janskliniek TOYOTA r f I a) ziekenverzorgenden (alle diensten) b) ziekenverzorgenden (avonddiensten) c) ziekenverzorgenden (nachtdiensten) h 1 BC METAALBEWERKERS 3 ’t staat in de krant iedere dag weer 5 TECHNISCHE VERENFABRIEK 15 i IR j Hansjelle Dijkstra "Bij de nieuwe Carina scheelt dat in Nederland PARIJS IS ER NOG WAT TE ZIEN VANAVOND OP DE BUIS STIEN GEEN IDEE IK PAK DE KRANT WEL EVEN 8 "Die altijd lage prijzen van Toyota, zijn die nu uit sluitend te verklaren door de hoge arbeidsprestaties van de Japanse werker?” De heer Eiji Toyoda laat eerst geurige Japanse thee inschenken, alvorens deze vraag van ons te beantwoorden. "Ik kan u daar meerdere verklaringen voor geven. Wij bij Toyota hebben de grootste investeringen achter de rug. Terwijl sommige autofabrieken nog volop in de kosten zitten, om het vaak verouderde machinepark te vervangen, hebben wij de voorsprong van ultramoderne fabrieken. Daar komt bij, dat wij door onze jaarproduktie van 3 miljoen Toyota’s natuurlijk profiteren van de omstan digheid dat onze kosten over zeer veel auto’s verdeeld kunnen worden. Ja, Toyota automobielen zijn in prijs in- H. W. DAMES et Twee jaar garantie. ’’Vandaar natuurlijk die twee jaar garantie", voeren wij aan. ’Ja natuurlijk" zegt meneer Toyoda snel. "Het een is het gevolg van het ander. De Hollandse importeur van Toyota heeft zulke goede ervaringen met de kwaliteit van onze Toyota’s, dat ze daar met een gerust hart dubbellange garantie voor hun rekening durven nemen.” De heer Eiji Toyoda heeft zich met deze woorden ongebruikelijk enthousiast getoond over zijn eigen merk. Hij glimlacht verontschuldigend. Ons enthousiasme inspireert hem, denken we. Modellenpolitiek. We willen nog méér weten. We vragen hem naar de modellenpolitiek van Toyota. "Toyota wil, vanaf de Starlet voor het kleine gezin, tot en met de nieuwe Crown 2.8 injektie- benzine motor voor de geslaagde zakenman, steeds precies de ideale auto aanbieden. Ieder type automobilist moet in ons pro gramma zijn persoonlijke wens-auto kunnen vinden. Door deze filosofie is ons programma opmerkelijk brééd”. Eiji Toyoda is president-direkteur van de Toyota Motor Company. Toyota is het grootste automobielconcem vanjapan en bezet op de wereldranglijst een onbedreigde derde plaats. Zulke suksessen roepen vragen op. Zoals: ”Hoe bereikt Toyota zulke gigantische verkopen?” En: "Hoe komt het dat alle Toyota’s zo onbegrijpelijk laag geprijsd zijn?" Of: "Hoe is het mogelijk dat op 'n Toyota twee volle jaren garantie gegeven wordt? Omdat niet iedereen even naai japiui kan gaan om de heer Toyoda dit soort vragen te stellen, hebben wij dat voor u gedaan. In de hoop geen belangrijke vragen over het hoofd gezien te hebben. Hoge arbeidsproduktiviteit. Tijdens het hele gesprek wordt de heer Toyoda voortdurend overvallen door bescheidenheid. Vaak glim lacht hij welwillend en zwijgt hij nadrukkelijk. Over dejapanse werknemer krijgen wij hem moeilijk aan het woord. Hij geeft na lang aandringen toe. dat dejapanse werkmentaliteit, het Japanse doorzettings vermogen en de arbeidszin inderdaad zeer bepalend zijn voor de hoge arbeidsproduktiviteit bij Toyota. "Het aantal Toyota's dat per werknemer geproduceerd wordt, stemt inderdaad tot tevredenheid” zegt de heer Toyoda relativerend. Wij weten dat het aantal geproduceerde Toyota’s per Japanse werknemer een veel voud is van het aantal auto’s per man in een Europese of Amerikaanse fabriek. Miljardeninvestering. "Maar die investeringen, die u in de afgelopen 20 jaar deed", helpen wij de heer Toyoda op weg. De heer Eiji Toyoda denkt een ogenblik na en knikt dan instemmend. "Investeringen ja. We hebben inderdaad investeringen gedaanl’Wij weten beter.Toyota investeerde in de jaren zestig en zeventig vele miljarden in een hyper modern produktie-apparaat. wel zo’n tweeduizend gulden, als je het vergelijkt met onge veer gelijke auto’s van andere merken” beweren wij. "Die opmerking laat ik voor uw rekening" zegt de heer Toyoda op zakelijke toon. Ik ken niet alle auto- prijzen van alle landen. Maar verbazen zou het me niet. nee”. Corolla: Nr. 1 in de wereld. De direktiesekretaris van de heer Eiji Toyoda meldt dat we het gesprek moeten afronden. De heer Toyoda knikt ons bemoedigend toe, om ons onze slotvraag te laten stellen. Het wordt een vraag, die ons vanaf Schiphol tot Tokyo al bezighoudt. "Meneer Toyoda. In 1980 heeft Toyota een hele serie nieuwe modellen geïntroduceerd. Een nieuwe Corolla, een nieuwe Carina, een nieuwe Celica, een nieuwe Crown Diesel en een nieuwe Crown Injektie. Over één van deze modellen, Meneer Toyoda, hebben we nog een speciale vraag. II weet natuurlijk dat de Toyota Corolla vele jaren lang de meest verkochte auto ter wereld is geweest. Denkt u, dat de nieuwe Toyota Corolla deze unieke positie opnieuw voor zich op zal eisen?" We hebben de president-direkteur van Toyota kennelijk precies de juiste vraag gesteld. Hij staat op. Praat lyrisch. Glundert. Spreidt z’n armen op Europees-enthousiaste wijze. Zegt: "Heren, de Corolla 1980 is zó mooi geworden, zó perfekt van vormgeving, technisch zó volmaakt, hij beantwoordt zó precies aan het profiel van de Ideale Middenklasser voor de jaren tachtigWelke andere auto zou in de komende jaren de meest verkochte auto kunnen zijn ”Dus toch weer de meest verkochte auto ter wereld” zeggen wij bij het opstaan. ”U kon wel eens gelijk krijgen” glimlacht de heer Eiji Toyoda, terwijl hij ons naar de deur begeleidt. Als Verenmaker Een Kansrijke baan TUNESIË 11 oktober t/m 21 oktober 1980 Eiji Toyoda ((fjaar) President direkteur ran de Toyota Motor Company Nieuwe modellen worden steeds ruim van tevoren in ontwikkeling gebracht, uitputtend getest en ontworpen om te beantwoorden aan de Europese en Amerikaanse smaak. Lage onderhoudskosten. "Heeft u die Duitse vergelijkende test van de ABAC gelezen?" willen wij weten. Ondanks zijn drukke werkzaamheden bleek de heer Toyoda inderdaad tijd ge vonden te hebben om te lezen hoe bij een objektieve test van de Duitse Automobielclub de Toyota Carina naai’ voren kwam als de auto met de laagste onderhoudskosten. De lage prijzen. "Hoe vindt u de nieuwe Carina?” vraagt de heer Toyoda, die nu moeite heeft om zijn trots goed te verbergen. "Mogen wij nog even doorgaan op die lage onderhoudskosten?”, drógen wij aan. ’’Autorijden is al duur genoeg” zegt de president-direkteur van Toyota. "Vooral in West-Europa. Daarom wordt bij Toyota alles gedaan om ervoor te zorgen dat het onderhoud tot een minimum beperkt kan blijven. De materiaalkeus speelt daarbij een grote rol. We hebben speciale, gepaten teerde metaal-legeringen. We lopen technisch voorop, door dat Toyota een sterke researchafdeling heeft. Nieuwe technische vindingen blijven niet in de derdaad steeds erg konkurrerend kluis liggen, maar worden na de testperiode onmiddellijk in serie-auto’s verwerkt”. ZWITSERLAND WOENSDAG 12 MAART 1980 I 'K van der ie- Y 1 G. m, SI 023-352616. AVEK B.V., De Genestetstraat 104. 2032 ZL Haarlem. Telefonische inlichtingen worden verstrekt door de heer L.G.M. Koopman, hoofd van de verplegingsdienst. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de dienst personeelszaken van de RIDDERSTRAAT 32. 2011 RS HAARLEM TEL. (023) 3192 82 Deze meneer bouwde en verkocht in 1979 drie miljoen auto’s. Heeft u meneer soms iets te vragen? Kruisstr. 19 Haarlem 023-320431 Lid diamantbeurs 020-225541 Kantoor 020-222829 IN- EN VERKOOP GOUD ZILVER OUDE en ANTIEKE JUWELEN Elektrotechnische Industrie Van der VEER BV. Licht-, Kracht-, Meet- en Regelinstallaties. Schakelkasten en -panelen Basisweg 45 -1043 AN Amsterdam Tel. 020-1125 55 Op korte termijn zoeken wij leidinggevende elektromonteurs en elektromonteurs voor het aanleggen van licht-, kracht- en zwakstroominstallaties. Opleiding: LTS-VEV of MTS-E/ETS sterkstroom Naast een uitstekend salaris bieden wij goede secundaire voorzieningen als 8% vakantietoeslag, 5% bonus, studiekostenregeling, reiskosten vergoeding en een collectieve ongevallen- en autokostenverzekering Voor inlichtingen of sollicitatie kunt u zich wenden tot orize Afd. Personeelszaken. Importeur, bouwman en Parqui, Veursestraatweg 280,2265 CL Leidschendam, tel.: 070 - 20 93.53. !U uit 25 vraagt voor spoedige indiensttreding: Dit ter aanvulling van ons huidige team bestaande medewerkers. •t De functie bestaat uit het vervaardigen van diverse soorten technische veren. En het t.z.t. technische j assistentie verlenen t.b.v. de afd. chef. "Ï8 Belangrijkste eigenschappen: de wil om er iets goeds van te maken en het leveren van een nuttige bijdrage aan de bij ons aanwezige prettige werk- sfeer. Gewenste opleiding L.T.S. bemetel of gelijkwaar- dige hier aan. Uiteraard sluiten wij niet uit dat - kandidaten, met ruime ervaring in de metaal even- - sens met succes kunnen solliciteren. Wij bieden u: 1. 8% vakantietoeslag 2. 23 verlofdagen. 3. winstverdelingsregeling. 4. goed salaris (nader overeen te komen afhankelijk naar leeftijd en ervaring). Bent u geïnteresseerd dan kunt u uw sollicitatie richten aan R. Koppen. Telefonisch: Schriftelijk: I De Janskliniek is een verpleeghuis voor 200 somatisch zieken. Aan de I kliniek is tevens een dagbehandelingscentrum verbonden. Begin 1980 openen wij een afdeling voor psycho-geriatrie in het verpleeghuis "Overspaarne" gelegen in de nieuwbouwwijk Schalkwijk. In dit ver pleeghuis "Overspaarne" kunnen 70 psycho-geriatrische bewoners verpleegd en behandeld worden. I.v.m. deze uitbreiding vragen wij voor onze verplegingsdienst Vereisten: staatsdiploma voor ziekenverzorgenden. Salariëring: inschaling in de eerste schaal voor ziekenverzorgenden. Diensten: funktie A): het dienstrooster is gebaseerd op een 40-urige werkweek, incl. onregelmatige diensten. Tewerkstelling in Janskliniek/Overspaarne. funktie B): het dienstrooster is gebaseerd op een 12 1/4-urige werk week, t.w. drie avonden werken, zes avonden vrij. Hierin zijn ook weekenddiensten begrepen. Werktijden: 17.45-23.00 uur. Tewerkstelling in Overspaarne. funktie C): het dienstrooster is gebaseerd op een 28-urige werkweek, t.w. zeven nachten werken, zeven nachten vrij. Hierin zijn ook week enddiensten begrepen. Werktijden: 22.45-07.45 uur. Tewerkstelling in Overspaarne. De arbeidsvoorwaarden zijn volgens de CAO voor het Ziekenhuis wezen. 20 juni-28 juni 1980 Standplaats Brunnen aan de^zuidzijde van het Vierwoudstedenmeer en de voet van de imposante Fronalpstock, met Nederlandse reisbegeleiding en gids, vele excursies per boot en luxe touringcar. Busreis in luxe touringcar (met overnachting op heen- en terugreis), volledige verzorging (in familiepensions) pr|js ygg -pp Groene oasen, goudgele droge woestijnen de Sahara- Moskeeën en minaretten, in het Verre Zuiden de indrukwekkende Berberdorpjes Vliegreis, rondreis in air-conditioned bus, volledige verzorging. Prijs v.a. 1.379,- pp. Inlichtingen en boekingen voor deze reizen uitsluitend bij: Reis- en Passagebureau Hoyman Schuurman Gedempte Oudegracht 82 (in het Stadskantoor Haarlems Dagblad) Haarlem. Tel. (023) 313150 's Middags geopend van 1 tot 5 uur. 14-18 april 1980 De bruisende metropool met zijn rijke historie. Vooral de vele excursies stellen u in de gelegenheid om de unieke sfeer van deze wereldstad te „proeven Treinreis, excursies in luxe touringcar, volledige verzorging, excursies inbegrepen, Nederlandse reisbegeleiding en gids prjjS va 769,- p p. v j

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15