NVOB-IJmond beducht voor vriendjespolitiek verpakking voor hulpprogramma politienieuws Nieuwe directeur voor woningraad op luchthaven t Tour de Velsen-Noord voor de derde maal van start s I 340? D-TOURS L f VERGELIJK! I Aannemerswereld eist open procedure bij aanbesteding voor Velserbroek Klinkende munt voor oud goud en zilver C I Velsense Week” aantrekkelijke te Sb S f I Mg w 3 Ra Bang&Olufsen M Sponsoring ruggegraat van wielerevenement Inzenden per post blijft mogelijk. Tijdelijk ’n auto nodig? De Vilder Het U»U Motorhuis IJmond UW VOORDEEL: 5 1 DONDERDAG 13 MA ART 1980 iJMOND Kernthema bekend voor evenement op Sri Lanka i Presentatierit GeautoriseerdB&Odealer: Velserduinweg 173 Umuiden Tel. 02550-1 23 46 Telefoon 02510-29162 ■-S til Ondanks de dalende goud- en zilverkoers garanderen wij U tot 21 maart een hoge inruilprijs 3 jaar garantie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De gemeente Vel sen staat met de bebouwing van de Velserbroek voor een giganti sche opgaaf waarin de bouwbe drijven in de IJmond nadrukke lijk hun aandeel opeisen. Op de plaatselijke woningbouwmarkt presenteert de bouwsector zich voor het eerst gezamenlijk in het kader van de planvoorbereiding. Het Velsense gemeentebestuur is namens de aannemers, georgani seerd in de NVOB (Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid), benaderd met een brief waarin over de inmid dels uitgezette hoofdlijnen voor de Velserbroek een aantal kriti sche kanttekeningen. ■'V •r zilversmeden H|q (ADVERTENTIE) P- tik. I i ii WH.- »i—i (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Ook dit /aar geeft wethouder J IV. Meijer weer het startsein voor de Tour de Velsen-Noord. In de vierde week van juni zal deze succesvolle wielerronde door circa 120 fietsers gereden worden en vier dagen lang het straatbeeld van Velsen-Noord bepalen 'S (ADVERTENTIE) ,00 r r v IS is ,90 ,85 ,00 ,70 ,00 ,80 ie n- ee Gedurende de afgelopen maanden fun geerde de heer De Munnik als waarne mend direkteur en heeft hij de laatste weken voornamelijk besteed aan het in werken van zijn opvolger. De taak van de direkteur ligt voornamelijk op het vlak van het onderhouden van contacten met overheidsinstellingen over de verdeling van woningen voor Schipholwerkers. De heer De Maat ziet zijn nieuwe functie als een zware taak te meer de gemeente Haar lemmermeer in principe besloten heeft per 1 januari 1980 zelf de woningdistribu tie binnen de gemeente ter hand te nemen waardoor de woningraad in feite zijn be staansgrond verliest. Zadel. Dinsdagnacht is uit een paar- destal aan de Oostlaan in de Velserbroek- polder een rijzadel gestolen ter waarde van 400 gulden. i school, de Del Court van Krimpenschool en de Sint Jozefschool. Kinderen die in Velsen-Noord woonachtig zijn en gezien hun leeftijd deel kunnen nemen aan de Tour de Velsen-Noord, maar elders op school zitten, kunnen zich tegen die tijd aanmelden bij Firma Olivier aan de Melklaan, Fietsenhandel Pieters aan de Breesa- perhof en wasserij Tromp aan de Wijkerstraatweg, allen in Velsen-Noord. Óp deze adressen kunnen ook inschrijf formulieren worden ingeleverd. In de maand juni zal aan de Tour algemene bekendheid worden gegeven via kleurenaffiches en een huis-aan-huis te verspreiden pro grammaboekje, waarin tevens de informatie in het Spaans, Turks en Italiaans is opgenomen. Ook zal de bevolking tijdens het wielerevenement in de week van 24 juni tot en met 27 juni via een geluidswagen de verrichtingen van de deelnemers en informatie over de Tour in het Nederlands en het Spaans nauwlettend kunnen volgen. Voorafgaande aan iedere wedstrijd zal in totaal op vier avonden een lange stoet, gevormd door muziekkorpsen, wielrenners en circa veertig wagens, de Velsennoordse straten bezoeken. Op dinsdag 24 juni loopt het Tamboer en Trompetterkorps Velsen-Noord voorop en op vrijdag 27 juni, de slotavond, wordt gerekend op de medewer king van de Hoogoven Harmonie. De stoet, die iedere keer een ander deel van Velsen-Noord bestrijkt, schaart zich achter de geluidswagen die de bevolking op de hoogte stelt van de allerlaatste nieuwtjes over de Tour de Velsen-Noord. Het wielerfestijn gaat dinsdagavond 24 juni van start, nadat wethouder J. W. Meijer, ondermeer van sportza- vonge maand van het nieuwe filiaal Sant poort. Het motto: „Geen cadeaus, graag giften ten behoeve van Sri Lanka” vond weerklank en bracht flink wat geld in het laatje. De heer E. Jongens, voorzitter van de Stichting Nederland-Sri Lanka, kwam met bovenstaande suggesties na uitvoeri ge discussie over de wijze waarop een Velsense, of misschien beter, Hollandse Week kan worden ingekleed. Meermalen klonk de vraag: Hoe liggen de behoeften, wat willen de mensen daar? Voorzitter P. J. Molendijk vatte gesignaleerde manco’s in de onderlinge relatie kernachtig samen met de vaststelling: „Je moet elkaar toch een klein beetje kennen. Weten met wie je te maken hebt”. De Velsense week eind dit jaar heeft als bijbedoeling een illustratie te geven van het wonen en werken in de Nederlandse zustergemeente. Harde kern wordt echter eerdergemelde hulpverlening, vastgepind op de thema’s lectuurvoorziening en scho ling. Het laatste heel concreet gerelateerd SCHIPHOL. Met het einde van het bestaan van de Woningraad Schiphol in zicht is deze maand de heer A. C. de Maat benoemd als directeur van de Stichting. Hij volgt hiermee de heer A. C. de Munnik in deze functie op die tweeëneenhalf jaar lang aan het roer van de woningraad stond. Aan de verdere planontwikkeling voor de Velserbroek wordt op 26 juni een aparte raadszitting gewijd. Een voorstel komt hier op tafel waarin taken en be voegdheden van de betrokken planbu reaus, de ambtelijke werkgroepen (coör dinatie- en stuurgroep Velserbroek) en ook de rol van de raad ten aanzien van de planvoorbereiding zijn vastgelegd. Over de belangen die hierbij ook voor de regio nale bouwwereld in het geding zijn laat eerder aangehaalde brief gericht tot col lege en raad geen enkele twijfel bestaan. Koningstraat 40/42, Beverwijk KT m 0- ?n ge- eur dat ere nd, Huur dan een praktisch nieuwe Opel bij het betrouwbare bedrijf voor auto verhuur voor één of meer dagen of weken/weekends. k i isie in De jlik de ssa- do- het ie. er- er- as- 15, De ar- 100 et .w ?n I 1 ioe- ne- ;sa-’ Hij ►ea- het dse net een d. ne en en ae- ,en ig- ad ne sn- rk- ?de in JULI vanaf: f 1129.- p.p. in MEI vanaf; f 789.- p.p. per persoon HAARLEM Grote Houtstraat 156, tel.: (023) 31.20.53 Gen. Cronjéstraat 54, tel.: (023) 26.38.69 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vanuit de gemeente Vel- sen worden twee hulpverleningsprojek- ten gekoppeld aan een „Velsense Week” in december te houden in de zusterge meente Galle op Sri Lanka. Tijdens een woensdag gehouden werkbijeenkomst van de commissie Internationale Betrek kingen werd als praktisch hulpverle- ningsprojekt gekozen voor steun aan een in Galle nog te stichten technische school. Daarnaast krijgt van Velsense kant veel nadruk de lectuurvoorziening in de partnergemeente. De heer De Maat zal zich voornamelijk voor de taak gesteld zien een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken bij de on- derhandelingen over de veiligstelling voor een aantal woningen binnen de regio voor de thans ingeschreven woningzoekenden bij de Woningraad Schiphol. Hiertoe zal overleg op ministerieel niveau gepleegd moeten worden omdat aan de minister van huisvesting een principeuitspraak is gevraagd over de woningtoewijzing en het opnemen van de zogenaamde interne Schipholwerkers in het gemeentebestand van woningzoekenden in de Haarlemmer meer. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De Tour de Velsen-Noord, een uit 1978 stammend initiatief van de Velsennoordse Aktiviteiten Kommissie (VAK), krijgt dit jaar een ver volg. Het wielerfestijn waaraan in de afgelopen twee jaar met enthousiasme door de jeugd werd deelgenomen zal dit jaar in de vierde week van juni op de Grote Hout- of Koningsweg worden verreden. De organisatoren van de komende Tour de Velsen-Noord streven er naar de sponsoring voor 1 april rond te hebben, waarna de uiteindelijke omvang van het evenement kan worden bepaald. Het slagen van de wielerronde, die dit jaar geheel los gekoppeld wordt van de VAK is sterk van deze sponso ring afhankelijk. Het ligt in de bedoeling om bij voldoen de baten een goed gevulde prijzenpot en een feestmiddag aan de deelnemers in de leeftijdsgroep van 10 tot en met 13 jaar aan te bieden. Daarnaast zullen de organisatoren, de heren W. Olivier en W. Spruit dienen te beschikken over voldoende middelen om ondermeer de baankosten, geluidswagens en verzekeringen te bekostigen. Hiervoor zijn circa 120 sponsors nodig, waarvan zich er reeds 40 hebben aangemeld. Deze sponsors zijn zakenmensen, ondernemers, mid denstanders en particulieren, die voor hun financiële medewerking een tegenprestatie in de vorm van reclame terugkrijgen. Aan de wielerronde kunnen maximaal 120 wielrennert- jes deelnemen, die naar leeftijd in twee categorieën worden onderverdeeld. Er is een A-klasse voor jongens en meisjes van 10 en 11 jaar en een B-klasse voor kinderen van 12 en 13 jaar. Aanmelding geschiedt schrif telijk via nog uit te reiken inschrijfformulieren. Deze worden te zijner tijd verspreid op de Ir. L. P. Krijger- HOOGSEIZOEN/ VOORSEIZOEN 15-daagse VLIEGREIS PORTUGAL naar een 1e klas vakantie-komplex aan de groene ALGARVE De zuidelijke randbebouwing van Velsen-Oost waarbij de plaatelijke aannemers, naar eigen zeggen willens en wetens, buitenspel werden gehouden. Het Warmondse bedrijf Panagro handhaafde hier een monopoliepositie die bij een eerdere gelegenheid (bebouwing Zeewijk begin zestiger jaren) al vraagtekens opriep. wereld in zijn totaliteit buiten schot bleef. De naam Panagro valt in dit verband. De Stichting Eigen Woningbezit ging voor de laatste nieuwbouw van Velsen-Oost (63 koopwoningen met de kenmerkende zwarte daken) zonder meer in zee met dit in Warmond gevestigde bedrijf. Zonder aanbesteding al dan niet op uitnodiging wordt voor de Van Houtenlaan dezelfde procedure gevolgd waarmee de IJmondi- ale aannemers zich om begrijpelijke rede nen weinig gelukkig voelen. „Ons goed recht” verklaart een woordvoerder van de Stichting Eigen Woningbezit. „Het koste naspect speelt daarbij een bijkomende rol. Rekengeld waarop elke inschrijvende aannemer aanspraak kan maken, wordt bij zo’n interne afhandeling omzeild. Met het bedrijf van onze keus wordt door gaans op basis van een open begroting onderhandeld. Toegegeven: met benade ring van meer bedrijven wordt de schijn van willekeur vermeden”. Tot en met vrijdag 21 maart kunt U dagelijks, ook a.s. zaterdag 15 maart, tussen 10 en 4 uur bij ons bedrijf aan de Van Reenen- weg 155 te Zeist, terecht. Na deze datum wordt, afhanke lijk van het koers-verloop, be paald of de actie wordt voortge zet. Is de reis naar Zeist bezwaarlijk, zend dan Uw artikelen goed ver pakt, aangetekend aan ons toe. Wij betalen U snel per bank, giro of postwissel. Controleer wel goed of alles van echt goud of zilver is en dus niet verzilverd of doublé. De Velsense gemeenteraad betuigde vo rig jaar september zijn instemming met het aantrekken van externe deskundigen volgens B. en W. absoluut noodzakelijk om de planvoorbereiding en de tenuit voerlegging in goede banen te leiden. In de Velserbroek zullen volgens de voorlo pige plannen rond zevenduizend wonin gen verrijzen. Ambtelijk apparaat en be drijfsleven (in casu de regionale bouwsec tor) zouden voor een bouwplan van de voorgestelde omvang te kort schieten, zo luidde daarbij de overweging. Met name het laatste wordt met felheid bestreden in het schrijven dat namens de NVOB-afde- ling IJmond-Kennemerland tot het ge meentebestuur is gericht. Gesproken wordt namens vijftig bouwbedrijven ge vestigd in Velsen, Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest met bij elkaar tweeduizend mensen op de loonlijst. Na onderlinge tweespalt resulterend in gunning van projekten aan „buitenpoor ters” heeft de bouwsector in voornoemde IJmondgemeenten duidelijk leergeld be taald. Zonder meer huiverig staan de briefschrijvers tegenover het in Rotter dam gevestigde adviesbureau Polyad bv. Dit bureau krijgt de touwtjes in handen direct bij de tenuitvoerlegging van het bouwplan. Het eveneens Rotterdamse bu reau Kuiper Compagnons gaat als coördi nator optreden. Met die opzet ging de Velsense raad in de januarizitting zonder meer akkoord. Alleen de CDA’ers W. N. Koopman bood tegenspel van betekenis met een overigens vergeefs verzoek om waterdichte afspraken inzake de taakaf bakening. Burgemeester P. J. Moléndijk, Onder invloed. De politie heeft don derdagnacht aan de Hagelingerweg in Driehuis een 36-jarige automobilist uit Driehuis geverbaliseerd wegens rijden onder invloed. De automobilist slingerde met zijn auto over de weg en kwam ten slotte tot stilstand tegen een lantaarnpaal. Spankettingen. Uit een gereedschaps kist van een transportbedrijf aan de Zui- derkade in Beverwijk zijn in het weekend vier spankettingen gestolen, ter waarde van 1200 gulden. Ganzen. Woensdagochtend heeft een kettingbotsing plaatsgevonden op de Rijksstraatweg in Heemskerk als gevolg van het plotselinge remmen door een 61- jarige automobilist uit Castricum die een koppel overstekende ganzen wilde ontwij ken. Een achter hem rijdende 35-jarige automobilist kon nog tijdig remmen, maar een derde auto kon niet meer op tijd stoppen. Vals. Woensdag is een 23-jarige Bever weker geverbaliseerd omdat hij bij een bank aan de Büllerlaan in Beverwijk be taalde met een bankbiljet van honderd gulden, waarvan hij wist dat het vals was. Hij verklaarde dat hij het biljet had ont- vanven van een klant. ken, op ludieke wijze de openingshandeling heeft ver richt. Daarna zal vanaf het startpunt aan de Grote Hout- of Koningsweg het beginsein klinken. Er zal gereden worden om een prijzenpakket dat voor beide categorieën gelijk is en bestaat uit ondermeer fietsen, cassetterecor ders, horloges, een achttal bekers, alsmede bloemen. Deze zullen op de slotavond in het coördinatiecentrum in zaal The Seven Seas aan de Grote Hout- of Koningsweg ten deel vallen aan de winnaars. Vast staat dat de prijsuitreiking niet het einde betekent van de Tour de Velsen-Noord. Zaterdagmiddag 28 juni kunnen de wielrennertjes deelnemen aan een feestelijke middag in zaal The Seven Seas. Hier worden dan de herinneringsstandaards, de premies en eventuele andere prijzen uitgereikt, die gedurende de ritten door toeschou wers en het bedrijfsleven aan de rennertjes zijn uitge loofd. Volgens de beide organisatoren vormen deze een welkome en sportieve aanvulling van het prijzenpakket, waardoor de wedstrijdgeest wordt bevorderd. ’s Avonds vindt de Tour de Velsen-Noord een definitief einde tijdens een feestelijke bijeenkomst voor alle mede werkers, waaronder de vele leden van de Toerclub Pieters. Tot nu aan toe loopt de sponsoring van de Tour de Velsen-Noord, de ruggegraat van het evenement, naar alle redelijkheid. Willen de organisatoren echter hun doel bereiken, het financieel sluitend maken van de organisa tie, dan zijn nog circa 80 sponsors nodig, die voor honderd gulden een wielrennertje voor rekening nemen. Storting is mogelijk op bankrekeningnummer 84.43.72.404 van de Nutsspaarbank in Velsen-Noord. Geïnteresseerden kunnen tevens contact opnemen met de organisatie, te weten: W. Spruit, telefoonnummer 02510-22687-29169 en W. Olivier 02510-25990-25991. p-' optredend als voorzitter van de Coördina tiegroep Velserbroek, hield de boot af met een toezegging die tegenover de IJmondi- ale bouwondernemers elke overtuigings kracht blijkt te missen. „Bij aantoonbare contacten met welke projektontwikkelaar dan ook zal van onze kant abrupt elke verbintenis worden afgekapt”. De mede deling sloeg met name op Polyad, een bv met sterke financiële banden met een aan tal grote bouwbedrijven in den lande. De stellige belofte van Molendijk wordt door de regionale bouwondernemers van nul en generlei waarde geacht om twee rede nen. Mogelijk voortrekken van zusteron dernemingen kan nimmer met bewijzen worden gestaafd. Als Polyad op dat punt wel door de mand valt op het tijdstip vap de aanbesteding voor de diverse bebou- wingsfasen is er voor de gemeente in feite geen weg terug door dan al gemaakte investeringen. Voortgaand op het eerste: een bouwplan kan qua technische uitvoe ring op grote gespecialiseerde bouwbe drijven worden toegesneden. Iets waar in de praktijk een enkel verweer te; en is. De regionale bouwers vragen hoe dan ook een reële kans bij die toewijzing van bouwcontingent in het nu nog open pol dergebied. In een toelichting op het gemeenschap pelijke standpunt geldt daarvoor als eer ste voorwaarde duidelijkheid naar de ge meenteraad toe over bij een mogelijk on derhandse aanbesteding betrokken be drijven. In Velsen zijn tal van voorbeelden te noemen van gunning waarbij de bouw- aan de vakopleiding waarin de bestaande voorzieningen - naar strikt Westers model op veel punten te kort schieten. Directeur A. P. Rutten van de IJmond- MTS, ter zake kundig door bezoeken aan het eiland, gaf aan waar de tekorten lig gen, De opleidingen zijn onvoldoende toe gespitst op de huisindustrie waarop de eilandeconomie voor een groot deel steunt. Gevolg is onvoldoende emplooi voor jongeren met het lts-diploma op zak. Met een bijdrage voor instandhouding van een nieuw te stichten school van dit type haakt Velsen straks in op een lande lijk projekt. Het opzetten van zes lagere technische scholen op het eiland met Ne derlands geld waarvan één vestiging in Galle komt. De commissie komt op 15 april opnieuw bijeen voor het opstellen van een draaiboek voor de Velsense Week en invulling van de dagprogramma’s daarvoor. Via een Sri Lanka-presentatie, later in april gepland, worden bevolking en verenigingsleven meer direct betrok ken bij de voorbereidingen. Sola Fabriek M.J. Gerritsen N.V. Van Reenen weg 155, Zeist, tel. 03404-13677. Directeur J. V. Suurmond van de open bare bibliotheek Velsen kreeg als op dracht mee naar huis lopende contacten met functionarissen van het uiterst pove re bibliotheekwezen op het eiland uit te diepen als aanloop voor gerichte geldelij ke hulp. De basis hiervoor is door de bibliotheek inmiddels gelegd via een fonds in het leven geroepen bij de opening ‘SB’

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5