PETER BONTHUIS: treffers en missers Als CRM kosten op zich neemt Tournee Molukkers door Indonesië 1 WK-atletiek in Helsinki NOS krijgt garanties voetbalclubs WERELDKAMPIOEN: GEEN SPIJT VAN VERZETSACTIE 1 .1 1 I /j F Opnieuw remise Kortsnoi-Petrosjan Vier koplopers bij schaakstrijd Openhaard?INSAID tOtOtip5 ANDERE KOERS IN TOEKOMST” 5 J r 5 J 19 SPORT 18 DINSDAG 19 8 0 1 1 MAART 1 F 1 A mM r. F 1 Chaotisch begin tennistoernooi «SS 4 ‘O deelnemen, Houding Raas fel bekritiseerd '77-’78 '78-’79 ’76-’77 Jan Raas: mikpunt van kritiek 0-0 1-1 4-1 1-1 Tips toto-gelijk: 5-8-11-18-21-26 en 28. (ADVERTENTIE) s;W aar- Tel. (Van onze sportredactie) ’s-HEERENHOEK. Twee dagen na zijn opvallende verzetsactie in de Fran se etappe wedstrijd Parijs-Nice heeft wereldkampioen Jan Raas volstrekt niets aan strijdbaarheid verloren. On danks de vernietigende kritiek in met name de Franse pers heeft de Zeeuw er nog steeds geen seconde spijt van dat hij actie heeft ondernomen tegen de bejaarde koersdirecteur Jean Leulliot, toen deze weigerde de wedstrijd te neu traliseren nadat een op hol geslagen pony het peloton in tweeën had gesne den en wild voor de tweede groep uit rende. „Zoveel kritiek had ik weliswaar niet verwacht, maar ik raak er niet van ondersteboven. Ik ben niet zo vlug bang. En al zou ik de enige zijn, die tegen dit soort dingen in verzet kom, ik blijf het toch gewoon doen wanneer dat nodig is”, stelt Raas. Dan kan hij natuurlijk wat terugver wachten”. La Libre Belgique schrijft onder de kop „Met een officiële trui aan moet men zich waardig gedragen: zelden heeft men iemand zo’n ernstige fout zien ma ken als Jan Raas”. En met een verwij zing naar het wereldkampioenschap en de Ronde van de Middellandse Zee stelt de krant: „Na de gebeurtenissen van zaterdag kan men zich alleen maar feli citeren met degenen die de moed hadden Raas de maximum straffen op te leg gen”. Het Laatste Nieuws hield het erop dat „de juryleden Raas veeleer lieten boeten voor zaken die zich vroeger had den afgespeeld” en De Gazet van Ant werpen concludeert onder de kop „Pony ontluistert wereldkampioen Raas”, dat Peter Post aan Raas beslist een moeilij- ker te hanteren wereldkampioen heeft dan aan Gerrie Kneteman vorig jaar. De Gazet van Antwerpen laat ook koersdirecteur Jean Leulliot aan het woord, die stelt: „Als men deze kerel laat begaan, krijgen we in het peloton een complete anarchie”. Een aanzienlijk minder mildere toon zetting karakteriseert de artikelen in de Franse bladen. Die zijn bepaald niet van mening dat een pony Raas heeft versla gen, maar eerder dat de Nederlander duidelijk te hoog te paard zit en zich ernstig heeft vergaloppeerd. „Raas is al eens op heterdaad betrapt bij het plegen van bedrog tijdens het wereldkampioen schap en nog kort geleden bij de Ronde van de Middellandse Zee”, schrijft Le Wanneer wedstrijdleider Anquetil het niet voor elkaar kan krijgen om Leulliot de koers te laten stilleggen weet ik niet meer hoe het zit”. De vijfde etappe van de wedstrijd Parijs-Nice werd overigens gewonnen door Klaas-Peter Thaler. De rit voerde van Saint-Étienne naar Villard-de-Lans over een afstand van 164,5 kilometer. Thaler was de snelste in een groep van twintig renners. De Belg Daniel Wil lems eindigde als tweede en Gerrie Knetemann als derde. Tot de groep be hoorde ook witte truidrager Gilbert Duclos-Lasalle, zodat de Fransman met succes zijn leiderspositie verdedigde. Het ministerie van CRM zal moeten beslissen of er medio juni een zoge naamd Moluks elftal op tournee gaat naar Indonesië. Dit nadat vergaande plannen in die richting zijn gesmeed en het enige obstakel nog wordt opgewor pen door de vraag wie een en ander zal moeten bekostigen. Door de 0-2 winst op MW lukte het NEC voor de eerste keer dit seizoen twee wedstrijden achtereen in winst om te zetten. Het betekende tevens de eerste uit-overwinning van dit seizoen en de eerste zege sinds 16 april 1979 toen het 0- 1 bij Vitesse werd. Toevallig won de ploeg enkele dagen daarvoor (Paas-dou- ble) met 4-1 van Vitesse. Dat was de enige keer dat er twee achtereenvolgen de overwinningen in het seizoen 1978- 1979 werden behaald. De dertiende wedstrijd betekende voor AZ’67 het einde van een zeer sterke serie van twaalf niet-verloren wedstrij den (goed voor twintig punten). De 2-1 0-2 2-1 2-1 1-3 0-0 0-2 0-0 Nederlands amateurelftal. Als CRM dan ook meewerkt, kan het spel op de wagen”. K vi. 4 LEEUWARDEN (ANP). Hoewel het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland nog niet op de helft is, heeft het er alle schijn van dat slechts nog een viertal spelers in aanmerking De loting van de halve finales van de drie Europese bekertoernooien voetbal zal een dag later dan normaal, op 22 maart, worden verricht in de televisies tudio in Zürich. Gewoonlijk wordt twee dagen na afloop van de laatste ronde de loting voor de volgende ronde gehouden, vrijdags om 12.00 uur in een hotel in Zürich. Deze keer zullen in de televisies tudio in dezelfde plaats om 22.00 uur de vier overgebleven clubs uit elk toernooi aan elkaar worden gekoppeld in het programma „Sportpanorama”, dat di rect zal worden uitgezonden. De eerste stap op weg naar een her vorming van de klassen in de betaalde sector in het Westduitse voetbal is gezet. Een commissie, ingesteld door de laatste bondsdag van de DFB, heeft in een onlangs verschenen rapport verscheide ne voorstellen gedaan over een andere opzet van de nationale competitie. De belangrijkste twee voorstellen houden het volgende in: 1 een bundesliga met achttien verenigingen, met daaronder een tweede liga met eveneens achttien clubs; 2 een bundesliga met zestien ver enigingen, daaronder twee liga’s van ie der ook zestien clubs. Deze voorstellen zullen op 7 juni ter sprake komen tijdens een speciale hoorzitting van de DFB- bondsdag; de commissie, onder voorzit terschap van de president van de DFB, Hermann Neuberger, gaat er in het rap port van uit dat een eventuele verande ring van de opzet aan het einde van het seizoen 1981/82 kan zijn afgerond. In een tussentijds rapport zullen de gevolgen van de hervorming en de details van de te volgen procedure worden bekendge maakt. Vijf van de laatste zes wedstrijden die Ajax en Feyenoord tegen elkaar speel den, eindigden in een gelijkspel. Alleen de Feyenoord-Ajax (4-0) van dit seizoen vormt de uitzondering. 3-0 1-1 2-3 4-0 2-0 1-1 4-1 1-1 0-1 tip 1 1 3 1 3 1 2 1 1 1 3 3 1 Willem II AZ’67 FC Utrecht Feyenoord Roda JC FC Twente PEC (Z) NEC PSV FC Den Bosch De Graafschap FC Amsterdam Wageningen uw. 110. sin oor sei sm. 23- -Haarlem -Vitesse -Go Ahead Eagles -NAC -Ajax -Excelsior -Sparta -FC Den Haag ■MW -FC VW -DS’79 -Volendam -Telstar /ele op we- lag- son aar- 38. voor de winnaar klaarligt, roept dan ook grote vraagtekens op. Bonthuis: „We hebben duidelijk onze bedenkingen. Er wordt de spelers het no dige extra gegeven, dat kan niet anders”. Het zou immers meer voor de hand hebben gelegen dat Connors, die de afge lopen week ook in Europa was, in dit werelddeel was blijven hangen. „Rotter dam” heeft de kwestie inmiddels aange kaart bij de MIPTC, zonder dat van die actie enig rendement wordt verwacht. De Nederlandse organisatie heeft dan ook al min of meer besloten om het de spelers in de toekomst ook extra naar de zin te maken. Directeur John Holt liet weten dat het bestuur van de IAAF met elf stemmen tegen zes voor de andere kandidaat, Stutt gart, de voorkeur aan de Finse hoofdstad had gegeven. De voorzitter van de IAAF, de Nederlander Ad Paulen, onthield zich van stemming. Het bestuur van de IAAF besloot voorts geen goedkeuring te geven voor het orga niseren van internationale wedstrijden tij dens de periode waarin de Olympische Spelen van Moskou worden gehouden. De beslissing werd duidelijk genomen om te voorkomen, dat de Verenigde Staten of andere voorstanders van een boycot van „Moskou” alternatieve Olympische atle tiekwedstrijden gaan organiseren. Een lid van het IAAF-bestuur zei dat atleten die aan alternatieve Olympische atletiekwedstrijden deelnemen, een schorsing riskeren. Bobby Haarms: technische leiding Mo luks voetbalteam PARIJS (ANP). Het eerste toernooi om de wereldkampioenschappen atletiek zal in 1983 in Helsinki worden gehouden. Dit heeft de Internationale Amateur At letiek Federatie (IAAF) in Parijs be sloten. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het ABN-proftennis- toernooi is gisteravond een nieuwe klap bespaard gebleven. Nadat het evenement als gevolg van het wegblijven van de vedetten al sterk in waarde was vermin derd en het afgelopen weekeinde nog eens zeven spelers wegens blessures had den moeten afzeggen, dreigde op de ope ningsdag ook publiekstrekker Ilie Nasta- se verstek te zullen laten gaan. Nastase was tot en met zaterdag actief in het Davis-Cupduel tussen Roemenië en Oos tenrijk in Boekarest, had dus alle gele genheid om op tijd in het sportpaleis Ahoy te arriveren, maar schitterde erg lang door afwezigheid. Pas een half uur voordat hij moest aantreden tegen de Amerikaan Bill Scanlon meldde de Roe meen zich in zijn hotel in Rotterdam. Louk Sanders bereikte als enige Nederlander gisteren de tweede ronde van het proftennis- toernooi in Rotterdam. Op de foto Sanders in actie tijdens zijn eerste partij tegen de Braziliaan Kirmayr „Borg zou alleen in Monte Carlo spelen, maar mooi dat hij over twee weken ook in Nice speelt. Notabene ook een 50.000 dollar-toernooi. Dan moet er toch iets aan de hand zijn, waardoor het voor zo’n jongen erg aantrekkelijk wordt. Het is ons meer dan duidelijk geworden dat we van koers moeten veranderen. We zullen zelf initiatieven moeten nemen, zelf zeer goede contacten met de spelers zien te krijgen. En dan gaat het er niet om dat ze ons aardig vinden, maar dat wij hun het nodige te bieden hebben. Dan maar in plaats van een 175.000 dollar- een 50.000 dollar-toernooi, zodat we de toppers ex- tra-geld kunnen geven”. JAN PREENEN De buitenlandse pers heeft zich met grote gretigheid vastgebeten in het ge drag van Raas tijdens de derde etappe van de koers naar de zon, die voorlopig nog steeds onder barre omstandigheden wordt verreden. In vrijwel alle verhalen wordt het tumultueuze slot van het we reldkampioenschap in Valkenburg erbij gesleept, evenals het optreden van Raas in de Ronde van de Middellandse Zee, waar hij leider Michel Laurent onheus zou hebben bejegend. Raas: „Er zal vast niet bij staan wat Laurent heeft gedaan. Hjj zat alleen mee in een groep van dertig man en toen wij om de beurt demarreerden, reed hij mij de kant in. Slechts één van de vier Nederlanders heeft in het proftennistoernooi in Rotterdam de tweede ronde bereikt. Louk Sanders rekende in twee sets af met de Braziliaan Kirmayr (6-4, 7-4) en zal daardoor in de volgende ronde worden ge confronteerd met de nummer twee van de rang lijst, de sterk gestegen Amerikaan John Sadri. De pas 15-jarige Erik Wilborts had weinig in te brengen tegen de Engelsman Buster Mottram en sprokkelde in twee sets maar vier games bij elkaar: 3-6, 1-6. Paul van Min heeft daartegen een goede kans om verder te mogen spelen laten liggen. Van Min had aan een voorsprong van 5-2 tegen de Fransman Goven echter niet voldoende en ver loor alsnog met 5-7, 5-7. Marc Albert ging onder uit tegen de Amerikaan Chris Delansey: 6-4, 4-6 (na 0-5) en 5-7. Van de acht geplaatste spelers kon de als vijfde getipte Tim Gullikson het niet bolwerken tegen de Zuiafrikaan Johan Kriek: 3-6, 4-6. Overige uitslag: Colin Dibley (Austr)-Terry Rocavert (Austr) 6-1, 4-1 (Rocavert trekt zich geblesseerd terug). komen voor de titel. Die kandidaten zijn Timman, Ree, Langeweg en Van der Wiel. Dit kwartet voert na vijf ronden met 3U2 punt het veld aan. Ze hebben één vol punt voorsprong op de concurrenten. Titelhouder Ger Ligterink behoort daar vooralsnog niet bij. Hij heeft een achter stand van IV2 punt en mag zich vrijwel kansloos achten voor prolongatie. Ligte rink haalde gisteren een magere oogst. Eerst verloor hij naar verwachting de afgebroken partij tegen Hans Ree, waar na hij de vijfde ronde afsloot met remise tegen Van Wijgerden. De vijfde seance kende een rustig ver loop. De serene rust werd alleen verstoord door Kick Langeweg, die op fraaie wijze Paul van der Sterren op nul hield en zich door dit resultaat bij de koplopers voegde. De uitslagen uit de vijfde ronde zijn: Vogel-Ree i/2-1/2, Timman-Böhm 1/2-‘/2, V.d. Wiel-Carlier 1-0, Langeweg-v.d. Sterren 1-0, V.d. Vliet-Scheeren 1-0, V. Dop-Kuijpers 1/2-1/2, Ligte- rink-v. Wijgerden 1/2-1l2. Uitslagen afgebroken partijen uit vierde ron de: Scheeren-Langeweg V2-I/2, Ree-Ligterink 1-0. Stand na vijf ronden: 1/3 Langeweg, Ree en Timman, Van der Wiel 3'/2 punt, 4/8 Böhm, Kuijpers, v.d. Vliet en Vogel 21/2, 9/13 v. Dop, Ligterink, Scheeren, v.d. Sterren en v. Wijger den 2, 14 Carlier 1. De afgebroken partij uit de eerste ron de van de tweekamp tussen Kortsnoi en Petrosjan uit de kwartfinales van het kandidatentoernooi is gisteren na 70 zet ten in remise geëindigd. De stand na twee partijen is 1-1. De remise werd aangeboden door Vik tor Kortsnoi op dezelfde manier, waarop de tweede partij werd beëindigd: het krui sen van de beide wijsvingers. Petrosjan accepteerde het aanbod vrijwel onmiddel lijk met een hoofdknik. Tussen beide spe lers werd geen woord gewisseld. Bij zijn aankomst liet hij en passant weten dat hij er niet over prakkizeerde om dezelfde avond nog in actie te komen. Eerst toen hem werd meegedeeld dat hij dan uit het toernooi zou worden gezet, was Nastase zo „vriendelijk” overstag te gaan. Nastase, die overigens met 7-6, 6-1 van Scanlon won, toonde eens te meer aan dat de spelers lak hebben aan de reglementen. Volgens die regels had Nastase minstens 24 uur voor zijn wedstrijd in Rotterdam moeten zijn. Toernooi-directeur Peter Bonthuis: „We hebben Nastase proberen te bereiken in zijn woning in Parijs, maar daar is hij veertien dagen geleden vertrok ken. Waar hij zich dan wel bevond, kon niemand ons vertellen. Als hij hier van avond niet was verschenen, hadden wij zijn naam geschrapt. Vorig jaar hebben we Borg, die op de eerste dag niet wilde spelen, in het toernooi gehouden, maar ditmaal zouden we keihard zijn geweest”. De problemen rond Nastase passen in ieder geval uitstekend in de chaos die het toernooi, dat in het recente verleden nog zo tot de verbeelding sprak, dit jaar ken merkt. Zo deelden de organisatoren in Rotterdam het afgelopen weekeinde mee dat Raul Ramirez ter elfder ure naar Nederland zou overvliegen om een van de vele opengevallen plaatsen op te vullen. De vraag is echter of Ramirez, die gister avond nog niet was opgedoken en pas vandaag in actie moet komen, ooit wel heeft toegezegd dat hij in Ahoy zou spelen. Bonthuis: „Doug Tkachuck, de secretaris van de MIPTC, de overkoepelende tennis- nederlaag tegen GA Eagles was voor de Deventer formatie de vierde winst op rij, na vijf voorafgaande nederlagen. Ajax speelt de laatste maanden ster ker uit dan thuis. De laatste zes uitwed strijden waren goed voor twaalf punten en de laatste zes thuisduels goed voor tien. De Amsterdammers zijn door het verlies van AZ’67 nu de meest succesvol le ploeg met 22 uit 12. De laatste vijf eredivisieploegen op de ranglijst verloren niet. Zeven punten op tien werden gehaald. Henk ten Cate was nog niet verder gekomen dan één doelpunt dit seizoen (Feyenoord uit 1-1). Nu deed hij AZ’67 de das om met zijn twee treffers. Al veertien wedstrijden achtereen heeft Telstar niet van de FC Amsterdam kunnen winnen. Niet thuis en niet uit en ook niet in de ere- of eerste divisie. De statistieken wijzen uit dat de thuis- spelenden de meeste wedstrijden win nen. De laatste dtie competitiedagen ge ven echter eert afwijkende tendens te zien in de eredivisie. Van de telkens negen wedstrijden wonnen de thuis clubs er respectievelijk 4, 3 en 4. Sparta won weer eens. Na zeven wed strijden zonder winst, die slechts twee punten opleverden, werd numet 1-0 ge wonnen van FC Twente, waarbij Pim Doesburg weer eens zonder tegendoel punt bleef. Dat was hem in vijftien wed strijden achtereen niet gelukt. Eindelijk weer eens wat thuisdoel- punten voor PSV. Na de 7-1 zege op FC Twente (9 september 1979), lukte het maar niet tot een redelijke produktie te komen. De acht volgende thuiswedstrij den leverden slechts zeven doelpunten op. Nu dus de 3-0 winst op Willem II. Pierre Vermeulen heeft door zijn doelpunt tegen Excelsior evenveel goals gescoord (vijftien) als de vorige twee seizoenen totaal (6 en 9). In de eredivisie werd dit weekeinde slechts twee keer naar de strafschopstip gewezen. Zowel Hans Kraay tegen Jan Jongbloed als Jean Colombain tegen Harry Schellekens faalden. André Stafleu is de enige nieuweling op de lijst der doelpuntenmakers. Hij is wel een speciale, want het was tegen Ajax zijn eerste doelpunt voor Feyen oord in zijn vijftigste wedstrijd. Ook in de dertien wedstrijden die hij in het seizoen 1977-1978 als uitgeleende speler voor Excelsior in de eerste divisie speel de, maakte Stafleu geen doelpunt. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. De NOS zal mor genavond toch radio- en tv-flitsen van voetbalwedstrijden in het toernooi om de KNVB-beker uitzenden. Aan vankelijk wilde de omroep de wed strijden negeren uit protest tegen het molesteren van een NOS-technicus door supporters, afgelopen zondag voor de aanvang van de wedstrijd Ajax-Feyenoord. Maar na overleg met de KNVB, de directies van de stadions en politie-autoriteiten heeft de NOS voldoende veiligheidsgaranties voor haar personeelsleden gekregen. Badhoevedorp.Vlierstraat 25 Oisterwijk.Heusdensebaan 50 KNVB-voorzitter Wim Meuleman hoopt, dat CRM zich geroepen voelt, nadat men zich bij dit ministerie al lo vend heeft uitgelaten ten aanzien van het initiatief van de Amsterdammer Jans. Als alles doorgaat, dan zal Meule man optreden als chef d’équipe, neemt Ajax-trainer Bob Haarms de technische honneurs waar, en gaat Max Abarbanel mee als dokter. Het ligt in de bedoeling om een team te formeren rond Tahamata (Ajax), Nanlo- hy (SW), Titaley (FSC), Lalopua (Hera cles) en Pattinama (Excelsior). Bondsvoorzitter Meuleman: „Ze zijn daar in Indonesië razend enthousiast. Ik hoopt deze zaak straks verder rond te krijgen, wanneer we er zijn met het organisatie waarin vertegenwoordigers zitten van spelers, directeuren en de Inter nationale Tennis Federatie, heeft Ramirez gesproken. Maar die weet nu niet meer of hij ja of nee heeft gezegd”. Dat voorval is tekenend voor de wijze waarop het tennistoernooi in Rotterdam dit jaar is georganiseerd. Er is als vanzelf sprekend aangenomen dat het deelne mersveld ook deze keer met een prjjzen- pot van 175.000 dollar geen probleem zou zijn. Totdat bij het sluiten van de inschrij- vingstermjjn, 42 dagen geleden, plotseling bleek dat van de top 20 van de wereld alleen de nummer 8, Gene Mayer, had ingeschreven. Pas toen werden volop acti viteiten ontplooid, werden allerlei instan ties onder „druk” gezet, zij het zonder enig resultaat. Bonthuis: „We organiseren hier een toernooi van WCT. Maar ook van die mensen hebben we geen enkele medewer king gekregen”. Reden waarom er niet alleen over wordt gedacht om met deze Amerikaanse tennisorganisatie te breken, maar ook het verschuldigde geld, in totaal een slordige 80.000 dollar, niet uit te beta len. Duidelijk is al met al geworden dat geen enkele groep vat heeft op de topar tiesten in het tenniscircus. Ze zijn alleen nog bereid om de allergrootste toernooien te bezoeken, waarin zij de punten voor de belangrijkste klassementen kunnen ver dienen. Voor de overige toernooien kun nen zij alleen nog worden geïnteresseerd als er veel extra’s worden geboden. Borg en zijn trainer Bergelin hadden „Rotterdam” wijs gemaakt dat zij in de eerste helft van dit jaar nauwelijks activi teiten zouden ontplooien. Borg moest zich immers voorbereiden op zijn huwelijk met Simeonescu in juli. Hij wilde daarom de nodige rust. Dat bericht had meege deeld kunnen zijn in het Sesamstraat- journaal. In werkelijkheid heeft Borg de afgelopen twee weken namelijk juist vol op overwerk aangenomen. Eerst toerde hij door Paraguay, Chili en Argentinië, vervolgens deed hij op zijn lucratieve rondreis Kopenhagen, Stuttgart en Mün chen aan. Punten voor officiële ranglijs ten waren in die viermanstoernooien niet in het geding, dollars voor zijn bankreke ning des te meer. Nu de veelgevraagde coryfeeën in de „vrije weken” alle gelegenheid wordt ge boden om in twee dagen anderhalve ton te verdienen, kunnen zij het zich gemakke lijk permitteren om een toernooi als in Rotterdam, waar zeven dagen moet wor den gespeeld voor een hoofdprijs van 60.000 gulden, te negeren. Dat Jim Con nors, de nummer drie van de wereld, deze week wel in Costa Rica speelt in een 50.000 dollar-toernooi, waar maar 12.000 dollar Figaro, en dat blad besluit met de mede deling: „Hij krijgt wat hij verdient en wat hij eigenlijk al veel eerder had moe ten krijgen. Het is te hopen dat de wieler bond hem uitsluit voor Milaan-San Remo”. Het sportblad L’Equipe, dat de kop man van de Post-brigade vorige week al omschreef als een coureur die het wiel rennen van alle romantiek ontdoet en zich er alleen maar om bekommert door zoveel mogelijk wedstrijden te winnen, zoveel mogelijk geld te verdienen, noemt diens gedrag „onbegrijpelijk”. „Hij oe fent”, schrijft L’Equipe, „een ware ter reur uit in het peloton, waaronder op een enkele uitzondering na iedereen lijdt. Raas is een wereldkampioen die zijn plichten niet kent en diegenen met zich meetrekt die zich als kleine wereldkam- pioentjes beschouwen”. France Soir ten slotte ontrafelt het karakter van de drager van de regen- boogtrui. „Men wist dat hij een stijfkop is en dat hij vlas fietst. Men weet nu ook dat hij driftig en grof kan zijn. Raas heeft de wedstrijd door de deur van schandaal verlaten”, aldus France Soir. Raas is niet uit zijn evenwicht ge- hraoht dnnr Hip «tnrtvInpH van vprwii Het algemeen klassement: 1. Duclos-Lassal- oracnt door die stortvloed van verwij- le (Fra) 22.44.09, 2. Mutter (Zwi) op 2.30, 3. ten. „Ze vergeten hoe het gegaan IS. Contini (Ita) 3.22, 4. Knetemann (Ned) op 3.28, 5. Prim (Zwe) op 4.10, 6. Knudsen (Noo) op 4.57, 7. Lubberdin (Ned) op 5.12, 8. Bazzo (Fra) op 5.45, 9. Nilsson (Zwe) op 6.61, 10. Van Vliet (Ned) op 6.41, 11. Kuiper (Ned) op 8.08, 15. Van der Meer (Ned) op 9.36, 16. Langerijs (Ned) op 9.54, 30. Lammertink (Ned) op 13.39, 49. Hi nault (Fra) op 47.57, 50. Stamsnijder (Ned) op 49.32, 51. Maas (Ned) op 50.51, 57. Van Peer (Ned) 1.00.44, 58. Havik (Ned) op 1.01.02.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19