Winkels achter raadhuis ABVA-Jubilarissen gehuldigd behr. EDO-RVC politienieuws J petn interieur College blijft pannekoekschip afwijzen r Veel vrijkomende terreinen voor bebouwing en herinrichting Onderhandse aanbesteding Pr. Bernardschool goed ontwerp,deskundig advies interbouw Commissie voor kunstaankopen Verhoging huur strandexploitaties COMMISSIE VERGADERINGEN fe IJMOND VRIJDAG 7 19 80 MAART s Parkeren i ’het mooi’ van de 80er jaren Dat is het funktionele mooi. Behr vertaalt dat in een geavanceerde interieurlijn: Behr4004. Een stukje absolute vormgeving met een sterk J representatief karakter. In de uitvoering: essen/zwart, hoogglanslak, zwart of Sahara. J Eksklusief tot en met. Een verrassend J rustpunt voor uw dwalende woonblikken. J Uit dat oogpunt alleen al is een bezoek aan Petri zeer de moeite waard. Tot ziens. Santpoorterstraat 41 Haarlem (Kleverpark) Tel. 023-263463 Noordersportpark Zal EDO lijstaanvoerder RVC bedwingen? Overtuig U zelf bij dit topduel! I Zijlweg 36-38 - 2013 DJ Haarlem - Tel. 023-3163 99 voor komplete verbouwingen KOM Markt Bebouwing Oud I pr. WkUB BETER WH? DRUKWERK BESTELLEN? WHR GEBOORTE? WMS VERLOVING? XiHH HUWELIJK? VAN RIXEL zo’n dkukk®1, Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden (ADVERTENTIES) Uw partypartner bij uitstek Gen. Cronjéstraat 31 - Tel 253630 - HAARLEM L l passen dan niet meer in de opzet en moeten worden gesloopt. Dat zijn onder meer de huisjes rechts op de foto. t (ADVERTENTIES) I i t i Na afloop van de huishoudelijke leden vergadering huldigde de ABVA afdeling Velsen-IJmuiden donderdagavond 14 van de 26 leden die aanwezig waren n.a.v. het feit dat zij 25 respectievelijk 50 jaar lid waren van hun bij het NVV aangesloten bond. H. Beunk, districtsbestuurdersprak de jubilarissen toe. Hij begon zijn toespraak niet zoals gebruikelijk met een terugblik mingsplan „Waterakkers-Commandeurs” (circa 1000 tot 1200 woningen). Bij een eventuele bebouwing van het Noorder- veld (circa 3500 woningen) dient ook reke ning te worden gehouden met winkels in het noordelijk gedeelte van de gemeente. eenheid, samen zijn wij sterk en het voor beeld is hier vanavond aanwezig. 14 Le den die 25 jaar en 50 jaar lid zijn t.w. de heer G. Wisman 50 jaar en mw. J. Stapper en de volgende heren 25 jaar. J. C. Aland, G. v. Andel, K. Boven, G. Kistemaker, D. Molenaar, H. v.d. Noll, A. Renkema, S F. N. Roozendaal, J. Vos, C. Wortman, P. M v.d. Putten en C. P. Rijkers. De mogelijkheid blijkt aanwezig om in het centrum 950 parkeerplaatsen te creë ren. Uitbreiding tot 1150 plaatsen is zelfs mogelijk. Daarmee acht men voldoende parkeerruimte ook in de toekomst te ver zekeren. Gedacht wordt aan het plaatsen van bomen in en tussen de parkeerplaatsen, zodat het kale karakter van de winkelstra ten wat verloren gaat. Verder wordt ook overwogen het Burg. Nielenplein meer en weer te betrekken in het totale winkelgebeuren. Dit kan en zal volgens de nota geschieden bij het reali seren van de nieuwe nog te bouwen win kels achter het raadhuis. Ten behoeve van de realisering van die winkels met de erboven gelegen 57 woningen zullen acht bejaardenwoningen, in beheer bij de St. Agnes-stichting, moeten verdwijnen en daarvoor meot dan elders in de gemeente compensatie worden gevonden. Omtrent de overige (veertien) bejaar denwoningen aan het St. Angnes-plant- soen zal worden bekeken of deze kunnen worden ingepast in de nieuwe opzet. Dat geldt ook voor de Mariaschool en Donkey Shot. Een andere mogelijkheid is het tota le terrein te reserveren voor latere ontwik kelingen. Daarover zal advies worden gevraagd aan het Opbouworgaan en de Culturele Raad van Noord-Holland, terwijl aan het sociografisch bureau Beverwijk-Heems- kerk opdracht worden gegeven voor een onderzoek. BEVERWIJK. De Prins Bernardschool voor openbaar buitengewoon onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden is zeer dringend aan ver vanging toe. Toestemming voor nieuw bouw is mondeling al verleend en de schriftelijke bevestiging wordt binnnen- kort verwacht. B. en W. hebben de raad voorgesteld de nieuwbouw onderhands aan te besteden, omdat het gaat om een min of meer speci alistisch bouwwerk. Van een openbare aanbesteding wordt in financieel opzicht geen gunstiger resultaat verwacht. Het college acht de objectiviteit gediend met het uitnodigen van meer aannemers, be kend met dit soort werken. BEVERWIJK. B. en W. hebben de raad een voorstel gedaan inzake de sa menstelling van een gemeentelijke com missie kunstaankopen. Het college wil het aantal leden zeer beperkt houden, want het bedrag dat op de gemeentebe groting voor dit doel is uitgetrokken is ook maar zeer bescheiden. Verslaving. Op maandag 17 maart houdt de Beverwijkse raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid een extra openbare vergadering in het Stadskantoor. Het enige agendapunt is een bespreking van het onderwerp versla- vingsziekten (alcohol en drugs). De heren H. Hesselings, directeur van het Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs en H. A. Poeze, voorzitter van het Circuit Ernstig Verslaafden, zullen de vergadering infor meren over de werkzaamheden van hun instelling. t a.s. zondag 14.30 uur Diefstal. Donderdagmorgen is een blau we BMW-personenauto met het kenteken FS-38-GZ gestolen, die geparkeerd stond langs de Alkmaarseweg in Beverwijk. Een 54-jarige mevrouw uit Wijk aan Zee deed aangifte van diefstal van haar hand tas met 160,- en vijftien betaalcheques, alsmede haar betaalpas. De tas werd haar ontstolen in de Vomar-winkel. Onder invloed. Een dertigjarige man uit Heemskerk reed donderdagavond rond half twaalf geheel op de linkerzijde van de rijbaan door de Jan van Polanenstraat. Daar schoot zijn auto op een geparkeerde wagen van een 22-jarige Heemskerker. Via blaasproef en bloedproef constateer de de politie drankgebruik. Beide auto’s werden zwaar beschadigd. WIJK AAN ZEE. In overleg tussen gemeente en huurders wordt de huursom van de strandexploitaties jaarlijks her zien. Aan de gemeenteraad is voorgesteld de huurprijzen voor 1980 te verhogen met 3.5 percent. Een terrein in de omgeving van het nieuwe raadhuis aan de Bachstraat zal in de toekomst kunnen gaan fungeren als evenementenplein. Invulling van het gebied tussen Kerk- laan, A. Verherentstraat, Maerelaan en St. Agnesplantsoen zal pas gebeuren nadat een oplossing is gevongen voor de huis vesting van ds kunstenaars (thans Maria school) en het jongerencentrum „Donkey Shot”. Tot 1985 mag in de „non-food” sector een uitbreiding plaatsvinden van 3910 vierkante meter bedrijfsoppervlak, ter wijl er daarna tot 1990 nog een uitbreiding kan komen van 650 vierkante meter be drijfsoppervlak in de „food”- en 1550 vier- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In een nota hebben B. en W. de uitgangspunten vastgelegd voor het nieuw te ontwikkelen bestem mingsplan „Heemskerkcentrum” (kom- plan). De voornaamste on* lusies zijn, dat Heemskerk een goed geoutilleerd en- trum bezit, waarin een warenhuis als „trekker” zal dienen te fungeren. Bebouwing van het gebied achter Ra- bo-bank en raadhuis met 2600 vierkante meter winkeloppverlakte en 57 woningen ontmoet geen bezwaar, mits een goede oplossing wordt gevonden voor acht be jaardenwoningen die daar nu staan en mits de bouw van een warenhuis (thans wordt gedacht aan Vendet) op de plaats van het gebouw van gemeentewerken aan de G. van Assendelftstraat geen be zwaar zal ontmoeten en definitief tot de bouw zal worden besloten. In de nota wordt in z’n algemeenheid gesteld, dat het huidige centrum van de gemeente Heemskerk voornamelijk gelo kaliseerd is in de zogenoemde kom, name lijk Deutszstraat, Van Coevenhoven- straat, Kerkweg en het Burgemeester Nie lenplein. Een tweede cirkel wordt ge vormd door Ruysdaelstraat, Jan van Sco- relstraat, Mrt. van Heemskerckstrat en weer de Kerkweg. Een soort achtbaan dus, die de levendigheid van het centrum vergroot en nog moet vergroten, nu er van de oude dorpskern door sanering en nieuwbouw nagenoeg niets meer over is. Die achtbaan heeft in het centrum nog enkele uitlopers, namelijk Gerrit van As sendelftstraat en de Maerelaan, terwijl kleinere centra zijn gelegen aan het Euro- paplein, de Bachstraat en de Beethoven- straat/Maerelaan. Het is niet de bedoeling geweest het centrum in de kom op te voeren tot één van grote regionale betekenis. Die taak acht men toebedeeld aan Beverwijk en dan vooral de Breestraat. Wel wordt het noodzakelijk geacht een eigen goed geoutilleerd nevencentrum met een eigen gezicht in Heemskerk te realiseren, waarin een warenhuis als „trekker” zal kunnen fungeren. In verband met de nog te verwachten uitbreiding van de gemeente in de komen de tien jaren, wordt nog gedacht aan een klein centrum in het nieuwe bestem- De vrijdagmiddagmarkt in de Maerlaan trekt zeer veel publiek. In de nota is spra ke van een eventuele verplaatsing van de markt richting Burg. Nielenplein en Deutzstraat, waardoor de centrumwin- kels er nauwer bij betrokken worden. Als andere denkbare plaatsen worden ge noemd de omgeving van het nieuwe raad huis en het gebied A. Verherenstraat/Mae- relaan/Kerklaan BEVERWIJK. De heer W. Woltens uit Uitgeest heeft zich opnieuw tot de gemeenteraad gewend met het verzoek hem een ligplaats voor zijn pannekoek schip aan de Handelskade toe te wijzen. Zijn verzoek is behandeld in de com missie voor algemene zaken, die van me ning is, dat het pannekoekschip een ver levendiging van het gebied betekent. B. en W. blijven evenwel het verzoek afwij zen en de beslissing is nu aan de gemeen teraad. B. en W. vinden, dat de haven een inte grerend onderdeel uitmaakt van het indu striegebied De Pijp. Daarom zouden ten aanzien van een permanente bedrijfsves tiging dezelfde uitgangspunten in acht moeten worden genomen als voor bedrij ven te land. Ingevolge de voor dit gebied geldende bestemmingsvoorschriften zijn op het land geen cafés of restaurants toegestaan. Slechts voor bedrijfskantines wordt medewerking verleend. B. en W. wijzen er verder op, dat het ingevolge de havenverordening verboden is, in de wateren een vaartuig te hebben, dat wordt gebruikt voor het uitoefenen voor enig bedrijf dan vervoer. Maar van dat verbod kan ontheffing worden ver leend. Het college merkt daarbij op, dat het beleid er steeds op gericht is geweest geen vaste ligplaatsen te laten innemen door schepen die als „wezensvreemde ele menten” kunnen worden beschouwd. Een minderheid van het college - twee leden - is evenwel met de commissie van algemene zaken van oordeel, dat de ge vraagde toestemming wel moet worden verleend. Als de gemeenteraad besluit de toestem ming te verlenen willen B. en W. een liggeld vragen van 12.000,- per jaar. Dat tarief is gerelateerd aan de grondkosten van gebouwde eigendommen. Het schip is vijftig meter lang en acht meter breed en het neemt dus ongeveer vierhonderd vierkante meter wateropper vlakte in beslag. Het omvat twee eetzalen met respectievelijk zestien en vijftien ta fels. Er is vijf man personeel aan boord. Op topdagen verwachten B. en W. dat publiek en personeel zeker vijfentwintig parkeerplaatsen op de Handelskade in beslag zullen nemen. In het centrum is thans ruimte aanwezig voor het bouwen van circa 68.770 vierkan te meter, als volgt te verdelen: gebied gebouw gemeentewerken 3000 m2; achter Rabo-bank/raadhuis 17.300; terrein oude ziekenhuis (incl. nieuwe raadhuis) 36.090; achter apotheek/coöperatie 600; aan Mrt. van Heemskerckstraat zuidzijde 1030; noordzijde 2500; naast en achter De Jans- heeren/bibliotheek 1060; tegenover Albert Heijn 1290; aan Maerelaan 1280; aan G. van Assendelftstraat 1720 en naast post kantoor 300. Die terreinen kunnen niet geheel vol worden gebouwd. Afgezien van het win kelgebeuren wordt rekening gehouden met woningbouw, kantoorruimte, par keerplaatsen, openbaar groen en het voor geschreven maximum bebouwingsper- centage per gebied. De te bebouwen op pervlakte zal circa 20.000 vierkante meter bedragen. Met de bouw van het nieuwe raadhuis (met parkeerruimte en groen), het waren- huis op de plaats van het gebouw van gemeentewerken en de winkels/woningen achter het oude raadhuis, zou al 18.200 vierkante meter verbruikt zijn en dan valt er dus nog 50.570 m2 te verdelen. Daarbij wordt gedacht aan een bibliotheek, a‘l of niet in combinatie met een cultureel cen trum; aan een muziekcentrum (al of niet in combinatie met cultureel centrum/bi- bliotheek; aan een politiebureau; aan kan toor- en praktijkruimten; aan hotelaccom modatie; aan winkels, al of niet in combi natie met woningen en aan woningen, al of niet in combinbatie met winkels, kan toor- en/of praktijkruimten. w op de situatie van de vroegere jaren maar met hetgeen er deze week op 4 maart had plaatsgevonden. Spreker roemde het massale verzet van de leden FNV tegen de loonmaatregel de wet op de arbeids voorwaarde. „De meerderheid in de Tweede Kamer is akkoord gegaan. Daar mee heb je deze slag wel verloren maar nog niet de oorlog. Wat wij nodig hebben in deze strijd is Van het oude centrum van Heemskerk resteert nog weinig. Oude herkennings punten zijn nog de hervormde kerk, het raadhuis, de Laurentiuskerk, twee oude tuinderswoningen Poelenburglaan 9 (wordt verbouwd) en 10 (is verbouwd), de winkel-woning Mrt. van Heemskerck straat 6, de winkel-woning G. van Assen delftstraat 15, de woning Maerelaan 14 met stolpboerderij, de woningen Mrt. van Heemskerckstraat 4 en 29 (wordt ver bouwd) en de woning Gerrit van Assen delftstraat 11. Dit is volgens de nota geen opsomming van te handhaven of te slopen gebouwen. Per gebouw apart zal volgens B. en W. dienen te worden bezien of handhaving of sloop wenselijk is. Avond-mavo. De beheerscommissie van de gemeentelijke avond-mavo verga dert dinsdagavond 18 maart in het Stads kantoor. Op de agenda staat naast enkele huishoudelijke punten de cursus „Waar let ik op”. Milieu. In Heemskerk vergadert de commissie milieuzaken op donderdag 13 maart van half acht af in het raadhuis. Besproken wordt onder meer het provin ciaal plan verwijdering afvalstoffen. Bestemmingsplannen. Eveneens in het Heemskerkse gemeentehuis vergadert de commissie bestemmingsplannen, volks huisvesting en grondbedrijven maandag 10 maart van acht uur af in het openbaar. Die bespreekt onder meer de nota „Proce dure bestemmingsplan Meerestein-Hoog- dorp (2e fase), de concept-inspraakveror- dening, de nota Ontwikkelingsmogelijk heden in Noord-Kennemerland, het ont- werp-bestemmingsplan „le wijziging De Houtwegen” en een voorstel tot aanwij zing van standplaatsen voor woonwagens. Plannen voor vernieuwing van Heemskerks centrum kante meter in de „non-food” sector. De Achter het oude raadhuis komt ruimte vrij voor winkels en zevenenvijftig woningen Acht bejaardenwoningen in het St Agnesplantsoen bouw van een warenhuis voor 1985 mag tot gevolg hebben, dat de 650 vierkante meter „food” daarin al worden gebruikt. Omtrent de bestemming van de oude, thans nog gebruikte, raadhuis annex de woningen Maerlelaan 1 en 3, eveneens bij de gemeente in gebruik, zal te zijner tijd een nader advies worden uitgebracht. De commissie zal volgens het voorstel bestaan uit de wethouder voor onderwijs en culturele zaken, twee raadsleden en twee adviserende leden. Een permanent adviserende funktie zou te vervullen zijn door de Stichting Ten toonstellingen Beverwijk en incidenteel zou een vertegenwoordiger van de Kenne- mer Oudheidkamer kunnen adviseren in dien met een voorgenomen kunstaankoop plaatselijke historische belangen zijn gemoeid. De raadsleden mevrouw G. van Delft- Jansma, mevrouw C. M. Ruurda-Dekker en de heer J. W. G. Reijkers hebben zich beschikbaar gesteld voor benoeming in de commissie.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7