Wervelende muziekshow rond B rijkgekleurd circusleven Benoeming gemeentesecretaris aanleiding vertrouwenscrisis Open brief aan de Gemeenteraad van Velsen. politienieuws k hciven- berichten ar 99 99 s ik I A 14 MAART VRIJDAG RESULTAAT INTERPELLATIE VAN BERGHUIS NIHIL Onmin binnen ambtenarenbestand JUBILEUMCONCERT IJMUIDER HARMONIE algemene bond van onderwijzend personeel y 9 1980 IJMOND gen i/er- BI Hoogachtend, Namens het bestuur van de ABOP-Velsen: Ruud Mulder, voorzitter. Jan Kieftenbeld, secretaris Haast hield vor- leld IJmuiden, 12 maart 1980, Motie Profiteurs Geachte leden van de Raad, Donderdag 6 maart j.l. heeft U beslist over het directeurschap aan de Hugo de Grootschool voor MAVO te IJmuiden. Het heeft ons pijnlijk getroffen dat U voor de tweede maal in korte tijd een beslissing nam waarbij totaal geen rekening werd gehouden met wensen van ouders en onderwijsgevenden. Immers ieder ander persoon van de oorspronkelijke voordracht was aan de Hugo de Grootschool welkom geweest. Dat wist U! Toch droeg U voor en benoemde U uitgerekend die kandidaat die door school en ouders werd afgewezen. Dwars tegen de mening in van mensen die dagelijks gedurende nog vele jaren met deze man moeten werken. U bewijst daar het openbaar onderwijs een slechte dienst mee. Kan dat Uw bedoeling zijn? Wat was Uw bedoeling dan? Wij raden daarnaar. Wel zien we de gevolgen van een benoemingsbeleid, dat o.i. niet past in de jaren waarin inspraak en medezeggenschap een verworven goed leken. Het wordt hoog tijd dat U zich herbezint op het door U gevoerde en ondersteunde beleid, wilt U het onderwijsveld en de ouders niet nog meer frustreren en ontmoedigen. Deze noodkreet leek ons het laatste redmiddel om met u in gesprek te komen. Onze brieven mochten nimmer tot een dialoog leiden. Handhaving kraakpand brengt Wethouder F. Kaebisch J. C. de Wildt afd. velsen-ijmuiden ■ra /or- ata- nel- atu- lige zijn <ter laai □en lan- oor iele Hen In zijn, te lang uitgesponnen, openings woord belichtte voorzitter Van Roden de toekomstige activiteiten van de vereni ging. Een mars kan, behalve een binnen komer of een wegwezer, wel degelijk een volwaardig concertwerk zijn. Het Con- certorkest van de IJmuider Harmonie o.l.v. dirigent Roel de Boer liet dat overtui gend horen in „Fairest of the fair” van marsenkoning John Philip Sousa, waar mee het programma geopend werd. Rit misch zeer sterk, scherp geaccentueerd, beschaafd en met een fraai ingehouden gespeeld „trio”, gaf het orkest zijn visite kaartje af. In het uit strakke contouren opgetrokken „Ritournelles d’Antan” van Robert Clerisse werd het karakter van dit, Tegengaan van woekerpraktijken van kamerverhuurders zoals Berghuis die in zijn vraagstelling naar voren bracht is volgens wethouder C. Hienkens geen zaak waarin de gemeente bevoegdheid heeft. De communist noemde de vaak absurd hoge huurprijzen de oorzaak van al het ongenoegen bij de jongeren die vele hon derden guldens neer tellen voor enkele vierkante meters woonruimt”. Het aan pakken van de profiteurs zou een belang rijk deel van de problemen in grote mate beperken”. Inbraak bekend. Een 17-jarige inwo ner van Santpoort-Zuid bekende tegen over de Velsense politie in het afgelopen weekeinde te hebben ingebroken in de Terrasvogelskantine op het sportcomplex in zijn woonplaats. De vermiste goéderen, geluidsapparatuur, waren nog in zijn be zit en zijn inmiddels terugbezorgd bij de wettige eigenaar. Hersenschudding. Een 12-jarige Be- verwijkse werd donderdag aan de Heems- kerkerweg aangereden door een perso nenauto, bestuurd door een 28-jarige in woner van Castricum. Op haar fiets Stak zij zonder voldoende op te letten de rij baan over. Met een hersenschudding is zij opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis in haar woonplaats. Inbraak. Gouden sieraden ter waarde van enkele duizenden guldens vormden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Met instemming van het overgrote deel van de gemeenteraad is donderdagavond de heer drs. J. C. de Wildt uit Wijk aan Zee per 1 december van dit jaar als nieuwe gemeentesecreta ris benoemd. De heer De Wildt, voorma lig CDA-raadslid ondervond de voorkeur van het college en prijkte als zodanig boven aan de voordracht waarop als tweede kandidaat de heer J. P. C. Buijs uit Halfweg stond vermeld. Het college betreurt het dat deze voordracht geen vrede kon vinden bij het personeel, het geen aanleiding heeft gegeven tot een vertrouwenscrisis binnen de muren van het stadskantoor. De heer C. J. Baijepse (CDA) voegde daar aan toe dat de procedure die aanlei ding gaf tot het ongenoegen binnen het ambtenarenbestand nauwkeurig binnen de commissie Algemene Zaken moest worden doorgelicht. Daarbij diende vol gens de heer G. J. van Ruyven (PSP/PPR) niet voorbij gegaan te worden aan de houding van het personeel die te veel zijn zinnen op één kandidaat had gezet en daardoor aan het doel voorbij geschoten Diefstal. Een 62-jarige bezoekster van Huis ter Wijk, het bejaardencentrum op de hoek Dr. Plesmanweg/Alkmaarseweg, deed donderdag aangifte van diefstal van een beurs met 250 gulden uit haar hand tas. De tas had zij onbeheerd achtergela ten aan het stuur van haar fiets die in de stalling van het tehuis was neergezet. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Handhaving van het gekraakte pand aan de Torenstraat 47 kan de stadsvernieuwing rond de Wijker- toren in gevaar brengen. Met deze uit spraak liet wethouder F. Kaebisch don derdagavond, op vragen van de heer G. Berghuis (CPN), duidelijk weten dat zijn standpunt over het wel of niet slopen van het betreffende pand ongewijzigd was. Ook wenste het college geen uitzon dering in het woningtoewijzingbeleid te maken voor eventuele herhuisvesting van de krakers na sloop van het pand. De vragen van de heer Berghuis waren onderdeel van een interpellatie naar aan leiding van de onduidelijkheid en onze kerheid die het collegebeleid ten aanzien van het slooppand volgens hem had ach ter gelaten. Met name de CDA-fractie was fel gekant tegen deze interpellatie en in het bijzonder tegen de beschouwing op de ontwikkelingen in de afgelopen weken rond het kraakpand, welke een belangrijk deel uit zou maken van het betoog van Berghuis. Een standpunt dat ook burge meester A. J. Hubers innam en de commu- nist slechts wilde toestaan zijn vragen te stellen. Duidelijk tegensputterend bracht de heer Berghuis yervolgens zijn vragen naar voren waarmee hij de gang van zaken rond het kraakpand en de jonge- renhuisvesting in het algemeen aan de kaak stelde. Stadsschouwburg ontrolde zich het cir cusleven. Centraal hierin staat de circus directeur (de verpersoonlijking van de IJmuider Harmonie) altijd op zoek naar succesnummers. De te engageren arties ten worden vaak kostelijk getypeerd neer gezet. Alle afdelingen van de Muziekver eniging „IJmuider Harmonie” bezetten afwisselend het podium en voeren een muzikale show op. Kostelijk was de persi flage op een huisvrouwenorkest van het Tamboer en trompetterkorps. Veel bijval oogstten ook het Opleidingsorkest, de Mi- nirettes, de Majorettes en vooral niet te vergeten het showorkest met een impo sant optreden, met onder andere een fel swingend arrangement van „St. Louis Blues. Het publiek beloonde alle mede werkenden aan deze uitnemend geslaagde happening met een ovationeel applaus. Vanavond geeft de Muziekvereniging „IJ muider Harmonie” in de Stadsschouw burg een herhaling van deze, in zijn totali teit, voortreffelijke manifestatie. Om te leurstellingen te voorkomen: er is zelfs op de zwarte markt geen kaartje meer te krijgen! de buit van een woensdagnacht gepleegde inbraak in een woning aan de Noorderwijkweg. De 82-jarige bewoner deed donderdag aangifte bij de Bever- wjjkse politie. uit Franse volksliedjes samengestelde werk, goed getroffen. Met technisch voor treffelijk spel en een goede voordracht ontwikkelde het orkest zich tot een hecht functionerende eenheid. „Rhapsodie from the low Countries” van Henk van Lijn schoten gaf een mooie opbouw van de constructie te beluisteren. Met een uitste kend gevoel voor verhoudingen voerde Roel de Boer, met een duidelijke en effec tieve slag, zijn discipelen naar een elasti sche vertolking, fraai van klankkleur en met een stijlvolle contrastwerking. Zeer veel succes oogstte het Concertorkest met „Kazbek” van Adriaan Bosch. Met aanste kelijke speeldrift werd deze dynamische, opzwepende muziek neergezet, het kon niet anders of aan het slot van het concert moest een gedeelte herhaald worden. En dan, na de pauze, de show „Met de IJmuider Harmonie de piste in”. Een groots opgezet, wervelend gebeuren, met inventieve, spitsvondige teksten van Wout Booij en een strakke, nooit haperende regie van Theo Nierop. In suggestieve decors, vervaardigd door toneelmeester S. P. van Warmerdam en zijn staf van de Als antwoord op de vraag of de krakers op vervangende woonruimte konden re kenen maakte wethouder Hienkens dui delijk dat de krakers na, sloop van het pand niet zonder meer voor herhuisves ting in aanmerking komen. De problemen van deze groep woningzoekenden zullen wel afgewogen worden, maar het bestaan de beleid ten aanzien van woningtoewij zing zal niet worden gewijzigd. De groep neemt volgens hem geen uitzonderingspo sitie in te midden van de andere woning zoekenden. Hiermee onderstreepte hij een uitlating van staatssecretaris Brokx. Deze tal mogelijkheden aan te wijzen waar één- werd bij zijn bezoek aan Beverwijk ter, en tweepersoonshuishoudens worden ge creëerd. Hij noemde ondermeer een pro ject aan de Alkmaarseweg, het voormali- De raadsleden A. J. P. Schram, K. G. Reimes, beiden CDA-lid, en F. H. J. Koster en A. Salverda-van der Kar, beiden WD- lid, schaarden zich achter het college- standpunt om de mogelijke belemmering van stadsvernieuwing tegen te gaan door sloop van het pand aan de Kerkstraat. De heer G. J. van Ruyven (PSP-PPR) en J. W- G. Reijkers (D’66) bepleitten daarentegen voor behoud van het pand dat nog in goede staat verkeert. De democraat gaf daarbij de wens te kennen de uitzettings procedure te beëindigen. is. Burgemeester A. J. Hubers benadrukte de kansen1 die de ambtenaren binnen de solicitatieprocedure kregen en noemde het geuite wantrouwen onterecht. Hier mee doelde hij op de mening van het personeel'dat het college de uiteindelijke kandidaatstelling al van te voren had bepaald. Óndanks deze verwikkelingen konden 19 raadsleden zich vinden in het college voorstel en zegden hun vertrouwen in de heer J. C. de Wildt toe. Dronkenmansrit. Een 39-jarige inwo ner van Beverwijk werd donderdagavond zwaar onder invloed achter het stuur van zijn personenauto weggehaald na twee aanrijdingen in zijn woonplaats. Nabij de bocht Alkmaarseweg-Breestraat ramde hij een geparkeerde personenauto. Op de kruising Breestraat/Koningstraat sneu velde vervolgens een verkeerszuiltje. Na positief uitvallende blaas- en bloedproef werd beslag gelegd op zijn voertuig. Het rijbewijs van de man, al eerder veroor deeld wegens rijden onder invloed, is in genomen. het rentebedrag te zullen „bekijken”. Naar aanleiding van de interpellatie van Berhuis moest wethouder Kaebisch don derdagavond beklemtonen dat de staats secretaris hiermee geen enkele toezegging kon hebben gedaan daar de rjjkssubsidie- regeling en het renteverlies een zaak is die het ministerie aangaat. gelegenheid van de eerste paal van het Munnikenweide-project geconfronteerd met de kraakactie, waarbij hij toezegde in zijn beantwoording voet bij stuk. Vol gens hem zou handhaving van het pand de geplande sociale woningbouw in dat ge bied ernstig kunnen belemmeren. Dit in verband met de rijkssubsidie op het pand in het kader van de stadsvernieuwing die pas verleend wordt als tot sloop is overge gaan. Het niet slopen zou betekenen dat de gemeente jaarlijks voor een rentever lies van 15.000 gulden komt te staan, waar door de uiteindelijke grondprijs mogelijk boven het voor sociale woningbouw haal bare uit stijgt, aldus Kaebisch die duide lijk haast wilde maken met het afbreken van de panden aan de Torenstraat. „Dan kan de minister nooit zeggen, laat maar staan het lijkt nog wel wat die Toren straat”. Voorts vermeldde hij op vragen van de heer Berghuis in verband met toezeggin gen van het college aan het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” dat de toezeggin gen niet inhielden dat het moment van de sloop medegedeeld zou worden. Hierover is volgens hem thans wel overleg. Daarbij gaf hij verwikkelingen rond het kraak pand niet als directe reden aan voor zijn dreiging af te zullen treden. Wethouder C. Bodewes bracht donder dagavond wat licht in de problematiek van de jongerenhuisvesting door een drie- De nieuwe gemeentesecretaris die in 1978 als raadslid afscheid nam van de gemeenteraad is thans nog werkzaam als coördinator beheer bij de gemeente Lei den. De voorkeur die zijn benoeming bij het college genoot was in de afgelopen weken aanleiding tot verregaande frusta- ties binnen de gelederen van het gemeen telijk personeel. Ingaande op de gevoerde sollicitatieprocedure constateerde de heer F. H. J. Koster (VVD) donderdagavond dat de ontevredenheid het resultaat was van een ontactische en niet-serieuze wijze waarop het college ingegaan was op de wensen van de ambtenaren. Ondanks een halstarrige houding noemde hij de argu menten van het personeel niet onjuist. Tevens verweet hij het college informatie aan de raad te hebben onthouden. Zo ontvingen de leden geen gegevens over alle kandidaten voor de post die per 1 december door pensioenering van de hui dige secretaris vrijkomt. Gesteund door ondermeer de heren Reijkers en Berghuis diende de heer Van Ruyven een motie in waarin hij het college in overweging gaf pas tot sloop over te gaan als uit contacten met het ministerie van Volkshuisvesting en ruimtelijke Or dening bleek dat de financiële consequen ties van handhaving sociale woningbouw ter plekke onmogelijk maakt. Hierbij zou dan tevens duidelijk moeten zijn dat daadwerkelijke stadsvernieuwing wordt belemmerd. De motie werd met 17 stem men tegen verworpen. IJMUIDEN. Dat de Muziekvereni ging „IJmuider Harmonie” zich in een grote belangstelling en populariteit mag verheugen bleek donderdagavond overduidelijk in de Stadsschouwburg te Umuiden. Voor een uitstekend bezette zaal gaf de „Umuider Harmonie” ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan een jubileumconcert en showavond. I WOENSDAG AANGEKOMEN: Vau- ban, Rouen, IJmuiden; Cielo Rosso, Ham burg; Hela, Husum; Isaac Sodipo, Apapa; Sea Thames, Teignemouth; River Asab, Antwerpen; Fridel, Rochester, IJmuiden; Lisbet Coast, Freetown; Deneb, Sevilla, IJmuiden; Cleon, Recife; Diplot, Noord zee; Boekanier, Londen; West Ospray, Cont. Plat, Velsen; Daya Parvati, Monro via, IJmuiden; Jqrn Graebe, Rotterdam; Hanne Stevens, Portsmouth. WOENSDAG VERTROKKEN: Eccto- nia, Gunnes; Transfjell, Kopenhagen; Tor Scandinavia, Gotenburg; Klipper, Vigo, IJmuiden; Ocean Gold, Wismar; Isla Bal- tra, Antwerpen; Henry Stahl, Bremerha ven; Fallwind, Rotterdam; Patricia, Gdansk, Velsen; Altair, Kaskoe, Velsen; Grethe Oldendorff, Hamburg; Alchemist Lausanne, Gotenburg; Raamgracht, Rot terdam; Andra, Rotterdam, Corona, Rot terdam; Ragna, Felixtowe; Conti Misr, Marchant; Bow Queen, Jacksonville; Rad cliff Trader. DONDERDAG AANGEKOMEN: Kentshore, Cont.Plat, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont.Plat, IJmuiden; Wittenberg, Kribi; Kenrix, Ipswich, IJmuiden. DONDERDAG VERTROKKEN: Sea Thames, Rotterdam; Hela, Aarhus; Titan Service, Cont.Plat, IJmuiden; Esso-Chit tagong, Gravesund. stadsvernieuwing in gevaar ge belastingkantoor aan de Schans en woningbouw op het Euro Casa-terrein aan de Spoorsingel. i-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9