Stars moeiteloos langs Rotterdam-Zuid Promotie heren Eechtrop veilig Heemstede verovert schaakkampioenschap Na achtste gelijkspel Wijk aan Zee Trainer Koolstra is optimistisch I Jos Niesten op vierde plaats sportpuntig"] I Strawberries nog lang niet Akrides dicht bij zege op koploper h I Boekenroode kampioen Verrassend verlies Tielrooij i 19 8 10 MAART 1980 MAANDAG w sportief Simon Bruijn bewijst laatste duel zich in 1 and ofd- L l i l l gen rde rde aar rin nig een oor •ste Dat het publiek in Alkmaar al jaren voor het marathonschaatsen warmloopt, bleek ook dit weekeinde weer. Ruim twee- enhalfduizend toeschouwers, gekoppeld aan het mooie weer vormden een grandio ze apotheose van een marathonseizoen dat grotendeels beheerst is door Co Gi- ling. De man uit Warmenhuizen haalde ook gisteren in de finale Wim Westerveld en Frans Boon persoonlijk terug, maar moest wel toezien dat Holland, Wessels, Pronk en Niesten met hem meegingen. Vooral voor Niesten was het belangrijk minimaal negende te worden om hoog in het eindklassement te kunnen eindigen. „Ik had er weinig van verwacht, want ik train al enige tijd niet meer”, aldus Nies ten. De tuinder uit Heemskerk werd uit eindelijk zesde achter winnaar Henk Hol land en wist hierdoor vierde te worden in het KNSB-bekerklassement, waarin hij vorig jaar nog als veertiende eindigde. Piet Bloedjes en Herman Homma werden 15e en 18e. Bij de veteranen won Bernard van de Heuvel voor Willem Visser en Henk Schilder. Frans Kors en Cees van de Burg werden zevende en achtste. uitslag: 1. Holland, 2. Portengen, 3. Pronk, 4. Jonkman, 5. Wessels’ 6. Niesten, 7. Gilling, 8. Eriks; Eindklassement: 1. Gilling, 2. Pronk, 3. Portengen, 4. Niesten, 5. Eriks. In een aantrekkelijke wedstrijd is Akri- des het missen van een serie vrije worpen in de slotfase tegen Noordkop noodlottig geworden. De moeilijk uit de startblokken komende IJmuidense spelers, die snel met een 14-4 achterstand werden geconfron teerd, sloegen vooral in de tweede helft hun slag. Geïnspireerd door het spel van de uitblinkende Nick Roosenstein, die vooral Triomfen vierde in de rebounddu els, werd de achterstand weggewerkt en een 64-69 voorsprong genomen. Toen het defensief sterk voor de dag komende Akrides in de zeventiende minuut verlost werd van de aanwezigheid van de Noord- koptopscorer Brown (12-14), leek de IJ muidense zege nog slechts een kwestie van tijd. Voor Akrides, dat Marcel van der Pal al in de elfde minuut had verloren, werd toen de spanning te groot. Te veel vrije worpen werden gemist en dankbaar greep de thuisclub de kans met beide handen aan om op de valreep de winst te pakken. Voor het sterke Tonego is het duel Hoofddorp bepaald geen walkover ge- Noordkop-Akrides 78-75 (rust 47-38). Topscorers Akrides: Nick Roosenstein (8- 12), Martin Griekspoor (8-5) en Willem Branderhorst (4-6). Hoofddorp, dat de gehele eerste helft gelijkwaardig was aan Tonego, moest een paar minder gunstige minuten na de rust uiteindelijk bekopen met een 92-104 ne derlaag. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-UMOND. Met nog enke le inhaalwedstrijden voor de boeg zijn vrijwel alle beslissingen in de eredivisie basketbal gevallen. Voor de play-offs kwalificeerde zich definitief het dit sei zoen tegenvallende Donar, dat de derby van BV Groningen won. De winst van Eve and Adam Stars op Rotterdam-Zuid had daardoor alleen nog maar waarde voor het veroveren van de vijfde plaats in de rangschikking. Wie met Rotterdam- Zuid en BV Groningen zal afdalen zal de komende week beslist worden. Delta Lloyd, dat uitgespeeld is, staat welis waar op gelijke hoogte met BOB maar heeft drie wedstrijden meer gespeeld. Stars-Rotterdam-Zuid 107-98 (rust 54- 44). Topscorers Stars: Tony Parker (12- 22), Emill Hagens (12-17) en Simon Bruijn (14-4). Rotterdam-Zuid: Downey (20-14) en Everett (16-24). Voor redelijk goed bezette tribunes heeft Stars zaterdagavond afscheid geno men van de deze keer vroeg beëindigde competitie. Een bepaald niet ongunstig verlopen seizoen, waarin wellicht meer gezeten had dan de nu veroverde vijfde plaats. Ongetwijfeld zal men in het Haar lemse kamp nog wel eens terugdenken aan de onnodige nederlagen tegen Delta Lloyd en Rowic, die de Haarlemmers ver moedelijk de fel begeerde plaats in de play-offs kostten. Dat er in de slotwedstrijd tegen Rotter dam-Zuid niet al te veel meer op het spel stond, toonde de wedstrijd duidelijk aan. Theo Tielrooij was duidelijk zichzelf niet in zijn partij tegen Piet Hollenberg. Eerst beging hij een ongelukje in de opening, waarmee hij Hollenberg de kans gaf het spel te vervlakken. In het middenspel penetreerde Hollenberg volkomen onverwachts diep in de stelling van Tielrooij met het gevolg dat Tielrooij te weinig houvast leek te hebben voor een eventuele overwinning. Niettemin slaagde de Velsenaar erin enkele strategische velden in bezit te nemen en verschafte hij zich zelfs mogelijkheden voor een riante aanvalspositie. Op het beslissende moment echter (Van onze hockeymedewerker) UMOND. Vorige week zag het er na de overwinning op EMHC naar uit dat bij Strawberries (net als vorig jaar) het einde van de winterstop een nieuw begin in prestatieve zin zou betekenen. In de uitwedstrijd tegen Hurley bleek gisteren dat daar dit jaar voorlopig nog geen sprake van kan zijn (2-0). Straw berries werd door een veel sterker Hur ley al snel op een achterstand gezet. Daarmee was het verzet van de Umond- ploeg gebroken. De eindstand van de kampioenspoule luidt: Boekenroode 1 160, BOC 4 157, BOC 3 148, Boekenroode 3 144, Sans Atout 138. In de eerste klasse A liep Bridgecen- Het Bloemendaalse spel was te onsa menhangend om nog tot succes te ko men, al bracht Ronald Jan Heijn zijn ploeg nog terug tot 2-1. De combinatie Bakens—Van Deute- kom heeft in Apeldoorn een internationa le motorcross in de zijspanklasse gewon nen. Den Biggelaar en Van der Bijl, die de eerste manche wonnen en ook in de twee de op weg waren naar een zege verspeel den hun kansen, toen zij over de kop gingen. Op het strand tussen Roden en Norg heeft Gerard Rond de eerste stap gezet op weg naar prolongatie van zjjn nationale motorcrosstitel in de 500 cc. Rond won beide manches onbedreigd. Gerrit Wol- sink maakte een slecht seizoendebuut. Hij kwam door een val en een slechte start niet verder dan een tiende plaats. te •n- let 1 1 1 1 Hoofddorp-Tonego 92-104 (rust 45-48). Topscorers Hoofddorp: Leo van der Riet (6-16), Jos Chelius (14-10) en Henk van Wijk (12). id de a- ck in a- ;vis g- 4-4- on- ten ner seft >or- nes bij net len. C 1- lCV 'PÖ- 0-1, ;els- :oe- tjjd Sen Cijk igel per bal :ele ten raf- van tel 'P> de d. de il- .k- ng en Ronald Jan Heyn; enige treffer voor Bloe mendaal Scheybeeck raakte pas in het tweede deel van de wedstrijd op dreef. Daar voor was een doelpunt van de Beverwij- kers afgekeurd waardoor de strijd een pittig karakter had gekregen. Dat veran derde toen Jos van Hattum uit de re bound van sen strafcorner zijn ploeg op voorsprong zette. Magnus probeerde nog wel gelijk te maken, maar toen na een doorbraak van Carlo van Roermond Pieter Buntsma de bal hoog in het doel had gejaagd was de strijd beslist. Bloemendaal-Amsterdam: 1-2 (0-2). Bloemendaal vertoonde weinig lijn in het spel. Er werd voornamelijk individu eel gespeeld. Daardoor kreeg Amster dam veel kansen in de schoot geworpen. Daan Koppejan redde eerste toen Nor bert van den Bergh een strafcorner in sloeg. Uit de rebound trof Ernst van den Bergh de roos. Een schot van Cees Jan Diepeveen bleef daarna op de doellijn liggen. Nog in het eerste bedrijf schoot Norbert van den Bergh wel zelf raak uit een strafcorner en daarmee was de strijd eigenlijk beslist. Dat verwondert Mark Havenzieken echter niet. „We zijn ook nog steeds geen gerenommeerde eerste klasser. We heb ben nog steeds geen ploeg die formida bele dingen kan doen. Al was Hurley technisch niet veel ster ker dan de Velsenaren, juist de individu ele acties van de Delftenaren lukten be ter. De ploeg hield het speelveld breed en sloot Strawberries in. Zodoende kreeg het Velsense middenveld weinig grip op het geheel. Na tien minuten in de eerste helft nam Hurley afstand. Een scoop vloog over de Velsense defensie in het doel. Dat was een slag voor Straw berries. Alles werd geprobeerd, wat steeds minder lukte. Waar het Velsense optreden steeds rommeliger werd, lukte bij Hurley steeds meer, al leidde dat pas ver in de tweede helft tot de tweede Delftse treffer. Indirect belandde een lange corner in het Strawberries-doel. Door deze nederlaag is Strawberries weer in de gevaarlijke zone gekomen. (Van onze handbalmedewerker) UMOND. De periode van wikken en wegen behoort in de zaalhandbalcompe- titie zo langzamerhand tot het verleden. Het seizoen bevindt zich in plaats daar van juist in de fase waarin de rekeningen worden opgemaakt. Kort gezegd, de grote klappen gaan vallen (of zijn al gevallen). Zo ook in de tweede divisie van de damescompetitie. Op de voorlaatste speeldag verzekerde VIDO zich in die afdeling definitief van de titel door BDC met 15-8 terug te wijzen, terwijl Odin zich vast nestelde op de tweede plek door UD te verslaan. Concordia won wel en sloop dus weer zeer dichtbij. Toch ziet speler/voorzitter Mark Hagenzieker zijn ploeg niet degra deren. „Het zal wel lukken maar daarvoor moet nog heel hard gewerkt worden. Incidenteel halen we wel succesjes, maar alleen daarmee komen we er niet. Eechtrop-Badhoevedorp: 1-0 (0-0). Eechtrop won en dat was genoeg om de terugkeer naar de tweede klasse vei lig te stellen. In het eerste bedrijf liepen de zaken voor de Beverwijkers niet zo voorspoedig. Toen Eechtrop uit een strafcorner had gescoord, keurde de scheidsrechter dit doelpunt af. Reden voor Bob Gerritsen, de maker van het doelpunt, om tegen coach Basten Baten burg te roepen: „haal mij er dan maar uit”. Dat gaf de scheidsrechter weer aanleiding om te denken dat hij beledigd werd. Bob Gerritsen verdween dus voor tien minuten uit het veld. In het tweede bedrijf hervond Eechtrop zichzelf. Te genover het „lange halen, gauw thuis”, spelpatroon van de Haarlemmermeerse ploeg werd een goede opbouw gesteld. Daardoor kon wat in de eerste helft door het gekrakeel niet was gelukt nu wel een kans benut worden. Ruud Post schoot na een combinatie raak. Nadat Frank Post was uitgevallen, kreeg Eech trop het toch weer moeilijk. Maar het optreden van Badhoevedorp was zo slecht dat de Beverwijkers de winst en daarmee promotie vast konden houden. Scheybeeck-Magnus: 2-0 (0-0). verraste Hollenberg zijn tegenstander met een venijnig slagzetje, waardoor Tielrooij op slag kansloos was. STANDEN: HE: Parer 39-72, Nashua Den Bosch 39-66, Amstelveen 40-60, Nat. Ned. Donar 39-46, Eve and Amdam Stars 40-44, Punch 40-42, Frisol-R 37-34, BOB 37-26, Delta Lloyd 40-26, Rotterdam-Zuid 39-10, BV Groningen 40-4. De: Delta Lloyd 32-58, Rotterdam-Zuid 32-54, BOB 28-50, The Blue Stars 31-38, Eve and Adam Stars 31-32, Jolly Jumpers 29-22, Voorburg 30- 22, Raak 31-16, JRC Boxtel 31-8 en DAS 31-2. Uitslagen: Hoofdklasse A: Blom-Peters 2-0, Van der Sluis-Abdoel uitg., Post-Mast 2-0. Stand: 1. Van der Sluis 2-4, 2. Post en Bais 3-4, 4. Blom 4-4. Hoofdklasse B: Warmerdam-Ombergen uitg, Esselman-Butter 1-1, Hollen- berg-Tielrooij 2-0. Stand: 1. Hollenberg 4-6, 2. Butter 3-4, 3. Esselman 4-4. Eerste kl. A: B. Rambien-Dankers 2-0, Commandeur-De Vries 1-1, Van Buuren-De Krijger 2-0, Masteling-Adelaar 0-2. Stand: 1. Adelaar 4-7, 2. Van Buuren 4-6. Eerste kl. B: J. Rambien-Luiten 2-0, Balaydin-Jacobsen 0- 2, Leemberg-Moeskops 1-1, V.d. Polder vrij. Stand: 1. Moeskops 3-5, 2. Jacobsen 4-5, 3. Rambien 3-4. Tweede kl. A: Van Leeuwen-Schouten 2-0, Van de Salm-Meijer 2-0, Moonem-Van Maaren 2-0, Beringen-Winnubst 0- 2. Stand: 1. Moonen en Van Leeuwen 4-6, 3. Van Maaren en Winnubst 4-5. Tweede kl. B: Blom-Van Veen 1-1, Van Schoor-Van Mierlo 2-0, Van Wees- Tates 2-0, Hesselman-De Vries 0-2. Stand: 1. Van Schoor 4-8, 2. Blom, Van Veen en De Vries 4-5. Junioren: Kalika-Bakker uitg., Schouten-Tielrooij 2- 0. Stand: 1. Tielrooij 4-6, 2. Schouten 3-4, 3. Bakker 2-2, 4. Kalika 3-0. Adspiranten: Sj. Bruin-N. Bruijn 0-2, Harmeijer-Van Honschoten 2-0, Reparon-Jansen 2-0. Stand: 1. Harmeijer 4-8, 2. Van Honschoten en Reparon 4-6. Pupillen: Nolet-Verdel 0-2, Van Poeteren-Vogelsang afg., De Coninck-Stevenhagen uitg. Stand: 1. Vogelsang 3-5 +1, 2. Van Poeteren 2-4 +1, 3. De Coninck 3-4. Natuurlijk wilde de thuisclub wel winnen, maar de spirit om nog eens werkelijk te vlammen was niet meer aanwezig. Vooral in verdedigend opzicht gaven beide ploe gen elkaar genoeg ruimte om nog één keer weg te lopen naar een hoge score. Hard gewerkt werd er in deze laatste wedstrijd vooral door Simon Bruijn, die pas in de tweede helft van deze competitie bewees waarom hij recht kan doen gelden op een plaats in de Haarlemse basis. De veel zelfvertrouwen uitstralende Haarlemmer was naast Armstrong één van de belang rijke pionnen in de reboundduels. Dat de gasten in feite niet meer zijn dan een tweemansploeg werd in ditd uel nog eens onderstreept. Downey de topscorer van de Nederlandse competitie en Everett namen andermaal het grootste gedeelte van de score voor hun rekening. In gevaar konden zij de Haarlemse zege niet bren gen. Wel konden de gasten in het kielzog van de thuisclub blijvan, maar als het werkelijk gevaarlijk werd zorgde een tempoverhoging voor vergroting van de voorsprong. Rotterdam-Zuid dat bij 95-92 nog één keer aandrong, moest zich defini tief gewonnen geven, toen de Haar lemmers gemakkelijk wegliepen naar 101- 92. weest. De gehele eerste helft gaf een uit stekend Hoofddorp de toon aan. Beslis send in dit duel waren de „banken”, die aan de zijde van de gasten wat sterker bezet waren. De thuisclub had pech, dat het juist in deze wedstrijd de steun van de jeugdige Niels Theil moest missen. Sterk voor de dag kwamen met name Jos Cheli us en routinier Vespa Emanuelson, die in verdedigend opzicht bergen werk verzette en die in de persoonlijke duels met de Tonego-spelers Hans Bakker, Bouke en Hans van Ek vrijwel altijd zegevierend uit het strijdperk tevoorschijn kwam. De kans op de winst liet Hoofddorp direct na de basketwisseling liggen toen een schot- loze periode de gasten de kans gaf een bij nader inzien beslissende voorsprong te nemen. Stand: Tonego 23-42, Noordkop 23-42, Celeri- tas 23-32, Werkendam 22-30, The Wolves 23-30, ASVU 23-28, Akrides 22-24, Orca’s 23-22, Achil les 22-20, Ymir 22-14, Hoofddorp 23-14, US 23-10, Cangeroes 22-8, Mosquito’s 22-2. ALKMAAR. Henk Holland uit Ambt-Delden heeft zaterdag op de kunst ijsbaan De Meent in Alkmaar de laatste marathon van de KNSB-beker gewon nen. In een spannende finale bleef Hol land Henk Portengen en Jos Pronk net voor. Jos Niesten werd zesde en wist hierdoor alsnog vierde te worden in het eindklassement van de KNSB-beker, ach ter Co Giling, Jos Pronk en Henk Por tengen. In de andere hoofdklassegroep liet IJmuidenaar John Peters opnieuw een veer. Tegen routinier Nico Blom hield Peters lange tijd goed stand, maar in het eindspel toonde Blom zich de sterkere en behaalde hij met enkele krachtzetten de volle winst. De met veel spanning tegemoet geziene ontmoeting tussen boekenroode 1 en BOC 3 is in een anticlimax geëindigd. Het BOC- team stond er het beste voor en mocht zelfs met 13-7 verliezen om kampioen te worden. Wilde Boekenroode de districtsti- tel in de wacht slepen dan moest het minimaal een 18-2 overwinning behalen en dat leek een schier onmogelijke opga ve. Porck/Hellingman en De Winter/Van Zanten konden dan ook met veel vertrou wen aan het beslissende treffen beginnen en dachten op eenvoudige wijze revanche te kunnen nemen voor de eerder in dit seizoen geleden nederlaag van 17-3. Het echtpaar De Vries met Wiers/Van Ravenswaay aan zijn zijde waren echter absoluut niet van plan zich zonder slag of stoot gewonnen te geven. Integendeel: zij overklasten hun opporienten totaal en be haalden een monsteroverwinning: 140-64 wat in overwinningspunten uitgedrukt een 20-3 zege betekende. Door het enorme verschil in matchpunten moest het BOC- viertal nog drie extra verliespunten noteren. De BOC-spelers misten elk zelfvertrou wen en gingen keer op keer in de fout. De Winter/Van Zanten boden 3 sch. en maak ten er vijf. Op 2h werd gepast en tien slagen waren voor het oprapen. Het echt paar De Vries mocht 1 kl. spelen terwijl BOC 2 voor het neerleggen had. De mis verstanden waren niet van de lucht en Boekenroode schroomde niet daar dank baar gebruik van te maken. De waarheid zou ontgetwijfeld geweld worden aangedaan als de prachtige zege van Hans de Vries en zijn teamgenoten uitsluitend aan het falen van hun tegen standers toe geschrijven zou worden. De Boekenroodespelers hebben voortreffe lijk spel geleverd en dat bleek onder meer uit de zeer scherpe manches die het echt paar De Vries bood. Enkele kleine tegen slagen werden prima opgevangen. Eef de Vries toonde een wedstrijdmentaliteit waaraan velen een voorbeeld zouden moeten nemen. Opmerkelijk was het dat Boekenroode en BOC een dicht kleinslem klaveren misten: moeilijk te bieden doch van spelers op hoofdklasse-niveau mocht S'!*! (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM-UMOND. Met een 6-4 overwinning op Bergen heeft de schaak club Heemstede het kampioenschap van de Noordhollandse Schaakbond ver overd. Als kampioen van de NHSB zal Heemstede in april en mei met andere onderbondskampioenen een promotie- competitie spelen om enkele plaatsen in de KNSB-competitie. De zege van de Heemsteedse schaakclub betekende voor tegenstander Bergen voltrekking van het degradatievonnis. De Bergenaren verge zellen het al eerder gedegradeerde VHS 3 naar de eerste klasse. SF*' DEN HELDER/HOOFDDORP. On danks nederlagen voor Hoofddorp en Akrides in de basketbalcompetitie heb ben beide ploegen tegen het aan de lei ding gaande Hatrans Tonego en Noord kop uitstekende prestaties verricht. In Den Helder was Akrides zelfs dicht bij een zege op Noordkop, dat de in de slotfa se verkregen winst nauwelijks ver diende. Heemstede-Bergen: Bruggeman-Punt 1-0, Van der Velden-J. Rietveld 1-0, Santen-Spaan 0- 1, Groenendijk-A. Pielaet rem., Volders-Meijer rem., Volten-Keysper rem., Brandsma-Morrema rem., Baar-Schermer rem., Wiegant-G. Rietveld rem., Dubelaar-Mulder 1-0, totaal 6-4. VHS 3-WV: Vrenegoor-Seewald 0-1, Rijnber- gen-Kayser 0-1, Van IJzendoom-Kraayeveld 1-0, Schouten-Buizer 0-1, Veldman-Driessen 1-0, Vink -Duys rem., Wessel-De Haas 0-1, Kant- Adema afg. (1-0), Morssink-Kleyn 0-1, Hofmans- Coerts rem., totaal 4-5 (5-5). Punnerend-Kljk Uit: Hoogkamp-P. van Nieu wenhuizen afg. (0-1), Vogelenzang-Otten 0-1, Hoepermans-Van Nieukerken 0-1, Ruber-Koele- mij 1-0, Wagenaar-De Hoog 0-1, Kerkdijk-Kunst 0-1, Vlugt-Pippel 1-0, De Brouwer- H. H. van Nieuwenhuizen 1-0, Overveld-Hölscher 0-1, Hflhlen-Nijssen 1-0, totaal 4-5 (4-6). Het Oosten-ZSC/Saende: Faase-Roet 1-0, J. Bonkenburg-A. Breedveld 1-0, Van Maanen- Galjé 1-0, Sarink-P. Roggeveen 1-0, Wezel-Tjjde- man 1-0, S. Bonkenburg-Van den Bergh rem.. Kranendonk-Veersma 0-1, Van Oyen-M. Rogge veen 1-0, Van Driel-Punt rem., Van Steijnen- Post 0-1, totaal 7-3. Het was overigens ditzelfde VHS, dat in de laatste ronde van de competitie een belangrijke rol zou spelen. Als gastheer van het Alkmaarse VW had VHS de naaste concurrent van Heemstede op be zoek. Evenals Purmerend en Kijk Uit, die elkaar in Purmerend te lijf gingen, had VW 10 matchpunten en slechts 1,5 bord- punt minder dan Heemstede. Wie gedacht had dat VHS, na de vaststaande degrada tie het wel geloofde, kwam bedrogen uit. De Haarlemmers vochten alsof ze zelf nog kampioen konden worden en stonden bij het afbreken weliswaar met 4-5 achter, maar de resterende partij is zonder meer gewonnen. Het zal dus 5-5 worden, en daarmee komt VW zelfs goed weg. Voor Heemstede was deze verrassing belangrijk, omdat nu een kleine overwin ning vrijwel zeker de titel zou betekenen. Aanvankelijk had de ploeg het knap lastig met Bergen. Enkele spelers stonden zon der meer slecht maar het geluk lachte Heemstede toe toen aan het tweede bord de Bergenaar een mat in één zet verzuim de en vervolgens zelfs nog tenonder ging. Nu werd de eindscore 6-4 maar anders verwachten worden dat zij daarin zouden slagen. Het enige indrukwekkende wa penfeit van BOC 3 was het slembod in h dat door De Winter/Van Zanten gemaakt werd maar hierna was hun vuur volko men gedoofd. Daar deze zege gaan Boe kenroode en BOC 4, dat reeds uitgespeeld was en als tweede eindigde, meedoen aan de vervolgwedstrijden voor een plaats in de landelijke promotieklasse. Deze zullen in april in „Rusthoek” in Bloemendaal worden gehouden. Via een zege op Frisol-Rowic, waarvan BOB al drie keer eerder won, kan de ploeg uit Oud-Beijerland komende woensdag het vonnis over de Amsterdamse topfor- matie voltrekken. Eihdigen BOB en Delta Lloyd gelijk, dart zal een extra wedstrijd de derde degradant moeten aanwijzen. Stars-Rotterdam-Zuid (dames) 50-80 (rust 24-47). Topscoorsters Stars: Hellen Zwanenburg (8-8) en Yolanda Hessling (6- 2). In een van Stars-zijde matige wedstrijd heeft de 1-2-2-aanval tegen de Rotterdam se dames geen enkel effect gesorteerd. Vooral tussen de zesde en veertiende mi nuut ging het volledig mis met de Haar lemse formatie. De sterke break van Ger da de Ridder (17-11) zette de Sterren op een niet meer te overbruggen 8-30 achter- stand. Na de rust wogen beide partijen wat beter tegen elkaar op en kon Stars mede door het goede spel van Yolanda Hessling de schade besperken. Aan Haar lemse zijde ontbrak de met een achilles peesblessure sukkelende Irish Verwey. Onderaan zijn echter nog niet alle be slissingen gevallen. Weliswaar degradeer de Sport Vereent reeds vorige week, maar het is nog een open vraag welke ploeg met de Utrechtse dames als duo-passagier zal meereizen naar de derde divisie. Wijk aan Zee of De Blinkert? Met nog één competi- tieronde zijn de beste papieren voor de badplaatsbewoonsters. Wijk aan Zee bezit namelijk twaalf punten, tegen De Blinkert tien. Wijk aan Zee—DJK 6-6 (2-3). Lia Aar denburg 4, Jacqueline Aardenburg en Karin Nijman. „In zoverre ben ik tevreden, dat ik er zeker van ben dat Wijk aan Zee, als het zover komt, een beslissingswedstrijd van De Blinkert wint”. Dat stelde Wijk aan Zee-trainer Rens Koolstra na afloop van het voor zijn team teleurstellend verlopen duel tegen DJK. Een wedstrijd die Wijk aan Zees achtste gelijkspel van deze com petitie opleverde. Hoewel DJK niet meer voor degradatie in aanmerking kwam, ontwikkelde zich een handbalgevecht dat alle kenmerken van een regelrecht degradatieduel in zich herbergde. Zo werden aan Wijk aan Zee zes strafworpen toegekend, waarvan Lia Aardenburg er drie en zusje Jacqueline één benutte. Aan DJK werden vier zeven- meterworpen toegewezen. De Amster damse equipe verzilverde er daar twee van. Die twee penalty’s bogen een 2-1 achter stand van DJK om in de 2-3 ruststand. Na tweemaal vijfentwintig minuten gaf het scorebord echter een voor beide teams aanvaardbare 6-6 remise te zien. Rens Koolstra: „Dat is voor mij aanleiding tot optimisme”. AalsmeerUmond 6-7 (3-4). Rineke Tuinenbreier 3, Ellen Bonset 2, Irene Pels en Gerda Jansen. trum 2 over De Kennemers 1 heen (20-4) en heeft nu 151 pnt. Boekenroode 4 volgt op de tweede plaats (113) maar zal in de slotronde het Centrum-viertal niet van het kampioenschap en promotie kunnen af houden. In de eerste klasse B moet Brid gecentrum 1 nog tegen Boekenroode 5 aantreden en wordt dan ongetwijfeld ook kampioen en hoofdklasser. Hildebrand 1 verloor met 15-5 van HBC 1 en degradeerde. Daarmede is deze ver eniging niet meer in de eerste klasse verte genwoordigd. Uit de tweede klasse zijn BOC 10, BOC 11 en RK Haarlem 2 ge promoveerd- S en V 5 zal van Hoofddorp 1 moeten winnen (een uiterst moeilijke op gave) om eenzelfde resultaat te bereiken. Een goede wedstrijd van IJmond-zijde, waarin de ploeg duidelijk aantoonde in de loop van dit seizoen te zijn gegroeid. Odin—UD 9-6 (4-2). Ingrid Waalboer 3, Anja van der Worp 3, Tineke Keet, Mar lies van Gulik en Anita Roemer. Odin maakte in dit treffen in de laatste tien minuten een 5-6 achterstand goed. Daarmee revancheerde de thuisploeg zich voor het lauwe begin. Stand In de tweede divisie: VIDO 17-29, Odin 17-26, Aalsmeer 17-22, UD 17-17, IJmond 17-17, DJK 17-16, BDC 17-4, Wijk aan Zee 17-12, De Blinkert 17-10 en Sport Vereent 17-7. Odin—UD 14-16 (6-8). Kees de Ruyter 3, Jan van Rijn 3, Jan Tuinenbreier 2, Dick Visser 2, Rinus Adrichem 2, Bert Otten en Henk Burger. Toen de Odin-spelers Henk Burger en Jan Tuinenbreier vijf minuten voor het einde tegen een twee-minutenstraf aanlie pen, ondernam UD de beslissende uitloop- poging. De stand werd toen van 13-14 opgeschroefd naar 13-15. Berdos—Umond 12-14 (5-5). Johan van Huisstede 4, Paul Kuypers 3, Ton van Zijtveld 2, Zolly Toth 2, Milco de Vries, Piet Strobbe en Aat Teeling. Van Umond is een zware last afgevallen nu de ploeg zich éénmaal definitief in veilige haven heeft gespeeld. Ook in dit matige treffen greep IJmond verdiend de overwinning. had het 5-5 kunnen zijn en was niet Heem stede maar Kijk Uit de nieuwe kampioen geweest. De IJmuidenaren vochten met Purmer end een gevecht op leven en dood uit, waarbij geen enkele remise werd geno teerd, het beste bewijs hoe fel om de winst werd gestreden. Bij de (verdiende) 5-4 voorsprong voor Kijk Uit zal de eindstand op 6-4 uitkomen, waarmee Kijk Uit dan in matchpunten weliswaar gelijk eindigt met Heemstede, maar als gevolg van een slechter bordgemiddelde de eerste plaats net niet kan halen. Het Oosten besloot de competitie met een uitstekende 7-3 overwinning op ZSC/Saende, terwijl het Beverwjjkse Weenink in Hoorn met 6-4 klop kreeg van Caïssa. De eindstand: Heemstede 12 match-, 51 bordpunten, Kijk Uit 12-48V2, VW 11-48V2, Caïssa 11-44V2, Het Oosten 10-48, Purmerend 10- 47, Weenink 8-44, ZSC/Saende 7-44, Ber gen 5-36V2, VHS 3 4-36. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. Door met groot verschil van BOC 3 te winnen (20-3) is het eerste viertal van Boekenroode kampioen van het district Kennemerland geworden. De zegevierden formatie bracht zijn puntentotaal op 160 en ver drong daarmede BOC (157) toch nog uit zijn leidende positie. Beide viertallen gaan nu meedoen aan de vervolgwed strijden voor een plaats in de landelijke promotieklasse. (Van onze dammedewerker) HAARLEM. De vierde voorronde van het kampioenschap van Kennemerland heeft een daverende surprise gebracht: favoriet voor een finaleplaats Theo Thielrooij kreeg een pijnlij ke nederlaag te incasseren van Piet Hollenberg, waardoor zijn kansen om bij de eerste twee te eindigen bijzonder klein zijn geworden. Naast Hollenberg heeft nu ook Ciska Butter een redelijk uitzicht op de eindstrijd dankzij haar remise met Esselman. In de andere hoofdklasse zag koploper Wim van der Sluis zijn partij uitgesteld, terwijl Geert Post in het klassement omhoog klom via Hans Mast. Post staat nu samen met Coen Bais op een gedeelde tweede plaats met eenzelfde aantal punten als Van der Sluis, maar wel met één wedstrijd meer gespeeld. Bij de dames was Eve and Adam Stars kansloos tegen Rotterdam-Zuid en ver loor met 50-80.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19