Titelkansen voor VZV verkeken Rugbyteam loopt uit naar 20-0 KCZ overtuigt tegen Woerden Zonneveld sterk in BBC-toernooi Watervliet overklast MEO Positie VCIJ uitzichtloos Promotieplaatsen reeds verdeeld Beerepoot blijft strijdlustig Scheybeeck terug naar vierde klasse n I PHILIPS Philips P5OOO tekstverwerkers kostenbesparend, produktieverhogend en eenvoudig te bedienen. 3 T Uw Kunstgebit kan niet meer loszitten of verschuiven! II ir Ij I l 20 21 SPORT DINSDAG 1 1 MAART 1980 ant n (Van onze rugbymedewerker) 1 ar Binnen enkele uren kan uw typiste met de Philips tekst verwerker werken. En in I enkele dagen is zij er volledig mee vertrouwd. Omdat Data Systems lp i te danken aan het goede samenspel tussen voorwaartsen en driekwartlijn. De Philips tekstverwer- kende systemen bestaan uit een standaardtoetsen- bord met beeldscherm, t geheugen en snelle schrijfeenheid. Via het beeldscherm kunnen alle typewerkzaamheden precies worden gevolgd. En faciliteiten als bijv, correctie, revisie of opmaakverzorging staan met een enkele toetsdruk ter beschikking. Voor elke funktie één toets. Tekstopslag geschiedt met behulp van magneetkaarten of flexibele schijfgeheugens. Test en opmaak akkoord? Eén druk °P de toets zet de ^^^Mjlj^^schijfeenheid aan het werk. Met een snelheid van 2700 tekens per minuut. J KOr Tijdens het afdrukken kan de typiste vast beginnen met een volgende tekst. Door het systeem van snel verwisselbare schijfwielen staan diverse lettertypen ter beschikking. Aan alle bedieningsgemak is gedacht. (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. De Scheybeeck-dames vormden vorig jaar een hechte eenheid, die zonder enig probleem promotie bewerkstelligde. Vanaf de entree in de derde klasse werd duidelijk dat optreden op een niveau boven de vierde klasse niet voor de Beverwijkse dames weggelegd was. Dit weekeinde kreeg dat feit zijn logisch gevolg in de degradatie van de Scheybeeck-damesploeg. - 7^ Standaardbrieven, rapporten, offertes, contracten en aktes moeten vaak voor kleine wijzigingen worden over gemaakt. Philips weet wat dat betekent. In tijd en geld. En heeft er een uiterst efficiënte oplossing voor ontwikkeld: IJMOND. Overtuigend won het team van de rugbyclub The Smugglers zondag thuis van R.C.Castricum 3 20-0. Deze overwinning was voornamelijk Philips P5000 tekstverwerkers: ïh Philips uitgaat van de mens achter de machine. En met kennis van zaken probleem oplossingen op maat maakt. Philips tekst verwerkers zijn kosten besparend en produktivi- teit verhogend. Met alle mogelijkheden voor geprogrammeerde cor respondentie. Maar óók voor rekenen in bijv. financiële overzichten, selekteren en sorteren van bestanden of het aanmaken van telexbanden. P5000 tekstverwer kers kunnen erg veel en zijn een prima investering. Philips tekstverwerkers - - t worden als complete werkeenheden geleverd, klaar voor nuttig gebruik. Interesse? Stuurde coupon in voor nadere informatie. Adres: Philips Data Systems Nederland B V. Antwoordnummer 1300, 2500 VG DEN HAAG Philips P5OOO tekstverwerkers: een revolutie in de kantoorpraktijk. r i i i i i i i i i i i i i i i L Smugglers pakt Castricum in (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) PHILIPS (Van onze volleybalmedewerker) UMUIDEN. De achtste nederlaag op rij KDO won in sporthal „Zeewijk” met 0-3 heeft de dames van VCIJ in de promotieklasse volleybal van district Haarlem zo langzamerhand in een uit zichtloze positie gemanoeuvreerd. Met de week wordt het dan ook onwaarschijnlij ker dat VCIJ de dreigende degradatie naar de eerste klasse nog kan afwenden. Dat het door blessures en onderlinge onenigheid bovendien nog aanzienlijk verzwakte IJmuidense team met 0-3 van KDO verloor, baart weinig opzien. Een op volle sterkte aantredend, ooti- In de A-poule houdt Gerard Beerepoot de strijd om de eerste plaats met Ton Sijbrands goed vol. In zijn partij tegen Jos Bierman trok hij het initiatief geheel naar zich toe. Bierman, die toch bekend staat als een vakkundig verdediger, was niet in staat tegen de agressief spelende Beere poot voldoende tegenspel te krijgen en moest in het gevorderde middenspel de vlag strijken. Coen Bais koos tegen Ton Sijbrands de aanval. Dat de omsingeling, In de bij-competitie won George Postma op instructieve wijze van Koos de Vries. In de Damme-variant maakte De Vries bij de vierde zet al een fout, die door George Postma doeltreffend werd gestraft. Jaap van Straten, die dit jaar zijn vijftigjarig lidmaatschap bij DCIJ viert, moest zich tegen Piet Kok de mindere tonen. Na een scherpgespeelde opening maakte de jubi laris een blunder, waardoor Kok op dam kwam. Hierna was er geen redden meer maal gemotiveerd VCIJ, was vast met een beter resultaat van het veld gestapt. VCIJ bood in de eerste set (10-15) nog redelijk verweer, maar verzuimde in deel twee (7-15) en drie (8-15) nadrukkelijk te profiteren van de zwakke stop van KDO. De Uithoornse ploeg bracht daardoor toch meer lijn in de aanvalscombinaties dan VCIJ en won verdiend. indien correct gespeeld, grote kansen biedt, toonde Sijbrands in deze partij overduidelijk aan. Toen de witspeler zijn aanval door tempogebrek zag verzanden, moest hij een schijf inleveren. Voor Sij brands meer dan voldoende om de winst af te dwingen. In de B-poule streden René Boulonois en Willem Jurg in een spectaculaire partij om de punten. De listig-spelende Boulo nois verkreeg in het middenspel voordeel. Jurg kon alle dreigingen echter met sterk spel weerleggen. Hierna was het damge- vecht nog zeker niet afgelopen. Van enig overwicht voor één van beiden was echter geen sprake meer, zodat de punten spoe dig werden gedeeld. Marcel Doornbosch strafte een fout van Piet van Veen doeltreffend af. Toen hij even later echter ook in de fout ging, was een remise onafwendbaar. IJsselmeer-VZV 4-3. Voor beide ploegen was dit een beetje de wedstrijd van de waarheid. Door deze overwinning is Usselmeer vrijwel zeker van de titel. Met zeven punten achter en zes wedstrijden te spelen is voor VZV het doek gevallen. De wedstrijd kenmerkte zich door sterk verdedigend spel van bei de ploegen. In het eerste kwart opende IJsselmeer de score uit een numerieke meerderheid. VZV kon de stand echter door Henk Mors weer gelijktrekken (1-1). In het weede part had VZV nogal wat pech, uit een aantal gevaarlijke situaties ketste de bal via paal of lat het veld weer in. Eenmaal kon Michiel Weimar de aan val doeltreffend afronden en NAV op voorsprong zetten. IJsselmeer trok het spel iets meer naar zich toe en dit resul teerde in twee doelpunten, 3-2. i i i i i i i i i i i i i i i J PNA- in voor re- 9e- 3 Vil- 173. ’550- COUPON wilt u mij informatie zenden over de serie P5000 tekstverwerkers Wilt u mij omgaand bellen vooreen afspraak Naam Beroep/bedrijf Straat Plaats Telefoon wel- at ot Us U en. bleef het bij. Kort na rust kwam Kraaien op gelijke hoogte. Scheybeeck probeerde overeind te blijven, maar Kraaien maakte met 2-1 een einde aan alle Beverwijkse illusies. Eechtrop-Rood Wit: 1-1 (0-1) De Eechtrop -dames waren wel ge waagd aan Rood-Wit, maar moesten hun tegenstandsters toch een doelpunt toe staan. Nadat Marjolein van den Berg uit een strafcorner haar ploeg naast Rood- Wit had gebracht, was de strijd weer open. Het werd benauwd voor Eechtrop, toen Rood-Wit diverse strafcomers te nemen kreeg. Maar dankzij Nans Sluiters, die een uitstekende sluitpost bleek, bleef de Be verwijkse defensie op de been. Strawberries-Alkmaar: 3-1 (2-0) Strawberries toonde in deze rommelige partij weinig klasse, maar wel veel inzet en dan met name in het tweede bedrijf. Na een kwartier had Elsbeth Pilz haar ploeg al op afstand gezet en nog voor de pauze verlengde Emmy Engel een voorzet van Ella Postuma doeltreffend. Nadat een door Alkmaar ingeslagen strafcorner via de voet van Hanneke de Vries in het Velsense doel was beland, stelde Emmy Engel de 3-1 overwinning veilig. IJMUIDEN. Met nog één ronde te spelen, zijn de beslissingen omtrent de acht promotieplaatsen in de hoofdklasse- poules A en B reeds gevallen. In de A- poule verzekerden Ton Sijbrands, Ge rard Beerepoot, Jeroen Sterel, Willem Winter, Henk Smit, Coen Bais, Jos Bier man en George Postma zich van een promotieplaats. In de B-poule zijn Joost Hooijberg, René Boulonois, Cees Pippel, Cees van Duyvenbode, Willem Jurg, Cis ka Butter, Piet van den Berg en Jan Apeldoorn onbereikbaar voor de concur rentie en dus gepromoveerd. Deze zestien spelers gaan in de komende maanden strijden om de clubtitel en een plaats in het eerste of tweede tiental van DCIJ. aandringen. Opmerkelijk was het dat de meeste scrums door de Velsense formatie verloren werden maar dat werd ruim schoots gecompenseerd door een supe rieure springkracht in de lineouts. Tijdens één van die line outs nabij de Castricumse trylijn lukte Jos van der Velden door de bal te vangen, er vallend mee door de verdediging te breken en het leer achter de trylijn te drukken. Tot aan het eindsignaal van scheids rechter Lammers bleef The Smugglers komen en kon door middel van twee tries de voorsprong uitbouwen tot 20-0. (Van onze badmintonmedewerker) BEVERWIJK. In de competitie draait het bij de Beverwijkse badminton club voor een groot deel om Leo Zonne veld. Ook op toernooien boekt Zonneveld regelmatig successen. Op het eigen toer nooi van BBC kwam hij vorig jaar niet in de eindrangschikking voor, hoewel hij drie maal in de halve finales stond. Deze keer telde hij volledig mee. Zowel in het herenenkelspel als het herendubbel was de eindoverwinning voor hem. Leuk voor zijn vereniging BBC, die op een goed toernooi met 180 deelnemers in 270 par tijen kan terugzien. Dit in tegenstelling tot de Haarlemse vereniging Duinwijck, die altijd tegelijk met BBC een toernooi voor ’gewone’ spelers organiseert, maar daarbij met lede ogen moet toezien dat de meeste spelers de voorkeur aan deelname in het Beverwijkse toernooi geven. Twee overwinningen voor Leo Zonne- dames het enkelspel. Haar clubgenote I. van Rij verloor in een driesetter: 11-2, 7-11. In het herendubbel in de C-groep waren R. Broekhuizen (Heerhugowaard) en J. van Gerresheim (Zijderveld) de winnaars. J. de Vries en A. van der Mije (Lotus) pakten de tweede plaats: 15-5- 15-2. In het damesdubbel werden K. Beekhuizen en A. van der Mije (Lotus) winnaressen door een driesetsoverwinning op C. Wieland en I. van Rij (UVO/HHC): 6-15, 15-7, 15-6. In deze speelklasse ging de zege in het ge mengd dubbel naar het duo B. Couwen- berg/M. Lam (Flight). Zij versloegen U. Klaassens en J. de Vries (Lotus): 15-18, 15- 9, 15-9. aan en kon Kok twee punten aan zijn totaal toevoegen. Gert Moleman en Jan Apeldoorn speelden weliswaar een inte ressante, maar zeker geen vlekkeloze par tij. Moleman, die gebrand was op een goed resultaat, miste tot tweemaal toe een kansrijke voortzetting. In het middenspel moest hij het initiatief aan zijn tegenstan der laten, die daarna in het klassieke afspel kundig de winst naar zich toetrok. Jack van Buuren kan in de komende jaren zeker uitgroeien tot een volwaard ig hoofdklassespeler. Dat hij op dit moment nog routine te kort komt, bleek overduide lijk in zijn partij tegen Piet van den Berg. Met engelengeduld wachtte Van den Berg op het foutje van zijn jeugdige tegenstan der, dat prompt kwam en afgestraft werd. In de tweede klasse behaalde Gerard Post een keurige remise tegen Wim Gomes. Hoewel Gomes in het middenspel een schijf won, had Gerard genoeg compensa tie om toch een puntenindeling af te dwingen. Kort na de kick off leek een Velsense overwinning niet in het verschiet te liggen want gedurende de eerste minuten moest The Smugglers zich in de verdediging terug trekken en zelfs een penaltykick op de palen toestaan, die overigens gemist werd. Doch naarmate de wedstrijd vor derde kregen de Velsenaren meer grip op het spel, wat na 15 minuten resulteerde in een try van André Dekker. Conversion specialist Gerrit Hoogerwerf zag kans om de try te converteren en daardoor de stand op 6-0 te brengen. Na de hervatting bleef The Smugglers Het gemengd dubbel in de B-categorie werd gewonnen door I. Mes en J. Stak (Duinwijck) Enid Versluis en B. Smit (IJ- mond/UVO) werden tweede: 15-6, 15-13. De Velsen-speler Herbert de Krijger werd winnaar in de C-groep in het herenenkel spel. J. de Vries (Lotus) haalde hier de tweede plaats: 12-15, 15-12, 15-10. M. Nieu wenhuizen (Heerhugowaard) won bij de Merkwaardig genoeg begonnen de Be verwijkse dames in de uitwedstrijd tegen Kraaien goed. Zij namen via Liesbeth Scheerman zelfs een voorsprong. Daar veld in de B klasse. In het enkelspel ver sloeg hij A. Lanu (UVO): 15-14, 17-4. In het dubbel met zijn vaste partner Harry Fi scher zegevierde hij over A. Lam en W. Kooiman (UVO): 7-15, 15-16, 15-5. Bij de dames in de B groep ging de eindzege naar Nicole van Zijdeveld, die de Haar lemse Ine Jongert met 11-7, 11-1 de baas bleef. Van Zijdeveld won in deze klasse ook het damesdubbel met de Duinwijck- speelster Jacqueline van Ravensberg. Ine Jongert was weer het slachtoffer, nu met Wil Schoon (Haarlem): 15-7, 10-15, 15-5. x?-. (Van onze waterpolomedewerker) IJMOND. In de waterpolocompetitie heeft VZV vrijwel geen kans meer op het kampioenschap. In een direct duel met de koploper moest VZV in de laatste seconden een 4-3 nederlaag incasseren. KCZ heeft dit weekend twee punten kunnen pakken. Sinds begin december was dit niet meer gelukt, maar tegen Woerden speelde de ploeg weer als vanouds en won met 7-10. In de hoofdklasse dames kon KZC een belangrijk punt afpakken van het veel hoger geplaatste OZPC: 5-5. Stand in de promotieklasse: KDO 16-43, Mar- tinus 2 14-33, Atalante 13-31, Waterlanders 14-30, Sporting/OSS 16-25, Martinus 3 14-19, VCH 15- 19, Triumph 15-14, Roda ’23 13-10, VCIJ 16-9 en Spaarne’75 7 14-7. Mieke Rolloos, de VCIJ-speelster, die vorige week na een conflict met een me despeelster afzag van deelname aan de wedstrijd tegen Sporting/OSS, zal dit sei zoen niet meer voor het eerste dames team van haar vereniging uitkomen. „Dat is begrijpelijk”, zegt Dries Hiemenz, die tijdens dat duel als interim-coach optrad. „Er zijn ten onrechte lelijke din gen tegen Mieke gezegd. De oorzaak van dat conflict ligt beslist niet bij haar”. Dentofix - het speciale moderne poeder - behoeft slechts op de gebitsplaat gestrooid te worden om het gebit de gehele dag rotsvast op zijn plaats te houden Dentofix ver hoogt Uw zekerheid in gezelschap, beroep en sport. Probeer het nog heden. Verkrijgbaar bij apotheken en drogisterijen. Bij een VZV-doorbraak werd Steef Hammerstein onreglementair gestopt en uit de toegekende strafworp kon Michiel Weimar de gelijkmaker scoren. Met nog minder dan een minuut te spelen leek niets een puntendeling in de weg te staan: Zeven seconden voor tijd doelpuntte dé midvoor van IJsselmeer echter 4-3. Woerden-KZC 7-10. KZC heeft in deze wedstrijd duidelijk' laten zien dat de plaats die nu ingenomeri wordt niet overeenkomstig de krachten van de ploeg is. KZC nam direct het initiatief in handen wat resulteerde in twee doelpunten van René Morel. KZC drukte direct door en liep uit naar 1-4 dankzij Pieter Mooy en Hans van der Mast. Woerden was duidelijk aangeslagen en moest toezien hoe KZC aan alle kanten - -1 uitbrak. René Morel (2x) en Pieter Mooy brachten de stand op 2-7. Woerden schrok toen echter wakker en kon door middel van een goed offensief de stand op 5-7 brengen. De ploeg dacht de aansluiting weer te pakken te hebben, maar KZC liep door René Morel en Pieter Mooy opnieuw uit: 5-9. Woerden kwam nog aardig in de buurt (7-9) maar René Morel liet zien dat hij in goede vorm steekt; 7-10. De badmintonvereniging Duinwijck zal toch eens kontakt moeten opnemen met de officials van de Nederlandse bad mintonbond. Op hoog niveau mag het allemaal goed gaan, als Duinwijck een toernooi organiseert voor de ’gewone’ spe lers en jeugdspelers, houdt de Beverwijk se badmintonvereniging BBC ook altijd zijn jaarlijkse toernooi. En dat is jammer voor de Haarlemse club, want terwijl het in Beverwijk dan erg druk is, houdt de belangstelling voor het Haarlemse toer nooi niet over. Duinwijck is ongetwijfeld meer dan enige andere club in het land gebaat bij sterke jeugdspelers, in de eigen gelederen. In het eigen toernooi drong OZPC-KZC 5-5. De dames van KZC zijn door de terug komst van Cora de Vries duidelijk sterker geworden. Tegen OZPC werd goed ge speeld en met iets meer geluk had men. kunnen winnen. In het eerste kwart kou Cora de Vries een 1-0 achterstand weg-, werken en zij was het ook die de stand op 2-2 bracht. Beide ploegen lieten goed wa terpolo zien wat voor het publiek een leuk" kijkspel opleverde. De gemoederen raak ten verhit toen een bal van OZPC op de paal als doelpunt werd gerekend. KZC zette zich echter over deze tegen slag heen en liep door Elly Spijker (2x) en Cora de Vries uit naar 4-5. In de laatste seconden van de wedstrijd wist OZPC toch nog langszij te komen: 5-5. Tijdens het duel met Castricum RC was vooral de line-out van The Smugglers goed op dreef. Jos van der Velde en Gerrit Rademakers hebben op de foto wederom balvoordeel behaald waardoor een nieuwe aanval door de drie-kwartlijn kan worden opgezet. echter maar één speelster van Duinwijck tot de finales door. De overwinningen in dit toemooionderdeel gingen allemaal naar spelers van andere verenigingen. Pierre Pelupessy, vorige week winnaar tijdens de districtskampioenschappen won ook hier. De Kennemerland-speler versloeg in het herenenkelspel Alex Wolf (Haarlem): 15-2, 15-3. Francien Ojevaar (Lotus) won het damesenkelspel. Zij ver sloeg Brigitte Vervest (Zijderveld): 11-7, 11-7. Pierre Pelupessy besliste met zijn opponent uit het enkelspel Alex Wolf het herendubbel in zijn voordeel. Zij versloe gen de Kennemerland-spelers Glen Jan sen en Simon Beetjer: 15-0, 15-2. Het da mesdubbel leverde Francien Ojevaar en Marianne Veeren (Heemskerk) een zege op Laura Schaier (Marathon) en Brigitte Boeree (Duinwijck) op: 18-13, 15-7. Oje vaar won met Simon Beetjer ook nog het gemengd dubbel van Brigitte Vervest en Dennis Tsin (RVZ): 15-3, 8-15, 15-7. Uitslagen C-toernooi Heren: Rob Mes- René Sehr 15-1, 15-2. Dames: Tanja de Bont-Ingrid Hoogeveen (Heerhugo waard) 11-8, 8-11, 11-9. Herendubbel: Rob Mes/René Sehr-Han Gabriëls/Joost Stein- hoff 15-9, 15-2. Damesdubbel: Pamela Oey/Linda Thung (Flash) Tanja de Bont/ Ingrid Hoogeveen 15-4, 17-14. Gemengd dubbel: Gonneke Kloet/Rob Mes-Tanja de Bont/René Sehr 15-11, 15-7. (Van onze korfbalmedewerker) BEVERWIJK. Kort nadat Water vliet MEO in de zaal had bestreden, trad de Beverwijkse ploeg bij de hervatting van de veldcompetitie opnieuw tegen de Amsterdammers aan en met succes, want Watervliet boekte een stevige overwin ning: 7-3. In de eerste helft scoorden Ruud de Soet en Joke van der Veer. Ook de Amsterdam mers troffen eenmaal de korf. MEO maakte zelfs eerst nog gelijk. Toen ver sierde Gerard Remmers voor Watervliet een strafworp, die door Marjan Wormsbe- cher verzilverd werd. Ook daarop hadden de Amsterdammers nog een antwoord. Binnen korte tijd zorgden Marjan en Chris Weerman voor duidelijkheid. Cees van Doesburg schoot daarop nog twee maal raak voor de Beverwijkers.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21