Kampioenschap Amsterdam raakt topbasketbal kwijt voor ploegen Bridgecentrum Van Turnhouthal Hoofddorp nog EC-softbal in niet veilig officieel open KUNST SVS: titel na winst op Kijk Uit HAARLEMS HANDBAL SOTO KAMPIOEN H.DEVRIES Antwerpen Piet Hollenberg de verrassing I ïaU™TURNWUTPAO SPORT AMiMATOR Postume hulde oprichter TYBB 3 GEZICHTSVERLIES EEN CAMPER HUREN? I o ’n hoorbaar verschil in uitlaten r J Bouwens Autoverhuur 18 19 MAANDAG 1 7 MAART 1980 I sportief j EBftfti i Natuurlijk bij: Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 I 1 l I SB I Zwak slot Star-dames Ondanks de nederlaag speelden de Sterren in Voorburg toch (ADVERTENTIE) (Van onze basketbalmedewerker) van ft (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ft ft ft A 91 l onthutsend zwakke Haarlem vooral in de i s ft ft ft ft Bij de dames is alleen de strijd om de titel tussen BOB en Delta Lloyd nog interessant. Eve and Adam Stars verloor zaterdag in Voorburg met 50-49 van de club van die naam. Voorburg-Eve and Adam Stars 50-49 (rust 27-26). Topscoor- sters Stars: Wilma Tol (16), Hellen Zwanenburg (12) en Marjo- lijn Drijver (11). Soto versloeg in de finale Mossel, die eerder in het toernooi opzien had gebaard door halfzwaargewicht wereldkampioen Ottie Roethof, die uiteindelijk genoegen moeste nemen met de derde plaats, te verslaan. De Arnhemmer Fred Rooyers was de enige kampioen van het vorig jaar die zijn titel het afgelopen weekeinde met succes wist te verdedigen. De resultaten zijn: lichtgewicht: 1. Lindstroem (Fin), 2. Slager (Ned.); halfmid- dengewicht: 1. Schenker (Ned), 2. van Houten (Ned.); middenklasse: 1. Rooyers (Ned.), 2. Rok (Ned.); halfzwaargewicht: 1. Soto (Ned.), 2. Mossel (Ned.); zwaarge wicht: 1. Reeberg (Ned.), 2. Feenstra (Ned.); Alle categorieën: 1. Reeberg (Ned.), 2. Turinen (Fin). (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De Haarlemmer Danny Soto heeft een opmerkelijke prestatie geleverd door in de sporthal de Overbosch te Den Haag het open Nederlands karatekampioenschap in het halfzwaargewicht op zijn naam te brengen. Turnhout de eerste paal werd geslagen, een vijf jarenplan lag om tot rea lisatie van de bouw te komen. won van S én V 5 met 16-4 en behaalde de titel in de tweede klasse B. Met BOC 10, BOC 11 en RK Haarlem 2 zijn de Hoofd dorpers naar de eerste klasse overgegaan. HBC 1 moest de winst bij Schalkwijk 1 laten (3-17) en verloor zijn plaats in de eerste klasse. Dat deden ook Hildebrand 1 en 2, S en V en De Pelikaan 2. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/UMOND. De teams van Brigecentrum hebben de viertallencom petitie bridge van het district Kennemer- land bijzonder succesvol afgesloten. Het eerste viertal werd, door zijn laatste wed strijd tegen Boekenroode 5 met 18-2 te winnen, ongeslagen kampioen van de eer ste klasse B en promoveerde naar de hoofdklasse. <i *1 II II M a i I ft ft A ft M I CN CO F ;i van TYBB in hun vrije uren er in zijn geslaagd al na ruim twee jaar de hal speelklaar te hebben, ter wijl er, sinds op 4 maart 1978 door mevrouw Van geen slechte wedstrijd. Vooral in defensief opzicht weerden de gasten zich uitstekend. Spelend zonder Marga van der Meijs en Irish Verwey, liet de ploeg het alleen aanvallend op enkele belangrijke momenten afweten. De Sterren, die dit seizoen al herhaaldelijk wedstrijden met de minimale marge in hun voor deel beslisten, leken drie minuten voor het einde opnieuw op weg naar de winst. Bij 42-47 had de overschakeling op een zone- defensie echter geen succes. Plotseling vond Voorburg de weg naar de Haarlemse basket, terwijl de ploeg van coach Bert Samson zelf de juiste richting verloor. Via een benutte vrije worp greep Voorburg in de slotminuut de voorsprong zonder de bezoekers daarna nog de kans te geven weer in balbezit te komen. Standen: HE: Parker 40-74, Nashua Den Bosch 40-68, Amstel veen 40-60, Nat. Ned. Donar 40-48, Eve and Adam Stars 40-44, Punch 40-42, Frisol-R 39-34, BOB 40-28, Delta Lloyd 40-26, Rotterdam-Zuid 39-10 en BV Groningen 40-4. DE: Delta Lloyd 33-60, Rotterdam-Zuid 33-56, BOB 28-50, The Blue Stars 32-40, Eve and Adam Stars 32-32, Voorburg 31-24, Jolly Jumpers 30-22, Raak 32-16, JRC Boxtel 32-8 en DAS 31-2. de Haarlemse schaakvereniging uit Schalk wijk, is kampioen geworden in de eerste klasse van de Noordhollandse Schaak bond. In een directe confrontatie met naaste belager Kijk uit 2 zegevierde SVS met 5-2 en nam daarmee definitief af stand van de concurrentie. Met dit kam pioenschap herovert SVS een plaats in de promotieklasse, de hoogste afdeling van de Noordhollandse Schaakbond. (Van onze basketbalmedewerker) VOORBURG. In de basketbaleredivisie werd in de afgelo pen week voorlopig het lot over het hoofdstedelijke Delta Lloyd voltrokken. BOB, dat in deze week drie keer binnen de lijnen kwam, veroverde tegen Frisol-R in Dordrecht via een 92-98 overwinning de twee benodigde winstpunten om volledig in veiligheid te komen. Delta Lloyd kan nu nog slechts de hoop koesteren om via inschrijving door de Topsportliga alsnog in de hoogste klasse ingedeeld te worden. Gebeurt dit laatste niet dan zal Amsterdam het komende seizoen van topbasketbal verstoken zijn. PARUS. Tijdens het congres van de ESF de Europese Softbal Federatie dat de afgelopen dagen in de Franse hoofdstad plaatsvond, is de organisatie van de strijd om de Europa-cup softbal toegewezen aan de Belgische kampioen General Motors uit Antwerpen. Van Nederlandse zijde zal deelgenomen worden door de Europa-cuphouder HHC en landskampioen Terrasvogels. Of ook door Italië deelgenomen zal worden, moet betwijfeld worden. Kerodex - de nieuwe Italiaanse titelhouder, die het afgelopen jaar in Haarlem derde werd, zal niet deel nemen. De ploeg, die in Haarlem uitkwam met maar liefst drie ongerechtigde speel sters, is naar nu pas bekend is geworden gestraft door de Italiaanse bond. Het tweede team sloot de competitie af met een maximale overwinning (20-0) op Boekenroode 4 en behaalde de titel in de eerste klasse A, wat eveneens promotie naar de hoogste districtsklasse betekende. Bridgecentrum 4 won met 20-0 van Schalkwijk 3 en dat was ruimschoots vol doende kampioen van de derde klasse A en tweedeklasser te worden. Bridgecentrum 1 (Plaatsman/Van der Zee, Van der Lit/Slot heeft overduidelijk bezwezen het sterkste viertal van de eer ste klasse B te zijn Uit negen wedstrijden behaalden Frank Plaatsman en zijn teamgenoten bij een maximum van 180 niet minder dan 159 overwinningspunten: een score van 38 percent en dat is bij deze wedstrijden nog niet eerder voorgeko men. In hun slotwedstrijd traden de Cen- trumers tegen Boekenroode 5 (echtp. Stenvers, Van der Bijl/Hattink) aan en wonnen met groot verschil: 18-2. Bij de pauze hadden ze een voorsprong van 18 matchpunten. Na de tafelwisseling werd die tot 37 vergroot waarmede het kampi oenschap en promotie een feit waren ge worden. De winst werd voornamelijk ver kregen, doordat het zegevierende team diverse manches van Boekenroode liet verongelukken. De kans om vette buit binnen te halen werd echter bij het vol gende spel niet benut: Van der Bijl 1 kl (precisie, 16 pnt of meer), Plaatsman ster ke pas (9/12 pnt), Hatting 1 r (0/8 pnt), Van der Zee pas (13 pnt), Van der Bijl 1 sans gevolgd door doublet dat ingelaten werd. Een signaal van Plaatsman zijn parner te dwingen naar kl. te switchen werd gene geerd en daardoor ging het contract in plaats van vijf (kwetsbaar) niet meer dan twee down: dat scheelde een heleboel matchpunten. Hugo van der Zee zeer op recht: „Ik meende mijn eigen kaart te moeten spelen en dat was natuurlijk erg onverstandig, gelukkig viel de schade voor ons mee”. Bridgecentrum 2 (Kemer/De Wit, Spee/ Kuhlmann) wees Boekenroode 4 resoluut terug: 20-0 en bracht het puntentotaal op 171 uit tien (85 percent), wat de titel en promotie tot gevolg had. Bridgecentrum heeft nu twee viertallen in de hoofdklasse en daarmede voor het nodige „verse bloed” gezorgd. De Centrumers zullen on getwijfeld in de hoogste districtsafdeling een belangrijke rol gaan spelen. Een opmerkelijke prestatie leverde ook Hoofddorp. Het Haarlemmermeer-team ■t'j Een snel en betrouwbaar adres, klaar terwijl u wacht. 1 jaar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en België. Open: ma. t/m vr 8.30 17.30 u. za. 9 00 13.00 u. HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarne) TEL. 023-381844 (Van onze sportredactie) HAARLEM. De offi ciële opening van de sporthal, afgelopen za terdag, is voor TYBB een welkome aanleiding ge weest zijn vermaarde op richter en oud-voorzitter Henk van Turnhout pos tuum hulde te brengen voor alles wat hij in de loop van veel jaren voor de vereniging en daar buiten heeft betekend. De waardering voor deze legendarische Haar lemse sportbestuurder - in 1971 overleden- uitte zich in het feit dat zowel de hal als het pad dat naar dit gebouw voert naar hem is genoemd, waarvan burgemeester drs. J. Reehorst en mevr, van Turnhout officieel blijk gaven. Dit waren twee hoogte punten van het veel on derwerpen tellende pro gramma dat ten overstaan van ongeveer vijfhonderd belangstel lenden werd afgewerkt. Een „draaiboek” dat veel (Van onze handbalmedewerker) ZANDVOORT. „De nationale afde- lingskampioenschappen kennen een eindronde in de vorm van een ééndaags toernooi. Aan de éne kant is het natuur lijk jammer dat de afdeling Haarlem daar weer niet bij is, maar aan de andere kant mis je ook weer niet zoveel. Je kunt niet zeggen dat we het contact met de top hierdoor verliezen”. In Santpoort waren Santpoort en De Vennep na de officiële speeltijd niet ver der gekomen dan U/z-D/z. Een vluchtige analyse toonde aan dat de thuisclub ten minste tot een gelijkspel zou kunnen ko men, waarmee de ploeg zich weer voor een seizoen veilig zou weten. Men besloot dan ook niet nog een avond aan de vijf resterende duels te besteden en liet de wedstrijdleider 4-4 als eindstand boeken. Bij de tweedeklassers werd leider Ex celsior in groep C verrassend op een 2l/z-2l/z achterstand gezet bij Witte Paard 3. De hangpartijen zullen de Heemskerkse schaakclub weer op het rechte spoor moe ten brengen. In groep D hebben alle ver enigingen nog twee wedstrijden te spelen. Het belangrijke treffen tussen Heemstede 2 en VHS 4 kwam op een gelijkspel uit, waarbij Heemstede het meeste baat had. Onderaan boekten Het Oosten 2 en SVS 3 nuttige overwinningen waardoor beide ploegen in wat veiliger vaarwater terecht kwamen. De ranglijst luidt hier nu: HWP en Heemstede 2, 9 punten, VHS 4, 8, Het Oosten 2 en SVS 2, 4, Aalsmeer 2, Zand- voort en ZSC/Saende 4, 2 punten. In de derde klasse kwamen Konings- club Bergen (gr. B) en Oostzaan (gr. D) tot het kampioenschap. Beide ploegen promoveren naar de 2e klasse. Vooral de prestatie van Koningsclub Bergen is op- jvallend omdat de ploeg vorig seizoen al ^kampioen in de vierde klasse werd. Naar de vierde klasse degradeert Heerhugo- waard 2 (gr. 3B). In groep E duurt de wedloop tussen De Uil 3 en Hoofddorp nog voort. Beide ploe gen hadden het in de voorlaatste ronde niet gemakkelijk. De Uil leidt weliswaar met SUz-lVz tegen De Vennep 3 maar Hoofddorp kwam bij het bezoek aan Heemstede 3 voorlopig niet verder dan 3- 3. Attaqueer werd kampioen in de 4e klasse B en promoveert. Promotieklasse: Purmerend Kijk uit 41/z-5'/z, VHS 3-VW 5-5. Ie Klasse, afd. A: KTV-Zaan- streek 1-0 vl., De Pion-Heerhugowaard 31/2-l1/2 vl., Magnus-MSC 2-3 vl.: afd. B: Santpoort-De Vennep 4-4, Kijk Uit 2-SVS 2-5 vl. (SVS kam pioen). 2e Klasse, afd. A: Oppositie-Schaaklust 41/2-31/2, VVV 2-Caïssa 2 4-4, Schaakmat-MSC 2 31/2-31/2 vl., Lange Rochade-Aartswoud 2 3-2 vl.; afd. B: Purmerend 2-ZSC/Saende 2 3-1 vl.; afd. C: Pat Mat 3-Santpoort 2 4'/2-31/2, Witte Paard 3- Excelsior 21/z-l1/z vl.; afd. D: Zandvoort-SVS 2 3l/2-4l/2, Heemstede 2-VHS 4 4-4, Het Oosten 2- ZSC/Saende 4 ö'/z^Vz. 3e Klasse, afd. B: Koningsclub Bergen-Caïssa 4 5l/2-ll/2 vl. (Koningsclub kampioen), DDM-VW 3 4'/2-31/2 (Heerhugowaard 3 degr.); afd. D: VW 4- De Pion 3 SVz^Vz, Oostzaan-Castricum 5 51/2-21/2 (Oostzaan kampioen); afd. e: De Uil 3-De Vennep 3 3'/2-l'/2 vl., Bloemendaal 2-Castricum 6 5- 3, Heemstede 3-Hoofddorp 3-3 vl.; afd. E: Het Oosten 3-VHS 6 3-5, Weenink 4-SSCH 2-6. 4e Klasse, afd. A: En Passant 3-Opening’64 21/2-5'/2, MSC 5-Anna Paulowna 21!2-5'/2, Aarts- woud 3-Strandloper 3 7-1; afd. B: Schaaklust 3- Attaqueer 2-6 (Attaqueer kampioen); afd. C: Warmenhuizen-Obdam 31/2-41/2, Heerhugowaard 3-Opening’64 2 21/z-51/z. Santpoort-De Vennep: Wijker-Bakkenes rem., O. de Jong-Knibbe 0-1. Tj. de Jong-Schimmel rem., Van Driel-Van Alten 1-0, De Vries-Eve- lings rem., Kensen-Lemkes 0-1, S. Herfst-Ver- woerd 1-0, Van Mierlo-De Korte rem. Totaal 4-4. kijk uit 2-SVS: Groebe-Van den Bergh rem., Hölscher-Van der Klashorst 0-1, Wljdoogen-A. L. Bouma rem., Beekhuis-Van Leeuwen 0-1, Van Veelen-Haverkort 0-1, Walda-Otte 0-1, Gordljn-A. Bouma afg., Van der Gaag jr.-Dljk- man 1-0. Totaal 2-5 vl. Heemstede 3-Hoofddorp: Igel-Van der Riet 0- 1, Heije-Korringa afg., Halberstadt-De Vries 1- 0, Fokke-Van der Hoek 0-1, Hordijk Boersma afg., Redeker-Vos 1-0, Van Hulsel-Spaargaren 1-0, Lips-Van der Helm 0-1. Totaal 3-3 vl. Aan het woord was Gerard Keet in een overpeinzing over Haarlems gemiste kans op plaatsing voor de finaleronde van de jaarlijske strijd om de afdelingstitels van het Nederlands Handbal Verbond. De co ach van het Haarlemse damesteam (t/m 21 jaar) moest voor de zoveelste keer in de voorronde tussen Haarlem, Utrecht, Noord-Holland Noord en Amsterdam de hoofdstedelijke afvaardiging laten voor gaan. Voor Gerard Keet een lichte teleurstel ling. Immers, dit jaar gold voor het eerst de bepaling dat speelsters van de nationa le (jeugd)selecties niet mochten deelne men aan de afdelingsstrijd. „Daarom had ik ook wel gedacht dat Haarlem dit jaar van Amsterdam zou kunnen winnen. He laas had Haarlem die dag bepaald niet de grote vorm te pakken”. Hoe terecht evenwel die uitschakeling van Haarlem is, onderstreepte de ploeg ook zaterdagmiddag in de weinig sfeer volle „Pelikaanhal” in Zandvoort. Op nieuw demonstreerden de Haarlemse da mes niet de vorm waarmee Noord-Ho- lalnd Noord met 9-6 werd ingepakt. Dat dit voormgebrek tegen Utrecht, in tegen stelling tot de confrontatie met Amster dam (4-6), Haarlem niet op een tweede nederlaag kwam te staan, zegt in wezen al voldoende over het spelniveau van de Utrechtse dames. Haarlem miste de brutaliteit, de scherp te en de snelheid om de statische 6-0 verdediging van Utrecht dol te draaien. Zo bleef Utrecht in een kwaliteitsarm duel nog lange tijd overeind. Pas in de laatste minuut stelde Marja Blom de Haarlemse zege (9-6) met een fraaie valworp veilig. Voor Haalrem werden de treffers ge scoord door Jacqueline Aardenburg (3x), Anja van der Worp (3x), Wina Groot, Marja Bom en Carolien Kerkkamp. Ging voor de dames de uitschakeling dan altijd nog gepaard met de troost van vier punten uit drie wedstrijden, de zwa nenzang van de heren was en bleef punt loos. Duidelijk zal voor de technische commissie van de afdeling Haarlem de les zijn dat in elk geval op dit terrein de aansluiting met de (sub)top volledig is zoek geraakt. Na de nederlaag tegen Noord-Holland Noord (16-19), een duel waarin Haarlem nog zeer redelijk voor de dag kwam, volg den regelrechte afstraffingen tegen Am sterdam (12-25) en zaterdag tegen Utrecht (15-23). Die royale afrkening van Utrecht met Haarlem kan niet eens het etiket „geflat teerd” worden meegegeven. In tegendeel. Utrecht deklasseerden het verdedigend In overeenstemming met de realiteit noemde Haarlems burgemeester drs. J. Reehorst de offi ciële opening van de hal een „historische dag voor TYBB en Haarlem” mede gezien de getoonde zelfwerkzaamheid van de „pak-aan-ploeg”, waarvan de leden zater dag herkenbaar waren aan een rozet op de revers. Een andere spreker, Ben van Niekerk, directeur sportraad Noord-Hol land, voorspelde TYBB problemen met de nieu we hal, in die zin „dat het heel moeilijk zal worden allen die van de accom modatie gebruik willen maken, aan hun trekken te laten komen”. Dit ge zien de groei die met na me het zaalvoetbal nog steeds landelijk zowel als regionaal doormaakt, zo als HVB-voorzitter Henk Duinker onder meer op merkte. Alle andere spre kers, onder wie Leo Roozekrans namens de Katholieke Sport Fede ratie waarvan Henk van Turnhout jaren lang vi- ce-voorzitter is geweest, uitten zich in gelijklui dende bewoordingen waar het betrof bewon dering voor wat TYBB ten behoeve van zichzelf en de zaalsporten tot stand heeft gebracht. (Van onze dammedewerker) HAARLEM. De grote verrassing in de voorronden van het kampioenschap van Kennemerland is Piet Hollenberg geworden. Na zijn opmerkelijke zege op Theo Tielrooij van vorige week boekte hij nu in een fraaie aanvallende stijl winst op Ciska Butter. Butter werd daar door uitgeschakeld voor de finale even als Theo Tielrooij die via het S.B.-sy- steem uit de boot viel ten gunste van Esselman. In de andere hoofdklassegroep blijft Wim van der Sluis ongenaakbaar. Zijn vierde achtereenvolgende winst ver zekert hem vrijwel van een finaleplaats. De andere finalist zal Coen Bais of Geert Post worden, terwijl ook Nico Blom nog kansen heeft. Dat Theo Tielrooij de finale niet ge haald heeft was voor menigeen onbegrij pelijk. Zeker in zijn laatste partij tegen Cobus Warmerdam, waarin Tielrooij weer als vanouds opereerde en rustig de |tijd nam om alle varianten door te reke nen. Warmerdam kon eigenlijk dan ook in een dertien om dertien stand al opgeven. Tielrooij’s eerder geleden puntenverlies tegen Hollenberg en Butter deed hem ech ter de das om. Concurrent Esselman maakte daarvan handig gebruik door Leo Ombergen een nederlaag toe te brengen. Die nederlaag kreeg overigens pas in het eindspel gestalte, toen Ombergen in tijd nood fout op fout stapelde. Voor Essel man was het toen niet moeilijk meer zich achter Hollenberg op de tweede plaats te nestelen. Wim van der Sluis daarentegen stevent zonder tegenslag op de finale af. Al in de opening overspeelde hij John Peters, waarna de winst een kwestie van techniek was. Uitslagen: Hoofdklasse A: Abdoel-Post 1-1, Peters-Van der Sluis 0-2, Bais-Blom 1-1. Stand: 1. Van der Sluis 4-8, 2. Bais en Post 4-5, 4. Blom 5-5. Hoofdklasse B: Tielrooij-Warmerdam 2-0, Butter-Hollenberg 0-2, Ombergen-Esselman 0-2. Stand: 1. Hollenberg 5-8, 2. Esselman 5-6, 3. Tielrooij 5-6, 4. Butter 5-5. Eerste klasse A: Adelaar-Rambien 2-0, De Krijger-Masteling 0-2, De Vries-Van Buuren 0-2, Dankers-Comman- deur 2-0. Stand: 1. Adelaar 5-9, 2. Van Buuren 5- 8. Eerste klasse B: Jacobsen-Leemberg 0-2, Lui- ten-Balaydin 1-1, Van de Polder-Rambien 1-1. Stand: 1. Rambien 5-7, 2. Moeskops en Leem- berg 4-5, 4. Jacobsen 5-5. Tweede klasse A: Winnubst-Van Leeuwen 0-2, Van Maaren-Berin- gen 1-1, Meijer-Moonen 0-2, Schouten-Van de Salm 2-0. Stand: 1. Moonen en Van Leeuwen 5-8. Tweede klasse B. De Vries-Blom 2-0, Tates- Hesselman 0-2, Van Mierlo-Van Wees 0-2, Van Veen-Van Schoor 0-2. Stand: 1. Van Schoor 5-10, 2. De Vries 5-7. Junioren: Tielrooij jr.-Kalika uitg., Bakker-Jaq. Schouten 0-2. Stand: 1. Tiel rooij en Schouten 4-6. Adspiranten: Jansen-Sj. Bruijn 0-2, Van Honschoten- Reparon uitg., N. Bruijn-Harmeijer 0-2. Stand: 1. Harmeijer 5-10, 2. Van Honschoten en Reparon 4-6. Pupillen: Vermey-Nolet 2-0, Verdel-Heijne 0-2. Stand: 1. Heijne en Vermey 5-8, 3. Verdel 5-3, 4. Nolet 5-1. Lezersgroep Haarlems Dagblad: Stevenhagen- Bruijn 0-2, Vogelsang-De Coninck 2-0, Koster Van Poeteren 1-1. Stand: 1. Vogelsang 5-9, 2. Van Poeteren 4-5. LEEUW ARDEN-GRONINGEN. Voor Akrides is het basketbalduel tegen Ymir in Leeuwarden op een regelrechte teleurstelling uitgelopen. In de slechtste wedstrijd van dit seizoen moest Akrides tegen een bepaald niet goed spelend Ymir de winstpunten met 69-66 aan de thuis club laten. Ook Hoofddorp had in het hoge noorden geen succes. Met een niet in de sterkste opstelling aantredende ploeg was Celeritas gisteravond in Groningen met 113-89 te sterk. Voor Hoofddorp betekende deze neder laag en de winst van US, dat de degrada- tiezorgen nog geen verleden tijd zijn. Aan de kop van de ranglijst handhaafden de ere-divisiegegadigden Hatrans Tonego en Noordkop zich moeiteloos. Ymir-Akrides 69-66 (rust 26-24). Topsco rers Akrides: Rob Meijer (6-7) en Gerrit Slagter (2-8). In een zeer povere wedstrijd heeft Akri des er tegen Ymir dezet keer niets van terecht gebracht. Wel kreeg de ploeg vol doende kansen, maar vooral het schot was zeer slecht verzorgd. Ondanks het zwakke IJmuidense optreden kreeg de ploeg in de tweede helft nog uitstekende winstkan sen. Bij een 28-37 voorsprong stortte de ploeg echter volledig in en lukte er niets meer. Tevergeefs probeerde Martin Feits- ma met een felle press in de slotfase de kansen te doen keren. Veel balwinst lever de de press echter niet op. En werd de bal eens veroverd dan liet-de. aanval het afwe ten of Wérden de’ Veröverdè vrije worpen weer op heel simpele wijze gemist. Ver diend zegevierde tenslotte Ymir als minst slechte ploeg in dit teleurstellende duel. Stand: Hatrans Tonego 24-44, Noordkop 24- 44, Celeritas 24-34, Werkendam 24-34, The Wol ves 24-30, ASVU 24-28, Akrides 23-24, Orca’s 24- 24, Achilles 24-22, Ymir 23-16, Hoofddorp 24-14, US 24-12, Cangeroes 24-8, Mosquito’s 24-2. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND. SVS, De uitbundige reactie van Danny Soto na zijn gewonnen finale in het open Nederlands kampioenschap halfzwaargewicht. ■Cr Burgemeester drs. J. Reehorst van Haarlem onthult het straatnaambord dat ook buiten de sporthal de naam van Henk van Turnhout levend zal houden. eerste vijftien minuten, waarin de schade voor de thuisploeg opliep tot 3-10. Daarna behoedde vooral de uitstekende doelman Ron de Rijk (De Blinkert) de Haar lemmers voor een complete afgang. De Haarlemse produktie kwam op naam van: Djurre Boukes (5), Milco de Vries (3), Wim Brugman (3), Zolly Toth, Erik van Tienen, Frank van Zijtveld, Dirk van Zoolingen en Ronald Blok. Zowel bij de heren als bij de dames heeft Amsterdam zich met drie overwin ningen geplaatst voor de eindronde van de nationale strijd om afdelingstitels. De wedstrijden tussen Utrecht en Noord-Hol land Noord, die nog moeten plaatsvinden, zijn dus van generlei betekenis. enthousiast voorstellen voorstellen die intussen geleidelijk aan body had den gekregen door de we tenschap dat er voor 100.000 gulden aan rente loze leningen lag plus een bedrag van 80.000 gul den, bijeen gebracht door de jeugdraad. In middels openden zich in het verdere verloop der mate gunstige perspec tieven dat het tenslotte facetten bevatte - en te- verantwoord bleek te recht - van de bgwondë- -mikkên -pp de bouw van ring die alom..heerst over een. hal zoals die nu aan de wijze waarop werkers 1 ae boorden van het Spaarne ligt. Op 30 no vember 1977 zette een buitengewone ledenver gadering vrijwel una niem daarvoor het licht op groen. Het idee om een overdekte speelruimte te bouwen is afkomstig van de in 1971 opgerichte jeugdraad die vond dat de vereniging behoefte aan iets dergelijks had, waarbij werd gedacht in afmetingen van een „ver edeld” gymnastieklo kaal. Plannen werden uitgewerkt en in 1975 voorgelegd aan een le denvergadering die zich achter de schaarde; •X: 1R

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 19