Water, zand, lawaai, vervuiling en baldadigheid Carillonklanken in de vishcil u Dakluik onterecht aangezien voor vluchtweg gevonden voorwerpen De KLM zoekt opnieuw de 30 beste schoolverlaters. Voorjaarsbeun Wïnl&SO vakbeurs voor etalage- en winkelinrichting De schoolverlaters van vorig jaar hebben hun weg binnen de KLM gevonden. hciven- berlchten Brochure over trimmen van t i Hartstichting „IJmuiden wat vertel je me nou?” Onroerend goed 1 Crisiscentrum onder vlag Provinciaal Ziekenhuis Muziekschool uit ruimtenood met drie nieuwe lokalen Huurdersvereniging verbolgen over rol van de vakbonden Schakelklas moet in Velsen taalverschil overbruggen Jeugd Carolinastraat krijgt speelterrein 5 ZATERDAG 8 MAART 1980 4 ESMOND Brand Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Cou rant (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De bewoners van de driehoogflat aan de Ra darstraat vrezen dat ingeval van brand hun vluchtweg via het dak luik in het gebouw niet kan wor den gebruikt omdat de sleutel van dat luik eerst moet worden opgehaald in de Waalstraat. Het merendeel van degenen die de 1 twaalf etages van de flat aan de Kruisberglaan bewonen is slecht te spreken over de vervuiling en het slechte onderhoud van de ge- 1 meenschappelijke ruimten en in de twaalfhoogflat aan de Schip laan vindt het merendeel van de bewoners dat de rond hun gesta pelde woningen aangelegde tui- nen en plantsoenen in een ernsti ge staat van vervuiling verkeren. Gevaar Specificatie F MAART MAART MAART MAART MAART Flatbewoners Zee- en Duinwijk klachten op een rijtje zetten e (ADVERTENTIES) 00 DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG MAANDAG ZONDAG UTRECHT De tentoonstelling „IJmuiden wat vertel je me nou" in het buurthuis De Brulboei aan de Kanaalstraat in IJmuiden is nog tot 11 maart te bezichtigen. Oorspronkelijk was de ten toonstelling bedoeld voor één avond, maar door het grote succes op vier maart is de tentoonstelling verlengd. De expositie geeft een beeld van oud-IJmuiden vanaf het begin van deze eeuw tot heden. Het materiaal is voor een groot deel verschaft door het ge- meente-archief van Velsen. Verder hebben diverse particulieren een bijdrage geleverd aan de tentoonstelling. Met name de heer Aland, zondagsschilder en verzamelaar van zaken die oud-IJmuiden betreffen, heeft veel fotomateriaal afgestaan. Onder meer is de enige foto te zien van „De veertig", ooit de armste wijk in oud-IJmuiden. Eveneens zijn diverse schilderijen van zijn hand te zien. Een deel van de getoonde objecten is afkomstig uit het Pieter Vermeulen museum. Het zijn werkstukken van wijlen Jacobi Smidt, beter bekend als Ome Ko, bouwer van scheepsmo dellen in een fles. Verder heeft de bibliotheek een aantal boeken en tijdschriften over het tentoonstellingsthema afgestaan. De exposi tie is te bezichtigen tot en met dinsdagavond 11 maart. Op die avond houdt Arie van der Veer een lezing over de visserij aan de hand van dia’s. De tentoonstelling is geopend van 's middags half twee tot vijf uur. Het drieluik „IJmuiden wat vertel je me nou wordt op 18 maart afgesloten met een lezing over oud- IJmuiden door Jan van Baarsel. geestelijk vader van de gelijknamige rubriek in de IJ- muider Courant. 90 85 00 70 00 80 ;n is stvo- 3 80 is .rator idvo- inaal- lisse- Dat blijkt uit een enquête die door een werkgroep is ingesteld en waarvan verte genwoordigers uit de drie genoemde flats deel uitmaakten. Hun bevindingen heb ben zij gebundeld en op papier gezet. Het college van B. en W„ de afdelingsbesturen en de fracties van de politieke partijen hebben er een exemplaar van gekregen. In een begeleidend schrijven verzoeken de samenstellers aandacht voor de aange dragen problematiek en zo spoedig moge lijke oplossing ten gunste van de ontevre den bewoners. openingstijden: zo 9 maart 10-18 uur overige dagen 9-18 uur drempels ter verbetering van de toegan kelijkheid met invaliden- en kinderwagen. Ingeval van brand of andere calamitei ten willen de bewoners van de flats aan de Schiplaan weten waar ze moeten lopen. Speciaal aan de kant van de woonkamers bestaat behoefte aan duidelijke marke ring van vluchtwegen. te kunnen bereiken, is zodanig geconstru eerd dat met behulp van een plank een aantal treden moet worden „genomen” om fiets of brommer in die berging te stoppen of er uit te halen. Met name ’s nachts wordt dat als een levensgevaar lijk escapade ervaren. Vandaar de roep om licht in de duisternis. Nabij de flat aan de Schiplaan bevindt zich een trap die bedoeld is voetgangers de Heerenduinweg te laten oversteken. Zonder af te stappen wordt daar voor wielrijders, bromfietsers en motorrijders gebruik van gemaakt. De bewoners ver zoeken de plaatsing van een wandelhek om dat gevaar voor spelende kinderen te bezweren. Elke dag bij meer dan 75.000 gezinnen op tafel De beste informatiebron over huizen, hypotheken enz. isuw lijfblad. VELSEN. De Huurdersvereniging Velsen is zeer verbolgen over de rol van de vakbond (FNV) in de huurcommissie. Huurders ondervinden, aldus de huur* dersvereniging, meer tegenwerking, ter* wijl verwacht mag worden dat vak bondsbestuurders een andere kijk op de materie hebben dan bijvoorbeeld repre sentanten van makelaars en huiseige naren. Een gunstig effect van de huursverho- gingsaktie is volgens de huurdersvereni ging een ongekende aktiviteit van de huis baas bij mensen die de huurverhoging geweigerd hebben. Verder is gebleken dat een huurder schriftelijke bewijzen moet hebben van ingediende klachten bij de huisbaas. Telefonisch contact is onvol doende bewijs. De Huurdersvereniging is derhalve gaan werken met klachtenfor mulieren. De kwestie rondom het achterstallig on derhoud komt maandag tijdens de leden vergadering van de Huurdersvereniging in De Brulboei uitgebreid aan de orde. ver- ings- An- i, ge- uit- mr. :hrijft >egrip >nder- dsbe- onder g van om- euwd jd en com- i-Hol- rovin- >r zijn en in J. de VELSEN. Zaterdagmiddag tussen vier en vijf uur bespeelt gemeentebeiaar- dier Hein de Ligt het carillon op het Plein 1945. Zoals te doen gebruikelijk. De vol gende composities worden gespeeld: 1. Preludium nr. 3 (M. van den Gheijn); 2a. Zeg kwezelke, b. ’t Zonnetje schijnt zo heerlijk schoon (Nederlandse volkslied jes); 3. Inleiding thema met variaties en fuga (H. de Ligt); 4 Improvisatie (H. de Ligt); 5. Sonatine in C (J. Pleijel), delen: a. allegro ma non troppo, b. adagio, c. rondo; 6. Variaties over: Daar was een sneeuwwit vogeltje (K. van Eersel); 7a. Home on the range, b. British grenadiers (Engelse lied jes); 8a. Pizzicati (L. Delibes), b. Douce rêverie (P. Tsjaikowsky); 9. Tocca^i (A. de Klerk). laar ge ;ker dvo Bol ge- Haar- spro- (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 3.695 kg tong; 26 kisten tarbot en griet; 875 kisten kabeljauw; 2 kisten schelvis; 394 kisten wijting; 633 kisten schol; 95 kisten schar en 15 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 20.67-19.20; grote tong 13.12-13.06; groot- middel tong 14.70-14.34; kleinmiddel tong 16.07-15.77; tong één 15.94-15.72; tong twee 15.79-15.04. Per 40 kg: tarbot 624-381; griet 398-344; kabeljauw één 180-106; kabeljauw twee 144-106; kabeljauw drie 110-80; kabeljauw vier 100-76; kabeljauw vijf 84-58; schelvis drie en vier 184; schol één 64-56; schol twee 79-69; schol drie 86-67; schol vier 92- 57; wijting drie 80-40; schar 82-46; tong schar 229. De besommingen waren: KW 77 6.900,- KW 167 11.600,-; KW 185 1.950,-; UK 228 UK 208 ƒ32.000,-; UK 233 UK 234 3.760,-; UK 235 2.380,-; IJM 207 8.900,-; IJM 18 2.200,-; verder één Engels vaar tuig de: GY 243 5.600,-; en vijf Texelaars met totaal 120.000,- aan besomming. ma 10 t/m do 13 maart/ beatrixgebouw wil beurs voor relatiegeschenken, Ambieer je ook een toekomst bij onze dienst Administratie? En ben je nu bezig met je diploma MAVO. HAVO (handel) ofMEAO (BE)? Schrijf dan een briefje wie je bent en welk diploma je straks bezit aan KLM. SPL/GO. Postbus 7700,1117 ZL Schiphol. Wij nemen dan kqntakt met je op zo 9 t/m do 13 maart/beatrixgebouw gebruiksgoederen zo 9 t/m 13 maart/irenehal Aan de Kruisberglaan lijken de woon ruimten in aanmerking te komen voor betere ventilatie in keukens en slaapka mers terwijl verondersteld wordt dat het aanbrengen van isolatiemateriaal onder de houten panelen onder de raampartijen, de warmte beter binnen de deur kan wor den gehouden. In beide hoogbouwflats wordt gepleit voor verlaging van deur- VELSEN. Bij het ministerie van On derwijs wordt binnenkort een aanvraag ingediend voor instelling van een inter nationale schakelklas ten behoeve van buitenlandse kinderen in de gemeente Velsen. B. en W. streven naar start van deze nieuwe onderwijsvoorziening met ingang van 1 augustus. De schakelklas zal ten dienste staan van zowel het openbaar als het bijzonder on derwijs in de gemeente. Samenwerking tussen beide onderwijsrichtingen wordt in dat licht als voorwaarde genoemd bij voorbereiding en instandhouding. Aan het gemeentelijk initiatief ligt een notitie van de Velsense Brugklas Coördinatie commissie ten grondslag. Problemen ver band houdend met het taalverschil wor den naar verwacht uit de weg geruimd door plaatsing van „anderstaligen” in de nieuwe klas. VELSEN. Voor de gemeentelijke Muziekschool aan de P. J. Troelstraweg in Umuiden-Oost staat een uitbreidings plan op stapel. B. en W. overwegen toe voeging van drie leslokalen aan het be staande gebouwencomplex. In de ruimte nood waarmee de school kampt wordt daarmee voorzien. De bouwkosten worden geraamd op twee ton. De raad kan hiervoor binnen afzienbare tijd een kredietvoorstel tege moet zien. De bouwactiviteiten worden uitgesteld tot de komende zomervakanties om ge luidsoverlast voor het muziekonderwijs te voorkomen. De bouw geschiedt onder di rectie van de Dienst Openbare Werken waar inmiddels een ontwerp gereed is gemaakt. Over de vluchtweg via het luik in het dak van de flats aan de Radarstraat lijkt een misverstand te bestaan. „Dat luik”, zo vertelt brandweercommandant J. de Jong desgevraagd, „is geen vluchtluik maar geeft alleen maar toegang tot het dak voor onderhoudswerkzaamheden. Als ergens brand is sturen we de mensen niet omhoog maar halen ze juist naar beneden. In het flatgebouw aan de Ra darstraat is een inpandige brandtrap die voldoet aan alle normen.” s te ende huis iaar- dvo- •weg Het bestuur wil het hoofdbestuur van de FNV op de hoogte stellen van de gang van zaken. De huurdersvereniging heeft eveneens moeite met de gehele procedure rondom de bezwaarschriften tegen de huurverho ging. Bij het bestuur bestaat de indruk dat de huurcommissie en de huiseigenaar de kwestie al rond hebben en dat het horen van de klachten van de huurders slechts een formaliteit is. VELSEN. In de periode van 29 febru ari tot 7 maart zijn de volgende voorwer pen op straat aangetroffen. Pakje inh. babytruitje nylon kousen, sleutelhanger 7 UP met 7 sleutels, groene pukkel inh. blauw regenpak, baddoek bruine zwembroek kniestukken, mus- katonhaak met 5 sleutels, lengte bord, witte poes met vlooienband, blauwe par kiet, bruine damestas, bruine hondehals- band penn. 48025, zw. bromfietshand schoen (R), zwart hondje witte pootjes en rood riempje, zilv, kettinkje met weeg schaal, hartje kruisje anker, ring met 3 sleutels, donkergroene damessjaal, bril met bruin montuur, rood/bruine hond, zwarte dameshandschoen (R), zwarte poes witte bef en witte poten, goudkl. dameshorloge met leren bandje. Afhalen gevonden voorwerpen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. N. mer- van ever- iijk. te mer- 7. G. ir te lem, nder ter”, t en n 5. *n is tot gom, M. ir te sing is. De vervuiling manifesteert zich het sterkst in de trappenhuizen en andere gemeenschappelijke ruimten van de twaalf-hoogflats. De huurders zijn alle maal erg benieuwd naar dat deel van hun huurpenningen dat aan de bestrijding daarvan en aan het onderhoud van hun woonomgeving wordt besteed en verzoe ken om een specificatie van het beste dingspatroon. In beide hoge flatgebouwen wordt erva ren dat, hoofdzakelijk als gevolg van bal dadigheid, de noodrem van de lift in wer king wordt gesteld. Om de mensen niet langer dan strikt noodzakelijk opgesloten te laten zitten wil men dat de noodrem- knop wordt aangesloten op de signale- ringstoeter of een storing zelfs op het politiebureau of in de brandweerkazerne te laten aangeven. Een gemeenschappelijke wens is tevens aandacht voor de speelruimten voor kin- Donderdag aangekomen: Haico Helde- wa, Grangemouth, IJmuiden; Ajax, Noordzee; Active, Noordzee; Klipper, La gos, IJmuiden; Linda, Grangemouth; Aros, Antwerpen, IJmuiden; Isabel, Car diff; Tama Maru, Southampton; Mars diep, Den Helder; Resolute, Bremerha ven; Stolt Surf, Karachi; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Hermann Suhr, Seaham; Adolf Flint, Kingslynn. Donderdag vertrokken: Alca, Klaipeda; Lovcen, Rotterdam, IJmuiden; Ingrid Gorthon, Gefle; Autoweg, Le Havre; Sa- linke, Great Yarmouth; Arend, Rotter dam; Irenes Sicerity, Coriton; Nornews Service, Rotterdam; Springbuck, Cont. Plat, IJmuiden; Chenna Jayamy, Ham burg, IJmuiden; Orange ace, Middlesbo rough; Smit Lloyd 16, Cont. Plat, Velsen; Altaire, IJmuiden, Noordzee; Linda, Port Clarence; Leman, Rotterdam; Twebro, Colchester; St. Andrews, Gr. Yarmouth. Vrijdag aangekomen: West Eagle, Cont. Plat, Velsen; Hammonia, Genoa; Campor- rojo, Rota; Adviser, Tilbury; Alliance, Ips wich, IJmuiden; Julia, Bremen; Smit Lloyd 16, Cont. Plat, Velsen; Hugo Brink- man, Boulogne, IJmuiden. Vrijdag vertrokken: Tama Maru, Yoko hama; Bravo Ares. Onvoldoende verkeersveiligheid be dreigt het leven en het woongenot van de flatbewoners aan de Radarstraat. Hun straat zou te vaak worden gebruikt als verbindingsweg voor het doorgaande ver keer naar de Heerenduinweg. In deze straat wordt niet alleen te hard gereden maar vormt ook het vrachtverkeer een extra bedreiging. Een oplossing zien de bewoners in het aanbrengen van ver keersdrempels of het struktureel verande ren van hun straat in woonerfgebied. Omdat het gebruikelijk is dat kleuters van kleuterschool de Duinrekels met de auto worden aan- en afgevoerd, ontstaan er nogal eens opstoppingen. Lastig en gevaarlijk. De uitgang van het schooltje zou volgens de Radarstraat-flatbewoners moeten worden verplaatst naar het Gij- zenveltplantsoen Aan de achterzijde van de flats aan de Radarstraat zal verlichting op prijs wor den gesteld. Een voetpad ter plekke, aan gelegd om de bergingen van de woningen De werkgroep, te beschouwen als een overkoepelend orgaan van vijf flatraden, houdt zich bezig met het onderhouden van de contacten tussen de bewoners en het inventariseren van de buurtproblemen. In het kader van die taak heeft men het initiatief van het gemeentebestuur ge volgd en een enquête ingesteld die be doeld is een beeld te geven van de meest nijpende problemen. Behalve de zwaarst wegende klachten per flat geeft de uitslag van de enquête ook duidelijk aan dat er in en om de hoogbouwwoningen gelijklui dende klachten worden gehoord. Met na me „overlast en vervuiling” is een hoofd te stuk dat op alle drie locaties van toepas- mr. tr te HAARLEM. In het kader van de vooijaarscampagne en vooruitlopend op de Nederlandse Hartweek, die van 14 tot en met 20 april loopt, heeft de Nederlandse Hartstichting een brochu re uitgegeven met informatie over trimmen. In dit informatieboekje wordt uit voerig ingegaan op de diverse manie ren van trimmen. Drie vormen worden er beschreven: wandelen, hardlopen en fietsen. Ook zwemmen komt nog eventjes aan de orde. Aan de hand van programma’s in de brochure kan iede re trimmer zijn of haar conditie opvij- VELSEN. B. en W. wil 104.000 gulden reserveren voor een speelterrein aan te leggen in de Carolinastraat (hoogbouw Oud-IJmuiden). Met terreinwerk en plaat sing van speelwerktuigen wordt nog even gewacht in verband met veranderingen aan ondergrondse kabels en nutsleidin- gen in het betrokken gebied. Het laatste is noodzakelijk voor renovatie en nieuw- bouwplannen die elders in de wijk in uitvoering dan wel in voorbereiding zijn. De raad wordt nochtans op korte ter mijn een kredietvoorstel in het vooruit zicht gesteld. zelen. Er staan opbouw- en onderhoud- sprogramma’s in, zodat zowel begin ners als wat meer geoefenden er meer aan de slag kunnen. Verder geeft de Nederlandse Hartstichting in de bro chure nog wat algemene trimtips. Zo is een goede warming-up vóór het trim men „onontbeerlijk”, aldus een van die tips. Ook het hoe en wat van de Cooper test komt in de brochure aan bod. Zoals bekend kunnen deelnemers aan deze test hun uithoudingsvermogen testen door twaalf minuten hard te lopen of te wandelen. Het gaat er om in die twaalf minuten een zo groot moge lijke afstand af te leggen. Belangstellenden kunnen de brochu re „Trimprogramma’s en Cooper-test” zowel telefonisch als schriftelijk op vragen bij de Nederlandse Hartstich ting, Sophialaan 10, 2514 JR Den Haag, telefoon 070-924292. SANTPOORT. In navolging van de Statencommissie voor de provincia le ziekenhuizen in Noord-Holland heeft Gedeputeerde Staten in principe beslo ten het crisiscentrum aan de Vondel- straat in Amsterdam onder de vlag van het PZ in Santpoort te brengen. Met dit besluit lijkt het voortbestaan van het crisiscentrum voorlopig ge waarborgd ondanks het te verwachten jaarlijks exploitatietekort van een kwart miljoen. Het tekort is een gevolg van de hogere dagprijs die aan het crisiscentrum werd betaald dan de gangbare norm. De belangrijkste overweging die ten grondslag ligt aan de beslissing van Gedeputeerde Staten is gelegen in het feit dat het feitelijke verzorgingsgebied van het Provinciaal Ziekenhuis Santpoort zich uitstrekt tot een groot deel van Amsterdam. Zolang deze functie bij dit Ziekenhuis berust en derhalve nog niet is overgenomen door een eventueel nieuw psychia trisch ziekenhuis acht men het van belang dat het crisiscentrum deel uit blijkt maken van een psychiatrisch zie kenhuis, in dit geval dat van Santpoort. Men verwacht dat het tekort op de exploitatierekening in de toekomst kan worden weggestreept tegen het overschot op de rekening van het Pro vinciaal Ziekenhuis. De twaalfhoogflat aan de Schiplaan waarvan de bewoners dagelijks te maken hebben met een groot aantal ongemaKKen. deren en kleuters. De bestaande ruimten zijn te klein en zouden in overleg met de bewoners dienen te worden uitgebreid met speelwerktuigen. De bewoners van de flat aan de Schip laan kampen buiten de deur met water overlast. Op het parkeerterrein dat te hunner beschikking staat ontstaan na re genval grote plassen. Natuurlijke afvloei ing is er niet. Herbestrating en afschot naar aansluitpunten op de riolering lijkt dat probleem te kunnen oplossen. Ook de bewoners van de flat aan de Radarstraat hebben wel wensen met be trekking tot het „buitengebeuren”. Vanuit de zandbak van de kleuterschool de Duin rekels draagt de wind het zand de wonin gen binnen. Dat laatste kan gemakkelijk, omdat er sprake is van slechte afsluitin gen van ramen en deuren. Dat veroor zaakt overigens ook weer tocht. Een a tweemaal per week wordt in de dépendan ce van de Visserijschool gerepeteerd door een drumband. Dat betekent muzikaal kabaal waartegen volgens de bewoners een ander oefenlokaal of een goede isola tie de oplossing kan zijn. ment Jos jente 7isch Cra- r te ’■.'■J openingstijden: zo 9 maart 10-18 uur overige dagen 9-18 uur

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5