Müller boft Vijf medailles met titel voor Ken Am Ju pacirdenkoersen OLAFSSON ZORGT VOOR OPWINDING Geluk met Timman Proftennistoernooi verder verzwakt I I in vijfkamp I I I I i Bij Nederlandse judokampioenschappen ’n hoorbaar verschil in uitlaten „Dit was de kans op de titel” VORMGEVINGSREDACTEÜR/TRICE «■I 16 MAANDAG 1 O MAART 1980 I sportief i Inlichtingen worden verstrekt door de chef van de vorm gevingsredactie Leen van Bergeijk (toestel 217). Alle tekstpagina’s van de dagbladen krijgen hun defini tieve vorm aan de hand van lay-outs, die gemaakt wor den door de vormgevingsredactie. Voor deze afdeling zoeken wij jonge mensen, die opge leid willen worden tot Damiate Pers is de uitgeefster van Haarlems Dagblad, IJmuider Courant en Beverwijkse Courant. i I I I’ i i; Supertrio TEL. 023*381844 M i Ambitieuze jongelui van 19 tot 23 jaar met een voltooide middelbare schoolopleiding en liefst kennis van de gra fische technieken, creatieve aanleg en teamgeest heb ben de voorkeur. 7”.Jïl’ '"i! (Van onze budomedewerker) Van der Geest opnieuw tweede (Van onze sportredactie) I (ADVERTENTIE) i x 7: i i Sollicitaties schriftelijk aan de hoofdredactie van Haarlems Dagblad, Oudeweg 14, 2031 CC Haarlem of postbus 507, 2003 PA Haarlem Telefoon 023-319053 S De als tweede geplaatste Dupre blijkt last van zijn rug te heb ben en vertoeft in een ziekenhuis in Los Angeles, Stockton kampt eveneens met een rugblessure, Sandy Mayer moet een polsopera- tie ondergaan, Terry Moore heeft griep en Tom Okker heeft vanuit Cairo laten weten nog lang niet hersteld te zijn van zijn blessure en rust te preferen boven spelen in Rotterdam. Tegeno ver al deze afschrijvingen staat de komst van Raul Ramirez, die op het laatste moment is aangewezen door de spelersvakbond ATP. Als gevolg van alle veranderingen moest gisteren opnieuw worden geloot. Het resultaat daarvan was dat Paul van Min, die LEEUWARDEN. Grootmeester Jan Timman is opnieuw koploper geworden in het toernooi om de Nederlandse schaaktitel. Hij versloeg zaterdagmiddag Carlier en tilde zijn score naar 3 uit 4. Dat klinkt overtuigender dan het is want Timman stond huizenhoog verloren toen Carlier een winstcombinatie overzag en onmiddellijk daarna in verloren positie geraakte. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De organisatoren van het ABN-proftennis- toernooi in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam, dat vandaag begint en aanstaande zondag eindigt, zijn het afgelopen week einde opnieuw geconfronteerd met de nodige tegenslagen. Na dat eerder al gebleken was dat de topspelers dit jaar niet aan het 175.000 dollar-toernooi zullen deelnemen, werd het deelne mersveld nog verder gedevalueerd. HILVERSUM. De Grote Winter Fina le, de afsluiting van het winterseizoen, is gewonnen door Kees Verkerk. Daarvoor moest het paard wel hevige strijd leveren met Ronny W. en Pacemaker W. die echter net iets tekort kwamen bij de finish. John McEnroe en Peter Fleming waren daarin met 6-0, 6-1, 6-4 te sterk voor Ricardo Cano en Carlos Gattiker. Gottfried begon met een nederlaag tegen Guillermo Villas t7-5, 6-4, 6-3), waarna McEnroe in het tweede enkelspel verrassend onderuit ging tegen Mose Luis Clerc: 6-3, 6-2, 4-6, 13-11. Nadat de score via het dubbelspel op 2-1 was gekomen, besliste Vilas de wedstrijd voor 7000 toeschouwers door McEnroe met 6-2, 4-6, 6-3, 2-6, 6-4 te kloppen. In de laatste partij won Clerc met 7-5, 6-4 van Gottfried. zich via het kwalificatietoernooi in Vlaardingen plaatste, van daag moet aantreden tegen een andere kwalificatiespeler, de Fransman Goven. Louk Sanders moet beginnen tegen de Brazili aan Kirmayer, Marc Albert ontmoet de Australiër Delaney en de 15-jarige Eric Wilborts opent tegen de Brit Mottram. Argentinië heeft voor een stunt gezorgd door het Ameri kaanse tennisteam met maar liefst 4-1 te verslaan in de finale van de Davis Cup, Amerikaanse zone. De Amerikanen, die de Cup in het vorige seizoen met grote overmacht naar zich toetrokken, konden alleen in het dubbelspel tegenscoren. Van der Geest, die voor de zevende keer meedeed aan de nationale titelstrijd, ac cepteerde het feit, dat hij weer naast het kampioenschap greep, gelaten. „Ik sta vrij laconiek tegenover het judo. Bij men sen als Ruska stonden altijd de tranen in de ogen na een nederlaag, ik blijf altijd I lachen. Ik lig er geen nacht wakker van, het leven hangt niet van judo af. Die instelling wreekt zich natuurlijk wel eens in de wedstrijden. Sommige mensen erge ren zich daarnaan. Die vinden het jam- Toch zou Verhoeven later op de dag nog sterk terugkomen. Na zijn nederlaag te gen Van der Geest versloeg hij Neder lands kampioen alle categorieën Jan Bos man in de kruiswedstrijden, waardoor hij zich alsnog voor de finale plaatste. Rob bert van der Geest, winnaar van zijn pou le, gaf Gerard Theunissen, de kampioen van twee jaar geleden, geen schijn van kans, waardoor hij in de finale opnieuw geconfronteerd werd met Verhoeven. mer, dat ik met mijn goede techniek, niet verder kom.” VELDEN. Niet de beide combattan ten Viktor Kortsnoi en Tigran Petrosjan, Genna Sosonko is als derde geëindigd in het internationale schaaktoernooi van Reykjavik. Hij haalde 7 punten. Winnaar werd de Rus Koepreitsjik met 8.5 punten, gevolgd door Walter Browne met 7.5. die bekend staan vanwege hun diepe we derzijdse afkeer, maar FIDE-president Olafsson heeft de grootste opwinding veroorzaakt bij de opening van de kandi datenmatch tussen beide grootmeesters in het Oostenrijkse Velden. De IJslander liet namelijk weten, dat de kwartfinales van de kandidatenmatches, waarvan die in Velden er één is, niet zullen worden beslist over veertien partijen, maar dat degene, die na minstens tien partijen een voorsprong heeft van twee punten, tot winnaar zal worden uitgeroepen. i UM lopen* voor i ploeg, klasse de ni< bij de brach Zeker promt baast de po IJIV kans! achte ADO’ oven achte Met bezet Ted 1 achtei re ni< maars gels c UI nu ti 2-1 i heef acht op 1 mer: lijkt stan een zoer Wit beki wor naai geh: M zeel ne ie. ;raii zee’ J t I De wen TYB1 gelijk (2-2) de WSV traim gewc Het supertrio werd gelopen in de Luxor-Prijs op de renbaan van Hilversum. De uitslag is: 1. nr. 4. Bogan van Echt (W. van Buytene); 2. nr. 7 Nozem D. (G. W. van Eykelen- borg); 3. nr. 6 Perfect Wilkes (M. A. Pools). De inleg was 284.087 gulden, de uitbetaling be draagt 530,00. Herman Boersma uit Amersfoort ver raste het Haarlemse publiek door met een onnavolgbare armworp (sukui-nage) Jim- mé Essink in de finale tot 71 kg tegen de mat te werpen. Boersma, wiens stijl van judoën een vorm van spierverslapping doet vermoeden, bleek ook nu weer in staat met zijn elastieke manier van bewe gen het kampioenschap naar zich toe te halen. Op het juiste moment wist hij een door Essink ingezette beweging over te nemen en hem met een ogenschijnlijk eenvoudige omhaalbeweging vol op zijn rug te werpen. De tijdens de wereldkampioenschappen bij de laatste acht geëindigde Rick Bakker kon, mede getart door een vervelende schouderblessure, toch niet voorkomen dat de Nijmegenaar Gerrie Voschman hem van de titel tot 78 kg zou afhouden. Vooral na de drie punten voorsprong die Boschman middels een zesde beenworp had opgebouwd, leek Rick Bakker te zijn aangeslagen. Hij raakte het initiatief kwijt en verloor de wedstrijd uiteindelijk met een yugo (zeven punten achterstand). Op vallend was dat de voormalige Neder lands kampioen Theo Hoen niet tot de finale wist door te dringen. Henk Numan mocht van geluk spreken dat de scheidsrechters hem als winnaar aanwezen na zijn partij tegen Ton van Kordelaar. Zij hadden met even zoveel recht deze laatste Judoka tot winnaar kunnen uitroepen. Numan zag de vlagge tjes echter in zijn voordeel omhoog gaan en wandelde zo de finale binnen. In de andere poule was het de Zuidhollander Iwan Kars die kans zag door meer condi tie van Bert in den Berken te winnen, en zich daarmee van een finaleplaats verze kerde. Henk Numan maakte op zijn beurt echter korte metten met Kars. Een ver- wurging werd zijn deel, waardoor de fel aanvallende Kars de strijd moest opge ven. Van Kordelaar en In den Berken eindigden in deze klasse op een gedeelde derde plaats. Peter Adelaar tenslotte wist de titel op de van hem bekende manier te veroveren. Niet erg inspirerend maar blijkbaar effec tief. Joop van de Pauw Kraan uit Amers foort was er in de finale dan ook niet toe in staat de Amsterdammer zijn drie punten voordeel te ontfutselen. Een snel en betrouwbaar adres klaar terwijl u wacht. 1 jaar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en België Open: ma. t/m vr 8.30 17 30u za. 9.00 13 00u HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarne) (Van onze sportredactie) HEESWUK-DINTHER. Christ van der Smissen voelde zich gedupeerd, kam pioen Dieter Muller bevoordeeld. Het nieuwe en experimentele systeem dat op het Europees kampioenschap vijfkamp is toegepast, heeft voor zowel kritiek als waardering gezorgd. De door de Neder landse biljartbond uitgedachte toernooi- opzet had in elk geval voor de eigen representanten geen prettige verrassin gen in petto. Piet Vet kwam niet verder dan de voorronden en Christ van der Smissen kon zijn titelaspiraties vergeten na een fataal verlies in de halve finale tegen Muller. De verontrustende speculaties over de mogelijke nadelen van het in Heeswijk geïntroduceerde systeem werden uitein delijk volkomen bewaarheid. Zo kon het gebeuren dat Muller na een zwak begin door de mazen van het net glipte. De Westduitser werd kampioen omdat hij, toen het erop aankwam, in zijn beste vorm stak. Muller had al drie verliespunten op het moment dat hij in de halve finale tegen de toen nog ongeslagen Van der Smissen moest aantreden. De 8-2- overwinning op de Brabander bracht hem niettemin rechtstreeks in de eindstrijd. Van zijn jongere landgenoot en leerling Thomas Wildforster won hij toen met de maximale cijfers: 10-0. Het is inmiddels wel zeker dat het sy steem in deze vorm niet door de Neder landse en Europese biljartbond zal wor den gehandhaafd. De onrechtvaardighe den zijn ook door de afgevaardigden van die instanties gesignaleerd, zoals KNBB- voorzitter Peter de Booy ruiterlijk toegaf: „Het is slechts een aanzet, bedoeld om op door te borduren. We zullen wellicht voor stellen het knock-out-systeem na de voor ronden af te schaffen en daarentegen ge woon een finalepoule in te stellen, waarbij het onderlinge resultaat van de voorwed- strijden kan worden meegenomen. Wel zijn we stellig van plan te blijven vasthou den aan de voorselectie zoals die tijdens dit EK is toegepast. Aan partijen om de zevende plaats op een finaledag, heb je niets”. Keert de biljartbond dus min of meer op zijn schreden terug, het EK in Heeswijk- Dinther kan niet meer worden terugge draaid. Dat is trouwens ook niet nodig, want in Dieter Müller kreeg het toernooi toch een waardig kampioen. De Berlijner bewees dat onder meer door tegen Dielis in de voorronden met 47-1 in één beurt uit te maken en vervolgens Christ van der Smissen en Thomas Wildforster overdui delijk terug te wijzen. De door de meeste mensen verwachte finale tussen Van der Smissen en Dielis, HAARLEM. Evenals in 1976, toen hij in Groningen in de finale verloor van Theo Knegjens, heeft Robbert van der Geest het afgelopen weekeinde tijdens de Nederland se judokampioenschappen, die in Haarlem werden gehouden, genoegen moeten nemen met een tweede plaats. Daarmee zorgde hij voor de beste „Haarlemse” prestatie, maar stelde hij na afloop in de Beijneshal vast: „Als ik een keer de kans op de titel heb gehad, dan was het nu wel.” DE In ploej belai „Doe voor zat 1 zou van nam voor Dek! de n ploe de f voor Piet onst enk* houi thui de 1 Jan Dieter Muller: door de mazen van het net geglipt. Uitslagen 4e ronde: Ree-Ligterink afg., V. Scheeren-Langeweg Vz-’/a, v. d. Stand na 4 ronden: 1. Timman 3, 2. en 3. Langeweg, v. d. Wiel 2-I/2, 4. Ree 2 en 1 afg., 5/9 Böhm, Kuijpers, Scheeren, v. <t n 'n 1 ~‘z J -• Wijgerden l-i/t, 14. Carlier 1. (ADVERTENTIE) Damiate Pers Door die relativerende houding heeft Van der Geest, die 1979 heeft doorge bracht in diverse Aziatische landen, wei nig interesse voor vertegenwoordigende teams. De aan de Academie voor Licha melijke Opvoeding verbonden judoka: „Het lijkt me niks om van toernooi naar toernooi te gaan. Het wordt dan zo’n topsportgedoe en dat vind ik veel te een zijdig. Incidenteel zou ik wel aan een topevenement mee willen doen. Zo ga ik misschien aan het eind van dit jaar naar de wereldkampioenschappen voor stu denten. Dat lijkt me leuk voor een keertje.” Met zijn overwinning in de finale bracht Verhoeven de onderlinge stand zaterdag in evenwicht, want in de poulewedstrijden was Robbert van der Geest hem de baas geweest. De Haarlemmer daarover: „Het was een erg felle partij, omdat Verhoeven een puntenachterstand (Van der Geest was in het voordeel gekomen door een geslaagde zesde beenworp, red.) moest goedmaken. Ook het feit, dat ik revanche wilde nemen voor de nederlaag van vorig jaar, speelde mee. Op een gegeven mo ment lagen we op de grond en zette de scheidsrechter de partij stop. Verhoeven echter ging furieus door en haalde mijn tandvlees zelfs open. Ik heb hem toen een stomp met mijn elleboog gegeven. Omdat hij het teken van de arbiter genegeerd had, kreeg Verhoeven een Chui (officiële waarschuwing, red.), waardoor ik op een nog grotere puntenvoorsprong kwam.” Olympisch kandidaat Henk Numan wist zijn derde plaats bij de vorig jaar gehouden wereldkampioenschappen in Parijs waar te maken, door in de klasse tot 95 kg met de hoogste eer te gaan strijken. Ook gigant Peter Adelaar vol deed aan de verwachting, en behaalde de titel bij de superzwaargewichten. Verrassend was de finalepartij in de De uitslagen van de zondag op de baan van Hilversum gehouden koersen zijn: De 25-jarige judoka moest de eer in de finale aan de titelhouder Bert Verhoeven laten. Een afgetekende zege voor de Til- burgse student medicijnen was het be paald niet, aangezien het scheidsrechter lijk trio onderling sterk verdeeld was. De twee hulparbiters wezen ieder een ander tot winnaar aan, waarna de hoofdscheids rechter de weegschaal naar Verhoeven liet doorslaan. Van der Geest: „In het begin was ik wat actiever dan Verhoeven, maar in het tweede gedeelte van de partij zakte het tempo wat en dat werkte niet in mijn voordeel. Verhoeven is op het techni sche vlak de mindere van mij, maar hij verstaat de kunst om zijn tegenstander zodanig te ontregelen, dat het net lijkt of deze helemaal geen initiatief ontplooit.” HAARLEM. Maar liefst vijf Haarlemse judoka’s zijn afgelopen zaterdag bij de nationale judokampioenschappen in de Beijneshal in de prijzen gevallen. Een gouden medaille bleek er voor de Haarlemmers, die allen lid zijn van KenAmJu, niet weggelegd. Brons was er voor Bert in den Berken, Ton van Kordelaar, Jan Bosman en Jean-Pierre van Deursen, terwijl Robbert van der Geest in de klasse tot 86 kg. het zilver voor zich wist op te eisen. klasse tot 60 kg tussen Jan van Hees en Harry Peters.. Peters die een uiterst sterk toernooi draaide kwam ook in de finale al snel op een drie punten voorsprong, maar verspeelde dit voordeel door het oplopen van een waarschuwing voor inactiviteit, waardoor de uiteindelijke beslissing bij de scheidsrechters kwam te liggen. Zij vonden Jan van Hees toch de betere en wezen hem dan ook als de nieuwe kampi oen aan. Geconfronteerd met de beslissing van FIDE-president Fridrik Olafsson om de kwartfinales van de kandidatenmatches te laten voortduren tot een verschil van twee punten is bereikt, heeft de organisa tie van de match Kortsnoi-Petrosjan in Velden gedreigd de tweekamp na veertien partijen te beëindigen. Alleen als de FIDE zich bereid verklaart 14.000 gulden extra te betalen voor elke partij, die de twee kamp langer duurt, wil men zich aan de FIDE onderwerpen. De 40-jarige Kortsnoi en de 51-jarige Petrosjan namen de beslissing gelaten. Een schot onder de tafel moet verhinde ren, dat ze met de voeten tegen elkaar aankomen en ook anderszins vermijden ze elk lichamelijk contact. Kortsnoi opende zaterdag met het Sla visch dame-gambiet de eerste partij, waarna zich een positionele strijd ontwik kelde. Petrosjan verweerde zich met de van hem bekende omzichtigheid. In het middenspel lanceerde Kortsnoi een aan val op de dame-vleugel. Het berekenen van zijn kansen kostte hem erg veel tijd, zodat hij voor de laatste tien zetten nog slechts vijf minuten over had. In grote haast deed hij zijn zetten, waarbij hij op de 41ste zetéén meer dan waartoe hij verplicht was een gecompliceerd lo- per-offer bracht. Petrosjan gaf zijn ant woord onder couvert af. Alexei Suetin, de tweede secondant van de Russische oud- wereldkampioen beoordeelde de afgebro ken stelling als gecompliceerd, maar dacht wel dat er een remise in zou zitten. Gisteren speelden beide grootmeesters een rustige remise. In een Nimzo-Indische partij ging in de openingsfase al zoveel materiaal van het bord, dat er omstreeks de zestiende zet niets meer te beleven viel. Petrosjan kruiste de wijsvingers over el kaar, waarna Kortsnoi schriftelijk het re- mise-aanbod accepteerde. Ugterink afg., V. Wijgerden-v. Dop 1/2-1/2, Kuijpers-v. d. Vliet 1-0, d. Sterren-v. d. Wiel 0-1, Cariier-Timman 0-1, Böhm-Vogel V2-V2. - L 1 1 2-Vz 4. Ree 2 en 1 afg., 5/9 Böhm, d. Sterren, Vogel 2, 10. Ligterink l-'/2 en 1 afg., 11/13 v. Dop, v. d. Vliet, v. De nationale judokampioenschap pen in de Haarlemse Beijneshal wer den door ruim duizend toeschouwers bezocht. Voor een dergelijk evene ment, dat het afgelopen weekeinde georganiseerd werd door het district Noord-Holland, een vrij behoorlijke belangstelling. Uitslagen: tot 60 kg 1. Jan van Hees; 2. Harry Peters; 3. Gerrie van Ramshorst; 3. Jean-Pierre van Deursen. tot 65 kg 1. Harry van de Brand; 2. René Pouwels; 3. Coen Baeke land; 3. Hans Hoogendijk. tot 71 kg: 1. Herman Boersma; 2. Jimmy Essink; 3. Eddy Schifferling; 3. Tom Witjes, tot 78 kg: 1. Gerrie Boschman; 2. Rick Bakker; 3. Theo Hoen; 3. Ben Spijkers, tot 86 kg: 1. Bert Verhoeven; 2. Robert van der Geest; 3. Gerard Teunissen; 3. Jan Bosma. tot 95 kg: 1. Henk Numan; 2. Iman Kars; 3. Bert in den Berken; 3. Ton van Kordelaar. boven 95 kg: 1. Peter Adelaar; 2. Joop van de Pauw Kraan; 3. Barry Oudshoorn; 3. Wil Wilhelm. Robbert van der Geest probeert voordeel te verkrijgen tegen Bert Verhoeven, die uiteindelijk zou winnen. De ronde was trouwens toch niet van fouten vrij. Kuijpers won van Van der Vliet, die een uitweg overzag, terwijl Van der Sterren een absoluut gewonnen stelling in tijdnood vergooide. Van der Wiel nam het geschenk dankbaar in ontvangst. De puntendelingen Van Wijgerden-Van Dop en Böhm-Vogel waren volgens het verwachtingspatroon. Scheeren stond minder tegen Langeweg, die evenwel in tweede zitting zijn voordeel verspeelde: remise. SPEEDY VOLITA-PRIJS (2000 meter): 1. Sa mi Price (C. D. Imming) 2.45,3 - 1.22,7; 2. Scotch Oostwyck; 3. Spooky. Toto: winnend 2,10, plaats 1,10, 1,70, 2,40, koppel 4,90, trio f 59,20. NICO KID-PRIJS (2440 meter): 1. Serge H. (L. Schoonhoven) 3.26,4, 1.24,2; 2. Speed Westlan- dia; 3. Sebastiaan. Toto: winnend ƒ2,70, plaats 1,50, 2,80, 2,40, koppel f 5.60. trio 73,80. LUXOR-PRIJS (2000 meter): 1. Rogan van Echt (W. van Buytene) 2.39,1,1.19,6; 2. Nozem D.; 3. Perfect Wilkes. Toto: winnend 2,10, plaats £1,70, 4,40, 3,10, koppel 29,00, super-trio 530,00 (omzet: 284.087,00). EVENTO-PRIJS, eerste afdeling (2000 meter): I. Speedy Olivier (J. M. Kroon) 2.46,2, 1.23,1; 2. Robertino D.; 3. Scurry Nearness. Toto: win nend 7,00, plaats 2,30, 1,70, 2,30, koppel f 28,60, trio 383.90. OVATIO-PRIJS (2920 meter): 1. Savero (W. A. J. Velis) 4.07,7, 1.24,8; 2. Remy Princess; 3. Pa tron D. Toto: winnend 6,00, plaats 1,80, 2,60, koppel 6,90. NICOLE H-PRIJS (2000 meter): 1. Sef Haze laar (W. A. J. Velis) 2.44,4, 1.22,2; 2 Paula Antje; 3. Orion Ponderosa. Toto: winnend 3,40, plaats 1,40, 2,00, 3,30, koppel 6,90, trio 154,80. KAMERAAD-PRIJS (1600 meter): 1. Regina Hanover (A. van de Blonk) 2.06,0, 1.18,8; 2. Prins Hazelaar; 3. Lou Spencer B. Toto: winnend f 2,20, plaats 1,10, 1.20. f 1.70. koppel 4,10. LEEKLINGENWINTERKAMPIOENSCHAP IX (24440 meter): 1. Remi Starh (Mej. Y. Wagè- naar); 2. Petra Morgan; 3. Misterhb. Toto: win nend ƒ1,40, plaats ƒ1,10, ƒ2,20, ƒ6,30, koppel 7,10. trio f 109.40. GROTE WINTER FINALE (2440 meter): 1. Kees Verkerk (G. W. van Eykelenborg) 3.18,7, 1.20,8; 2. Ronny W.; 3. Pacemaker W. Toto: winnend 2,50, plaats 1,60, 1,50, 2,00, kop pel 5,10. EVENTO-PRIJS, tweede afdeling (2000 me ter): 1. Serge Buitenzorg (J. van Dooyeweerd) 2.45,9, 1.23,0; 2. Robby Performer; 3. Raavo Nurmi. Toto: winnend 2,00, plaats 1,20, 1,70, 1,60, koppel 4,60, trio 57,00. KEES VERKERK-PRIJS (2440 meter): 1. To ny the Butler (L. Dooper) 3.31,4, 1.27,4; 2. Sieg fried Dakota; 3. Tamara Rita. Niet gestart: (no 6) Superieur. Toto: winnend 1.90, plaats 1,90, 4,40, 8,60, koppel 19,00. De omzet van de totalisator bedroeg ƒ547.039,00. beiden trouwens winnaar van hun poule, vóór respectievelijk Wildforster en Mul ler, werd tenslotte slechts een duel om de derde plaats. De krachtmeting had daar door veel van haar waarde verloren, maar werd niettemin op het scherp van de sne de uitgevochten. Dat bewees direct al het onderdeel libre, dat door beide rivalen in één beurt werd voltooid. Daarna maakte de Nederlandse kampioen in dit prestige duel korte metten met Dielis, die kenne lijk de klap van de uitschakeling door Wildforster, zaterdag, nog niet geheel te I boven was. Uitslagen Van der Smissen-Dielis (3e/4e plaats) Caramb./beurt./h.s./gem.). Libre: v.d. Smissen: 250-1-250-250; Dielis 250-1-250-250. 47/ 1: v.d. Smissen 150-5-104-30,00; Dielis: 123-5-95- 24,60. Bandstoten: v.d. Smissen 100-9-48-11,111; Dielis 85-9-50-9,444. 71/2: v.d. Smissen: 128-3-81- 42,666; Dielis: 150-3-95-50,000. Driebanden: v.d. Smissen 30-25-5-1.250; Dielis 19-25-3-0.760. Müller-Wlldförster (Finale): Libre: Muller: 250- 2-222-125,00; Wildförster: 23-2-14-11,500. 47/1: MüUer: 150-3-133-50,00; Wildförster: 87-3-61- 29,00. Bandstoten: Müller: 100-10-81-10,00; Wild förster: 95-10-45-9,500.; 71/2: Müller: 150-4-58- 36,50; Wildförster: 40-4-29-10,00. Driebanden: MüUer: 30-23-6-1.304; Wildförster: 26-23-5-1.130.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 16