Honkbalduels op 30 april uitgesteld Piet Buter kiest voor Pachman Noordwijk naar Velden AURORA IN FINALE VERSLAGEN Toernooizege Oosterkwartier sportpuntiq Leiden houdt Varese lang in onzekerheid streeksport STOUTENBEEK s MODE F Spanning in hoofdklas zaalvoetbal blijft IJMOND ’73 WINT VERRASSEND ASSISTENT- VERKOOPLEIDSTER STOUTENBEEK. Coördinator KNAU Boverman stapt op i ER WW- i Bi 34 35 SPORT DONDERDAG 13 MA A R T 1980 irant T Mocht u belangstelling hebben voor deze interessante funktie, dan kunt u telefonisch kontakt opnemen met de heer TETTERO (02510-29170) of een schrijven richten aan: DIREKTIE STO UTENBEEK MODE POSTBUS 70, BEVERWIJK. Uiteraard zal uw sollicitatie met volle diskretie worden behandeld. Hiervoor gaan onze gedachten uit naar een innemende, modebewuste jonge vrouw tussen 30 en 40 jaar die, in samenwerking met de verkoopleiding, alle aspekten van het verkoopgebeuren onder haar verantwoording krijgt. Vanzelfsprekend behoort leiding geven tot één der belangrijkste taken. Een begrip in de modewereld. Niet alleen door haar eksklusieve kollektie, maar ook door een unieke presentatie hiervan. En omdat Stoutenbeek daarnaast een goede „klantenservice” op hoge prijs stelt, zoeken wij een energieke SS m *inè BREESTRAAT BEVERWIJK x U?°ra/ *ers Manh^han, BUrbS^. i S'De SSjfe.-. n met C°KÜn j - 7 (Van een medewerker) (Van onze honkbalmedewerker) Piet Buter: trainer bij Noordwijk (ADVERTENTIE) I n (ADVERTENTIE) VOOR EXCLUSIEVE DAMES- en HERENMODE S8S88fe..-.4e nant tslui- Tel. Leiden begon tegen Varese overigens zeer sterk. Verdedigend in een zogenaam de „triangle-and-two”, waarbij Woudstra en Bruinsma de Amerikanen van Varese moesten temmen, werden de Italianen sterk aangepakt. Bob Morse en Bruce Seals kwamen in de openingsfase nauwe lijks tot scoren, terwijl Leiden de juiste richting redelijk te pakken had. De 4000 toeschouwers werden doodstil, toen de Leidse ploeg onder aanvoering van Mitchel Plaat een voorsprong nam. Na bijna veertien minuten stond er zelfs een voorsprong voor Leiden op het score bord van vijf punten (32-37) en had de (Van een medewerker) IJMUIDEN. Piet Buter, trainer van de zaterdageersteklasser gaat aan het eind van dit seizoen naar Noord wijk. De dertigjarige Haarlemmer krijgt daar het eerste, tweede en derde elftal onder zijn hoede. Het eerste team van Noordwijk is al jaren een van de sterkste zaterdagploegen van Nederland. n wel- iet op Als U ven. vezig. 1W0U- lagü ooru l.m.v 's er I uur HAARLEM/UMOND. In de hoofd klasse van het zaalvoetbal zijn Score Advertising, Hong Kong Zandvoort, Roeland, Carillon Boys en Graetz zeker van een plaats bij de eerste zes. Het ziet er naar uit dat IJmond ’73 het laatste team is dat zich hierbij zal aansluiten. De ploeg van coach Arie Weber heeft na een verrassende 5-0 overwinning op kanshebber Roeland nog slechts één punt nodig om zich te plaatsen. Jkers b/a< HAARLEM/UMOND. Het bestuur van de KNBSB heeft besloten de wed strijden van de landelijke competitie honkbal en softbal van 30 april a.s. te verplaatsen naar een nader te bepalen datum. Dit in verband met het aftreden op die datum van koningin Juliana en de installatie van prinses Beatrix als de nieuwe vorstin. De uitslagen van de standaardteams in de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie waren: Beverwijk: hoofdklas: Heijne-Wilms Floet 4-0; Geldermans-Carrousel 1-1; eerste klas A: Sport Schoone-De Ezel 0-3. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): tweede klas A: Rumphorst-Pro- gress 5-2; WBH-Van Es Boys 3-14; tweede klas B: Rob Slob-Free Company 5-3. Umuiden (Zeewijk): tweede klas B: Jutters-Grote Beer 3-3; derde klas B: Teaching Team-Hagenaars 1-6. Hiliegom: hoofdklas: Hong Kong Z.-Ver- horst Boys 3-0; tweede klas E: Woontrio-Wil Freeke 3-1; tweede klas F: Concordia-De Meer 7-3. Nieuwe Vennep: derde klas J: De Gier- Koesveld 1-2; derde klas K: SVB-Zandvoort Noord 1-1; Parade Boys-Vrouwentroost 4-3. Heemskerk (Sportcentrum): tweede klas B: Sihi FC-Clipper Nieboer 8-1; derde klas A: M. de Baandert-Euro CS 6-3. Haarlem (Beijnes- hal): derde klas G: Nelson Boys-W Pel 2-6; derde klas H: Fluor-Njord 5-3. Haarlem (Ken- nemer sporthal): tweede klas C: Komduur- DSS 6-2; vierde klas B: Centrum 111-Tempe- lier 2-1; Haba-Wivado 6-1; vierde klas C: Arse nal ’79-Snack Corner 5-0; Chen Tong Kong- Nachtuil 3-5. Haarlem (Van Tumhouthal): vierde klas B: Dio-Luifel 3-1; DCO-Puck’s Snacks 9-1. U23 varia' De selectiewedstrijden voor de samen stelling van de Amerikaanse Olympische atletiekploeg zullen van 21 t/m 29 juni in Eugene (Oregon) worden gehouden onge acht of de Verenigde Staten al dan niet naar Moskou gaan. De Amerikaanse atle- tiekwijkt daarmee af van het standpunt dat de zwembond heeft ingenomen. De strijd om de titel is nog steeds in volle gang. Hong Kong Zandvoort heeft na de 3-0 overwinning op Verhorst Boys de koppositie voorlopig overgenomen van Score Advertising dat vanavond zal aantreden tegen North End. Roeland is na de nederlaag tegen IJmond ’73 zo goed als uitgeschakeld terwijl Carillon Boys nog alle kans heeft indien de ploeg van Graetz wint. In de onderste regionen is, behalve de degradatie van Carrousel, verder nog geen beslissing gevallen. Pachmann viel in 1968 na de Russische invasie in Tsjechoslowakije in ongenade en emigreerde enkele jaren later naar buurland West-Duitsland. Sinds zaterdag verblijft de Tsjech in het Oostenrijkse Graz, alwaar hij op invitatie van kerkelij ke instanties voordrachten houdt. Hoofd thema van die spreekbeurten vormt ech ter niet het schaken, maar een politieke analyse over de verstandhouding tussen het christendom en het marxisme in de Oostbloklanden. Ondanks zijn politieke ambities blijft Pachmann sterk betrokken bij de tweekamp in Velden. Voortdurend liet hij zich op de hoogte brengen van het partijverloop van de voortzetting van de afgebroken, eerste partij. Na het bestude ren van de 52e zetten gaf hij als zijn prognose op: remise. sloot Oosterkwartier weliswaar met een 2- 2 gelijkspel af, maar de Haarlemmers namen de strafworpen beter. Aurora leek na een 6-6 gelijkspel tegen Haarlem en een 5-1 zege op RAHNO en een 5-3 winst in de halve finale tegen DKV hard op weg naar de toernooizege. Maar in de finale kwam juist Ooster kwartier feller tevoorschijn. Auroracoach Joop Seymons: „Het leek wel of ze wilden bewijzen dat ze niet onze mindere waren, en dat ze in onze klasse in de competitie thuishoren. En ze startten natuurlijk van uit een gunstige underdogpositie”. Daar was Jos van Zwol het niet geheel mee eens: „Onze tweede aanval was gewoon stukken sterker. Daarmee hebben we be slissend doorgedrukt naar een 3-1 voor sprong”. Daarna zag het er naar uit dat Oosterkwartier het spel al bevroor, lang voor de speeltijd verstreken was. „Er moest eerst rust komen in onze eerste aanval”, verweerde Jos van Zwol zich. „Ik heb de spelers opgedragen het even kalm aan te doen”. Dat had effect, want Jan Starink werd zo in staat gesteld om zijn ploeg met een prachtige doorloper aan de beker te hel pen. Verder viel bij Oosterkwartier het optreden van Harry Keeman op. In de microcompetitie speelde hij tot dusverre slechts in het tweede team. Omdat Jos van Zwol zijn volledige veldkorfbal-selectie liet opdraven, deed Keeman die in Oosterkwartiers eerste veldkorfbalteam tot de vaste kern behoort wel mee en hij scoorde in de finalewedstrijd twee maal. dit toernooi traditiegetrouw niet verder dan de voorrondes. Uitslagen poule A: Aurora-Haarlem 6-6, Haarlem-Rahno 3-2, Rahno-Aurora 1-5; poule B: Nieuw Flora-DKV 2-3, DKV-Neptunus 3-3, Nep- tunus-Nieuw Flora 5-5; poule C: Oosterkwar- tier-Heemskerk 2-3, Heemskerk-SDO 5-5, SDO- Oosterkwartier 3-5; poule D: KIOS-Rapid 8-3, Rapid-Watervliet 5-4, Watervliet-KIOS 2-4, Au- rora-DKV 5-3, Oosterkwartier-KIOS 2-2, Oos terkwartier wint na strafworpen. Oosterkwar- tier-Aurora 5-3, KIOS-DKV 6-6, KIOS wint na strafworpen. Een sterk aanvallend Verhorst Boys heeft in het duel tegen de ploeg van coach Bert Leijenhorst meer verdiend. De ploeg van coach Jan de Bruin had echter de pech dat bij schoten van Frans Bakker, paal, Frank Konings, paal en lat, en enkele goede reddingen van doel wachter Ed Steffers doelpunten voor kwamen. Ook na de hervatting bleef de Beverwijkse formatie aanvallen maar een snelle counter van de thuisploeg betekende via Piet Keur 1-0. Goede counters van de ploeg uit Zandvoort zorgden dat de bezoekers op een geflat teerde 3-0 nederlaag werden getrac- teerd. GeldermansCarrousel 1-1 (0-1) Cees Smit 0-1, Jan van Wijk 1-1. gen een verzwakt Roeland (Stef en Krijn van Grootveld en Herman van der Schrier waren geblesseerd) geen proble men gehad om een verrassende score te behalen. Een goed genomen vrije trap van Ton Postma op Piet van der Hulst betekende een voorsprong voor de thui sploeg. Een goed opgezette aanval tus sen Piet van der Hulst en Jack Aland leidde tot 2-0 terwijl Joop Herinx met een derde treffer reeds voor de rust aangaf dat de ploeg van coach Gerard Rusman zonder enkele prominente spe lers een middelmatige ploeg is. Na de hervatting probeerden de bezoekers wel wat aan de achterstand te doen maar de ploeg vond geen openingen in de verde diging van de thuisploeg. Stand: Hong Kong 20-29, Score Advertising 19-28, Roeland Juweliers 20-27, Carillon Boys 19-26, Graetz 19-23, IJmond ’73 20-21, Wilms Floet 20-17, Verhorst Boys 20-17, Geldermans 20-15, Heijne 20-14, North End 19-12, Carrousel 20-7. VARESE (ANP). Parker/Leiden heeft zijn huid zo duur mogelijk verkocht. De Nederlandse vertegenwoordiger in het Europese basketbaltoernooi voor bekerwin naars ging, na de 87-89 thuisnederlaag tegen Varese, voor hen (te) moeilijke taak, naar Italië. De Italianen wonnen het tweede duel in de halve finales met 93-85 en mogen nu met Gabetti Cantu, dat Barcelona met 78-74 versloeg, gaan uitmaken wie de Europa cup II voor een jaar in de prijzenkast mag zetten. ploeg van Hennie Blom de wedstrijd on der controle. Toen echter kwamen er wat twijfelachtige arbitrale beslissingen en werd bovendien de afwerking aan Leidse zijde wat slordig. Varese profiteerde on middellijk. Bij de rust leidde de ploeg met 55-47. Leiden kwam in het tweede deel goed uit de startblokken. Bruinsma schoot vier keer knap raak in en de achterstand slonk zelfs tot 57-55. Maar inmiddels liepen Was hington, Giddins en Kruidhof met vier fouten rond. Via treffers van Morse en Seals kon Varese echter weer uitlopen en de winst veilig stellen. HeijneWilms Floet 4-0 (1-0) Herman Gerrits 1-0, Hans Numan 2-0, Rob van Noordt 3-0, Jan Drent 4-0. In een belangrijke wedstrijd voor bei de ploegen (Wilms Floet speelde voor de laatste kans voor een plaats bij de eerste zes; Heijne vocht tegen degradatie) heeft de ploeg van coach Chris Gooijer een eenvoudige zege behaald. De ploeg van coach Jan Goderie is geheel van slag en heeft uit de laatste vijf wedstrijden geen punt meer gehaald. In de achtste minuut opende Herman Gerrits de score. Na de wisseling legden de bezoekers het accent vol op de aanval maar enkele goed uitge speelde counters van de thuisploeg wa ren voldoende om de 4-0 zege te bemach tigen. IJmond ’73Roeland 5-0 (3-0) Piet van der Hulst 1-0, Jack Aland 2-0, Joop Herinx 3-0, Ton Postma 4-0, Ed Klinge 5-0. Een gemotiveerd IJmond,73 heeft te- Grote Houtstraat 59, Haarlem Tel. 023-321965 Donderdag geopend van 9-21 uur voor Prijs Tel VELDEN (ANP). De Tsjechische schaakgrootmeester Ludek Pachmann zal zaterdag een privébezoek aan Velden, plaats van de handeling van de twee kamp tussen Kortsnoi en Petrosjan in de kwartfinales van het kandidatentoer nooi, brengen. Pachmann zou aanvanke lijk als secondant van Kortsnoi optreden tijdens deze match, maar zag van dit voornemen af na een politiek menings verschil met de ex-Rus. Verder scoorden voor Oosterkwartier Jeanet Overstegen en Marinus Timmer man. De Aurora-doelpunten werden ge produceerd door Fred Rosenhart. Joke Rosenhart en Sander Heemskerk. De or ganiserende vereniging Haarlem kwam in B van het zaterdagvoetbal voor de compe titie vrijaf en speelt op het veld in het Reinaldapark vriendschappelijk tegen de ereserves van eersteklasser Umuiden. Aanvang 14.45 uur. De renners van de streekclubs kunnen zaterdag weer voor een interclubontmoe- ting aan de slag bij De Kampioen op het parcours in Spaarnwoude en zondag bij De Bataaf op het Kinheimparcours in Zwanenburg. De nieuwelingen rijden zon dag de derde rit van hun regionale compe titie bij de BRC Kennemerland in het sportpark Adrichem te Beverwijk. Aan vang 10.30 uur. Reeds het komende weekeinde vinden op grote schaal oefenwedstrijden plaats ter voorbereiding op het nieuwe honkbal- seizoen. Hoofdklasser Haarlem Nicols start de oefencampagne zaterdag 15 maart met een thuiswedstrijd tegen eerste klasser De Spartaan uit Amsterdam (14.00 uur). Eersteklasser Sparks oefent tweemaal tegen het één klasse lager spelende Crom- tigers. Beide duels vinden plaats in Oost- zaan. De Santpoortse tweedeklasser speelt zaterdag in Rotterdam tegen de nieuwbakken hoofdklasser Feyenoord (15.00 uur). Schoten tenslotte neemt het zondag om 14.00 uur in een uitwedstrijd op tegen ODIZ Frogs. Evenals vorig jaar zal ook in 1980 de bekercompetitis honkbal per district worden georganiseerd. Inschrijving voor dit toernooi staat open voor verenigingen die uitkomen in de hoofd-, eerste of twee de klasse, alsmede voor de clubs uit de districtscompetities. Carrousel deed zijn sportieve plicht door Geldermans op 1-1 te houden. Heij ne profiteerde van deze halve misstap door het ver terugvallende Wilms Floet met 4-0 te kloppen. De derde kandidaat North End zal vanavond beide punten tegen Score moeten pakken om niet te ver achter te geraken. Hong Kong Zandvoort—Verhorst Boys 3-0 (0-0) Piet Keur 1-0, Fred Boom 2-0, Chris Jongbloed 3-0. Op het parcours aan de Spekkelaan in Lisse wordt zondag door de Ren- en Toer- vereniging De Bollenstreek de eerste van een uit vier ritten bestaande Rijn-Bollen- streek-competitie gehouden. Er wordt reeds om negen uur ’s morgens be gonnen. Energie is zaterdag in de vierde klasse UTRECHT. Trainingscoördinator Bob Boverman van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) stapt na de Olympische Spelen van Moskou op. Boverman is van mening dat hij onvol doende mogelijkheden heeft zijn werk zaamheden uit te voeren zoals hij zich bij zijn indiensttreding op 1 december 1978 had voorgesteld. De trainingscoördina tor, die als part-timer bij de KNAU in dienst is, heeft het bestuur van de unie verzocht hem per 1 augustus ontslag te verlenen. Het bestuur heeft daarop beslo ten de aanvrage in te willigen. Oosterkwartier startte overigens matig. Tegen Heemskerk kwam de Haarlemse ploeg niet verder dan een 2-2 gelijkspel. De ploeg groeide tegen SDO en sloot de wedstrijd tegen de Hillegomse equipe met een 5-3 winst af. Tegen KIOS, dat in de competitie twee klassen hoger speelt, Hoewel Buter ook een goede aanbie ding had van een zondag-amateurclub heeft hij toch gekozen voor een eenja rig contract bij Noordwijk „omdat”, zoals hij zelf zegt, de entourage en de sfeer van het zaterdagvoetbal mij meer aanspreekt. De jonge oefenmeester zal zich de komende tijd al gaan oriënte ren bij Noordwijk, maar ziet toch als zijn voornaamste taak IJmuiden in de hoogste klasse in het zaterdagvoetbal te houden. Noordwijk is voor Buter de vierde club in zijn achtjarige trainers loopbaan. Eerder al zwaaide hij de scepter bij Cronjé, Nieuw Vennep en tot aan het eind van dit seizoen, IJ- muiden. In een slechte wedstrijd heeft de ploeg van coach Leo van Rookhuizen zijn sportieve plicht goed verricht. Ondanks dat de ploeg met zes man speelde nam het in de eerste helft een 0-1 voorsprong via een schitterende treffer van Cees Smit op aangeven van Aad Verhagen. De ploeg van coach Ron van der Eijkhof viel hierna sterk aan om de gelijkmaker te scoren maar de verdediging van de bezoekers met doelwachter Gerrit Moer man aan het hoofd, gaf geen kansen weg. Tot ver in de tweede helft moest de thuisploeg op een treffer wachten. Vijf minuten voor het verstrijken van de wedstrijd profiteerde Jan van Wijk van een tweeminutenstraf van Frans van der Mey 1-1. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. „Misschien is Ooster kwartier wel een echte toernooiploeg”, was het commentaar van coach Jos van Zwol, nadat zijn ploeg voor de tweede keer achtereen het jaarlijks door de ver eniging Haarlem georganiseerde Jan Arends microkorfbaltoernooi op zijn naam had gebracht. Vorig jaar gebeurde dat juist nadat de Haarlemse formatie uit de tweede klasse was gedegradeerd, nu juist nadat Oosterkwartier zijn terug keer naar die tweede klasse had bewerk stelligd. Oosterkwartier bleef in de fina le tegen Aurora makkelijk overeind: 5-3. eo 25 Kruis- vOor ^e/q r 'Vt u bl°ds^'t nd e /Oü®es Een moment uit het door IJmond '73 verrassend gewonnen duel tegen Roeland. Vlnr: Gerard Lommerse, Ron de Jong, Frans van der Horst, Hannus Oosterveen. natUt dit er 'eve 'f'ode

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 35