Tilburgers hebben geen degradatiezorgen meer Zaalvoetbalderby eindigt onbeslist Frode Rönning winnaar Nieuwe trainer r’ Geen publiek bij restant HVB-wedstrijd Programma Pötzsch leidt play-offs L Moeilijke taak voor Hoofddorp I Technici zoeken interessant werk Bedrijven zoeken vakbekwame technici polec detachering by Wil Hartog X Henk de Jonge: „Willem II gaat gewoon keihard door” voor I I Ll Aanvraag ■Aanvraag Het meest eenzijdige buro van Nederland verhuist. X L Ze vinden elkaar bij Polec Detachering bv, de specialist in: Detacheren van technici. De Polec selectie-specialist is een vertrouwensman. 21 SPORT ZATERDAG MAART 1980 A. I Telstar Uitslagen: Wij zoeken: Naam Adres Telefoon Telefoon Naam bedrijf Plaats ELD OStuur ons uw brochure O Neem kontakt met ons op. om de juiste persoon voor elke opdracht te selecteren. Zijn tweede taak is voor elke medewerker(ster) al naar de bekwaamheden en ervaring tijdig nieuwe opdrachten te selecteren. Na afloop van een detachering hebben wij gemiddeld in 95 van de 100 gevallen direct een nieuwe opdracht voor u. Wij zijn bewust heel eenzijdig. Al 12 jaar gespecialiseerd in het tijdelijk plaatsen van technici: tekenaars, konstrukteurs, engineers, statikers, kalkulators, werk voorbereiders, opzichters, etc. Wij groeien gestadig en daarom is per 17 maart 1980 ons hoofdkantoor gevestigd in: Overveen Wilt u een Polec-Technicus? Vul deze aanvraag in en wij zenden u een brochure met nadere informatie. Laat mij weten wat u voor mij kunt doen. Mijn vakgebied is: ZandvoorterpadIO, 2051 BC Overveen, 023-319011* L. v. Meerdervoort 172,2517 BH Den Haag, tel. 070-645600-645765 Catharijnesingel 54,3511 GC Utrecht, tel. 030-333284* Keizersgracht 21a, 5611 GC Eindhoven, tel. 040-448447-445702 Hofplein 19, 3032 AC Rotterdam, tel. 010-145527-145549 Willemsparkweg 213,1071 HC Amsterdam, tel. 020-644202-644203 Robert Kochstraat 11, 7555 AM Hengelo, tel. 074-433007 Bent u geïnteresseerd in detachering? Neem telefonisch kontakt op met de dichtstbijzijnde vestiging of stuur de aanvraag op. Polec Detachering bv is een buro dat gespecialiseerd is in het beschikbaar stellen van tekenkamer-en technisch kader personeel aan bedrijven die tijdelijk een tekort hebben aan vakbekwame specialisten. Deze technici kunnen wij steeds interes sant werk bieden, afgestemd op hun interesse en vakgebied. Werving, selectie en detachering is steeds de taak van een selectie-specialist. Zelf een gekwalificeerd technicus, kent hij de wereld van de techniek uit eigen ervaring en past hij strenge normen toe a Adres 1 Plaats Programma Vragen naar: I (Van onze sportredactie) Haarlem-AZ’67 en (ADVERTENTIE) I Trainer Henk de Jonge is dan ook al dik tevreden over dit seizoen, dat voor Willem II niet meer kapot kan. „We zijn begonnen met het idee in de eredivisie te blijven. Daarvoor heb je ruim twintig punten no dig. Die hebben we nu, negen wedstrijden voor het einde, al bereikt en we staan helemaal twee punten achter op PSV’. Henk de Jonge noemt speciaal PSV, omdat er door Willem II jacht wordt ge maakt op de Brabantse hegemonie. De eerste slag werd vorige week door de Tilburgers gemist. Toen werd in Eindho ven met 3-0 verloren, maar de ploeg het een zeer goede indruk achter. Een paar weken geleden werd er zelfs nog gedacht aan Europees voetbal, maar Henk de Jon ge wil die gedachte liever uitbannen. „We willen zo hoog mogelijk eindigen en daar om gaan we gewoon keihard door. Elke week weer”, aldus de in Eindhoven wo nende oefenmeester. De Jonge heeft binnen zijn selectie bijna geen problemen. Alleen Cosic is een vraagteken, omdat hij een lichte schou- derblessure heeft. Willem II speelt mor gen waarschijnlijk in de volgende opstel ling: Samardzic; Cosic Roemgens, Huy- bregts, Havermans; Van de Veen, Hoyer, Nelemans; Broeken, Van Rooy en Van Mierlo. De opstelling van Haarlem is: Boers- ma; Masefield, Huyg, Verkaik, Van Leen; Van de Ban, Haar, Balm; Gullit, Kramer en Kleton. De beste kür reden evenals in Lake Placid de Zwitserse Denise Bielmavoor, de Japanse Emi Watanabe, Linda Fratian- ne en de Westduitse Dagmar Lurz, die in het algemeen klassement als tweede staat geklasseerd. De stand na verplichte oefeningen korte kür is: 1. Annett Pötzsch (OD1) plaatscijfer 10, 86,28 punten; 2. Dagmar Lurz (WD1) 18 - 85,32; 3. Linda Fratianne (Vst.) 31 - 83.04; 4. Emi Watanabe (Jap.) 34 - 82.72; 5. Clau dia Kristovicz-Binder (Oos.) 36 - 82.28; 6. Lisa-Marie Allen (Vst.) 58 - 7892; 7. Denise Biellman (Zwi.) 62 - 78.16. Ook Haarlem'kent geen wijzigingen ten opzichte van verleden zondag, toen met 1- 1 gelijk werd gespeeld bij Vitesse. Alleen Frank Kramer tobt nog een beetje met zijn enkelblessure, maar Hughes hoopt, dat Kramer de hele wedstrijd kan spelen. „Het zal niet meevallen bij Willem II. Ik heb die ploeg drie keer zien spelen en vooral thuis speelt Willem II sterk aanval lend en agressief’, aldus de Brit. HAARLEM. Het in de vierde klasse C van West 1 spelende Hoofddorp heeft ais nieuwe trainer voor het volgende sei zoen de 32-jarige Amsterdammer J. L. Lens aangetrokken. Hij volgt de uit Hoofddorp afkomstige Bob Strijbosch op, die momenteel aan het tweede seizoen bij de- club uit zijn woonplaats bezig is. De Bennebroeker Rob Martin gaat als trainer naar het in de derde klasse A van West 2 spelende Teylingen uit Sassen- heim. Hij volgt er de naar HBC overstap pende Frans v.d. Klugt op. Momenteel is Martin nog in dienst bij het Hillegomse Concordia, dat onder zijn regiem van de eerste klasse HVB naar de vierde klasse KNVB promoveerde. (Van een medewerker) Wageningen speelt met: Suvée; Braam, Van der Klift, Van der Ley, Tollenaar; Van Osenbruggen, Leushuis, Van der Berg; Van Pelt, Hazelhekke en Van der Sluis. AZ’67 ontmoet vanavond in Alkmaar Vitese en de opstelling is: Treytel; Reijn- ders, Spelbos, Van der Meer, Hoven kamp; Nygaard, Arntz, Metgod; Welzl, Kist en De Graaft. Beverwijk: derde klas B: Hagenaars— Tayplast 6-6; vierde klas A: Post S. De opstelling van Telstar luidt: Neder- burgh; Büchel, Mols, Kuut, Knoop; Van Oorschot, Van Wees, Ayre; Van Toor, Vac der Meer en Stam. Het duel werd destijds na wanordelijk heden tussen spelers en toeschouwers ge staakt. Beide ploegen zijn door de straf- commissie schuldig bevonden aan dit sta ken en kregen een boete van honderd gulden opgelegd. Polec Detachering bv MB MB MB antwoordnr. 21. 2060 VD Overveen. DORTMUND. De Oostduitse Olym pische kampioene Annet Pötzsch staat ook na de korte kür bij de strijd om het De stand in de hoofdklasse luidt: Scöre Adv. 20-29, Hong Kong Z. 20-29, Roeland J. 20-27, Carillon Boys 20-27, FC Graetz 20-24, IJmond’73 20-21, Verhorst Boys 20- 17, Wilms Floet 20-17, Geldermans 20-15, Heijne 20-14, North End 20-13, Carrousel 20-7. i De 500 meter leverde in 38,69 seconden winst op voor de Noor Frode Rönning, die de Zweed Tomas Gustafsson (39,53) en Olympisch kampioen Eric Heiden (39,78) voor bleef. De voornaamste resultaten zijn: HEREN 500 meter: 1 Frode Rönning (Noo) 38,69 seconden, 2 Tomas Gustafsson (Zwe) 39,53, 3 Eric Heiden (VSt) 39,78, 4 (Van een medewerker) HAARLEM. De laatste 25 minuten van de op zondag 17 februari door scheidsrechter Nijssen gestaakte wed strijd Geel WitDe Brug in de eerste klasse van de HVB, zullen op woensdag 2 april (18.30 uur) uitgespeeld worden en daarbij mag geen publiek aanwezig zijn. Er wordt begonnen met een 0-1 stand in het voordeel van De Brug. I 1 MB BM BM MB BM BM Polec Detachering bv antwoordnr. 21, 2060 VD Overveen. Lens is een jonge, ambitieuze trainer die eerder bij Wilskracht in dienst is geweest en op het ogenblik bij Gold Star werkt. Samen met Harry Talsma, de trainer van Hoofddorp-zaterdag, heeft hij op de C- cursus gezeten. Zij gaan nu ook weer samen op de B-cursus. wereldkampioenschap in Dortmund nog steeds aan de leiding. Zij reed geen sterke korte kür slechts een zesde plaats was haar deel maar desondanks kwam haar leidende positie niet in gevaar. Europa M. 3-2. IJmuiden (Oost): hoofd klas: IJmond’73Roeland J. 5-0; eerste klas B: Schaaper—Aurora’75 3-3; tweede klas D: PSV Velsen—DSC’74 4-L Hille- gom: eerste klas C: De MonZomerzorg 5-6; tweede klas F: Sticker Stars—TZB 3- 3; derde klas I: Jim BarensHoofddorp 7- 4. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas A: Nijman S. Etage Bouw 5-1; derde klas B: RijssenPW. Boys 4-2. Wijk aan Zee: tweede klas B: Sonco’72De Bever 2-2; derde klas D: Gritstraal BoysMikro- techniek 1-5. Haarlem (Beijneshal): hoofd klas: North EndScore Adv. 1-1, Graetz Carillon Boys 3-3. Haarlem (Spaarnehal): tweede klas D: Stiphout—Blom Boys 2-3; derde klas F: ConijnDe Roemer 3-1, KinheimOnze Gezellen 7-2. Hillegom: derde klas I: De KlosDSOV 4-1; derde klas J: Europlant H.Lansing Bagnall 3- 6. Henk de Jonge: „We staan maar twee punten achter op PSV.” AMSTERDAM (ANP) De strijd om het Nederlands basketbalkampioen- schap heren tussen de vier topclubs uit de eredivisie, de zogenoemde play-offs, begint zaterdag 22 maart. TEKENKAMER-EN TECHNISCH KADERPERSONEEL Telstar-trainer Martin van Vianen hoopt, dat de domme fouten, die tegen Amsterdam werden gemaakt, morgen op de Wageningse berg achterwege blijven. „Het overschakelen van balbezit naar bal verlies was erg zwak. Dat moet nu beter en als dat lukt verwacht ik een punt”, aldus Van Vianen. SAVALEN. Hans van Helden is gis teren tijdens internationale schaatswed strijden in de Noorse plaats Savalen als negende geëindigd op de 1000 meter. Hij maakte een tijd van 1.22,35. Winnaar werd de Noor Terje Andersen in 1.19,00. Wil Hartog: geen steun van toppers. slechts weinig organisatoren het aandurf den met hem in zee te gaan, onder andere vanwege het hoge prijzenschema, dat moest worden gehanteerd. De Engelsman onderhandelde bovendien met een aantal circuits, die als zeer onveilig te boek staan en slaagde er ondanks een flinke portie bluf niet in de buitenwereld van het be staansrecht van de World Series te overtuigen. Toen het schip al bijna was gezonken, werd nog ijlings toenadering gezocht tot de FIM, die zich echter sterk genoeg kon achten om de deur keihard voor Coleman en zijn makkers op slot te gooien. Wil Hartog had al in een eerder stadium geconcludeerd, dat de World Series geen haalbare kaart zouden zijn, althans in de oorspronkelijke vorm. Hij verliet voortij dig een vergadering in Brussel, waar hij met schimpscheuten werd overladen door Roberts, Sheene en later ook Van Dui men. Ook dit drietal keerde echter terug onder de vleugels van de FIM. Zelfs Ro berts trok niet de uiterste consequentie uit zijn eerdere woorden, dat hij nooit meer in een Grand Prix zou uitkomen. Daarbij speelde een voorname rol dat de FIM erin was geslaagd de fabrikanten van de snel ste racemotoren achter zich te krijgen. Roberts gaf zich overigens wel als laat ste gewonnen en verklaarde bovendien niet te zullen starten in de Grote Prijzen van Finland en West-Duitsland, die vol gens hem op te gevaarlijke circuits (Ima- tra en de Nurburgring) worden verreden. Het is echter de vraag of hij voet bij stuk zal houden, wanneer zijn wereldtitel in de 500 cc-klasse op het spel komt te staan en Yamaha uit publicitair oogpunt eist, dat de Amerikaan zijn kansen verdedigt. Het is zonneklaar, dat door alle gebeur tenissen de relatie tussen een aantal cou reurs momenteel behoorlijk is verziekt. Hartog zegt er dit van: „Ik wil best ge woon met Roberts, Sheene en Van Dui men gaan praten, maar als ze mij met de nek aankijken, zal ik heus niet achter ze aanlopen. Dan hoeft het van mij ook niet meer. Het zal in elk geval voorlopig wel geen gezellige boel worden in het renners- kwartier.” Hartog heeft het idee van de World Series overigens niet helemaal afgezwo ren. Hij gelooft nog steeds in een serie wedstrijden, waarin de topcoureurs een hoog prijzengeld kunnen incasseren. „De race voor de World Series, die in Imola was gepland, gaat misschien toch door. De organisatoren proberen het nu via de Italiaanse bond en dat is reglementair de juiste weg. Misschien kunnen we een aan tal wedstrijden krijgen om bijvoorbeeld een Europa Cup.” Jarle Pedersen (Noo) 39,84, 5 Ivar Sletsjoe (Noo) 39,86. 1000 meter: 1 Terje Andersen (Noo) 1.19,00, 2 Kay Stenshjemmet (Noo) 1.20,22, 3 Tomas Gustafsson 1.20,25, 4 Ivar Slets joe 1.21,19, 5 Bjoern Nyland (Noo) 1.21,43, 9 Hans van Helden (Ned) 1.22,35. DAMES: 500 meter: 1 Beth Heiden (VSt) 43,54 seconden, 2 Anete Karlsson (Zwe) 44,13, 3 Bjoerg Eva Jensen (Noo) 44,65, 4 Nancy Swider (VSt) 45,18, 5 Sylvia Filips- son (Zwe) 45,54. 1000 meter: 1 Beth Heiden 1.29.09, 2 Karlsson 1.29,23, 3 Swider 1.31,35, 4 Filips- son 1.32,28, 5 Ann-Mari Tollefsen (Noo) 1.35,09. (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Wil Hartog kan een belangrijke rol spelen bij het normalise ren van de danig verstoorde verhoudin gen binnen de wegracewereld. De motor coureur uit Abbekerk heeft zich na enige aarzeling bereid verklaard de rijders sa men met de Engelse zijspanrenner Jock Taylor bij de internationale motorsport- organisatie (FIM) te vertegenwoordigen. Ruim 200 Grand-Prixcoureurs brachten vorige maand hun stem uit en spraken zich voor Hartog (84 stemmen) en Taylor (56) uit. Daarmee aanvaardde de Neder lander een moeilijk taak, want het is zeker, dat hij op dit moment niet ge steund wordt door een aantal toppers als Kenny Roberts, Barry Sheene en Boet van Duimen. Wil Hartog maakt zich daarover echter geen al te grote zorgen. „Die jongens hoe ven niet achter mij te staan zolang een paar honderd anderen dat wel doen. Het betreft inderdaad wel een paar van de belangrijkste coureurs, maar Kenny Ro berts heeft inmiddels gemerkt, dat je zelfs als wereldkampioen geen God in Frank rijk bent.” De tweespalt in de wegracetop werd veroorzaakt door de ontwikkelingen rond de World Series. Voor alle duidelijkheid nog even de belangrijkste feiten op een rijtje. In juli 1979 boycotten de sterkste coureurs de Grand Prix van België, om dat het wegdek van het vernieuwde cir cuit van Francorchamps naar hun me ning te glad en daardoor te gevaarlijk was. De FIM reageerde met boetes en dat zette zoveel kwaad bloed bij de betrokken renners, dat zij kort daarop tijdens de Grote Prijs van Engeland op het circuit van Silverstone plannen ontvouwden voor een eigen reeks wedstrijden buiten de erkende bonden om, de zgn. World Series. Dit alternatieve wereldkampioen schap zou een veertigtal uitverkoren cou reurs in de eerste plaats veel geld moeten opleveren en bovendien wilde het haastig uit de grond gestampte collectief zich sterk maken voor betere organisaties en veiliger circuits. Belangrijke figuren van het eerste uur waren „koploper” Kenny Roberts, Barry Sheene en Virginio Ferrari, maar ook Wil Hartog schaarde zich toen nog volledig achter de World Series, die door de jour nalist Barry Coleman verder op poten moesten worden gezet. Van alle schone idealen bleef al spoedig niet veel meer over. Coleman ervoer, dat (Van een medewerker) HAARLEM. De puur Haarlemse zaal voetbalderby tussen North End en Score Advertising eindigde in de Kennemer sporthal, na een wisselend verloop, in een 1-1 gelijkspel. Score A. kwam door het ene winstpuntje in de hoofdklasse weer langs zij van koploper Hong Kong Zandvoort. Bij een zege zou het alleen aan de leiding zijn gekomen. Ook de ontmoeting tussen FC Graetz en Carillon Boys eindigde in een puntendeling: 3-3. Door blessures moest Score A. het in de derby tegen North End zonder Jos v.d. Meij en Roy van Haalem stellen. Dat bleek een heel gemis. De strijd ging aardig ge lijk op en nadat Score A. door Wil Feyen een 1-0 voorsprong had genomen, wist Menno Vissers weer gelijk te maken: 1-1. In de tweede helft bleef de strijd een wisselend karakter behouden met bij counters iets betere scoringskansen voor North End. Het was en bleef echter 1-1. Ondanks het gemis van Hans Berends, Rob van het Nederend en Rob v.d. Zwaan was FC Graetz in de eerste helft sterker dan Carillon Boys en nam door goals van j John van Leen en John Rusman verdiend 1 een 2-0 voorsprong. Kansen op een hogere score werden onbenut gelaten. Na de doel- wisseling kwam Carillon Boys sterk op- i zetten en binnen tien minuten deed Frans van Beuningen met een glaszuivere hat trick de winstkansen keren: 2-3. FC Graetz schrok wakker en bij een snelle uitval wist Ton Smit op beheerste wijze gelijk te maken: 3-3. HAARLEM/VELSEN. Haarlem treft morgenmiddag één van de revelaties van dit voetbalseizoen: Willem II. De Til- burgse formatie staat na 25 duels op een gemiddelde van precies één punt per wedstrijd. En dat mag voor een debutant een zeer knappe prestatie worden genoemd. Het programma van de eerste ronde van deze na-competitie is: 22 maart: Nashua Den Bosch-Amstelveen, Parker Leiden- Nationale Nederlanden Donar. 23 maart: Donar-Leiden. 24 maart: Amstelveen-Den Bosch. Wanneer na twee wedstrijden geen be slissing is verkregen, zullen de gelijk geëindigde ploegen elkaar op 26 maart voor de derde keer ontmoeten. De twee winnaars uit de eerste ronde beginnen op 29 maart aan de twee of drie wedstrijden die de nationale kampioen zullen opleveren. Eredivisie, zaterdag: AZ’67-Vitesse, PEC Zwolle-Sparta, NEC-FC Den Haag en PSV-MW. Zondag: Willem II-Haar- lem, FC Utrecht-GA Eagles, Feyenoord- NAC, Roda JC-Ajax en FC Twente-Excel- sior. Eerste divisie, zaterdag: FC Den Bosch- FC VW. Zondag: Eindhoven-Fortuna Sittard, Cambuur-Heracles, Veendam- Vlaardingen, De Graafschap-DS’79, SW- FC Groningen, Amersfoort-Heerenveen, Amsterdam-Volendam en Wageningen- Telstar. Betaalde jeugd: Ajax-Telstar.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21