’79), voor het Opel-dealerteam gaat rijden omdat het merk waarmee hij reed de sportaktiviteiten stopzette. Een min of meer verrassende overstap omdat Van der Marei enkele jaren geleden suces- sen boekte als privé-rijder met zijn huidi ge merk maar geen enkele medewerking voor de rest van het seizoen is uitgescha keld, hebben we nog geen grote blessure- problemen gehad. Dat is maar goed ook want we hebben slechts een paar spelers die over genoeg kwaliteiten beschikken om de plaats van geblesseerden in te nemen. HAARLEM. Vrijdag 14 maart start in het Belgisch Dinant het Circuit des Ardennes wat als eerste evenement mee telt voor het Nederlands Internationaal rallykampioenschap. Dan zal ook bekend worden of de rijders inderdaad de moge lijkheden en het materiaal hebben een goed jaar voor de rallysport te verwezen lijken. De in Santpoort wonende Paul Egner (38) wordt de nieuwe trainer van Bloe mendaal. Zelf is hij in het voetbal actief geweest als keeper van Stormvogels en Telstar. „Ik had echter de pech bij Telstar dat Heinz Stuy voor mij te goed was”, bekent hij ruiterlijk. Door vermeende slij tage moest Egner voortijdig een punt ach ter zijn keepersloopbaan zetten en is zich toen als trainer gaan bekwamen. Na eer der de amateurs van Haarlem (zeven jaar) en Onze Gezellen (vier jaar) onder zijn hoede te hebben gehad, gaat hij nu naar Bloemendaal. „De band met deze vereni ging was al groot, want ik ben zelf lid van de honkbal geweest, m’n vrouw van het softbal en ik heb een zoon die bij de junioren voetbal speelt”, laat Egner we ten. „Zelf heb ik niet gesolliciteerd, maar ze hebben me van Bloemendaal gevraagd. Aanvallend voetbal hoort bovendien gewoon bij Peters. Niet voor niets zegt hij: „Ik ben een pure individualist. Ik ben altijd pitcher geweeest. Dan ben je ook op jezelf aangewezen. Ik hou ook het meest van individuele sporten. Bok sen, tafeltennis. Daarin moet je ook aanvallen. Als je verdedigt verlies je.” AFC weet wat de club te wachten staat. Er is van beide kanten veel vertrouwen en ik hoop uiteraard verbetering in de ploeg te kunnen brengen.” Paul Egner volgt de Zandvoorter Laslo Nanai op bij Bloemen daal. Oefenmeester Hans Hoekstra blikte en thousiast terug op de door Odin met 3-1 gewonnen pot volleybal tegen het Alk- maarse Katapult. Een overwinning die Odin wel weer kon gebruiken. Immers, door de respectievelijke verliespartijen te gen Armixtos, Schorpioen, Edam (voor de beker) en Madjoe, dreigde de ploeg van Hoekstra warempel nog in degradatiege- vaar verzeild te raken. Voorlopig is dat. gevaar nu afgewend. Met bovendien de duels tegen de regelrechte degradatiekan didaten HVS, Spaarne ’75, Zaan ’69 2 en VCA nog voor de boeg lijkt Heemskerk ook volgend jaar verzekerd van volleybal op derde divisieniveau. Hoekstra: „Met het spel waarmee we Katapult hebben verslagen moet het ook tegen de vier res terende tegenstanders lukken”. In de eerste set gaf Odin een 7-5 voor sprong uit handen. De diagnonaal gerich te buitenaanval bezorgde Katapult toen een batig saldo van 7-10. Maar de winst ging alsnog naar Odin (15-12), dat goed profiteerde van de zwakke eerste pass van. Katapult. Daardoor misten de Alkmaar- ders toch teveel scherpte en snelheid in de voorste lijn. Hans Hoekstra achtte niet alleen zijn aanvallers schuldig aan dat setverlies: „De set-up’s lagen niet zoals het moet. Het ging over ’t geheel genomen toch niet zo lekker met de spelverdelers”. Met 16- 14 en 15-11 speelde Odin zich echter als nog naar de broodnodige 3-1 winst. om daarna een merkencompetitie voor rallyauto’s op te zetten met een relatief goedkoop type en tevens jong talent te begeleiden. Ook de door de importeurs gesteunde Dirk van der Pol en navigator Don van der Vaart zullen met een Fiat 131 Racing in de slag gaan terwijl het Deense echtpaar Sorensen, woonachtig in Zeven bergen, met een Renault 5 Alpine mee- rijdt. 3-ladig ƒ400; ipl. m amaha i.b.mo- gebr O. Tel. voor 023- /OOR ',5x9J l-pers I. 023 of steun kreeg van de importeur c.q. dea- lerorganisatie, waardoor hij toen weg ging. Hij start dit seizoen met een Kadett GTE. (Van onze volleybalmedewerker) HEEMSKERK. „Als Odin iedere week de inzet kan demonstreren, zoals vanavond tegen Katapult, dan krijg ik weer plezier in het volleybal. Eindelijk heb ik weer eens gezien dat er ballen van de vloer werden gedoken; er ontstonden lange, spectaculaire ralley’s. Tja, dat er dan ook nog domme dingen gebeuren, dat is begrijpelijk. Dat calculeer ik gewoon in”. ƒ10 intiëi 4 220 i, 1l >lder f (Van een medewerker) IJMOND. Aanstaande zondag kan Waterloo in de eerste klasse van de HVB een grote stap in de richting van het kampioenschap zetten. De ploeg van trainer Ton Duin moet dan trachten De Brug, op papier de grootste concurrent, te verslaan. Bij winst of een gelijkspel kan er voor Waterloo weinig meer fout gaan, maar de vereniging heeft in eerdere seizoenen al eens promotiekansen aan zich voorbij zien gaan zodat er met de nodige voorzichtigheid een voorspelling wordt gedaan. 3EWA- Sparta 250 Bone- Als Waterloo dan ook mocht promove ren en volgend jaar in de vierde klasse van de KNVB gaat spelen verwacht ik dat we het op dat hogere niveau best zullen redden. Kampioen wordt Waterloo dan natuurlijk niet, maar op grond van het dit seizoen vertoonde spel lijkt het me dat de ploeg volgend jaar een leuk partijtje kan meeblazen. Zover is het echter nog niet; we moeten eerst kampioen worden. Ik heb er wel vertrouwen in. Waterloo is er klaar voor”, aldus de heer Boogaard. Eersteklasser WW’72 (heren) oefende tegen tweededivisionist Phoenix en ver loor daarvan met 3-0. De opslag van de Beverwijkse ploeg bleek, zoals reeds zo vaak in dit seizoen, een belangrijk wa pen, want WW miste het vermogen en de routine om de pass bij de spelverdelers te brengen. Resultaat: 15-4, 15-6 en 15-7. ster, 2 p. me- larlern, 123, 12950 DRDIJ- Swa- lerlaan Tel. Een ander groots meerjarenplan komt van de topequipe André Jetten en Jan Meester (die overigens in dezelfde merken reed als Van der Marei) die dit jaar zelf een aantal rally’s rijden voor Mitsubishi Tel alll r italen -a. J attstr IJmui I5609 >r 101 len z< 12507 Vrijwel iedereen is daar voor zestig pro cent aanvallend ingesteld. Misschien verdedigt EDO wel eens te weinig en zijn we daardoor vaak net dat kleine beetje tekortgekomen. Maar in het amateur voetbal mag dat. Bovendien is het leuker voor het publiek.” Toch komt er na deze voetbaljaargang een einde aan het „huwelijk” tussen Pe ters en EDO. Na zeven probleemloze en succesvolle jaren. „Ik heb”, stelt Peters vast, „getracht het de jongens in een kleine drie kwartier duidelijk te maken. Dat viel niet mee. Er zijn geen proble men en het eerste elftal draait goed. Je zou het zo kunnen stellen: voor de eerste keer heb ik dit seizoen grote twijfels. En mijn vader zei altijd: de dag dat je twij felt is de dag dat je verliest. Dit seizoen heb ik voor het eerst iets gevoeld van verzadiging. En dat is gevaarlijk. Je gaat lichtzinnig over bepaalde dingen den ken, de concentratie en motivatie wor den minder en er is een kans op verslap ping. Als een speler dan naar je toe komt met een probleem, heb je de neiging om te zeggen: bekijk het maar.” Dobi Peters gaat bepaald niet bij EDO weg en naar het Amsterdamse AFC toe met een nare smaak in de mond. De verhoudingen tussen club en trainer wa ren en zijn uitstekend. Peters, in het dagelijks leven leraar lichamelijke op voeding aan de ds. W. J. van Eldenschool in Haarlem, is dan ook vol lof over de gang van zaken bij de hoofdklasser. „Een amateurtrainer met een professio nele en zakelijke inslag kan zich geen betere club wensen dan EDO”, steekt hij de loftrompet. „Bij EDO zitten mensen, die over voetbal kunnen praten. Ze we ten waarmee ze bezig zijn. De samen spraak tussen het bestuur en mij is altijd perfect geweest. Dat kun je niet in een paar woorden zeggen. Daar heb je een boek voor nodig.” De overstap van Dobi Peters van EDO naar AFC mag dan voor de buitenwacht vrij plotseling zijn gekomen; het bestuur wist al geruime tijd waar het aan toe was Kort na het begin van deze competi- Citaat: „Naar verluidt kent de Hillegomse Tennis Club een drietal verwekkers. Sportieve ambtenaren ten raadhuize, die het zat waren hun balletje buiten de gemeentegrenzen te moeten slaan. De koppen bij elkaar gestoken werd besloten een tennisclub op te richten. tie seinde Peters voorzitter Nico Laan al in met de woorden: je moet er ernstig rekening mee houden, dat dit wel eens mijn laatste seizoen kon gaan worden. „Ik heb”, zegt Peters, „wel met EDO gesproken over verlenging van het con tract. Maar op dat moment was ik ook bezig met andere clubs. Bij EDO wist men dat. Daar ben ik zeer open over geweest. Ik heb echter bij EDO nooit de deur dichtgegooid. Ik heb ze nooit het idee gegeven, dat ze mij wel konden vergeten. Voor mij bleven echter de twij fels. Op een gegeven moment heb ik de knoop doorgehakt. En ik heb nergens spijt van. Er zijn geen twijfels meer. Bij AFC zat ik direkt op de goede golflengte. Ze krijgen mij met geen molenpaard meer terug.’ HAARLEM. De meeste trainers verdwijnen bij een club, omdat vereniging en oefenmeester op elkaar zijn uitgekeken of omdat de prestaties van het eerste elftal minder zijn geworden en het bestuur van mening is dat een ander kan zorgen voor betere resultaten. Beide argumenten zijn echter niet van toe- S 200 z.g.st., >1. 023- chelst >T 3 kast e eet tafel 21, emon ENTA velt J. P fi. Tel or uv 023 uui Al enkele malen heeft het er naar uitge zien dat Waterloo de stap naar de vierde klasse van de KNVB zou gaan maken, maar keer op keer zag het team de sprong omhoog de mist in gaan. Dit jaar echter is Waterloo dichter dan ooit bij de promotie. Trainer Ton Duyn weet ook waarom: „We spelen het hele jaar al met vrijwel dezelf de ploeg. De spelers zijn op elkaar inge speeld en dat is in voorgaande jaren nog niet voorgekomen. Bovendien hebben we van de afgelopen jaren geleerd en hebben we meer routine opgedaan. Tel daarbij op dat we het geluk een paar maal op onze hand hebben gehad en dat de ploeg als geheel stabieler is geworden. Dan is onze kans op de titel wel verklaard”. Het feit dat zijn team tot dusver nog weinig geblesseerden heeft gekend is vol gens Ton Duyn het belangrijkste aspect: „Afgezien van Fred van der Wiel, die enkele weken geleden tegen OG zijn en kelbanden scheurde en waarschijnlijk „Ik ben als pupil bij EDO gaan voet ballen en ben eigenlijk alleen maar bij de club weggeweest in de tijd dat ik RCH, Haarlem en HFC trainde. Door die band ben ik veel vaker op het EDO- terrein dan alleen bij de trainingen. Als ik het stuur niet vasthoudt, gaat m’n auto er toch naar toe. Als ik van school weg ga, rij ik vaak even naar De Planeet, waar Lloyd Headley werkt, of naar één van de andere spelers. Dat zal bij AFC waarschijnlijk wel wat anders worden. Er zal, ook al door de afstand, vaak telefonisch contact met de spelers zijn. Ik ga bij AFC overigens één keer minder in de week trainen, omdat de selecties gecombineerd zijn. De avond die ik daardoor overhou, kan ik gaan benutten voor andere dingen.” Twee jaar geleden heeft het zeer wei nig gescheeld of Peters was bij Telstar aan een carrière in het betaalde voetbal begonnen. Door de overgang naar AFC is de ambitie om ooit nog eens op de bank bij een betaalde club te zitten be slist niet verdwenen. „Nee, die ambitie heb ik nog steeds. Betaald voetbal lijkt me bovendien ge makkelijker dan amateurvoetbal. Je kunt altijd op de spelers rekenen. Dat zijn ze nu eenmaal door hun contract verplicht. Ik zal een voorbeeld geven. Als bij EDO doelman Berend Tent op KAST i „Ide- - Heer- arlem, 023- i BEO atisch, latras hoog, rdag 8 - Be- arveen Aldus de eerste regels van de jubileumuitgave van het clubblad van de jarige Hillegomse Tennis Club. Nu, vijfentwintig jaar later, is de HTC met meer dan 1550 leden een van de grootste tennisverenigingen van Nederland In het feestnummer van het clubblad die pen vijf van de negen voorzitters die HTC in de loop van de jaren sleet, de historie van de club uit. Saillante passa ges over het prille verenigingsleven, de fusie tussen de RK „Ready” en het Prot.- Christelijke en neutrale HTC passeren de revue. Ook de verhuizing van de te klein geworden accommodatie aan de Prinses Marijkestraat naar het sport park „De Zanderij” en verder alle min of meer belangrijke zaken die het gezicht van het verenigingsleven door de seizoe nen heen hebben bepaald, komen bij de Alhoewel Ko Faas uit Boesingheliede met de experimentele BMW 320 ook in Dinant aanwezig zal zijn, wil hij toch samen met navigator André Schoonen- wolf zoveel mogelijk grote buitenlandse evenementen gaan rijden die voor het Europees of wereldkampioenschap tellen. (VAn onze volleybalmedewerker) ALKMAAR. Als voorbereiding op de eindronde van de strijd om de nationale districtskampioenschappen volleybal heeft het damesjuniorenteam van dis trict Noord-Holland Midden een oefen partij gespeeld tegen tweededivisionist Katapult. De volgelingen van oefenmees ter Piet de Saegher incasseerden in dit treffen een 3-1 nederlaag. H TOI- 220 -V, uys de erden- IGEN i. ka -«■ slpk. tuin iw m I p.m pers Odin hanteerde dat recept ook in hét begin van het tweede hoofdstuk. Op de service van Jos Rozing liep Odin weg naar 6-0. Het werd zelfs nog 9-3, alvorens Kata pult er weer een wedstrijd van maakte. Dé veldverdediging en het blok van de bezoe kers bleken in die fase goed bestand tegen de Heemskerkse aanval. Slechts spora- disch vonden Henk Raspoort, Hans Gooij- er en Paul Oorthuisen nog gaten in de defensie van Katapult, dat terecht met 13- 15 won. b g licht /DIEP- asdro- tegen i. Tel. uur. IOUW- gevel- ie. Ek- im. de APPE- snders 7,50: lingen irtelen Gebr. 8. 023- iets van verzadiging” viering van het jubileum weer naar voren. Bij het bereiken van deze mijlpaal signaleert de huidige voorzitter van HTC, Rolf van der Mark, dan ook dat de oprichters van weleer niet veel meer zullen terugvinden van de club die zij destijds gesticht hebben. De Hillegomse Tennis Club heeft nu een tennispark met negentien banen, een clubhuis, een tennishal en nog handenvol wensen voor de toekomst. Zaterdag 8 maart is er gelegenheid voor genodigden en oud-leden HTC met deze kwart eeuw van onstuimige groei en sportief succes te feliciteren. De re ceptie wordt gehouden in het clubhuis aan de Stationsweg en duurt van 15.00 tot 17.00 uur. ■Cr DOBI PETERS: ..Ambitie voor het betaalde voetbal is er nog altijd een gegeven moment verdrongen wordt door Visser, dan kan Tent zeggen: be kijk het maar. Als trainer kun je dan reageren met: sodemieter maar op en kom nooit meer terug. Bij een betaalde club ligt dat anders. Als trainer van een amateurclub ben je vaak bezig met pe dagogie en omgaan met mensen is het moeilijkste wat er bestaat. Ook sportief gezien heb ik de ambitie om ooit in het betaalde voetbal terecht te komen. Fi nancieel ligt het anders. Ik heb een goe de baan en dat is een brok zekerheid. Ik ben dan ook niet bang om te verliezen. Dat komt ook naar voren in het type voetbal dat ik met EDO speel. Wim de Jong is eigenlijk altijd onze enige echte verdediger geweest. Alle anderen willen graag aanvallen. Net zo als bij Ajax. fau- 023-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25