i FNV wil klare taal over actuele zaken Bridgeclub De Kennemers politienieuws Kinderen maken Uitslag zevende scoutingloop Falend spel bedreigt koppositie van Soomers-Van Munster Extra raadsvergadering over Velserbroekpolder zich schuldig aan vandalisme Thistle Whisky JL h kort ijmondnieuws BRIEF STEUNCOMITÉ NAAR MINISTER ALBEDA NIEUWBOUW SCHOOL VOOR PRACTISCHE VORMING L Avondje kraken in Villa Nooitgedacht DINSDAG 11 MAART IJMOND 1980 1 en WOENSDAG CAO-HOOGOVENS o i Delegatie Afspraken (Van een onzer verslaggevers) UMUIDEN. „Als Hoogovens niet van plan is te praten over actuele zaken, dan zijn de CAO-onderhandelingen wat ons betreft snel afgelopen”. Dat zegt districtbestuurder Henk Krul van de FNV naar aanleiding van de door Hoogovens voorgestelde agenda van de besprekingen die woensdag beginnen. fe rijs (Van onze bridgemedewerker) UMUIDEN. De verrassing van de zevende ronde (2e serie) van de wintercompetitie bridge van De Kennemers was het falen van Soomers-Van Munster (383.84). Het duo, dat de leiding van de A-lijn met een voorsprong van twintig percent in handen had, werd dit keer voorlaatste (135 pnt.). De bovenste plaats kwam echter niet in gevaar, doch Kleve-Van Thiel (370.09) zijn wel een stuk dichterbij gekomen. Het dagklassement werd in de hoogste afdeling door het echtpaar Edeling gewonnen (181). VELSEN. De gemeenteraad krijgt nog voor het zomerreces, op 26 juni, een voorstel voorgelegd waarin de structuur van de projectorganisatie is vastgesteld ten behoeve van de Velserbroekpolder. PW dl (Van een onzer verslaggevers) UMUIDEN. De Alkmaarse juristen A. Van Driel en E. van der Molen hebben bij minister Albeda van Sociale Zaken namens het Steuncomité „Illegalen” schriftelijk gepleit voor een gesprek van de minister met het Steuncomité en de directie van het staalbedrijf. Van de zijde van Hoogovens voelde men weinig voor het nemen van het initiatief tot een dergelijk tri-partite gesprek omdat men het accent van de wervingsactiviteiten op korte termijn niet in de eerste plaats op de werving van illegaal in ons land verblijvende buitenlanders wenst te leggen. (ADVERTENTIE) Hoogovens wijst werving illegalen van de hand L., Deel jaarlasten school voor rekening gemeente i V7/f illegale buitenlanders bezochten het wervingscentrum van Hoogovens in Beverwijk. Zij werden begeleid door het steuncomitéIllegalen". De jurist A. van Driel (links) deed daarbij aan de heer F. Scholten, adjunct directeur personeelszaken (rechts), het verzoek een sollicitatie procedure voor de illegalen in werking te stellen. Het steuncomité, bestaande uit de werk groep Wet Arbeid Buitenlandse Werkne mers in Alkmaar, het Platform van Demo cratische Organisaties van Buitenlandse Arbeiders uit Amsterdam en de Kritische De heer F. Scholten onderdirecteur per soneelszaken van Hoogovens bleek bij de ze gelegenheid niet bereid de sollicitatie van de vijf illegale buitenlanders te hono reren daar dit in tegenspraak zou zijn met Elenbaas 133, Derenberg-Dekker 132, Van Ame- rongen-Smakman 127, Arpad-Kesting 123, Van der Kuil-Kulman 122, Degeling-Ladage 116, Fet- zer-Woertman 95, Van Kooten-Beelen 85, Porck- Bonder 83. 5 km: jongens: 1 Ruud Runnenburg, 2 Frank Kinge, 3 Aart Hulleman; meisjes: 1 Ellen Ingelse, 2 Katinka Maes, 3 Linda Scheringa; dames: 1 Tineke Hurkmans, 2 R. Warmendam, 3 C. Ingelse. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De bouw van een nieuw onderkomen ten behoeve van de School voor Practische Vorming aan het Tiberi- usplein zet de gemeente voor een jaarlijk se extra uitgave van 30.000 gulden aan kapitaallasten en exploitatiekosten. De ze worden niet door rijkssubsidies gedekt omdat het bouwplan voor de school geen goedkeuring ondervond bij het ministe rie van financiën dat de school als te groot en te luxe bestempelde. UMUIDEN. Zondag werd de zeven de scoutingloop gehouden. Het eindklas sement is als volgt. 21 km.: heren: 1 V. J. Schoutsen, 2 Kees de Haan, 3 Ad Ulijn; dames: 1 Marijke Ook de Tweede Kamer heeft zich in grote meerderheid negatief gekeerd tegen de vergunningaanvraag van Hoogovens voor het aantrekken van de Joegoslaven. Woordvoerders van de grote fracties heb ben zich onlangs negatief uitgesproken over het verzoek van het staalbedrijf. Zij vinden het onaanvaardbaar dat Neder land werknemers uit Spanje of Joegosla vië zou halen terwijl tal van illegale bui tenlanders de laatste maanden op straat zijn komen te staan. Een kamerlid ver wees bij zjjn reactie naar een soortgelijke aanvraag van Hoogovens twee jaar gele den die toen ook zou zijn geweigerd. De directie van Hoogovens heeft een min of meer traditionele agenda samen gesteld waarop naast een toelichting van de bonden, een beschouwing van Hoog- ovensdirecteur Wilmink over de algemene economische situatie en een paar rappor tages prijken. Krul zegt zjjn tijd niet te zullen verdoen aan het aanhoren van lan ge verhalen maar wil snelle duidelijkheid over punten als koopkrachthandhaving op modaal niveau, inconveniëntentoeslag voor zwaar, onregelmatig en vuil werk, prijscompensatie en het meerjarenbeleid In het voorstel zal naast de taakverde ling tussen de stuurgroep en de werk groep, de overeenkomsten met de externe deskundigen en het overleg met derden zjjn vastgelegd. Eveneens wordt hierin de positie en de invloed van de gemeenteraad omschreven op de planvoorbereiding, als mede de organisatie van de inspraak voor de toekomstige bewoners en de financiële consequenties. In de aan de raad voor te stellen struc tuur van de projectorganisatie zal een belangrijke plaats worden ingenomen door de stuurgroep als centraal leiding gevend orgaan. Als werkverband van bur gemeester en wethouders zal de stuur groep bestaan uit leden van het college alsmede enige ambtenaren en externe deskundigen. Daarnaast zullen werkgroe pen worden gevormd, die zich als uitvoer ders van de stuurgroep gaan bezighouden met de verschillende aspecten van de planvoorbereiding. In alle stadia van de planvoorbereiding Verkrijgbaar in de belere slijterij/wijnhandel. zal grote aandacht worden besteed aan interne en externe voorlichting. In het kader hiervan wordt 20 maart een infor matieve bijeenkomst voor de raadsleden georganiseerd. Slakken. Maandag is aan de Paral lelweg in Beverwijk een 35-jarige chauf feur uit Haarlem bekeurd, die zijn vracht wagen tieneeneenhalve ton had overbela den met hoogovenslakken. Rijwielstalling. Maandagnacht is ingebroken bij de rijwielstalling bij het station in Beverwijk. Er wordt 300 gulden vermist. Remmen. Maandagmiddag weiger den aan de Viaductweg in Beverwijk de remmen van een vrachtwagen, die werd bestuurd door een 29-jarige Alkmaarder, waardoor twee voor hem stilstaande per sonenauto’s werden aangereden. Nadat de vrachtwagen tot stilstand was geko men reed hij als gevolg van het hellend straatoppervlak achteruit waardoor een derde personenauto werd beschadigd. UMUIDEN. In Villa Nooitgedacht aan de Kanaalstraat zal woensdag van gedachte worden gewisseld over zaken die betrekking hebben op volkshuisves ting, kraken en eventueel nog te onderne men kraakacties. er- let B-l 386.C. Vliet 10 km: heren: 1 Gerard van Lent, 2 Peter Kuypers, 3 Johan van Ikelen; dames: 1 Ans Martens, 2 Wil Kuypers jr„ 3 Toos Janssen. Veteranen: 1 J. v.d. Leek, 2 C. L. Friedrichs, 3 Kees Tervoort. Slagboom geramd. Een 62-jarige Castricumse richtte maandag nabij de parkeerplaats van het Heemskerkse St. Jozef Ziekenhuis voor enkele duizenden guldens schade aan met haar personenau to. Bij de slagboom boog zij zich uit het autoraam waarbij haar voet van de rem pedaal schoot. Het voertuig met auto matische koppeling ramde vervolgens de afsluitboom en kwam via een lantaarn paal en wegwijzer tegen een bloemperk tot stilstand. IJMUIDEN. De politie heeft maan dag zeven jongens aangehouden, allen rond de leeftijd van tien jaar, die zich afgelopen weken schuldig hebben ge maakt aan vernielingen aan de in aan bouw zijn de tandartsenpraktijkruimte aan het MOERBERGPLANTSOEN. De aanhouding kon plaatsvinden dank zij verdienstelijk speurwerk van de wijk agent. De totale schade aan het bouwwerk bedraagt ruim 4000 gulden. het 1de de nd m- gs- ;rd ier de en ijn- het iel, sa- en ko- in in tan ler- ans ens het ase ïm- rer- ;es- isa- zan de het rd- ïn- er- 30 de :ns he- er- an- 0 5 0 0 0 0 )o- an- nd m- ■an sa- an- Het ministerie van financiën verleent wel goedkeuring aan een schoolgebouw met ten hoogste een vloeroppervlakte van 800 vierkante meter voor vijf lokalen. In het bouwplan van de gemeente zijn echter zes lokalen ondergebracht die een totaal vloeroppervlak van 905 vierkante meter bestrijken. Aanpassing van het bouwplan aan de eisen van het ministerie zou een ingrijpende en kostbare wijziging inhou den. Hierdoor is de gemeente voor het dilemma gesteld de kosten van een herzie ning te dragen of het plan ongewijzigd ten uitvoer te brengen waardoor de gemeente opdraait voor de jaarlijks terugkerende extra kosten. KIENEN. Donderdag 13 maart organi seert een werkgroep van het buurthuis „Wijk aan Duin” weer een kienavond. Iedereen is vanaf 19.30 uur in het buurt huis aan de Wilgenhoflaan 2c in Bever wijk welkom. Een dag later, vrijdag 14 maart, staan de deuren van buurtcentrum de Schans open voor de kienliefhebbers in Beverwijk. De grote zaal van het buurt centrum is vanaf 19.30 uur geopend en de vier kienronden zullen ongeveer drie uur in beslag nemen. Aanrijding. Een 17-jarige Bever- wijkse is maandag met halsletsel in het Heemskerkse St. Jozef Ziekenhuis opge nomen na een aanrijding met haar brom fiets aan de Karshoffstraat. Op de krui sing Koningin Wilhelminastraat werd zij bij het linksafslaan geschept door een personenauto bestuurd door een 58-jarige Heemskerker. Het meisje zou volgens de politie geen voorrang hebben verleend aan de auto die de kruising in dezelfde richting naderde. Gemeente IJmond uit Beverwijk, betreurt de plannen van Hoogovens om 500 Joe- goslaven aan te trekken. Volgens het co mité is er voldoende aanbod van werkne mers te vinden onder de buitenlanders in ons land die door de 1 november wet werkloos zijn geraakt. Om deze stelling kracht bij te zetten begeleidde het steun comité „Illegalen” afgelopen donderdag een delegatie van vijf werkloze Illegalen uit de Mozes en Aaronkerk in Amsterdam naar het wervingscentrum van Hoog ovens in Beverwijk, waar zij zich als gega digde voor de vacatures bij het bedrijf aanmeldden. Daarbij nodigde het steuncomité Hoog ovens uit om bij minister Albeda van sociale zaken de aandacht te vestigen op de problematiek van illegale buitenlan ders die door de 1 november-wet werden getroffen. Dit zou volgens het steuncomité kunnen leiden tot een gezamenlijk ge sprek bij het ministerie van sociale zaken over een mogelijke collectieve arbeidsver gunning voor een groot deel van de werk loze illegalen. Uitslagen (in punten): A-lijn: echtp. Edeling 181, Kleve-Van Thiel 171, Tobias-Barzilay 171, Andela-Fortgens 156, Brouwers-Giessen 154. Kroone-Berkhout 151, De Hoog-Van der Vlugt 139, Van der Meijden- Gorter 139, echtp. Muller 136, Wareman-De Meij 136, Soomers-Van Munster 135, echtp. Vrees wijk 131. KLAVERJASSEN. De supporters vereniging KIC organiseert vrijdag 14 maart een grote open klaverjasdrive in de kantine op het sportpark „Rooswijk” in Velsen-Noord. De drive begint om 20.00 uur. Op diezelfde avond organiseert de kontactcommissie van de voetbalvereni ging ADO’20 een klaverjasbijeenkomst met verloting. Beiden zullen worden ge houden in het clubhuis op sportpark „De Vlotter”. Ook hier zijn belangstellenden om 20.00 uur welkom. met betrekking tot arbeidstijdverkorting. Na de rechterlijke uitspraak van maan dag dat de FNV-acties tegen werknemers niet kunnen worden verboden heeft het actiecomité van de FNV besloten niets bij Hoogovens te ondernemen in afwachting van de resultaten van de CAO-onderhan delingen. „Hoogovens zal nu toch moeten gaan beseffen dat het tijd wordt openlijk een standpunt in te nemen ten aanzien van de plannen van Albeda en zich niet kunnen blijven verschuilen achter de maatregelen van de regering. eerder gemaakte afspraken met het mi nisterie van sociale zaken. Hierin werd vastgelegd dat Hoogovens geen illigale buitenlanders in dienst zou nemen. Het steuncomité beroept zich evenwel op een uitspraak van staatssecretaris me vrouw van Haars waarin zij heeft gezegd dat er nog wel mogelijkheden zouden openstaan voor de slachtoffers van de 1 november-wet indien zij hun diensten voor een „Nederlands belang” zouden in schakelen. Het zo snel mogelijk vervullen van de vacatures bij Hoogovens ziet het steuncomité als zo’n belang. Het streven van het steuncomité om illegalen in te schakelen en daardoor het nijpende personeelstekort bij Hoogovens te verlichten wordt gesteund door de Stichting Buitenlanders Peregrinus in Be verwijk. Deze stichting trekt sterk van leer tegen de wervingsplannen van het staalbedrijf dat op basis van een twee jarig contract de Joegoslaven wil aantrek ken. Volgens dit contract is in deze perio de gezinsoverkomst uitgesloten. Echter volgens een uitspraak van de Raad van State is na twee jaar de Joegoslaaf gewet tigd om een nieuw contract af te sluiten. Hierdoor zet de Stichting Buitenlanders uitdrukkelijk een vraagteken achter de veronderstelling van Hoogovens dat de Joegoslaven na het uitdienen van het con tract weer zouden vertrekken. Een meer permanent verblijf en eventu ele gezinshereniging zullen de huidige problemen rond de buitenlandse werkne mers en hun gezinnen in ons land niet ten goede komen en volgens de stichting een vroegtijdig einde betekenen van de pogin gen om het begrip „gastarbeid” uit de Nederlandse Samenleving te bannen. Een blend met body. Uit ’t j hart van Schotland. Met een 1 prikkelende, kruidige geur en een bijzonder volle smaak, onderwijs mede dat indien de school door een stijging van het leerlingenaantal recht krijgt op zes lokalen de gemeentelijke bijdrage in de lasten verlaagd zal worden. Het toekennen van een vijfklassige school door het ministerie is gebaseerd op een prognose die de gemeente aan de hand van het aantal leerlingen over de laatste jaren heeft gemaakt. Daarbij noemde de wethouder de staat van het huidige ge bouw aan de Houtmanstraat een belem mering voor de leerlingenaanwas in de afgelopen jaren. Dit schoolgebouw ver keert in een dermate slechte staat dat een spoedige afkeuring voor het gebruik voor onderwijsdoeleinden te verwachten is. Daarnaast stagneert de bouw van een bejaardentehuis op de plaats van het hui dige schoolgebouw aan de Houtman straat. Om verdere stijging van de bouw kosten van het schoolgebouw en het be jaardentehuis te beperken en de mogelijk heid, dat voor de School voor Practische Vorming door afkeuring van het gebouw een tijdelijk onderkomen nodig is, te ver mijden zal het college de gemeenteraad in de komende raadsvergadering verzocht worden goedkeuring te hechten aan het bouwplan voor een school aan het Tiberi- usplein, waarna de bouw kan beginnen. A-lijn: Soomers-Van Munster 383.84, Kleve- Van Thiel 370.09, Bode-Eysker 369,88, De Hoog- Van der Vlugt 364.77, Andela-Fort| echtp. Edeling 3- Van der Meijdi LL„ 2 ZZ.ZZ, 2 Wijers 340.42,’ echtp. Muller 336.10, echtp. Vrees- -liin: Peil-Hogeboom 391.35. Huyg-Knippen 63, Persijn De Vries 383.29, Jacobs Van vuet 36887, Gordijn Handgraaf 356.73, KinitT man-Heere 353.79. echtp. Ilorbeek 347 25. echtp. Maagdelljn 344, Anten Doornenbal 343 25, Brouwers-Sweei man 339.10, Van Moorselaar- Segboer 333.40. Jongkind Van Poecke 333.34, Need-Weimar 332.81, Van Sprang-De Vries 318.57, Barzilay-Woudsma 310.80. Volgens een woordvoerder van Hoog ovens hebben de thans in Nederland ver blijvende al of niet illegale buitenlanders een te geringe scholing om aan de vraag van het bedrijf te voldoen. Kandidaten voor de openstaande vacatures bij het bedrijf dienen op z’n minst technische bekwaamheid te bezitten en te beschikken over een redelijk mondje Nederlands om de veiligheid in het bedrijf te kunnen waarborgen. De eerste eis geldt evenwel niet voor Nederlandse sollicitanten die sneller zijn op te leiden dan de niet - Nederlands sprekende buitenlanders. Doordat de Nederlandse arbeidsmarkt geen soelaas bood heeft het bedrijf zijn oog laten vallen op de Joegoslaven die kunnen bogen op een opleiding van ten minste lts-niveau. Als laatste poging zal Hoogovens van 4 maart tot 5 mei een bliksemwervingsactie houden in Nederland terwijl tevens de Europese vakaturebank zal worden aan gesproken om alsnog de kandidaten wat dichter bij huis te vinden. C-lijn: Derenberg-Dekker 380.11, Porck-Bon- der 378.14, Koningstein-Van der Vlugt 374.64, Vonk-Smakman 366.92, Ouwerkerk-Verheijen 366.04, Wajon-Elenbaas 359.25, Donken-Veuger 355.77, echtp. Beeksma 355.48, Van der Kuil- Kulman 342.93, Arpad-Kesting 321, Degeling- Ladage 311.44, Fetzer-Woertman 293.47. Dirks, 2 Liesbeth v. Wijhe, 3 Corrine Kalbsfleisch. Veteranen: 1 Henk Bos, 2 Rein Scheringa, 3 P. Heizenberg. Scouting de IJmondtrekkers organi seert dit seizoen nog twee strandlopen welke meetellen voor het ladderklasse- ment, op 20 april en op 11 mei. Tevens organiseren de IJmondtrekkers in het ka der van hun 25-jarig bestaan dit jaar een rommelmarkt en een grote loterij. Wie artikelen voor de rommelmarkt beschik baar heeft kan kontakt opnemen met tel. 13822 voor het ophalen of men kan het op zaterdagen afleveren in het clubhuis aan de Heerenduinweg. Er zijn echter nog twee ronden te gaan en het is nauwelijks voor te stellen dat Soomers-Van Munster zich van hun troon zullen laten stoten. Kleve-Van Thiel en Tobias-Barzilay werden met 171 gedeeld tweede. De degradatieplaatsen worden in genomen door het echtp. Muller (336.10), het echtp. Vreeswijk (325.50) en Tobias- Barzilay (303.28). In de B-lijn waren de dames Persijn-De Vries (222) uitstekend op dreef en klas seerden zich als nummer een. Ook in de dames-parencompetitie van het district Kennemerland werd deze combinatie met een score van 227 winnaar van het dag klassement van de tweede klasse. De da mes doen het dus opvallend goed. Zij staan in hun club nu met 383.29 derde. Peil-Hogeboom (391.35) behoefden zich over hun leidende positie geen zorgen te maken. Huyg-Knippen (386.63) konden het verschil niet verkleinen. In de C-lijn dachten Porck-Bonder op rozen te zitten. Zij moesten echter hun voorsprong van 18 percent op nummer twee uit handen geven. Derenberg-Dek ker namen de kopplaats over. Wethouder van onderwijs, Harry Scheeper, heeft voor het laatste gekozen en wenst niet langer te wachten met de bouw van de school nadat een tweede verzoek van het ministerie van financiën niet leidde tot goedkeuring van het plan dat wel door de rijksinspecties werd geho noreerd. De bezwaren van het ministerie beteke nen niet dat een verbod is gelegd op de uitvoer van het bouwplan, maar dat het rijk slechts een gedeeltelijke vergoeding voor de jaarlasten verleend. Hierdoor zal de gemeente de kosten van het zesde lo kaal (105 vierkante meter) voor eigen re kening dienen te nemen. Deze extra lasten zijn voorlopig geraamd op 30 mille. Over het juiste bedrag tast de gemeente nog geheel in het duister daar het ministerie van financiën geen richtlijnen heeft gege ven voor een acceptabele bouwprijs van het object. De gemeente is in haar berekeningen uitgegaan van het toegestane oppervlakte en de totale bouwprijs van 1.847.693 gul den. In dit bedrag is geen rekening gehou den met de opmerking van het ministerie dat het gebouw te duur zou zijn vanwege een te luxe uitvoering. Wethouder Schee per deelde maandag tijdens de commissie Kees van der Putten, een Alkmaarse kraker, houdt een inleiding over kraken. Daarbij maakt hij gebruik van dia’s waar uit onder meer duidelijk wordt hoe een ’’kraakstrijd” dient te worden geleverd. Het gemeentelijk huisvestingsbeleid zal worden bediscussieerd. De bijeenkomst wordt belegd door de PSP afdeling Vel- sen. Daar is tevens de brochure ’’Wonen is een recht” verkrijgbaar. Import en distributie DRONK Telefoon 015-569324*; Hoogovens heeft in een onderhoud met de Alkmaarse juristen, in aanwezigheid van een vijftal „illegalen” die zich op het wervingsbureau in Beverwijk kwamen aanmelden voor werk, laten weten dat een dergelijke werving in strijd zou zijn met de per 1 november van kracht geworden wet die bepaalt dat het niet is toegestaan buitenlanders in dienst te hebben die zon der verblijfsvergunning korter dan drie jaar in ons land vertoeven. Hoogovens heeft bij monde van het hoofd Personeelszaken de heer F. Schol ten laten weten de voorkeur te geven aan werving in Nederland en op Europees niveau. Mocht dat niet het gewenste effect hebben dan verwacht Hoogovens in de nog bestaande vacatures te voorzien met te recruteren Joegoslaven. Omdat minister Albeda op korte ter mijn een definitief standpunt moet inne men met betrekking tot het werven van de Joegoslaven heeft het Steuncomité in zijn brief aan de bewindsman er op aange drongen het gesprek op korte termijn te arrangeren. B-lijn: Persijn-De Vries 222, Jacobs-Van Vliet 208, Need-Weimar 189, Gordijn-Handgraaf 187, Huyg-Knippen 184, Peil-Hogeboom 181, Anten- Doornenbal 170, Brouwers-Sweerman 154. Bar zilay-Woudsma 151, echtp. Horbeek 148, echtp. Maagdelljn 147, Van Moorselaar-Segboer 144, Van Sprang-De Vries 136, Kauffman-Heere 131. C-lijn: Ouwerkerk-Verheijen 144, Donken- Veuger 143, Van der Vlugt-partner 137, Wajon- Standen (in percenten): -lijn: Soomers-Van Munster 383.84, Kleve- Thiel 370.09, Bode-Eysker 369,88, De Hoog- rtgens 362.50, 357.35, Kroone-Berkhout 355.98, van aer ivieijden-Gorter 348.70, Wareman-De Meij 3 47.10, Brouwers-Giesen 345.42, Wijers- WlJUi& CViltp. XtiUUVl uuv/.xvr, wijk 325.50, Tobias-Barzilay 303.28.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5